Aftrekregeling voor de V ermogensbelasting is nog onzeker arwick Regering wordt politieke starheid verweten POLLE, PELLI EN PINGO Geen plukkers voor kersen en bondig AEG A G E TRIUMPH DEALER nieuw: Kohier Belastingdebat in de Kamer Duikpoging met de dood bekocht Adjunct-directeur van N.R.V. vraagt ontslag Anti-aardstralen- kastje hielp niet Woningen voor bouwvakkers V uilverbranding gaat hoofdstad 46 miljoen kosten Ontwapeningsdebat in de Kamer es op Meisje van 14 op stap met schippersknecht Koele zeewind WOENSDAG 10 JUNI 1964 2 w Voorwaardelijke straf voor soldaat na fatale botsing Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk HARRY OOMEN Kerkelijk nieuws Verkoper uit Ede veroordeeld TEiss -moet r Vier jaar voor man die oom doodstak WEERRAPPORTEN s (Vervolg van pagina 1) Tegen het einde van het belastingdebat in de Tweede Kamer deed zich gister avond de belangrijke vraag voor of de Kamermeerderheid de aftrekregeling zou verwerpen die staatssecretaris Van den Berge heeft voorgesteld voor de aangesla- genen in de Vermogensbelasting. Dit voor stel geeft de vermogensbelastingplichti gen het recht een derde van hun aanslag af te trekken voor de Inkomstenbelasting. Maar vorige week reeds wenste de meer derheid van de kamer deze faciliteit te vervangen door een verhoging van de be lastingvrije voet voor de Vermogensbe lasting. Bij die gelegenheid beloofden de meeste regeringsfracties tegen de door de staatssecretaris voorgestelde faciliteit te zullen stemmen en dus niet van twee wal len te zullen eten. Deze belofte werd gisteravond herhaald door de A.R.-, de C.H.- en de K.V.P.-frac- tie. De liberale fractie, die zich vorige week tegen de verhoging van de belas tingvrije voet van de Vermogensbelasting verklaarde, bleef consequent en wenste de aftrekregeling te handhaven. Voor de staatssecretaris was het een moeilijk mo ment, maar hij liet doorschemeren een De 29-jarige glazenwasser C. van der Heuvel uit Utrecht is gisteravond ver dronken in het Amsterdam-Rijnkanaal. Samen met een 18-jarige knecht was hij gaan zwemmen. Hij stelde de knecht voor eens op te nemen hoe lang hij onder water kon blijven Dit gebeurde. Na één minuut en 45 seconden kwam de glazen wasser weer boven om, aldus het relaas van de knecht, direct weer te duiken. Na vijf minuten was hij echter nog niet bovengekomen, waarop de knecht de politie waarschuwde. Dreggen leverde geen resultaat op. wijziging te zuilen indienen om zijn ei gen voorstel terug te trekken. De discussies waren gisteren heel wat tammer dan vorige week, toen dr. Van den Berge verschillende malen met zijn portefeuille zwaaide. De enige opschudding ontstond, toen dr. Lucas (K.V.P.) een artikel van het socialistische partijblad „Het Vrije Volk" in het debat bracht. In dit artikel werd de Kamermeerderheid verweten de Vermogensbelasting verlicht, maar de Loonbelasting verzwaard te heb ben. Dr. Van den Tempel (P.v.d.A.) on derschreef niet de in het artikel gebruik te termen. Maar onder heftige interrup ties van dr. Lucas verklaarde hij wel de gedachtengang begrijpelijk te achten. Dr. Van den Berge vond dat het arti kel niets met de werkelijkheid te maken had. Behalve de nieuwe wet op de Inkomsten belasting zullen vanmiddag ook die op de Vermogensbelasting en op de Loonbelas ting in stemming komen. Het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag heeft het vonnis van de krijgsraad tegen een 20-jarige soldaat uit Garderen een maand hechtenis voorwaardelijk be vestigd. De soldaat had op 24 augustus van het vorige jaar met een door hem bestuurde eentonner op weg naar La Courtine in Frankrijk een botsing veroor zaakt met een tegenligger. De Franse be stuurder van een personenwagen kwam daarbij om het leven. De commandant van de soldaat een vaandrig, had zijn chauffeurs opdracht gegeven hard te rij den en dicht bij elicaar te blijven. Het gerechtshof overwoog dat de sol daat slechts weinig ervaring had in het rijden met een eentonner. Zijn comman- danst had dan ook op een uiterst verwerpe lijke wijze gehandeld door een hoog rij- tempo aan te geven in moeilijke omstan digheden. c Stadsschouwburg, donderdag 10 en 14 uur: Toneelgroep Arena met „School voor heksjes". Grote Kerk, donderdag 15 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „De gevangenen van Alcatraz", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „De knuffelflat", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Eddy in topvorm", 14 j. Van donderdag af „Trapeze", a.l. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „De verdoemden van Altona", 18 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Hercules, de held van Olympus", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „In de greep van dr. Mabuse", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Een vrouwtje aan de haak", a.l. Minerva, vandaag 20.15 uur: „Gods geu zen", 14 j. Van donderdag af 20.15 uur: „Binnen zonder kloppen", 18 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Hud", 18 j. Van donderdag af 14 en 20 uur: „The Victors", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Blitzmadels an die Front", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „De vechtjas van Texas", 14 j. Studio, 14, 18.45 en 21.15 uur: „8V2", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 uur: „De maffia slaat toe", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan C'.uyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Hubert van Lith. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks gram- mofoonplatenconcert van 2122 uur: zomerprogramma. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van beeldhouwwerk en tekeningen van Wim Jonker. Tot 22 juni. Bootzaal: „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 20 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van beeldhouwwerken van Nic. Jonk en Arthur Spronken. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid en schilderijen, tekeningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot en met 29 juni. Da gelijks (behalve maandag) geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur. Zon- en feestdagen van 1417 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropentuin en minicorso. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met oktober. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158), tentoonstelling van bloemen en landschap pen van J. J. Moolhuizen. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Van 7 tot 29 juni. (Zie verder „Uitgaan in Haar)"—" f- de krant van vrijdag 5 juni). WOENSDAG 10 JUNI City, 20 uur: „Goud voor de heersers Stadsschouwburg, 20 uur: „Wat is er toch van Baby Jane terechtgekomen? Raadhuis, 19.30 uur: Openbare gemeen teraadsvergadering. DONDERDAG 11 JUNI City, 20 uur: „Ik bemin, jij bemint". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijke (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.K. bibliotheek, donderdag gesloten. WOENSDAG 10 JUNI Kennemer Theater, 19.30 uur: „El Cid (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: vrouw slaapt niet alleen". M'n DONDERDAG 11 JUNI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mr. Stanislas, geheim agent". Scheybeeck, 19.30 uur: Openbare ge meenteraadsvergadering. Advertentie voor Haarlem en Omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 Geref. Kerken Beroepen te St. Laurens D. C. Firet te Gees (Dr.). Chr. Geref. Kerken Tweetal te Harderwijk J. Kievit te Noor deloos en K. J. Velema te Hoogeveen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Leerbroek R. W. Steur te Doornspijk; te Nieuw-Vennep-Abbenes (2de pred.pl.) J. J. Poort, pred. voor buiten- gew. werkz. (legerpred.) te Haarlem; te St. Maria-Horebeke (België) G. Griffioen te Nuenen. Bedankt voor Heerhugowaard c.a. K. v. d. Sloot te Wynaldum. Benoemd tot hulpprediker te Beverwijk-Heemskerk W. Leerink, voorganger v. d afd. Vrijzinnig Herv. aldaar. De adjunct-directeur van de Nederland- sche Heisvereniging heeft zijn ontslag aan geboden naar aanleiding van een struc turele wijziging in het bestuur van de N.R.V. De leiding komt nu in beginsel bij één directeur die een veelhoofdige bedrijfs leiding, waarin de tweemansdirectie was opgenomen, vervangt. Deze wijziging be oogt volgens de N.R.V. tot een betere besluitvorming en coördinatie te geraken. De adjunct-directeur beschouwt de wijzi ging echter als een poging om hem af te houden van een verlaten van de oude opvattingen van de N.R.V. en een her oriëntering op de moderne toeristische ver langens. Volgens de N.R.V.-leiding is er echter geen sprake van een controverse. De leverancier van anti-aardstralenkast- jes uit Ede is door de Arnhemse recht bank in het ongelijk gesteld in een civiele procedure, die tegen hem aanhangig was gemaakt door een accountant in Leeuwar den, die zo'n kastje had gekocht. De recht bank veroordeelde de verkoper tot terug betaling van de koopsom van 650, ver meerderd met de rente van 27 mei 1963 af, en met de kosten van het geding 252,90. De accountant had op 30 april 1962 het apparaat gekocht. Het zou aan de reumatische aandoeningen van zijn vrouw en aan de vochtigheid van het huis een einde maken. De verkoper had vijf jaren garantie gegeven op de technische uitvoe ring van het apparaat en toegezegd tach tig percent van het gestorte bedrag te zul len terugbetalen als het niet aan de ver wachtingen zou voldoen. Na plaatsing van het kastje bleef het huis vochtig. Ook de reumatiek verdween niet. Na herhaaldelijk bij de verkoper te hebben geklaagd, wendde de accountant zich tot de rechtbank in Arnhem Deze be sliste dat de verkoper de garantieverplich ting had geschonden en zich schuldig had gemaakt aan wanprestatie. De rechtbank verwierp het beroep dat de verkoper had gedaan op de in het garantiebewijs voor komende clausule omtrent het vergoeden van tachtig percent van de koopsom indien het apparaat niet aan het gestelde doel zou voldoen. Dit aan de koper toegekende recht kan slechts betrekking hebben op het niet voldoen van het geplaatste apparaat en niet op het uitblijven van ieder resul taat. Anders zou volgens de rechtbank de technische garantie volmaakt zinloos zijn. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft thans aan de colle ges van Gedeputeerde Staten medege deeld, dat zij in overleg met de -hoofdin genieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in hun provincie woningwetwoningen, bë'Stemd' voor -bouw vakarbeiders, aan de in aanmerking ko mende gemeenten kunnen toewijzen. Deze woningen zijn bestemd voor bouwvakar beiders die op het moment van hun aan melding als gegadigde tenminste twee jaar achtereen in ons land in de nieuw bouw van woningen werkzaam zijn. Glo baal zijn voor dit doel 1800 woningen be schikbaar. De bouwvakkers dienen zich tot het gemeentebestuur van hun woon plaats te wenden. B. en W. van Amsterdam hebben de raad voorgesteld een krediet van 46,5 mil joen gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg van een nieuwe vuilverbran dingsinrichting annex elektriciteitscentra le op het terrein van de bestaande vuil verbranding in Amsterdam-Noord. De in richting moet in 1968 gereed zijn. Advertentie -**• onverslijtbare tapijtweelde Barwick tapijt van 100% Acrilan-vezel. Verwe zenlijkt alle wensen: is onverwoestbaar sterk, makkelijk te reinigen en geeft de weelde die alleen écht tapijt u kan schenken! HIDDEN TREASURE exclusief gemaakt voor INTERTEST door de "finest carpetmakers of America" WYERS - AFD. TAPIJTEN. VRAAG UW WONINGINRICHTER (Van onze parlementaire redacteur) De Nederlandse regering moet zich meer bemoeien met ontwapeningsvraag stukken en zich meer afvragen welke de bijdrage van een klein land kan zijn. Zo ongeveer laat zich de vrij algemene opi nie van de Tweede Kamer omschrijven na de eerste dag van het debat over de ont wapeningsnota van minister Luns. Zes van de acht sprekers, die gisteren het woord voerden, hadden vrij veel lof voor de uit voerige nota. De enigen die het stuk zon der meer afwezen, waren mr. Slotemaker de Bruine (P.S.P.) en de heer Hoekstra (C.P.N.). Bezwaren hadden verschillende sprekers tegen de politieke onbeweeglijkheid van de regering. De uiteenzetting over de fei ten is beter uit de verf gekomen dan de beleidslijn, zei de heer Ruygers (P.v.d.A.) Evenals mevrouw mr. Stoffels-Van Haaf- ten (V.V.D.) wilde hij weten welk onder deel van het overheidsapparaat zich uit voerig met de ontwapening bezighoudt, vooral omdat de nota het ontwapenings- vraagstuk de tegenhanger noemt van de bewapening. Enkele woordvoerders pleitten voor een zekere ontkoppeling van het Duitse vraag stuk en het gesprek met Rusland over min of meer gedemilitariseerde zones. Mr. Geelkerken vroeg zich af of het wel wijs was om de Duitse hereniging als een con ditio sine qua non te maken voor elke Europese veiligheidsregeling. Men kan het de Russen niet kwalijk nemen als zij daar bezwaar tegen hebben, zo betoogde hij vooral niet als de Duitsers hun eisen in zake de Oder-Neisse-grens blijven handha ven en de Sudètenduitsers als slachtoffers blijven beschouwen. Hij geloofde er niets van dat het Nederlandse volk blaakt van enthousiasme om de Duitse eenheid te her stellen. De heer Ruygers vroeg of de nota niet te star staat tegenover het Rapacki-plan en het sluiten van een niet-aanvalsverdrag tussen de landen van de NAVO en het Warschau-pact. De heer Wierda (P.v.d.A.) bracht in dit verband het onlangs door de Poolse pre- Advertentie Het gereedschap voor de huisvrouw welke aan de zwaar ste eisen voldoet. Alleenverkoop voor HAARLEM en Omgeving. Joe koeb Mr 2-3. Uit de koekoeksklok aan de muur kwam het vogeltje tevoorschijn. Het floot zevenmaal: Koekoek! Koekoek! Koekoek Zeven uur! Joop en Anneke wisten wel, hoe laat het was; tijd, om hun speelgoed op te bergen en naar bed te gaan. En als gehoorzame kindertjes deden ze dat dan ook. Al het speelgoed werd net- tjes weggezet. POtte IS BEDROEFD, OMDAT HIJ DB LEUKE GE SCHIEDENIS, DIE JE HEM VERTEtpE, NIET EEN REGENWORM WAS 8UJ| DAT HU NIETAIS SPIEGELEI WAS 6E60REN - MAAR NU 8E6INT [MEER WEET\j O, DIE, MAAR DIE IS JUIST TREURIG ■PI B 1506-B ...EN BEDENKT, OF RE6ENWORMEN OOIT EIEREN LE66EN - EN NU DUIZELT ZIJN KOP AAN 8EIDE EINDEN, OMDAT HU NIET WEET T~l AAET WELK EIND HU DENKEN mier Gomoelka gelanceerde plan ter spra ke: het bevriezen van de kernwapens in Midden-Europa, gekoppeld aan inspectie. Het plan is vaag maar de inspectie is een concreet punt. Hij vond dat de rege ring haar best moest doen om deze inspec tie uit het vuur te slepen. Mr. Mommersteeg (K.V.P.) hechtte aan dit plan daarentegen geen betekenis. Wel meende hij dat de regering moet streven naar het slaan van „bruggen" met de Sovjet-Unie en de Oosteuropese satellie ten. De vraag wat een klein land kan doen voor de ontwapening, werd door de ver schillende sprekers min of meer uitvoerig besproken. Dat Nederland een nuttige bijdrage kan leveren werd vrij algemeen aangeno men. De groten zijn niet ongevoelig voor de kleinen, merkte de heer Wierda op. De meeste sprekers waren het erover eens, dat de Nederlandse bijdrage zou kunnen bestaan uit overheidssteun voor weten schappelijke instellingen die zich bezighou den met de bestudering van ontwapenings vraagstukken, uit een stevige verankering van het ontwapeningsstreven in het rege ringsbeleid en de structuur van het over heidsapparaat, alsmede uit meer steun aan de strijdmachten van de Verenigde Naties. Mr. Slotemaker de Bruine wilde zelfs al onze strijdkrachten overdoen aan de volkenorganisatie. Mr. Mommersteeg stelde voor naast het detachement mari niers ook eenheden van land- en lucht macht .ter. beschikking van de V.N. te stel len. Ook het Moskouse kernstopakkoord kwam aan de orde. De waardering voor dit verdrag was algemeen, al hechtte men er meer psychologische dan militaire be tekenis aan. Vandaag zullen nog enkele sprekers het woord voeren. (Van onze correspondent) ROERMOND Van de kersen dreigt dit jaar de helft aan de bomen te blijven hangen. De fruittelers kunnen geen, of te weinig plukkers krijgen en de oogst die dit jaar ongekend groot is loopt op een mislukking uit, zo vreest men. Terwijl het plukken nog niet is begonnen wordt het fruit nu al voor 6 tot 16 cent op het hout aangeboden. In het Belgische kersenland van St. Trui den, waar men met dezelfde moeilijkhe den zit, proberen de telers plukkers uit de Betuwe te ronselen. Zij bieden 'n pluk- loon van 50,- per dag. Het gebrek aan plukkers wordt algemeen toegeschreven aan de grotere welvaart on der de arbeiders. Vroeger namen dezen in de kersentijd een week vakantie, werkten op de fruitbedrijven en verdienden op die manier een extraatje voor de vakantie. Thans ligt er voor de meesten een va kantie-toelage te wachten. Op de Grondveldse veiling werden gis teren de eerste kersen aangeboden. Zij deden gemiddeld 1,60 per kilo. Voor de consument zal dit een winkelprijs van 2,25 tot 2,50 per kilo betekenen. Als de oogst door gebrek aan plukkers niet slaagt, dan zal deze prijs de eerstvolgende weken niet veel zakken. Een 14-jarig meisje uit Ridderkerk dat op 30 april met een 24-jarige schippers knecht verdween, is terecht. Het tweetal is door Interpol in Antwerpen aangehou den en op transport gesteld naar Ridder kerk. Het tweetal was in Zeeuws-Vlaanderen de grens overgegaan. Het maakte per bromfiets een zwerftocht door België en Frankrijk, waar het bij familie van de schipper is geweest. Later is het terug gegaan naar Antwerpen, waar de schip persknecht aanmonsterde. Zij hebben eni ge tijd samen op een schip gevaren. De rechtbank in Zwolle heeft een 28- jarige ongehuwde fabrieksarbeider uit Kampen, die zijn oom van het leven had beroofd, veroordeeld tot vier jaar gevange nisstraf en terbeschikkingstelling van de regering. Er was tien jaar geëist. De dader, die al enkele keren uit een psychiatrische inrichting is ontsnapt, had zijn oom, die bij zijn ouders in huis woonde, met een schaar in het hart ge stoken. Rechterlijke macht. Tot vice-president van de rechtbank te Groningen is benoemd mr. G. F. de Sitter, thans rechter. Tot rechters in de rechtbank te 's-Hertogen- bosch zijn benoemd mr. J. Bekkers, thans substituut-griffier bij die recht bank en mr. R. A. Vos, thans griffier van de kantongerechten te 's-Hertogen- bosch en te Boxmeer en kantonrechter plaatsvervanger te 's-Hertogenbosch. Drieploegenstelsel. Voor de Haagse brand weer zal met ingang van 1 oktober in- plaats van het tot nu toe geldende twee- ploegenstelsel, een drieploegenstelsel worden ingevoerd. Elke ploeg zal wer ken in een cyclus van drie dagen, be staande uit één dag kazernedienst van 24 uur, gevolgd door een dag vrij en één dag, waarop uitsluitend overdag of 's avonds dienst behoeft te worden ge daan. Bovendien zal tweemaal per drie weken een vrij weekeinde van twee aaneengesloten dagen worden genoten. Op deze wijze wordt een werkweek ver kregen van gemiddeld 64 uur (thans 72 uur plus 12 uur, waarvoor een toeslag van 15 percent wordt genoten). Deze toeslag komt te vervallen. Centrale antenne. B. en W. van Amstelveen hebben de raad voorgesteld kredieten en voorschotten te verlenen voor de aanleg van centrale radio- en televisie-antennes in 2143 woningen. Aan vier woning bouwcorporaties (1901 woningen) willen B. en W. voorschotten in de aanlegkos- ten verstrekken tot 220.000,Voor de aanleg in 242 gemeente-woningen is een krediet van 29.000,nodig. De voor schotten zullen een looptijd van 30 jaai hebben tegen 4% percent rente. Dure verlenging. De in Den Haag te bouwen vuilverbrandingsinstallatie zal niet op 1 maart 1966 gereed zijn. Daar om heeft de gemeenteraad op voorstel van B. en W. besloten het contract met de N.V. Vuilafvoer Maatschappij (VAM) voor de afvoer van het Haagse stadsvuil naar Drente te verlengen. Daar kost bare voorzieningen aan de daarvoor ge bruikte spoorwagons nodig zijn, zullen de kosten bij de nieuwe overeenkomst aanzienlijk hoger zijn dan de tegenwoor dige. De contractverlening zal de ge meente 3,75 miljoen extra kosten. Gouden R.A.I. De volgende R.A.I.-per- sonenautotentoonstelling, de 50ste, wordt gehouden van 18 tot 28 februari 1965. Advertentie PERFECT L f 30.- IIIIIIIIIIIIIIRIH Het K.N.M.I. deelt mee: Het hogedrukgebied dat ons mooi weer bezorgt, trekt nu geleidelijk over Midden- Europa naar het Oosten weg. De lucht druk daalt dan ook langzaam in de om geving van het Noordzeegebied. Bij de Golf van Biscaye begon de druk echter weer te stijgen onder invloed van een volgend hogedrukgebied, dat van de Azoren komt. Tengevolge van deze ontwikkeling zal de wind in ons land donderdag van zee gaan waaien en wat koelere lucht het land binnenvoeren. In het westen van het land zal men daar meer van merken dan in het oosten. Een oud front, dat boven Engeland aanwezig is, kan even eens ons land bereiken en zal wellicht in het westen van het land wat wolken velden veroorzaken. De regenkansen blij ven klein. Maximum-temperaturen sa .2 t» -2 fl binnen- en buitenland. 12 2 d tn H u d Neerslag: laatste 24 uur. 2 u CU S'C o5 Den Helder half bew. z 20 0 Ypenburg onbewolkt zo 20 0 Vlissingen onbewolkt zzo 20 0 Eelde zwaar bew. z 22 0 De Bilt onbewolkt zo 22 0 Twente onbewolkt zzo 22 0 Eindhoven onbewolkt z 22 0 Z.-Limburg onbewolkt z 23 0 Helsinki half bew. wnw 20 0 Stockholm geheel bew. w 18 0,3 Oslo licht bew. zw 23 0 Kopenhagen licht bew. wzw 19 0 Aberdeen zwaar bew. zzo 17 1 Londen zwaar bew. zzo 21 0 Amsterdam licht bew. z 20 0 Brussel onbewolkt zzo 21 0 Luxemburg onbewolkt no 21 0 Parijs onbewolkt windst. 23 0 Bordeaux onbewolkt windst. 26 0 Grenoble onbewolkt windst. 25 0 Nice onbewolkt n 25 0 Berlijn licht bew. z 21 0 Frankfort onbewolkt ono 23 0 München onbewolkt ozo 20 0 Zürich onbewolkt n 20 0 Genève onbewolkt z 22 0 Locarno onbewolkt zzo 22 0 Wenen onbewolkt nnw 20 0 Innsbruck onbewolkt w 21 0 Athene zwaar bew. windst. 0 Ajaccio onbewolkt windst. 27 0 Madrid onbewolkt windst. 34 0 Mallorca onbewolkt windst. 29 0 Lissabon licht bew. n 27 0 Donderdag 11 juni Zon op 4.20 uur, onder 20.59 uur. Maan op 5.28 uur, onder 22.43 uur. Maanstanden 10 juni 05.22 uur nieuwe maan 17 juni 00.02 uur eerste kwartier 25 juni 02.08 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 10 juni Hoog water 3.21 uur en 15.51 uur. Laag water 11.27 uur en 23.51 uur. Donderdag 11 juni Hoog water 4.07 uur en 16.38 uur. Laag water 12.15 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort it 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2