VAN DAG TOT DAG O CC pittige SIGARETTEN 1,25 Crisis in de Italiaanse regering schijnt nu te zijn overwonnen Verwarring over een brief van minister van Financiën WERELDNIEUWS De beste Dag VN-missie naar de grens van Cambodja Koning Constantijn aan dood ontsnapt Nederland doet mee aan NAVO-planning Probleem-Cyprus niet op te lossen Blue-Streakraket heeft gevlogen CQraatótoel j Geen VS-aanval op Noord-Vietnam? „HET HOGE DUIN" BIJZONDERE VISGERECHTEN SAfAfel VRIJDAG 5 JUNI 1964 3 y0/9 den. Bezoekt onze PERMANENTE CAMPINGSHOW in zaal FABEL Morgen is het de zesde juni. Alleen de ouderen onder ons en misschien niet eens allen denken op deze datum werk tuigelijk twintig jaren terug: D-Day, de „langste dag" in de oorlog '39-'45, de dag waarop de geallieerde legers als een gigantische sprinkhanenzwerm neervielen op een klein stukje Frankrijk, Normandië om de strijd tegen Hitier op Europese bo dem uit te vechten. In onze jeugd was „wapenstilstandsdag" 11 november, einde van de eerste wereld oorlog, aanleiding tot twee minuten stilte op school. Eigenlijk meer ter illustratie van de geschiedenisles dan om wat an ders. Zo vergaat het de jeugd van tegen woordig misschien ook, maar dan moeten we toch even opmerken dat de situatie van Nederland in de tweede wereldoorlog heel anders was dan in de eerste en dat de jeugd van tegenwoordig aan D-Day en wapenstilstandsdag 1945 ook persoon lijk heel wat meer te danken en te den ken heeft dan wij aan de afloop van de eerste wereldoorlog. Hoe het zij, het is moeilijk een nieuwe generatie te doordringen van wat een oude aan den lijve en direct ervaren heeft. Toch wagen wij het erop, te herinneren aan D- Day als aan de belangrijkste dag in het leven van de meeste Europese mensen van vandaag. Een belangrijker dag nog dan de vijfde mei, omdat die vijfde mei het onafwendbaar sluitstuk vormde van wat op 6 juni 1944 begon. Wat betekende het nieuws van D-Day voor de mensen van tóen? Het was de heldere lichtstraal door de tralies van een duistere kerker. Het was de voetstap van een vriend in de donkere verlatenheid van een vijandige omgeving. Het was een klokgebeier van een nieuwe morgen, die onverwacht aanbrak toen de nacht einde loos leek. Nog meer vergelijkingen? Mis schien spreken die sterker dan een eenvou dige geschiedschrijving: op 6 juni landden de geallieerde legers bij Caen en elders op de Normandische kust en begon de op mars tegen de Duitse troepen van het Westen uit, nadat in het Oosten reeds zwa re slagen aan de Duitse legers waren toe gebracht. De ochtend van de zesde juni gloorde letterlijk als een belofte tot bevrijding de sombere huiskamers van een zwaarge wond, ontmoedigd en uitgehongerd Europa binnen. Zoiets gebeurt in een mensenleven niet tweemaal. Het is iets dat mensen in hun betrekkelijk korte bestaan zelden meemaken. Daarom kunnen de mensen van toen die ochtend nooit meer vergeten. Ze weten nog als de dag van gisteren, dat zij op 6 juni 1944 oranje speldjes prikten op hun verborgen landkaarten op plekken aan de Franse westkust, nadat tot dan toe die oranje speldjes aan de oostkant van Europa zorgvuldig en langzaam west waarts de opmars der Russen hadden aan gegeven. De oranje speldjes van west en oost naderden elkaar in de weken die volg den. Er was geen verschil in kleur. Oranje speldjes prikten van alle kanten tenslotte de opgeblazen ballon van Hitier stuk. Toen was Europa eindelijk, in 1945, ge heel en al in de macht van de oranje speldjes. Dat is onze herinnering. Een herinnering als een onbegrijpelijk groot geluk na een onbegrijpelijk ongeluk. Zo zal zij blijven leven in de oudere generatie. Wij weten dat zij in de nieuwe verloren zal gaan en gedeeltelijk al verloren is. Maar die nieuwe mag niet verwachten, dat de oude haar beste belevenis, haar beste dag vergeten zal. Harold Wilson, de leider van de Britse Labourpartij, bezoekt op het ogenblik de Sovjet-Unie. Het is zijn twaalfde reis naar Moskou. Hij heeft met premier Kroesjtsjev en diens naaste medewerkers uitvoerig en diepgaand van gedachten ge wisseld over mogelijke wegen die kunnen worden bewandeld om allerlei politieke spanningen in de wereld te verminderen en nieuwe wrijving te voorkomen. Dit onderstreept nog eens de unieke en belangrijke staatkundige plaats die de lei der van de oppositie bekleedt in het Engel se parlementaire systeem. Daardoor is Wilson voor de Russen niet zó maar een bezoeker uit Engeland. Hij is voor hen de man, de politicus, die door de regering van zijn land op de hoogte wordt gehou den van alle belangrijke ontwikkelingen, omdat hij straks geroepen kan worden zijn oppositionele houding waar te ma ken als premier. Wilson heeft nu voor de Russische tele visie in het Russisch verteld wat hij denkt van de mogelijkheden om tussen het Wes ten en de Sovjet-Unie over enige branden de vraagstukken tot wat meer overeen stemming te komen. Zijn belangrijkste op merking was dat hij meent dat Kroesj tsjev en de staatslieden van het Westen het erover eens zijn dat de wapenleve ranties aan de landen van het Nabije Oos ten onder internationale controle moeten komen. Wilson heeft daarmee nieuw leven ingeblazen aan een gedachte die reeds in 1950 in een verklaring door de grote mogendheden van het Westen is neer gelegd. Dat kan betekenen dat hij in Moskou bereidheid heeft gevonden te spreken over een practische regeling om zulk een con trole te effectueren. Die suggestie verdient in ieder geval de nodige aandacht. Toen premier Kroesjtsjev in Egypte was, heeft hij niets nagelaten om zijn gastheer Nasser aangenaam te stemmen door Israel ononderbroken aan te vallen, Hij heeft echter nergens te kennen gege ven dat de Sovjet-Unie Egypte in het Na bije Oosten de vrije hand laat. Als hij nu Wilson heeft laten blijken wel bereid te zijn tot een vergelijk met het Westen te komen over het bevriezen van wapenzendingen naar dit gebied, zou dat ongetwijfeld kunnen leiden tot een duur zamer en uitgebreider politieke regeling, waardoor in het Nabije Oosten de basis kan worden gelegd voor een ontspanning, die voor alle landen daar een tijdperk van rustiger ontwikkeling kan inluiden. NEW YORK (AFP) Drie waarnemers van de Verenigde Naties gaan naar het grensgebied van Cambodja en Zuid-Viet- nam. Dat is donderdag in de Veiligheids raad besloten. Die nam daartoe met alge mene stemmen een resolutie aan van Ma rokko en de Ivoorkust. Cambodja had enige tijd geleden bij de raad een klacht ingediend over herhaalde schendingen van zijn grondgebied vanuit Zuid-Vietnam. Cambodja's neutraliteit en territoriale onschendbaarheid moet wor den erkend en eerbiedigd, aldus de reso lutie. Voorts dringt zij aan op een recht vaardige en billijke schadeloosstelling en het voorkomen van nieuwe schendingen. De V.N.-missie zal 45 dagen aan de grens blijven. Secretaris-generaal Oe Thant heeft 100.000 gevraagd om de kosten van de missie te kunnen bestrijden. Men ver wacht dat Marokko, de Ivoorkust en Bra zilië de missie zullen vormen. ATHENE (AP) Koning Constantijn van Griekenland en zijn zuster kroon prinses Irene zijn aan de dood ontsnapt toen hun auto in botsing kwam met een brandweerauto. De 24 jaar oude koning zat aan het stuur van zijn sportwagen met zijn 22 jaar oude zuster naast hem. Buiten Athene reed hij achter twee brandweer auto's die op weg naar een brand waren Toen ze plotseling stopten, reed de ko ninklijke auto er tegenop. De wagen werd swaar beschadigd. „Nozemrelletjes" zijn geen uitvinding van de laatste maanden, zelfs niet van de laatste jaren, want veertig jaar gele den waren ze er ook al, zij het in iets minder populaire vorm en kleinere fre quentie. Maar veertig jaar geleden was er geen verschijnsel als de Beatles. Was het er wèl geweest, dan had de jeugd van toen krom gelegen van het lachen. Maar het heeft weinig zin, mentaliteit en gedrag van veertig jaar geleden te vergelijken met die van heden. Wat wel zin lijkt te hebben, is een bezinning op het gedragspatroon van justitie en poli tie in verband met de ongeregeldheden, die een deel der hedendaagse jeugd als een geliefkoosde bezigheid beoefent. Politie en justitie hebben zich nauwe lijks aangepast aan veranderde tijdsom standigheden. Een bij uitstek moeilijke taak als ordehandhaving wordt nog steeds vol gens verouderde begrippen uitgeoefend De politiemannen doen hun uiterste best, maar zij raken duidelijk in het nadeel tegenover de massa-bewegingen, die de opgeschoten straatjeugd heeft weten te or ganiseren. Zij zullen betere middelen moe ten krijgen om meester van de straat te blijven. „Uiteen slaan" is ongeveer de enige methode, die zij mogen aanwenden Nu is „slaan" in onze maatschappij en tijd duidelijk verouderd. Het werkt alleen maar provocerend en jaagt de gemoede^ ren op. De klappen komen vaak op on schuldige hoofden neer. De „anti-politie mentaliteit wordt er door bevorderd. On ze tijd eist andere middelen en doeltref fender aanpak, in de eerste plaats om de politie niet voor onmogelijke opgaven te stellen en in de tweede plaats om het euvel zoveel mogelijk te reguleren. Een snel werkende justitiële procedure voor oproerkraaiers, die door de politie zijn gearresteerd, met fikse vrijheidsstraf fen en onmiddellijke tenuitvoerlegging daarvan dat is onder meer een metho de die afschrikwekkender en preventiever zal werken dan het risico, dat men een klap met een gummiknuppel krijgt en de volgende dag weer kan proberen om die klap terug te geven. In hoeverre ons justitieel apparaat zo'n snelgericht kan opleveren, is een vraag die juristen moeten beantwoorden. Wetswijzi gingen zijn wellicht noodzakelijk, maar ook een wet en een strafrecht hebben nu en dan modernisering nodig. De verkeers wetgeving bijvoorbeeld, die in ons land ook nog voortdurend achter de eisen des tijds aansjokt, heeft in de laatste jaren drastische aanpassingen ondergaan. Een bliksemsnelle reactie mag niet alleen van straatpolitie en verkeersdeelnemers wor den geëist, maar ook van de wetgevende en wettoepassende overheid. Advertentie GOLD STAR 'n klasse apart! Van onze correspondent) ROME Het ziet er naar uit dat de Italiaanse regering de grote moeilijkhe den waarmee ze de laatste dagen te kam pen heeft gehad, te boven zal komen. De beslissing valt maandag, wanneer Moro in een zitting van de Senaat de tekst bekend zal maken van de brief die hij heeft ont vangen van Colombo, de minister van Fi nanciën. Het is deze brief die zo'n grote beroering heeft veroorzaakt. Maar al is de tekst nu nog niet bekend, toch is al wel duidelijk dat de publikatie in het Romeinse dagblad „II Messaggero" waardoor de zaak aan het rollen is geko men, niet of niet geheel met de waarheid strookt. Het voornaamste punt in die aan Co lombo toegeschreven tekst was een waar schuwing om geen uitvoering te geven aan de verschillende hervormingen welke het regeringsprogramma aankondigt, omdat deze hervormingen de toch al zeer grote economische moeilijkheden waarin Italië zich bevindt, zo zou doen toenemen, dat voor een totale ineenstorting van de eco nomie zou moeten worden gevreesd. De socialisten, voor wie juist die her vormingen aanleiding zijn geweest om deel te nemen aan de regering, maakten bekend dat indien de brief van Colombo de bedoe ling van de christendemocratische partij weergaf, zij onmogelijk verder de rege- ring-Moro konden steunen. De socialisti sche partijsecretaris, de Martino, heeft er in een rede op gewezen dat de hervor mingen allerminst een weelde zijn. Italië is, naar hij beweerde, het enige land waar bouwspeculanten ongehinderd hun gang kunnen gaan en waar ieder die aan de rand van de één of andere gemeente een stuk grond kan kopen, verder niets anders heeft te doen dan rustig enkele jaren te wachten om datzelfde stuk grond tegen dertig- tot vijftigmaal de prijs van de hand te doen. Inmiddels heeft de gemeente er dan voor gezorgd dat de waarde van dat stuk grond geweldig is toegenomen door de aan leg van straten, riolering, gas, elektrici teit enz. In alle beschaafde landen, zei de Martino, voorziet reeds sedert vele ja ren de wet erin, dat dergelijke vormen van speculatie onmogelijk zijn. Italië komt achteraan. Ook de indeling van het land in gewes ten is een noodzakelijkheid. De langgerek te vorm van Italië maakt centralisatie van het bestuur, zoals die tot nu toe bestaat, tot een onding. Om de dreigende rege ringscrisis te voorkomen een regerings crisis die onoplosbaar zou zijn heeft Moro eerst het partijbestuur van de chris tendemocratische partij bijeengeroepen en donderdagochtend is een communiqué over deze zitting gepubliceerd. Het was een bijeenkomst die meer dan twintig uren heeft geduurd. Het commu niqué is bijzonder uitvoerig. Het komt in hoofdzaak hierop neer, dat het partijbe stuur Moro de volmacht geeft op de inge slagen weg voort te gaan en de hervor mingen die in het regeringsprogramma zijn aangekondigd uit te voeren, daarbij rekening houdend met de conjuctuur en met het feit, dat het een belangrijke taak van de regering is de waardevastheid van het geld en de werkelijke waarde van lo nen en salarissen te verdedigen. Zoals gezegd is het communiqué zeer uitvoerig, maar in hoofdzaak betekent het, dat het partijbestuur achter de politiek van Moro en van de vier partijen staat. Bij de besprekingen was minister Colom bo, wiens brief terecht of ten onrechte aanleiding werd tot de nerveuze dagen die achter ons liggen, tegenwoordig en heeft later door zijn persbureau bekend laten maken, dat hij het volledig eens is met de tekst van het communiqué. In zekere zin is dus hierdoor de positie van Moro sterker geworden dan tevoren. Hij heeft een zeer zware aanval op zijn politiek het hoofd weten te bieden. Hoe groot de verwarring nog steeds is, blijkt wel hieruit, dat woensdagavond het week blad van de rechtervleugel van de christen democraten, „II Centro," dat onder leiding staat van twee oud-ministers, Scelba en Gonella, uitkwam met wat werd aange kondigd. als de tekst van de brief van Colombo. In hoofdzaak is Wat het blad pu bliceerde precies hetzelfde als wat men in de „Messaggero" heeft gelezen, maar het werd gegeven in de vorm van een echte brief. Donderdagochtend heeft minister Co lombo bekend laten maken dat die tekst een vervalsing is en op fantasie berust. Scelba liet toen in de namiddag door zijn persbureau antwoorden dat op deze ma nier Colombo dan eindelijk eens iets dui delijk heeft gezegd. De brief zoals die in „II Centro" is afgedrukt, zo geeft Scelba toe, is niet de echte brief, maar een in briefvorm gegoten weergave van wat reeds in de „Messaggero" werd medegedeeld, verdeeld over drie lange artikelen. Scelba komt tot de slotsom dat men dus nu weet dat het niet waar is dat de mi nister van Financiën de kostbare en ge vaarlijke hervormingen wil uitstellen tot men eerst nauwkeurig heeft nagegaan wat Advertentie 't Sprookje van de Noordzeekust Specialiteit recepties - diners - vergaderingen WIJK AAN ZEE Tel. 02517 - 322 PARIJS (Reuter) Het NAVO-hoofd- kwartier in Parijs heeft bekendgemaakt, dat een nieuwe staf belast is met het op stellen van strategische plannen. Het zal hierdoor mogelijk zijn dat voortaan ook of ficieren van andere NAVO-landen dan de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk deel zullen hebben in de voorbereiding van militaire plannen der verdragsorganisatie en de vaststelling van de door de NAVO te volgen politiek. Tot dusver is het ont werpen van de algemene strategie der NAVO uitsluitend voorbehouden aan de zo genaamde „standing group" in Washing ton, waarin vertegenwoordigers van de stafchefs der drie genoemde landen zitting hebben. Tot directeur van deze nieuwe strategi sche-plannenstaf, die op 1 juli aanstaande zijn werkzaamheden zal beginnen, is de 49- jarige generaal-majoor Ernst Ferber, afde lingshoofd in de Westduitse generale staf benoemd. Voorts zal de staf vier plaats vervangende directeuren hebben, van wie er twee zullen worden geleverd door de landen van de „standing group" en twee bij toerbeurt, door de andere NAVO-lan den. Voor de eerste maal zullen de plaats vervangende directeuren uit Italië, Neder land, Frankrijk en de Verenigde Staten af komstig zijn. ze zullen kosten en of ze ook enig nut zullen hebben. Men ziet, de heren in de christendemocratische partij sparen el kaar niet en vallen elkaar op de meest fantastische wijze aan. Vandaag zouden de leiders van de vier regeringspartijen samenkomen. Men mag wel aannemen dat de poging van rechter zijde om de regering ten val te brengen, is mislukt. Maandag zal Moro in de zit ting van de Senaat de tekst van de be ruchte brief van Colombo voorlezen en daarna het vertrouwensvotum stellen. Het is aan geen twijfel onderhevig of hij zal daarbij een grote meerderheid van stem men voor zijn politiek krijgen. 01 .nooqlusS UsiU' ANKARA (AP) De bemiddelaar van de Verenigde Naties op Cyprus, de Fin Tuomioja, heeft verklaard niet in staat te zijn een oplossing te vinden voor het pro bleem op het eiland. De Finse diplomaat verklaarde dat zowel de Griekse als de Turkse regeringen op hun standpunt blij ven staan. Tumioja werd door secretaris-generaal Oe Thant aangesteld om een politieke op lossing te vinden voor het eiland waar sinds december vorig jaar tussen de Griekse en Turkse bevolkingsgroepen wordt gevochten. Tuomioja kwam gisteravond in Ankara aan voor een tweede bezoek aan de Turk se hoofdstad. Ook de Turkse premier Er- kin heeft tegenover journalisten verklaard geen oplossing te zien voor het probleem maar dat verdere onderhandelingen wel licht nuttig kunnen zijn. WOOMERA (Reuter) De Britse „Blue Streak"-raket, de eerste trap van de aan- drijfraket van de eerste Europese kunst maan, is donderdag in Woomera in Australië gelanceerd voor een tien minu ten durende vlucht over een afstand van zestienhonderd kilometer. Negen minuten na de lancering ontving men geen signalen meer, waaruit men op maakte dat de raket in de dampkring was teruggekeerd en was uiteengevallen. Over lezen gesproken De laatste paar dagen heb ik de schone letteren opzij geschoven en verwaarloosd voor een heel ander soort lezen: grasdui nen in een encyclopedie. Dat had ik nog nooit gedaan. Het is een bijzondere erva ring. Ook lezen. En zeker ook boeiend le zen. Moet u ook eens doen. Al was het al leen maar om te concluderen: ik kan nog zo veel gelezen hebben; ik weet niets. Ik sla een willekeurige pagina op. Op de N. Nestorius; NestroyNeteldieren; Ne- telkoorts; Netelzucht; Nethe; Nethenus; Néthou; Netscher; Nettement; Netze. Nu eerlijk. Wist u dat Nestorius presby ter in Antiochië en patriarch van Konstan- tinopel (428-431) was? Misschien wist u wel, dat Nestroy een kluchtspeldichter was; maar ook dat hij Johann Nepomuk heette? Dat net of nettum een eigenaar dige voortzetting van het buikvlies is; dat netelzucht ook wel porseleinkoorts wordt genoemd? Dat de Nethe een riviertje in België is, wist u misschien door Pallieter. Maar dat Matthias Nethenus een Neder landse theoloog is geweest? Dat Néthou de hoogste top der Pyreneeën is? Caspar Net scher een schilder, wist ik; Frans Net-' scher een letterkundige, wist ik ook. Maar Elisa Netscher een Indisch staatsman, (herhaal: man)? En Alfred Frangois Net tement een Frans schrijver en Netze een riviertje in Pruisen? Nee. U? Dit is, waarde vrienden, lieve vriendin nen, nauwelijks één pagina uit duizenden. Vertelt u nu maar eens waar de statt Neusatz ligt; waar Newey en waar da vier Newports. Wie was Pieter de Neyn? En wie Alfred Neymark? Wat deed Karl August Nicander voor de kost? Wat is Ni- cols Prisma en wat is Niëllo en wie of wat Nigelli? Allemaal onder die ene N. Leuk spel. Ook een beetje tragisch. Boeiend, lezen. Boeiender dan vult-u-zelf-maar-in. Zet een kop thee voor u. Steek een si garet op. Leg een deel van al die dikke delen encyclopedie voor uiv lieve gade neer. Vraag haar te prikken. Laat haar een pagina oplezen. Orendel, Orense, Oreodoxa, Orestias, Or- fa, Orfila (Mathieu Joseph Bonaventura), Organum, Orgelgeschut, Oriani, Oriba Sius, Oriflamme, Orihuéla, Orissa, Orlean, Orlers (Jan), Orley (Bernaert), Ormvesz, Ornain, Ome, Ornellus, Orobus, Oroban- che. Sla vervolgens de encyclopedie dicht, de ogen neer en u zelf voor het hoofd. Kus uw vrouw goedenacht. Ga naar bed. Het hoofd beschaamd onder de dekens. Dit is ook lezen. Misschien leert u er meer van dan van vult-u-zelf-maar-in. Floris Flaneur Advertentie vACANTIE- QAR ANTI PRETORIAPLEIN 95. Wij leveren alle „SAFARI" bungalow tenten uit onze enorme voorraad. Iedere werkdag geopend. Bondstentenverhuur R. DOZEMAN Ben Viljoenstraat 13 r - Telefoon 51196 CREDIET-SERVICE WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse ministers van Buitenlandse Zaken en Defensie, Rusk en McNamara, heb ben president Johnson, na het topoverleg in Honoloeloe, voorgesteld maatregelen te treffen om de strijd in Zuid-Vietnam krach tiger te doen voeren, zonder de vijande lijkheden naar Noord-Vietnam uit te brei den. Dat is donderdagavond te Washington officieus meegedeeld. Van dezelfde zijde wordt vernomen dat Johnsons voornaamste burgerlijke en mili taire raadgevers oordelen, dat de econo mische en militaire hulpverlening aan Zuid-Vietnam, binnen de lijnen van de huidige Amerikaanse politiek en strategie, moet worden uitgebreid. Ingestort. Op Kaap Kennedy is een stel lage van 52 verdiepingen hoog, waarin de maanraket Saturnus-5 wordt samen gesteld, ingestort. Vijf mannen werden gedood. Kabinetsleden. President Soekarno van Indonesië heeft vijf nieuwe kabinetsle den geïnstalleerd: Frans Seda, minister voor Ondernemingen, Soedjarwo, minis ter voor Bosbouw, Hamzah Atmohando- jo, minister voor Visserij, Rudolf Her- mansee minister voor Landbouwzaken en H. M. Hassan, minister voor Staats inkomsten, Financiering en Accountancy. Noord-Spanje. Een bandenfabriek bij de Noordspaanse stad San Sebastian is ge sloten nadat de 2200 werknemers in sta king waren gegaan voor hogere lonen. Met de toezegging van de directie dat de looneisen zouden worden bestudeerd, namen de arbeiders geen genoegen. Ruimtelijk. In Madrid is een Spaans-Fran se overeenkomst tot samenwerking op het gebied van ruimtelijk onderzoek ge tekend. In het kader daarvan zal op de Kanarische eilanden 'n gemeenschappe lijk station tot 't opsporen van kunstma nen worden gebouwd. Mogelijkheid. De leider van de labour- oppositie op Malta Dom Mintoff, is uit Engeland naar Moskou vertrokken om de mogelijkheid van economische en han delsbetrekkingen met de Russen te be spreken, „als de labourpartij op Mal ta aan de macht komt". Over twee jaar worden op het eiland verkiezingen ge houden. Havenstakingen. In de Italiaanse havens wordt nagenoeg niet meer gewerkt in verband met een staking van havenar beiders die tot zaterdag zou moeten du ren. In Genua liggen 55 schepen te wach ten, die gelost of geladen moeten wor den. Lichtjaren. Het radio-astronomisch station van Jodrell Bank, nabij Manchester, zal deze maand 'n radiotelescoop in gebruik nemen, die miljarden lichtjaren verwij derde bronnen van radiosignalen zal kun nen opsporen. De telescoop zal worden bediend door een elektronisch brein. Spion. Een Fins hof heeft de 44-jarige Britse elektrotechnische monteur Ronald Evans wegens spionage tot tien maan den dwangarbeid veroordeeld. De be klaagde heeft een bekentenis afgelegd.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3