Balanstelling van Amsterdam- Rotterdam Bank van 5.4 miljard ELISABETH BAS "PARAAT" - DE BEURS - beter een CANON in de hand Perscommentaren bij een bankfusie Cees Pelt Trabant wmm het fundament van uw vermogen Dividenden Ongeveer 10.000 man personeel het beste! Hogere omzetten bij Lohuizen Verolme gaat helling vergroten Vlootvernieuwing hangt af van Britse spoorwegen anoÊÏët~ Roemenen slaan EEG-invitatie af Vervoerders verontrust over maandagsluiting Sovjet interesse voor Nederlandse industrie Weer fors verlies van Tricotbest SCHEEPVAARTBERICHTEN Zuid-Holland en Utrecht gaan hun grenzen wijzigen VRIJDAG 12 JUNI 1964 17 Onze melangeur gaf u Beurs Rangorde Mij. Zeeland voor perfekte foto's JUNIOR AMSTERDAM automobielen Rijksstraatweg 397 - 399 Telefoon 53097 Ssjgss,; WALL STREET WEEKABONNEMENTEN De nieuwe bankcombinatie die na de fusie tussen de Amsterdamsche Bank en de Rotterdamsche Bank ontstond zal een personeelsbestand hebben van on geveer 10.000 personen, van wie op het ogenblik deel uitmaken van de Amster damsche Bank 5.500 en van de Rotter damsche Bank 4.500 personen. De nieuwe combinatie zal een balanstelling hebben van 5.4 miljard tegen een tel ling van ruim 4.9 miljard voor de com binatie Twentsche Bank en Nederland- sche Handel Maatschappij. In dit verband werd nader vernomen, dat de grootste bank ter wereld nog altijd de Bank of America is, waarvan de ba lanstelling per ultimo 1963 in guldens om gerekend, neerkwam op 53 miljard. De nieuwe Nederlandse combinatie is hiervan dus ongeveer het tiende gedeelte met een balanstelling van 5.4 miljard. De groot ste Engelse bank is Barclay's Bank met een balanstelling van f 23 miljard. De Royal Bank of Canada heeft een balans telling van 19 miljard. Als grote banken ter wereld kunnen verder nog genoemd worden de Crédit Lyonais (Frankrijk) met Advertentie een balanstelling van 15 Deutsche Bank 12.7 miljard, Japanse bank 16.7 miljard, Zwitserse bank 6.5 miljard, Zweedse bank 6.4 miljard, Spaanse bank 7.7 miljard en Belgische bank 5.6 miljard. De grootste vier Nederlandse bank instellingen nemen afzonderlijk op de wereldranglijsten de volgende plaatsen in: Amsterdamsche Bank 131ste plaats, Neder- landsche Handel-Maatschappij 151ste, Rotterdamsche Bank 197ste en Twentsche Bank 225ste. Hierin komt dus verandering door de vorming der beide nieuwe com binaties. Gevraagd naar de directe uitwerking van de nieuwe fusie in de bankwereld, en of het in de bedoeling ligt het aantal kan toren in te krimpen werd gisteren op een persconferentie van Amsterdamsche Bank en Rotterdamsche Bank geantwoord, dat een integratie van de hoofdkantoren als ook van de bijkantoren waar mogelijk in de bedoeling ligt. Dit zal echter een aan gelegenheid van lange adem zijn. Er zijn 110 plaatsen in Nederland, waar zowel de Amsterdamsche als de Rotterdamsche Bank eigen kantoren hebben. Hiervan zal op den duur wel een aantal worden samen gevoegd. Ten aanzien van de dochter ondernemingen en deelnemingen van beide instellingen valt op het ogenblik nog geen conclusie te geven. Uiteraard zal er samenwerking zijn, samensmelting zal een kwestie van doelmatigheid worden, zo was de gemeenschappelijke mening van de di recties der beide instellingen. Uitvoerig kwamen bij de bespreking op de persconferentie ter sprake de toekomstige positie en de functie van de Amsterdamse effectenbeurs, en in hoeverre deze door de vorming van de beide nieuws zeer grote bankcombinaties zal worden getroffen. De nieuwe bankcombinatie, zo betoogden de directies, zal volledig begrip hebben voor het nut van een goedwerkend beursappa- raat. Zij zal daarmee terdege rekening houden, evenals dit indertijd is geschied bij de fusie tussen de Amsterdamsche Bank en de Incassobank. De directies zijn zich er volledig van bewust, dat zij er voor moeten zorgen dat het beursapparaat niet zal worden gedenigreerd. Men heeft uiteraard toestemming van de Nederland- sche Bank voor het vormen van de nieuwe combinatie. De hiervoor gestelde wette lijke termijn is dertig dagen na het in dienen van de aanvraag. De n.v. Industrie v.h. Van Lohuizen Co heeft in 1963, blijkens het verslag, bij een vrijwel gelijkblijvend prijsniveau, een ver groting van de omzet kunnen bereiken, ondanks de dalende personeelsbezetting. Volgens het resultatenoverzicht beliepen de omzetten 32.1 (v.j. 20.8) min, de be drijfskosten waren 20.6 19.5) min en met afschrijvingen was 1.9 1.4) min gemoeid. Het saldo winst komt uit op 225.000 (v.j. 160.000, na een vordering op belastingen ad 100.300). Voorgesteld wordt, zoals bekend, het dividend te ver hogen tot 5 (v.j. 4) percent. De verbetering in de omzet kan worden vergroot. De directie ziet het lopende boekjaar dan ook met gematigd optimisme tegemoet. De investeringen hebben 2.17 2.28) min gevergd. De verzekerde waar de van de vaste activa, die voor 7.06 6.82) min te boe kstaan, bedraagt 19 min, inclusief gereedschappen. Scheepsbouwer C. Verolme heeft mee gedeeld, dat hij in aansluiting op de ver. grote dokcapaciteit van de werf op Rozen burg, ook de hellingcapaciteit gaat uit breiden, zodat 't mogelijk zal zijn schepen tot 200.000 ton d w (schepen van deze grootte bestaan er nog niet) te bouwen. De situatie op Rozenburg is nu al zo, dat een order voor de bouw van zulk een schip reeds aanvaard en zander noemenswaar dige vertraging uitgevoerd zal kunnen worden. Het grootste schip dat onder Nederlandse vlag vaart, de tanker „Esso Den Haag" 90.000 ton d w is bij Ver olme gebouwd. miljard, de de grootste de grootste de grootste de grootste de grootste In verband met gestelde vragen, met name ter zake van de vrije koersvorming op de effectenbeurs, werd van achter de bestuurstafel opgemerkt, dat de wereld van heden andere dimensies kent dan de wereld van tien jaar geleden. De directies geloven dat'er een nieuw evenwicht in de wereld gaat groeien, dat zich baseert op andere maatstaven dan voorheen, wat de groeiende kredietbehoeften van het be drijfsleven betreft. Juist mede om die reden hebben de grote banken behoefte gevoeld om aansluiting te zoeken. Het wordt immers moeilijker voor kleinere bankinstellingen te voldoen aan de in om vang toenemende kredietaanvragen van dit ogenblik. Waar de industrie steeds verder groeit en zich sterker maakt door combinaties, fusies, samenwerking enz en aldus in de richting gaat van steeds grotere eenheden, kan de bankwereld niet achterblijven en moet ook deze het oog gericht houden op samenwerking, grotere eenheden, teneinde de taak te kunnen verrichten, die van haar verwacht wordt. Van beide instellingen waren ter pers conferentie aanwezig de oudste twee directeuren van beide banken, die alle vier aan het woord kwamen om de vele vragen te beantwoorden. Het waren - van de Amsterdamsche Bank de heren C. A. Klaasse en prof. dr. J. R. M. van den Brink, van de Rotterdamsche Bank de heren dr. C. F. Karsten en mr. P. Plantenga. Het bestuur van de Stoomvaart Mij Zeeland streeft met alle kracht naar een zodanige samenwerking met de Britse partners, dat ook in de toekomst een ren dabele exploitatie wordt verkregen met moderne schepen, aangepast aan de eisen die door de gewijzigde structuur van het vervoer worden gesteld. Aldus de presi dent-commissaris van de Zeeland, ir. Th. P. Tromp, in de jaarvergadering. De heer Tromp nam hiermee stelling te gen die aandeelhouders -in de n.v., die wel eens hun stem hebben verheven tegen het voortbestaan van de maatschappij, nu die over belangrijke liquide middelen voor vlootvernieuwing beschikt. Hoewel de poolovereenkomst met de Britse spoorwegen pas in 1968 afloopt zijn thans reeds plannen in studie voor de vaststelling van een nieuwbouwprogram- ma ter vervanging van de twee in 1939 gebouwde motorschepen, de Koningin Em ma en de Prinses Beatrix. Een definitie ve keuze kan echter eerst gemaakt wor den wanneer vaststaat of en hoe de be staande samenwerking met de Britse spoorwegen na 1969 zal worden voortgezet. Inleidende besprekingen hierover hebben reeds plaatsgevonden. De directie hoopt hierover rond de jaarwisseling een beter inzicht te hebben verkregen. Aandeel houders zullen daarover ii) de loop van 1965 zo mogelijk nader worden ingelicht. Advertentie Voor f 195)" biedt Canon u een volautomatische kleinbeeldcamera waarmee het fotograferen kinderspel wordt. De camera regeit zelf sluiter en diafragma, u be hoeft alleen nog de afstand in te stellen op symbolen in de zoeker, lens 40 mm f 2.8, sluiter 1/30 tot 1/250 sec. - En uw fotohandelaar vertelt u gaarne nog veel meer over de en de andere Canon-camera's met wereld reputatie. Imp. N.V. BORSUMIJ-WEHRY DEN HAAG He't grote nieuws van de fusie tussen de Amsterdamsche en de Rotterdamsche Bank heeft uiteraard nogal genuanceerde commentaren opgeleverd. Zo schrijft het Algemeen Handelsblad dat een gevaar van de jongste fusie kan zijn een verschraling van de beurshandel. Wij hebben echter de overtuiging gekregen dat men in de krin gen van de fusionerende banken zich zijn verantwoordelijkheid voor 't functioneren van een goed werkend beursapparaat vol komen bewust is. Er zitten veel haken en ogen aan dit probleem maar dit moet door alle bij de beurshandel betrokken instan ties op een bevredigende wijze kunnen worden opgelost. DE VOLKSKRANT is bezorgd. Het blad vraagt zich af wie de waarborg kan ge ven dat niet te eniger tijd ook de twee nieuwe combinaties zullen besluiten tot sa mengaan. Het toezicht van de Nederland- sche Bank op de handelsbanken is zon der twijfel voldoende om de solvabiliteit der grote banken nauwlettend in het oog te houden, maar welk tegenwicht heeft zij óf de overheid tegen de mogelijkheden in de nieuwe bankcombinaties? Bezorgd is de Volkskrant ook voor de gevolgen voor de toekomst en de carrières van het betrok ken personeel. De verzekering van de di recties dat voor het personeel generlei na delige gevolgen zijn te verwachten is ze ker geruststellend, maar kan toch niet ver doezelen dat voor ettelijke personeelsleden het perspectief naar zeker gewaande po sities door deze fusie gaat vervagen. Het Financieel Dagblad moet er nog aan wennen dat bedrijven en instellin gen waarvan nog niet zo lang werd ge dacht dat zij groot waren klein blijken te zijn. Het blad heeft geen angst voor een misbruik van macht na de verklaring van de directies van de banken over het ineensluiten van orders ter beurze. Van belang voor de „toch al geen enthousias te stemming op de beurs", wordt het ge acht dat door de Amsterdamsche Bank een emissie zal worden gehouden van no minaal 19 miljoen a pari. Het Parool vindt het nu wel duidelijk, dat de concentratie in het Nederlandse bankwezen een stadium bereikt dat' uit een oogpunt van economische macht be- GENEVE (Reuter) Twee hoge amb tenaren van het Roemeense ministerie voor de buitenlandse handel hebben een eerder aanvaarde uitnodiging voor een lunch met E.E.G.-functionarissen op vrij dag nu afgeslagen, zo werd donderdag avond in Genève vernomen. Volgens ge woonlijk betrouwbare kringen zou op de „werklunch" de mogelijkheid van nauwe re banden met de „Zes" besproken wor den. Roemenië volgt sinds enige tijd op eco nomisch terrein een betrekkelijk onafhan kelijke koers. De landen van het oostelijk blok zijn, naar bekend, verenigd in een eigen economische organisatie, de Come con. Voor het afslaan van de uitnodiging is geen reden opgegeven. Maar men gelooft dat de Roemenen enigszins „bevreesd" zijn geworden door de publiciteit rond de lunch. zorgdheid wekt. Tegenover de economi sche voordelen, die deze concentratie met zich brengt, kunnen algemeen maat schappelijke nadelen komen te staan, die ter dege in de gaten moeten worden ge houden. Dat is een overweging, zo besluit het Parool, die de Nederlandsche Bank bij haar beoordeling van beide fusies op grond van de wet Toezicht Kredietwezen niet uit het oog mag verliezen. De NOB wegtransport, waarin het me rendeel van de Nederlandse wegvervoers- ondernemers is georganiseerd, volgt met verontrusting het streven van bepaalde branches in de detailhandel (onder ande re de textielzaken) tot sluiting op maan dag. Komt er een maandagsluiting in een belangrijk deel van de detailhandelszaken, dan zal dit tot gevolg hebben, dat de diensten willen zij dezelfde hoeveelhe den goederen kunnen verwerken als vroe ger vervoermaterieel en personeelsbe stand moeten uitbreiden. De exploitatiekos ten worden daardoor nog ongunstiger be- invloed. De vrachtautodienstondernemers hebben reeds te maken met ochtend- of middagsluitingen van allerlei bedrijven en zaken op verschillende dagen van de week. De NOB wegtransport vraagt aan de or ganisaties, de EVO en het hoofdbedrijf schap hierover gezamenlijk overleg te plegen. Naar het Nederland-USSR instituut in een communiqué meedeelt, zijn voor een bezoek aan Nederland aangekomen de he ren L. A. Kostandov, minister, voorzit ter staats-comité voor chemie van de Sov jet-Unie, S. A. Borisov, vice-minister bui tenlandse handel, A. I. Golovkin, secreta ris-generaal kamer van koophandel, ir. J. E. Tikoenov van v/o Techmash import en v.n. Boertsev, ministerie buitenlandse handel. Zij komen op uitnodiging van het Ne derland—USSR instituut ter bijwoning van de jaarlijkse bijeenkomst van het instituut. Dit bezoek wordt benut om te zien wat in Nederland op het gebied van de zwa re chemische industrie wordt gepresteerd, mede naar aanleiding van de onlangs door Nederland aan de Sovjet-Unie geleverde chemische installaties voor de vervaardi ging van kunstmest. Onder auspiciën van het Nederland USSR instituut is een programma voor het bezoek samengesteld, waarbij onder meer vooraanstaande Nederlandse chemi sche industrieën, een werf en de zware industrie bezocht zullen worden. Men hoop en verwacht, dat de handel, die Nederland met de Sovjet-Unie drijft, door dit bezoek aanzienlijk uitgebreid zal worden. DE BANKFUSIE: HET ONDERWERP VAN GESPREK De effectenbeurs vervalt van de ene ver rassing in de andere. Nog maar nauwelijks zijn de beursmensen bekomen van het vo rige week vrijdag gelanceerde bericht over de fusie tussen de N.H.M. en de Twentsche Bank, of gisteren kwam al weer de nog opzienbarender onthulling van de komen de fusie tussen de Amsterdamsche Bank en de Rotterdamsche Bank. Deze verdere concentratie in de Nederlandse bankwe reld vormde gisteren ter beurze het grote onderwerp van gesprek. Men realiseert zich dat hiermee een combinatie tot stand komt die voor ons land van bijzonder gro te omvang en invloed is, en die de omvang van de vorige week vrijdag gevormde combinatie nog overtreft. Wat de effectenhandel zelf betreft, deze had een vriendelijker karakter dan men de laatste dagen gewend is. Trouwens, woensdag reeds was de handel opgewek ter ingevolge het herstel van Wall Street en het leek wel alsof het Damrak zich door de later gevolgde reactie van New York niet liet afschrikken. Er heerste een vas tere stemming en de affaire toonde iets meer volume. Nederlandse fondsen waren in Wall Street hoger en dit was hier goed te merken. Kon. Olie lag een gulden hoger, Philips opende terstond beter en boekte eveneens een winst van een gulden, Uni lever liep op naar 143. Hoogovens wis ten een deel van het deze week geleden verlies in te halen en voor het eerst waren AKU aan de vaste kant. Na in 1962 een verlies te hebben ge leden van 2.8 miljoen heeft Tricotbest n.v. in Best in 1963 een verlies opgelopen van 1.493.400. Maar de directie schrijft in haar jaarverslag dat de verwachtingen ten aanzien van de ontwikkeling zoals die wer den uitgesproken in het jaarverslag over 1962, in het afgelopen jaar zijn uitgekomen, want het bedrijf bevindt zich op de goede weg. De kousen hebben de vennootschap een ■verlies opgeleverd van f 973.000 tegen 1.25 miljoen in 1962: het verlies over 1963 is samengesteld uit afschrijvingen van 704.500 en een exploitatieverlies van 268.500. De afzetstructuur van kousen is verleden jaar aanmerkelijk verbeterd. Naar de directie schrijft is een lonende exploitatie in deze branche alleen te be reiken als er een gunstige afzetverhouding kan worden geschapen tussen merkkousen en merkloze kousen. De prijs van de merkloze kous is op het ogenblik zo laag dat deze de fabrikant geen winst kan op leveren. Ter versteviging van de marktpositie van Tricotbest op het gebied van kousen is de efficiency belangrijk verbeterd de produktie per man is over het gehele jaar gerekend met ongeveer dertig percent toe genomen. Om de grootst mogelijke doel matigheid bij de fabricage te bereiken en gelet op het gunstiger wordende perspec tief voor de afzet werd besloten de pro duktie van kousen niet geheel af te stem men op de omvang van de huidige afzet. Het gevolg was dat de voorraad kousen met ongeveer 500.000 toenam. Advertentie Off. dealer voor Haarlem e.o. De zaak met de grootste service BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,08 —10,18, Amerikaanse dollar 3,60—3,64, Canadese dollar 3,333,38, Belgische frank (100) 7,247,29, Franse frank (100) 73,80—74,30, Duitse mark (100) 90,85—91,35, Zweedse kroon (100) 70,1071,10, Deen se kroon (100) 52,10—53,10, Noorse kroon (100) 50,25 —51,25, Zwitserse frank (100) 83,80—84,30, Italiaan se lire (10.000) 57,25—59,25, Oostenrijkse schilling (100) 14,00—14,10, Portugese escudo (100) 12,62'/!— 12,77Vi, Spaanse peseta (100 grote coup.) 6,02—6,17 Advertentie Aagtekerk pass. 11 Kp. Guardafui n. Penang. Abbekerk 11 te Hongkong. Abida 11 dwars Ouessant n. Curagao. Achilles 11 v. Guayaquil n. Manta. Acteon 11 v. Curagao n. Thameshaven. Adara 11 te Rotterdam. Algorab pass. 11 St. Paulsrocks n. Rio de Janeiro. Almdijk 12 v. Akaba n. Aden. Amerskerk 11 v. Port Said n. Tripoli. Amstelhof 13 te Moji verwacht. Amstelmeer 11 te Nauru eiland. Amstelveen 12 te Rotterdam. Angolakust 11 te Abidjan. Annenkerk 12 rede Lorenco Marques. Archimedes 11 te Coquimbo. Argos 11 te Tel Aviv. Aristoteles 12 te Antwerpen. Artemis 12 v. Amsterdam n. West-Indië. Avedrecht 11 te Rotterdam. Averdijk 12 te Rotterdam. Bawean 12 t eSuez verwacht. Beninkust pass. 11 Port Etienne n. Freetown. Bennekom 10 v. Houston n. New Orleans. Caltex Delft 11 te Pladju. Caltex Pernis 11 v. Bahrein n. Cardiff. Camerounkust 11 v. Dakar n. Freetown. Carrillo 12 v. Golfito n. Los Angeles. Charis 12 te Sint Vincent. Cinulia 12 v. Rotterdam n. Thames. Congokust 11 te Novoredondo. Delft 12 v. Elbe n. Bremen. Diemerdijk 12 v. Cristobal n. Los Angeles. Diogenes 11 v. Balboa n. Buena Ventura. Doelwijk 11 v. Gibraltar n. La Skhirra. Dorestad 10 v. Singapore n. Perzische Golf. Eemhaven 11 v. Beyrouth n. Port Said. Forest Town 11 te Suez. Friesland KRL 11 v. Chittagong n. Calcutta. Gaasterland 11 te Hamburg. Garoet 11 v. Beira, 12 te Lour. Marques verw. Geertje Buisman, 12 te Kotka verw. v. Helsinki. Guineekust 12 te Takoradi. Gulf Italian 11 v. Port Said n. Rotterdam. Hathor 11 v. Alexandrië n. Volos. Hector 12 te Piraeus. Ittersum 10 v. New Orleans n. Le Havre. Ivoorkust 11 rede Lagos. Karachi 10 v. Bangkok n. Hongkong. Katendrecht pass. 11 The Brothers n. Muscat Kinderdijk 10 te Coatzacoalcos. Koudekerk 11 te Rotterdam. Ladon 11 te Nickerie. Laertes 12 te Amsterdam. Laga 11 te Rostock. Limburg 11 nog ten anker voor Bombay. Maaslloyd 11 te San Francisco. Medon 11 v. Antwerpen n. Hamburg. Memnon 12 te Santo Domingo. Merwelloyd 12 te Los Angeles verwacht. Mississippilloyd 11 v. Suez n. Akaba. Moh. Reza Shah 12 v. Khor al Amaya n. Aden. Neder-Waal 12 te Rotterdam. Ouwerkerk 12 te Mombasa. Pacaya 11 dwars Paita n. Balboa. Parthenon 11 v. Sint Maarten n. Puerto Plata. Peperkust 11 te Freeetown. Pericles 11 v. Bremen n. Hamburg. Philippia 12 te Rotterdam. Polydorus pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Prins Casimir 11 v. Cleveland n. Toronto. Pygmalion 12 te Rotterdam. Reza Shah the Great 12 te Punta Cardon. Riouw 12 v. Bremen n. Hamburg. Rotterdam 12 te Southampton. Ruys 11 te Hongkong. Rijndam 12 te Rotterdam. Sabang 15 te Hongkong verwacht. Saloum 11 v. Rouaan n. Dakar. Seinelloyd 11 te Hamburg. Sinoutskerk 11 Ouessant gepass. n. Port Said. Skadi 11 te Bourgas. Sloterkerk 12 v. Port Said n. Antwerpen Socrates 12 te Cartagena. Spaarnekerk 11 v. Hongkong n. Penang. Stad Gouda 11 v. El Ferrol n. Rotterdam. Statue of Liberty 11 te Marseille. Steenkerk 11 te Marseille. Straat Chatham 11 v. Cotonou n. Tema. Straat Madura 11 v. Kaapstad n. Durban. Straat Magelhaen 12 te Port Elisabeth. Tahama 11 te Kobe. Tamara 11 rede Venetië. Utrecht 11 v. Detroit n. Hamilton. Van Noord 11 te Manilla. Vlist 11 v. Avonmouth n. Montreal. Westertoren 15 te Geelong verw. v. Townsville, Willem Ruys 12 te Southampton. Willemstad 11 v. Amsterdam n. Antwerpen. Wonosari 12 te Amsterdam. Zaankerk 11 te Bushire. Zafra pass. 11 Monapassage n. Portland. Zuiderkerk 11 te Bremen. De directie van American Enka Corp., de Amerikaanse dochteronderneming van de AKU, heeft een onveranderd kwartaal dividend van 0,35 per aandeel gedecla reerd. VERHANDELDE FONDSEN 11 juni 10 juni Totaal 434 443 Hoger 198 (45,6%) 209 (47,2%) Lager 135 (31,l°/o) 150 (33,9%) Gelijk 101 (23,3%) 84 (18,9%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K-U482 Hoogovens Kon. Olie159,80-160,30 gl Philips 152,80—153,80 Unilever 142,70-142,90 gl Stemming: Vast. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.KU483 484 484 Hoogovens Kon. Olie159,90—160,30 Philips 153,20—153,80 153,30 Unilever 142,60—142,80 142,80 K.-Li.M 70,50 Vorige slotkoers A'dam Rubber 116 Va H.V.A 153% A.K.U 482 131, Hoogovens 632 Philips Gem. Bez 151,80 Unilever 143,10 Dordtsche Petr. 745 K. Ned. Petr. Mij. 159,20 Holl Am. Lijn 113% K.L.M 69,— K.N.S.M. 153% Ned. Stoomv. Mij. 139 Ommeren, Phs. v. 258 Scheepv. Un. Ned. 131% 200,— 112, 229, Unitas 509, Ver. Bezit v. 1894 136,— Amsterd. Bank geen not. Ned. Handel Mij- 355 Rotterd. Bank geen not. Twentsche Bank. 329% gl Albert Heijn 612% Amstel Brouwerij 422 Berkel's Patent 241 Bols 1115 Bührm.-Tetterode 832 Fokker 395 1000 Gelder Kon. Pap. 175% Gist Spir.f. oKn. 333 Van der Heem 354% Heinekens Bier 429 Hoogenbosch Sch. 342'/! Indola 464 Kon. Zout-Ketjen 869% Müller Nat. Bezit 312% Ned. Kabelfabr. 446 gl Philips Pref. 52,— Stokvis 208 Thomassen Dr. 725% Ver. Machinefabr. 190 gb Wessanen 442 Wilton Fijenoord 215 gb Zwanenberg-Org. 965 gb Billitoi Mij. II 457 Aluminium Ltd. 32 American Motors 15 AnaconMa 41% gb Bethlehem Steel.. 35% Cities Service 69% General Motors.. 87 gb Kennecott Copper 81 Republic Steel. 43 tl Shell Oil 46% U.S. Steel 54% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street is gisteren bij een kalme handel wederom wat hoger afgekomen. De meeste aandelen bleven beneden hun beste punt van de dag, maar de markt bleef over het geheel genomen wat hoger. De winsten liepen van fracties tot ongeveer 2 dollar per aandeel. Vraag was er met name naar openbare nutsfondsen, non-ferro's en de meeste olies met de tabakswaarden. Som mige sporen waren lager. Van de 1333 ver handelde fondsen waren er 596 hoger, 444 lager en 293 sloten onveranderd. De omzet daalde tot 3.620.000 shares de kleinste sinds 20 augustus 1963 tegen 4.170.000 shares woensdag. De Dow Jones-indices: industrie 811,25 3,72), sporen 203,44 (4- 0,25) en openbare nutsbedrijven 141,30 0,51). Gedeputeerde Staten van Utrecht en Zuid-Holland hebben overeenstemming be reikt over enkele wijzigingen van de pro vinciale grenzen. Kernpunten van de grenswijziging tussen beide provincies vor men de veranderingen ten behoeve van de gemeenten Woerden, Oudewater en Schoonhoven. Oudewater komt bij Utrecht, maar Woerden blijft bij Zuid-Holland. Voorts komt er een herindeling van een aantal gemeenten in het westelijk deel van de provincie Utrecht. Woerdens Verlaat, een buurtschap van 500 inwoners op het ontmoetingspunt van de grenzen der gemeenten Wilnis, Kame- rik en Nieuwkoop, verdeeld over twee pro vincies en drie gemeenten, zal bij Utrecht komen. Mijdrecht (7732 inwoners) en Wil nis (3246 inwoners) worden samengevoegd. De westgrens met Zuid-Holland zal worden gevormd door de Kromme Mijdrecht. Dit betekent voor Mijdrecht afstand van de buurtschappen Blokland, Vrouwenakker en Hoef-Westzij de (810 ha. en 626 inwoners) aan de Zuidhollandse gemeente Nieuw- veen. Het Wilnisser gedeelte (402 inwoners) van Woerdens Verlaat gaat over naar de combinatie die zal ontstaan door samen voeging van Kamerik en Zegveld. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE i

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17