Bijlmermeerkwestie zit mr. Van Hall zeer hoog KREYMBORG-TIP 1975 AEG PERFECT L POLLE, PELLI EN PINGO ■e ff AGENDA en Amsterdams belang opgeofferd aan politiek prestige Na de wormpjes nu roest in het Maasstadwater Vondeling vraagt minister naar bankfusies g Losgeraakte oefenbom kwam dicht bij jongen neer Bouwfonds tegen Bogaerswoningen Ameland boos over examenopgaaf Dit jaar twee totale maansverduisteringen De speelgoedbeestjes op avontiier Wat komt de man „van buiten" hier doen? Jubileumcongres van tandartsen maatschappij Gemeente Venlo geeft VVV lening Uaop Meer bewolking WEEKENDERS OVERHEMDEN v. DUIVENB0DEN N.V. Is VRIJDAG 12 JUNI 1964 Trie, nylon, Bell-O-Fast, enz. f 11,90.2 stuks f23ï8tT* 2 STUKS (naar keuze) Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Restaurant TER BURG Beverwijk Op Texel f30. f 8lu mee -jatzcjues "s &i a s De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, heeft een felle aanval gedaan op de minister van Binnenlandse Zaken. Hij zei dat Amsterdam in ont stellende en door niets gemotiveerde moeilijkheden dreigt te raken als de hoofdstad niet ten spoedigste en in een eigen tempo kan bouwen in de Bijlmer meer. „Het is bijna verbijsterend te zien hoe in deze kwestie met de belangen van een gemeenschap van de grootte en het cultureel en sociaal-economisch ge wicht van onze stad wordt omgespron gen alsof zij slechts van bijkomstige en geringe betekenis zijn. Wij moeten vrezen dat men bereid is hoge waarden op te offeren aan politiek Voorne-Putten, dat leidingwater krijgt uit Rotterdam, tapt na de worpjes nu bruin roestwater uit de kraan. Ir. A. Wolters heeft in de gemeenteraad van Zuidland scherpe critiek geuit op de drinkwater voorziening van Rotterdam. Hij hoopte dat het college van B. en W. Rotterdam drin gend zal verzoeken voor beter leidingwater te zorgen. Burgemeester N. P. Kremer was het volkomen met hem eens. „Maar het bedroevende is dat er geen andere water leiding is om ons op aan te sluiten", zei hij. Advertentie ulfcgobreide SPUSKAART onb. KI PETEN dagelijks DINER-en SOIREE- DANSANTE HILLEGOM res-o25zo. .ff prestige, zelfs ais deze waarden door iedereen worden aanvaard. Amsterdam zal tot het eind van de rechtvaardige strijd alles in het werk blijven stellen om regering en Kamers tot het inzicht te bren gen dat de Bijlmermeerkwestie ten on rechte tot een politieke strijd is gemaakt. Deze kwestie is in feite een kwestie van het recht van een locale gemeenschap op een eigen, gezonde en natuurlijke ontwik keling", aldus de burgemeester. Mr. Van Hall, pas hersteld na het on dergaan van een operatie, zei dit bij de opening van het „Europahuis" bij het Am- stelstation. Het is een verzamelkantoorge- bouw, dat 10,5 miljoen heeft gekost en waarin ongeveer duizend mensen gaan werken. Na de opening werden 500 ballonnetjes opgelaten. Zij zijn voorzien van een kaar tje, dat recht kan geven op 'n boekenbon als de vinder het naar het Europahuis zendt. De socialistische fractieleider in de Twee de Kamer, dr. ir. A. Vondeling, stelt zich voor de volgende week mondelinge vragen te stellen aan de minister van Financiën, prof. dr. H. J. Witte veen, over de voorge nomen fusies van de handelsbanken. Het betreft hier de voorgenomen samensmel tingen van de Ned. Handel Mij en de Twentscbe Bank en die van de Amster- damsche Bank en de Rotterdamsche Bank. De heer Vondeling informeert naar het oordeel van de regering over de twee gro te samensmeltingen in de Nederlandse bankwereld en of de regering niet meent, dat de situatie, die binnenkort zal ontstaan slechts één of twee stappen verwijderd is van een handelsbankmonopolie in Neder land met alle bezwaren daarvan. Ook wil de heer Vondeling weten of de Nederlandsche Bank, en dus de regering, tijdig op de hoogte is gebracht van de voorgenomen wijzigingen en op welke wij ze daarop is of zal worden gereageerd. Advertentie en/of GROTE MARKT 1-7 - HAARLEM Advertentie c BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De knuffelflat", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Trapeze", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Hercules, de held van Olympus", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Een vrouwtje aan de haak", a.l. Minerva, 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Binnen zonder kloppen", 18 j. Zater dag 14.30 u.: „Und du mein Schatz bleibt hier", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „The Victors" 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De vechtjas van Tpyas" 14. i Studio, 14', 18.45 en 21.15 u.: ,,8'/j", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 u.: „Oordeel te Neurenberg", 14 j. Zaterdag 20 u.: „Alias Jesse James", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan r'uyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Tentoonstelling van tekeningen van Hubert van Lith. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks gram- mofoonplatenconcert van 2122 uur: zomerprogramma. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van beeldhouwwerk en tekeningen van Wim Jonker. Tot 22 juni. Bootzaal: „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 20 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van beeldhouwwerken van Nic. Jonk en Arthu- Spronken. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid en schilderijen, tekeningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot en met 29 juni. Da gelijks (behalve maandag) geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur. Zon- en feestdagen van 1417 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropentuin en minicorso. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met oktober. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158), tentoonstelling van bloemen en landschap pen van J. J. Moolhuizen. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Van 7 tot 29 juni. DIVERSEN Waag Taveerne aan het Spaarne: Iedere vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 20 tot 1 u.: Internationale chansons en volksliederen door Cobi Schreijer en Ron nie Potsdammer, in afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewijk. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 12 JUNI City, 20 uur: „Op het spoor der ver dwenen vrouwen". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mars door de hel". ZATERDAG 13 JUNI City, 19 u. en 21.15 u.: „Op het spoor der verdwenen vrouwen". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mars door de hel". Sportweek Velsen, 13 u.: „Opening met wielerronde van IJmuiden, Heerenduin wegMaasstraat. Zomerlust, 20 u.Dansavond „Criterion" met muziek van „The Silver iKngs". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort 10 tot 12 uur. VRIJDAG 12 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte oorlog". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mr. Stanislas, geheim-agent". W.B. Theater, 20 uur: „De fantastische rit". ZATERDAG 13 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De naakte oorlog"; 23.30 uur: „Eiland der liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mr. Stanislas, geheim-agent". W.B. Theater, 20 uur: „De fantastische rit". ¥QT Advertentie Hier voelt u zich „thuis" aluminium jaloezieën De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 16657 Kruisstraat 22 - Haarlem - Tel. 17206 Vraagt prijsopgaaf Een Duits militair straalvliegtuig heeft woensdag ten noorden van Den Hoorn op Texel In de polder De Hemmer een oefen- bom verloren. Het projectiel boorde zich van betrekkelijk grote hoogte diep in de grond, op 30 meter afstand van een 16- jarige landbouwerszoon, die de schrik van zijn leven kreeg. De marine heeft de bom opgegraven en een rapport opgemaakt. De Duitse straalja ger heeft waarschijnlijk door een techni sche storing de oefenbom verloren. De minister van Volkshuisvesting en bouwnijverheid, drs. Bogaers, heeft on langs de n.v. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten gevraagd hoe zij over de naar hem genoemde Bogaerswoningen denkt. „Het advies is afbrekendg eweest", zei de directeur van het Bouwfónds de heer R. R. Karsten, gisteren op het congres van de Nationale Vrouwenraad in Zeist. „Een dergelijke woning zouden wij nimmer kunnen brengen". De heer Karsten meent dat de helft van de tijd bij de bouw wordt verspild door het wachten op elkaar. Industriële woning bouw kan uitkomst bieden. Het gaat niet alleen sneller, maar tevens goedkoper. Dat heeft het bouwfonds aangetoond met zijn eigen timmerfabriek, die thans de grootste woningfabriek van Nederland is geworden. Er worden dit jaar 1200 tot 1500 prefab-bungalows klaar gemaakt. Ze staan in één dag onder de kap. De afbouw vergt vijf lot zes weken, maar het zou de helft korter kunnen als de toele veringsbedrijven niet op zich lieten wach ten. Het bouwfonds dat in 1960 2000 wonin gen bouwde, heeft er nu 5000 tot 6000 on derhanden. De directie heeft in principe besloten, desgewenst in alle woningen centrale (aard) gasverwarmingsinstallaties aan te brengen. Door de inkoop in massa kan de installatie 2500 voordeliger ge schieden dan de gangbare prijs van 8000. Tussen Ameland en Den Haag zijn moeilijkheden gerezen over een dictee Nederlands, dat in Den Haag goedgekeurd voor de toelatingsexamens voor de middelbare scholen en het voor bereidend hoger onderwijs. Het gaat over de volgende passage: „Thans verrijzen overal in het landschap de stalen boor torens. De eigenaars van café's en hotels slaan de werkzaamheden enigszins arg wanend gade; zij vrezen dat het toerisme geschaad zal worden. Het is algemeen bekend, dat 's zomers velen uit Nederland, West-Duitsland en andere Westeuropese landen naar Ameland komen om er rust te vinden. Dat een door boortorens ontsierd eiland niet aan de ver wachtingen van deze vakantiegangers be antwoordt is vanzelfsprekend. Het is dan ook gewenst, dat van regeringswege een regeling getroffen wordt, die de onge ëvenaarde rust en schoonheid van dit eiland voor de komende jaren garandeert.' Burgemeester J Siderius van Ameland is ontstemd over deze passage, omdat zijns inziens gesuggereerd wordt dat Ameland zijn gasten minder aantrekkelijks te bie den heeft dan vroeger. Dit jaar zal zich het zeldzame ver schijnsel voordoen, dat er in ons land binnen één jaar twee totale maansver duisteringen waargenomen kunnen wor den, de eerste in de nacht van 24 op 25 juni, de tweede in de nacht van 18 op 19 december. Van deze twee eclipsen zal die van op 25 juni waarschijnlijk het best waarneembaar zjjn. Het Zeiss-planetarium in Den Haag wil belangstellenden in de gelegenheid stellen deze maansverduistering gade te slaan vanuit een vliegtuig, dat vanaf het Rot terdamse vliegveld Zestienhoven tot 6000 met# hoogte stijgt. Men zal tot dinsdag 18 november 1975 moeten wachten voordat men opnieuw een totale maansverduistering kan gade slaan. Pas in 1985 zijn er weer twee totale maansverduisteringen, op zaterdag 4 mei en op maandag 28 oktober. Advertentie 6-7. En daar stonden ze allemaal bij elkaar; het negertje Bongiba, katje Mi- moe, Moko, het aapje en eendje Kwekko waren nu ook uit de doos geklommen, Brum, het beertje sprak hen toe. Vriendjes, zei hij, we zitten altijd maar bij elkaar in die doos, maar ik zou wel eens wat meer van de wereld willen zien! Ja, ik ook!... Ik ook! riepen de anderen. Dan zullen we maar gauw gaan! Stel de Brum voor. Maar.hoe komen we van die hoge tafel af? Hij keek over de rand. Het was wel erg hoog. m MOETEN CADEAUTJES MEENEMEN, ALS WE NAAR KERSTMlSLAND REIZEN J 60ED, MAAR DAN MAKEN IK 80UW EEN PAAR VOGEL HUIS! ES JA, DAAR IS IEDEREEN IK6AHET OVERAL RONDVERTELLEN WE KRIJ6EN EEN TREIN VOOR ONS ALLEEN WE DIE ZELF.' HE8 JE JA,DAT PLAATSEN IN TREIN BE SPROKEN2 HOORT ZO WIJ KNIPPEN BOOMVERSIERSELE AMSTERDAM V.V.V.-Amsterdam wil weten wat de „provincialen" in de hoofd stad zoeken. Zij zal met ingang van maan dag twee weken lang dagelijks 100 en quêteurs aan het werk zetten die aan niet- Amsterdammers formulieren zullen uitrei ken. De enquêteurs zullen zich posteren op de stations, in de treinen, in trams en bussen, in de drukste winkelstraten, in Artis en bij enkele musea. Wie er vol gens hen niet als een Amsterdammer uit ziet loopt de kans te worden aangescho ten met het verzoek het formulier in te vullen. Amsterdam wordt dagelijks door enige honderdduizenden mensen overspoeld van wie de herkomst alleen maar duidelijk is voor zover het buitenlanders betreft. V.V.V. heeft over de toerist uit het buitenland reeds tal van gegevens, o.a. uit de hotel- registers. Men weet echter vrijwel niets van Nederlanders die één of meer dagen in de hoofdstad verblijven. De enquête zal zich derhalve op de Ne derlandse „vreemdeling" richten en dan nog uitsluitend op de Nederlander die lou ter voor zijn genoegen naar de hoofd stad komt. Er zullen de komende weken negentig duizend formulieren worden uitgereikt, waarvan men tenminste de helft ingevuld terug hoopt te krijgen. Het onderzoek zal 70.000 gulden kosten, welk bedrag is bij eengebracht door de gemeente Amster dam, het ministerie van Economische Za ken, de V.V.V. en het bedrijfsleven. Het vraagstuk van de onvoldoende sprei ding van het aantal tandartsen over ons land is ter sprake gekomen op het jubi leumcongres van de Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Tandheelkun de, dat gedurende drie dagen in Schevenin gen is gehouden. De voorzitter, de heer G. J. Boelen uit Tilburg zei in zijn ope ningsrede dat in vele gebieden van ons land geen evenwicht meer bestaat tussen de vraag naar tandheelkundige hulp en het aanbod van die hulp. Dit probleem wordt vergroot doordat de groei van de tandver- zorgingsgezindheid die niet over de gehele land dezelfde is. In de gebieden waar die gezindheid wel bestaat, heeft het woningprobleem vaak grote invloed op de vestiging van tand artsen. De fluoridering van het drinkwater noemde de voorzitter een belangrijke maatregel op preventief tandheelkundig gebied. Hij hoopte dat over vijf jaren de overgrote meerderheid van ons volk ge fluorideerd water zal drinken. Dan mag de jeugd rekenen op een vermindering van tandbederf van 50 tot 60 percent en ook bij de volwassenen zal de reductie van het tandbederf aanmerkelijk zijn. Staatssecretaris dr. Bartels van Sociale Zaken en Volksgezondheid, zei onder meer dat de maatschappij in de vijftig jaren van haar bestaan op constructieve wijze heeft gearbeid ten behoeve van het belang van de tandheelkunde in Nederland. Hij hoopte dat de mondhygiënisten, hulpkrach tten die taken moeten gaan behartigen op het terrein van de preventieve zorg en op het terrein van de voorilchting, in de toekomst de behoefte aan nog meer ge richte individuele en groepsvoorlichting op doelmatige wijze zullen kunnen opvangen. Uitvoerig ging dr. Bartels in op de aan zienlijke vooruitgang op het terrein van de schooltandverzorging. Bij de totstandkoming van de school tandverzorging is men er van uitgegaan, dat deze zou leiden tot een beter inzicht in de mondhygiëne bij kinderen en dat de schooltandarts de kinderen zodanig zou opvoeden, dat elk kind zijn leven lang doordrongen zou blijven van de noodzaak van een regelmatig tandonderzoek. Hoe wel er door de schooltandverzorging bij zonder veel bereikt wordt, is op dit punt volgens de staatssecretaris toch een leem te blijven bestaan. De gemeenteraad van Venlo heeft zich akkoord verklaard met een principebe sluit van B. en W. om aan de eerste di visieclub voetbal VVV onder normale le ningsvoorwaarden een lening te verstrek ken van 75.000. Het gemeentebestuur heeft hierbij echter als voorwaarde ge steld, dat ook het bedrijfsleven en parti culieren een dergelijk bedrag zullen four neren en dat een verantwoorde exploita tie-opzet aanwezig is. Verder verlangt het gemeentebestuur, dat de langlopende schuld van VW terug gebracht zal worden tot ƒ75.000 (momen teel f 125.000) Het geven van een jaar lijkse subsidie als bijdrage tot delging van een eventueel exploitatietekort wil het ge meentebestuur afhankelijk laten zijn van een begroting die voor de competitie door deskundigen zal moeten worden samenge steld. Voor gepensioneerden. Rotterdam heeft zijn eerste werkplaats voor gepensio neerden. Burgemeester Van Walsum opende in Rotterdam-Zuid 800 m2 be drijfsruimte van de coöperatieve werk gemeenschap „Sterk door werk", waar 140 gepensioneerde Rotterdammers een gedeelte van hun tijd op praktische wijze kunnen vullen. De werkplaats is opgezet naar het voorbeeld van de al geruime tijd in gebruik zijnde werkplaats voor gepensioneerden in Eindhoven. Rondvlucht. Aan de door de Kon .Ned. Vereniging voor Luchtvaart georgani seerde rondvlucht 1964 doen dit jaar dertig privévliegtuigen met totaal vijf enzestig bemanningsleden mee. Vrijdag morgen wordt van Teuge naar Rotter dam gevlogen, 's middags van Rotter dam naar Hilversum en zaterdagmorgen van Hilversum naar Eelde, waar een internationaal vliegfeest wordt gehou den. Aan de rondvlucht, die een wed- strijdkarakter heeft, nemen negen Ne derlandse, elf Duitse, vier Engelse, vier Deense toestellen deel, alsmede een Ita liaans en een Oostenrijks vliegtuig. Pater in arrest. De rijksrecherche te Breda heeft een 51-jarige pater uit Oud-Gastel gearresteerd, die ervan verdacht wordt gedurende een reeks van jaren ontucht te hebben gepleegd met minderjarige jongens. Het bisdom Breda heeft hem uit zijn functie ontheven. International'e samenwerking. Bij het ministerie van Buitenlandse Zaken is een directoraat-generaal internationale samenwerking ingesteld. Dit nieuwe directoraat-generaal zal een belangrijke taak vervullen onder meer bij de coör dinatie van het Nederlandse beleid be treffende de hulp aan minder ontwik kelde landen. Het zal in dit opzicht de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken dr. I. N. Th. Diepenhorst bijstaan in diens taak. Inbreker-brandstichter. Een 39-jarige Haagse monteur is veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en terbeschikking stelling van de regering. Na een inbraak op 9 februari van dit jaar in een rubber- plasticfabriek in Rijswijk stichtte hij brand, waardoor voor een miljoen gul den schade werd aangericht. Advertentie ADVISEUR VOOR HERCNKLEDIN Barteljorisstraat 5 - Haarlem Het K.N.M.I. deelt mee; Na het passeren van een hogedrukge- bied is de wind in ons land gedraaid, waardoor warmere lucht uit Duitsland wordt aangevoerd. Ten zuidwesten van Ierland bevindt zich een depressie, die een oostelijke koers aanhoudt. Als gevolg hiervan daalt de luchtdruk in de Golf van Biscaye en in Frankrijk aanzienlijk. Ver der komt in Midden-Frankrijk een front voor, dat de afscheiding vormt van de droge continentale lucht en vochtige tro pische lucht. Dit front komt tegelijkertijd met een koufront van de oceaan nader bij. Daarom zal de bewolking toenemen met later enige regen en verspreid on weer. Bij het passeren van het koufront, morgenmiddag of morgenavond, zal er een afkoeling optreden. De wind zal aan vankelijk uit zuidoostelijke richtingne waaien, maar na de frontpassage draaien naar zuidwest. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen c d M binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. 3 o SB a, a Den Helder licht bew. zzw 16 0 Ypenburg licht bew. windst. 19 0 Vlissingen licht bevy. O 18 0 Eelde licht bew. zo 21 0 De Bilt onbewolkt 0 20 0 Twente licht bew. ono 23 0 Eindhoven licht bew. n 22 0 Z.-Limburg licht bew. ono 24 0 Helsinki zwaar bew. z 17 0,5 Oslo licht bew. zzw 19 0 Kopenhagen half bew. nw 25 0 Aberdeen zwaar bew. windst. 19 1 Londen zwaar bew. zo 20 0 Amsterdam licht bew. z 19 0 Brussel licht bew. no 22 0 Luxemburg licht bew. ono 26 0 Parijs licht bew. ono 22 0 Bordeaux licht bew. ozo 24 0 Grenoble zwaar bew. windst. 29 0 Nice half bew. n 24 0 Berlijn zwaar bew. no 28 0 Frankfort licht bew. ozo 30 0 München onbewolkt zw 26 0 Zürich licht bew. windst. 28 0 Genève licht bew. windst. 28 0 Locamo licht bew. windst. 26 0 Wenen onbewolkt windst. 26 0 Innsbruck onbewolkt windst. 29 0 Belgrado zwaar bew. w 26 0 Rome licht bew. windst. 29 0 Ajaccio onbewolkt ono 25 0 Madrid half bew. windst. 36 1 Mallorca onbewolkt windst. 27 0 Lissabon half bew. nw 0 Zaterdag 13 juni Zon op 4.20 uur, onder 21.01 uur. Maan op 7.48 uur, onder uur. Maanstanden 17 juni 25 juni 00.02 uur 02.08 uur eerste kwartier volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 12 juni Hoog water 4.56 uur en 17.28 uur. Laag water 0.39 uur en 13.03 uur. Zaterdag 13 juni Hoog water 5.48 uur en 18.18 uur. Laag water 1.26 uur en 13.50 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min, vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2