DDR-blad neemt reeds stukken uit Westduitse periodieken op Regering in Bonn voor een voldongen feit geplaatst Landenafdeling Indonesië C.K.H. opgericht lOO.OOO Verdrag tussen Sovjet-Unie en Oost-Duitsland een verrassing het behoud van uw haar. STILBÉPAN 2000m 20% 825"" SKODA Geesink ook voorgedragen voor de Olympische judo-ploeg Kermisexploitanten zijn kwaad op Bergen op Zoom Pleidooi overheidsgarantie voor krediet van 100 miljoen „Spanning om Cyprus is groot" Zes doden in het verkeer Losgeraakt remblok bezorgt conducteur een gebroken been Hagenaar zou door politieagenten zijn mishandeld Basketbalteam klopte Luxemburg Helderse lyceïst weigert examen over te doen VRIJDAG 12 JUNI 1964 11 VERENIGING VOOR CREMATIE AVVL AMSTERDAM, PLANTAGE MIDDENLAAN 58 Ball verklaart: U kunt niét meer (en niet minder) doen voor uw haar dan het dagelijks verzorgen met Stilbépan. Het tonicum dat haaruitval effec tief stopt. De haarcream die beslist geen kalkroos veroorzaakt. De shampoo (4 soor ten!) voor elk haartype. Stilbépan èn uw goede zorgen zijn het behoud van uw haar. Conclusie van onderzoek: politie was partijdig Slotemaker-Gorris naar Coupe des Alpes Heren-atletiekploeg tegen Oostenrijk Dravers op de Alkmaarse baan Officiële opening van Duindigt op 24 juni BONN Terwijl de mogelijkheid van een uitwisseling van kranten en tijdschrif ten tussen de Bondsrepubliek en de D.D.R. nog steeds blijft steken in de vraag of het probleem door de Treuhandstelle für In- terzonenhandel dan wel op regeringsni veau moet worden opgelost, heeft het D.D.R.-orgaan „Neues Deutschland" don derdag over de gehele pagina artikelen uit „Die Zeit" en „Die Deutsche Zeitung" af gedrukt. Volgens een uitlating uit de D.D.R. zijn het juist deze beide bladen die voor uit wisseling „in aanmerking komen". Op zijn beurt stelt in een telegram aan de hoofd redacteur van Neues Deutschland, uitge ver Gerd Bucerius, voor met een weke lijkse uitwisseling van artikelen te begin nen. Bucerius stelt voor van zijn kant te beginnen met het Neues Deutschland ar tikel: „we moeten vreedzaam met elkaar tot een oplossing kunnen komen". Het initiatief van „Neues Deutschland" is er waarschijnlijk om begonnen de rege ring in Bonn voor de voeten te werpen dat ze niet oprecht probeert de krantenuit wisseling tot een succes te maken. De eis van de regering van Ulricht dat de onder handelingen op regeringsniveau zouden moeten worden gevoerd, terwijl eerst was aangekondigd dat dit via de Treuhand- De kermisexploitanten zijn boos op het gemeentebestuur van Bergen op Zoom, dat de najaarskermis zonder enig over leg een week heeft vervroegd. Daardoor vallen een aantal belangrijke kermissen o a. in Heerlen, Nijmegen, Putte en Bre da samen. De Nederlandse vereniging van Kermisvakverenigingen „Ons Belang" heett zich reeds met een adres tot de raad van Bergen op Zoom gewend met het verzoek de kermis alsnog op de ge bruikelijke data te houden. In de „Kermisgids" van „Ons Belang Is een artikel opgenomen waarin de vak genoten worden opgeroepen de kermis van Bergen op Zoom te boycotten als de vervroegde datum gehandhaafd blijft. „De exploitanten zijn de enigen die met hun kostbare zaken de kermis kunnen ma ken. De verpachters gedragen zich ech ter of zij de eigenaren van de kermis zijn stelle zou kunnen gebeuren kan door de regering in Bonn niet worden ingewilligd, omdat dit het gevaar van een officiële er kenning van de „door de Russen bezette zone" van Duitsland met zich zou kunnen meebrengen. Op het ogenblik worden overigens al Daaronder zijn 560 exemplaren van „Neu es Deutschland". De D.D.R. betrekt via de Treuhandstelle für Interzonenhandel" 1963 Westduitse kranten, waaronder 660 exem plaren van „Die Welt", 350 exemplaren van „Der Spiegel", 125 exemplaren van de „Frankfurter Algemeine Zeitung" en ze ventig exemplaren van de „Frankfurter Rundschau". Deze bladen liggen overigens in de D.D.R. niet in de kiosken. Om Westduitse bladen in de D.D.R. te kunnen ontvangen heeft men een schrif telijke instemming van het ministerie voor Volksopvoeding nodig. Maar ook in de Bondsrepubliek heeft men een vergunning 2499 exemplaren van verschillende D.D.R.- nodig om bladen uit de D.D.R. te mogen kranten in de Bondsrepubliek ingevoerd, lezen. Onder overweldigende belangstelling is te Den Haag officieel opgericht de landen afdeling Indonesië van de Centrale Kamer van Handelsbevordering. Bij de afdeling hebben zich tot dusver 180 bedrijven aan gemeld als belangstellenden voor Indone sië. Mr. Oyevaar, voorzitter van het be stuur van deze nieuwe landenafdeling en leider van de studiegroep van het Cen traal Orgaan voor de Economische Betrek kingen met het buitenland, die vorig jaar Indonesië bezocht, gewaagde in zijn ope ningsrede van een historische dag in de betrekkingen tussen beide landen. „De af deling Indonesië van de C.K.H., zo stelde hij, „wil dienen, voorlichten, een vraag baak zijn, zij wil een daadwerkelijk aan deel hebben in de verdere opbouw van de handel tussen beide landen." Mr. Oyevaar noemde vier hoofdproble men in de sterk inflatoire toestand van In donesië, waarmee terdege rekening dient te worden gehouden: 1. Het in het leven roepen van een tech nisch en economisch geschoold kader, zowel van lager als van middelbaar personeel. 2. Het rehabiliteren en naar kwaliteit en kwantiteit weer op niveau brengen van de landbouw- en de mijnbouwproduk- tie. 3. Het herstellen en uitbreiden van het communicatiesysteem-zeehavens, inte- rinsulair verkeer, wegen, spoorwegen. 4. Het tot stand brengen van een mo netaire stabiliteit. Advertentie MOSKOU (Reuter) De Oostduitse mi nister van Buitenlandse Zaken, Luther Bolz, heeft in Moskou meegedeeld, dat de Sovjet-Unie en Oost-Duitsland vandaag documenten zullen ondertekenen van „bij zonder gewicht voor het waarborgen van de vrede op Duitse bodem". De Oostduitse minister zei, dat de do cumenten ook van belang zijn „voor het waarborgen van een vreedzaam naast el kaar bestaan van de twee Duitse staten, een van de belangrijkste grondvoorwaar den voor geleidelijke toenadering en een wording". Communistische kringen wijzen erop dat het belang van de te ondertekenen docu- ?...4v,VX, Een Amsterdamse handel in dump goederen brengt een zogenaamd „astronauten slaapzaak" op de markt. Met dit pak aan heeft men geen tent meer nodig. Het kan geheel met een ritssluiting gesloten worden. Alleen neus en mond blijven onbedekt. menten blijkt uit de onverwachte aan komst in Moskou van de Oostduitse waar. nemend-premier, Willi Stoph, Polit-buro- lid Honecker en „Volkskammer"-voorzit ter Dieckemann. De overeenkomsten die Oost-Duitsland en de Sovjet-Unie zullen sluiten regelen de wederzijdse bijstand in geval van agres sie en een verdrag van economische hulp. Het gaat niet om een afzonderlijk vredes verdrag. Men heeft de indruk dat de nieu we akkoorden meer de nadruk zullen leg gen op economische kwesties dan op mi litaire en een nieuwe crisis om Berlijn wordt dan ook niet verwacht. De mededeling dat er plannen bestaan voor gespecialiseerde en op elkaar afge stemde produktie, die zou leiden tot gro tere arbeidsproduktiviteit en een hogere levensstandaard in de Sovjet-Unie en Oost-Duitsland, wijst in die richting. Dobrynin, de Russische ambassadeur in Washington, heeft de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, meegedeeld, dat de Sovjet-Unie van plan is met Oost-Duitsland een verdrag van vriendschap en samenwerking te sluiten. Dobrynin zou Rusk hebben trachten dui delijk te maken," dat het hier niet gaat om een „vredesverdrag", waarmee de Sovjet-Unie zo vaak heeft gedreigd en dat een einde zou maken aan de westelij ke rechten in West-Berlijn. Onze correspondent in Bonn deelt nog mee, dat dat het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken vanmorgen „zeer verrast" was over de berichten. Het kon nog geen commentaar geven. WASHINGTON (AP) De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Ball, is teruggekeerd van een presiden tiële missie naar Griekenland en Turkije. Bij zijn aankomst in Washington verklaar de hij, dat nog steeds een conflict over Cyprus dreigt. Deze dreiging zal blijven bestaan, totdat er een definitieve rege ling voor de kwestie komt. Ball zei te hopen op een definitieve regeling voor de kwestie, waardoor een duidelijke spanning tussen de NAVO- bondgenoten Griekenland en Turkije ont staan is. „De spanning is nog zeer groot" zei hij. „De Verenigde Naties handhaven rust en orde zo goed mogelijk, maar er bestaat altijd het gevaar van incidenten", De weinig rooskleurige algemene toe stand waarin Indonesië zich thans bevindt analyserend, kan men op de vraag: "Wat is voor Indonesië een eerste vereiste?" slechts het volgende antwoord geven „Meer deviezen verdienen door de produk tie en de export op te voeren." Vervolgens deed de heer Oyevaar een dringend beroep op de regering om een zo flexibel mogelijke gedragslijn te volgen ten aanzien van de kredietverzekering, de export naar Indonesië betreffende. Hij stelde voor „100 miljoen gulden voor een termijn van 10 jaar," aan Indonesië te verstrekken, als een volgende grote stap op de nog lange weg tot het bereiken van normalisatie van de economische betrek kingen. Tussen Leende en Maasheeze raakte gisteren een oplegger los van de trekker van botste tegen een bestelauto. Beide voertuigen belandden in een sloot. De 58- jarige H. T. Builtjes, uit Eindhoven, die in de bestelauto zat, kwam om het le ven. Zijn medepassagier, een plaatsgenoot werd zwaar gewond. In Hoogeloon (Dr.). stak de 36-jarige landbouwer Th. Timmermans plotseling een verkeersweg over. Hij werd aangere den door een bestelauto en was op slag dood. De 33-jarige bijrijder R. Bierema uit Tzummarum (Fr.) is gistermiddag omge komen bij een auto-ongeluk in de Wierin- germeer. Hij zat naast de chauffeür van een zware vrachtwagen met aanhang wagen, welke op een langzaam in dezelf de richting rijdende personenauto botste. Bijrijder Bierema moest met snijbrander uit de ingedrukte cabine worden bevrijd. Hij bleek toen reeds overleden te zijn. De chauffeur werd zwaar gewond. Op een onbewaakte overgang in Ruurlo is gisteravond de 7-jarige Jan Halfman uit deze plaats tegen een trein gefietst De jongen was op slag dood. In Ravenstein (N.B.) is de 19-jarige A Geurts uit Schaijk met de auto van zijn vader tegen een boom gereden. De jonge man overleed enkele ogenblikken later. De auto werd geheel vernield. In een ziekenhuis in Rotterdam is de 64-jarige havenarbeider A. D. de Hoop overleden, die op 3 juni bij een verkeers ongeluk op een kruispunt ernstig werd ge- wond. Advertentie HAGEA N.V. BIEMEN Toen gisteravond de TEE-trein naar Pa rijs het station Leiden passeerde raakte van een der wagens een remblok los. Het stuk ijzer vloog over het perron en raak te een daar lopende hoofdconducteur, de heer G. van der Horst uit Rotterdam, met zoveel kracht, dat diens rechterbeen brak. De hoofdconducteur is in een zie kenhuis opgenomen. In de avond van 1 juni weigerde een Hagenaar zijn bij hem inwonende zoon en diens gezin de toegang tot zijn huis. De zoon vroeg politie-assistentie, toen hij trachtte de ouderlijke woning binnen te dringen ten einde daar kinderkleding weg te halen. Toen de vader dat trachtte te verhinderen ontstond een handgemeen met de politie, die tenslotte de vader meenam naar het politiebureau. Deze diende naderhand een aanklacht in bij de justitie, waarin hij verklaarde op straat en ook in de cel van het bu reau te zijn mishandeld. Öp last van de officier van Justitie heeft een inspecteur van de rijksrecherche een onderzoek ingesteld. Hij komt in zijn rapport aan de officier van Justitie tot de conclusie, „dat politie-ambtenaren ten on rechte in een civiele aangelegenheid de zijde hebben gekozen van één der par tijen. De overigens goed bedoelde politie bescherming heeft een averechtse uitwer king gehad, waardoor voor alle daarbij betrokkenen een situatie van wederzijds misverstand en geprikkeldheid is ontstaan waarbij over en weer klappen zijn ge vallen". Advertentie Cijfers die getuigen van de enorme trekkracht van de Skoda Combi en de Skoda Super. Ideale wagen9 voor de caravanner.Vraag 't overzicht van trek- krachtgegevens bij uw Skoda-dealer. een veilige keuze ook voor uw vacantie Geheel compleet vanaf f 4990.— Super f 5250.— Combi f 6395. H. ENGLEBERT N.V. - VOORSCHOTEN DEALERS: Hoofddealer: VERBEEK n.v., Bloemend.w. 1-9, Bloemendaal, tel. 52301 Sub-dealer: Garage M. BAKKER, Rozenstraat, Haarlem, tel. 21275 Ondanks het lang niet sterke spel van de oranjeploeg boekte Nederland in het vóór- Olympische basketbaltoernooi een bijzon der regelmatige zege (83-59). Bij Neder land waren Schappert (18), Driehuis (17) en Kales (14) de produktiefste schutters. Frankrijk, Bulgarije, Finland en Hon garije hebben de halve finales van het Olympisch voor-toernooi basketbal voor herenteams, dat in Genève wordt gespeeld, bereikt. In de halve eindstrijden komt Frankrijk uit tegen Hongarije en Finland tegen Bulgarije. De winnaars van deze twee ontmoetingen plaatsen zich in het Olympische eindtoernooi van Tokio. Zeker van een plaats in het eindtoernooi zijn al Amerika, Rusland, Brazilië, Italië, Tsjechoslowakije, Joegoslavië, Polen, Uruguay, Japan, Puerto Rico, Peru en de Verenigde Arabische Republiek. De Nederlandse combinatie Rob Slote- maker-Rob Gorris (Zandvoort/Rotterdam) zal met een Daf starten in de Coupe des Alpes, die van maandag 22 tot en met zaterdag 27 juni wordt gehouden en telt voor het Europese rally-kampioenschap van de FIA. In totaal zullen drie Dafs in deze zware Alpenrit over 3380 kilome ter, waarvan de start in Marseille is en de finish in Monaco, deelnemen. Ook de Franse equipe Laurent-Marche en de Bel gische combinatie Colinet-Malpas komen namelijk met een wagen van Nederland se makelij uit. De deelnemers zullen in de Franse Alpen en de Alpes Maritimes 90 cols moeten nemen waarbij in totaal een hoogteverschil van 118 kilometer moet worden overwonnen. De Nederlandse heren-atletiekploeg, die woensdag 17 juni op de sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag tegen Oosten rijk uitkomt, is als volgt samengesteld: 100 m.: Frans Luitjes (Trekvogels) en Hans Smit (GVAV); 400 m.: Fred van Her pen (GVAV) en Tjeerd Vellinga (Blauw Wit); 800 m.: Gijs de Bode (Metro) en Chris Konings (Zaanland); 5000 m.: Cees Clement (Fit) en Henk Snepvangers (MOC '17); 110 m. horden: Eef Kamerbeek (PSV) en Peter Dellensen (AAC); 400 m. horden: Marius Bos (V. en L.) en Leo Stevens (Quick N); vèrspringen: Leo de Winter (AAC) en Gerard Weisscher (AAC); hoogspringen: Jan van Heek (Holland) en Rein Knol (Haarlem); hinkstapsprong: Henk Evers (AV 55) en Keer de Kort (Taandria); pols- hoog: Servee Wijsen (Kimbria) en Fred Krikke (AAC); speerwerpen: Frans v. d. Heijden (AAC) en Piet Olofsen (Hollandia); discuswerpen: Cees van Wees (AAC) en Piet v. d. Kruk (AV '40); kogelslingeren: Jan Romani (V. en L.) en Rob Schoenma ker (LDA); 4 x 100 m.: Hans Smit, Rob Popma, Piet Tamminga en Frans Luitjes. Daar het hier om een avondwedstrijd gaat, zal er een verkort programma wor den afgewerkt. Vijf leerlingen van de afd. Alpha van het gemeentelyceum in Den Helder hebben van de conrector de mededeling ontvan gen dat zij hun op 13 mei gemaakte schrif telijk examen Grieks moeten overmaken. De negentienjarige leerling Piet van Exter, heeft zich uit protest daartegen van het mondelinge examen dat eind juni zal worden gehouden, teruggetrokken. Hij is van mening dat hem en zijn vier vrouwelijke medeleerlingen onrecht wordt aangedaan en dat het niet gemotiveerd is om hen het schriftelijk examen dat zij onder de van fraude verdachte rector heb ben gemaakt, onder een andere leraar te laten overmaken. Hij staat op het standpunt dat dit een erkenning zou inhouden van medeplichtig heid aan eventuele examenfraude door de rector, die tevens leraar Grieks is. Deze rector wordt verdacht van examenfraude ten gunste van zijn dochter. Hij is met ziekteverlof gestuurd. Het bestuur van de Federatie van Ne derlandse Judo- en Jiu Jitsu Bonden heeft via de NJJB aan het bestuur van het Ne- derlandsch Olympisch Comité verzocht Anton Geesink (Utrecht) in de klasse alle categorieën, Willem Ruska (Amsterdam) of Joop Gouweleeuw (Delft) in de zwaar gewichtklasse, alsmede de gebroeders Jan en Peter Snijders (Eindhoven) in de mid- dengewichtklasse uit te zenden naar de Olympische Spelen van Tokio. Aan het NOC is geen voordracht gedaan in de lichtgewichtklasse, omdat men van mening is dat op het ogenblik geen judoka's in deze klasse als kanshebber voor Tokio kunnen worden aangemerkt. Volgens de bepalingen mogen slechts vier judoka's per land aan de Olympische Spelen deelnemen. Dat is de reden waar om op een later tijdstip zal worden be slist of Willem Ruska dan wel Joop Gou weleeuw de reis naar Tokio zal maken. Verder heeft het bestuur van de FNJJB als reserve voor het eventueel uit te zen den team aangewezen Marinus Poglajen (Heerlen), Joop Mackay (Utrecht) bei den in het middengewicht en Huub Schaef- fer (Roermond) in het zwaargewicht. Centrale training Onder leiding van een driemanschap, bestaande uit Jaap Nauwelaerts de Agé (trainer), Gé Koning (coach) en Pim Smit (verzorger) zullen de voor Tokio voorgedragen judoka's en reserves een centrale training volgen die reeds zondag a.s. begint. De complete ploeg treedt dan aan in Den Hommel in Utrecht. Tot 1 augustus staat deze centrale training drie- maai per week op het programma met mogelijke invoeging van nog twee week einden extra. Op de overige dagen traint elk lid van de ploeg bij zijn eigen leraar. Het ligt in de bedoeling na 1 augustus voor enkele weken een trainingskamp op te slaan te Bauvallon in Zuid-Frankrijk. Voorts zal het NOC het verzoek worden gedaan een coach en verzorger aan de ploeg toe te voegen en het team eind sep tember, drie weken voor de Spelen, naar Japan te zenden. Zondagmiddag heeft de Alkmaarse draversbaan het alleen-vertoningsrecht in het westen van ons land en dit heeft er toe geleid dat niet minder dan 115 dravers over tien nummers verdeeld aan de start zullen komen om dan nog maar niet te spreken van de drukte, die er rond de baan zal heersen. In dit uitstekende programma met 16.000 aan prijzen kan de veteraan Quick silver S wederom de hoofdrol spelen. Zijn handicap is zestig meter, doch dit zal hem niet verhinderen Ylbode B en Yell aan zijn zegekar te binden. Outsider is Winston Spencer. In de Mascotteprijs (met trio) kan Zus Hanover bij een repetitie van haar laatste verrichting buiten het bereik blij ven van Zita Belwin en Albatros S, wiens prachtige verrichting in België niet ver geten mag worden. Outsiders in dit over bevolkte nummer zijn X Aisine en X Sig nal. De sterke Alchimist heeft aan een goede amateurrijder voldoende het amateursnum mer te winnen van Chéri de Kinley en Bonnie Spencer, die op de noordelijke banen regelmatig tot successen komt. In de eerste afdeling van de Talismanprijs kan Bertha B met haar snelle start zo'n veilige voorsprong opbouwen, dat zij on bereikbaar zal blijven voor Zorro d'Aster en Zingly Sister. Outsider is Zeearend S. De tweede afdeling brengt Zephyr Scotch als de favoriet aan de start, gevolgd door Bosvink S en Zénith Williams. Bij de driejarigen kan Charmante Batavus na haar misstap zich revancheren door Cara- velle en Cittie Princess naar de plaatsen te verwijzen. Uit het zeer grote veld in de Mizzi Schindlerprijs wordt over deze lange afstand Arnold P gekozen boven Berno Axkit en Bonnie Mars. Brilliante Z, die nog steeds op een overwinning wacht, zou kunnen verrassen. De tweejarigen, die tot nu toe uitstekend voor de dag komen en verrichtingen demonstreren zoals nimmer tevoren, zul len ten getale van tien onder gelijke om standigheden uitmaken wie de snelste is. Dwergvalk zou dit wel eens kunnen zijn, gevolgd door Djengis Khan. De Alkmaarders kunnen in het ope ningsnummer vermoedelijk in Cereal Spen cer een plaatselijke victorie begroeten, tenzij Clara Harvester of Blackfoot voor een verrassing zorgen. Sneller het gaan in de tweede afdeling, waarin Celina met een zege haar vooruitgang kan tonen, ge volgd door Ciconia en Comtesse Terraise. Het grote aantal draverijen in het ko mende weekeinde blijkt geen enkel be letsel voor de bezetting der nummers. In tegendeel zelfs, want zaterdagmiddag (2.30 uur) op Duindigt is de baan er zelfs mee „overspoeld". De kroon spant de eer ste autostartkoers, waarin de snelle Arturo zijn gunstige positie aan de start kan ho noreren met een zege over Batonnist K en Ascure. Outsiders zijn Annemarie d'Aster en Bubby Six. In het sprintnummer kan Xeres zich op nieuw de betere tonen over Zeeadelaar S en Xanthos Narciso. Outsider is Xuthus T. Een groot veld eveneens in de 2500 m lange Regenboog-prijs, waarin Xandor mits gereden door J. van Dooyeweerd de baas kan blijven over Aureola en Asilver- no. De onregelmatige Attila zou kunnen verrassen. De uitstekende Amigo gaat voort successen te boeken. In de B.M.- prijs kan hij zijn vijfde opeenvolgende zege boeken, dit ten koste van Alkestis en Au- erhen. Outsider is Abdullah Hanover. De enorme vormverbetering van de Franse hengst Marseille stempelt hem tot de favoriet in het internationale nummer, waarin hij de meeste tegenstand zal on dervinden van Zippora en Xylander V. Onder ideale omstandigheden zou Yber- flöte kunnen verrassen. In de beide overi ge drafnummers worden overwinningen verwacht van Bianco T vóór Coco S en Charles Hollandia vóór Bosuiltje. Bij de rennen vraagt de hoog gedoteerde Admiraal Togo-prijs de aandacht. Deze ren kan moeilijk ontgaan aan Sambo, die met dit gewicht Happy Time en Scoglietto weinig illusies zal geven. Bij de 3-jarigen kan de pluimgewicht Epona de opkomen de Toumando en Persiflage de hielen laten zien, evenals Ulysses dit zal kunnen doen in de laatste handicap, waarbij dan Bon Vivant en Sir Carston als de achtervolgers zullen fungeren. De officiële opening van de nieuwe accommodatie op de renbaan Duindigt is vastgesteld op woensdag 24 juni a.s. om 15.00 uur. Mr. W. J. Geertsema, burge meester van Wassenaar, zal de opening verrichten.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11