„Onze scheepvaart bedreigd door de wordt primair Ver. Staten" Scherpe kritiek bij Müller op de dividendpolitiek BAMI HX>V: - DE BEURS - Hoogste uurlonen Luxemburg m 1 HALF ZWAAR-HEEL LEKKER! Dividenden Referaat van drs. Janssen in R'dam Verhoudingen zijn scheef9 Uitgifte van 25 min grondbrieven Billiton werkt met de ICI samen Roemenië krijgt YS kredieten Dubbele omzet bij Bouwstoffen Braat Fiscus maakt het KJCPL moeilijk Staking bij de Alitalia gaat verder EEG-overzicht 63 In Nederland op één na het laagst Verolme-opdracht aan textielfabriek SCHEEPVAARTBERICHTEN St. Bernardus leent a 5V2 percent "eet U graag A G 11 Of Koop het dan VERS kant en klaar ^mirmra <ffrmoi75gjr i j r „Van een algemene erkenning van het beginsel der vrije zeevaart is thans in de wereld minder sprake dan ooit. Onze scheepvaart wordt in de eerste plaats bedreigd dor de Ver enigde Staten, die zich niet alleen aan een zekere mate van „cargo prefe rence" schuldig maken, maar ook de scheepvaart conferences aan een unilaterale, nationale controle trach ten te onderwerpen. Daarnaast echter baart ook het scheepvaartpolitieke be leid van de jonge staten grote zorg", aldus vanmorgen drs. H. J. H. Janssen, directeur-generaal van de Scheepvaart van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat in een toe spraak te Rotterdam. De heer Janssen, die aan boord van het ss „Rotterdam" voor een groot aantal le den van het Nederlands centrum van di recteuren en van de federatie voor de Ne derlandse export een inleiding hield over „de politieke positie van de zeescheep vaart in de wereld van vandaag", wees er verder op dat de Europese landen op het terrein van de scheepvaart ook de jaarvergadering in Rotterdam nog Oostbloklanden tegenover zich vinden, die aj wat kritiek geleverd op het door de directie in 1963 gevoerde dividend onder de huidige omstandigheden abso luut onvoldoende is wanneer men de Ver enigde Staten slechts ad hoe dwingt hun beschermende scheepvaartpolitiek vast gelegd in de Bonner Act van 1961) enigs zins te matigen. Hij pleitte voor een prin cipieel overleg tussen de Europese landen en de Verenigde Staten over deze proble matiek. Dit zou volgens hem plaats kun nen vinden in het kader van OESO. Hij achtte een principieel overleg in het be lang van alle partijen omdat de Westerse wereld zich in haar geheel gesteld ziet voor de problemen die zijn geschapen door de ontwikkelingslanden en door het Oostblok. ,In tegenstelling tot grotere naties, zo als Frankrijk en West-Duitsland waar men thans nog vaak van oordeel is dat men door het afsluiten van bilaterale akkoor den de nationale belangen, in het bijzon der de scheepvaartbelangen, veilig zou kunnen stellen, zijn wij in Nederland van mening dat de westerse landen slechts in eendrachtige samenwerking tot een be vredigende verhouding met de jonge lan den en mogelijk ook met 't Oostblok zul len kunnen komen". Drs. Janssen vervolgde met te zeggen dat de Nederlandse regering gekant is te gen verschepingsvoorschriften van over heidswege omdat deze een oneconomisch gebruik van scheepsruimte in de hand wer ken en dus tot vrachtprijsverhoging moe ten leiden. Bovendien is zij tegen over heidsbemoeiing met zeevrachten. „Het Ne derlands directoraat-generaal van scheep vaart ziet het als één van zijn belangrijk ste taken om veelal in samenwerking met regeringsinstanties van andere zee varende landen overal in de wereld de ze liberale opvattingen uit te dragen en daarvoor begrip te kweken". Aandeelhouders bij Wm H. Müller en Co hebben gisteren tijdens de van een vrij internationaal dienstenver keer niets willen weten. „Het tempo waar in de communistische landen in het bij zonder de Sovjet-Unie hun koopvaar dijvloten uitbreiden, wekt grote zorg. Men laat zich daarbij mede leiden door poli tieke motieven. Of de schepen op renda bele wijze geëxploiteerd kunnen worden, acht men van minder betekenis", zo zei de heer Janssen. Hij vond het voor de hand liggend dat en reserveringspolitiek. Aanleiding daarvoor was volgens de aandeelhou ders een toevoeging van 2 miljoen aan de algemene reserve. Men wees in dit verband op de ontwikkeling bij Müller gedurende de laatste tien jaren. Van 1954 tot 1964 steeg de vrije reserve van 37,1 miljoen tot 79.4 27.7 de Europese landen zich onder deze om- standigheden genoodzaakt zagen op den miljoen en het kapitaal van duur nauwer te gaan samenwerken. De miljoen tot 34.9 miljoen, grondslag voor deze samenwerking werd gelegd in 1947 door het oprichten van een zeescheepvaartcommissie, de M.T.C. Drs. Janssen vond het betreurenswaardig dat de Verenigde Staten er niet toe hebben kunnen besluiten de scheepvaartprincipes van de M.T.C. geheel te aanvaarden. Drs. Janssen was van mening dat het Van dinsdag 23 juni af zullen ter beurze van Amsterdam worden verhandeld grondbrieven groot nominaal 1.000 aan toonder, deel uitmakende van de lening groot 25 miljoen, 5% percent 30-jarige grondbrieven serie U ten laste van de Ne- derlandsche Grondbriefbank N.V. in Den Haag. Opneming van de grondbrieven in de officiële notering wordt aangevraagd. Behoudens vervroegde aflossing zal af lossing geschieden tegen 100 percent te beginnen met 1965. Vervroegde aflossing is toegestaan met ingang van 1 april 1974, en wel van 1 april 1974 tot en met 31 maart 1976 tegen 101% percent, van 1 april 1976 tot en met 31 maart 1979 tegen 101 percent en daarna a pari. Vrijwel het gehele geplaatste kapitaal der vennootschap bevindt zich in handen van de E.M.S. Hierin fungeert de Grond briefbank thans in het bijzonder als beleg gingsmaatschappij in onroerend goed. Zij bevindt zich daarbij, volgens een bericht, in de bijzondere situatie, dat zij een keuze kan doen uit de beleggingen die de E.M.S. heeft ontwikkeld. 1964 zal voor de Grond briefbank wederom een belangrijk jaar worden. De dit jaar te verwachten ont vangsten aan huren en rente, na de dek king van alle uitgaven, zullen een redelijk saldo laten. Tezamen met H. J. Enthoven and Sons Ltd. waarin N.V. Billiton Maatschappij 'n meerderheidsbelang heeft, beschikt Billi ton over het gehele kapitaal van de Britse Chemidus Plastics Ltd. Samenwerking tussen Chemidus Plastics Ltd en andere op hetzelfde terrein werk zaam zijnde vennootschappen wordt wen- „Deze cijfers geven duidelijk aan hoe scheef de verhouding is gegroeid", zo zei een aandeelhouder. Dat men over het al gemeen niet erg tevreden was met het voorgestelde dividend van 15 percent vond bovendien zijn oorzaak in de niet kinder achtig genoemde stijging van de uitkerin gen aan de directie met bijna 50 percent en de toeneming van de netto winst met 23 percent. „Is het dan niet duidelijk dat aandeelhouders ontevreden zijn met een op 15 percent gehandhaafd dividend?" Aan deelhouders kwamen in de loop van het debat met vele suggesties aandragen: „Directie, keer een stockdividend van vijf, tien of vijftien percent uit of overweeg een interimdividend van bijvoorbeeld 10 percent in aandelen." De heer A. Th. van der Lecq. die na mens de directie het woord voerde, voelde weinig voor een verhoging van het kapi taal ten laste van de algemene reserve, waaraan volgens het winstverdelingsvoor stel de omstreden 2 miljoen wordt toe gevoegd. „Wij vinden dat de zaak in de afgelopen tien jaren niet is scheef ge groeid. Er wordt gestreefd naar een zo sterk mogelijke liquiditeit. Vandaar dat wij die 2 miljoen aan de algemene re serve willen toevoegen," zo zei de heer Van der Lecq. Van de zijde van de directie werd ver der nog aangevoerd dat het concern thans voor veel grotere risico's staat dan tien jaar geleden: „Wij staan voor vele onze kerheden. Het is daarom nodig de alge mene reserve zoveel mogelijk te verster ken. De 2 miljoen die naar de nieuwe rekening wordt overgebracht moet dan ook als een stootkussen worden gezien." Ach ter de directietafel was men ten slotte una niem van mening dat het voorstel om 60 percent van de winst aan aandeelhouders uit te keren zeer redelijk is. „Wij voeren een liberale dividendpolitiek. Toch zal het dividend niet al te veel aan fluctuaties on derhevig moeten zijn." In het dividenddebat zei de directie ver der dat de loonsverhogingen bij de rede rijen van 1 januari en van 1 april vele zorgen met zich meebrengen. In totaal zijn de lonen bij de rederijen met 18 percent verhoogd en het is nog niet duidelijk hoe deze kostenstijging gecompenseerd zal kun nen worden. Volgens de directie mag wor den aangenomen dat een gedeelte van de loonstijging, ongeveer 3 4 miljoen, niet verhaalbaar zal zijn. De ongunstige posi tie van de betalingsbalans en het investe ringsplan (de komende drie jaren denkt Müller ongeveer 14 miljoen te investeren) en een onzekere toekomst gaf de directie aanleiding te verklaren dat een conserva tief beleid en een voorzichtig beheer nood zakelijk zijn. WASHINGTON (AP) President John son heeft Roemenië gerechtigd Amerikaan se goederen en diensten op krediet te ko pen. In een gisteren vrijgegeven brief zei Johnson te hebben beslist „dat het in het nationale belang" is dat de Amerikaanse Export-Import Bank garanties verleent in verband met de verkoop van goederen en diensten aan Roemenië. In de jaarvergadering van de N.V. Bouwstoffen voorheen A. E. Braat is mee gedeeld, dat de omzetten in de eerste vijf maanden van dit jaar zijn verdubbeld in vergelijking met jaren met een normale winter, zoals 1960, 1961 en 1962. In verge lijking met 1963, toen men te lijden had van de strenge winter, zijn de omzetten verhoudingsgewijs nog meer toegenomen. Alhoewel hiervan nog niets te zeggen valt, hoopt het bestuur, dat deze fraaie resul taten zo zullen blijven. De opvattingen van de fiscus ten aan zien van afschrijvingen brengen de Ko ninklijke Java-China-Paketvaart Lijnen (K.J.C.P.L.) in een moeilijke positie. De bedrijfstoestand maakt het namelijk'nood zakelijk dat wordt afgeschreven op basis van vervangingswaarde. Anders zou de maatschappij spoedig achter raken. Het gevolg is dat over door het bestuur nodig geachte afschrijvingen belasting moet wor den betaald. Dit heeft de directeur, drs. Speelman, gisteren gezegd in de jaar vergadering. Over 1963 dient aan belastingen alleen in Nederland een bedrag te worden be taald in de orde van grootte van 3 min. Dit cijfer is echter voor de beoordeling van de winstcapaciteit der maatschappij onbruikbaar, gezien de fiscale afschrij vingsmaatstaven en het feit, dat de K.J.C.P.L. in wel 15 verschillende landen belastingplichtig is. In totaal is over diver se jaren nog circa 6,2 miljoen te be talen, inclusief buitenlandse belastingen. Daarbij komt dan nog 30 miljoen latente belastingverplichtingen. In totaal is der halve onder de reserve diverse belangen voor belastingen ongeveer 37 miljoen begrepen. Ook het restant van deze reke ning, die 52,9 miljoen beloopt, moet als een bestemmingsreserve worden be schouwd. „We hebben wel grote reserves, maar het is niet allemaal geld dat vrij rondloopt", aldus het bestuur. Advertentie Alle ingrediënten lijn reeds toegevoegd. Drie minuten in de braadpan en het te klaar. Slechts f 1,25 pet groot pok Verkrijgbaar bij slagerijen,, met verkoop "uit gekoelde toonbank, VERPAKTE KANT EN Kt AAK MAALTIJDEN De pionier van de Chinese keuken in Nederland GORTMOLEN 37 OEN HAAG fft» wsto Gezien het feit, dat Wall Street vrijdag een stapje terug moest doen, is de stem ming gisteren op het Damrak voor de internationale waarden zeker niet tegen gevallen. De koersen van de hoofdfond sen bleven bij de opening fractioneel boven het slotniveau van vrijdag, hetgeen men als een bemoedigend teken beschouwde. Alleen AKU bleef onder de maat. Dit fonds moest op 486Vi circa vier punten prijsgeven. Het geringe aanbod in deze hoek had beginbeurs de overhand. Later trok de köers aan door wat publieke vraag ROME (AP) De stewards en stewar dessen van de Italiaanse luchtvaartmaat schappij „Alitalia" hebben besloten hun staking vier dagen te verlengen. Gisteren zijn 600 stakers door de straten van Rome getrokken. Zij eisten een betere werktij denregeling voor lange internationale vluchten. De stewardessen droegen borden met de woorden „wij moeten onze vermoeidheid onder onze make-up verbergen". De dien sten van Alitalia ondervinden weinig of geen hinder van het conflict. De stakers zijn vervangen door leerling-stewards en -stewardessen. tot 488. Hoogovens praktisch onveranderd op 636 'A. Philips boekte een koerswinst van 20 cent bij een notering op 153.90. Het zelfde deed Unilever op 143.10. Kon. Olie opende een dubbeltje lager op 160.20. Later op de middag kwam in deze hoek wat vraag los waardoor de prijs steeg tot 160.90. Voor Unilever werd toen 143.30 betaald. VERHANDELDE FONDSEN 15 juni 12 juni Totaal 433 447 Hoger 168 (38,9®/o) 216 (48,3®/o) Lager 156(36,0%) 136(30,4%) Gelijk 109 (25,1%) 95(21,3%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U. 489%—490 Hoogovens Kon. Olie161,20-161,40 gl Philips 153,90-154,70 gl Unilever 143,70-143,90 gl De handel sloot praktisch op het hoog ste punt. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. A.K.U486—487 Hoogovens Kon. Olie161161,20 Philips 153,90154,40 Unilever 143,70143,90 Claims Nederl. Kabel Fabrieken 650,00680,00 Vorige slotkoers BRUSSEL (AP). Uit cijfers die door de E.E.G. zijn gepubliceerd blijkt dat de industriële lonen het afgelopen jaar in Italië meer zijn gestegen dan in de andere landen van de E.E.G., maar deze Italiaanse lonen blijven toch nog de laagste in de gemeenschap. Het bruto uurloon in de Italiaanse industrie was het afgelopen jaar 346,37 lire 1,98) hetgeen een stijging van 18,1 percent was boven de 293,37 lire van het jaar daarvoor. De hoogste lonen werden uitbetaald in Luxemburg, met 51,97 francs per uur 3,67). West-Duitsland neemt de tweede plaats in. Het bureau van de statistiek van de E.E.G. maakte de volgende cijfers bekend. 1962 1963 Stijging West-Duitsland 333,30 pfennig 3,03) 359,50 3,27) 7,9% Frankrijk 3,03 francs 2,27) 3,29 2,47) 8.6% Italië 293,37 lire 1,76) 346,37 1,98) 18.1% Nederland2,25 2,41 België - 35,00 francs 2,52) 37,82 2,72) 8.1% Luxemburg 48,04 francs 3,46) 51,97 3,67)8-2% Advertentie Abbekerk 15 v. Hongkong n. Hslngkang. Abida 21 te Curasao verwacht. Acmaea 18 te Montevideo verwacht n. Cardon. Acteon 15 640 m. o.z.o. Bermuda n. Thameshaven. Adrastus 16 te Djakarta, verwacht. Aegis 16 te Rotterdam. Alcor 15 110 m. n.w. Lissabon n. Las Palmas. Algol 15 et Amsterdam. Algorab 15 te Rio de Janeira. Alkes 18 te Genua verwacht. Almdijk 15 te Aden. Almkerk 15 180 m. o. Melbourne n. Port Pirie. selijk geacht. In verband hiermee werden Ainati 15 te Antwerpen. onderhandelingen gevoerd met Yorkshire Ainitakis sso^n.n.o. F.^oronda n. l. Palmas. Amerskerk 14 v. Tripoli n. Genua. Ammon 15 720 m. o.n.o. Bermuda n. Hamburg. Amsteldiep 16 te Mojl verwacht v. Dairen. Amstelsluis 15 10 m. w. Pulu Weh n. Aden. Amstelveld 15 300 m. o. Aden n. Singapore. Arkeldijk 15 110 m. w. Corsica n. Antwerpen. Atys 16 te Abadan verwacht n. Est-London. Baarn 15 1200 m. z.w. Azoren n. Santander. Bali 15 600 m. w. Sabang n. Colombo. Banda 15 420 m. z o. Hawaii n. Valparaiso. Banggal 15 v. Tripoli n. Beyrouth. Barendrecht 15 130 m. n.n.o. Pt. Sudan n. Mena. Batu 15 437 m. w. Walvisbaai n. Kaapstad. Bawean 15 70 m. z. Kreta n. Montreal. Bengalen 16 te Portland. Bengkalis 16 te Singapore verwacht. Beninkust 15 v. Freetown n. Monrovia. Blitar 15 te Antwerpen v. Bremen. Borneo pass. 15 Ouessant n. Amsterdam. Breda 15 50 m. w. Lissabon n. San Juan. Burl S. Watson 15 30 m. n.o. Bougie n. Pt. Said. Caltex Amsterdam 16 te Suez verwacht. Caltex Delft 16 et Dumai. Caltex Gorlnchem 15 te Brunsbüttel v. Narvik. Caltex Madrid 15 140 m. z.w. Kuria Muria naar Rastanura. Calt. Naples 15 85 m. o.z.o. Mozamb. n. Bahrein Calt. Nederland 15 63 m. z.w. Oporto n. Europoort Caltex Pernis 15 25 m. v. Kuria Muria n. Cardiff. Caltex Rotterdam 15 70 m. w. Gibraltar n. Antw. Camerounkust 15 te Abidjan. Camitia 15 te Stanlow n. Barton, Curgao. Castor 15 105 m. z.o. Messina n. Napels. Charis 14 v. Dominica n. Baltimore. Chiron 15 60 m. z.z.w. Ouessant n,. Lissabon. Cit. Serv Valley Forge 15 350 m. n.n.o. Durban naar Durban. Colytto 15 200 m. o.n.o. Kp. Race n. U.K. Crania 16 te Punta Cardon v. Curagao. Delft 16 v. Rotterdam n. Antwerpen Imperial Plastics. Deze onderhandelingen zijn thans afge sloten met als resultaat, dat Yorkshire Im perial Plastics voor 30 percent zal deelne men in Chemidus Plastics Ltd. Om dit mogelijk te maken zullen H. J. Enthoven and Sons Ltd en Billiton elk 15 percent van hun belang bij Chemidus Plastics overdragen. Yorkshire Imperial Plastics is een doch termaatschappij van Imperial Chemical Industries Ltd en Yorkshire Copper Works Ltd. Billiton Maatschappij verwacht dat de technische en commerciële mogelijkhe den door de tot stand gekomen overeen- I komst wederzijds gunstig zullen worden beïnvloed, zo deelt de directie in een com- I muniqué mede. De Kon. Textielveredelingsindustrie voor heen Gerard Jan ten Cate en Zoon N.V. te Eibergen heeft van Verolme's Va- cuumfabriek opdracht gekregen tot het fi nishen van de nieuwe warmtewerende en warm te-isolerende metalen thermostoffen. Metalon is het. procédé orn textielweefsels Diogenes 16 v. Buena Ventura n. Guayaquil ivieidiori is p i„nnn.)o millimp- i Doelwijk 15 45 m. n. Bone n. Le Havre, te veredelen met een 10.000ste rmllime Dorestad i5 5 m z. ceylon n. Perzische Golf. ter dun laagje aluminium, dat als een fij- Drente 15 600 m. n.o. Fort Aleza n. New Orleans, ne damp op 'het weefsel wordt neergesla- Echo 16 v. Rotterdam n. Dublin. v J J„ di>-o„tio van Hp Eemhaven 1£ te Djeddah. gen. Van de zijde van de directie van de Eenhoorn 15 tel. hoogte van Tunis n. Rotterdam K.T.V. werd ons meegedeeld dat het hier Eltzab Broere 15 280 m. z. Monrovia n. Durban pen 7ppr interessante opdracht betreft, die Esso Amsterd. 15 90 m. w. Malta n. Marsa Brega een zeer ,mnrherpidine onder Esso Den HaaS 15 160 m- °- Gibraltar n. R'dam. na geruime tijd van voorbereiain0 on Essq Rotterdam 15 60 m. n.n.w. Lissabon nai meer op het gebied van de research, kon Kaïundborg. worden afgesloten. De K.T.V. die het groot- Fina Nederland 15 te Antwerpen worcien aigesiuieu. izc Forest Lakg 2oo m z q K Comorln n Abadan ste onafhankelijke loonveredeimgsDeariji Towp pass Malta n Turku in de labde is, voert de opdrachten van Gaastel-dijk 16 te Port Everglades. Verolme in loon uit. Gabonkust pass. 15 Flnlsterre n. Dakar. Geeststar 15 te Barbados. Gooiland 15 te Tenerife. Gorredijk 16 te Norfolk. Grebbedijk 15 600 m. n. Azaren n. Savannah. Grote Dijk 15 v. Le Havre n. Antwerpen. Groote Kerk 16 v. Hamburg n. Rotterdam. Guineekust 14 v. Tema n. Warrl. Gulf Hansa 15 te Pernis. Gulf Italian 15 25 m. n.n.o. Algiers n. Rotterdam. Gulf Swede 16 te Bandar Mashur. Heemskerk 15 v. Bremen n. Hamburg. Holendrecht 15 te Port Arthur v. Antwerpen. Holland 15 dwars Beira n. Durban. Hoogkerk 15 175 m. w.n.w. Fr.town n. L. Palmas. Ittersum 15 580 m. o. New York n. Le Havre. Izalco 15 te Callao v. Tocopilla. Japara 16 te Marséille verwacht. Karimata 15 te Honiara. Karlmun 15 v. Le Havre n. Cristobal. Katendrecht 15 110 m. z.w. Kuria Muria n. Muscat. Katsedijk 15 et Hamburg. Keizerswaard 15 600 m. w. Flores n. Pernis. Kenia 17 te Mena al Ahmadl verw. n. Rotterdam. Kerkedijk 15 115 m. z.z.o. K. Race n. Antwerpen. Kinderdijk 17 et New Orleans verwacht. Koningswaard 15 te Antwerpen. Kopionella 15 te Wellington v. Auckland. Koratia 17 te Rotterdam verwacht. Korendijk 16 te New York verwacht. Korenia 13 te Le Havre n. Vado, Napels, Malta. Korovinalö te Abadan n. Rotterdam. Kosicia 15 350 m. n.o. Azoren n. Rotterdam. Krebsia 15 427 m. n.o. Azoren n. Curagao. Kreeft 15 135 m. z.w. Vigo n. Rotterdam. Kreon 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Kryptos 15 te Baltimore n. Curagao. Kylix 15 te Canvey eil. n. Thameshaven. Laarderkerk 15 50 m. o. Aden n. Port Said. Laga 15 60 m. z.o. Hangö n. Leningrad. Leiderkerk 15 te Antwerpen v. Suez. Lekhaven 16 v. Buenos Aires te Santos verw. Leto 15 225 m. w. Fastnet n. Canada. Liberiakust 15 80 m. n. Finisterre n. Rotterdam. Liberty Bell 15 te Rotterdam. Loppersum 15 te Hamilton. Maasdam 15 120 m. w. Galway n. Galway. Maashaven 15 v. Dakar n. Abidjan. Maaskerk 15 rede Bremerhaven n. Bremen. Madisonlloyd 15 120 m. n.w. Djeddah n. Suez, Maron 16 v. Georgetown n. Kp Haitlen. Meliskerk 15 175 m. z.w. K. St. Vine. n. Duinkerk. Mentor 15 v. Barcelona n. Valencia. Merseylloyd 15 120 m. o. Pt. de Galle n. Singap. Merwelloyd 15 v. Los Angeles n. Balboa. Mississippilloyd 15 80 m. w. Aden n. Bombay. Mohamed Reza Shah 15 105 m. o. Kuria Muria naar Durban. Munttoren 15 te Port Alfred v. Carlplto. Mijdrecht 15 160 m. z.o. Kreta n. Bedambes. Naess Commander 15 60 m. z. Masira n. Mena. Neder-Ebro 15 220 m. z.w. Mogadiscio n. Djibouti. Neder-Eems 15 800 m. z.z.o. Aden n. Aden. Neder-Rhone 16 te Hamburg v. Amsterdam. Nista 18 te Gothenburg verwach. Ocean Sprinter 15 240 m. o. K. Race n. Le Havre Ondina 16 te Mena Saud. Onoba 15 250 m. z.z.w. Bombay n. Mena. Oostkerk 15 te Djeddah. Oranje 14 v Papeete n. Acapulco. Palamedes 15 te Antwerpen. Parkhaven 17 v. Lissabon te Maceio verwacht. Parthenon 16 v. Porto Plata n. Newport News. Philine 15 v. Mena n. Tranmere. Polydorus 15 v. Amsterdam n. Indonesië. Prnis Frederik Willem 15 450 m. w.n.w. Valentia (Ierland) naar Montreal. Prins Mauris 15 v. Casablanca n. Genua. Prins Willem George Frederik 16 te Cleveland. Prins Willem II 15 v. Port Sudan n. Djeddah. Prins Willem IV 15 te Glasgow n. Londen. Prins Willem V 16 te Detroit v. Hamilton. Puremerend 15 300 m. n.n.w. P. Rico n. N. York. Pygmalion 16 te Amsterdam. Randfontein 15 750 m z.w. St. Thomas n. Kaapst, Rempang 18 te Kaapstad verwacht. Riouw 15 te Antwerpen v. Hamburg. Rotte 15 te Port Said. Rotti 15 500 m. w.n.w. Bombay n. Cochin. Rijndam 16 te Le Havre. Saloum 15 170 m.. w. St. Vincent n. Dakar. Sanana 15 157 m. z. Rangoon n. Rangoon. Sarpedon 15 te Baltimore. Scherpendrecht 16 te Mojl. Schiedijk 16 te Rotterdam. Schiekerk 17 e Bremerhaven. Schielloyd 15 v. Suez n. Akaba. Schouwen 15 350 m. z.w. Sabang n. Singapore. Senegal 15 v. Rotterdam n. Duinkerken. Senegalkus 15 te Dakar. Sepia 17 te Rotterdam verwacht. Servaaskerk 15 te Yokohama. Siberoet 15 te Singapore. Sinon 14 320 m. z.w. Bermuda n. Curagao. Sirrah 16 v. Curagao te Montreal verwacht. Skadi 15 v. Bourgas n. I?mir. Slamat 16 te Hamburg verwacht. Sliedrecht 15 600 m. z.o. Kp. Farwel n. Gdynia. Sloterkerk 15 660 m. o Gibraltar n. Antwerpen. Solon 14 260 m. o.n.o. Barbados n. Bridgetown, Sophocles 15 te Georgetown. Stad Alkmaar 15 150 m. z.z.w. Finist. n. IJmuiden. Stad Amsterdam 15 30 m. n.w. Bona n. Catania. Stad Den Haag 15 150 m. o.n.o. Madeira n. Pepel. Stad Kampen 15 50 m. n.w. Casabl. n. Piombino. Steenkerk 15 20 m. z. Cartagena n. Duinkerken, Straat Bali 15 v. Kaapstad n. Montevideo. Straat Clement 16 te Fremantle v. Adelaide. Straat van Diemen 15 420 m. z. H'kong n. Singap Straat Franklin 15 te Douala. Straa Magelhaen 15 v. Durban n. Singapore. Straat Torres 15 60 m. o.n.o. Kp. St. Marie naar East-London. Streefkerk 15 v. Prlolo n. Port Said. Tara 15 250 m. n.o. Azoren n. Baltimore. Tjikampek 15 v. Zanzibar n. Penang. Tjillwong 16 te Port Elsabeth. Tjipanas 15 800 m. n.o. Mauritius n. Durban. Togokust 15 te Antwerpen. Towa 15 v. Khor Ramshar n. Karachi. Trito 15 v. Amsterdam n. Bremen. Tweelingen 15 te Monrovia. Ulysses 15 te Antwerpen. Van der Hagen 15 300 m. o. Kp. St. Mary n. Beira Van Heemskerck 16 te Takoradl verwacht. Vasum 16 te Fao verwacht. Viana 16 te Mena al Ahmadl verw. n. Genua. Videna 15 500 m. w.z.w. Adelaide n. Geelong. Vitrea 17 te La Spezia verw. n. Bandar Mashur Vivipara 15 v. Port Said n. Lavera. W. Alton Jones 15 480 m.w.n.w. Ascension naar Philadelphia. Wesertoren 15 v. Brisbane n. Singapore. Willem Ruys 15 te Casablanca v. Southampton, Wonorato 15 625 m. n.o. Bombay n. Bombay. Wonosobo 15 te Barcelona. World Heath 15 te Pladju. World Hill 15 te Singapore. Zafra 15 te Portland Maine n. Crdon. Zaria 17 te Thameshaven verwacht n.. Mena. Zeeland 15 te Penang. Zwijndrecht 15 120 m. w.n.w. L'end n. Avonmth KLEINE VAART Adara 15 dwars Grimsby n. Plymouth. Adm.gracht 15 dw. Outergabbard n. Gravelines, Audacia 1 5te Londen. Delfborg 15 te Outergabbert n. Londen. Flevo 15 te Kp. Griz Nez n. Amsterdam. Batavier-5 14 80 m. n.o. Kp. Malea n. Ceuta. Binnenhaven 15 50 m. z.w. Ushant n. Casablanca Bonafide pass. 15 Noordhinder n. Rotterdam. Coccinelle 15 80 m. z.w. Ushant n. Casablanca. Cornells Broere 15 dwars Withby n. Dordrecht Erasmus 16 65 m. z. Lissabon n. Dieppe. Flevo 15 25 m. z.w. Beachyhead n. Amsterdam Gramsbergen verm. 15 v. Birkenh. n. Basse Indre Heemskerk 14 te Mantyluoto. Keizersgracht 15 v. Shoreham n. Rotterdam. Leliegracht 13 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Leonidas 15 dwars Finisterre n. Tunis. Leuvehaven 15 te Malmö. Maaskade verm. 15 v. Avonmouth n. Swansea, Markab 15 100 m. o. Kp. Passera n. Liverpool. Mathilde pass. 15 ET-6 Leningrad n. Vannes. Mynias 15 20 m. n. Burlings n. Antwerpen. Nassauhaven 15 te Trelleborg. Nusakan 15 80 m. n.o. Messina n. Venetië. Patricia 13 t.h.v. Great Yarmouth n. Carbot. Phidias 15 20 m. w. Elbe n. Rotterdam. Rochab 14 In aanv. m. visserboot t.h.v. Venetië Rljsbergen 16 t.h.v. Bizerta, 21 te Boston verw. Steenbergen verm. 15 v. Antwerpen n. IJmuiden Stella Maris 15 25 m. n. Kp. Penas n. Londen Stella Polaris 15 te Royal Sovereign n. Bremen Stella Prima 15 420 m. o. Belle ell. n. Montreal Thaletas 15 50 m. z. Finisterre n. Cadiz. Ubbergen 15 dwars Den Helder n. Amsterdam. Vrijburgh 15 160 m. z.w. Ushant n. Casablanca. Willy 15 te Hoek van Holland n. Granville. IJselhaven verm. 16 v. Casablanca n. Agadir. SLEEPVAART Gelderland 14 950 m. o.z.o. Bermuda n. Sydney Groningen 14 125 m. z.w. Oporto n. Le Havre. Jacob van Heemskerck 14 te Nassau. Poolzee 14 te Dordrecht met twee bakken. Steenbank 14 v. Rotterdam n. zee. Titan 14 te IJmuiden. Willem Barendsz 14 500 m. w. Fayal n. Savona De Koninklijke Textielfabrieken Gebrs Van Heek N.V. (Schuttersveld) stelt aan deelhouders voor een onveranderd divl dend van acht percent over het gewone aandelenkapitaal te betalen. 2de tijdv. 161,00 154,10 143,70 A'dam Rubber.... H.V.A A.K.U. Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij. Holl Am. Lijn.... K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank.... TwentscheBank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. oKn. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref. Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billitoi Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel.. Cities Service General Motors. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 1163/4 154% 489% 131,—gb 635 'A 153,90 143,30 745 160,50 113% 68,— 153 138 257 132 200,— 112,50 230,— 509,— 136,50 403% 356% 3593/« 332 620 429 246 1118 797% 395 980 175 322% 357 422 345 463 866 316% 439 Ex 53,20 208 716 192 440 217% 969 454 30% 15% 41% 35% F.x 68% Ex 88% 80% 43% 48% 54 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Bij een betrekkelijk levendige handel is Wall Street de nieuwe week in een opge wekte stemming begonnen. Bij de opening lagen de koersen al wat hoger, stegen scherp tegen het middaguur en verbeter den tot aan het slot. De winsten liepen van fracties tot ongeveer drie dollar per aan deel. Vraag was er met name naar auto fondsen, die werden gesteund door gun stige verkoopcijfers in de eerste tien dagen van juni. Hoger waren ook sporen, staal- waardien, openbare nutsfondsen en de rubbers. Lager waren sommige olies en chemische waarden. Van de 1322 verhan delde fondsen waren er 641 hoger, 402 lager en 279 sloten onveranderd. De omzet beliep 4.110.000 shares tegen 3.840.000 shares vrijdag. De Dow Jones-indices: industrie 813.56 4.17), sporen 204.36 0.62) en openbare nutsfondsen 142.06 0.46). Op dinsdag 23 juni wordt a pari de in schrijving opengesteld op nominaal 2 min, 5Vz percent 30-jarige obligaties ten laste van de Stichting R.K. Bejaardente huis St. Bernardus in Amsterdam. Officiële notering ter beurze zal worden aange vraagd. De storting is op maandag 3 augus tus. Van de lening, aanvankelijk groot 3 min, is ƒ1 min op emissievoorwaar- den geplaatst. De eerste termijn van de aflossing (in 25 jaarlijkse termijnen) vervalt op 1 augus tus 1970. Vervroegde gehele of gedeelte lijke aflossing van 19 Ï0 tot en met 1973 a 101 percent, daarna tegen 100'A percent.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11