Vandaag doet jury uitspraak tegen moeder verdronken baby Erhard gaat naar Amerika sHsSHESsl Schoolstrijd in tot vele acties Amerika leidt wrijvingen en Humanisten en atheïsten staan buiten samenleving Parijs in spanning over nieuw dreigement kindermoordenaar Wereldnieuws Van dag tot dag Spanje nodigt Schroder uit Arias bij aanslag ernstig gewond Misschien stemming over burgerrechtten Jongensmarkt SPORTSHIRTS 425 raatótoel 3 IN PIKAHTE SASSEN DINSDAG 9 JUNI 1964 elke woensdag van 4 tot 13 jaar Vlot en sterk, in prachtkwa- 1 liteit poplin. Het zijn shirts, die uw jongen „lekker ruim" zitten! Sportief ruitdessin in j leuke kleuren. Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 4-6 jaar HN kleine stijging per maat, b.v. leeftijd 13 jaar 5.25 Qp de thuis en m de caravan Politie heeft van hem nog geen spoor gevonden De communistische Roemeense regering weigert om langer aan de handelshand van Moskou te lopen. Zij eist de vrijheid om met het Westen in relatie te treden. Er zijn zelfs geruchten dat premier Kroesjtsjev van de Sovjet-Unie enkele malen in het geheim in Boekarest is ge weest om te proberen de Roemeense par tijgenoten weer in het Russische ga reel te brengen. De felle afwijzing van de Russische pre tenties ten aanzien van de Roemeense handel duidt erop dat de Roemeense lei ders de tijd rijp achten voor een stap die zij enige jaren geleden niet ongestraft hadden kunnen nemen. Zij willen een han delsvenster openen naar het Westen. Daarbij hopen zij de kans te krijgen de eigen industrialisatie op te voeren en op die manier de welvaart van het eigen volk te verhogen. Op het ogenblik schijnt de wens in meer Oosteuropese landen steeds sterker te worden. De situatie in de com munistische wereld verhindert de Sovjet- Unie kennelijk aan de druk weerstand te bieden met andere middelen dan die van de overredingskracht. Washington blijkt zeer goed op de hoog te te zijn van die ontwikkeling in het communistische blok. Het probeert sinds enige tijd de handel met de satellietlan- den uit te breiden zonder daaraan poli tieke voorwaarden te verbinden. Het heeft er alle schijn van dat die tactiek niet zonder uitwerking is gebleven. Het wordt roerig in de hoofdsteden achter het voor malige ijzeren gordijn. Helemaal zonder gevaar voor de wes terse eensgezindheid is die ontwikkeling inmiddels niet. Een Britse particuliere missie probeert op het ogenblik Roemenië een complete kerncentrale te verkopen. Met die transactie is zeker zeshonderd miljoen gulden gemoeid. De Britse rege ring heeft zich van het begin af tegen zo'n transactie verzet. Het wenst de verhou ding met Washington, dat fel gekant is tegen de verkoop van zulk een strate gische installatie, niet te vertroebelen. Over de levering van bussen aan Cuba is, zo meent zij, reeds genoeg te doen ge weest. Maar de strijd om de markten in Oost- Europa is in volle gang. Het is zeer de vraag, of de machtige concerns die hier bij zijn betrokken zich zullen laten leiden door overwegingen die de strategie van het Westen stellen boven het behalen van grote winsten. De herdenking van D-Day, de dag waar op twintig jaar geleden geallieerde troepen storm liepen op de stranden van Normandië en de basis legden voor de be vrijding van Europa, is dit keer ontsierd door enkele zeer onverkwikkelijke inciden ten. Generaal De Gaulle heeft de hele her denking genegeerd. Hij is er niet in ge slaagd zijn rancuneuze gevoelens ten aan zien van Amerika en Engeland onderge schikt te maken aan de eerbied die zeker een man van zijn positie verschuldigd is aan de nagedachtenis van de vele duizen den die hun leven lieten op de Atlantische kust van zijn land, ook voor de vrijheid van Frankrijk. Veldmaarschalk Montgomery heeft aan de vooravond van de twintigste verjaar dag van de invasie via de BBC opnieuw gepoogd een smet te werpen op het blazoen van zijn opperbevelhebber op die gedenk waardige dag, generaal Eisenhower. De venijnige en grove opmerkingen van de Brit getuigden van een bekrompenheid die de vraag wettigt of het destijds wel verantwoord is geweest hem de levens van honderdduizenden jongemannen toe te vertrouwen. Het gaullistische weekblad „Candide" wijdde zes pagina's aan de invasie zonder ergens de namen van Engeland en Ameri ka te noemeft. Het presenteerde zijn le zers een foto die laat zien hoe enkele Franse soldaten aan land gingen. Over de duizenden Amerikanen en Engelsen die op de Franse stranden hun leven lieten, ook voor de bevrijding van Frankrijk, geen woord. En overal in Europa markeren onafzien bare rijen witte kruisen de graven van de mannen die hun leven gaven opdat wij in vrijheid kunnen leven. Hun nagedach tenis is besmeurd door enkele van hun aan voerders van destijds die zich niet hebben kunnen plaatsen boven het kleinzielige ge krakeel van alle dag. BONN (AP). De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken Gerhard Schrö der heeft een Spaanse uitnodiging voor een bezoek aan Madrid aangenomen. De datum zal later bekendgemaakt worden, Op een persconferentie zei Günther von Hase, de Westduitse perschef: „Wij juichen deze gelegenheid toe om onze overtuiging te tonen hoe zeer Spanje tot Europa be hoort". Hij voegde hieraan toe dat West- Duitsland overigens niet van plan is een speciale rol te spelen bij de bevordering van de associatie van Spanje met de E.E.G. (Van onze correspondent) BRUSSEL Vanmiddag zal waar schijnlijk het vonnis worden geveld in het proces te Namen. Mevrouw Longpré, die ervan wordt beschuldigd haar veertien maanden oude zoon Pierre ongeveer een jaar geleden in de Sambre te hebben ver dronken zal dan horen of de jury het eens is met de advocaat-generaal die gisteren zijn requisitoir heeft gehouden. Eigenlijk heeft mr. Gruslin, een nog vrij jonge en nerveus-beweeglijke man, het niet zo moeilijk gehad. Hij heeft een bij zonder knappe samenvatting gegeven van hetgeen de getuigen hebben verklaard. Zo als de meeste toeschouwers bij het proces voor zichzelf reeds hadden uitgemaakt re sulteert daaruit het „schuldig" voor me vrouw Longpré. Haarfijn, bij wijze van spreken, seconde na seconde heeft de openbare aanklager de gebeurtenissen van de fatale dag opge somd en geanalyseerd. Hij heeft een be- (Van onze correspondent) BONN Vandaag vertrekt Bondskanse lier Erhard in gezelschap van minister van Buitenlandse Zaken Schroder voor een vijfdaagse reis naar de Verenigde Staten en Canada. De belangrijkste besprekingen worden donderdag en vrijdag met presi dent Johnson gevoerd. Donderdag heeft Erhard een onderhoud met de secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Oe Thant. De Bondsrepu bliek is geen lid van de organisatie. PANAMA (AP) Dr. Arias, de echt genoot van de Engelse ballerina dame Margot Fonteyn, is dinsdag bij een aan slag ernstig gewond. Een dokter beschreef de toestand van de Panamese politicus als „zeer slecht". Later werd meegedeeld dat hij buiten levensgevaar is. Arias was gekozen als afgevaardigde naar de Panamese Nationale Vergadering, waarvoor hij de vorige week zijn geloofs brieven ontvangen had. Daarvoor is hij ambassadeur van Panama in Londen ge weest. WASHINGTON (AP) De democra tische senator Mansfield heeft maandag met de steun van 38 senatoren 27 demo craten en 11 republikeinen een verzoek ingediend voor sluiting van het debat over het wetsontwerp op de burgerrechten. Dit verzoek voorziet er automatisch in dat er een uur na de opening van de zit ting van de senaat woensdag zal worden gestemd over toepassing van de antifil- libusterwet. Deze stemming zal uitwijzen of de de mocratische en republikeinse leiders erin zijn geslaagd de benodigde tweederde meerderheid te krijgen om de sluiting van het debat te bewerkstelligen. Mocht de poging van woensdag mislukken, dan zal er over enkele weken weer een verzoek worden gedaan. Wereldkampioen boksen in het zwaargewicht Cassius Clay, als lid van de zwarte moslims Mohammed Ali" geheten, zoent in Cairo in aan wezigheid van een legertje pers mensen een bronzen borstbeeld van president Nasser van Egypte. Op uit nodiging van de Egyptische boksunie brengt Clay een bezoek aan de Verenigde Arabische Republiek. schouwing gewijd aan het karakter van mevrouw Longpré en heeft waarschijnlijk toch wel enige twijfel gezaaid in het hart van de gezworenen door te zeggen dat er naast mevrouw Longpré misschien nog iemand anders in de beklaagdenbank zou moeten zitten. Daarmee doelde hij kenne lijk op haar echtgenoot wiens rol geduren de het gehele proces nogal vaag is geble ven doch die misschien meer weet dan hij heeft laten blijken. Tot slot heeft hij de jury gewaarschuwd voor de gevoelselementen welke de verde diging ongetwijfeld op het tapijt zal bren gen. Hoewel hij, zoals hij zei, een van de eersten zou zijn om te erkennen dat de feiten toch meelijwekkend kunnen worden genoemd. De eerste van de drie advocaten van me vrouw Longpré, mr. Dassonville, heeft 's middags zijn pleidooi gehouden. Hij ging daarbij uitvoerig in op de technische details van het onderzoek. Het was slechts een voorspel voor de twee collega's die vandaag zullen optreden, mr. Henry en de deken van de Namense orde van advoca ten. Reeds gisteren verdrongen zich de be langstellenden op de publieke tribune. Vandaag zal het nog wel voller zijn. Me vrouw Longpré heeft enige malen discreet geweend. Dat schijnt niemand in de zaal meer te ontroeren. Zij veegde dan ook vrij snel haar tranen weg en luisterde uiter lijk te zien met beleefde belangstelling naar requisitoir en pleidooi. Advertentie Ook op maandagmiddag geopendi (Van onze correspondent) WASHINGTON In Amerikaanse conservatieve kringen heeft men zelden een goed woord over het U.S. Supreme Court, het Opperste Gerechtshof, dat in laatste instantie moet beslissen over de wettigheid van een zaak. Het Hof heeft zich sinds vorig jaar nieuwe woede van conservatieve kant op de hals gehaald door te beslissen dat het zeggen van een gebed en het lezen van de bijbel in open bare scholen niet verplicht mogen worden gesteld. Het Hof beriep zich bij die uitspraak op het uit 1791 stammende eerste amende ment op de Amerikaanse grondwet, waar in uitdrukkelijk wordt gesteld dat het par lement geen wet mag maken over het of ficieel instellen van een godsdienst of over een verbod tot. vrije.uitoefening, van gods dienst. Voor iedereen, dieaan ,^irikt^; schei ding van kerk en staat gewend is, lijkt het Hof een open deur ingetrapt te heb ben. Dat was ook voor vele Amerikanen zo. In meer dan één staat geldt een wet, die verplicht gebed en lezen van de bijbel in openbare scholen verbiedt en in vele staten, waar een dergelijke wet niet bestaat, is het toch geen gebruik. Woede verwekte de uitspraak van het Hof echter in de meeste zuidelijke Ame rikaanse staten, die zich behalve door rassendiscriminatie vaak ook door een drastische vermenging van geloofs- en staatszaken kenmerken. Voor hen bete kende het vonnis dat de godsdienst ge trapt werd. Alabama's gouverneur Wal lace riep dan ook meteen met zijn door rassenhaat geschoolde stemgeluid „Wij zullen pal staan voor God. Wij zullen pal staan voor Amerika". Wallace's opwinding bleef niet geiso- leerd. Overal in Amerika vormden mili tante gelovigen comités om te bewerkstel ligen dat God en de bijbel niet uit de scholen zouden worden verdreven. Leden van het Huis van Afgevaardigden produ ceerden maar liefst 170 voorstellen om de Amerikaanse grondwet zo te amende ren dat de uitspraak van het Opperste Gerechtshof elke basis zou verliezen. Met andere woorden: een kleine volksbewe ging werd ontketend door een kwestie, die in vele landen van de wereld en het Wes ten al sinds tientallen jaren opgelost is. De sterk emotionele reactie, vooral in Amerika's zuiden, op deze kwestie vindt haar oorzaak ongetwijfeld in de frappant christelijke signatuur van de Amerikaanse samenleving. Hoewel 70 van de 190 mil joen inwoners der Verenigde Staten of ficieel niet bij een kerk zijn aangesloten wordt het als normaal beschouwd dat iemand een christen is of tenminste ge looft in het Opperwezen, waarvan ook in Amerika's grote historische documenten gewaagd wordt. Een atheist zien de Amerikanen als een verdachte figuur, die zich willens en we tens afwendt van de algemeen aanvaarde Amerikaanse waarden en dan ook wel met één been in het communisme zal staan. Typerend voor deze opvatting is bijvoor beeld de tekst van de wet op de burger rechten, zoals die door het Huis van Af gevaardigden aanvaard is. In deze wet wordt discriminatie van werkzoekenden door werkgevers toege staan tegenover communisten en atheïs ten. Deze verbluffende paragraaf lijkt nu wel gewijzigd te worden door de Senaat, maar het is onthullend voor de houding van velen tegenover ongelovigen dat het Huis van Afgevaardigden haar aanvaard de. Hoe weinig atheïsme in de Verenigde Staten, waar op zichzelf volledige vrijheid van godsdienst heerst, getolereerd wordt heeft voorts de 43-jarige Madalyn Murray ervaren, die over de kwestie van het bid den en bijbellezen op openbare scholen tot aan het Opperste Gerechtshof toe heeft ge procedeerd. Zij is presidente van een atheïstische vereniging genaamd „Other Americans", die ten doel heeft ongeloof in Amerika aanvaard te maken en allerlei vermengingen van geloofs- en staatsza ken te bestrijden. Haar nieuwste actie bij voorbeeld beoogt een einde te maken aan de vrijstelling van belasting, die alle kerkelijke onroeren de goederen in Amerika genieten. Samen met geestverwanten heeft zij als eigenares van onroerend goed een zaak aangespan nen tegen de belastingautoriteiten, die vol gens haar alle bezitters van onroerend goed hoger aanslaan, omdat de bezittingen van de kerk vrijgesteld zijn van betaling. Als atheïste wordt zij op die manier ge dwongen indirect mede bij te dragen aan de welvaart van de kerk, aldus Madalyn Murray, die dit uiteraard grondwettelijk onjuist acht. Het pijnlijke voor de kerken is dat ju risten de atheïste gelijk geven en zeggen dat de zaak jaren kan lopen, maar in een overwinning van Madalyn moet ein digen. De Amerikaanse kerken zou dit wel eens miljarden dollars kunnen gaan kos ten. Door dit alles is Madalyn Murray, die gescheiden is en met haar twee zoontjes van 9 en 17 in een van Baltimores bui tenwijken woont, berucht geworden. Haar brievenbus wordt overstroomd met dreig brieven van gelovigen van alle kerken, die haar voor communiste uitmaken en schrijven dat zij doodgeschoten, opgehan gen, vergast of gewurgd zou moeten won den en geregeld aankondigen dat actie niet uit zal blijven. En die blijft ook niet uit, want de ra men van haar huis worden regelmatig ingegooid, haar zoontjes worden door groepen kinderen van bij kerken aange sloten ouders afgetuigd en zij zelf zowel als haar secretaresse, een negermeisje, kunnen niet over straat gaan zonder kwa lijk bejegend te worden. Dat dergelijk op treden niet bepaald overeenkomt met de moraal van het christelijke geloof, dat deze agressieve lieden zeggen te moeten verdedigen, lijkt de meesten te ontgaan. Vele prominente figuren uit de ver schillende kerken daarentegen ontgaat dit niet. Zij hebben uiteraard weinig sympa thie voor de doeleinden van de potige Madalyn, maar zij zien in dat scheiding van kerk en staat, ondanks alle afwijken de praktijken, bij de Amerikaanse sa menleving hoort. Opmerkelijk is het dan ook dat leider van bijna alle kerken zich tegenover een parlementaire commissie hebben uitgesproken tegen een amende ment op de grondwet, die verplicht bidden en bijbellezen op school mogelijk zou maken. Zij zeggen dat godsdienst in de gezinnen thuishoort of eventueel op par ticuliere scholen met een christelijk sig natuur maar niet in staatsscholen. Dat neemt niet weg dat er veel voor standers zijn van een systeem, dat het mo gelijk maakt de bijbel te lezen en de dag met gebed te openen op basis van vrij willigheid. In 't Huis van Afgevaardigden wordt druk gewerkt aan een soort ver klaring, waarin deze mogelijkheid naar vo ren wordt gebracht en waarin nog eens duidelijk gesteld wordt dat het Opperste Gerechtshof de godsdienst niet uit de scho len heeft willen verdrijven, maar dat het alleen maar heeft bepaald dat het ongrond wettig is kinderen te verplichten aan spe ciale religieuze zaken deel te nemen. Door dit laatste hoopt men allerlei mis verstanden op te heffen en te bewerkstel ligen dat boze gelovigen de zaken in pro portie zien en ophouden te ageren voor een grondwetswijziging, die in zou houden dat elk Amerikaanse kind verplicht wordt een religieuze opvoeding op school te krijgen. Mocht dit lukken dan zal deze school strijd wellicht met een sisser aflopen.wat voort zal gaan is daarentegen de strijd van de ongelovigen in Amerika voor er kenning van hun recht een niet-religieus standpunt in te nemen. Madalyn Murray staat daarin niet alleen. Er zijn over het hele land organisaties van humanisten en vrijdenkers, die atheïst zijn. Hoe talrijk hun leden zijn is niet bekend en evenmin hoeveel geestverwanten zij hebben. Voor lopig is het in Amerika nl. verstandiger niet al te luid van de daken te roepen dat men atheïst is, want het kan iemand met een zijn baantje kosten, het kan leiden tot sociaal isolement en tot afschuwelijke moeilijkheden voor kinderen op school. De ongelovige Amerikaan hoort met de communist en de neger tot dat deel van de bevolking in de nieuwe wereld, dat maar zeer ten dele kan genieten van de gelijkheid en individuele vrijheid, die offi cieel de basis vormen van de Amerikaan se samenleving. Reis per trein Waarom zou u niet eens per trein rei zen? U hoeft alleen maar dat speelgoed- ding een keer in zijn hokje te laten. De trein heeft zoveel voordelen, daar hebt u geen idee van! B.v. het luizittenlezen. Het rustignaarbuitenkijken. En het geweldig ste: het contact met soortgenoten. Boven dien overschrijd je in eigen land onnoe melijk veel grenzen, die je alleen per trein ontdekt. Ga je naar het zuiden, dan kom je bene den de lijn Lobith-Rottedam onmiddel lijk in China. Leuk hoor, je voelt je met een in den vreemde, zonder dat je een slaapwagen hoeft te betalen. O ja, u als autorijder weet natuurlijk niet waarom? De verklaring is anders eenvoudig ge noeg: om het taaltje, meneer, om het taal tje! Of verstaat u Eindhovens. Maas trichts, Heerlens, Roermonds, of Kerk- raads? Noordwaarts zal het wel niet ander zijn, alleen, ik ben er nooit geweest. Ik vertrouw het klimaat er niet. Maar ik ben er vast van overtuigd, dat je boven Kampen in Mongolië terecht komt. Dit is dus een kant van het contact met soortgenoten. Hoewel, echt contact is het natuurlijk niet. Meer individueel zwemmen tussen andere zwemmers. Een stapje ver der gaat eigenlijk het observeren: soort en andere genoten. Jan, doen het raampje 's dicht! Maar ik heb het zo benauwd, Mies! De rest is dan stilte. Want ze zitten in de trein. Maar welk een stilte broedt daar! In een half uur maak je er een toneelstuk van. En om met dominee te spreken: Laatst zit ik in de trein en tegenover mij zit een moeder met naast zich een dochtertje van een jaar of vijf. Moeder wijst naar buiten op koeien en pinksterblommen. Koeien geven lekkere melk, zegt zij, en de pinksterblommen zijn roze. Ik houdt mijn lippen stijf op elkaar geklemd, want pinksterblommen zijn niet roze, maar li la. Ik wil mij vanwege het kind niet in debat begeven met de moeder, want dat is pedagogisch onjuist. Het kind gaat overigens aan de roze pinksterblommen voorbij, maar wil wel weten, waar die lekkere melk dan toch vandaan komt. De moeder vindt dè trein niet de geijkte plaat» voor sexuele voorlichting en zwijgt. Dan stoppen wij op een klein station. Onze cou pé staat vlak voor een waterkraan. -Waar is dat voor? vraagt het kind. Moeder: -Dat is een kraan. Kind: Loopt de trein op water? Moeder: -Nee, op elektriciteit. Kind; -Waar is dat water dan voor? Om te drinken? Moeder: -Nee, dat is vies water. Kind: -Maar een auto loopt op benzine. Moeder: -Ja, maar een trein niet. Stilte. De trein zet zich weer in bewe ging. Het kind staart tien minuten lang naar buiten, diep in gedachten. Dan kijkt het de moeder opeens triomfantelijk aan. -Ik weet het al, zegt het, de trein loopt op elektrisch water! Mensen, reis toch per trein! Lizzy Sara May Advertentie (Van onze correspondent) PARIJS De man die zijn brieven aan de Franse kranten, radiostations en pers agentschappen met „de Wurger" onderte kent om zichzelf te presenteren als de moordenaar van het elfjarige knaapje Luc Taron, wiens lijk in een Parijse voorstad werd gevonden, heeft gisteren opnieuw heel Frankrijk in opschudding gebracht. In een brief, die weer met verwrongen hanepoten geschreven was en die hij richt te aan het boulevardblad „France Soir", eiste „de Wurger" gisteren een bedrag van vijftig miljoen franc ongeveer vier ton onder het dreigement dat hij anders de komende dagen de hand aan andere kinderen zou slaan. Bijna gelijktijdig leverde hij een nieuw bewijs van zijn schuld aan de moord op Luc Taron door aan een metro-ambtena res een pakketje te geven, waarin zich het stripkrantje bevond dat zijn slachtoffer 's middags, even voor de moord, had ge kocht en gelezen. De even mysterieuze als lugubere sadist, die met zijn bijna dagelijkse boodschap pen het Franse publiek in ademloze span ning houdt, heeft afgelopen dagen in een communiqué ook nog een direct antwoord ontvangen van Lues vader, die zich publie kelijk wenste te verdedigen tegen de „be schuldiging" dat hij enkele uren voor de moord geweigerd zou hebben het geëiste losgeld voor zijn zoon te betalen. De vreemde aantijgingen die de psycho paat tegen de heer Taron geuit heeft, hebben ook nog tot gevolg gehad dat deze na de moord gedurende enkele dagen en zelfs nachten door de politie werd ver hoord. Verhoren die voor het publiek uiter aard hebben bijgedragen om de geheim zinnigheid rond deze kindermoord nog gro ter te maken. Om alle gruwelijke verdenkingen tegen zichzelf uit de wereld te helpen, heeft de vader van Luc gisteren bovendien een brief aan de minister van Binnenlandse Zaken gericht om hem in het openbaar alle me dewerking toe te zeggen bij de ophelde ring van deze afschrikwekkende misdaad. Hoe spectaculair de sadist ook op mag treden, toch schijnt de Franse politie nog altijd geen enkel houvast gevonden te heb ben bij haar pogingen de moordenaar ta achterhalen. De psychiatrische dienst van de recherche blijft echter de vaste over tuiging toegedaan dat de psychopaat vroeg of laat en vermoedelijk eerder dan men durft verwachten door de mand zal vallen. Maar de bangste vraag die vanmorgen alle Parijse ouders zich wel weer stelden was, of „de Wurger", alvorens gegrepen te worden, nog gelegenheid zal vinden zijn laatste dreigement ten uitvoer te brengen en een nieuwe kindermoord te plegen, in dien hem de vijftig miljoen niet wordt uit betaald. Van wie hij die som verwacht en voor welke datum ze gestort zal moeten worden, heeft „de Wurger" tot dusver on dertussen echter verzuimd te vermelden. Registratie. Het Amerikaanse hoogge rechtshof heeft de uitspraak gehand haafd van een lagere rechtbank, die de Amerikaanse communistische partij niet had willen veroordelen voor een weige ring van deze partij, zich krachtens de wet op de binnenlandse veiligheid te la ten registeren. Staking. Ongeveer 3.700 Spaanse mijnwer kers en metaalbewerkers hebben in Ovie- do het werk hervat, waarmee een einde is gekomen aan een staking van tien we ken. NAVO-top. De Canadees James A. Roberts is benoemd tot adjunct secretaris-gene raal van de NAVO. Hij zal per 1 sept. de Italiaan prins Colonna di Paliano op volgen. Archeologie. De resten van een 2000 jaar oude kopermijn zijn in de Negevwoestijn ten noorden van de Israëlische Rode Zee haven Eilat gevonden. Drie ovens, maga zijnen, arbeiderswoningen en een soort bedehuis worden blootgelegd. Immigranten. Van 1949 tot 1963 zijn er 251.817 immigranten Zuid-Afrika binnen gekomen. In 1963 vestigden zich onge veer 30.000 immigranten in dit land, on der meer 705 Nederlanders. J j

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3