Nozems en politie weer slaags in Amsterdamse tuinsteden AGENDA 3 STAKEMAN EN IJSBOL 8.95 FOLLE, PELLI EN FINGG en bondig^ TRESLONG Zeeman pleegde aanslag op zijn schoonmoeder Plastic veroorzaakt dood van een rob PULL-P0L0's Neem geen etensresten mee uit Frankrijk, Spanje of Portugal Drinkwatermisère in Delft ten einde Kind verongelukt met bakkerskarretje KNAC vraagt om een wijziging van de parkeermeterregeling „Noordzeekanaalgebied moet harmonisch geheel zijn" Verdeling van de Noordzeebodem Jaar geëist tegen een roekeloze chauffeur Vaststelling van ziekenhuistarieven Minder warm HERENMODE-TIP VRIJDAG 5 JUNI 1964 Ulbgebnelde 6.5° dagalijka DINER.en SOIREE. DANSANTE Nozempje kijken Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Niet in de krant de nieuwste collectie kroonkarpetten dessokarpetten brink en campman karpetten steeds uit voorraad leverbaar van duivenboden n.v. open-weave De zomer vraagt om pull- polo's. En p&c brengt regelrecht uit Italië vlotte modellen in 100% katoe nen garens ;luchtig (open- weave). U kiest uit vele modetinten,terwijl de des sins zijn in uni of in fan tasie-strepen. met lange mouw met korte mouw 7.95 -A achteruit: Drs. H. J. W. Brouwer: Kort nieuws WEERRAPPORTEN ,.s Ia z (Van onze redacteur in Amsterdam) Voor de vierde achtereenvolgende avond hebben tientallen politieagenten in de Amsterdamse tuinstad Slotermeer enkele honderden nozems met harde hand uiteengejaagd. De charges, die van half acht tot half elf duurden, wer den uitgevoerd door geüniformeerde agenten, politiemannen in burger, leden van de hondenbrigade en gemotoriseer de politie. Het optreden van de politie was harder dan in lange tijd in Amster dam is voorgekomen. Er werd niet al leen geslagen met de gummistok, maar ook met de bullepees (lange leren zweep). Elf van de ergste raddraaiers zijn met overvalwagens naar een politie bureau gebracht. Er werden zes brom fietsen in beslag genomen. De ongeregeldheden begonnen maandag, toen twee groepen nozems met een West- side Story-complex elkaar in tuinstad Slo termeer bij hotel Slotania ontmoetten om een vete uit te vechten, die was ontstaan nadat een jongen een nozem van de an dere groep diens vriendinnetje afhandig had gemaakt. Kort na het uitbreken van het gevecht wist de politie er doeltreffend, SPIJSKAART onb.KI PETEN Advertentie HILLEGOM res-.O2520.5317 hoewel niet hardhandig, een einde aan te maken. Dinsdagavond trokken andere jongelui, meest nieuwsgierigen, naar deze plaatsen. Toen er baldadigheden dreigden te ont staan, joeg de politie hen uiteen. Woensdagavond liet het zich al ernsti ger aanzien. Honderden jongens en meis jes, kennelijk afkomstig uit alle delen van de stad, stroomden naar de Burgemeester de Vlugtlaan in Slotermeer om „te zien of er wat zou gebeuren". Al gauw verviel men tot baldadigheid: hangen aan de mar kiezen van de winkels, trappen tegen huis deuren en met bromfietsen over trottoirs en door plantsoenen rijden. Een nieuw verschijnsel was daarbij de komst van no zems, die hun bromfiets hebben ingeruild voor een oude auto, een nieuwe rage onder de jeugdige Amsterdammers. De politie greep tenslotte krachtdadig in, ar resteerde een aantal knapen en joeg de menigte onder andere met politiehonden uiteen. Gisteravond gebeurde wat de politie chef in de tuinsteden, hoofd-inspecteur P. H. Verhoef f, al had verwacht: er ver schenen niet alleen ruim driehonderd no zems in Slotermeer, maar ook nog hon derden nieuwsgierige Amsterdammers, die de mooie zomeravond gebruikten om „nozempje te kijken". De belangstelling was zo groot dat zich op de kilometerslange Burgemeester de Vlugtlaan lange files auto's vormden, die tenslotte volkomen vastliepen. De politie zag zich genoodzaakt de laan voor alle rijverkeer af te sluiten. Daarna werd be gonnen met de straat van de onhebbelijke jeugd te zuiveren. Hoewel de meeste agenten in burger wa ren, was 't niet moeilijk burger van poli tieman te onderscheiden. De rechercheurs kregen het zo warm dat zij de jasjes uit- c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: Eind examen van de Amsterdamse toneelschool. Concertgebouw, zaterdag 20 uur: Jazz concert m.m.v. diverse orkesten. BIOSCOPEN „De Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: gevangene van Alcatraz", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 uur: „Eddie in topvorm", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „De verdoem den van Altona", 18 j. Zaterdag 23.30 uur: „Klokslag middernacht", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „In de greep van dr. Mabuse", 18 Minerva, vandaag 20.15 uur en zater dag 19 en 21.15 uur: „Hotel internationaal", 14 j. Zaterdag 14.30 utir: „Uit de brand ben je", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Hud", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „The gun- hawk", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „8V2", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 uur: „James Bond 007 contra dr. No", 14 j. Zaterdag 20 uur: „Vijf mijl voor midder nacht", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan Huyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein) Tentoonstelling van tekeningen van Hubert van Lith. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks gram- mofoonplatenconcert van 2122 uur: 17e-eeuwse muziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van beeldhouwwerk en tekeningen van Wim Jonker. Tot 22 juni. Bootzaal: „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Museum Huis Van Looy, Kleine Hout weg 103' Tentoonstellirg van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot 8 juni. Teylers Museum (Spaarne 16)Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 20 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vishal (Grote Markt) „Holland Foto 1964". Tot en met 7 juni. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid en schilderijen, tekeningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot en met 29 juni. Da gelijks (behalve maandag) geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur. Zon- en feestdagen van 1417 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropentuin en minicorso. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met oktober. Hoofdwacht (Grote Markt), Tentoonstel ling over het werk van de Unesco. Dage lijks van 13 tot 18 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. Tot en met 8 juni. DIVERSEN Binnenplaats Doelen, vandaag van 11 tot 23 uur: Kunstmarkt ten bate van het geestelijk gehandicapte kind. Waagtaveerne (Damstr./Spaarne): Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 1 uur: Internationale chansons en volks liederen door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer in afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewijk. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 5 JUNI City, 20 uur: „Dracula". Stadsschouwburg, 20 uur: „Zorro blijft Zorro". Felison, Heidestraat 45, 1921 uur: Ex positie van fotografie van René van der Meulen. ZATERDAG 6 JUNI City, 19 en 21.15 uur: „Dracula". Stadsschouwburg, 20 uur: „Zorro blijft Zorro". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-oost, 14 uur tot 17 uur: „Expositie Fotografie" van René van der Meulen. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum,, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort 10 tot 12 uur. VRIJDAG 5 JUNI Kennemer Theater, 19.30 uur: „El Cid". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ver raad op Montmartre". W.B.-Theater, 20 uur: „De korporaal gaat aan de haal". ZATERDAG 6 JUNI Kennemer Theater, 19.30 uur: „El Cid"; 23.30 uur: „Lokvogels der nacht". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ver raad op Montmartre". W.B.-Theater, 20 uur: „De korporaal gaat aan de haal". gooiden en in hemdsmouwen de treiterende en provocerende nozems te lijf gingen. Al spoedig moest de gummistok er aan te pas komen en daarna werden de politie honden in de strijd geworpen. Het meeste ontzag bleken de nozems echter te hebben voor de motoren met zij span, van waaruit de horde met bullepe zen werd verjaagd. Niet alleen de jonge lui liepen klappen op, ook menige nieuws gierige ondervond dat het „nozempje kij ken" risico's meebrengt. De korpsleiding van de hoofdstedelijke politie heeft gistermiddag een aantal Am sterdamse journalisten op een bespreking genodigd, waar dringend werd verzocht in de Amsterdamse dagbladen berichten over de nozemrelletjes niet meer op te nemen. Dit ter voorkoming van het toestromen van nieuwsgierigen naar de plaatsen waar zich veel nozems ophouden. „Als deze baldadigheid aanhoudt, zullen wij steeds krachtiger maatregelen moeten nemen, en dan gebeurt er onherroepelijk een ongeluk", aldus de politie, die voorts zei bij de charges geen onderscheid te kunnen maken tussen nozems, zogenaam de onschuldige passanten of persvertegen woordigers. Op de vraag waarom bij het verjagen van de jongelui geen gebruik wordt ge maakt van een waterkanon, werd gezegd dat „een waterkanon soms nog gevaarlij ker uitwerking kan hebben dan een pis tool". De Amsterdamse politie zal strenger op treden tegen de bromnozems en ook maat regelen nemen tegen het bravourrijden in oude auto's. De voertuigen zullen even tueel in beslag worden genomen. Enkele hoofden van lagere, middelbare en ambachtsscholen in Amsterdam hebben hun leerlingen medegedeeld niet te zullen dulden dat zij deelnemen aan nozemrelle tjes. Daarbij is gedreigd met verwijdering van de school voor enkele dagen. De procureur-generaal bij het gerechts hof in Leeuwarden heeft gisteren vier jaar gevangenisstraf geëist tegen een ne gentienjarige zeeman uit Groningen. Hij wordt ervan beschuldigd op 9 no vember zijn pleegmoeder met een mes in de hartstreek te hebben gestoken met de bedoeling haar te doden. De vrouw heeft er echter het leven afgebracht. In Artis is een Baikalrob gestorven van de honger. De maag van het dier was vol ledig verstopt geraakt door plastic en papieren zakken. De directie heeft het publiek weer met klem verzocht de dieren geen plastic zak ken te geven. Advertentie gedempte oude gracht 108 - 110 tel. 16657 - 17165 kruisstraat 22 - tel. 17206 104-105. De poort was open. En daar stond vrolijk lachend, een mannetje, dat hen met open armen verwelkomde. Kom binnen, kom binnen, vrienden, zei hij. Ik ben Jan Klaassen. Vroeger woonde ik in de poppenkast, maar nu leef ik hier gelukkig tussen honderden vrienden. Kom binnen.' Stakeman, IJsbol en ridder Ludovicus liepen de poort door. Jan Klaassen legde z'n armen om hun schouders en voerde hen met zich mee. De zware poortdeuren gingen weer dicht. Hoe wisten jullie, waar je ons vinden kon?, vroeg Jan Klaassen. De heks heeft het ons gewezen en ons gezegd, hoe we per bezem hierheen moes ten vliegen! zei Stakeman. Advertentie Ook op maandagmiddag geopend! „Als u dit jaar uw vakantie in Spanje, Portugal of Frankrijk doorbrengt, neem dan op de terugreis geen etenswaren en etensresten mee en reinig, voordat u uit het vakantieland vertrekt, grondig het keukengerei dat u bij u heeft." Dit verzoek, per circulaire aan vakantie gangers gedaan, is één van de middelen die de veeartseniikundige dienst aan wendt om de Afrikaanse varkenspest bui ten ons land te houden. Varkens krijgen deze ziekte, die in de drie genoemde lan den voorkomt, door het eten van besmet voedsel. Het is dus zaak dat geen voedsel (of voedselresten) uit Spanje, Frankrijk of Portugal ons land binnenkomt. Het zou, ook door meegeven met de vuilnisman, bij varkens terecht kunnen komen. De toerist die, omdat het een varkens ziekte betreft, zelf niet bang hoeft te zijn voor besmetting, zou speciaal door het meenemen van vleeswaren en worstsoor ten uitgezonderd ingeblikte zijn land onherstelbare schade kunnen berokkenen, zegt de circulaire. De drinkwatermisère te Delft schijnt nu achter de rug te zijn. De uitkomsten van het laboratoriumonderzoek van het water zijn zodanig uitgevallen, dat in overleg met de inspectie van de volksgezondheid de indertijd genomen voorzorgsmaatrege len geleidelijk kunnen worden beëindigd Dit betekent dat het advies om het wa ter te koken alvorens het voor consumptie te gebruiken, met ingang van vandaag is ingetrokken en de chloortoevoeging gelei delijk zal worden verminderd. Een zesjarig jongetje is gisteren om het leven gekomen bij het spelen op een elek trisch aangedreven bakkerswagentje. Het wagentje stond geparkeerd op het Zuidwol- depad bij de Meppelweg in Den Haag. De bakker, die zijn klanten bediende, had het contactsleuteltje erin gelaten, zo dat een jongetje en een meisje, die op het karretje geklommen waren, het aan het rijden konden krijgen. Toen het karretje eenmaal reed sprong het jongetje, de zesjarige H. J. S. van Deinse, er in paniek af en raakte met het hoofd tussen de wagen en een muur beklemd. Op weg naar de Ursulakliniek overleed hij. De Koninklijke Nederlandse Automobiel Club heeft de gemeenteraden van Den Haag en Utrecht in een telegram gevraagd de parkeermeterregeling zodanig te wijzi gen, dat overtreding op basis van trans actie in handen van de politie kan worden afgedaan. Aan het bestuur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft de KNAC gevraagd te bevorderen dat de parkeerme- terregelingen van de gemeenten zodanig worden gewijzigd dat overtredingen bij transactie kunnen worden geregeld. Van het bestuur heeft de KNAC inmid dels bericht ontvangen dat dit telegram haar volle aandacht heeft. ZEEROB BOUWT EEN MO TORBOOT - EENS KIJKEN HOE VER HI4 IB HU START Al.! DE MOTOR ZIT MAAR ROEIBOOT VERKEERD OM! JA, MET RIEMEN! --i. - HIJ VAART Het zal de taak zijn van de op 21 mei in de provincie Noord-Holland geïnstalleer de streekplancommissie voor het Noord zeekanaalgebied zich te bezinnen op de ontwikkelingen, welke bij de voortgaande bloei van bevolking en van behoeftenbevre diging in de agglomeratie Noordzeekanaal te verwachten zijn, en de richtlijnen te ontwerpen welke zullen bevorderen dat de toekomstige structuur van de streek zo harmonisch mogelijk zal zijn. Dit heeft drs. H. J. W. Brouwer verklaard in de vergadering van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Amsterdam. Er zal gestreefd moeten worden, zo zeide hij, naar het juiste gebruik van het Noordzeekanaal als grote verkeersader, naar harmonische indeling der beperkte ruimte voor industriële vestiging en inten sief gebruik daarvan en naar voldoende creatie van aanvaardbare woongebieden voor het groeiend aantal mensen, wier taak en bestaan met de streek vervlochten zijn. De voorzitter der K.v.K., mr. D. A. Del- prat, sprak zijn voldoening er over uit dat thans met de uitwerking van dit ook voor het Amsterdamse bedrijfsleven zo belang rijke project kan worden begonnen. Met name achtte de voorzitter het van belang, dat thans duidelijk is uitgespro ken, dat het streekplan vanuit één con ceptie zal worden ontworpen, en dat niet zal worden volstaan met een loutere her ziening van de bestaande streekplannen voor de aangrenzende gebieden. In de uit voering van het gehele project is het Am sterdamse bedrijfsleven bijzonder geïnte resseerd, aldus de voorzitter. Gisteren zijn in Bonn besprekingen be gonnen tussen Nederland en West-Duits- land over de wijze waarop het continen taal plateau onder de Noordzee voor de exploitatie van olie en aardgas moet wor den verdeeld. De Nederlandse delegatie staat onder lei ding van mr. W. Riphagen, juridisch ad viseur bij het ministerie van Buitenland se Zaken. Dr. H. Meyer Lindenberg, plaats vervangend chef van de juridische afde ling van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken, leidt de Duitse dele gatie. Een jaar onvoorwaardelijke gevange- nisstraaf en drie jaar intrekking van rij bewijs heeft de procureur-generaal bij het gerechtshof in Arnhem, mr. G. W. C. Bij voet, gisteren geëist tegen een negentien jarige automonteur te Aalsmeer. De recht bank te Arnhem had hem dezelfde straf opgelegd. De monteur wordt ervan verdacht op 17 november na afloop van een bal, te Groesbeek omstreeks half één 's nachts vier voetgangers te hebben aangereden. Een vrouw werd gedood, twee andere vrouwen zeer ernstig gewond. Een jongen kwam met de schrik vrij. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot wijziging van de Wet- Ziekenhuistarieven. In het wetsontwerp wordt voorgesteld, dat het centraal orgaan, waarin ook de or ganisaties van ziekenhuizen en ziekenfond sen zijn vertegenwoordigd, de bij dat or gaan ingediende verzoeken tot vaststelling van 'n nieuw of verhoogd ziekenhuistarief moet hebben goedgekeurd voordat deze ta rieven in rekening kunnen worden ge bracht. Hiervan zijn uitgezonderd de zie kenhuistarieven die aan ziekenfondsen in rekening worden gebracht. De goedkeuring van deze tarieven blijft voorbehouden aan de Ziekenfondsraad, maar thans is be paald, dat ook het centraal orgaan zich over deze tarieven zal uitspreken. Paarden voor de prins. Prins Bernhard heeft twee Lippizaner paarden in Tsje- choslowakije gekocht bij de staatsfok- kerij te Tapoliansky. Spaak niet naar Eindhoven. De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, zal zaterdag niet naar Eindhoven komen, waar hij met minister Luns het jaarlijks congres van de Europese Beweging in Nederland zou toespreken. De Belgische bewindsman moet om gezondheids redenen verstek laten gaan. Stelende besteller. De rechtbank in Rot terdam heeft een 33-jarige PTT-besteller veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar en vier maanden, omdat hij postpakketten, waarin spaarzegels wer den verzonden, had achtergehouden. De zegels had hij voor 7.000,te gelde gemaakt. Uit haat tegen moeder. De rechtbank in Den Haag heeft een 23-jarig meisje wegens poging tot doodslag op haar broertje veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf en terbeschikkingstel ling van de regering. Het meisje had uit haat tegen haar mpeder op 20 december tijdens afwezigheid van haar ouders ge tracht haar broertje te wurgen. Het kind raakte alleen bewusteloos. Morfine. Een hooggerechtshof te Singa pore heeft woensdag het vonnis beves tigd, dat door een lagere gerechtelijke instantie was uitgesproken tegen een 31 jaar oude Nederlandse zakenman. Hij was verleden jaar wegens het bezit van 5,1 Engels pond morfine veroordeeld tot een boete van 7.000 Amerikaanse dollars (ruim 25.000 gulden). De Savornin Lohmanstichting. Drs. J. W, de Pous, oud-minister van Economisch^ Zaken en thans voorzitter van de S E R., heeft het voorzitterschap op zich ge nomen van de jhr. mr. de Savornin Loh- man-stichting. Hij volgt in deze functie dr. I. N. T. Diepenhorst op, die als voor zitter heeft bedankt in verband met zijn, benoeming tot staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken. De jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman-stichting is 't studie centrum van de Christelijk Historische Unie en ondermeer uitgeefster van het christelijk historisch tijdschrift en van brochures. Weer 2'/s jaar. Het gerechtshof in Arnhem heeft een 50-jarige tegelzetter wegens heling veroordeeld tot 2l/i jaar gevan genisstraf. De tegelzetter, die twintig jaar van zijn leven in de gevangenis heeft doorgebracht wegens het plegen van inbraken, was ervan beschuldigd van een jonge inbreker gestolen sieraden te hebben gekocht. Nederlands leren. Veertien Nederlandse organisaties die bemoeienis hebben met het opvangen van buitenlandse studen ten en studerenden willen in Utrecht een talenprakticum inrichten waar men via speciale methodes in betrekkelijk korte tijd buitenlanders een basiskennis van het Nederlands wil bijbrengen. Het K.N.M.I. deelt mee: Boven Centraal Europa ligt een gebied van hoge luchtdruk, langs de westflank waarvan warme lucht ook over ons land naar het noorden stroomt. De tempera turen hierin liepen gisteren tot tussen 22 en 27 graden op. Ook vandaag is dit nog in een groot deel van ons land het geval. Ten westen van Ierland en ten noorden van de Azoren bevinden zich een tweetal lagedrukgebieden, die gezamenlijk koelere oceaanlucht via de Golf van Biscaye naar West-Europa sturen. Nederland komt ge leidelijk in het overgangsgebied tussen de warme en de koelere lucht, dat wordt ge markeerd door een zwak koufront. Het ziet er naar uit, dat dit front morgen ochtend Nederland zal zijn gepasseerd. De temperatuur loopt dientengevolge morgen minder hoog op dan vandaag, maar kan toch in een groot deel van 't land nog wel tot 20 graden stijgen. Aanvankelijk zal plaatselijk wat regen vallen, maar geleide lijk krijgen de zonnige perioden de over hand. Maximum-temperaturen es X J binnen- en buitenland. d u g Neerslag: laatste 24 uur. u S S. Den Helder licht bew. z 23 0 Ypenburg half bew. zo 25 0 Vlissingen half bew. z 22 0 Eelde licht bew. zo 24 0 De Bilt zwaar bew. zo 25 0 Twente licht bew. zo 25 0 Eindhoven zwaar bew. zo 26 0 Z.-Limburg zwaar bew. zzo 27 0 Helsinki licht bew. nw 17 0 Stockholm motregen w 11 2 Kopenhagen onbewolkt zo 15 0 Aberdeen regen windst. 11 13 Londen regen zw 18 12 Amsterdam half bew. zzo 25 0 Brussel half bew. z 26 0 Luxemburg licht bew. z 26 0 Parijs regen zw 27 2 Bordeaux regen nw 25 25 Grenoble regenbui 29 0,2 Nice zwaar bew. n 23 0 Berlijn onbewolkt 0 24 0 Frankfort half bew. ono 27 0 München onbewolkt z 23 0 Zürich licht bew. wzw 24 0 Genève regenbui zzw 24 0,1 Locarno onbewolkt windst. 24 0 Wenen onbewolkt zo 25 0 Innsbruck onbewolkt w 29 0 Belgrado onbewolkt windst. 28 0 Ajaccio onbewolkt windst. 27 0 Madrid geheel bew. windst 21 6 Mallorca half bew. nw 32 0 Zaterdag 6 juni Zon op 4.23 uur, onder 20.55 uur. Maan op 2.46 uur, onder 15.52 uur. Maanstanden 10 juni 05.22 uur nieuwe maan 17 juni 00.02 uur eerste kwartier 25 juni 02.08 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrjjdag 5 juni Hoog water 11.22 uur en 23.57 uur. Laag water 6.31 uur en 19.20 uur. Zaterdag 6 juni Hoog water 12.28 uur en uur. Laag water 7.45 uur en 20.27 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2