Zandvoortse Reddingsbrigade ageert tegen alle verwijten Brigade keurt de catamaran als reddingboot af, maar gaf nooit een ander advies Spoed „Oneleganf' EIKENHOUT IS MEUBELHOUT Havenberichten KOEL KASTEN Loendersloot ederland Medische verzorging tijdens het weekeinde urr VELO BOSSANOVA-HEMDEN Nare verstandhouding met politie betreurd Onze marine vaart over wereldzeeën IEV-wisselbeker voor mej. Langeveld Arqnd Reym WISKER THUIS erard van Praa VRIJDAG 5 JUNI 1964 9 ONDER DE VEELZEGGENDE TITEL „NA DE STORM" heeft het bestuur van de Zandvoortse Reddingsbrigade een circulaire aan alle leden van de Zand voortse gemeenteraad gericht, waarin het misnoegen wordt uitgesproken over de slechte verstandhouding met de Zandvoortse politie en waarin een resumé wordt gegeven van de gecompliceerde geschiedenis met de boten voor en van de strandpolitie. Aan het slot van de circulaire spreekt het dagelijks bestuur van de reddingsbrigade de hoop uit dat er spoedig een modus gevonden zal worden om de politie en de brigade weer goed te laten samenwerken. De brief linpsbri van de reddingsbrigade werd ondertekend door de voorzitter, de heer J. G. Bisem berger, de secretaris, de heer F. M. Dukkers en de penningmeester, de heer K. C. van der Mije Pzn. Mutatie Gesprek mislukt Nonsens Woninginrichting europa Belangrijke honkbalduels voor Velser clubs WISKER voor KOELKASTEN Ontevredenheid over sportaccommodatie Advertentie De brief liegt er niet om. Na de verwijten die van diverse kanten aan het adres van de Zandvoortse Reddingsbrigade gemaakt zijn, vindt de brigade het kennelijk welletjes. „Na de vele tendentieuze woorden tijdens de laatste gemeenteraadsver gadering, waarbij vooral naast die van burgemeester H. M. van Fenema de onware klachten van het raadslid de heer Van de Werff opvielen, meent het bestuur er goed aan te doen een kort en duidelijk overzicht te geven van de gang van zaken rond de veelomschreven boot van de politie", zo begint de brief van de brigade aan de leden van de raad. De reddingsbrigade begint met te stellen dat het haar taak is om verdrinking te voorkomen en die van de politie om de orde te handhaven. Er kan pas echter een overlappend gebied zijn, waar beider ta ken ineenvloeien en, zo wordt gesteld, „het is dus uitermate gewenst dat de verhou ding tussen politie en reddingsbrigade goed is!" Nadat het bestuur heeft vast gesteld dat dit ook vrijwel overal het geval is en enkele voorbeelden heeft aangehaald van voorbeeldige samenwerking van bri gades en politie, wordt duidelijk gesteld dat ook de samenwerking in Zandvoort niets te wensen overliet. „De reddingsbri gade mist de bevoegdheid om bij wange drag van het publiek corrigerend op te tre den, de politie beschikt niet over voldoen de deskundigen om het strand afdoende te beveiligen" zo zegt de brief. „Toen de strandpolitie dan ook een door de impor teur beschikbaar gesteld snelbootje had ge test, werden de resultaten in alle vriend schap besproken en kwam men samen tot de conclusie dat de grote snelheid van de catamaranboot voor het waarschuwen een belangrijk winstpunt was, maar dat de uitrusting en de zeewaardigheid ver onder de maat bleven." In het rapport van de ZB over 1962 kwam dan ook de volgende passage voor: „De speedboat acht de ZHB zoal geen reddingsmiddel, dan toch het meest ef fectieve waarschuwingsmiddel dat wij tot dusver zagen!" Tot op dat moment was er dus een goede samenwerking tussen de politie en de reddingsbrigade. Wij citeren verder uit de brief: „Inmid dels had er echter een mutatie bij de korpsleiding van de politie plaats. De nieu we chef voelde er blijkbaar niets voor om met „burgers" samen te werken en in een lang rapport beschreef hij die de zee nauwelijks kende de goede eigen schappen van de catamaran, waarbij te vens de onbevoegdheid tot oordelen van de reddingsbrigade in extenso uit de doeken gedaan werd!" De tegenstrijdige rapporten van politie en reddingsbrigade was voor het strand schap aanleiding om naar het oordeel van andere kustbrigades te vragen. De contact commissie van reddingsbrigades schreef hierop een enquête uit onder 26 Neder landse kustbrigades en vroeg bovendien het oordeel van twaalf particuliere des kundigen buiten brigadeverband. De uitslag hiervan was dat driekwart een snelboot als reddingsmiddel onge schikt achtte. Zeventig percent van de inzenders achtte kleine snelboten niet Advertentie 132 I. met 5 jaar garantie 268.— SILO 132 I. de luxeƒ298— SILO 142 I. met ontdooi- automaat 348— SILO 152 I. Froster m. ontdooiauto- automaat en snelvriesvak 398— SILO 225 I. met formica bovenblad, ontdooiautomaat en snelvries-vak 498— Verder voorradig Zanussi, Frimatic en Marijnen koelkasten. Deskundige voorlichting - Vakkundige plaatsing. Betaling kan worden geregeld. Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 Twee leden van de Zandvoortse ge meenteraad, de heren L. J. Breure en J. Koning, beiden van de groep-Breure, hebben vanmorgen een telegram aan het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gezonden, waarin zij dat college verzoeken de grootst mogelijke spoed te betrachten met de goedkeuring van het raadsbesluit van de gemeente Zandvoort om tot aan schaffing van een zogenaamde Rana- jol ten behoeve van de politie over te gaan. De gemeenteraad van Zandvoort keurde op 25 juni van het vorige jaar een raadsvoorstel goed om tot aan schaf van een Ranajol voor de politie over te gaan. Dit raadsvoorstel heeft nog geen fiat van G.S. gekregen. De beide gemeenteraadsleden dringen op spoed aan omdat de veiligheid van de badgasten in het geding komt. zeewaardig. Elf percent van deze des kundigen zou graag een speedboat heb ben als waarschuwingsmiddel, bij mooi weer en vlakke zee. Inmiddels had de Zandvoortse politie haar Katwïjkse col legae geadviseerd een catamaran, maar dan van een zwaarder 'type dan de in Zandvoort gedemonstreerde, aan te schaffen. De aanschaffing gescheidde juist vóór de uitslag van de enquête bekend ge maakt werd. Nu verder uit de brief: „En zo begon de politie en vooral de hoogste chef, eigenlijk tegen de oorspronkelijke bedoeling in, zich steeds meer op deze catamaran vast te leggen. Het was daar bij teleurstellend dat de houten vlet die het gemeentebestuur in 1956 aanschafte om in de week door de politie en gedu rende de weekeinden door de reddingsbri gade te laten gebruiken plotseling onbruik baar was geworden. Het onderhoud en de opslag, welke aan de politie was toever trouwd, waren zo ondoelmatig geweest, dat de vlet in 1963 niet meer op het strand verschenen is. Bij goed beheer gaat zo'n vlet twintig jaar mee, nu was hij met zes jaar dus op!" Op 22 mei 1963 zijn de voorzitter en de secretaris van de Z.R.B. naar de korps chef gegaan met het doel om kennis te maken. De reddingsbrigade van me ning dat de politie toch over een goede boot dient te beschikken bood haar een van haar reddingsvletten met buitenboord motor aan, zolang de politie zelf geen andere boot had. Dat gesprek is volgens de brief volkomen mislukt. De reddingsbrigade werd verweten dat zij over de aankoop van politie-materieel had geschreven. Verder werd de boot ge weigerd „omdat een officiële instantie niets van een particuliere mag accepte ren". Het bestuur van de ZRB vindt dat vooral in het licht van de activiteiten van het comité van badgasten (dat het vorige jaar een gratis catamaran aanbood) een zeer merkwaardige uitspraak. Bovendien zou de reddingsbrigade toen te verstaan gegeven zijn dat wanneer er zwemmers zouden verdrinken dit op het hoofd van de brigade zou neerkomen. De ZRB vindt dat een nog merkwaardiger uit spraak. Inmiddels had de reddingsbrigade een zo genaamde „Rana-jol" aangeschaft, die re delijk bleek te voldoen. Met nadruk wordt echter in de brief gesteld dat de reddings brigade nooit heeft geadviseerd dat deze ook voor de politie aangekocht moest worden!" De gemeenteraad besloot echter een der gelijke boot ook voor de politie aan te ko pen. Dat gebeurde op 25 juni 1963. Wij citeren de brief van de reddingsbrigade „Alleen de voorzitter verzette zich heftig en hij debiteerde de grootst mogelijk non sens over de catamaran. Op het argu ment dat wanneer de motor uitvalt de ca tamaran niet meer terug kan, zou burge meester Van Fenema in de bewuste raads vergadering gezegd hebben: „Dan springt de bemanning maar overboord en brengt zij de boot zwemmend naar de wal te rug". Reddingsbrigade: „Iedereen, die met met oostenwind wel eens getracht heeft een plastic bal naar de kust terug te bren gen weet deze opmerking naar de juiste waarde te schatten!" Naar aanleiding van de brief van de Zandvoortse Reddingsbrigade aan de le den van de gemeenteraad, waarin het standpunt van de brigade ten aanzien van de vertroebelde verstandhouding met de politie wordt kenbaar gemaakt, heeft burgemeester mr. H. M. van Fe nema van Zandvoort zich zeer afwij zend over deze laatste activiteit van de reddingsbrigade uitgelaten. „Ik betreur dat hierdoor de verwijdering tussen de brigade en de politie nog groter is ge worden" aldus de heer Van Fenema. „Juist op een moment, waarop mij werd verzocht het contact tussen de bri gade en de politie weer op gang te brengen en de controversen te trachten uit de wereld te helpen gooit de briga de olie op het vuur, in plaats van op de golven. Bovendien vind ik het een hoogst on behoorlijke brief met ongemotiveerde scheldkannonades tegen de korpschef en tegen mij, die bovendien volkomen onnodig was!" Naar aanleiding van het telegram, dat de heren Koning en Breure van de Zand voortse gemeenteraad aan het college van G.S. hebben gestuurd, merkte bur gemeester Van Fenema op: „De heren hebben een open deur ingetrapt. De goedkeuring tot aankoop van de Rana jol voor de politie is juist binnen en ik heb de politie opdracht gegeven om de boot zo spoedig mogelijk aan te ko pen!" NEDERLAND Profi teer bijzondere inkoop Een variant op een bekend liedje, maar waar is waar, eikehout was, is en blijft het meest geschikte hout voor goede degelijke meubelen. Juist daarom kochten wij voor u een grote collectie goede eiken meubelen. Windsormeubelen, kussenkasten, bergmeubels, stoelen met en zonder bekleding. Ronde, langwerpige en sterk afgeronde tafels. Bankstellen met losse kussens of vaste bekleding en ook een degelijke en niet dure slaapkamer. Alles mooi en degelijk eiken. Ook voor eiken meubelen naar MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN MEUBEL0 lllllllllllflllllllllll De catamaran van de particuliere badgas ten werd aangeboden. Niemand kon de boot aannemen. Tenslotte werd hij burge meester Van Fenema als hoofd van het strandschap aangeboden. Weer later werd de boot aan de gemeente gegeven en af gewezen. Reddingsbrigade: „Een onge schikte boot wordt niet goed, ook al is zij gratis!" Nu is de ZRB van mening dat de Zand voortse politie zo spoedig mogelijk een boot moet hebben. De brigade heeft er voor gezorgd dat voor de politiepost „Ro tonde" een goede vlet met buitenboordmo tor gereed staat. Wanneer de politie wil en kan redden, is het materieel hiervoor dus aanwezig. De ZRB besluit de brief met het uitspreken van de hoop dat spoedig goede boten voor haar en van de politie tot heil van Zandvoort en van de strand- bezoekers kunnen en zullen uitvaren. Het honkbalprogramma voor zaterdag vermeldt zeer belangrijke wedstrijden voor de Velsense verenigingen Rooswijk en Terrasvogels. Op het Koningsveld neemt runner-up Rooswijk het om drie uur op tegen de koploper van de eerste klasse A, HVA. Wanneer Rooswijk (met Routinier Sauer op de werpersheuvel) dit duel weet te winnen, dan staan de Velsenaren nog maar op één punt achter op de koplopers. Wanneer de slagploeg van Rooswijk (An- dré) zich goed weert dan is een gunstig resultaat niet uitgesloten. Terrasvogels moet het ook al opnemen tegen de koploper. In Amsterdam spelen de Velsenaren tegen HC TIW, dat in het DIO-toernooi tijdens de pinksterdagen dooi de „birds" verslagen werd. Of zij ook dit in de competitiewedstrijd zaterdagmiddag zullen presteren is nog een open vraag. Maar met werper Nico Disselköter op de werpersheuvel en bewust van de grote kracht van de slaglieden, moeten de man nen van playing-coach Cees Herkemij in staat worden geacht de hoofdstedelingen goed partij te geven. Bij winst is de aan sluiting met de kopgroep van de tweede klasse A hersteld. IJMUIDEN Artsen: J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953; P. H. J. de Weerdt, Ooster duinweg 8, tel. 6158. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: Zuster A. V. Enklaar, Burg. Rambonnetlaan 19, IJmuiden, tel. 02550-8163, voor IJmuiden en IJmui- den-Oost; zuster G. Kolkman, Brede- rodestraat 2, Haarlem, tel. 02500-62044, voor IJmuiden-Oost, Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid; zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560- 6054, voor Driehuis, Velsen-Noord en Velsen-Zuid. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 154, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: Alleen voor spoed gevallen: W. H. L. Bleeker, Celsius- straat 58, IJmuiden, tel. 3947. SANTPOORT Arts: Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8570. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-zuid, tel. 02560-8249. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Ten Harmsen van De Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdagmiddag 12 uur uur tot zondag 24 uur: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, Beverwijk, tel. 02510- 25300. Voor de artsen Fierstra jr., Fier- stra sr., Melchior Lange Rolink, De Rui ter, Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 02510-23450; zondag van 9 tot 24 uur: C. Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, Beverwijk, tel. 02510-23969. Tandartsendienst: zaterdagmiddag, zon dag en nachtdienst, alleen voor spoed gevallen; voor Beverwijk, Velsen en Heemskerk: H. L. Bleeker, Celsiusstraat 58, IJmuiden, tel. 02500-3947. Apotheek: zaterdagmiddag, zondag en nachtdienst, alleen voor spoedgevallen, Advertentie AMCO tafelmodel, 135 I. 328.- Een kleine „GROTE" koelkast met hit tebestendig en krasvrij bovenblad. Zeer geschikt om er een 4-pits gaskomfoor op te plaatsen. Groot vriesvak, roest vrije rekken, handige groentelade, autom. temperatuurregeling en binnen- verlichting. In de deur ruimte voor 4 litersflessen. Zo nodig plaats voor 10 litersflessen. Er zijn nog meer AMCO-koelkasten 166 liter 438.Zanussi 196 liter f 498.— 135 1. 349.— 226 liter 568.Crosley Silo 132 1. f 268.— 135 1. 348.— Volle garantie - 100 °/o service Betaling ook in overleg. voor ai uw huish. eiektr. apparaten TELEFOON 4262 MARKTPLEIN voor Beverwijk, Velsen en Heemskerk, Apotheek J. W. Huisman, Wijkerstraat- weg 164, Velsen-noord, tel. 02510-23883. IJMUIDEN Artsen: J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4963; P. H. J. de Weerdt, Oosterduinweg 8, tel. 6158. Apotheek: Apotheek Pleyer, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: zuster A. V. Enkelaar, Burg. Rambonnetlaan 19, IJmuiden, tel. 02550-8163, voor IJmuiden en IJmuiden- Oost; zuster G. Kolkman, Brederode- straat 2, Haarlem, tel. 02500-62044, voor IJmuiden-Oost, Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid; zuster A. de Ruyter, Ha gelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560- 6054, voor Driehuis, Velsen-Noord en Velsen-Zuid. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 154, tel. 7948; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Tandartsendienst voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: Alleen voor spoedgeval len: W. H. L. Bleeker, Celsiusstraat 58, IJmuiden, tel. 3947. Schepen van de Koninklijke Marine be varen op het ogenblik de Scandinavische, de West-Indische, de Spaanse en Portuge se en de Caraïbische wateren. In de Scan dinavische wateren oefent smaldeel I (de kruiser „De Ruyter", de onderzeeboot ja gers „Overijssel" en „Holland" en de on derzeeboot „Walrus"). Het smaldeel brengt 'n bezoek aan het Noorse Bergen dat tot 8 juni duurt. Van 13 tot 15 juni brengt het een bezoek aan Stavanger. Medio ju ni wordt het terugverwacht in Den Hel der. Alleen de „Overijssel" gaat van 19 tot 28 juni naar Kiel ter opluistering van de „Kieler Woche". Oefensmaldeel V (vliegkampschip „Karei Doorman", de on derzeebootjagers „Amsterdam", „Fries land" en „Drenthe" en de onderzeeboten „Zeeleeuw" en „Dolfijn") maakt een voorjaarsreis in de Westindische wateren. Van 5 tot 8 juni brengt het smaldeel een bezoek aan San Juan de Puerto Rico. Aan de oefeningen van het smaldeel nemen ook deel vliegtuigen van de marinelucht vaartdienst. Half juni vertrekt het smal deel uit de Nederlandse Antillen. Op 2 juli wordt het terugverwacht in Den Helder. De jager „Rotterdam" kruist met twee- de-jaars adelborsten aan boord in de Spaanse en Portugese wateren. In de twee de helft van de maand oefent het schip in de wateren rond Engeland en Dene marken. De jongste-jaars adelborsten ma ken een „bootjesreis" aan boord van het" fregat „De Zeeuw" en het zeilend school- schip „Urania". De „De Zeeuw" gaat ook naar de Spaanse en Portugese wate ren. Vandaar vertrekt het schip naar de Franse kust, naar de Kanaaleilanden en naar de Britse wateren. De „Urania" kruist deze maand zeilend tussen Enge land en Frankrijk. Het opnemingsvaartuig „Luymes" houdt als visserijpolitiekruiser toezicht op de na leving van de internationale visserijbepa' lingen op de Noordzee. De patrouillevaar tuigen „Balder" en „Freyr" brengen ge durende een reis van binnenlands vlag vertoon bezoeken aan Hoorn (5-8 juni) Kampen (8-11 juni) Zwartsluis (11-15 ju ni) en Leeuwarden (16-19 juni). Het fre gat „Van Ewijck" dat in de Antillen als stationsschip heeft dienst gedaan is op thuisreis. Op 19 juni wordt het in Den Helder verwacht. Het aflossende schip, het fregat „Van Amstel", komt op 11 juni in Willemstad aan. Het fregat „Dubois" be vindt zich eveneens als stationsschip in de Caraïbische wateren. De mijnenveegsqua drons 127, 128 en 123 met als vlaggeschip de „Onverdroten" maken met een duik- vaartuig een zomerreis in de Scandina vische wateren. Zij worden op 30 juni in Den Helder terugverwacht. De onderlinge wedstrijden van de afde ling gymnastiek van de r.k. sportvereni ging IEV, die donderdagavond in het gymnastieklokaal aan de Corverslaan zijn gehouden, kregen voor de houdster van de wisselbeker mej. A. Manshanden een min der prettig gevolg wegens een val van brug ongelijke leggers. Doordat zij op de hoge legger bleef haken tijdens een gewaagde oefening, die overigens goed werd uitge voerd, kwam zij weliswaar terecht op de mat, maar zij was daardoor haar even wicht in de volgende oefeningen kwijt. Mej. N. Langeveld maakte een prachtig uitgevoerde vrije oefening en evenzeer aan brug en op de balk haalde zij hoge cijfers, zodat zij in het bezit kwam van de wis selbeker. Ir. Bormans reikte de prijzen uit, waar bij voor de drie eersten van elke groep medailles waren. De uitslagen zijn als volgt: Dames: 1. N. Langeveld, wisselbeker, 33,4; 2. R. Kaandorp 33,2; 3. A. Mans handen 32,95; 4. A. Harsveld 31,4; 5. A. van Rixel 30,95; 6. T. Vergouw 29,85 pt. Jongste meisjes: 1. M. 2. M. Zonneveld 22,6; 3. 22,3; 4. C, Willems 22,2; en E. Verduin 21,9 pt. de Groot 22,7; H. Hollenberg 5. Ch. Tonnon Meisjes I: 1. M. Jansen 23,7; 2. K. Kla ver 23,6; 3. V. Rolvink 22,6; 4. N. Metten en H. Bruin 22,4 pt. Jongens 1: H. Derriks 32,2; 2. J. Kalk man 29.9; 3. Th. Burger 29,3; 4. W. de Groot 29,2; 5. H. Derriks 28,5 pt. Meisjes II: 1. L. v. d. Zon 32; 2. L. Vink 30,9; 3. A. Vogelzang 30,7; 4. J. v. d. Ham 30,3; 5. T. Schong 29,9 punten. Advertentie OPEL en VOLKSWAGEN RIJSCHOOL voor alle rijbewijzen <*a-TzA Advertentie en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100 service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Trude K. van Rotterdam, voor IJmuiden; Kaap Hoorn, Hamburg; Oranje, Kingslynn; Hangard, Hamina, hout voor Zaandam; Aurora, Par; Swift, Londen; Nestor, Santa Cruz; Hebe Nobel, Londen; Vecht stroom, Londen; Rhein, Hanau; Havjart, Antwer pen; Trotzenburg, Londen, voor IJmuiden; Lap wing, Londen, voor IJmuiden; Banka, Londen, voor IJmuiden; Santa Helena, Kristinehamn; Jean E., Londen; Spontanity, Londen; Hollandia, Leith; Luminence, Vlaardingen; Tanny, Rotter dam, voor IJmuiden; Dahomeykust, Le Havre; Willem Barendsz, Rotterdam; Nordland, Port Said; Dankwart, Karlstad; Viru, Norresundby; Atlantic, Ostende, voor IJmuiden; Viola, Rotter dam, voor IJmuiden; Aruba, Rotterdam, voor IJmuiden; Rijnstroom, Huil; Vulkan, Narvik; Blisworth, Dagenham; Geertje Buisman, R'dam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Ketty Danielsen naar Kopenhagen; Biscaya, Rotter dam, walsmateriaal van IJmuiden; Mari, Rotter dam; Rosita Maria, Noordzee, van IJmuiden; Bieberstein, Bremen; Yiosonas, New Orleans; Chiron, Hamburg; Makkum, Skuru; Else Daniel sen, Antwerpen; Christa Thieleman, Noordzee, van Buitenhuizen; Sleipner 1, Bremen; La Palo ma, Huil; Borssum, Köping, van IJmuiden; Ava- lon, Kiel; Martha Ahrens, Rotterdam; Otto Harms, Rotterdam, van Zaandam; Thaletas, Ham burg; Idanel, Boston, stijfsel van Wormerveer; Reymont, Ceuta; Dina, Great Yarmouth, kunst mest van IJmuiden; Irex, Puerto Miranda; Trot zenburg, Antwerpen, van IJmuiden: Beninkust, Freetown; Schielloyd Lissabon; Baden, Ahren- dal; Pegasus, Goole, veevoeder van Zaandam; Johnny, Benghazi; Pandora, Belfast, veevoeder van Koog aan de Zaan. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Mithras van Rotterdam; Skeldervik, New Orleans; Mesenles, Archangel. VrUdag vertrokken uit IJmuiden: Ardeas naar Rotterdam; Labotas, Rotterdam; Noorderkroon, Delfzijl; Atlas, Hamburg; Laloma, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie VOOR ZOMERSE DAGEN! Thans weer verkrijgbaar Luxe gaatjes-hemden Kennemerloan 100-106 Tel. 5501 Kennemerlaan 100-106 Plein 1945 no. 48 KERKWEG 67 - SANTPOORT TEL. (02560) 8930 en 8947 Tijdens de prijsuitreiking van het tien de interscholaire toernooi voor het voort gezet onderwijs in de gemeente Velsen leverde de secretaris van het organisa tiecomité en docent voor de lichamelijke opvoeding aan het Gymnasium, de heer J. J. Roosenstein, kritiek op het Velsen se gemeentebestuur ten aanzien van de accommodatie voor de lichamelijke opvoe ding in Velsen. „Het vorige jaar en het jaar daarvoor geschiedde deze prijsuitreiking door de consulent voor de lichamelijke opvoeding in de gemeente Velsen, de heer A. H. We- demeyer. Beide malen sprak hij over de goede outillage voor de sportbeoefening in schoolverband van het gymnasium Pauli- num en hij deed beide jaren beloften die nogal stof deden opwaaien. Een eerste be lofte betrof de plannen van het gymnasium Paulinum om 'n overdekt instructiezwem bad voor de gehele Velsense schooljeugd te bouwen. De plannen zijn echter nog steeds niet gerealiseerd. Het vorige jaar sprak de heer Wede- meijer over de grasvlakte tegenover gym nasium Paulinum, waarop prachtige sport velden binnenkort aangelegd zouden wor den. In dit verband zou dit school- toernooi met hockey, korf-, honk- en soft bal uitgebreid kunnen worden. Maar tot dusver zijn wij met een kluitje in het riet gestuurd bij informatie naar de aanvangs datum van de aanleg. Wel worden er en kele honderdduizenden guldens gespen deerd aan een betaalde voetbalclub maar voor de aanleg van sportterreinen voor de lichamelijke opvoeding van de Velsense bevolking lijkt minder haast nodig". Al dus de heer J. J. Roosenstein.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9