<2S2> Betrouwbare statistieken bewijzen hun waarde in de bollenhandel Anti-nazi spoorloos Zanzibar wordt een Cuba aan Afrikaanse oostkust Duivenrel in Antwerpen m nuttige en PLEziERicE dag Tweemaal amateur- toneel op het N.A.T.U.-zomerfeest Fa. B. ENGELENBERG NYLON JASSEN Kilo marihuana in beslag genomen Botsing tussen tram en trein in Den Haag J Mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk overleden Zwitserse kelner ernstig gewond na ongeluk op Zandvoorts circuit MAANDAG 15 JUNI 1964 De Nederlandse Amateur Toneel Unie is in deze contreien een veel belang rijker instelling dan in veel andere streken in ons land. Op de achtergronden daarvan wil ik hier niet dieper ingaan, maar wel constateren dat er twee voor de hand liggende factoren zijn, ten eerste het grote aantal goede amateurtoneel clubs in vergelijking met elders, en ten tweede de bereidheid van die clubs om samen te werken, ook al koesteren de besturen van de N.A.T.U.-afdelingen idealen, die een inniger samenwerking beogen. Eén van die bijdragen tot een beter onderling begrip, maar ook tot vermaak naast de zo nuttige lering is de jaarlijkse zomerbijeenkomst van de Noordholland se afdelingen, zaterdag door het bestuur van de afdeling Zuid-Kennemerland georganiseerd, 's middags in Nieuw-Berkenrode in Heemstede, 's avonds in de Haarlemse Stadsschouwburg. Y, M Boodschaptoneel Bewaar altijd je kalmte" OFFJCiëLE VERKOOF SIKKENS LAKKEN Hoogglans- lak F. A. Flaat veertig jaar bij de NZH Hein Steehouwer Unie met Tanganyika van geen betekenis DAT LEUKE VLOTTE KAPSEL maakt MOLENDIJK voor u 5!«BSg Bomaanslag in Z.-Afrika Een vrij groot aantal amateur-tonelisten uit geheel Noord-Holland had dankbaar gebruik gemaakt van deze gelegenheid tot het versterken van vriendschapsbanden en uitwisselen van toneelervaringen. Om de gezelligheid ook aan haar trekken te doen komen waren er een thé dansant, een ge zamenlijke koffiemaaltijd en twee toneel opvoeringen. De belangrijkste opvoering was die in de avonduren in de schouwburg van „De gendarm van Europa" van Ben van Eijs- selsteijn door een voor deze gelegenheid gevormd centraal gezelschap, bestaande uit leden van de aangesloten verenigingen. Deze opvoering was niet bedoeld als „model-toneelspel", eerder als verstrooi ing, omdat het nu eenmaal helaas niet mogelijk is een groot aantal top-spe- Iers uit de verschillende verenigingen bij' een te krijgen in zo'n gelegenheidsgroepe ring. Voor „De gendarm van Europa" was slechts een voorbereiding van vier weken mogelijk geweest, hetgeen voor een volbe- zet kostuumstuk veel te kort is. Het werd toch een bevredigende opvoering als men deze handicap voor ogen blijft houden. Dit spel van Eijsselsteijn, zelden ge speeld omdat het een zware mannenbezet- ting vergt, is een tendensstuk in pseudo' historische vorm. Het speelt in Russische hofkringen, ongeveer in 1830, en toont een facet van de machtsstrijd tussen Tsaar Ni eolaas I en diens doodgewaande broer en voorganger, Tsaar Alexander I, beiden his torische figuren natuurlijk, doch hier de dragers van de ideeën van Van Eijssel steijn, die dwingelandij, verpersoonlijkt door Nicolaas stelt tegenover de huma ne instelling van Alexander. Ook de ande re figuren, gouverneurs, hoge militiaren de Tsarina, een maitresse, zijn „papieren personages", in het leven geroepen om zich uit te spreken vóór of tegen dwinge landij. Zo'n stuk is alleen genietbaar als het goed is geschreven, voldoende handeling heeft en als het spanning brengt. Is het dat niet, dan sterft het aan zijn moraal. Wel, Van Eijsselsteijn bezit het vermogen om zo'n ideeënstuk boeiende dialogen mee te geven. Binnen de beperkingen van de mogelijk heden is het stuk goed gespeeld, met zelfs een aantal uitblinkende figuren, amateur tonelisten, die het in dit geval dus meer moesten hebben van de kracht van hun persoonlijkheid, toneel routine, snel inle vingsvermogen en improvisatie-techniek. Slechts enkele namen van de velen wil ik hier noemen, van hen dus, die de moei lijke opgave het beste te boven kwamen. Dit is dus geen beoordeling van hun ta lenten in het algemeen, die wellicht heel anders geschakeerd liggen in een stuk dat wel grondig zou zijn voorbereid. Herman van Asperen droeg bij de heren als Iwailowski, gouverneur van Siberië, de voorstelling door een natuurlijk gevoel voor houdinig en goede beheersing van zijn middelen. Hij werd naar voren gesecon deerd door Jan Heijink, Jan van der Wolf en Ben Wagemans als hoge officieren. Ben Huizer was als Petrow alias Tsaar Alexan der iets te veel profeet en te weinig heer ser. Een uitstekend staaltje van typerings kunst gaf Rob Berkhout als francofiele Russische graaf te zien. Dit was een bij- MOSKOU (Reuter) Een toekomsti ge Russische ruimtevaarder, die in het orgaan „Rode Ster" alleen met de naam Serge werd aangeduid, is vol gens dit blad onlangs aan de dood ont snapt. De koorden van zijn reserve valscherm raakten verward in die van zijn beschadigde parachute. De ivoorden van ruimtevaarder Nikolajev indachtig: „Bewaar altijd je kalmte" haalde Serge, terwijl hij met grote snelheid de aarde naderde, cen timeter voor centimeter de koorden van de reserveparachute in, totdat deze van het andere valscherm los kwam. Een beeld uit „De Gendarm van Europa". V.l.n.r. Tsarina Alexandra, Graaf Terne, Graaf Wesemberg, Tsaar Nicolaas 1, Iwailowski, gou verneur van Siberië en Anna, zijn zuster. zonder rake schets van een zwakke ijdel tuit. Guus Boersma had slechts heel korte tijd gekregen ter instudering van zijn rol van Nicolaas I. Hij viel niettemin niet uit de toon. Door beheersing, houding en kundig spe len viel Mady Misset op in de rol van An na, zuster van de gouverneur en maitresse van de Tsaar. Aan haar spel viel de korte voorbereidingstijd beslist niet af te lezen. Hartveroverend door natuurlijke aanleg en aanwending van haar stemmiddelen was Karin Loeb, die van een dienstbode rolletje een belevenisje wist te maken in een blijspeltoon, die in het stuk wellicht niet helemaal was ingepast, maar een verkwikking voor de kijker was. Regisseur Gelijn Molier heeft met kunst en vliegwerk een ensemble moeten forme ren en een aantal min of meer toevallige Advertentie Doclslciat J? Haarlem Tel 1i2!T Op dinsdag 16 juni herdenkt de heer F. A. Flaat het feit dat hij veertig jaar geleden bij de NZH in Haarlem in dienst kwam. Hij was aanvankelijk werkzaam als timmerman; na een paar maanden echter schakelde hij over na de rijdienst. Na een jaar werkzaamheden als remise beambte te hebben uitgevoerd, werd de heer Flaat in 1926 wagenvoerder. In 1935 werd hij ingedeeld bij het korps NZH- chauffeurs. In 1946 werd de heer Flaat conducteur en in 1954 volgde zijn bevor dering tot conducteur-tramgeleider. ontmoetingen tussen amateur-spelers moe ten ombuigen tot een geënsceneerd spel. Hij moet wel een grote handigheid bezit ten om zoiets nog tot een bevredigende voorstelling te kunnen brengen, hetgeen een compliment op zichzelf is. Onder regie van Joop Bisenberger was 's middags in Nieuw-Berkenrode de amu sante eenakter van Louisa Treves opge voerd, „De brief van Don Juan", een stuk dat om zes virtuoos spelende dames vraagt, die een blijspeltoon a la Goldoni kunnen opbrengen. De studietijd bedroeg slechts twee weken en het gedaagde type tonelisten bleek kennelijk niet voorhanden. De gezochte typering werd nog het best benaderd door Gerda Heemskerk als on uitstaanbare Condesa Del Montalo. De meeste anderen bleven te huiselijk om Spaanse zwier en „Carmenesk" liefdes vuur tot leven te brengen. Het niet al te zeer slagen van deze op voering vermocht de algemeen heersende bijzonder plezierige sfeer niet te benadelen en daar is het bij een zomerfeest waar aan muziek van „The Volcano's" tijdens het thé dansant een gewaardeerde bijdra ge vormde tenslotte toch om begonnen. In de woning van een 24-jarige kunst fotograaf in het centrum van Amsterdam hebben rechercheurs van de centrale re cherche een kilo marihuana in beslag ge nomen. De fotograaf is gearresteerd. In de nacht van zaterdag op zondag is op het Hobbemaplein in Den Haag een tram van de H.T.M. in botsing gekomen met een vuilafvoertrein van de Nederland se Spoorwegen. Niemand liep letsel op, maar de schade was aanzienlijk. Het ver keer werd anderhalf uur gestremd. Het spoor van tramlijn 6 en dat van de vuilafvoertrein kruisen elkaar op het plein. Bij de botsing ontspoorde de tram en werd zwaar gehavend. De trein liep lich te schade op. Het Produktschap voor Siergewassen heeft zjjn jaarverslag over 1963 weer rond gezonden. Veel bloembollenmensen vergeten het te bestellen en zijn dan later stom verbaasd als een collega met een hele ry cijfers loopt te schermen. Er staan nameiyk zeer interessante gegevens in, doordat steeds meer landen bezig zijn betrouwbare statistieken aan te leggen. Als de een dat doet, dan moet de ander mee wil hy niet onder tafel worden gecyferd. We weten daardoor ook, dat de bloembollenteelt in Japan, speciaal die van tulpen voortdurend wordt opgevoerd. Eigenaardig is, dat die van gladiolen zakt. In Engeland handhaven de tulpen zich met moeite, maar daar worden al meer narcissen geteeld dan hier. Laten we eerst echter de trieste ge schiedenis van 1963 vertellen. In dat voor jaar zijn ongelooflijk veel bloembollen ge stikt in het dooiwater, dat door de vorst of hal in de grond niet weg kon. Aange zien het Produktschap de uitgevoerde aan tallen bloembollen precies weet en ook de overgeschoten hoeveelheden is het een klein kunstje om bij benadering te schat ten hoeveel bloembollen men gemiddeld van een are oogst. Wat onlogisch houdt het de verkoop in Nederland constant op 27.500.000, hoewel wij mensen kennen, die jaar in jaar uit meer verkopen. Met deze WÜRZBURG (AP) Dr. Elmar Herte- richt, een arts uit Würzburg die vorig jaar opschudding in West-Duitsland heeft (Van onze correspondent) LONDEN In Engeland heerst onge rustheid over Zanzibar. Vijf maanden na het uitbreken van de revolutie is Zanzi bar volgens een speciale correspondent van de Sunday Telegraph nog steeds een ge wapend kamp. De unie met Tanganyika wordt door de nieuwe heersers genegeerd. Officiële functionarissen uit Dar-es-Salaam wordt de toegang geweigerd. Op het zus- tereiiand Pemba duurt de terreur voort. (Van onze correspondent) BRUSSEL Bij de honderdduizenden duivenhouders die België rijk is, is twijfel en verontwaardiging gezaaid door hetgeen men het Antwerpse duivenschandaal heeft genoemd. Het gaat daarbij om het volgen de: bij wedvluchten met duiven worden de vogels verzameld in £rote manden. Die gaan per vrachtauto of trein naar de start plaats. Er zijn begeleiders. Deze begeleiders moeten zorgen dat de duiven op tijd wor den gevoederd en .gedrenkt, dat manden op tijd worden gelost en goed opgesteld en ook dat Ze op de afgesproken tijSen'nn vrijheid worden gesteld zodat zij de vlucht kunnen maken. In de meeste wijken van Belgische ste den en dorpen waar duivenhouders wonen ziet men hen zaterdags en zondags dan ook vol ongeduld op straat staan wach ten op de terugkomst van hun pouledieren. De Belgische radio geeft zaterdag- en zon dagochtend uitgebreide berichten over het lossen van de duiven en over de weers gesteldheid. Wat is er nu gebeurd? Het bestuur van de grootste Antwerpse vereniging van dui venhouders heeft dezer dagen twee contro leurs naar het plaatsje Dourdan in Noord- Frankrijk gezonden. Ze moesten controle ren hoe daar de duiven werden gelost en vrijgelaten. De behandeling en verzorging bleken onbeschrijflijk slecht. Een man trok de veel te zware manden uit de trein wagons en kwakte ze tegen de straat. Wa ter gaf hij niet aan de dieren en het bleek dat ook de bijna 40.000 Belgische en Ne derlandse duiven die eveneens uit Dourdan moesten starten evenmin iets te drinken hadden gekregen. Ook het openen van de manden bleek geheel verkeerd georganiseerd. Ze waren zo geplaatst dat de duiven bij het vrijko men tegen elkaar opvlogen en er was een tijdsverschil van vijf minuten tussen het openen van de eerste en dat van de laat ste mand. Duivensport-technisch is dat bijzonder onjuist. Het rapport van de controleurs van de Antwerpse club heeft veel stof doen op waaien, omdat andere clubs vrezen dat ook hun duiven niet op de juiste wijze be handeld zijn. Bovendien heeft de verkeer de behandeling natuurlijk de resultaten van de wedvluchten beïnvloed. De Belgische duivensportwereld is tot in haar grond vesten in opschudding gebracht. De jongste schanddaad is het afranselen van 1200 mannen, die weigerden deel te nemen aan een „vrijwillig nationaal bouw project". De politie werd gedwongen mee te doen aan deze ranselpartij. Dagelijks kan men vierhonderd halfgeoefende Afri kaners, leden van het „bevrijdingsleger" onder leiding van hun Russische instruc teurs, zien oefenen met automatische wa pens. Zij rijden in groene Russische trans portauto's van en naar strategische pun ten op het eiland en zij patrouilleren 's avonds en 's nachts door de straten met automatische wapens in aanslag. Er zijn ook driehonderd gewapende le den van de politie van Tanganyika op het eiland, wiens voornaamste bezigheid het is het bewaken van het regeringsgebouw en andere punten, waar het leger al op wacht staat. Er wordt derhalve op dit gebied dubbel werk verricht. Maar het is het le ger, dat bijna geheel wordt aangevoerd door Arabische officieren, die door de com munisten zijn geoefend, dat op bevel van de regering arrestaties en huiszoekingen doet. Deze officieren worden in kleine groe pen voor verdere opleiding naar de Sov jet-Unie, China, Oost-Duitsland en Cuba gestuurd, terwijl de minderen bij honder den tegelijk naar Indonesië worden gezon den. Het meest onrustbarende nieuws is de afkondiging dat zondag alle „vrijheids strijders" met een modern wgpen en met eenigrote hotVdeïftëid munitie zbUdèh ïijn uitgerust om het land te verdedigen en op te treden tegen „imperialisten, versprei ders van geruchten en contra-revolutionai ren". Minderheden zijn bevreesd dat dit tot wettelijke moord zal leiden. Britse amb tenaren zijn vervangen door Russische, Chinese en Oostduitse. De gehele voorlich ting is in communistische handen. Er is nog geen enkele aanwijzing dat door de unie met Tanganyika de commu nistische invloed is verminderd. Na het vertrek van de Britse leraren zijn de kin deren van de middelbare scholen overge leverd aan Oostduitse leraren, wiens En gels zij nauwelijks kunnen verstaan, aldus de correspondent. veroorzaakt door een aantal hoge func tionarissen van de stad Würzburg aan de kaak te stellen als voormalige nazi's, is verdwenen, zo heeft zijn vrouw vandaag verklaard. De 35-jarige Hertericht vertrok op 2 juni naar Warschau om daar een juridisch congres bij te wonen. Hij zou op 10 juni terug zijn gekomen, maar hij is er nog steeds niet. Advertentie waterafstotend, doch winddicht voor DAMES en HEREN 29.75 Gen. Cronjéstraat 40-44 Telefoon 54679 Haarlem Advertentie Haute Coiffure - Salon de Beauté Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 60643 Bus 2 EHBO-posten en brandweercorpsen in Engeland bedienen zich tegen woordig op grote schaal van deze nieuwe vinding voor de kunstmatige ademhaling: een soort blaasbalg met ventiel dat volgens hetzelfde principe werkt als de mond-op-mond-beade ming die de laatste tijd zoveel opgang gemaakt heeft, maar wel hygiënischer is dan deze. Hier wordt het geval ge demonstreerd op een charmant proef konijn door twee Rode-Kruishelpers. Mr. dr. R. H. baron de Vos van Steen- Wijk, oud-lid van de Eerste Kamer voor de V.V.D. en oud-commissaris der Konin gin in de provincie Drente is zaterdag in Zwolle overleden. RJ H. baron de Vos van Steenwijk werd 8 november 1885 in Zwolle geboren. Hij studeerde rechten aan -de rijksuniversiteit te Leiden, waar hij in 1912 tot doctor in de staatswetenschappen promoveerde op een proefschrift getiteld; „Stemplicht". Hij werd daarna in Haarlem adjunct-com mies aan de Provinciale Griffie van Noord-Holland. In 1918 werd baron de Vos van Steen wijk commies-griffier bij de Tweede Ka mer. Na het overlijden van de griffier mr. Arntzenius in 1920 werd hij op 1 juli van dat jaar griffier. In 1931 volgde zijn benoeming tot Com missaris der Koningin in de provincie Drente. Hij heeft veel tot de opbouw en de bloei van deze provincie bijgedragen door de vestiging van grote bedrijven te bevorderen en bijzondere aandacht te be steden aan de aanleg en de verbetering van de verkeerswegen. Ook de landbouw belangen waren bij hem in goede handen. Zelf exploiteerde hij een landbouwbedrijf in De Wijk (gem. Meppel). Tijdens de bezetting nam baron de Vos van Steenwijk ontslag als Commissaris der Koningin. In 1945 werd hij opnieuw benoemd. In 1951 kreeg hij eervol ontslag uit deze functie. In datzelfde jaar werd hij gekozen tot lid van de Eerste Kamer waar hij deel uitmaakte van de V.V.D.- fractie. R. H. baron de Vos van Steenwijk was grootofficier in de Orde van Oranje Nas sau en ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. fout er bij inbegrepen komt men tot op brengsten, die zo tussen de 2700 en de drieduizend stuks per are liggen. Van tul pen kwam men dit jaar niet hoger dan 2180 stuks! De hyacinten liepen terug van 1849 naar 1654 en de narcissen van 1480 naar de 1365 stuks. We hebben ons laten vertellen, dat er toch heel wat kleine bloembollenkwekers in Noord- en Zuidhol land, die meestal niet op de beste tuin zitten, nu bij een baas zijn gaan werken. De export is, zoals we al wisten ook een flink eind teruggelopen. Merkwaardig is, dat in Denemarken meer werd geïmpor teerd dan gewoonlijk. De Denen hebben dat voorjaar waarschijnlijk ook een flinke last gehad van de vorst. Frankrijk kreeg meer hyacinten dan gebruikelijk. Er is daar een flinke cultuur van hyacinten in opbouw, tenminste volgens een Nederland se adviseur daar. Gegevens, die enigszins betrouwbaar zijn, schijnen niet te krijgen te zijn. In Japan is men druk doende om een menswaardig bestaan te zoeken voor de honderdduizenden boertjes, die allemaal nog erger minimumlijders zijn dan onze kleinste keuterboertjes in de zandgebie den. Van regeringswege wordt er veel ge daan, onder meer door wetenschappelijk onderzoek en een uiterst strenge controle op de uitvoer. In 1957-58 werden 300 ha. tulpen geteeld tegen 548 in 1961-61. Een constante voor uitgang dus. Het lijkt een onbeduidend ge tal vergeleken bij de 5000 ha. in ons land, maar tien percent begint toch een groot getal te worden, als dat allemaal op één afncmersland wordt gericht. De gevolgen daarvan zijn dan ook dui delijk in de importstatistiek van de V.S. te zien. In 1959 ging Nederland bij de in- voerstatistiek trots aan de kop met 166 miljoen stuks, de concurrentie kwam met net iets meer dan tien miljoen in het stuk niet voor. Van de totale invoer van tulpen bollen had Nederland 93.1 percent in han den. En in 1962 zijn de cijfers wel heel wat gewijzigd. Nederland daalde tot bijna honderddertig miljoen en Japan steeg naar twintig miljoen. In procenten uitgedrukt daalde het Nederlandse aandeel naar zes entachtig percent en het Japanse steeg van 5,7 naar 13.6 percent. En dan worden de cijfers toch wel anders. Even opmerkelijk is, dat het aandeel van Denemarken op de Amerikaanse markt voortdurend daalt. We hadden al eens gehoord, dat de Denen met kleine maten op die markt kwamen. Het zou wel eens opbreken, want kleine maten zijn slèthte kwaliteit werd voorspeld. Aan de hand van de cijfers zou men mogen aan nemen, dat de Denen verkeerd gespeeld hebben. Het is zo maar een facet je uit de zo gecompliceerde afzet van bloembollen „all over the world" die wordt verzorgd door 601 exporteurs. Slechts eenenzestig hiervan exporteren meer dan een mil joen gulden aan najaarsartikelen, bloem bollen zonder gladiolen en dahlia's. Het is onbegrijpelijk te zien, dat 144 exporteurs bloembollen verzenden naar de V.S. waarvan er slechts zeventien zijn, die meer dan een half miljoen export in de zgn. hoofdgewassen hebben. Men moet toch v/el een grote brutowinst maken, wil men die dure reis-en verblijfkosten uit deze kleine bedragen goed maken. Met hun 144 hebben ze, met gladiolen mee, iets van achtendertig miljoen gulden te verdelen. Het zou dit jaar iets beter gaan met de verkoop daar. JOHANNESBURG (Reuter) Zondag avond is een bomaanslag gepleegd op een postkantoor in het Zuidafrikaanse Vrede- dorp, een door Indiërs bewoonde voorstad van Johannesburg, ongeveer anderhalve kilometer van het stadscentrum gelegen. De voorzijde van het gebouw is vernield. Het geweld van de ontploffing wierp be woners van nabij gelegen huizen uit hun bedden. De politie sloot alle toegangswegen af. Verslaggevers mochten zich niet naar het beschadigde postkantoor begeven. EXAMENS Jac. P. Thysselyceum. Aan het Jac. P. Thijsselyceum in Haarlem is geslaagd voor het eindexamen gymnasium A; mejuf frouw M. F. J. de Kleijn. Voor het diploma B slaagden H. W. Blom, G. H. Bührmann, mej. J. M. Th. Hillenaar, mej. D. M. Koot, mej. A. M. van Nierop, F. Schreuder, E. j! Sluijter en mej. E. Th. Vrijdag. Van beide categorieën werd een kandidaat afgewe zen. Het examen wordt met vijf kandida ten voortgezet. Stedelijk Gymnasium. Aan het Stedelijk Gymnasium in Haarlem slaagden voor het einddiploma A de volgende kandidaten: Gerard van Asperen, Yolanda Brandt, Marjan Droste, Peter v. d. Eerden, Mariet Floor, Ank Fortuyn, Mies ter Gast, Sophie Jonker, Pieter Jan Kuijper, Joan Ram- bonnet, Martine van Rappard, Ludo van Valkenburg en Elly IJssennagger. Voor einddiploma B slaagden: Emiel v. d. Berg, Floris Cohen, Marjoleine Groot, George Hamel, Jaap Klein, Rob Kreps, Huigh v. d. Mandele, Liesbeth Niepoort, Albert Ro gaar, Frederik Santman, Joke van Stave ren, Josje Tromp, Gerrit v. d. Valk Bou- man, Cootje Schokking en Kees van Wijk. H.B.S. voor meisjes. Voor het eind examen afdeling M.M.S. aan de gemeen telijke H.B.S. voor meisjes in Haarlem zijn geslaagd de dames: A. L. Blomberg, R. Hesmerg, A. M. Hölsken, C. M. Hoog, H. J. Schotanus Steringa Idzerda, J. M. Kraaij, M. S. Litscher, R. Meerum Ter- wogt, G. Rijbroeck, C. M. G. W. Saelman, J. L. G. Selman, N. Snel, A. Snijders, W. G. Wijnhoff, E. M. van Berkel, J. A. Bijl, G. N. Franzen, J. P. H. Glazenburg, H. J. Groeneveld, M. J. Houtkooper, M. C. Huisman, M. M. Huting, C. J. Kerk- h°ff, M. D. Kleijn, I. Klijn, C. F. Kolk, M. de Leeuw, I. Mauve, M. Mittelmeijer, A. C. Monté, S. M. Muis, H. Thomassen, L. A. van Tuyll van Serooskerken, S. A. E. van der Willigen, M. A. Boskamp, W. P. Bouwmeester, M. A. Desjardijn, I. Franken, W. S. Geertsma, H. G. ter Haar Romeny, E. Hoedt, J. M. Lavertu, M. A. Lórzing, N. M. P. G. M. J. Nieuwenhuys, A. C. Pruissen, H. J. van Putten, H. Reitsma, S. M. J. Schmitz, M. C. Smit, S. T. L. A. Tsang Tin Sung en E. Wie- ringa. Op het circuit van Zandvoort is zondag avond om half acht een Zwitserse automo bilist, een 26-jarige kelner uit Bazel, bij de Vijverhut uit de bocht gevlogen. De wa gen kantelde enkele malen. De bestuurder werd zwaar gewond in de Maria-stichting in Haarlem opgenomen. Zijn medepassa gier, een 29-jarige Zwitser, die als kelner in Amsterdam werkt, werd eveneens gewond. De bestuurder bereed een Alfa Romeo sport-cabriolet. Toen de wagen uit de bocht vloog werd de passagier uit de wa gen geslingerd. De bestuurder had veilig heidsriemen. Zijn toestand was vanmorgen nog zeer ernstig.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4