Holland in Michigan koopt een Nederlandse molen Excuus van Nederlandse regering aan België 3 Icll/Floi:} leelgOQdbQQgtj op ovontuu POLLE, PELLI EN PINGO rm. AGE TRESLONG <2£, ?L (jCort en bondig „De Zwaan" uit Vinkei krijgt een plaats in een nagebootst Nederlands Landschap Insluiper stal voor 11 mille uit een hotelkamer Prins Bernhard opende in Tiel glasfabriek Ongelukkige keuze voor een eindexamenopgaaf Frans Nederlandse aan sluiting op Kanaaltunnel ktiufaeKdméfojtaete tewerk met ''edige garantie. Toezicht via TV op de scheepvaart in Linne Hoogleraar is het oneens met rector-magnificus Vragen over dodelijk schot op vluchteling Onrechtmatig gebruik van de volle zee door de R.E.M.? Maatregel tegen polio op „Oranje" Den Haag wil ook kunstijs- lange baan Art. 17 van de Grondwet van toepassing op prinses Irene Droog weer Is DINSDAG 9 JUNI 1964 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Israëlische manoeuvres Vraag Uw winkelier Pc/I/F/cict c/<2 Kiete-Ktete - nou, wat Vragen van Kamerlid Groninger Universiteit- zegels komen 16 juni uit WEERRAPPORTEN Over enkele maanden zal een Nederland se oude molen, in kleine stukjes gede monteerd, per schip de oceaan oversteken om opgebouwd te worden in een stukje Amerika, dat nog altijd trots is op zijn Hollandse afkomst. Het is de molen „De Zwaan", die thans nog in de Brabantse buurtschap Vinkei prijkt, maar die over gebracht zal worden naar de stad Hol land in de Amerikaanse staat Michigan. De inwoners van deze stad houden de oude band met Holland hoog. Ieder jaar organiseren zij in mei een tulpenfeest, waarvan dit jaar burgemeester Boot van Hilversum door zijn aanwezigheid Neder landse luister heeft bijgezet. Twee jaar geleden stuurde de gemeen teraad van Holland als afgevaardigde de heer Willard C. Wichers naar Nederland, een man wiens voorouders uit ons land afkomstig zijn. Hij voerde hier de eerste besprekingen over de aankoop van een molen. Hij is nu weer in Nederland om die be sprekingen af te sluiten. Het kopen van een molen is zelfs voor Amerikanen met veel dollars geen sinecu re. Sommige dingen zijn zelfs voor dol lars moeilijk te vinden. Maar de vereni ging „De Hollandsche Molen", die angst vallig over het Nederlandse molenbezit waakt, heeft voor deze ene keer een uit zondering gemaakt, zij het na langdurig en ernstig beraad. De eigenaars van „De Zwaan", de gebroeders Adriaens uit Weert, die geen enkel emplooi meer hadden voor hun molen, wilden er wel af en kregen vergunning tot een voorzichtige afbraak en tot verkoop. Hoevéel die mo len Holland in Michigan zal gaan kosten is echter nog niet te zeggen. De verkoopprijs is echter veel minder dan men geneigd zou zijn te denken. De technisch adviseur van de vereniging „De Hollandsche Molen", de architect A. J. de Koning sprak over „duizenden guldens" Maar met kopen alleen is Holland in Michigan er niet. Als men een oude mo len afbreekt dan gaat er het een en an der kapot, dat bij herbouw opnieuw ver vaardig moet worden. Kortom, de molen moet geheel worden gerestaureerd, daar na verpakt, daarna naar een boot ver voerd, vervolgens ingeladen en over zee naar Amerika gebracht tot slot in Holland (Michigan) op de rand van het immense Michiganmeer in oude glorie te herrijzen op een tot „Windmill Island" geprocla meerde landtong. Op dat eiland gaat de stad het Neder landse landschap imiteren. „De molen zal een originele, authentieke uit Nederland zijn de enige, die in heel Amerika te vinden is". Zo prijst het gemeentebestuur de komende aanwinst nu reeds in zijn fol ders aan. Het Nederlandse landschap zal er vóór het volgende tulpenfeest verder worden gecompleteerd met de aanleg van dijken, parken, aanlegsteigers voor boten, dokken en kanalen. Wat de molen aangaat, veel zal afhangen van de Zuidlarense molenmaker J. D. Me- dendorp, die al eerder molens heeft ge bouwd voor de „Keukenhof" en voor Aru ba. „De Zwaan" zal onder zijn leiding ge demonteerd en later in Amerika weer op gebouwd worden. Daar tussenin zal veel gerestaureerd moeten worden, hetgeen hij zal doen in samenwerking met architect De Koning. De heer Wichers is nu hier om de za kelijke transacties af te sluiten. Van zijn welslagen was hij bij voorbaat reeds overtuigd. In Amsterdam heeft een insluiper kans gezien uit een kamer in het Hilton-hotel een gouden armband, een gouden dames horloge en een platina ring met diamant ter waarde van elfduizend gulden te ste len. De gedupeerde is een Belgische dame. Prins Bernhard heeft in Tiel een fabriek voor de machinale vervaardiging van ven sterglas geopend. De fabriek kwam tot stand na overleg tussen de Nederlandse regering en Belgische glasfabrikanten. Ge durende vele tientallen van jaren was Ne derland geheel op invoer aangewezen, voornamelijk uit België. De prins onthulde een maquette van de oven van de fabriek, die tot de grootste ter wereld gerekend wordt (inhoud 2.500.000 kilo glas in vloei bare toestand). De keuze van de vertaling Frans voor het eindexamen van de hogere burger scholen A en B blijkt politiek zo onge lukkig te zijn geweest, dat de Nederlandse regering hierover haar spijt heeft betuigd aan de Belgische regering. De regering is door de Belgische ambassadeur gewezen op deze tekst. Het stuk was getiteld „Fla- mands et Wallons" en afkomstig uit „Histoire de Wallonië" van L. Marchal, in 1952 uitgegeven door Europax in Brussel. De Nederlandse regering is, zo kan uit een verklaring van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen worden afgeleid, van oordeel, dat de Belgische klachten hierover gegrond zijn. Er was in België zowel van Vlaamse als van Waalse zijde tegen deze tekst geprotesteerd. Het liberale Kamerlid Jeunehomme uit Luik heeft de Belgische minister van On derwijs gevraagd wat hij dacht te doen tegen deze „betreurenswaardige onbehou wenheid, die de gevoelens der Walen te recht heeft gekwetst." De verklaring van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen over het voorgevallenen luidt: „Volgens de bestaande wettelijke voor- c Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De gevangene van Alcatraz", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: Eddie in topvorm", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De verdoemden van Altona", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „In de greep van dr. Mabuse", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Gods geuzen", 14 j. en woensdag 14.30 u.: „Uit de brand ben je" a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Hud", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Blitzmadels an die Front", 18 j. Studio, 14, 18.45 en 21.15 u.: „8Va', 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „De Maffia slaat toe", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan Huyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Hubert van Lith. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks gram- mofoonplatenconcert van 2122 uur: zomerprogramma. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van beeldhouwwerk en tekeningen van Wim Jonker. Tot 22 juni. Bootzaal: „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 20 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van beeldhouwwerken van Nic. Jonk en Arthur Spronken. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid en schilderijen, tekeningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot en met 29 juni. Da gelijks (behalve maandag) geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur. Zon- en feestdagen van 1417 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropentuin en minicorso. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met oktober. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158), tentoonstelling van bloemen en landschap pen van J. J. Moolhuizen. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Van 7 tot 29 juni. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" ée krant van vrijdag 5 juni). m DINSDAG 9 JUNI City, 20 u.: „Goud voor de heersers". Stadsschouwburg, 20 u.: „Wat is er toch van baby Jane terechtgekomen?" Slingermuur, 20 u.: Jaarvergadering van het Nederlandse Roode Kruis, afdeling IJmuiden-Velsen. WOENSDAG 10 JUNI City, 20 u.: „Goud voor de heersers". Stadsschouwburg, 20 u.: „Wat is er toch van Baby Jane terechtgekomen?" Raadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum,dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur (ook voor r.-k. bibliotheek). R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. „M'n DINSDAG 9 JUNI Kennemer Theater, 19.30 u.: „El Cid". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 vrouw slaapt niet alleen". WOENSDAG 10 JUNI Kennemer Theater, 19.30 u.: „El Cid". (Eén voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „M'n vrouw slaapt niet alleen". Advertentie ulbgebreide SP'JSKAART onhKIPETEN y6.»o dagaljjka DINER.en SOIREE. DANSANTE HILLEGOM res O2520-53 97 schriften stellen de inspecteurs de eind- examenopgaven vast. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Bot, betreurt de keuze van deze examenopgaven, ontleend aan het werk van L. Marchal. Maatregelen zijn getrof fen om te verzekeren dat in volgende ja ren bij de vaststelling van de examen opgaven voor de talen niet slechts aan dacht geschonken zal worden aan de ge schiktheid van de teksten uit taalkundig oogpunt, doch dat deze ook en niet minder naar hun inhoud beoordeeld zullen wor den in die zin, dat teksten, waarvan kan worden verwacht, dat zij op enigerlei wij ze een bevriende mogendheid reden tot gegronde klachten zouden kunnen geven, niet als examenopgaven zullen worden ge kozen. De Nederlandse regering heeft haar spijt over het gebeurde betuigd aan de Belgi sche regering". In de vragen van het Belgische parle mentslid Jeunehomrne aan de Belgische minister van Onderwijs, zegt hij, „met verstomming" kennis te hebben genomen van de vertaling, die bij de examens Frans in Nederland op 12 mei van dit jaar uit het Frans in het Nederlands moest worden gemaakt over het onderwerp „Vlamingen en Walen". Daarin wordt ondermeer ge sproken van de Vlamingen, die een volk vormen dat vooruitgaat, terwijl de Waden daarentegen achteruit gaan. Het parlementslid vroeg de Belgische minister of deze op de hoogte was van deze „betreurenswaardige lompheid" bele digend voor de Walen en of hij in Den Haag heeft geprotesteerd. De geprojecteerde nieuwe autoweg langs de Belgische kust van de Nederlandse grens naar De Panne zal een directe aan sluiting krijgen via de autoweg Brussel- Oostende met een tunnel onder het kanaal van Calais naar Dover. Dat heeft de Belgische minister van Openbare Werken medegedeeld. Het traject van een nieuwe weg langs de kust zal in september de finitief worden vastgesteld. TEL AVIV )AP) De grootse manoeu vres, ooit in vredestijd gehouden, zullen binnenkort ergens in Israël beginnen. Aan de oefeningen zullen duizenden man schappen, honderden tanks en artillerie batterijen alsmede gemechaniseerde- en luchtmachteenheden deelnemen. Advertentie 'O/. Rijkswaterstaat neemt bij Linne een proef om na te gaan in hoeverre televi sie-camera's kunnen worden gebruikt voor toezicht op het schutten van schepen. Bij de sluizen zijn twee camera's geplaatst en in het bedieningsgebouw staan twee tv-toestellen geplaatst. Het bedienend per soneel kan met één blik op de schermen de verrichtingen van de schepen voor en in de sluiskolk volgen. De proef wordt door Rijkswaterstaat genomen om de bruikbaarheid van televisie-camera's te toetsen bij nieuw te bouwen sluizen, bij voorbeeld voor de sluizen in Sambeek en Belfeld waar het uitzicht van het bedie ningspersoneel wordt belemmerd door eni ge dode hoeken in het gezichtsveld. De proef in Linne is de eerste die rijkswa terstaat met televisie-camera's neemt. De Utrechtse hoogleraar in de theore tische kernfysica, prof. dr. N. G. van Kampen, ziet niet in, dat een student, die iets uit een college oververtelt, zich aan een ernstig vergrijp schuldig maakt en daarvoor gestraft moet worden. In het weekblad van de Utrechtse universitaire gemeenschap reageert prof. Van Kampen in een ingezonden artikel op de waarschuwing van de rector- magnificus, prof. dr. H. Freudenthal, dat hij in voorkomende gevallen van het tuchtrecht gebruik zal maken. Prof. Freudenthal richtte deze waar schuwing onlangs tot de Utrechtse stu denten naar aanleiding van een krante bericht, waarin uitlatingen van een Utrechtse hoogleraar over de Irene-kwes tie, gedaan tijdens een college, werden geciteerd. Een student had het dagblad hierover ingelicht. Prof. Van Kampen vraagt zich af of iets tot een vergrijp kan worden verklaard door een mede deling van de rector-magnificus, dat hij van het tuchtrecht gebruik zal maken. Het gebruik van vuurwapens moet wor den beperkt tot die gevallen, waarin dit strikt onvermijdelijk is bij verdenking van een zeer ernstig misdrijf. Dit stelt het tweede kamerlid mr. H. B. Engelsman (P.v.d.A.) in vragen aan de ministers van Justitie en van Binnenlandse Zaken. Mr. Engelsman informeert of de politie van Soest bij het gebruikmaken van vuur wapens, waarbij een 17-jarige jongen do delijk werd getroffen, gehandeld heeft overeenkomstig de instructies. Is dit het geval geweest, dan vraagt het Kamerlid deze instructies te herzien, in de zin zo als hij suggereert. 1. Weet je, wie dit zijn: Brum, Mimoe, Bongiba, Moko, Kwekko, Tibbie en Tuuk- tiep? Nee, natuurlijk niet.nóg niet, ten- I minste. Want zij komen in onze volgende geschiedenis. Dus van nu af zul je ze allemaal le- I ren kennen en hun avontuurtjes volgen! we MAKEN 49 AAN 'T MCHEN -WI4 ZI4N VROUJk! KOP OP, Potte, WAT SCHEEl/T ER AAN IS ER,0OW64ON6€N? SCHItOPAWe HEEFT M€ EEN MOP VERTE CD, EM DIE 8EN (KV6R66TEN DAT IS ER6 V6RVE16ND 4A, IK HlNKEt 1505.A COPENKIGE „Is het oprichten en gebruiken van de R.E.M.-installatie een onrechtmatig ge bruik van de volle zee?" Dit vraagt het Tweede Kamerlid de heer H. C. W. Moor man (K.V.P.) aan de staatssecretaris van Defensie. Het Kamerlid ondersteunt zijn vraag met te releveren, dat krachtens het gewoontevolkenrecht, zoals dit in het ver drag inzake de volle zee van 1958 is geco dificeerd, geen enkele staat en dus ook geen enkele particuliere onderneming enig deel van de volle zee mag occuperen. De heer Moorman vraagt de staatsse cretaris, waar de R.E.M.-installatie pre cies komt. hoever van de laagwaterlijn van de Nederlandse kust en hoeveel water er ter plaatse staat bij laagwater. Ook wil de heer Moorman weten of de initiatief nemers vóór het plaatsen van de installa tie overleg pleegden met de staatssecre taris, de diensten van loodswezen, beton ning, bebakening en verlichting of met enige andere regeringsinstantie. Als dat overleg er wél is geweest, wil de heer Moorman weten of de staats secretaris bereid is de aard en de resul taten ervan mee te delen. Is het overleg niet gepleegd, dan informeert de heer Moorman er naar of de R.E.M.-installatie in een druk bevaren scheepvaartroute ligt en of de installatie moet worden be schouwd als een obstakel voor andere ge bruikers van de zee, die in hun vrijheid onredelijk worden belemmerd, waardoor dan inbreuk wordt gemaakt op de des betreffende gewoonterechtsregel van het volkenrecht. Tenslotte vraagt de heer Moorman of de staatssecretaris als er geen overleg is geweest van plan is stappen te ne men ter bescherming van de scheepvaart en op welke gronden de bewindsman dan dwingend zou kunnen optreden. In Wellington (Nieuw-Zeeland) hebben honderden passagiers van het Nederland se schip „Oranje" dinsdag tableiten tegen polio moeten innemen nadat een dag tevo ren een Britse officier was overleden. Het is echter niet zeker dat deze aan de ziek te is gestorven, maar de mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht. Het verstrekken van het vaccin was be doeld als voorzorgsmaatregel. Er zijn geen andere ziektegevallen geweest aan boord van het schip, dat dinsdagochtend in de haven van Wellington aankwam. B. en W. van Den Haag hebben de vraag in onderzoek genomen, of het mogelijk is om te komen tot de inrichting van een onoverdekte kunstijsbaan, zoals er reeds een in Amsterdam en in Deventer bestaat. Zij menen, dat de schaatssport zowel de wedstrijdsport als het recreatieve rij den hierdoor meer zal zijn gediend dan door handhaving van de baan der nieu we 's-Gravenhaagsche ijsvereniging op de hoek van de Sportlaan. Op die baan is nimmer wedstrijdsport beoefend en het on derhoud was de laatste jaren van dien aard, dat soms slechts op enkele schoon- gehouden stukken kon worden gereden. Bovendien blijft daar altijd de afhanke lijkheid van het klimaat bestaan. Aangezien de situatie met betrekking tot de veldsporten zonder meer slecht is en in de nabije toekomst als bijzonder zorgwekkend moet worden gekenschetst het huidige tekort is te stellen op 25 velden heeft de gemeenteraad, na een zeer langdurige discussie, overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten tot het inrichten van een viertal sportvelden op dit ijsbaanterrein. Hiervoor werd een krediet van 700.000,- beschikbaar gesteld. Op deze velden kan in de toekomst de voetbalvereniging HBS worden onderge bracht, waarna de vereniging Schevenin- gen Holland Sport het gehele Houtrust- complex kan gaan bespelen. De twee bijzondere frankeerzegels die de Nederlandse Posterijen uitgeven ter gele genheid van het 350-jarig bestaan van de Groningse Universiteit komen uit op 16 ju ni, een week eerder dan P.T.T. oorspron kelijk van plan was. Dit houdt verband met de komende tariefverhoging per 1 ju li. Het is namelijk niet mogelijk gebleken de waarden van deze zegels 15 en 30 cent in overeenstemming te brengen met de straks geldende tarieven voor een gewone brief binnenland (15 cent) en bui tenland (40 cent). De zegels zullen ver krijgbaar zijn tot en met 11 juli, Zeven leeuwenbaby's. In Burgers Dieren park te Arnhem zijn drie weken ge leden zeven jonge leeuwtjes geboren. De zevenjarige moederleeuw maakt het uitstekend en voedt de dieren zelf. Pas over twee weken mogen de welpj es in het daglicht komen. De oppasser is slechts drie keer in de „kraamkamer" geweest, want bij te veel belangstelling bestaat de kans dat moeder haar kin deren in de steek laat. Nederland-Joegoslavië. Tijdens een in Utrecht gehouden eerste algemene ver gadering van de vereniging Nederland- Joegoslavië is het erelidmaatschap aan geboden aan de Joegoslavische ambas sadeur, de heer Zdenko Stambuk. Hij ontving bovendien negenduizend gul den, bestemd voor de inrichting van een nieuwe bibliotheek in de door de aardbeving verwoeste universiteit van Skopje. Dit geld werd bijeengebracht door studenten en docenten van Neder landse universiteiten en hogescholen, in samenwerking met het Nederlands co mité van World University Service. Twenteroute. De ANWB zal vrijdag in Twente een toeristische route openstel len, de dertiende in een serie van twin tig routes, die de toeristenbond in Ne derland zal uitzetten. De Twenteroute is 166 kilometer lang en voert langs de plaatsen Rijssen, Goor, Hengeveld, Beckum, Haaksbergen, Buurse, Ensche de, Losser, De Lutte, Denekamp, Oot- marsum, Vasse, Tubbergen, Reutum, Weerselo, Zenderen, Borne en Delden. De regering heeft, naar de minister president de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer heeft medegedeeld, op 5 juni een gewaarmerkt afschrift ont vangen van de akte van de ambtenaar van de Burgerlijke Stand van de gemeente Ro me betreffende het op 29 april 1964 tus sen prinses Irene en Charles de Bourbon Parma gesloten kerkelijk huwelijk. Uit deze akte blijkt dat de kerkelijke akte van het huwelijk is overgeschreven in het register van de Burgerlijke Stand van de gemeente Rome. Ten gevolge van deze overschrijving is het huwelijk rechts geldig, te rekenen van de dag, waarop het huwelijk kerkelijk werd voltrokken. De gevolgen, die artikel 17 van de grond wet verbindt aan een huwelijk buiten bij de wet verleende toestemming, zijn op die datum ten aanzien van prinses Irene en haar nakomelingen ingetreden. Volgens artikel 17 van de grondwet ver liest een prinses haar recht op de kroon, wanneer zij een huwelijk aangaat buiten de bij de wet verleende toestemming. Het K.N.M.I. deelt mee: Het weer stond vanmorgen onder in vloed van een hogedrukgebied, dat zich van Frankrijk naar West-Duitsland ver plaatste. Midden op de oceaan koerst een depressie in noordoostelijke richting. Het frontensysteem ervan brengt regen in Ier land. De bijbehorende luchtdrukdalingen zijn echter gering en het front verplaatst zich slechts langzaam. Wolkenpartijen, die bij dit front horen, kunnen morgen tot Ons land doordringen. Mogelijk zal er later ook hier en daar wat regen vallen, maar de kans hierop lijkt nog niet groot. In de temperatuur komt niet veel veran dering. Maximum-temperaturen «i i B m Oj J binnen- en buitenland. •a 3 d u 3 Sleerslag: laatste 24 uur. •So SB Den Helder half bew. zw 16 0 Ypenburg licht bew. zw 18 0 Vlissingen onbewolkt zw 17 0 Eelde zwaar bew. wzw 16 0 De Bilt zwaar bew. zw 18 0 Twente zwaar bew. zw 17 0 Eindhoven half bew. zw 19 0 Z.-Limburg onbewolkt zw 20 0 Helsinki mist zzw 13 2 Stockholm zwaar bew. w 14 5 Oslo licht bew. windst. 15 0,2 Kopenhagen zwaar bew. w 19 0,2 Aberdeen regen zzo 17 0,1 Londen licht bew. zw 19 0 Amsterdam licht bew. zw 17 0 Brussel onbewolkt zw 20 0,2 Luxemburg licht bew. no 17 2 Parijs onbewolkt windst. 20 0 Bordeaux onbewolkt no 21 0 Grenoble onbewolkt windst. 21 0 Nice onbewolkt nnw 24 0 Berlijn onbewolkt wnw 20 0,2 Frankfort half bew. windst. 20 1 München half bew. nw 19 3 Zürich onbewolkt windst. 19 0 Genève onbewolkt no 20 0 Locarno onbewolkt no 29 0 Wenen geheel bew. nnw 21 5 Innsbruck zwaar bew. windst. 16 6 Belgrado geheel bew. wzw 30 17 Rome zwaar bew. nno 30 0 Ajaccio onbewolkt 0 24 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Mallorca onbewolkt windst. 28 0 Lissabon onbewolkt n 32 0 Woensdag 10 juni Zon op 4.21 uur, onder 20.58 uur. Maan op 4.37 uur, onder 21.34 uur. Maanstanden 10 juni 05.22 uur nieuwe maan 17 juni 00.02 uur eerste kwartier 25 juni 02.08 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 9 juni Hoog water 2.34 uur en 15.02 uur. Laag water 10.30 uur en 23.02 uur. Woensdag 10 juni Hoog water 3.21 uur en 15.51 uur. Laag water 11.27 uur en 23.51 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2