Bronstein loerde te sterk op winst en liet Larsen de Arie den Hartog overwinnaar in wielerronde van Luxemburg Koeperman, Tsjegolev en Baba Sy favoriet voor de wereldtitel Professor Jongbloed gaf een boeiende prognose voor sport Over vijftig jaar praat men niet over profs-amateurs Ivkov lang niet zeker meer van plaatsing Enschedese Boys vraagt 100.000 Het beste van het beste uit de stallen gehaald Angenent naar Blauw Wit Korfbalveteranen tegen AW Geen wijzigingen op de laatste dag Dammers gaan in Merano aan de slag Kroonprins Harald naar de Spelen Kwalificatie Wimbledon McGregor gaat niet naar Groningen DWR nog steeds niet verslagen mm ÉiSiliP-Ï: r DINSDAG 16 JUNI 1964 lö Curieus Wedstrijden om de Europa Gup kwalificatie voor de wereldbeker? Manfred Schnelldorfer blijft amateur Voetbalclub Enter stopt met de toto rim A* Nationale zaak Weinig nieuwe takken Nederlands schaakteam Cl. Benedict-toernooi Samenwerking tussen KNVG en NKGB 't jonge moet Ronde van Nieuw-Vennep met zestig renners Het interzonale schaaktoernooi toch al rijk aan verrassingen heeft maandag een sensatie van de eerste orde beleefd. En men behoeft geen al te vooruitziende geest te hebben om te voorspellen dat de laatste week van deze krachtmeting wel meer sensationele uitslagen zal opleveren. De nederlaag van de Rus Bronstein te gen koploper Earsen is hier een sprekend bewijs van. In 30 zetten werd Bronstein aan de kant gespeeld, omdat hij te scherp op winst loerde en hij heeft waarschijnlijk een nadere analyse zal dat nog moeten uitmaken in zijn aanvalsdrift een bete re kans gemist. Aangezien Spassky opnieuw won in een Siciliaanse partij tegen de Canadees Vra- nesic, deelt hij met de Deen nog de eerste plaats. Overigens was de nederlaag van Bronstein koren op de molen van zijn landgenoot Stein, die in een Spaanse par tij enorm huis hield in de gelederen van Ivkov. En de Joegoslaaf is nu lang niet zeker meer van een plaatsing. De Russi sche kampioen nestelde zich nu naast Bronstein op de vijfde plaats in de algeme ne rangschikking, waarbij de remise tus sen Tal en Rossetto van pas kwam. Tal, oud-wereldkampioen, speelde een Schotse partij en poogde een verwarrende situatie op het bord te krijgen. Rossetto hield de teugels strak tot in het toreneindspel en daar viel voor Tal geen eer meer te be halen. Smyslov bevocht een uiterst preciese ze ge op de Amerikaan Evans en al mis bruiken we het woord „techniek" dan weer om de zege te omschrijven, de zeke re steïlingsplus van Smyslov werd uitste kend benut. In de middenmoot in de hoofdzaak be staande uit concurrenten voor de „weste lijke koplopers" deed Darga nuttig werk door Portisch te verslaan. De kan sen van de Hongaar zijn niet groot meer en in de laatste drie ronden heeft Darga hft op te nemen tegen drie Russen, het geen wel eens een al te zware taak voor hem zou kunnen zijn. Van groot belang is nog de hangpartij tussen Gligoric en Bilek, die in gunstige stand voor wit is afgebroken. Op een ge geven ogenblik viel er een curieus beeld te zien, namelijk een zware dame op a8, bij zwart de koning op c8. Grootmeester O'Kelly sprak hier zelfs van een studie van Lloyd. De partij PachmanReshevsky werd de eerste analysekluif van de verzamelde buitenlandse pers, die, nu het toernooi zijn einde nadert, met de dag toeneemt. Alleen al uit Joegoslavië zijn 10 kranten en radio-reporters gekomen. Het zag er naar uit alsof Pèrchman, met een een voudige combih'atfe direct na de opening twee pionnen buit kon maken. Gedurende enkele uren werd in deze ver onderstelling over schhaken gesproken, tot de Amerikaan die op de 30ste zet tot remise kwam in de perskamer aantoonde, dat het een uiterst subtiel geval was geweest. De Tsjech had het uiteraard ook gezien en verstandiger vaar water gekozen. Foguelman verraste Lengyel met 1. e4, waarop deze met 1.c5 antwoordde. Wit is overigens gewend met 1. d4 te openen. De Hongaar pleegt 1. e4 met 1e5 te beantwoorden. Nu werd het een Siciliaan, die zwart nogal ongewoon behandelde. Complicaties waren er de oorzaak van, Het bestuur van Enschedese Boys heeft een brief gestuurd naar het gemeentebe stuur van Enschede met het verzoek de vereniging een krediet te verlenen van 100.000,-. In de brief wordt niet gespro ken over een krediet ter opvanging van een exploitatie-tekort, maar wordt de na druk gelegd op het streven de betaalde sector van de club te versterken. Nu de situatie niet van dien aard is dat nog voor het komende seizoen gerekend mag worden op een concentratie van het betaalde voetbal in Enschede, aldus voor zitter A. F. Rombouts, is het nodig dat beide partijen een zo sterk mogelijke plaats gaan innemen in de overbruggings periode. Teneinde dat voor de Boys te bereiken wordt om het krediet gevraagd. Vanavond (6.30 uur) wordt op de baan ln Hilversum een niet alledaags program ma gebracht, hetgeen te danken is aan de series en finale van het Midzomer Criterium. Hiervoor hebben de trainers het beste van het beste uit hun stallen gehaald. De eerste afdeling brengt Axkit Hollandia aan de start, die na zijn for midabele zege in België de eer van het favorietschap draagt. Die eer 'wordt hem ernstig betwist door Averhen S, die mits gereden door Wagenaar jr. bij zonder gevaarlijk is, evenals de in vorm zijnde Zee. Outsider is Abdullah Hanover. De tweede afdeling is voor de oudere paarden gereserveerd. Het brengt het zeld zame optreden van de klassemerrie YYV, die meer in het buitenland dan in ons land loopt. Als tegenstandster heeft zij de langzamerhand niet minder befaamde Yankee Maid. Ondanks de grote kwali teiten is de mogelijkheid groot dat zij het onderspit zullen delven tegen de grootse Xeres, die in het veld van 15 zijn voorgift kan omzetten in een zege. Outsider is de sterk opkomende Xuthus X. De finale met minder startende paarden kan YYV voor haar rekening nemen. Als tegenhanger voor deze 2000 meter- koersen is er de 2800 meter lange Albatros- prijs, waarin Brun een twijfelachtige favoriet is vóór Zeno MD en Blauwe Druif. Outsider is Ballerine. De tweede wedstrijd om het amateur kampioenschap is niet al te sterk bezet, waardoor de geroutineerde amateur v. d. Wal met Barbarossa zich door een zege van een finaleplaats kan verzekeren. An dere mogelijkheden zijn Beachcomber en Y Rosemarijn. De grote Limburgse stal Marion trekt thans de profijten van een grondige reorganisatie. Na de twee over winningen in Alkmaar kan in de eerste afdeling van de Zaagbek-prijs de stal (Caracara, Claudette D) opnieuw een wirn naar noteren vóór Coryphee en Berna- dotte. In de tweede afdeling kan Bella Marieza haar tweede zege boeken, vóór Christine Mac en Chima Chima. De tweejarigen verrichten verbluffende prestaties. Indien de zware onderlinge strijd tussen de snelste niet tot terugval in conditie heeft geleid kan Dora Williams opnieuw winnen van Djenghis Khan en Dutch Master. Bij een herhaling van zijn laatste optreden kan Diomedea S de twee de afdeling winnen van de niet veel min' der snelle Diogen en Donnyk. Bronstein (links) in zijn duel met Larsen. dat een vlucht in zetherhaling noodzakelijk bleek. Een korte, vreemde puntenverde ling. Vandaag worden boeiende duels ver wacht in de partijen tussen Larsen en Tal en Ivkov tegen Spasski. Maandag is dus de negentiende ronde van 't interzonale schaaktoernooi gespeeld. De uitslagen luiden: Darga (W.-Dld)— Portisch (Hong.) 1-0; Tringov (Buig.)Qui- nones (Peru) 1-0; Bronstein (Rusl.) Larsen (Den.) 0-1; Tal (Rusl.)Ivkov (Joegosl.) 1-0; Spassky (Rusl.)Vranesic (Can.) 1-0; Smyslov (Rusl.)Evans (V.S,) 1-0; Pachman (Tsjech.)Reshevsky (V.S.) r- nise; Foguelman (Arg.)Lengyel (Hong.) remise; Gligoric (Joegosl.)Bilek (Hong.) afgebr.; Porath (Israel)Berger (Austr.) aigebr.; Perez (Spanje)Benkoe (Hong.) remise. De stand ziet er nu als volgt uit: 1. en 2. Larsen en Spassky beiden 15 pnt.; 3. Smys lov 14'/2 pnt.; 4. Tal 14 pnt.; 5. en 6. Bron stein en Stein 13V2 pnt.; 7. en 8. Ivkov en Darga 12 pnt.; 9. Reshevsky IIV2 pnt.; 10. Portisch 11 pnt.; 11. en 12. Lengyel en Pachman 101/j pnt.; 13. Gligoric 10 en 1 afgebr.; 14. Tringov 8'/j pnt.; 15. Evans 7V2 pnt.; 16. en 17. Rossetto en Benkoe pnt.; 18. Foguelman 6V2 pnt.; 19. Quino- nes 6 pnt.; 20. Bilek 5'/a pnt. en 1 afgebr.; 21. Porath 4*/a pnt. en 1 afgebr.; 22. Perez 4 pnt.; 23. Vranesic 3V2 pnt.; 24. Berger 3 pnt. en 1 afgebroken. Henk Angenent heeft weer een nieuwe voetbalclub gevonden, waar hij een con tract heeft kunnen sl'üitën. Angenent gaat volgend seizoen voor Blauw Wit spelen, waarmee geruchten dat hij voor Haarlem of RCH zou uitkomen dus niet juist ge bleken zijn. Angenent speelde achtereen volgens bij Vliegende Vogels, Stormvogels, SC Emma, Stormvogels, Fortuna '54, Haarlem en DHC. Voor een aantal gewichtige beslissingen staat woensdag het congres van de Euro pese Voetbal Unie, want het ligt in de be doeling om de Europese beker voor landen teams als kwalificatiewedstrijden te la ten gelden voor het wereldkampioenschap voetbal. Op het ogenblik in Madrid worden woensdag en zaterdag de halve finales en de finale van dit toernooi tussen Rus land, Denemarken, Hongarije en Spanje gespeeld wordt de Europese beker voor landenteams betwist in een soort knock out systeem, maar men wil er een com petitie van maken. Overigens zal er in de komende jaren nog geen verandering plaats vinden aan gezien de kwalificatiegroepen voor 1966, wanneer de eindstrijden om de Coupe Ju les Rimet in Engeland zullen worden ge speeld, reeds lang bekend zijn. Voor de veertiende keer zal het team van de Amsterdamse hoofdklasser Allen Weer baar het 12-tal van de oud-internationals ontmoeten. Henk Siebelist zal deze korf balwedstrijd, die zaterdagavond 27 juni op het terrein aan de Reggestraat in Amster dam wordt gespeeld, leiden. Voor de oud-iifternationals komen uit: Heren: Hans Berens (Die Haghe), Henk ten Have (Rohda), Rinus Munnikes (Luto), Piet Oerlemans (Swift), Henk Schoonder- woert (Archipel) en Adri Zwaanswijk (HKV). Dames: Rie Koene-Weel (Swift), Nel Pedroli-Vlietman (WK), Rie Schmitz (WK- AW), Jetty Siebelist (WK), Nel Vonk-van Zee (Ons Eibernest) en Annie Zwaanswijk- Baas (HKV). De Duitse kunstrijder Manfred Schnell dorfer, Olympisch- en wereldkampioen 1964, blijft amateur. Dat verklaarde de 21-jarige Schnelldorfer, die voor architect studeert. Hij zou tot nu toe vier aan biedingen van grote ijsrevue's naast zich neer hebben gelegd. De voetbalvereniging Enter, die uit komt in de vierde klasse van de KNVB, heeft besloten niet meer deel te nemen aan de sporttoto. De baten van het af gelopen jaar 650,staan in geen verhouding tot de omvangrijke tijd rovende werkzaamheden. Met een kor te, krachtige actie van de vereniging zelf zou men eenzelfde bedrag met min der werk kunnen verzamelen. De jonge, zeer talentvolle Nederlandse renner Arie den Hartog zegevierde maan dag in de 24ste editie van de wielerronde van Luxemburg, die in vier etappes over 833 kilometer rond het Groothertogdom voerde. De laatste etappe van Diekirch naar Esch over 177 km bracht in het alge meen klassement geen wijzigingen in de kop teweeg. Achter Arie den Hartog, die voor een eclatant succes zorgde, vervol maakte Bas Maliepaard het Nederlands succes door zijn eervolle tweede plaats. Beide renners hadden een groot aandeel in de eerste plaats van het teamklassement. Op de derde plaats eindigde de Duitse kampioen Hans Junckermann. Zijn ach terstand op Den Hartog bedroeg 3 min. en 26 sec. en op Bas Maliepaard 2 min. 36 sec. De laatste etappe werd gewonnen door de Belg Seis, die in een massale spurt zijn wiel juist iets eerder voor zijn landgenoot Van den Berg, de Italiaan Sartore, diens landgenoot Zandecu, de Duitser Kunde en de Nederlander Jo de Roo over de eind streep bracht. Het grote peloton, aange voerd door wereldkampioen Benoni Beheyt, eindigde op de tiende plaats ex aequo. De uitslagen: 1. Seis (Belg.) 5.06.27; 2. Voor de strijd om het wereldkampioen schap dammen, die van 20 juni tot en met 3 juli a.s. in de Italiaanse plaats Merano wordt gehouden, zijn drie favorieten aan te wijzen. Allereerst de titelhouder, de Rus Koeperman, verder diens landgenoot, de ex-kampioen Tsjegolev en de in Ne derland bijzonder populaire Senegalees Baba Sy. Deze drie grootmeesters hebben de laatste jaren het spel op de honderd velden volkomen beheerst. Koeperman is in dienstjaren de oudste. Hij veroverde de wereldtitel aan het einde van de vijftiger jaren. In 1960 werd hij onttroond door zijn jonge landgenoot Tsjegolev, die de titel opeiste met de minimale voorsprong van één punt op de Senegalese wonderdammer Baby Sy en van twee punten op Koeperman. Enkele jaren later won Koeperman in een twee kamp de titel terug. Inmiddels had hij Kroonprins Harald van Noorwegen heeft goede reden voor een stralende glimlach. Hij is namelijk uitverkoren om zijn land tijdens de Olympische Spelen in Tokio te vertegenwoor digen bij het zeilen in de 5.5 m2 klasse. Professor dr. J. Jongbloed uit Utrecht heeft tijdens een bijeenkomst, ter viering van het vijftig-jarig bestaan van de vaar- digheidsproeven van de NSF (vroeger NOC), een rede gehouden, waarin hij zijn gedachten uitte over de ontwikkeling van de lichamelijke vorming en de sport in de komende jaren. Ofschoon hij er op wees dat het bijzonder moeilijk is te voorspellen en hij zijn voordracht een mengsel van fantasie en werkelijkheid noemde, bewees hij met feiten dat in de afgelopen 50 jaar de topprestaties bij de werpsporten gemiddeld 30 a 40 percent beter zijn geworden, bij het zwemmen 20 percent rn bij het lopen 5 percent. Duidelijk was het voor hem dat er uit de mens niet meer te halen is dan er in zit, maar dat de mens zich door verbeter de trainingsomstandigheden, groter tech nisch en tactisch inzicht deze zaken ten nutte heeft gemaakt. In de toekomst zullen de verbeteringen in hun algemeenheid hoe langer hoe lang zamer tot stand komen en zullen de gren zen steeds dichterbij komen. Door de steeds kleinere verschillen in de wedstrijd sport zullen de omstandigheden om tot een zuivere vergelijkbare uitkomst te ko men steeds dezelfde moeten zijn: bij het zwemmen de temperatuur van het wa ter, bij atletiekwedstrijden de baange- steldheid, terwijl het materiaal nauwkeu rig aan vastgestelde eisen zal moeten vol doen. Het houdt ook in dat topwedstrij den op het hoogste niveau steeds onder dezelfde klimatologische omstandigheden zullen moeten worden gehouden, wat be treft wind, lucht-temperatuur, vochtigheid, luchtdruk, verlichting etc. Deze sporten moeten plaats vinden in grote, geheel overkoepelde ruimten met airconditioning. Professor Jongbloed verwacht dat over 50 jaar de sportbeoefening zo algemeen zal zijn, dat ook de overheid zal inzien hier te maken te hebben met een natio nale aangelegenheid van de eerste rang. Te hopen ware het dat het geen staats zaak wordt, maar alleen ondersteuning van de vrije sportbeoefening. Algemene sportbeoefening zal over 50 jaar een le vensuiting zijn, als regel in de vorm van beweging. Alleen zal men moeten zorgen dat er voldoende plaats en gelegenheid is. Professor Jongbloed ziet over een 50- tal jaren twee groepen mensen die sport bedrijven: de grote massa die uitsluitend voor eigen bestwil en voor eigen genoe gen met een gemiddelde vaardigheid sport beoefent en de groep der enkelingen die naar topprestaties streven. Van amateurs en profs zal men niet meer spreken aangezien deze niet meer zullen bestaan. Men zal het gewoon en lo gisch vinden dat sommigen voor sportbe oefening betaling genieten en 't zal ieder een koud laten of hij dat doet naast ande re bezigheden waardoor hij in zijn levens onderhoud voorziet. De Utrechtse professor ziet in gedach ten dat voetbal dan allang over de top heen zal zijn, dat hockey nooit zo popu lair zal worden als voetbal en na een flin ke opbloei uit de gratie zal zijn, dat lich te balspelen in velerlei vorm, atletiek en zwemmen, maar bovenal de wandelsport zal triomferen, simpelweg als vorm van beweging. Hij voorspelde, na gezegd te hebben dat een profetie over 50 jaar altijd 'n hachelijke onderneming is, dat er weinig of geen nieuwe takken van sport tevoor schijn zullen komen. Dat de records slechts weinig meer verbeterd zullen wor den, dat topprestaties zoveel mogelijk ver richt zullen worden in overkoepelde ruimten om neveninvloeden uit te scha kelen, dat vrijwel iedereen sportbeoefe naar zal zijn met daarnaast een kleine groep topsportbeoefenaars. het bezit van het wereldkampioenschap behoren te verdedigen tegen uitdager Baby Sy, maar door allerlei oorzaken heeft deze tweekamp geen doorgang gevonden. Nu krijgt de Franssprekende Afrikaan alsnog de kans de hoogste onderscheiding op damgebeid te veroveren. Het toernooi in Merano telt 17 deel nemers uit 13 landen. Rusland, Frankrijk, Italië en Nederland zijn vertegenwoordigd met elk twee spelers. Van hen zijn de Russen (Tsjegolev en Koeperman) van het allergroote kaliber. De Fransen Hisard en Bajolle zullen waarschijnlijk in de middenmoot eindigen, terwijl de Italianen Saletnik en oud-gediende Fanelli nor maliter buiten de prijzen zullen vallen. Voor de Nederlanders Van Dijk en Bom, van wie laatstgenoemde speelgerechtigd werd, omdat de nationale kampioen Piet Roozenburg om persoonlijke redenen niet wilde deelnemen, zou het al eervol zijn als zij zich bij de eerste vijf zouden kun nen plaatsen. In hun voordeel werkt het vele malen spelen van twee partijen per dag, iets wat buiten Nederland vrijwel niet voorkomt. De Russen hebben hier vele bezwaren tegen aangevoerd en er zijn geruchten geweest, dat zij om deze reden verstek zouden laten gaan. De deelnemers aan het komende wereldkampioenschap zijn: Koeperman en Tsjegolev (Rusland), Van Dijk en Bom (Nederland), Hisard en Bajolle (Frankrijk), Saletnik en Fanelli (Italië), Verpoest (België), Cazemier (Zwit serland), Agliardi (Monaco), Deslauriers (Canada), Baba Sy (Senegal), Saint Fort (Haiti), Sanirsad (Suriname), Reimann (Tsjechoslowakije) en Langrass (Austr.). In de kwalificatiewedstrijden voor Wim bledon, die maandag in Rohampton wer den gespeeld, wonnen onze landgenoten Betty Stoeve, Els Krocke en Jan Hajer hun partijen. Alleen Piet van Eysden ver loor van de Zuidafrikaan Saul. De uitslagen luiden: damesenkelspel eer ste ronde: Betty Stoeve (Ned.)J. Delford (GB) 6-2, 6-1. Els Krocke (Ned.)—G. Chap man (GB) 6-4, 6-1. Herenenkelspel eerste ronde: Jan Hajer (Ned.)—N. Perry (VS) 9-7, 4-6, 6-4, 6-4; J. Saul (Zuid-Afr.)Piet van Eysden (Ned.) 6-2, 6-1, 6-3. Trudy Groenman won haar enkelspel in de eerste ronde van de Londense ten niskampioenschappen door een 6-2, 6-0 overwinning op de Italiaanse Francesca Gordigiani. Tom Okker verloor in de twee de ronde van de Zuidafrikaan Dave Phi lips met 1-6, 6-8. Ook Jenny Ridderhof won haar partij in de eerste ronde van het damesenkelspel van de Britse speelster Pat Hird met 9-7, 4-6, 6-2. Anja Lepoutre ech ter verloor van de Amerikaanse Tory Fletz met 3-6, 4-6. Bobby McGregor, houder van het we reldrecord 110 yards vrije slag, zal niet uitkomen in de zwem-interland Neder landGroot-Brittannië, die op 27 en 28 juni in Groningen wordt gehouden. De Schot heeft last van een spierblessure en zal vermoedelijk tenminste twee weken rust moeten houden. Peter Kendrew ver vangt hem. Ongeslagen heeft DWR de eerste helft van de zomerwaterpolocompetitie afgeslo ten. Dit gebeurde in Den Haag tegen Swift. In het grootste gedeelte van de strijd ging het bij DWR van een leien dakje maar in de laatste periode bracht Swift nog verse spelers in de strijd en begonnen de zeven spelers van DWR te- tekenen van moeheid te vertonen. In de eerste periode scoorde Sint drie maal. Na het wisselen lanceerde hij nog maals een schot in de roos waarna Le Loux met een tegenpunt antwoordde. DWR bleef echter over alle linies de meer dere; Sint (2), Cluistra en Bood hadden in de laatste periode de DWR-voorsprong op 8-1 gebracht toen Swift wat rake klap pen ging uitdelen, Le Loux, Offers, Felder en Halm hadden het DWR doeJ doorboord toen de tijdwaarnemer afblies. Uit de vier gespeelde wedstrijden heeft DWR 8 punten. Van den Berg (Belg.) z.t.; 3. Sartore (It.) z.t.4. Zandecu (It.) z.t.; 5. Kunde (Did.) z.t.; 6. De Roo (Ned.) 5.07.17; 7. De Wolf (Belg.) z.t.; 8. Gilbert Desmet (Belg.) z.t.; 9. Monty (Belg.) z.t.; 10. Beheyt (Belg.) 5.10.23. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Arie den Hartog (Nederland) 23.29.10; 2. Maliepaard ^Nederland) 23.30.00; 3. Jun- kermann (Did.) 23.32.36; 4. Van den Berg (Belg.) 23.48.10; 5. Kees Lute (Nederland) 23.48.45; 6. Kunde (Did.) 23.50.29; 7. De Wolf (Belg.) 23.52.11; 8. Maelli (It.) 23.54.15; 9. Van Aerde (Belg.) 23.56.32; 10. Timmer man (Belg.) 23.58.16; 12. Geldermans (Nederland) 24.02.54; 19. Jo de Roo (Neder land) 24.14.51. De grote bergprijs werd verdeeld tussen Arie den Hartog en de Duitser Kunde die beiden met 19 punten op de eerste plaats beslag legden voor Mahé, Junkermann, Zandecu en De Roo. De Spanjaard Martin Colmenare.io heeft de vijfde etappe in de Ronde van Zwitserland van Pfaeffikon naar Gla- rus, de eerste etappe ook waarin een Al penpas genomen moest worden, aange grepen om in de aanval te gaan. Hij was het eerst op de 1900 meter Klausenpas met maar liefst 5.56 minuten voorsprong op zijn landgenoot Gomez del Moral en hield hier van 4 min. en 25 sec. over toen hij als eerste over de eindstreep ging. En dit huzaren stukje bracht Colmenarejo van de tiende op de vierde plaats in het algemeen klas sement. Rolf Maurer behield de leiding in het klassement door zijn tweede plaats, maar kon zijn gevaarlijke concurrent de Italiaan Zilioli niet afschudden. De beste Nederlander was zonder twijfel Huub Zilverberg, die goed klom en steeds voor aan te vinden was, doch tegen het geweld van de grote klimmers niet opkon. Hij was de leider van de tweede groep, die met 7 min. en 20 sec. achterstand binnenkwam. Ook dit jaar zal een vertegenwoordigend Nederlands schaakteam deelnemen aan het Clare Benedict toernooi, dat van 11 tot 15 juli in Lenzerheide (Zwitserland) wordt gehouden. Ingeschreven voor dit toernooi hebben voorts West-Duitsland, Italië, Oostenrijk, Spanje en Zwitserland. De heren J. H. Donner, Fr. Kuijpers, H. Bouwmeester, C. Zuidema, prof. dr. J. T Barendregt vormen het Nederlandse team. De heer Bouwmeester zal als aanvoerder van Nederland optreden. lands Gymnastiek Verbond (KNGV) en de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond (NKGB) hebben besloten in de toe komst nauwer te gaan samenwerken. Da bonden zullen regelmatig contact met el kaar opnemen om te spreken over ge meenschappelijke belangen en problemen. Voorts is overeengekomen dat de onder afdelingen van beide organisaties, na ver kregen goedkeuring van de bondsbesturen, in wedstrijden tegen elkaar mogen uit komen. Advertentie Aan de ronde van Nieuw Vennep, waar mee donderdagavond 18 juni door de Oran jevereniging „Beatrix" de plaatselijke feestweek wordt geopend, zullen zestig amateurs en nieuwelingen deelnemen. Het Halfwegse „De Bataaf" dat met de orga nisatie van deze ronde is belast, heeft da Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" uitgenodigd om met al zijn renners' naar Nieuw Vennep te komen. Het parcours is 1200 meter lang en ge legen aan de Schoolstraat, Jhr. v. d. Poll straat, Prevenaireweg en Venneperstraat. De deelnemers moeten dit vijftig keer af leggen. Tot de kanshebbers behoren onder mger Henny Schouten, Ko Zomer, Albert en Melle Jongkind, Jan Buis, Daan Holst, de plaatselijke favoriet Gep Cuvelier, Piet Rinkel, Jan Fransen en Joop Hoogland van „De Bataaf". De Kennemer club komt on der andere met Coen Visser, Wim en Piet Vleesman, Jan van Rijn, Jan Timmer, Jan Serpenti, Chris Duyker, Sjaak de Goede, Peter Slotemaker, Gé v. d. Winden en Jan Rasch (vorig jaar triomfator) aan de start (zeven uur). Door Harry Cuvelier sr., de grote man achter de schermen van deze ronde, zijn weer vele premies opge haald. Daar zal ongetwijfeld fel om ge streden worden Vooraf is er een wedstrijdje voor inwo ners van Nieuw Vennep op gewone fiet sen over acht rond'es D^prvan is de start om zes uur Tennis. Het Amerikaanse dames-tennis- team heeft voor de vierde maal in suc cessie beslag geelgd op de Wightmancup. t

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13