Veiser Sportweek startte onder gunstige omstandigheden f Wil mi Floel m1 u w u V I i UST IJmuider Courant Havenberichten HKS „De Hoop" Spurtende Osendarp bleef zes belagers twee lengten voor GASFORNUIZEN Loenaersloot Velser Sportweek 64 diploma's voor Mater Amabilisschool Sportweek-ronde van IJmuiden Kopgroep beheerste de hele wedstrijd Overdekte ejaofioM Klein incident bij wielerronde Neem nu een kwartaal-abonnement! Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 juli a.s. gratis tentententoonstelling; ft m MAANDAG 15 JUNI 1964 5 Velsen neemt de leiding Handbal Voetbal Pupillendag WB Badminton OOK ZONDER AFSPRAAK per kwartaal 9.75 Programma voor hedenavond Programma voor heden Koninklijk besluit ter inzage Italiaanse vissersboot zonk na botsing met de „Rochab" Opbrengst carillonactie cD Sw (D 260.00 360.00 299.00 ARABIA Het startschot, dat de Velsense wet houder voor sportzaken, de heer H. de Boer, zaterdagmiddag loste voor de amateurkoers van de Ronde van IJmui- den, betekende tevens de officiële ope ning van deze achtste sportweek, die de gehele week de Velsense sport en sport verenigingen in het volle licht van de schijnwerpers der publiciteit zal plaat sen. Op deze zonovergoten en warme openingsdag kwamen naast wielrennen ook voetbal, handbal, badminton en wandelen aan de beurt. Voor de Sportweekwandeltocht, die door de gehele gemeente Velsen voerde, kon men zaterdagmiddag van 14 uur af star ten op het schoolplein van de Hugo de Groot ULO aan de Grahamstraat. Veel jeugdige personen hebben hieraan deelge nomen, waarbij iedere deelnemer een her innering werd uitgereikt als aandenken aan het volbrengen van deze Sportweek wandeltocht, hetgeen bij een temperatuur van 30 graden Celsius beslist geen sinecu re was. Het centrale element van de Velser Sportweek (13-20 juni) is de uitwisseling in vele sporttakken met de kaasstad Alk maar. De beide eerste duels brachten de volle winst voor de Velsense handbalsters (9-1) en voetballers (4-»2). Wethouder H. de Boer en de praeses van de Velser Sportstichting, de heer G. J. Timmermans, waren getuige van deze Velser sportsuccessen op het hoofdveld van Schoonenberg. De Alkmaarse handbalformatie kon bij de Velsense tegenstandsters geen voet aan de grond krijgen. De 9-1 zege voor de in door de gemeente Velsen ge schonken sportuitrusting gestoken Vel sense handbalsters was des te opmerke lijker, omdat de scherpschutters van Vel- eens sterke handbalvereniging Full Speed, Nel Toon en Truus Relik op het appel ont braken. Maar Ada Welp (IEV) en vooral de blonde Wil den Hartogh (IJmond) weer den zich geducht in het geelblauwe aan- valskwintet. Bij de rust was de Alkmaar- se goalie reeds vijf maal gepasseerd, ter wijl de ervaren Full Speed-doelverdedig- ster Rina Voogt haar heiligdom schoon wist te houden, waarbij zij goed werd gesteund door aanvoerster-spil Lenie Blom (IJmond). Na de hervatting bleef het Velsense of fensief in volle hevigheid voortduren. Dit bombardement resulteerde in vier tref fers, terwijl Alkmaar (AVA en AGOG) halverwege de tweede helft de eer wist te redden (9-1). De formatie van de gastheren werd ken nelijk geïnspireerd door de trefzekerheid van de handbalsters. Binnen vijf minuten wist middenvoor Demmers (Waterloo) de Alkmaarse goalie Bakker (Go Ahead) twee maal tot een geslagen man te maken. De snel verworven Velsense voorsprong kwam In de tweede speeltijd, toen Alkmaar vol ledig de toon aangaf en Velsen een uit gebluste indruk maakte nog ernstig in gevaar (4-2). Demmers stond in de vier de minuut ongedekt toen Weber (Velsen), die een zeer actieve rol op de voor hem vreemde rechtshalfplaats speelde, de Wa- terloër lanceerde. Na een snelle rush schoot Demmers van korte afstand de bal onhoudbaar voor Bakker hard in de lin kerbenedenhoek. In de vijfde minuut le verde een fraaie driehoekscombinatie tus sen Weber, Nat (VSV) en Kiewiet (Storm vogels) een tweede treffer op, omdat Dem mers deze combinatie weer met een doel treffend schot bekroonde (2-0). Velsen bleef de toon aangeven en schiep zich ook doelrijpe kansen, maar vooral Langbroek (VSV) toonde zich een groot meester in het missen hiervan. Aan de andere zijde kreeg Goossens (Alcmaria Victrix) twee fraaie kansen, maar de uit stekende doelman Van den Boogaard (VVB) en de lat stonden hem in de weg. De derde Velsense treffer was tevens VVB organiseerde als sluiting van het seizoen 1963 zijn Pupillendagvoetbal. Er waren tien verenigingen uitgenodigd om aan dit tournooi mee te doen, t.w. Water- looe KW, Terrasvogels, Kinheim, ODIN, de Kennemers, Schellingwoude, WFC, Uit geest en de organiserende vereniging. Na zeer spannende wedstrijden kwamen de volgende resultaten uit de bus. In de A-afdeling werd winnaar WFC; 2. De Kennemers; 3. VVB; 4. Schelling woude; 5. Kinheim; 6. KW; 7. Waterloo; 8- Terrasvogels en 9. ODIN. In de B-afdeling werd winnaar KW; 2. WFC; 3. Kennemers; 4. VVB; 5. Schel lingwoude; 6. Uitgeest; 7. Kinheim; 8. ODIN en 9. Terrasvogels. De sportiviteitsprijs werd gewonnen door Schellingwoude. Met een moedige duik weet de doel man van het Alkmaarse amateur elftal de bal te grijpen, voordat de midvoor van het Velsense elftal ge vaarlijk wordt. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van de Velser Sportweek. de hattrick van Demmers, die de bal uit een hoge voorzet van rechtsbuiten Kiewiet met een harde kopstoot in de 41ste mi nuut in de touwen joeg. De gastheren opereerden in de tweede helft in een lager tempo, waardoor de Alkmaarse formatie in staat werd gesteld het offensief over te nemen. Goed kee perswerk van Van den Boogaard en het goed leiden van de Velsense afweer door spil Schoorl (Velsen) waren belangrijke factoren voor de zege. Eerst moest de Velsense doelman in de 28ste minuut giesla- gen toezien dat Goossens weer eens het houtwerk op zijn deugdelijkheid beproef de, terwijl Van den Boogaard met een meesterlijke reactie de afgeketste bal van de schoenen van Snijders (Alkmaarse Boys) grabbelde. Maar even later was het toch raak. Een corner van De Graan kopte Goossens langs Van den Boogaard (3-1). Alkmaar vocht zich naar een verdiende 3-2 stand toen linksback Meliefste weer eens door de rechtervleugel Nieuweveen (Alcmaria Victrix)Goossens werd gepas seerd. Alkmaar behield het overwicht, maar moest toch toezien dat Nat (VSV) van grove defensiefouten profiteerde en de eindstand in de voorlaatste minuut op 4-2 stelde. In de gymnastiekzaal van het Gymna sium Felisenum speelden de teams van de B.C. Velsen én H.B.C. '57 "(Heerlen) een aantrekkelijke demonstratiewedstrijd die maar liefst vier uren duurde. In de ze hoofdklasseteams trokken vooral Leo Kountul (HBC) en Pirn Set'h Paul (Vel sen) de aandacht, die tot de sterkste na tionale spelers behoren. Kountul, die nog de Indonesische nationaliteit bezit en op dit moment eveneens een der sterkste spelers in ons land is, moest toch de eer ste set aan Pirn Seth Paul laten (15-8), maar in de tweede en in de beslissende derde set moest de veelvuldige nationale kampioen toch het hoofd buigen. Doch hij nam samen met Ronald Philips in het dubbelspel op een grandioze wijze re vanche op Kountul, die geassisteerd werd door de sterke Waltmans. In de eerste set stonden de Velsenaren met 10-4 achter, maar via 13-13 wonnen zij in de verlen ging met 18-16. Ook in de tweede set moesten de Velsenaren een achterstand inhalen om in de verlenging met 17-14 te zegevieren. De eindstand van dit aantrekkelijke hoofdklasse-duel in het Gymnasium Fel- senum, dat voor deze wedstrijden door een te laag plafond in feite ongeschikt is, was een puntenverdeling: 4-4. De uitsla gen waren: Pim Seth Paul (Velsen)-Leo Kountul (Heerlen) 15-8, 5-15 en 5-15; Jacques Tou- tenburg (Velsen)-Delsing (Heerlen) 15-11, 7-15 en 7-15; Loes Mossel (Velsen)-Elly Schreuders (Heerlen) 11-1 en 11-8. Loes Formanoy (Velsen)-Eykhout (Heerlen) 11-8, 9-11 en 10-12. Advertentie VOOR GOEDE HAARVERZORGING DAMESKAPSALON Lange Nieuwstraat 471 Telefoon 8166 - na 6 uur 8768 De ondergetekende naam straat plaats wenst m.i.v. 1 juli a.s een abonnement op Handtekening V kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. Dubbelspelen: Loes Formanoy en Jaques Toutenburg-Mieke Pannemans en Toni Waltmans 10-15 en 11-15; Pim Seth Paul en Ronald Philips-Leo Kountul en Toni Waltmans 18-16 en 17-14 en Conny Visman en Loes Mossel-Mieke Pannemans en Elly Schreuders 15-6 en 15-9. De Velser zwemelite, samengesteld uit leden van VZV, Watervrienden en de Sport bond, treedt om 19 uur in het Velserbad aan voor de stedenwedstrijd tegen Alkmaar (DAW en Vliegende Vissen). Het program ma vermeldt vele jeugdnummers over een afstand van 50 meter en tot slot de water- polowedstrijd Velsen-Alkmaar. De Velsen se tafeltennissers bestrijden hun Alkmaar se tegenstanders in de gymnastiekzaal van de Rijks HBS aan 't Brinioplein in IJmui den-Oost. Deze senioren-stedenwedstrijd vangt om half acht aan onder leiding van wedstrijdsekretaris Koster (VTC). In Nieuw-IJmuiden (Duinwijk) wordt op het basketveld aan de Cepheusstraat om kwart over zeven een basketbalwedstrijd gespeeld tussen de beide Velsense verenigingen Exercitia en Akrides. De heer J. J. Roo- senstein is bereid gevonden om explicaties bij deze demonstratiewedstrijd te geven. De oudste en sterkste korfbalvereniging van Velsen, Watervliet, komt op het Vel- senoordse Koningsveld om 19 uur in actie tegen de rest van Velsen. Zwemmen en waterpolo: 19 uur; Velserbad. Stedenwedstrijd Velsen Alkmaar. Basketbal: 19.15 uur; Cepheusstraat (IJmuiden) ExercitiaAkrides. Tafeltennis: 19.30 uur; Rijks-HBS (IJmuiden-Oost) Stedenwedstrijd Vel senAlkmaar (senioren). Korfbal: 19.00 uur; Koningsveld (Vel- sen-Noord) WatervlietRest van Vel sen). De feestelijke sluitingsavond van het cursusjaar van de Mater Amabilisschool IJmuiden werd dit jaar voor het eerst in „De Rank" gehouden. De leiding van deze instelling voor vormingsonderwijs op rooms-katholieke basis voor meisjes na hun werkdag vond de zaal van „De Rank" kleiner en intiemer dan de grote zaal van het Patronaatsgebouw, waarin traditie getrouw deze sluitingsavond werd ge houden. Voor Elly Heilig, Nelly Hoogzaad, An neke Huybens, Lida Mooy, Ida Roozenbeek, Ans Koene, Janny Boot. Rina Voogt, Ans van de Wetering, Els Schoone en LiaJiVit- teman was deze dag de bekroning van een cursus van drie jaar. De rector van de r.-k. parochie IJmuiden-Oost, pater Theo- fridus van Overbrugge ofm-cap., reikte de diploma's persoonlijk uit aan deze elf ge slaagde cursisten. In totaal moest hij 64 di ploma's uitreiken. Hiervan waren er 38 voor de eerste jaarscursisten bestemd en 15 voor meisjes, die met goed gevolg het tweede cursusjaar hebben doorlopen. De voorzitter van de stichting Mater Amabilisscholen afdeling IJmuiden, de heer J. Strijbosch, had tevoren de geslaag- Burgemeester en wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat van 18 juni 1964 af, gedurende veertien dagen, ter gemeentesecretarie (4e afdeling) voor een ieder ter inzage ligt het Koninklijk Besluit van 24 april 1964, no. 57, tot onttrekking aan het openbaar verkeer van de ten zui den en ten noorden van het Noordzee kanaal te Velsen gelegen weggedeelten van de bij het Rijk in beheer en onder houd zijnde rijksweg Velsen-Beverwijk- Limmen, plaatselijk bekend zuidelijk en noordelijk pontplein en Wijkerstraatweg, deel uitmakende van de percelen kada straal bekend gemeente Velsen, sectie C, nrs. 1266, 1261 en 1260. Na een aanvaring met het 787 ton me tende Nederlandse vrachtschip „Rochab" is de Italiaanse vissersboot „Ida" zondag in de Adriatische Zee ter hoogte van Ve netië gezonken. Alle zes opvarenden van de „Ida" wer den door de „Rochab" aan boord genomen en naar Ancona gebracht. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Willemstad van Antwerpen: Berkelstroom, Londen; Jens Jensen, Rotterdam, naar Zaandam: Thorsham- mer, Curydon; Ivan Ryabov, Archangel; Fdey, Londen; Ursula C., Newcastle; Montello, Port Arthur; IJstroom, Shoreham; Atlantic, Londen, voor IJmuiden; Waverstroom, Londen; Texel- stroom, Hull; Lucie, Swansea; Kreon, Paramari bo; Ore Mercury, Rotterdam; Aeneas, Malmö; William, Vasteras, naar Haarlem; Sirona, Bor deaux; Buka, Londen; Hoe Vinces, Londen; Bu- ganda, Milfordhaven; Emmalies, Lidköping, naar Beverwijk; Muttersegen, Goetha. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Venita naar Rotterdam; Clarita Schroeder, Funchal; Arnfinn Stange, Milazzo; Eastwood, Londen, van IJmui den; Freiheit, Hamburg; Amyntas, Genua; Nero, Odense; Tempo D., Londen; Theonimfos Tindu, Golf van Mexico; Jean E., Londen; Ad, Odense, van IJmuiden; Lizard, Sanlieu, van Wormerveer; Lies, Gothenburg; Hanseat, Newcastle; Hunts- more, Hamburg; Rigel, Kotka; Hoogvliet, Parr; Jonan, Grimsby; Brage, Oxelosund; Athenoula T., Vera Cruz; Frey, Malmö; Kon Tiki, Rotter dam; Snefjeld, St. Thomas; Rijnstroom, Huil; Atlantic, Londen, van IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Neth. Coast van Newcastle; Tynewood, Zeebrugge, voor IJmuiden; Harrogate, Goole; Kuutsalo, Gent; Hontestroom, Grangemouth; Elshout, Jacobstad; Strabo, Oporto; Schiekerk, Rotterdam; Navis, Par; Panormitis, Stettin; Montferland, Hamburg; Nordland, Antwerpen; Wexford, Boston, naar Koog a. d. Zaan; Hinde, Londen; Vogtland, Ham burg; Arabert, Oxelosund, voor IJmuiden; Minos, Kopenhagen; Ruhr, Mantyluoto; Gaasterland, Hamburg; Joost, Ramvik, naar Zaandam; Jetty, Mantyluoto, naar Zaandam; Atlas, Aarhus; Ar eas, Malmö; Charles, Rotterdam, voor IJmuiden; Loudina, Le Havre; Polydorus, Antwerpen; Al- stern, Karlstad; Berit, Kotka. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Bernard Schepers, Norrköping; East Wales, Casablanca; Chiron, Lissabon; Amstelstroom, Londen; Vlie- stroom, Shoreham; Saint Pierre, Duinkerken; Calchas, Tanger; Pacific Victory, Le Havre. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Bittern van Liverpool; Ramona, Mo I Fana, voor IJmui den; Baden, Halden, voor Velsen; Rudolf Sche pers, Stockholm. Maandag vertrok uit IJmuiden: Seefalke naar Aarhus. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). de cursisten gelukgewenst en het belang van dit vormingswerk onderstreept. Een speciaal woord van hulde richtte hij aan het ades van mevrouw Van der Wiel, die na twaalf jaar bestuursarbeid, haar zetel in dit college ter beschikking stelde. Het officiële gedeelte van deze avond werd besloten door de huldiging van de docenten door hun cursisten. De jonge dames hadden hiervoor zelf een aardige show in elkaar gezet, zodat het decor, de kostuums en de verbindende teksten alle maal een produkt en van eigen kunnen waren. Vooral de „muziekshow" onder leiding van dirigente Nelly Hoogzaad deed het bijzonder goed bij de volle zaal. De avond werd met een bal besloten. Zoals wjj reeds eerder hebben bericht, arriveerde het nieuwe hospitaalkerkschip „De Hoop" donderdagmorgen in IJmuiden, na voor deze reis 1587 zeemijlen te hebben afgelegd. Er werden drie patiënten aan de wal gebracht, waarna het schip weer naar Hoek van Holland vertrok om op de scheepswerf Gebr. Pot te Bolnes enige kleine reparaties, vallende onder de garan tie, te laten verrichten. Volgens het vaar- plan zal het schip op 17 juni weer naar zee vertrekken. Gedurende de afgelopen reis werden de volgende diensten verleend: Medische Dienst (scheeparts A. van Wil ligen). Er werden 53 patiënten behandeld, waarvan 1 Pool, 1 West-Duitser en 2 Oost- Duitsers. De overigen waren Nederlanders. 12 patiënten werden in het scheeps- hospitaal opgenomen,' het aantal verpleeg- dagen bedroeg 46. Er werden 41 recepten afgegeven. 39 maal werd een radio-medisch advies gegeven. 3 patiënten werden te IJmuiden gedebarkeerd. Geestelijke Verzorging. (Scheepspredi kant A. J. de Jong). Gedurende de afge lopen reis werden 6 kerkdiensten en 3 dag sluitingen (op de woensdagavonden) via de scheepszender op de 129 meter uitgezon den. De predikant was in de gelegenheid om elf vissersschepen op zee te bezoeken. 80 kerkgangers werden door de sloep van „De Hoop" van hun schepen gehaald. In totaal werden 277 rapporten van goede ontvangst van de kerkdienstuitzendingen ontvangen. Radio Technische Dienst. (Radio-tele grafist H. L. J. Distel). Deze reis werden 20 reparaties uitgevoerd aan radio-elek tronische apparatuur aan boord van de vissersschepen; 34 maal kon met een radio- technisch advies worden volstaan. Wat de weerdienst betreft: er werden 39 weersverwachtingen heruitgezonden. Het aantal aan boord van „De Hoop" opge maakte weerrapporten, die naar het K.N.M.I. te De Bilt werden verzonden, be droeg 152. Technische Dienst. (Hoofdwerktuigkun dige J. J. van der Wilk). Aan boord van de vissersschepen werden 10 repaties uitgevoerd. In drie gevallen werd (in totaal 10 ton) drinkwater verstrekt. Per radio telefoon werd 3 maal een technisch advies gegeven. GESLAAGD Mejuffrouw Frouwke Heidema uit Sant poort, pianolerares aan de Stedelijke Mu ziekschool in Groningen, is aan het Am sterdams Conservatorium geslaagd voor het diploma Theorie O.B. ooi Advertentie Dubbeldaks huttenten v.a. 69.75 - 225. Dwarsslapers v.a. 98.00 - 180.— Combinatietenten v.a. 260.00 - 360.— Bungalowtenten v.a. 197.50 - 995. Keuze uit ruim 30 modellen. Alles uit voorraad leverbaar. Sporthuis Breestraat 158 Telefoon 0 2510 - 23854 n.v. Beverw(jk Importeur en dealer van het Franse fabrikaat Raclet Catalogus op aanvr. gratis verkrijgbaar. Met een opbrengst van 1954,07 werd het totaal van de carillonactie in Velsen vrijdag op 9.094,48 gebracht. Zaterdag werd de inzameling voortgezet, met als resultaat 173,78 in de morgenuren en 164,97 des middags, waarbij voorname lijk nog niet bewerkte adressen werden bezocht. Tot dusver is de totaalopbrengst aldus 9433,23. Advertentie v. ETNA met thermometer en afdekplaat DORDRECHT met glasruit NESTOR MARTIN met ther mostaat Pelgrim, Junker en Ruh, Küppersbusch. Alle fornuizen zijn ook geschikt voor aardgas. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing Lange Nieuwstr. 433 IJmuiden Centrum Galerfl Telefoon 4654 i hifi su Ben Osendarp heeft na een aantrekke lijke strijd de Sportweekronde van IJmui den, waarmee zaterdagmiddag de Velser Sportweek werd ingezet en waarvoor veel belangstelling bestond, op zijn naam ge bracht. De slanke amateur uit Utrecht ze gevierde daartoe in het beslissende sprin tje van een zeven man sterke kopgroep enigszins verrassend over de Kennemer Favorieten Jan van Rijn en Jan Timmer. Zij moesten de voluit spurtende Osendarp bijna twee volle lengtes prijsgeven. Hij werd daarmee de luid bejubelde triomfa tor. Veel applaus kreeg ook de Haarlem mer Jan v.d. Horst door na een lekke band bijna weer aansluiting te krijgen bij de kopgroep. Aan de finish zat hij de ze ven aanvoerders heel dicht op de hielen. Aan deze IJmuider Sportweekronde, waarvan de organisatie door de Velser Sportstichting opgedragen was aan de Be verwij kse rennersclub „Kennemerland" en die gereden werd op het 1760 meter lange parcours aan de Maasstraat en Herenduin weg, namen 65 amateurs deel. Vooral Voorthuizen, Schenk, Plus, Van Piere, Van der Horst en Van Rijn waren in het begin van de strijd zeer actief en zorgden al spoedig voor een definitieve breuk in het peloton. Door hun demarrages ontstond er een hoofdmacht van 26 man en die heeft het verdere verloop van de strijd beheerst. Vrijwel alle favorieten waren in die kopgroep vertegenwoordgid. Van hen probeerden Zomer, Van Rijn, Schenk, Tim mer en Van der Horst weliswaar enkele keren een nieuwe afscheiding te forceren, maar daarmee hadden zij geen succes. Alleen de minder sterke rijders moesten afhaken. Met nog zo'n twintig kilometers in het verschiet werd door Osendarp, Van Noord, Jongkind en Van Rijn de beslissende slag ingeleid. Dit viertal nam rap een paar honderd meter voorsprong en ontlokte daarmee een felle reactie van Timmer, Van der Hulst, Van der Horst en Wuur- man. Ook Cuvelier, Quariënto, Tel en Van Piere gingen toen op jacht. Even voordat de twee voorste groepjes bijeen kwamen, kreeg Van der Horst een lekke band. De blonde Haarlemmer stapte snel op een andere fiets over en ondernam heftige pogingen om het opgelopen verlies onge daan te maken. Alleen Quariënto en Tel konden zijn wiel houden. Luide aangemoe digd door het talrijke publiek een oud renner stelde hem zelfs een prestatiepre mie in het vooruitzicht boekte Van der Horst flinke winst. Toen de zeven koplo pers aan hun beslissende sprint begon nen, waarin Osendarp de streekfavoriet Van Rijn verraste, had' Van der Horst hen bijna te pakken. All i s .-'San;»*!:. M m c* ptów •- j Advertentie Kilta ovenvast aardewerk De uitslag was: 1 B. Osendarp, Utrecht, de 100 km. in 2 uur 31 min. en 48 sec.; 2 J. van Rijn, Heemskerk; 3 J. Timmer, Velsen-Noord; 4 J. Wuurman, Amsterdam; 5 G. van Noord, Den Haag; 6 A. Jong kind, Aalsmeer; 7 C. v.d. Hulst, Zoeter- woude; 8 R. Quariënto, Amsterdam; 9 J. v.d. Horst, Haarlem; 10 F. Tel, Zaandam. (11 G. Cuvelier, Nieuw Vennep; 13 A. Schenk, Haarlem) 15 K. Zomer, Halfweg en 19 C. Plus, Haarlem). Door een krachtsexplosie van de sterke Fries Tijmen Groen kreeg de race voor nieuwelingen een spannend en enerverend slot. Met nog vier ronden te rijden ging hij met Slotemaker, Visser en Otte aan het wiel op jacht naar de koplopers Mooy en Van der Griendt Jongkind, Zantingh, De Wit en Stam waren al aan de achter volging bezig en kreeg hen bij 't ingaan van de laatste ronde te pakken. Alleen De Wit en Slotemaker hadden de sterk rij dende Groen kunnen houden. In de beslis sende eindsprint bleef de Fries met an derhalve lengte verschil aan de winnende hand en behaalde daarmee zijn achttien de zege van dit seizoen. De uitslag was: 1 T. Groen, Follega, de 60 km in 1 uur 32 min. en 28 sec.; 2 P. de Wit, Wormer; 3 J. H. v. d. Griendt, Zaandam; 4 P. Slotemaker, Beverwijk; 5 G. Mooy, Limmen; 6 C. Stam, Koog aan de Zaan op 25 sec.; 7 L. Otte, Haarlem; 8 M. Jongkind, Aalsmeer; 9 H. Jansen, Am sterdam op 32 sec.; 10 L. Suiker, Warmen- huizen. (13 J. de Goede, Beverwijk). De jonge Haarlemmer Leen Kreuger be sliste de rit voor aspiranten in zijn voor deel door de massasprint van een compact peloton te winnen. De uftslag was: 1 L. Kreuger, Haarlem, de 25 km. in 38 min. en 15 sec.; 2 J. Bakker, Zaandam; 3 B. Jan broers, Amsterdam; 4 J. Buis, Halfweg; 5 H. van Leeuwen, Haarlem; 6 H. Welp, Heemskerk; 7 T. Blom, Haarlem. Osendarp gaat duidelijk als winnaar over de streep in de Ronde van IJmuiden, welke zaterdag werd verreden. De Beverwijkse rennersclub „Kennemer land" organiseerde zaterdagmiddag de Wielerronde van IJmuiden op een nieuw parkoers. Voor het eerst had men de Hee renduinweg in het parkoers opgenomen, waardoor dit overzichtelijker en aantrek kelijker geworden is. Het is een goed IJmondiaal voorbeeld, dat een Beverwijkse vereniging de organisatie verzorgt van een wielerronde van IJmuiden in het kader van de Velser Sportweek. Het zal de Be verwijkse organisatoren dan ook wellicht deugd hebben gedaan dat de wethouder voor Sportzaken van Velsen, de heer H. de Boer, het startschot voor de amateurs- koers loste. Minder prettige herinneringen heeft ds bekende IJmuidense ijs- en patatesventer Simon de Wit aan deze wielerronde. Juist op het moment dat de lont werd aange stoken in het kruitvat van de nieuwelin- genkoers, stak hij zonder uit te kijken de Maasstraat over met een paar zakjes frites in zijn handen. Een renner, die er bijna in was geslaagd aansluiting met de drie vluchters te krijgen, knalde tegen de on verwacht overstekende Simon de Wit aan. De ongelukkige renner moest met wat schaafwonden en met mankement aan zijn fiets de strijd staken, terwijl Simon een diepe snijwond op zijn voorhoofd opliep, die door de aanwezige EHBO werd be handeld.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5