I zonnebril /i\ Gouden KNHS-embleem voor IJzerparkbaas J. C. de Haas Sportweekronde van IJmuiden trekt een groot veld renners Havenberichten Lijstaanvoerder - C. Zuidpier verslagen door Marktplein Morgen begint Velser Sportweek met Wielerronde van IJmuiden FAILLISSEMENTEN KOEL KASTEN Loendersloot A.R. de BOER Medische verzorging tijdens het weekeinde Sneldammen om de IJmond-titel Heemskerk „telefonisch" onder Beverwijk Franse bankdievegge eindelijk gepakt W. Zand is weer voorzitter van YYB Kort IJmondnieuws Zeezicht thans bovenaan afd. A Voetbalwedstrijd op Schoonenberg tussen Velsen en Alkmaar ederland V erkeer songevallen in Yelsen m-i VRIJDAG JUNI 1964 IN IJMUIDEN gevestigd KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 Voetbalwedstrijd Velsen-Alkmaar CONSTANT verlovingsringen Parlevinker bestolen Stichting Nutsspaarbank Nieuws van Watervliet POLYETHER MATRASSEN eenpers. 25.75 Woninginrichting A. J. BRASSER Wees welkom onze meubeltoonzalen Marktplein 29 IJmuiden Advertentie t iJMUIDEN 'ê+rié GOUDA ZWIJNDRECHT Vrijdagavond 19 juni zal ter gelegenheid van de Velser Sportweek in het Cultureel Centrum een sneldamtoernooi worden ge organiseerd waaraan alle liefhebbers van het dammen in de IJmond kunnen deel nemen. De organisatie berust in handen van de drie plaatselijke damclubs Sant poort, Sportief en DCIJ. Er wordt vooral een beroep op de huis dammers gedaan om toch eens één avond mee te strijden in een snel toernooi waar aan fraaie prijzen zijn verbonden. Het is de bedoeling dat de geoefende dammers van de drie damclubs in een aparte groep spelen om de titel sneldam men van de IJmond. De huisdammers en de gelegenheidsschuivers komen dan ook in één groep om de sneldamtitel huis dammers. Liefhebbers voor deelneming moeten zich opgeven bij de volgende adressen. Secretaris damclub Santpoort, P. Wouda, Kennemerlaan 192; secretaris damclub Sportief, P. C. Smit, Grahamstraat 96; secretaris damclub IJmuiden, J. van Stra ten, J. P. Coenstraat 137, allen te IJmui den. De inschrijving moet voor woensdag 17 juni plaats hebben. Donderdag 11 juni was de heer J. C. de Haas uit Beverwijk, baas bij het IJzer- park van Hoogovens in IJmuiden, veertig jaar in dienst van de maatschappij. De jubilaris is die dag door het bedrijf ge huldigd. Hij kreeg het gouden embleem van de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken uitgereikt. De heer De Haas kwam in 1924 als hulp smelter in dienst bij de afdeling Hoog ovens. Hij heeft zich in zijn veertigjarige loopbaan in vele functies verdienstelijk gemaakt. Als giethalarbeider, kraanarfbei- der, kraandrijver, tweede smelter en be dieningsman gietmachine, heeft hij de werkzaamheden in zijn afdeling grondig leren kennen. In 1956 werd de heer De benoemd Haas tot baas van het IJzerpark. Ir. A. K. Vroege speldt de heer J. C. de Haas het gouden embleem op. In zijn vrije tijd beoefent de jubilaris met veel ambitie de schaaksport; hij heeft nog geen Hoogoven Schaaktoernooi over geslagen! In het kader van de Velsense Sportweek wordt zaterdag 13 juni in het Sportpark „Schoonenberg" des avonds ok nog een vetbalwedstrijd gehouden tussen twee elf tallen, die de amateurs van Alkmaar en Velsen vertegenwoordigen. Scheidsrechter is de heer Van -Duivenvoorden. Advertentie IJMUIDEN Artsen: J. H. van Ginkel, Kennemer laan, tel. 4058; F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 45, IJmuiden, tel. 02550-6504, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Sant poort, tel. 02560-8756, voor IJmuiden- Oost, Santpoort-Noord en Santpoort- Zuid; zuster J. Markerink, Geelvink straat 27, Velsen-Noord, tel. 02510-23936, voor Driehuis, Velsen-Zuid en Velsen- Noord. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 154, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel 8960. 132 I. met 5 jaar garantie 268.— SILO 132 I. de luxeƒ298.- SILO 142 I. met ontdooi- automaat 348.— SILO 152 I. Froster m. ontdooiauto- automaat en snelvriesvak 398.— SILO 225 I. met formica bovenblad, ontdooiautomaat en snelvries-vak 498.- Verder voorradig Zanussi, Frimatic en Marijnen koelkasten. Deskundige voorlichting - Vakkundige plaatsing. Betaling kan worden geregeld. Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 De directeur van het telefoondistrict Haarlem heeft meegedeeld, dat de ge meente Heemskerk toch onder Beverwijk zal komen, al is het dan „telefonisch' Ingaande 14 augustus om tien uur *s avonds zal het telefoonnet Heemskerk (02512) in lokaal verband worden gescha keld met Beverwijk (02510). Dit houdt in dat het netnummer van Heemskerk komt te vervallen en de abonnees van Heems kerk dus uitsluitend bereikbaar zullen zijn onder het netnummer van Beverwijk. Tegelijkertijd zullen de 4-cijferige tele foonnummers van het net Heemskerk wor den gewijzigd in 5-cijferige, door voor het bestaande nummer het cijfer „3" te plaat sen. In de nieuwe uit te komen telefoongids van het district Haarlem en de landelijke gids, respectievelijk in juli en juni, zul len de wijzigingen, ook ten aanzien van Beverwijk, dus in verband met het voor de nummers geplaatste cijfer „2" zijn verwerkt. Zo'n 210 amateurs, nieuwelingen en as piranten zullen zaterdagmiddag 13 juni in de wielerronde van IJmuiden, waarmee de Velser sportweek wordt ingezet, op drie fronten slag leveren. Vooral onder de nieuwelingen bestaat grote belangstelling voor deze sportweekronde. Het „veld" amateurs is door concurrentie van de .klassieke" Ronde van Limburg, die als selectie geldt voor belangrijke buiten landse koersen, weliswaar kwalitatief min der sterk, maar er bevinden zich onder de deelnemers toch verscheidene knapen Advertentie ALLE MODELLEN Vorig jaar heeft een Frangaise kans ge zien om in de Boerenleenbank te Soest 60 biljetten van 1.000 mee te nemen. In alle landen van Europa heeft deze vrouw der gelijke diefstallen gepleegd. Zij ontkwam altijd, omdat buiten de bankgebouwen een snellauto met twee handlangers op haar wachtte. In Keulen was een bankdirecteur haar te vlug af. Daar is zij nu gearresteerd. Gisteren is de vrouw naar Soest over gebracht. Tijdens haar verhoor ontkende zij ooit in Soest te zijn geweest. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Eastwood van Port Talbot; Heriot, Leith; Vechtstroom, Dagenham; H.K.S. De Hoop, Noordzee; Pacific Victory, Rotterdam; Nero, Delfzijl; Pinda, Bue nos Aires; Lizard, Londen; Rijnstroom, Huil; Tosteroe, Lulea, voor IJmuiden; Confid, Londen; Egerland, Par; Ritornel, Londen; Amstelstroom, Rouaan; Bosworth, Londen, voor IJmuiden; Pe ter Leigh, Rotterdam; Oosterburgh, Rotterdam; Victres, Rotterdam; Wonosari, Rotterdam; Per- go, Vaasa. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Calchas van Rotterdam; Laertes, Hamburg. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Gerd Frese naar Rotteredam; Helicon, Nassau; Adèle Ohlrogge, St. Domingo; Breda, San Juan; Greb- bestroom, Rouaan; Wolanda, Great Yarmouth; Banka, Birkenhead, van IJmuiden; H.K.S. De Hoop, Rotterdam; Tubo, Antwerpen; Priozersk Stavanger; Noord, Hamina; Biri, Antwerpen; Lissabon, Hamburg; Sylt, Ventspils; Armin, Col chester; Elli Ahrens, Belfast; Esso Emden, Ham burg; Finlandia, Helsinki, van Velsen; Lubox, Rotterdam; Swift, Harlingen; Martha Ahrens, Rotterdam; Flensau, Rotterdam; Bramber, New castle; Willemstad, Antwerpen; Breehorn, Onega; Ratsenburg, Rotterdam; Jantje Eppina, Delfzijl; Mica, Antwerpen; Tilo von Wilmowsky, Pepel; Butt, Hamburg, van Zaandam; Lapwing, Londen, van IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden; Ploiesti naar Constanza; Leonidas, Tunis; Limfjord, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Met de beste herinneringen aan de tien de mei, waarop het eerste elftal van de voetbalvereniging Breesaap het eerste- klasseschap behaalde van de KNVB-ama- teurclubs. werd donderdagavond in het sportpaviljoen Koningsveld de jaarlijkse vergadering gehouden. De aftredende voorzitter, de heer J. de Ruiter, is ver vangen door de heer W. Zand, die twee jaar geleden deze functie bekleedde. De heer J. de Ruiter jr., toonde zich voldaan over de grote belangstelling; spe ciaal begroet werden de leden van ver dienste en de waarnemend directeur van „Kennemerstaten", de heer W. Faassen. Het laatste seizoen werd beheerst door het mogelijke behalen van het zo fel begeerde kampioenschap, wat, dank zij aller mede- LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 werking, nog wonderwel is gelukt en dat tevens de prachtige promotie inhield, die nu weer meer activiteiten van allen gaat vragen. Volgens het jaarverslag van de heer M Meijer, penningmeester, bedroegen de in komsten en uitgaven ruim dertienduizend _ulden, met een batig saldo. De toto-op brengsten waren wat teruggelopen, maar de verklaring hiervoor is, dat de zuster verenigingen in Kennemerstaten door hun deelneming in de sporttoto ook hun aan deel opeisen. Het zeer uitvoerige jaarver slag van secretaris C. Hoen stond uiter aard in het teken van de bereikte promo tie naar de top van het amateurvoetbal. Trainer W. Wit heeft zijn contract met een jaar verlengd. Het ledental liep iets terug naar 398 leden, waarvan 162 senior leden. Bij de huldiging van de kampioen ontvingen die van de „zaterdag" foto's. De eerste-elftalspelers kregen een fraaie fo- tokoppenverzameling in lijst. Namens een aantal supporters schonk de heer Zand de spelers allen een mooie voetbalkoffer en ontving oefenmeester Wit een uitrustings tas. Leider Spruit zelf kreeg, met veel in stemming, een reiswekker ten geschenke. In de nacht van woensdag op donderdag is door een onbekende ingebroken aan boord van een drijvend winkeltje in de Penhaven te Velsen. De parlevinker ver mist een aantal pakjes sigaretten en een doos sigaren. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: Alleen voor spoed gevallen: H. J. Bonhof, Van den Vondel laan 34, Driehuis, tel. 02550-7400. SANTPOORT Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 02560-8310. Apotheek, Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Ten Harmsen van De Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeyl- mans; van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: G. J. Vos, Arendsweg 124, Bever wijk, tel. 02510-23586; artsen: Fierstra sr., Fierstra jr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling; van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: M. A. de Ruiter, Schuistraat 44, Beverwijk, tel. 02510-23553; zondag van 9 tot 24 uur: M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, tel. 02510-23340. Tandartsendienst: Van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur, alleen voor spoedge vallen en nachtdienst voor Beverwijk, Velsen en IJmuiden, H. J. Bonhof, Van den Vondellaan 34, Driehuis, tel. 02560- 7400. Apotheek: Voor Beverwijk, Velsen en 1 Heemskerk, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur en nachtdienst, alleen voor spoedgevallen: Apotheek J. Kroo- nenberg, Van der Hoopstraat 123, Bever- J wijk, tel. 02510-26815. Watervliet. De korfbalvereniging Wa tervliet, die in de eerste klasse KNKB zich heeft kunnen handhaven, houdt dins dag, 16 juni in het sportpaviljoen Konings veld in Velsen-Noord haar jaarveragering. Pensioen. De heer W. Brouwer uit IJmuiden-Oost, werkzaam bij de afdeling Werktuigkundig Onderhoud van Hoog ovens IJmuiden, heeft de maatschappij wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd verlaten. De heer Brou wer is ruim 25 jaar bij Hoogovens in dienst geweest. Visserjj en Scheepvaart. B. en W. van Velsen steleln de raad voor, de heer J. van der Winden te Santpoort, sedert 1 septem ber 1963 werkzaam als direteur in tijde lijke dienst aan de gemeentelijke School voor Visserij en Scheepvaart te IJmuiden, met ingang van 1 augustus 1964 als zodanig in vaste dienst te benoemen. Nieuwe school. Ir. A. Griffioen, voor zitter van het Christelijk Nationaal School onderwijs, heeft donderdagavond de ge heel naar de moderne opvattingen inge richte Colignyschool aan de Maasstraat in Oosterwijk, gemeente Heemskerk, geopend en overgedragen aan het hoofd der school, de heer J. Caspers. Advertentie SPAARZAAMHEID IS WIJS BELEID in de gemeente Velsen die voor een spannend koersverloop kun nen zorgen. De organisatie van deze IJmuider ron de, die wordt gehouden op het parcours Maasstraat en Heerenduinweg, is door de Velser sportstichting weer opgedragen aan de Beverwijkse -rennersclub „Kennemer- land". De aspiranten (50 man) bijten om één uur de spits af met een rit over 25 kilometer. Daarna starten negentig nieu welingen voor een race over 60 kilometer. Tot de kanshebbers behoren onder andere de sterke Tij men Groen uit het Friese plaatsje Follega, de Beverwijkers Sjaak de Goede. Peter Slotemaker en Gé v. d. Winden, Proosdij uit Baarn, de Amster dammer Harry Jansen en Jan Buis uit Zwanenburg. Groen, De Goede en Proosdij zijn respectievelijk nieuwelingenkampioen van de provincies Friesland, Noord-Hol land en Utrecht. Onder de deelnemers bevinden zich ook de IJmuidenaren Van de Borre, Van Wijk en De Haan. Na de finish van de nieuwelingen ver trekken de zeventig amateurs voor een wedstrijd over 100 kilometer. Kanshebbers voor de overwinning of één der ere plaatsen zijn onder meer de Heemskprker Jan van Rijn, Jan Timmer uit Velsen- Noord, Jan Serpenti uit Wijk aan Zee, de Haarlemmers Jan v. d. Horst, Bram Schenk en Rinus Stevens, Gep Cuvelier uit Nieuw-Vennep, Jan de Jong en Ko Zomer uit Halfweg, de Amsterdammers Joop Wuurman en Charles Ruikers en Ko Oele uit Lisse. De korfbalclub Watervliet zal zondag met twee twaalf tallen deelnemen aan de in Haarlem te houden seriewedstrijden van Aurora, waar in voor de tweede klasse-afdelingen verder uitkomen MEO, Oosterkwartier, Nieuw Flora en Victoria. Watervliet 2 speelt voor de 3de kl. KNKB-afdelingen met DKV, Neptunus, Hilversum en Aurora 2. Op zon dag, 21 juni wordt deelgenomen aan se riewedstrijden van BEP in Purmerend, waarheen Watervliet met drie twaalftallen trekt, waaronder een juniorenploeg. Watervliet heeft het Voornemen om te komen tot oprichting van een pupillenaf- deling voor de korfbalsport, waarvoor de leeftijd van acht tot tien jaar zal geleden. In de Velser Sportweek speelt Watervliet maandag, 15 juni op het Koningsveld te Velsen-Noord een wedstrijd tegen een ge combineerde Velser ploeg van Neptunus en DKV. Na deze wedstrijd wordt een selec tieteam samengesteld, dat op woensdag 17 juni in IJmuiden op de rolschaatsbaan aan het Gij zenveldtplantsoen een selectieploeg uit Amsterdam zal ontmoeten. Advertentie Ideaal voor strand enz. uw logés - kamperen Koningsplein 8 - IJmuiden-West Vele honderden toeschouwers waren donderdagavond op het IJmuidense strand getuige van de eerste verrassende neder laag van de ranglijstaanvoerder in de C- afdeling en titelhouder, Zuidpier, tegen Marktplein, dat als een „outsider" be schouwd werd. Het enige doelpunt werd reeds in de tweede minuut van de wed strijd gescoord. Scheidsrechter Akkerman sr. moest toen naar de middenstip wijzen, omdat Joop ter Lindert de bal langs de Zuidpier-goa- lie gewerkt had. Hoe ook de „tricolores getracht hebben om tenminste de gelijk maker te scoren, het was toch Marktplein, dat na de spannende wedstrijd, als over winnaar uit het strijdperk trad: Zuidpier leed zijn eerste nederlaag! De A-afdeling kreeg een andere lijst aanvoerder. Het duel tussen de pavil- j oenselftallen van Zeedistel en Zeezicht moest beslissen wie deze erepositie van de P.W.-Boys mocht overnemen. Ook deze wedstrijd werd door slechts één doelpunt beslist. Het was Dick van Duyvenbode (De Kennemers), die in de eerste helft Zeezicht naar de overwinning kon schieten. Na de PAM in de A-afdeling is nu de tweede uitschakeling een feit geworden. De rode lantaarndrager in de C-afdeling, het fabrieksteam van de Plastic Packing kon het niet bolwerken op het zware Zee- zichtveld tegen Genius. Hoewel de „whi tes" de hatelijke 0 van hun doelgemiddel- De Velser Sportweek wordt zaterdag middag om 13 uur geopend met Wieler ronde van IJmuiden, die gehouden wordt op het parcours Heerenduinweg-Maas straat. Dit jaar heeft de BRC Kennemer- Iand, die deze ronde organiseert, de klim mende en bochtige Heerenduinweg in de route opgenomen. Omdat het grootste gedeelte van het par cours door de niet-bebouwde kom voert, hebben de leveranciers niet zoveel moei lijkheden met het bezorgen als voorheen. Het eerst komen de adspiranten aan bod, die gevolgd worden door de nieuwelingen. Het hoogtepunt van deze ronde is de ama- teurskoers, die om ca. halfdrie aanvangt. De prijsuitreiking is na de afloop in Ca fé Kraak aan het Marktplein. De arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 9 juni 1964 in staat van faillissement verklaard: L. van der Leun, wonende te De Kaag, gemeente Haarlemmermeer, Nassaulaan 20. Rechter commissaris: mr. J. D. Vink. Curator: mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procureur te Haarlem, Gerard Balsink, wonende te Vogelenzang, gemeente Bloe- mendaal, Leidsevaart 104. Rechter-com- missaris: mr. J. D. Vink. Curator: mr. A. S. Groen, advocaat en procureur te Haarlem, Ale de Wilde, wonende te IJmuiden, ge meente Velsen, Ladderbeekstraat 64. Rech- ter-commissaris: mr. J. D. Vink. Curator: mr. A. J. Fibbe, advocaat en procureur te Haarlem en Jan Geluk, meubel- en wo ningstoffeerder, wonende te Haarlem, Hee rensingel 167 rood. Rechter-commissaris: mr. J. D. Vink. Curator: mr. J. E. Rutgers, advocate en procureur te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 10 juni 1964 ge ëindigd het faillissement van: Pieter Stef- fens, technisch adviseur, wonende te Haar lem, Reigerstraat 15, uitgesproken d.d. 5 juni 1962. Rechter-commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. J. W. Rut gers, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 6 juni 1964 ge ëindigd het faillissement van: E. Krikke, wonende te Haarlem, Friezenstraat 20, uit gesproken d.d. 22 oktober 1963. Rechter commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. M. E. Jonker, advocaat en procureur te Haarlem. Als advocaat en procureur bij de arron- I dissementsrechtbank te Haarlem werd op dinsdag 2 juni 1964 beëdigd: mr. B. C. Ro- mijn, wonende te Santpoort, gem. Velsen, kantoorhoudende te Haarlem. Als advocate en procureur bij de arrondissementsrecht bank te Haarlem werd op dinsdag 9 juni 1964 beëdigd: mej. mr. J. E. Rutgers, wo nende te Amsterdam, kantoorhoudende te Haarlem. Advertentie Onze ervaren interieur-adviseurs tonen u graag onze nieuwste collectie Europa meubelen, bankstellen. eetkamers, wandcombinaties, slaapkamers enz. Zij zullen u graag vertellen waarom Europameubelen zo goed, zo apart en toch zo voordelig zijn. Woninginrichting Op de schoolplaats van de Hugo de Groot ULO aan de Grahamstraat in IJmuiden vindt om 14 uur de start plaats van de Sportweekwandeltocht, die door de gehele gemeente voert. Het hoofdthema van deze sportweek is de stedenontmoeting tussen het organise rende Velsen en Alkmaar. Op het hoofd- veld van Schoonenberg spelen de sterke dameshandbalteams van beide steden om 18.40 uur tegen elkaar. Het Velsense team wordt samengesteld uit speelsters van Full Speed. IJmond en IEV. Veel belangstelling zal de stedenvoet- balwedstrijd (voor amateurs) Velsen-Alk maar trekken. Het Velsense amateurelftal is als volgt samengesteld. Doel: Van den Boogaard (VVB); achter: Bruisschaart (Waterloo) en Meliefste (IJmuiden); mid den: Weber (Velsen), Schoorl (Velsen) en Haverkamp (Stormvogels); voor: Kie wiet (Stormvogels), Nat (VSV), Demmers (Waterloo),. Langbroek (VSV) en Voet (VSV). Reserves: Van Gooi (Stormvogels) Hoogendijk (VVB) en Thijms (Waterloo) In de gymnastiekzaal van het gymna sium Felisenum komen de hoofdklasse teams van Velsen en Heerlen in een bad mintonhal uit. Velsen, dat het gepresteerd heeft om tot één van de zes hoofdklasse teams te behoren, komt met zijn sterkste opstelling uit. De veelvuldig Nederlands kampioen Pim Seth Paul (Velsen) moet het opnemen tegen de sterkste speler van Nederland, de zeer sterke Indonesiër Leo Kountul. Ronald Philips, Loes Formanoy en Loes Mossel komen voor Velsen in de enkelspelen uit, terwijl Conny Visman in de dubbelspelen zal worden ingezet. Agenda zaterdag 13 juni. Parcours Hee renduinweg-Maasstraat te IJmuiden: 13.00 Wiellerronde van IJmuiden voor adspi ranten, nieuwelingen en amateurs. Hugo de Groot ULO, Grahamstraat te IJmuiden: 14.00 Start Sportweekwandeltocht. Hoofd veld Sportpark Schoonenberg: 18.40 Da- meshandbalstedenwedstrijd Velsen- Alk maar; 19.00 Voetbalstedenwedstrijd Vel sen-Alkmaar; 19.45 Tweede helft handbal wedstrijd; 20.05 Tweede helft voetbalwed strijd. Gymnasium Felisenum te Velsen- Zuid: 20.00 Badmintonwedstrijd tussen de hoofdklasse-teams van BC Velsen en HBC '57 (Heerlen). de kwijt zijn, spreken de 28 tegendoelpun ten toch wel boekdelen. Het toch niet zo bijster sterke Genius, dat nog steeds een serieuze kandidaat voor uitschakeling is, wist in de „Plastic"-verdediging liefst acht bressen te schieten (8-1). Het is nog een open vraag in deze af deling wie met de Plastic Packing tot de ongelukkige uitgeschakelde strandvoetbal- elftallen behoort. Zelfs l'Avenir, waarin toch 2 spelers van het Velsense stedelijke team spelen, staat nog niet veilig in de B-afdeling! Op verzoek van Bureau Wijsmuller is de wedstrijd, die gisteravond op het Noord- zeeveld tussen Wijsmuller en Clubhuis Brulboei gespeeld zou worden, tot donder dag 25 juni uitgestald. Hier volgen de uitslagen van gister avond: Afdeling A: Paviljoen Zeedistel- Paviljoen Zeezicht 0-1; Afdeling B: Bu reau Wijsmuller-Clubhuis Brulboei (uitge steld). Afdeling C: Paviljoen Zuidpier- Marktplein 0-1 en Genius-Plastic Packing 8-1. Programma hedenavond: Door de misstap van titelhouder Zuidpier is de wedstrijd hedenavond op het Zuidpier veld tussen het nog ongeslagen team van Paviljoen Schoonenberg en concurrent IJmuider Reddingsbrigade plotseling van groot belang-in de C-afdeling geworden. Op het Zeezichtveld kunnen De Boeke- niers de uitschakeling van Rederij Goed koop tot een feit maken. Noordzee moet van Deutz in de B-afdeling winnen om aanspraken te kunnen blijven maken op de bovenste plaats van deze afdeling, waar door de uitschakeling van Deutz een feit kan worden. P. W. -Boys Is op het Zee zichtveld favoriet tegen het reeds uitge schakelde PAM in de A-afdeling. Nieuwe bestuursleden De heren T. J. Keur en C. Zegel zijn op de laatstgehouden coachesvergadering ge kozen in de strandvoetbalcommissie, dia nu uit zes personen bestaat. De officiële ranglijsten van de drie af delingen van de IJmuidense strandvoet- balcompetitie zien er als volgt uit: Afdeling A Pav. Zeezicht5 4 1 0 P.W.-Boys 5 4 0 1 Pav. Zeedistel5 3 0 2 Groentehandelaren 4 2 0 2 De Boekeniers 3 1 1 1 Red. Goedkoop 5 1 0 4 P.A.M5 0 0 5 Afdeling B Strandplateau 6 5 0 1 Clubhuis Brulboei .4 3 0 1 Pav. Noordzee 4 3 0 1 l'Avenir 4 2 0 2 Bur. Wijsmuller 5 2 0 3 Zeevogels 5 1 0 4 Deutz 4 0 0 4 Afdeling C Pav. Zuidpier5 4 0 1 Pav. Schoonenberg .4 2 2 0 Marktplein 5 2 2 1 IJ.R.B4 2 11 VICO 5 1 2 2 Genius 4 1 1 2 Plastic Packing 5 0 0 5 15- 4 16- 6 12- 6 8- 6 5- 7 4-21 7-17 19- 4 15- 3 12- 4 10- 6 7-13 4-19 1-21 10 6 6 4 4 2 0 15- 9- 9- 10- 8-13 12-10 1-28 Een driejarig meisje uit IJmuiden-Oost stak gistermiddag plotseling de Zeeweg over. De kleuter werd door een wielrijder aangereden, waarna zij door de ongeval- lendienst naar het Antonius-ziekenhuis werd vervoerd. Nadat haar (schaaf-)won- den waren behandeld, werd het kind naar huis gebracht. Slechter liep het af met een achttien jarige hulp in de huishouding, die op haar bromfiets rijdende, op de hoek Terrasweg- Wulverderlaan in Santpoort, werd aange reden door een personenauto, aan wie zij geen voorrang had verleend. De ongeval- lendienst bracht de jongedame naar het Antonius-ziekenhuis, waar een kaakfrac- tuur werd geconstateerd. Zij zal nog enigo tijd in het ziekenhuis moeten blijven.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7