1 Zonder klemmen lijmt u snel met SNELFIX ^0 Twee ooievaartjes al uitgekomen in Sprang-Capelle Koeienvervoer per „bloembak op wielen" Vergaderstukken week zoek bij de PTT Geen wormen meer in Rotterdams water METAL0N G0RDIJNT0F Metalen gordijnstof VRIJDAG 5 JUNI 1964 Kerkelijk nieuws Adellijke dame betaalde hotel rekeningen niet Tóp, die tonic van Hero. Tintelend-fris, dorstlesser nr. 1. Tip voor meer genieten: Hero Derby Tonic koel serveren, met schijfje citroen. Ook tip-top aan tafel en... in longdrinks. Noem man en paard - vraag altijd Hero Derby Tonic. Cheers! 1 1 Fluor in drinkwater Hervormde curie Onze kleuters Huurverhoging Samenwerking of samenvoeging van gemeenten T ariefs verhoging Dierenbescherming Snelheid in Velser tunnel Kerkelijk nieuws GROOT NIEUWS. \i Sprang-Capelle is twee jonge ooievaars rijker. De heer L. Cove, die vorige week met toestemming van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vier eieren uit het nest van het ooievaars- weeuwtje had laten halen om die in een broedmachine te laten uitkomen, zal de jonge dieren zelf proberen groot te bren gen zoals zijn vader dat een jaar of dertig geleden ook eens heeft gedaan met een ooievaartje, dat bij een storm uit het nest was gevallen. De twee eieren in Sprang kwamen gistermiddag uit. Verwacht wordt dat vandaag of morgen de volgende twee vogels het licht zullen zien. De moeder-ooievaar na de aanrijding, waardoor haar mannetje om het leven kwam, verliet ze het nest niet meer tot de eieren waren weggehaald maakt het vrij goed. Het dier verschijnt nog maar af en toe op het nest en ziet er beter uit dan vorige week na haar hon- gerkuur. Drie van de vier Beatles en de plaats vervanger van Ringo hebben gisteren Kopenhagen bezocht. Ongeveer zes duizend tieners zorgden voor een enthousiast welkom. Terwijl de zan gers van Liverpool en de Londense drummer Jimmy Nicol in een auto het vliegveld verlieten gingen de spreek koren op „Wij willen de Beatles". Vijftig jongelui hadden de nacht in de regen bij de hekken doorgebracht om hun idolen te zien. Ook voor het hotel waar de Beatles logerenston den weer ongeveer 6.000 tieners. Ze gilden, smeekten en beledigden de politie, die uiteindelijk politiehonden moest gebruiken om de opwinding in te tomen. De voorstelling was bepaald levendig. Meisjes huilden en schokten van puur genot en trachtten daarop herhaaldelijk hei toneel te bestormen maar werden door potige suppoos ten naar hun plaatsen teruggeleid. Een meisje op de eerste rij wierp een papieren bal naar Paul McCartney en raakte zijn hoofd. „Het was een liefdesbrief", gilde ze tegen een vriendinnetje. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Bedankt voor Nijkerk: C. van Venetië te Wormerveer. Beroepbaar. De classis Harderwijk heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer H J. Venhuizen, Oudeweg no. 2 te Harderwijk. Vrije Evang. Gemeenten Aangenomen naar Meppel: T. J. Prins, kandidaat te Veendam. Bedankt voor Rotterdam-Overschie (va- kature Joh. Ribberink): Joh. Dijkstra te Klazienaveen voor Bierum: J. de Jongh te Nes (W-D.) voor Franeker (vakature A. W. Bol): dr. M. Feitsma te Emmen voor Arum en voor Rinsumageest: G. Brouwer te Ten Post. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Hamilton (Free Chr. Ref. Church) (Ontario, Canada): M. C. Tanis te Barendrecht voor Zutphen: W. Heer- ma te Nunspeet. Geref. Gemeenten Bedankt voor Rotterdam-Zuid: P. Blok te Dirksland. „Paddestoelen groeiden in de cabine, geen kenteken, geen vergunning voor vee- vervoer, een defecte stuurinrichting, geen claxon, geen goede remmen en geen goe de draagveren". Dit waren de bezwaren, die de politie had tegen de kruising van een vee-auto en een landbouwtrekker, waarmee een vee-expediteur uit Koekan- ge (Dr.) door een bevriende veehouder vier koeien naar Leeuwarden had laten transporteren. Uit het proces-verbaal bleek, dat in de cabine van de veewagen grote paddestoe len weelderig groeiden. Het vehikel was op 25 september reeds door de verkeers- inspectie afgekeurd. Op 18 november werd er nog mee gereden. Al die tijd hadden er doden kunnen vallen, aldus de presi dent. De officier van justitie, mr. H. Niemeij- er, aarzelde om in dit verband van 'n voer tuig te spreken. „Een muffe, verwaar loosde bloembak op wielen", dit was vol gens de officier nog de beste omschrij ving. De officier gewaagde van lef, brutali teit en onverschilligheid bij de verdach te, die een ander hiermee op „de wegen van H. M. de Koningin" liet rijden. Hij eiste 215,- boete en verbeurdverklaring. Tegen een niet ter zitting van de Haagse rechtbank verschenen 'n 62-jarige adellijke dame uit Baarn eiste de officier van Jus titie een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand en een boete van honderd gulden voor flessentrekkerij. De verdach te, die Spaanse van geboorte is, heeft van eind 1959 tot begin 1962 gelogeerd in hotels in Soestdijk, Soest, Baarn, Utrecht en Den Haag, hoewel zij wist dat zij de hotel rekeningen niet zou kunnen betalen. Zij had tegen de politie gezegd haar handelwijze heel normaal te vinden. Er waren moei lijkheden over een erfenis die zij zou krij gen en daardoor kon eij niet over contan ten beschikken. „Ik had geen onderdak en kon dus niet anders handelen. Ik dacht dat mijn kinderen de rekeningen wel zou den betalen als er moeilijkheden kwa men." Haar zoon en dochter hebben in derdaad aangeboden de schulden te beta len, maar dan moest zij een schuldbeken tenis tekenen en dat weigerde zij. De vrouw is enkele malen eerder veroordeeld wegens belediging. De officier van Justitie achtte een onderzoek naar haar geestver mogens gewenst. Advertentie Advertentie DERBY TONIC SO JAAR TOPKWALITEIT 1914-1964 Vijfhonderd enveloppen met stukken voor vergaderingen van provinciale land- bouwmaatschappijen hebben door een fout op het districtspostkantoor aan de Rjjswijkseweg te Den Haag niet op tijd hun bestemming bereikt. Zij zijn een week lang, van vorige week woensdag tot gisteren, op het kantoor blij ven liggen, zodat de vergaderingen moes ten worden gehouden, zonder dat de func tionarissen van de landbouwmaatschap- pijen in het bezit waren van de stukken. De toevoeging van chloor-amine aan het Rotterdamse drinkwater heeft bijzonder goede resultaten opgeleverd. Er zijn geen levende borsteldiertjes in het water aan getroffen. Om te voorkomen dat het kwaad op nieuw de kop zou opsteken, zal de drink waterleiding voorlopig nog met het chlo reren doorgaan. De dosering zal echter tot de helft worden teruggebracht. v :y v X- V.? i. Fluoridering van het drinkwater, dat wil zeggen toevoeging van een beperkte hoeveelheid natrium fluoride, kan tand- caries voorkomen althans tegengaan bij jeugdigen; bij anderen moet het onwerk zaam worden geacht. Het is niet de enige mogelijkheid; immers tijdens en vlak na de oorlog werd zonder fluoridering veel minder tandcaries geconstateerd hetgeen men toeschrijft aan het gebruik van grovere voedingsmiddelen en vooral het veel mindere gebruik van suiker en der gelijke. De meeste fluorverbindingen ook natriumfluoride zijn zeer vergiftigd en een te hoog fluorgehalte van het drink water, reeds bij meer dan twee delen per miljoen, vormt in sommige streken van de Verenigde Staten een probleem voor mens en dier, onder andere door andere tandziekten („mottledteeth") zie Winkler Prins Encyclopedie, vijfde druk VIII bladzijde 640. De marge tussen de werkzame onge vaarlijke en de giftige dosis is gering, veel kleinder bijvoorbeeld dan die van na- triumchloride (keukenzout). Hierop is on der meer in 1961 gewezen door wijlen professor dr. B. C. P. Jansen, de autoriteit op het gebied van voedingsleer en vita mines, bekend door het isoleren van vita mine BI in gekristalliseerde vorm (zie ook dr. J. R. Jansma: Enige bezwaren tegen de fluoridering van het drinkwater 1964). Toevoeging in tandpasta is in Ne derland dan ook verboden! Bepaald ge vaarlijk is dus het gebruik van voedings middelen (instantpudding bijvoorbeeld) waaraan water is onttrokken en fluoride is achtergebleven, die met fluoridehou dend water worden aangelengd hetgeen verdubbeling van het gehalte tengevolge heeft. De ongevaarlijkheid van de toevoeging van enig natriumfluoride wordt door de voorstanders aangenomen op grond van statistieken over beperkte duur waaruit wordt afgeleid dat bepaalde dodelijke ziektegevallen in die periode in ge bieden met natuurlijk natriumfluoride houdend drinkwater niet meer zouden voorkomen dan elders. Vergeten wordt dat waar het natuurlijk fluoridegehalte hoger ligt het water ook antistoffen be vat die het in evenwicht houden. Verschillende onderzoekers nemen ech ter op grond van dierproeven aan, dat ook zelfs geringere doses gevaren op leveren voor het nageslacht (Softenon- baby's) en voor leverbeschadiging (kan ker). De leider van een researchafdeling van een grote farmaceutische industrie, zei tegen mij, dat indien de industrie op grond van dit beperkte onderzoek in dezen een geneesmiddel op de markt zou bren gen, dit onverantwoord zou moeten wor den geacht. De Zuidafrikaanse farmacoloog en toxico loog professor dr. D. G. Steyn schreef: Vele verschijnselen van chronische fluor- vergiftiging zijn vaag en verraderlijk en daarom niet gemakkelijk te onderkennen. Onder deze omstandigheden moet men hopen dat de Haarlemse gemeenteraad fluoridering van het drinkwater zal af wijzen. Ook hier gelde: „In twijfel ont houdt U!" Mr. A. WENSING, Haarlem. Waarmede ik niet geacht wil worden Vivisectie goed te keuren. In uw blad van 22 mei trof ik links onderaan op pagina 13 het sensationele bericht aan, dat de Romeinse curie Her vormd zal worden. Er wordt, aldus het bericht, een commissie benoemd die een en ander in kannen en kruiken moet brengen. U zult het mij niet kwalijk nemen dat dit bericht enkele vragen bij mij oproept, onder andere hoe de gereformeerde, de lutherse en de doopsgezinde groeperingen dit opnemen. Voorts zou ik wel graag wil len weten of u een speciale verslaggever naar Rome hebt gezonden om na te gaan of er van een massale verloving sprake is. Men doet zo geheimzinnig tegenwoordig. Ik miste ook bijzonderheden over een eventuele herdoop van de heren. Misschien is dat wel onderwerp van studie van de te benoemen commissie? Mag ik u mijn compliment maken, dat u de verleiding hebt kunnen weerstaan het nieuws door een zes-koloms kop op de voorpagina te plaatsen? Een uniek voor beeld van rustige, beheerste berichtgeving, dat menige redactie tot voorbeeld kan strekken. Intussen hoop ik dat uw kolommen ons nadere bijzonderheden spoedig zullen melden. H. VAN DEN EIJNDE, Haarlem. Naschrift: Jammer voor de heer van den Eijnde, maar „Hervormd" stond in ons bericht toch heus met een kleine letter. Redactie. i Het bericht in uw blad, dat als opschrift droeg „Kleuter overreden door bestel wagen" heeft mij diep getroffen. Door een achteruit rijdende bestelwagen werd het knaapje zwaar gewond en het bleek bij aankomst in het ziekenhuis te zijn over leden. Had het voor de chauffeur zoveel moeite geweest, zich vóór 't achteruit rijden even te overtuigen of er geen kinderen in de onmiddellijke nabijheid speelden Het anderhalf jarig kind zou zich op de rijbaan hebben begeven, zonder acht te slaan op het verkeer. Ik vraag mij af op welke leeftijd men moet beginnen kinderen op de gevaren van de weg te wijzen. G. A. SPAAN, Haarlem. I Hoewel de wet op de huurverhoging in de Eerste Kamer nog moet worden aange nomen, is iedereen er wel van overtuigd dat dit zal gebeuren. Ik vraag mij af of er ooit rekening wordt gehouden met wonin gen, die al zestig of tachtig jaar en langer staan, waarvan de huur al met meer dan 100 percent is gestegen, terwijl deze huizen al meermalen zijn betaald. Het blijven oude hokken waaraan de huiseigenaren zich over het algemeen niets gelegen laten liggen. Wat meer specificatie lijkt mij dan ook wel gewenst. J. EMMINK, Haarlem. De vader van de gemeentewet, Thor- becke, achtte in zijn tijd reeds iedere vorm van annexatie ongeoorloofd, als zij niet „geboden wordt in het algemeen be lang", wat inhoudt dat tot samenvoeging van gemeenten slechts dan mag worden overgegaan wanneer het algemeen belang dit dan ook „inderdaad" eist, wat hier tevens geldt ten aanzien van eenvoudige wijziging van de gemeentegrenzen. Daarbij dient eerst te worden onder zocht of door samenwerking van de be trokken gemeenten niet een even goede oplossing is te bereiken. Een gemeente moet overigens ook rekening houden met streekbelangen en de belangen van een naburige gemeente (of gemeenten) en naar samenwerking allereerst streven. De deur moet dus niet op een kier maar wagenwijd openstaan. Wanneer een ge meente haar aandeel in de ontwikkeling kan dragen is er bestuurskracht aanwezig. Dit is zeker met Heemskerk het geval, welke gemeente ongeveer 20.000 inwoners heeft. Zelfs op Schouwen-en-Duiveland formeerde minister Toxopeus 'n nieuwe ge meente met 2.000 inwoners, wat in aantal het tiende deel van het Heemskerkse getal is. De minister was van mening dat deze gemeente, Middenschouwen, slechts een beperkte taak zou hebben en dat zij deze taak zou kunnen verrichten. De vraag rijst waarop In Beverwijk wordt gewacht, daar bij een deel van de burgerij en ge meenteraad de gedachte heeft postgevat dat de stad anders ontwikkeld zou wor den dan het college van B. en W. wenst. De raad dient dadelijk een beslissing te nemen over alle terzake zijnde en hiertoe dienende vraagstukken en niet meer af te wachten of er wel of niet een beslissing over de bestuurlijke indeling zal worden genomen. Er wordt wel geschreven dat van zeer gezaghebbende zijde wordt ge zegd, dat daaromtrent spoedig meer klaarheid zou kunnen komen, hetgeen ook ik hoop, maar dat die klaarheid een samenvoeging van Beverwijk en Heems kerk zal betekenen meen ik te moeten betwijfelen. Iedereen die op de hoogte is van samen werking of samenvoeging van gemeenten mét de aanhorige problemen, weet ook, dat de minister van Binnenlandse Zaken aanvankelijk voornemens was, in overeen stemming met Gedeputeerde Staten van Zeeland, de samenvoeging van Souburg en Vlissingen te bevorderen. In het najaar van 1961 heeft de minister echter, tegen het advies van die Gedeputeerde Staten in, hiervan afgezien. En hier ligt voor mij het criterium: regeren is vooruitzien en dat is niet iedereen gegeven. Beverwijk mag niet het risico nemen met de kropopruiming en sanering rond de Wijkertoren te moeten wachten; deze gok is te groot, daar hier ook duidelijk is aangetoond, dat een positieve beslissing voor Beverwijk van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, omgezet kan worden in een negatieve door de minister Daar het gehele oude gedeelte van Beverwijk „verpaupert", dient er zo lang zamerhand een eind te komen aan het V In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publlkatle aan de redactie worden toegezonden: voorwaar den tot publlkatle zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en Instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publlkatle te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. nutteloze gepraat en dient er meteen op bouwend werk verricht te worden. Doel matige ontwerpen moeten er komen, die dan ook ten uitvoer gebracht moeten wor den, opdat er niet duizenden guldens uit gegeven worden aan ontwerpen van wer ken, die niet worden uitgevoerd of ten uitvoer kunnen komen. Daarom is het beter van de verovering van Heemskerk af te zien, waarmede dan genoemde nutteloze grote uitgaven ophou den nodig te zijn. A. KLOMP, lid van de V.V.D.-fractie in de gemeenteraad van Beverwijk. Tot en met 30 mei van dit jaar kostte het mij ik woon aan de Willem de Zwij gerlaan te Santpoort-Zuid f 0,60 om met overstap per N.Z.H.-bus heen en weer te reizen naar bijvoorbeeld het Houtplein te Haarlem. Tot voor enkele maanden was dit 0,50, doch tegen een redelijke tarief verhoging kan men moeilijk bezwaar oppe ren. Sinds 31 mei is dit bedrag verhoogd tot 1,14, te weten: retour Santpoort-Zuid- Stationsplein Haarlem f 0,60 en tweemaal 0,27 voor twee stadsritten. Dit is een nieuwe tariefverhoging van negentig per cent boven de vorige van twintig percent. Ik weet wel, dat de N.Z.H. lijn 8 van het Stationsplein Haarlem naar Santpoort in alle haast heeft gewijzigd in lijn 71, waarschijnlijk om er een buitenlijn van te maken en juridisch gedekt te zijn, maar dat trucje doet aan de werkelijkheid van deze exorbitante prijsopdrijving niets af. Voeg ik daarbij nog de omstandigheid, dat de passagiers tijdens de spitsuren in de bus worden samengepropt als haringen in een ton, dan vraag ik me toch af of bij de directie van de N.Z.H. de mening heerst, dat het publiek er alleen maar is ten bate van de N.Z.H. Naar mijn mening echter is een openbaar vervoerbedrijf er voor het publiek, heeft het een maatschap pelijke functie, die het reeds bij de con cessieaanvraag voor ogen dient te staan. Komt het bedrijf op de duur niet uit en maakt het verliezen, dan is er de overheid om bij te springen, doch het mag nimmer verhaald worden op de aan het publiek te verlenen diensten. In casu gebeurt dit laatste wel. En hoe! Mr. H. J. M. TONINO, Santpoort De Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren viert binnenkort haar honderdjarig bestaan. Wanneer men het artikel „De dierenmarkt in Tilburg een hemelschreiend treurspel" in de Wereld kroniek van 23 mei doorleest, dan komt men tot de slotsom, dat 'er geen reden is om feest te vieren. De schuld van dit treur spel ligt bij het bestuur van genoemde Vereeniging, doordat deze NIET steeds krachtig genoeg bij de regering heeft aan gedrongen artikel 2 en 3 van de Dierenwet (de regering blijft hiermee maar steeds dralenin werking te stellen en niet krachtig gestaan heeft achter de actie van mevrouw Polak uit Boekelo, die twee jaar geleden aan de grens de Duitse honden en kattenhandelaar Heinz Vieten, die onze dieren doorverkoopt aan binnen- en bui tenlandse laboratoria, een oorvijg gaf. Ook zijn de slechte toestanden in de asiels van de onderafdelingen van genoemde Ver eeniging zo langzamerhand bij iedere dierenbeschermer bekend geworden. Het geld zou inplaats van aan feestvieren beter aan de verbetering van de asiels besteed kunnen worden. Echter mag niet verzwegen worden dat deze Vereeniging op dierenbeschermend gebied veel goeds heeft gedaan, maar in de afgelopen jaren had veel meer gedaan moeten worden! In verband met de huidige stand van zaken in de afdeling Enschede van de Nederlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren, acht ik het mijn plicht, thans de verkorte inhoud van een brief openbaar te maken, die naar aanleiding van „de zaak Vieten" te Glanerbrug, in overleg met mij door de heer Koekenberg werd geschreven: Enschede, 2 juni 1963 Geachte mevrouw Polak Ik, F. B. Koekenberg, Pieter Bothstraat 5 te Enschede, heb met klimmende veront waardiging uit de pers kennis genomen van alles, wat zich heeft afgespeeld. In het kort wil ik u het volgende zeggen: Najaar 1962 hebben de heer J. Wegerink, Pijlhovenstraat 45, Enschede en ik een brief opgesteld, waarin wij het bestuur van de Twentse Kynologen Vereniging (T.K.V.) verzochten, het fokken van hon den zonder stamboom door leden van de T.K.V., tegen te gaan, zulks in verband met het teveel aan honden om zodoende dus de hondenhandel tegen te werken. Op 28 oktober werd deze brief in Café Avion aan de voorzitter der T.K.V., de heer Maas ter hand gesteld. Deze heer Maas heeft na lezing van de brief de heer Wege rink en mij voor raddraaiers uitgescholden. Verder zei hij dat hij maling had aan die brief, aan de Raad van Beheer, aan de Kynologenvereniging, dat hij per jaar zeventig honden mét en zonder papieren fokte en dat wij daarmede niets te maken hadden. Ook zei hij nog, dat stambomen hem niets konden schelen. Het is mij be kend, dat de heer Maas zijn hond beschik baar stelt voor dekking van honden van acht maanden oud om daarmede te fokken, met de wetenschap, dat de daaruit geboren dieren aan hondenhandelaren verkwanseld worden. Die deze weer doorverkopen aan binnen- en buitenlandse vivisectie-labora toria voor proefnemingen. Hieruit blijkt De maatregelen om het verkeer door da Velsertunnel vlotter gaande te houden zo als televisiecontrole en markanter ver keerslichten verdienen alle waardering. Maar een veiliger verkeersafwikkeling wordt pas op de tunneltraverse bereikt als de snelheid er „afpellend" van de afritten via 90 tot 70 kilometer per uur wordt beperkt. Zolang nog met onbeperk te snelheid door de tunnel mag worden gereden, dragen technische voorzieningen, hoe ingenieus ook, onvoldoende bij tot een grotere verkeersveiligheid op de tunnel traverse. Wel zal televisiecontrole een goed hulpmiddel zijn bij het in het oog houden van de maximumsnelheid in de tunnel. J. de HAAS, Haarlem. Baptisten Gemeenten Beroepen te Vroomshoop: O. Olden- burger, kandidaat te Den Dolder. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Garijp: H. Engelsma te Twello; te Alblasserdam (wijkgemeente III): dr. J. de Bruijn te Leeuwarden; te Maassluis (vakature dr. L. van Hartings- veld): E. J. N. Kronenburg te Hellen- doorn. Aangenomen naar Altdorf (Evang. Kirche - Duitsland): M. Th. Germs te Spijk (Gr.); naar Deil en Enspijk (toz.): J. van Woerden te Moerdijk; naar Nij- land: M. G. Kampstra te Mijdrecht; naar Almkerk: L. Boer te Haamstede; naar Glanerbrug: G. R. Bruins te Nieuw- Buinen. Bedankt voor Blokzijl (toez.): Jac. Smit te Ee (Friesland). Advertentie een procédé van Verolme, tegen warmte en koude, voor uw bedrijf, kantoor, huiskamer. Vrijblijvend stalen en prijsopgave INTERIEURADVISEURS Ged. Oude Gracht 108-110 - Tel. 16657 Kruisstraat 22 - Tel. 17206 dus dat Nederlandse hondenfokkers de hondensport hebben doen ontaarden in hondenhandel met winstbejag Is het niet onverantwoord dat aan zo iemand 't beleid van de afdeling Enschede van de Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren is toevertrouwd? Zou deze man tegen de hondenhandel zijn Kan deze man ook maar een greintje gevoel voor dieren hebben Is zijn functie als voorzitter niet een prachtige dekmantel voor zijn prak tijken Het lot van de weerloze dieren ligt in onze handen. Laten we ons daarvan terdege bewust zijn G. J. VAN DIERMEN, Enschede.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6