Burgers moeten waken over het levend erfdeel van hun woonplaats AGENDA RIPOLIN STAKEMAN EN IJSBOJL Kort en bondig POLLE, PELLI EN PINGO Gereformeerde kerken groeien sterker dan bevolking Veel wordt onwettig gesloopt HOOFDPIJNPOEDERS Arrestant ontsnapt in Deventer is 't af! DOUWE EGBERTS Oud tramstel gaat door Den Haag rijden Vijf doden in het verkeer Antilliaanse premier in Nederland Morgen minder mooi weer VOORZITTER VAN met Zachte geurige pijptabak ZATERDAG 6 JUNI 1964 2 Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Jager „Rotterdam" redde 14 man van brandende Portugese trawler RIPOLIN Snelverf voor binnen en buiten. Met 3 Extra's: Extra glans, Extra dek- kracht, Extra duurzaamheid I Dodelijke val van steiger Bergen op Zoom heeft een nieuwe haven Een man uit SOCIETY kringen, wilde naar een hoge functie dingen; bijna werd het een ramp, maar dank zij CONSTANT LAMP, kon hij voldoende respect afdwingen. KONIPLETE UITRUSTINGEN wT» zo Prinses Beatrix naar Aseot Risico's in het aannemingsbedrijf ïS De gereformeerde kerken groeien nog •teeds iets sterker dan de bevolking van ons land in het algemeen Vorig jaar nam het aantal leden van de gereformeerde kerken toe met 1.58 percent tot 803.792, van wie 426.223 belijdende leden. Voor de totale bevolking van ons land was dat percentage 1.28. Dit laatste percentage is abnormaal laag. Was de bevolking van Elten en Tudderen niet overgeschreven naar Duitsland, dan zou de bevolkingsaan was ongeveer 1.37 percent geweest zijn. Het aantal dienstdoende predikanten, al dus het jaarboek van de gereformeerde kerken, bedraagt thans 1 077 en het aantal plaatselijke kerken 829. Er zijn in totaal 206 vacatures. De meeste vindt men ver houdingsgewijs in Friesland-Zuid. Hier werken 69 predikanten, terwijl er 23 vaca tures zijn. In algemene dienst voor zending, evangelisatie of ander algemeen kerkelijk werk zijn thans 20 predikanten. Beschouwt men de ontwikkeling van de gereformeerde kerken sinds het eind van de oorlog in 1945, toen grote groepen het kerkverband hadden verlaten en de vrij gemaakte gereformeerde kerken vormden, dan is er sindsdien een toeneming van ruim 28 percent geweest. In 1945 telde men namelijk in totaal 626.642 zielen. In de algemene vergadering van de bond Heemschut heeft de voorzitter, mr. Arn. J. d'Ailly o.m. opgemerkt dat de registratie der monumenten in -alle delen van ons land voortgang vindt en dat door restauratie veel wat reeds verloren scheen is behouden. Maar er zijn gevallen waar getracht wordt de registratie vóór te zijn en tot slopen over te gaan of waardevolle panden te verwaarlozen en zodanig in ver val te doen geraken, dat herstel niet meer mogelijk is. Meermalen werd vergeten dat bepaalde bouwwerken op de monumenten lijst stonden, zodat onwettig tot sloping opdracht werd gegeven, waarbij het soms moeilijk was aan goede trouw te geloven, aldus mr. d'Ailly. Elders wordt volgens hem gepoogd met spoed uitbreidingsplan nen door te drijven om te voorkomen, dat de „Heemschutters" er de lucht van krij- c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Jazzcon cert m.m.v. diverse orkesten (bal na). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „De gevangene van Alca- traz", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Eddie in topvorm", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De verdoemden van Altona", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Klokslag midder nacht", 14 j. Zondag 11 u.: „Wonderland der Zuidzee", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u „In de greep van dr. Mabuse", 18 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Uit de brand ben je", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Internationaal hotel", 14 j. Maandag 20.15 u.: „Gods geuzen", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Hud", 18 j. Zondag 11 uur „Brazilië, land der toekomst", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „The gun- hawk", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Blitzmadels an die Front", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „8*/i", 18 j. Zondag 11 u.: „Mondo Cane", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Vijf mijl voor middernacht", 18 j. Zondag 14.30 u.: „Geronimo, de laat ste der Apachen", a.l. Van maandag af 20 u.: „De Mafia slaat toe", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan r'uyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Hubert van Lith. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 20—24 uur. Dagelijks gram- mofoonplatenconcert van 2122 uur: 17e-eeuwse muziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling Van beeldhouwwerk en tekeningen van Wim Jonker. Tot 22 juni. Bootzaal: „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Museum Huis Van Looy, Kleine Hout weg 103' Tentoonstellir j van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot 8 juni. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 20 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vishal (Grote Markt) „Holland Foto 1964". Tot en met 7 juni. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van beeldhouwwerken van Nic. Jonk en Arthur Spronken. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Van 7 juni tot 13 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid en schilderijen, tekeningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot en met 29 juni. Da gelijks (behalve maandag) geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur. Zon- en feestdagen van 1417 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropentuin en minicorso. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met oktober. Hoofdwacht (Grote Markt), Tentoonstel ling over het werk van de Unesco. Dage lijks van 13 tot 18 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. Tot en met 8 juni. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158), tentoonstelling van bloemen en landschap pen van J. J. Moolhuizen. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Van 7 tot 29 juni. DIVERSEN Teylers Museum, zondag 15 u.: Inleidin gen door Jaap Geraedts en orgelmuziek door Anton de Beer. Waagtaveerne (Damstr./Spaarne): Iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 1 uur: Internationale chansons en volks liederen door Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer in afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewijk (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 5 juni). blijft ZATERDAG 6 JUNI City, 19 en 21.15 u.: „Dracula". Stadsschouwburg, 20 u.: „Zorro Zorro". ZONDAG 7 JUNI City, 14.30 u.: „De hel van Californië"; 19 en 21.15 u.: „Dracula". Stadsschouwburg, 15 u.: „Mijn vriend Trigger"; 20 u.: „Zorro blijft Zorro". Leger des Heils, Edisonstraat 14, 17 u.: Jeugdkoor Leger des Heils geeft zanguit voering. MAANDAG 8 JUNI City, 20 u.: „Goud voor de heersers". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 6 JUNI Kennemer Theater, 19.30 u.: „El Cid". (Eén voorstelling); 23.30 u.: „Lokvogels der nacht". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Verraad op Montmartre". n !■-. W.B. Theater, 20 u,: „De korporaal gaat aan de haal'"nfWisvoRgn s nem ZONDAG 7 JUNI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Marina"; 16.30 en 19.30 u.: „El Cid". Luxor Theater, 14.30 u.: „Ursus en de Gladiatoren"; 16.30, 19.30 en 21.15 u.: „Ver raad op Montmartre". W.B. Theater, 14.30 u.: „De held van de locomotief"; 16.30 en 20 u.: „De verstotene". MAANDAG 8 JUNI Kennemer Theater. 19.30 u.: „El Cid". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „M'n vrouw slaapt niet alleen". W.B. Theater, 20 u.: „De Verstotene". Vrjje Evang. Gemeenten Bedankt voor Kampen: H. R. Timmer man te Amsterdam-West. gen. Naar zijn mening is het meer dan ooit wenselijk dat in steden en dorpen burgers zich verenigen tot het bewaren van het levend erfdeel in de plaats van hun inwoning. Voorts behoort volgens hem in iedere gemeente een ruimte te zijn, waarin voorwerpen van oudheid of kunst en bodemvondsten kunnen worden be waard. Voor de opvoeding wan de jeugd zijn deze oudheidkamers van grote waar de. Teveel is reeds bij gebrek aan zulke oudheidkamers verloren gegaan. Over de huidige architectuur zei mr. d'Ailly dat nieuwe bouwwerken, hoe ver dienstelijk ook op zichzelf, vaak een fraaie andere-tijdse omgeving overdonderen en vernielen. De secretaris van de bond, de heer Ton Koot, sprak in zijn jaarverslag over de klemmende verontrusting over van jaar tot jaar toenemende problemen: de mon sterachtige parkeerverstoppingen van de binnensteden, de watervervuiling en de luchtverontreiniging. De mooie Amster damse grachten worden thans als volge propte openluchtgarages misbruikt. De ste den schreeuwen om verkeersbeperkende bepalingen in hun kernen, aldus de heer Koot. Voorts merkte hij op dat veel plannen worden gemaakt voor het vestigen van recreatieparken op aantrekkelijke plaatsen in het landschap. Maar wat de initiatief nemers eigenlijk bedoelen zijn amuse ments- of pretparken. Daarvoor fraaie stukken landschapsschoon te offeren, zal bij de natuurbeschermers een tegenactie oproepen, aldus de heer Koot. De torpedobootjager „Rotterdam", die op oefenreis is met tweedejaars adelbor sten, heeft gisteravond onder de kust van Portugal een brandende Portugese traw ler hulp geboden nadat dit schip een nood sein had uitgezonden. De bemanning van de trawler, bestaande uit 14 koppen, werd door de „Rotterdam" aan boord genomen. Advertentie PER ETUI VAN 6 EN 12 Een 19-jarige woonwagenbewoner, die verdacht werd van verduistering van een woonwagen, is uit zijn cel in het politie bureau te Deventer ontsnapt. Via een 30 cm breed raam op ongeveer vijf meter hoogte en langs enkele regenpijpen kon de man de weg naar de vrijheid vinden. De jongeman had van de gemeente Borne een nieuwe woonwagen in bruik leen gekregen omdat zijn oude wagen was verbrand. Hij ruilde deze wagen tegen een oude. De zaak kwam uit toen ook deze wagen uitbrandde. Advertentie Advertentie Coopvaetf d ?Al. H De 46-jarige steigerbouwer J. P. Mul uit Den Haag is in Delft van een 18 meter hoge steiger gevallen en neergekomen op stalen buizen. Hij overleed tijdens het ver voer naar een ziekenhuis. Hij was werkzaam op de vijfde verdie ping van het in aanbouw zijnde centraal laboratorium van T.N.O. Toen hij op een uitstekende balk stapte, brak deze af. 106-107. De drie vrienden keken verrast rond. Wat zag het er hier leuk uit! Kijk, zei Jan Klaassen. Hier heb je 'n paar van onze kameraadjes: dit is de helleman van het draaiorgel, dat is Rood kapje, dat is Sneeuwwitje, en daar heb je onze dikste vriend, Hollebollegijs! Ja.waar ze keken, overal zagen ze poppen en sprookjesfiguren. Allen woonden hier gezellig en veilig met elkaar in het geheime dal, waar de mensen geen toe gang hadden. Kom maar mee, zei Jan Klaassen. Ik zal je bij het huisje brengen, waar je kunt wonen.' En zo kwamen Stakeman, IJsbol en rid der Ludovicus op hun bestemming; en ze leefden verder heel gelukkig. EINDE Een eerbiedwaardig oud tramstel zal de ze zomer bij goed weer door Den Haag rijden. Met ingang van 25 juni zal op de route van lijn 9 een motorwagen uit 1921 met daarachter een open aanhangwagen anno 1905, worden gebruikt. Het is de eni ge open aanhangwagen van dit type welke Den Haag nog rijk is. Op 25 juni is het honderd jaar geleden, dat de dienst Den Haag-Scheveningen met een paardetram werd geopend. Het doen rijden van deze bezienswaar digheid is niet het enige, waarmee de be tekenis van honderd jaar openbaar ver voer onder de aandacht van het Haagse publiek wordt gebracht. De H.T.M. zal een herdenkingsboekje uitgeven. Ook zal een tentoonstelling worden ingericht in het gemeentearchief van 12 tot en met 28 juni. De 19-jarige student J. van Loon uit Boxtel is op de rijksweg Nijmegen-Den Bosch in Nuland (N.Br.) bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. De student liftte met een automobilist uit Zutphen naar Boxtel. De auto botste tegen een boom. De student was op slag dood, de bestuurder ernstig gewond. Eveneens op de rijksweg 's-Hertogen- bosch-Nijmegen, in de gemeente Heesch, is de 27-jarige boekhouder A. van Wamel uit Sint Anthonie bij een verkeersongeluk omgekomen. Hij reed in een bestelauto, haalde een personenauto in, begon na het inhalen te slingeren en botste tegen een boom. Hij was terstond dood. In Raalte is de tienjarige Gerrit Schot man door een auto aangereden en aan de gevolgen ervan overleden. De jongen wilde met zijn fiets aan de hand 'een drukke weg oversteken. In Zutphen is de 24-jarige H. Hof op zijn motorfiets op de IJsselbrug door het stoplicht gereden, terwijl de brug geopend was voor de scheepvaart. Hij sloeg met het hoofd tegen een brugspant en was op slag dood. De 79-jarige N. van Arnhem uit Amster dam is om het leven gekomen toen hij met de fiets de drukke provinciale weg in Wjjde Wormer overstak. Hij werd aange reden door een vrachtauto en was op slag dood. Met een uitgebreide luchtvaartdelegatie is de premier van de Antillen, de heer E. Jonckheer, op Schiphol aangekomen om in Den Haag te spreken over de oprichting van een Antilliaanse luchtvaartmaatschap pij en over de algemene luchtvaartsituatie in het Caraïbisch gebied. Hij liet door schemeren, dat hij zich in een moeilijke positie bevindt. Enerzijds willen de Antil len gaarne de K.L.M. in het Caraïbisch gebied houden, anderzijds wil de premier niet de buitenlandse chartermaatschappij en, die tegen lage tarieven uit Amerika en vooral vanuit Porto Rico toeristen naar Curacao en Aruba brengen, uit de Antil len bannen. Het zijn echter deze charter maatschappijen, die de markt voor de K.L.M. en de andere IATA-maatschappijen bederven. De K.L.M. heeft zich al grotendeels uit de Antillen teruggetrokken ten gunste van de VIASA, de Venezolaanse luchtvaart maatschappij, waarmee de K.L.M. nauw samenwerkt. Het is moeilijk concurreren tegen de chartermaatschappijen, zei premier Jonck heer. Maar voor de Antillen en speciaal voor Aruba is de aanvoer van toeristen een levenskwestie. Zij zijn bij deze char termaatschappijen heel erg gebaat. Een vurige wens van de premier is de oprichting van een Antilliaanse luchtvaart maatschappij, die A.L.M. zal heten. Reeds is in voorafgaande besprekingen met de Nederlandse regering en de K.L.M. op som mige punten overeenstemming bereikt, o.a. over de grootte van de A.L.M. en over de lijnen, die zij voor haar rekening zal nemen. Dat zouden dan behalve de inter- insulaire routes nog twee andere kleine lijnen in het Caraïbisch gebied zijn name lijk die van Curasao en Aruba naar Bar- ranquilla in Colombia en naar Maracaïbo in Venezuela. Beide diensten worden even als het interinsulaire verkeer tot nu toe door de K.L.M. uitgevoerd. De grote rendabele lijnen naar Miami en New York worden thans voor de K.L.M. uitgevoerd door de VIASA. De delegatie zal 8 a 10 dagen in ons land vertoeven. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr. Van Aartsen, heeft de nieuwe haven van Bergen op Zoom geopend. De commissaris der koningin in Noord- Brabant, dr. Kortmann, zei in een toe spraak onder meer dat de belangen van deze haven verder reiken dan Bergen op Zoom, verder dan westelijk Brabant en verder ook dan Noord-Brabant. Hij zag de haven als een aansluiting met de Euro pese binnenvaart en als een nieuwe deur voor Bergen op Zoom naar de zee. Advertentie Burgemeester van Delfzjjl. Tot burgemees ter van Delfzijl is benoemd mr. A. P. J. van Bruggen, thans hoofdadministrateur bij het kabinet van de vice-minister- president. De heer Van Bruggen is ge boren op 21 juli 1925, is Nederlands her vormd 'en heeft als politieke richting de V.V.D. Den Burg 550 jaar stad. De commissaris der koningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, -heeft donderdagmiddag in Den Burg op Texel ter opening van de herdenking 550 jaar stadsrechten de drie kleur gehesen, waarna burgemeester C. de Koning de Texelse tweekleur groen en zwart zich liet ontplooien. Bedrijfsongeval. De 32-jarige wever M. C. G. Bezouw is donderdagmiddag bij een stoffen- en dekenfabriek in Tilburg met het hoofd beklemd geraakt tussen lade en frame van een draaiend weefgetouw. De^nan werd zo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij kort na aankomst in het Sint Elizabethsziekenhuis overleed. Advertentie voor alle maatschappijen van d* koopvaardij. mr Uniformspecialisten ZIJLSTR. 71 (t.o. Twentse Bank) - H'LEM KLÉINE FRITS GAAT ZO 6RAA6 IN 8AD. WAAROM HAALDE JE HIJ HEM 01T DE WA6EN? HUILDE om, HAD JE EEN ONGELUKJE LIEFJE -? TUT, TUT, KLEINTJE, WAT SCHEELT ER NU AAN -Hg-- -(ja, SNAP JE DAT? \J Prinses Beatrix zal op uitnodiging van koningin Elisabeth van Engeland van 15 tot 20 juni de Ascotweek bijwonen. De prinses zal gedurende haar verblijf in Engeland in Windsor Castle logeren. Een nieuwe studiecommissie van de Stichting Bouwresearch in Den Haag zal een onderzoek instellen naar de risico's in het aannemingsbedrijf. De commissie zal rapporteren over de aard van de te verwachten risico's in het aannemingsbedrijf, over de verdeling daarvan en voorts over aanbevelingen omtrent het aanvaarden en betrouwbaar taxeren van de meest voorkomende risi co's. Er zal ongeveer anderhalf tot twee jaar met deze studie zijn gemoeid. Het K.N.M.I. deelt mee: Achter het koufront, dat gisteren met buien Nederland passeerde, is een gebied van hoge luchtdruk ontstaan. Het trekt naar Noord-Duitsland, maar beheerst van daag volledig het weer in onze omgeving. Ten noordwesten van Ierland ligt een oude depressie vrijwil stil. Een ander lagedruk gebied beweegt noordelijk van de Azoren naar 't oosten. Van deze laatste depressie heeft zich een deel afgesplitst, dat via de Golf van Biskaye naar Zuidoost-Engeland koerst. Als gevolg hiervan nemen in onze omgeving de luchtdrukverschillen toe en zal er morgen af en toe een krachtige wind tussen zuidwest en zuid gaan waaien. De fronten van de nieuwe storing zullen Ne derland bereiken en tijdelijk veel bewol king en enige regen brengen. Het weer is dus morgen minder mooi dan vandaag. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Veerslag: laatste 24 uur. ,5 y a a£ Den Helder licht bew. zzw 24 1 Ypenburg licht bew. zzo 22 3 Vlissingen half bew. z 18 4 Eelde licht bew zzw 26 0.2 De Bilt onbewolkt z 23 2 Twente onbewolkt z 26 0 Eindhoven licht bew zzo 24 1 Z.-Limburg onbewolkt zzo 24 0 Helsinki geheel bew. wzw 20 0 Stockholm zwaar bew. z 17 0 Oslo onbewolkt Z2w 16 3 Kopenhagen half bew. w 18 2 Aberdeen licht bew wzw 20 0 Londen zwaar bew. zzo 19 1 Amsterdam licht béw. z 23 2 Brussel onbewolkt zzo 21 3 Luxemburg onbewolkt ono 21 0 Parijs licht bew. O 19 8 Bordeaux half bew- ozo 23 0 Grenoble zwaar bew. windst. 21 0,5 Nice licht bew. nnw 27 0,3 Berlijn regen w 30 2 Frankfort zwaar bew. o 29 2 München half bew. windst. 29 0,2 Zürich regen wnw 26 2 Genève licht bew. wzw 20 1 Locarno zwaar bew. windst. 26 0 Wenen half bew. wnw 27 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 33 0 Belgrado onbewolkt windst. 28 0 Athene onbewolkt nno 0 Rome licht bew. windst. 33 0 Ajaccio zwaar bew. zzw 33 0 Madrid zwaar bew. windst. 21 0 Mallorca licht bew. windst. 28 0,1 Zondag 7 juni Zon op 4.22 uur, onder 20.56 uur. Maan op 3.06 uur, onder 17.17 uur. Maandag 8 juni Zon op 4.21 uur, onder 20.57 uur. Maan op 3.29 uur, onder 18.45 uur. Maanstanden 10 juni 05.22 uur nieuwe maan 17 juni 00.02 uur eerste kwartier 25 juni 02.08 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 6 juni Hoog water 12.28 uur en uur. Laag water 7.45 uur en 20.27 uur. Zondag 7 juni Hoog water 0.55 uur en 13.25 uur. Laag water 8.46 uur en 21.25 uur. Maandag 8 juni Hoog water 1.49 uur en 14.16 uur. Laag water 9.39 uur en 22.17 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2