I 1 Arie van der Lans favorieten te slim af in clubtitelstrijd Drukke dagen voor achttien geselecteerde honkballers IJmuider Jeugdteam verdiende zege op Haarlem tenvolle Record belangstelling voor Europese roeititelstrijd de Blom kwam enkele banddiktes tekort op het circuit Eerste testmatch een draw Koersen Hilversum Bosbaan nadert haar voltooiing Score van 3-1 had hoger kunnen zijn Amstel prachtpils, man... wat lekker Bij heren startten zes landen op alle 7 nummers Jan de Vos twee jaar geschorst Telstar-spelers op transferlijst Wimbledon-spelers zijn aangewezen Meisje uit Peking sprong 1 m 79 Rosetto-Portisch snel remise WOENSDAG 10 JUNI 1964 15 Niet voldoende Nieuwelingen „Arce Boys" spelen op 23 juni in Haarlem HHC-ploeg tegen Ajax bij kunstlicht Van Woerden wil weer van club veranderen Theunissen vervangt Vriens in Jong Oranje S3 AMSTEL Bril scheidsrechter in Tokio Nieuwe voorzitter van sportkeuringsfederatie Trudy Groenman verloor van Margaret Smith Nieuwe hoekey-regel Dat Van der Lans alles heelt moeten geven voor de overwinning in het clubkampioenschap van De Kampioen blijkt wel uit deze twee plaatjes. Op de foto hierboven is de zege een feit; hiernaast ziet men hoe moe de triom fator wel was Op het golvende circuit van Zandvoort heeft de 20-jarige Lissenaar Arie v.d. Lans dinsdagavond beslag gelegd op het clubkampioenschap lange afstand van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen". En dik verdiend. Met een felle demarra ge had hij de favorieten Ted Blom, Jan v.d. Horst, Bram Schenk, Marcel Rutte en Thijs Bouma op het laatste klimme- tje naar de Hunzerug volkomen verrast. De voluit spurtende Blom rapste man van het "veld" drong op het rechte eind naar de finish nog wel aan, maar kwam enkele banddiktes tekort om Van der Lans van de titel af te kunnen hou den. Voor dit kampioenschap verschenen vrijwel alle favoriete amateurs van de rood-witte club aan de start. Alleen titel houder Rinus Stevens en de succesvolle Henk Peters lieten verstek gaan. Stevens moest vandaag onder de wapenen en Pe ters aangewezen om ons land in de klei ne Tour de France te vertegenwoordigen kreeg aan de kampioensrace van zijn club deel te nemen. Door de strijdlust van Plus, Tonny Pe ters, Riethoff, Kiekens en Schenk werd het twintig man sterke peloton al spoe dig op zijn waarde beproefd. Er bleken zich vooralsnog geen zwakke schakels in het „veld" te bevinden en steeds weer kon de slagorde hersteld worden. Alleen de broers Aad en Bert Bogaard, die voor het eerst van dit seizoen op de racefiets aan de slag gingen, moesten door onge traindheid afhaken. De sterke Van der Horst, eerder in de itrijd reeds in het offensief, ondernam voor de tweede keer een soloren en bracht het daarbij tot een voorsprong van 45 se conden. Het bleek niet voldoende. Toen de amateurs het grote peloton nieuwelin gen achterhaalden, probeerden Van der Lans en Schenk hun slag te slaan, doch kregen daartoe van Blom en Rutte geen kans. Meteen daarop ontsnapten Bouma en Straver, maar ook dit tweetal kon geen beslissende afscheiding forceren. Daarin slaagde na een inleidende solo van Ton Peters alleen Van der Lans in de slotfase van de strijd. Op het topje van de Hunzerug snelde hij Peters voor bij en sprak daarbij al zijn reserves aan om uit de greep van de favorieten te kun nen blijven. Het bleek net voldoende. Met amper een kwart wieltje verschil bleef Van der Lans de rappe finishers de baas. Dolgelukkig en vermoeid liet hij zich over de eindstreep in de berm vallen. De uitslag was: 1. en kampioen 1964, 'Arie v. d. Lans, Lisse, de 88 km. in uur 15 min en 47 sec.; 2 Th. Blom, 3 J, .d. Horst, 4 A. Schenk, 5 M. Rutte, Haarlemmerliede, 6. M. Bouma, Spaarn- woude, 7 C. Baars, 8 W. Willemse, 9 A. Straver, 10 S. Handgraaf. Aan de kampioensrace van de nieuwe lingen, die één minuut later van start gin gen, namen 27 renners deel. Zij hebben el kaar geen duimbreed toegegeven en lie ten het op een massale eindsprint aanko men. Daarin toonde Jan Aldershof zich de rapste. De uitslag was: 1 J. Aldershof, de 80 km. in 2 uur 1 min. en 18 sec.; 2 J. Schenk, 3 R. Sweers, 4 G. van Krimpen, A. de Ruyter, 6 H. Handgraaf, 7 R. Portegies, 8 R. Snijder, 9 R. Bakker, 10 T. van Seyst. Hans Handgraaf door een lekke band achterop geraakt was De eerste testmatch tussen Engeland en Australië eindigde dinsdag zoals verwacht in een draw. De scores waren: Engeland 216 voor 8 gesloten en 193 voor 9 ge sloten, Australië 168 en 40 voor 2. De snelle val van de eerste twee Australische wickets in de tweede innings bood Enge land nog enig uitzicht op de overwinning maar regen onderbrak de wedstrijd weer eens, zodat de draw een feit werd. Australië, dat voor de opgave stond 242 runs te scoren in 193 minuten, om zeker te zijn van de overwinning, verloor Bill Lawry voor 3 en Ian Redpath voor 25. Zes runs later was Norman O'Neill gedwongen zich wegens een blessure te rug te trekken, maar spoedig daarna be gon het te regenen en was verder spelen onmogelijk. Engeland, dat maandag op 71 voor 0 was gekomen, slaagde er niet in zo snel te scoren als de situatie vereiste en bleef ook na de lunch aan bat. In totaal gingen door de aanhoudende regenval bijna twee volle speeldagen verloren. De uitslagen van de dinsdag gehouden koersen ln Hilversum luiden: Oehoeprijs (2000 m.): 1. Chimene Mac 1.27.8: Curiosa; 3. Curacao. Winn ƒ1.70 (stal); pl. 1.10, 1.20. 1.30; kopp. 4.50; cov. 5.50. Papegaaiprijs (2440 m.): 1. Butch Hollandia 1.28.4; 2. Conny Stuart; 3. Caravelle. Winn. 11.90 pl. 8.00, 1.60, 1.50; kopp. 14.90; COV. 4.40. Raafprijs (2020 m.): t. Bento Hollandia 1.25.6; 2 Blido; 3. Cher de Kinley. Winn. ƒ3.20: pl. 1.60, 3.80, 2.40; kopp. 14.40; cov 20.50; trio 469.80. Slobeendprijs (2000 m.): 1. Bruno 1.22.7; 2. A Lady H.; 3. Annie Norma. Winn. ƒ5.80; pl. 2.00. 1.70, 2.70; groepskopp. 3.90; cov. 5.40. Fakkelingprijs (2000 m.): 1. Xylander V 1.23.4 J. Xeres; 3. Xuthus T. Winn. 2.90 (stal); pl. 2.10 3.00, 4.60; kopp. 9.00; cov. 5.60. Slobeendprijs, tweede afdeling: 1. Aristo Scotch 1.23,8; 2. Anton; 3. Zeno MD. Winn. ƒ2.40; pl. 1.50, 1.60; kopp. 2.70; cov. 3.40. Valkeendprijs (2000 m.): 1. Amigo 1.23.7; 2 Heine Kinley; 3. Zarak. Winn. 2.00; pl. 1.50, 1.80: kopp. 5.60; cov. 5.90; trio 142.00. Wachtelprijs (2020 m eerste afdeling: 1. Xylon 1.25.6; 2. X Straal W; 3. Zwaluw S. Winn. 3.80 pl. 1.70, 2.00; kopp. 9.70; cov. 3.40. Wachtelprijs, tweede afdeling: 1. Yell 1.24.6; Alkestis van E; 3. Vincent Hollandia. Winn. 4.20 pl. 2.10, 1.80; kopp. 4.20; cov. 4.00. Totale omzet 154.125. met de amateurs weer in het peloton nieu welingen teruggekomen. Ook bij de aspiranten moest een sprint de beslissing brengen en die werd gewon nen door Tonnie Blom. De uitslag was: 1 T. Blom, de 42 km. in uur 15 min. en 13 sec.. 2 J. Langedijk, G. Krom, 4 J. Groeneveld, 5 Th. Ver- donschot, 6 K. Hoogveld, 7 D. Kruyf, G. van Baak, 9 Lemmel, 10 Duwel. Jeugdklasse: 1 R. van Berkel, de 21 km. in 42 min. en 20 sec.; 2 R. Bakker, H. Handgraaf, 4 E. van Schoor, 5 H. Snijder, 6 R. van Tongeren, 7 J. Wempe, J. Blommaert, 9 W. Reijnders, 10 C. Entius. De Amsterdamse bosbaan, waar over ruim zeven weken de strijd om de Euro pese roeititels voor dames en heren be gint, nadert snel haar voltooiing. De baan zelf, verbreed van 72 meter tot een in ternationale zesploegenbaan van 92 meter breedte, is al gereed. Ook de bijkomen de installaties krijgen steeds duidelijker gestalte. De moderne verplaatsbare start installatie, noodzakelijk door de gewijzig de bepalingen van de internationale roei- federatie (FISA), is al ten dele klaar. Nog deze week kunnen de nieuwe start pontons in gebruik worden genomen. Net als op het Lago di Albano, waar in 1960 de Olympische roeiwedstrijden werden gehouden, zullen de roeiers door baliseringen van elkaar gescheiden wor den. Er zullen zes banen van 12,50 meter volgens het „Albano-systeem" worden uit gezet. Aan de zuidelijke over komt een vrije strook van vijf meter, aan de noor delijke een oproeibaan van 12 meter. De eerste 2 kilometer lange staaldraad, waar aan de afbakeningsmerktekens worden be vestigd, is dinsdagmiddag aangebracht. De overige zes staalkabels zullen spoedig volgen. De geheel nieuwe finishtoren is nog in aanbouw doch het laat zich aanzien dat ook deze binnen een maand de officials ten dienste zal staan. Het fraaie boscom- plex en de heesters langs de baan blijken tegen verwachting in, nauwelijks schade te hebben geleden bij de modernisering van de baan. Het komende weekeinde vrijdag, za terdag en zondag zullen de roeiers voor de eerste maal in actie komen op de ver brede baan. Voor de nationale wedstrijden die de Amsterdamsche Roeibond en De Amstel die dagen houden, is grote belang stelling. In totaal zijn ongeveer 270 in schrijvingen binnengekomen, vooral de jonge nummers zijn sterk bezet. Donderdag 18 juni zal ex-KNHB-coach Bill Arce met 18 Amerikaanse studenten in Nederland aankomen voor een verblijf van circa drie maanden in ons land. De studenten zullen zich over Nederland ver spreiden om hun kennis van honkbal te gaan overdragen aan alle clubs die zich bij de KNHB hebben aangemeld als be langstellenden. Behalve coachen zullen de „Arce-Boys" zoals zij door de KNHB gedoopt zijn ook wedstrijden spelen tegen teams die daarvoor belangstelling en gelegenheid hebben. Waar heeft men daartoe meer ge legenheid dan in Haarlem met zijn honk- balstadion met lichtmasten? Vandaar dan ook dat reeds op 23 juni een Haarlems team een lichtwedstrijd speelt tégen de Arce-Boys. Later zal nog een vijftal Haar lemse teams tegen de Amerikanen spelen, De achttien geselecteerde spelers die zich al geruime tijd via indoortraining en veldtraining hebben voorbereid op de Eu ropese kampioenschappen honkbal, die begin september in Milaan worden ge houden, komen zaterdagmiddag voor het eerst in actie in een officiële wedstrijd. Zaterdagmiddag binden zij de strijd aan met de Wiesbaden Flyers, een Amerikaans luchtmachtteam, dat vooral in Haarlem een bekende naam heeft. Deze wedstrijd, die in Bussum als onderdeel van de sport week aldaar zal worden gespeeld, komt in de plaats van de geplande interland tegen België die door een aantal vergissingen niet door kon gaan. Dinsdag en woensdag komt de selectie- ploeg weer in het veld, ditmaal tegen de Chateauroux Sabres, eveneens een oude bekende voor Haarlemse honkballiefheb bers. Haarlem zal de ploeg echter niet in actie kunnen zien,/want dinsdag wordt in Schiedam gespeeld en woensdag in Am sterdam. De selectieploeg bestaat uit: werpers: Beidschat (Haarlem Nicols), Le Cuivre (OVVO), Dom (Storks), Hoffmann (HCAW) Vrijdagavond zal in het honkbalstadion in het Pim Muliersportpark in Haarlem wederom een lichtwedstrijd worden ge speeld. Hoofdklasser HHC, die geen spe lers aan het Nederlands team behoeft af te staan, speelt dan tegen Ajax, waarvan alleen buitenvelder Ruben Leyssner deel uitmaakt van de Oranjeformatie. De stand van de in de zesde innings gestaakte wedstrijd was bij het afbreken 1-1, maar nu de match geheel wordt over gespeeld geven we HHC een goede kans op de zege. Deze wedstrijd is het enige hoofdklasseduel dat dit weekeinde wordt gespeeld. Peters (ABC) en Terneuzen (Haarlem Ni- cols). Achtervangers: Crouwel (OVVO) en John (Sparta). Binnenvelders: Maat (Haar lem Nicols), Arrindell (Sparta), Urbanus (OVVO), De Nieuwe (Haarlem Nicols), De Zwart (Haarlem Nicols) en Kops (Haarlem Nicols). Buitenvelders: De Groot (Schoten) Ruben Leyssner (Ajax), Richardson (Spar ta) en Tromp (Haarlem Nicols). Onder vrjj grote belangstelling vond gisteravond op het Waterloo-terrein een voetbalontmoeting plaats tussen een IJ- muidens en een Haarlems jeugdelftal. De wedstrijd eindigde in een 31 overwin ning voor de IJmuider ploeg en deze mocht volkomen verdiend heten, want vooral na de rust werd grotendeels op de Haar lemse helft gespeeld en kwamen de be zoekers slechts tot een enkele uitval. De overwinning zou zelfs nog spreken der geweest zijn, indien het kwartet Bak ker (VVB), Grooteboer (IJmuiden), Cleeren (Stormvogels) en Van der Zwan (Water loo) beter van de doelrijpe kansen had geprofiteerd. Met de rust leidde IJmuiden met 10. Dit doelpunt werd drie minuten vóór het verstrijken van de eerste helft gescoord door Van der Zwan (Waterloo). Deze stand gaf de verhouding goed weer, want al was IJmuiden in deze periode ook al het mëest in de aanval geweest, Acda (Kennemers), Sluiter (Zandvoortmeeuwen) Hellema (HFC) hadden maar weinig kansen weggegeven, zodat doelman Tim- mers (HBC) er maar weinig aan te pas had behoeven te komen. Na de rust was IJmuiden vrijwel voort durend in de aanval, een gevolg van het feit, dat het door zijn uitstekende kant- halfs, Glas (Stormvogels) en Scheffer (VSV), het middenveld beheerste. Ondanks De 30-jarige Rini van Woerden, de ex- DWS- en Feijenoordspeler die het afge lopen seizoen voor Xerxes uitkwam, is op eigen verzoek op de transferlij st ge plaatst. De 29-jarige ADO-speler Jan Verhoek, die voor een jaar aan SHS was uitgeleend en daar bij de amateurs speelde, zal het komende seizoen zeer waarschijnlijk voor DHC gaan spelen. Theunissen van PSV vervangt de ge blesseerde Vriens van Willem II in de vanavond in Den Haag op het terrein van ADO te spelen wedstrijd van Jong Oranje tegen het Italiaanse jeugdelftal. Bij de reserves neemt Adelaar van Sparta de plaats in van Aarts van ADO, die verhinderd is. Advertentie De Europese roeikampioenschappen voor dames en heren, die eind juli-begin augus tus op de van 72 m. tot 92 m. verbrede Bos baan in het Amsterdamse Bos zullen wor den gehouden, zijn nu al vrijwel zeker van een record-deelneming. Tot nu toe de inschrijving voor de dameswedstrijden sluit 15 juli en die voor de herenkampioen schappen een week later hebben zich 41 damesploegen uit twaalf landen aange meld. Voor de titel wedstrijden van de heren kwamen al 106 voorlopige inschrij vingen uit 22 landen binnen. Nederland, zoals gebruikelijk wanneer de Europese kampioenschappen op de Bosbaan gehouden worden, Duitsland, Roemenië en Rusland hebben afgevaardig den voor alle vijf damesnummers aange meld. Bij de heren zullen roeiers uit Ne derland, Duitsland, Italië, Roemenië, Rus land en Zwitserland in alle zeven boot typen van start gaan. In 1954, toen de Europese kampioen schappen voor de laatste keer op de Bos baan werden gehouden, meldden zich 32 dames-equipes aan en 96 herenploegen. Voor de kampioenschappen van 1963 schreven 36 damesteams in en 96 heren equipes. De lijst van voorlopige inschrijvingen ziet er als volgt uit: Dames: vier met stuurvrouw (8 inschrijf- sters, in 1963 5): Denemarken, Duitsland, Engeland, Hongarije, Nederland, Roemenië, Tsjechoslowakije en Rusland; skiff (10, resp. 11): België, Bulgarije, Duitsland, Frank rijk, Hongarije, Nederland, Roemenië en Rusland, Engeland en Tsjechoslowakije; dubbel vier (8 resp. 7): België, Bulgarije, Duitsland, Frankrijk, Hongarije, Neder land,, Roemenië en Rusland; dubbel twee (10 resp. 5): België, Bulgarije, Duitsland, Frankrijk, Hongarije, Nederland, Roemenië, Tsjechoslowakije, Rusland en Zweden; acht (5 resp. 8): Duitsland, Engeland, Ne derland, Roemenië en Rusland. Heren: vier met stuurman (18 resp. 17): Bulgarije, Denemarken, Duitsland, Enge land, Finland, Frankrijk, Griekenland, Hongarije, Italië, Joegoslavië, Nederland, Portugal, Oostenrijk, Spanje, Roemenië, Rusland, Zweden en Zwitserland; 2 zonder stuurman (15 resp. 11): België, Denemar ken, Duitsland, Engeland, Finland, Hon garije, Italië, Joegoslavië, Nederland, Roe menië, Tsjechoslowakije, Rusland, Zweden, Zwitserland en Nieuw-Zeeland; skiff (16 resp. 15): België, Bulgarije, Denemarken, Duitsland, Engeland, Finland, Hongarije, Israël, Italië, Nederland, Nieuw-Zeeland, Portugal, Roemenië, Tsjechoslowakije, Rusland en Zwitserland; twee met stuur man (19 resp. 14): België, Bulgarije, Dene marken, Duitsland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Hongarije, Italië Joegoslavië, Nederland, Oostenrijk, Portugal, Roemenië, Spanje, Tsjechoslowakije, Rusland, Zwe den en Zwitserland- Vier zonder stuurman (16 resp. 15): Bel gië, Denemarken, Duitsland, Engeland, Finland, Frankrijk, Hongarije, Italië, Joe goslavië, Nederland, Oostenrijk, Roemenië, Tsjechoslowakije, Rusland, Zweden en Zwitserland; dubbel twee (14 resp. 13): België, Bulgarije, Denemarken, Duitsland, Engeland, Hongarije, Italië, Nederland, Oostenrijk, Portugal, Roemenië, Rusland, Zwitserland en Nieuw-Zeeland; achten (8 resp. 12): Duitsland, Engeland, Italië, Joe goslavië, Nederland, Roemenië, Rusland en Zwitserland. Aangezien de Europese kampioenschap pen van Amsterdam, die ook openstaan voor landen buiten Europa, voor de meeste nationale bonden een laatste selectie zijn voor de Olympische roeikampioenschap pen van Tokio is het zeer waarschijnlijk dat vooral de inschrijving voor de heren wedstrijden nog zal stijgen. Het programma, vastgesteld volgens de bepalingen van de internationale roei- federatie (FISA), ziet er voor de kam pioenschappen op de Bosbaan als volgt uit: Dameskampioenschappen: donderdag 30 juli: loting; vrijdag 31 juli: voorwedstrij den; zaterdag 1 augustus: herkansingen; zondag 2 augustus: finales. Herenkampioenschappen: maandag 3 augustus: loting; dinsdag 4 augustus: FIS A-congres; woensdag 5 augustus: kamprechters-examens; donderdag 6 augustus: voorwedstrijden; vrijdag 7 augustus: herkansingen; zaterdag 8 augus tus: zgn. „kleine finales" voor de bezet ting van de 7de tot 12de plaats; zondag 9 augustus: finales. Jan de Vos, de Nederlandse kampioen in het weltergewicht, is door de Neder landse Boksbond voor twee jaar geschorst. De NBB heeft De Vos deze straf opgelegd omdat hij op 11 april in Tokio zonder toestemming van de bond tegen de Japan ner Shokichi Ueda uitkwam, terwijl hij al voorlopig geschorst was. Overigens heeft De Vos weinig plezier beleefd aan zijn reis naar Japan, want hij verloor door knock out in de derde ronde. De AIBA, de Wereld Amateur Boks- associatie, heeft voor de bokswedstrijden van de Olympische Spelen in Tokio dertig scheidsrechters aangewezen. Hierbij be vindt zich ook de Utrechtse arbiter Ben Bril. Tijdens een in Utrecht gehouden alge mene vergadering van de federatie van bureaus voor medische sportkeuring in Nederland heeft de voorzitter van de federatie, prof. dr. J. Jongbloed, zijn functie neergelegd. Hij zal worden op gevolgd door dr. J. Jong uit Utrecht. Tijdens de vergadering werd prof. Jong bloed benoemd tot ere-voorzitter van de federatie en werd hem de hoogste onder scheiding van deze instelling, de gouden ere-penning, uitgereikt. Tijdens een vergadering van het hoofd bestuur van de KNWU is de heer G. Boek hoven, burgemeester van Hoogezand-Sap- pemeer, tot lid van het hoofdbestuur be noemd. het harde werken van Acda c.s. kregen, zoals reeds gememoreerd, de IJmuider aanvallers kansen te over, maar schieten bleek gedurende het eerste half uur althans niet de sterkste zijde van Cleeren c.s. Bij één der weinige Haar lemse uitvallen wist Van Kempen (Con cordia) de partijen op gelijke voet te brengen, daarmede een zwak ogenblik van de overigens uitstekende Scholting (VVB) afstraffend (11)- Dit was het laatste Haarlemse wapen feit, want nog sterker dan hiervoor kwam IJmuiden opzetten. Een door Van der Zwan opgezette aanval bracht de bal via Cleeren bij de naar binnen gezwenkte Harsveld (IEV), die geen fout maakte (21). En vijf minuten later bracht Clee ren met een machtig schot, dat voor doel man Ham (VSV) volmaakt onhoudbaar was, de stand zelfs op 31. Telstar heeft de volgende voetballers op de transferlijst geplaatst: Zoeteman, Huyer, Kaan, De Winter, Van Weerlee, Van Kampen, Van Dolder, Allart en Smits. Er komen geen speler? op eigen verzoek op de lijst. Voor de Wimbledonkampioenschappen, die van 22 juni tot 4 juli in Londen wor den gehouden, zijn de volgende Neder landse tennissters en tennissers aangewe- zendames enkelspel: mevr. Ridderhof, Trudy Groenman en Anja Lepoutre; he ren enkelspel: Tom Okker; dames dub belspel: Trudy Groenman-Anja Lepoutre en mevr. Ridderhof met een nog aan te wijzen partner., gemengd dubbelspel: Tru dy Groenman-Tom Okker en mevr Rid derhof-Piet van Eysden. Kwalificatieronden moeten spelen: Bet ty Stoeve, Elly Crocké, Jan Hajer en Piet van Eysden in de enkelspelen. In de damesdubbel Betty Stoeve en Elly Crocké en in het gemengd dubbel ko men Betty Stoeve met Saul (Zuid-Afrika) in de kwalificatieronde uit. Tom Okker en Jan Hajer zullen in deze ronde voor het herendubbel uitkomen. Tom Okker bleef Australische veteraan Bob Howe de baas In de tweede ronde van het toernooi van Beckenham heeft de Groningse tennis speelster Trudy Groenman kennis mogen maken met het powerplay van de befaam de Australische Wimbledonkampioene Margaret Smith. Het Nederlandse meisje had weinig in t« brengen, hoewel ze goed serveerde en en kele rallies vrij lang partij wist te bie den. De Australische nam in beide sets een grote voorsprong: resp. 4-0 en 5-0 en won met 6-1, 6-1. Van de overige Nederlandse meisjes behaalde Elly Krocké in de eerste ronde een goede overwinning op de Australische Robyn Leah (6-3, 6-3). Betty Stoeve werd echter in de tweede ronde verslagen door de Amerikaanse Tory Fretz 3-6 2-6. Tom Okker begint op de Engelse gras- banen steeds beter op dreef te komen. De 20-jarige Haarlemmer won dinsdag in de tweede ronde van het toernooi van Bec kenham met 6-2, 6-1 van de Australische veteraan Bob Howe. Elly Krocké werd later op de dag met 4-6, 2-6 verslagen door de Australische He len Plaisted. Anja Lepoutre, de vierde van de Nederlandse speelsters, werd in de tweede ronde uitgeschakeld door de Cana dese Miss Berner. De cijfers waren: 1-6, 1-6. Wu Fu-Shan, een 21-jarige studente uit Peking, heeft dinsdag tijdens wedstrijden in Taiyuan 1,79 meter hoog gesprongen. De Chinese plaatste zich daarmee als twee de op de wereldranglijst aller tijden achter Yolande Balas (Roemenië), die met 1,91 I meter wereldrecordhoudster is. Eerder dit jaar sprong de Australische Michele Ma son eveneens 1,79 meter. Er stonden dinsdag slechts drie afgebro ken partijen op het programma van het interzone-toernooi in Amsterdam. Bron- steinEvans was van belang voor de rang lijst. De kijkers beleefden er weinig ple zier aan. Zwart gaf zonder verder spelen op. RossettoPortisch werd snel remise. De analyse had alle vraagstukken opgelost. Wel liet de zwartspeler nog zien, hoe hij juist voor het afbreken een geforceer de winst had gemist. De kansen van de Hongaar op een plaats in het kandidaten toernooi moeten inmiddels als verkeken worden beschouwd. PachmanBenkoe, die werkelijk nog maar weinig belang hebben bij het verdere verloop, zijn desondanks enorm van leer getrokken. Het betrof een dame-eindspel met respectievelijk drie en vier pionnen op dezelfde vleugel. Na elf uur spelen passeerde men de honderd zet ten. De strijd ging voort tot de 110de zet. Toen werd opnieuw afgebroken. De internationale hockeyfederatie heeft dinsdag in Londen een spelregelwijziging bekendgemaakt, die waarschijnlijk bij d« Olympische Spelen van Tokio zal ingaan. In de toekomst zullen verdedigers, die zich bij een strafcorner altijd opstelden achter de 25 yards-lijn, zich moeten be vinden achter de middenlijn totdat de bal is gespeeld of de cirkel heeft verlaten. De wijziging zal het voor de scheids rechters eenvoudiger maken strafcorners te controleren. Het was tot dusverre vrij wel onmogelijk voor de arbiter om de cornerslag en de inlopende verdedigers tegelijk in het oog te houden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15