Fascinerend geschiedverhaal van dr. Jaap Meijer over Nederlandse joden FINALE EUROPA-CUP Nü ZOVEEL VROUWEN EN KINDEREN VAN VADERDAG SIGARENDAG WILLEN MAKEN, even een paar adviezen Kodak Het N.Ph.O. gaf zijn tweede Zomerconcert Schilderes Stien Eelsingh uit Staphorst overleden Oost-Duitsland stelt acteervergunningen in Koningin bij opening Oostenrijkse week 13 DE ORIËNT Oosterse geschenken "e:ï *0* feestt; VRIJDAG 19 JUNI 1964 VADERDAG Toneelgezelschap voor Brabant in oprichting Russisch protest tegen uitwijzing Bolsjoi Ballet P. Zwaanswijk VOOR LANDENTEAMS zondagavond 21 juni van 18.25 tot 20.15 uur ^ai3 op s^Ssretiroy. CSiSaar Wilt u (zoals zoveel vrouwen, hem nu aan de sigaar brengen, laat de sigarenwinkelier u dan helpen bij uw keus. de sPaarpot Jeen nood. rn'let 20 vet"> Pri^lasse\led*r' Kerkconcert in Santpoort „De plaatsbekleder" in Israel De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma nabeschouwingen Sterk TV-spel Oostenrijkse radio tapte gesprekken af van KRO- correspondent in Wenen J. Damshuizer KENNERS KOPEN FILMS Optreden van Nationaal Ballet uitgesteld GEDURENDE RUIM VIER eeuwen hebben Joden uit Zuid- en Oost-Europa een toevluchtsoord gevonden in Nederland, en vooral in Amsterdam. Zij hebben hier een belangrijke rol gespeeld. De geschiedenis van het Neder landse Jodendom is rijk aan beroemde namen, namen van denkers en dichters, schilders en schrijvers, bankiers en juris ten, die in Nederland een vooraanstaande plaats hebben ingenomen. Dr. Jaap Meijer, die al verschillende studies over Nederlandse Joden op zijn naam heeft staan, behandelt in dit boek een aantal van die beroemde mannen. Op het eerste gezicht zou men kunnen menen, dat dit boek vooral voor de eigen groep bedoeld, is. Het bekend veronderstellen van bepaalde zaken, het appelleren aan een fonds van ge meenschappelijke ervaringen, het veelvuldig gebruik van Hebreeuwse en Jiddische woorden die overigens in een register worden verklaard geven aanleiding tot die indruk, die intussen over de kwaliteit van het boek natuurlijk nog niets zegt. Maar deze eerste indruk is geenszins juist. Dr. Meijer heeft in dit boek, waarin een aantal hoofdzakelijk biografische schetsen op intelligente wijze werd gebundeld tot een geschiedverhaal in facetten, getracht te komen tot een synthese uit een serie afzonderlijke onderzoekingen. Hij stelt een vraag aan de orde, die algemene belangstelling ver dient, juist nu het grootste deel van de Nederlandse Joden door de Duitsers is uitgemoord: wat hebben de Joden bij gedragen aan de Nederlandse beschaving en wat is het typisch Joodse element in die bijdrage? DE GOEDE ZIN VAN die vraag lijkt nauwelijks voor betwisting vatbaar. Dat een volk, een godsdienst, een cultuursysteem, dat tweeduizend jaar lang, zonder land. zonder nationale eenheid, tegen alle verstrooiing en vervolging in, zijn identiteit weet te bewaren op zichzelf al een haast ongelooflijke prestatie een stempel drukt op zijn leden en op hun handelen in de wereld, is bepaald geen ongerijmde veronder stelling. Alleen al de naam Mokum herinnert ons aan de invloed, die de Joden op de Nederlandse beschaving hebben gehad. Maar van veronderstellingen naar ondubbel zinnig aangetoonde samenhangen is een lange weg. De beantwoording van de vraag, wat de Joden hebben bijgedragen aan de Nederlandse beschaving, vereist behalve grote belezenheid en brede feitenkennis een diep inzicht in allerlei uitermate inge wikkelde historische, culturele en sociologische verbanden. Het spreekt dan ook van zelf, dat dr. Meijer op de door hem geformuleerde vraag nog slechts een zeer voor lopig antwoord kon geven. Meer beoogde hij trouwens ook niet. TEN AANZIEN VAN SOMMIGE in dit boek geschilderde beroemde Joden wordt niet helemaal duidelijk, welke invloed zij op hun Nederlandse milieu hebben gehad en bij andere figuren en verhoudingen kan men zich afvragen, wat er nu eigenlijk typisch Joods aan is. De probleemstelling zal dan ook scherper begrensd dienen te worden, om tot een duidelijk beeld te kun nen komen. Wanneer wordt geconstateerd, dat in de zeventiende eeuw vrijwel alle pro testantse theologen hun kennis van het Hebreeuws van rabbijnen hebben geleerd, dan is dat zonder twijfel een zeer belang rijk cultuurhistorisch gegeven. Maar wan neer de invloed van de Bijbel als zodanig onder de Joodse invloeden wordt gere kend, dan moet men tenslotte heel het Christendom Christus was ook een Jood daaronder brengen. Daarmee raakt men van de cultuurgeschiedenis ver zeild in de theologische problematiek. Zon der het belang hiervan ook maar iets te willen verkleinen, moet men cultuurhisto risch toch vaststellen, dat het Nederland se volk de Bijbel op een eigen wijze heeft verwerkt, zodat hier een min of meer zelf standig cultuurcomplex is ontstaan. Advertentie denk aan meer dan 3000 aparte R. C. V. EIF Paarlaarsteeg 8, Haarlem, Tel. 14615 HET CULTUURHISTORISCH onderzoek zal op verscheidene punten nog dieper moeten graven, vooral in de „Ideeënge schiedenis". Het Joodse element in het werk van Jonas Daniël Meijer, de Assers of E. M. Meijers om ons maar tot de juristen te beperken is niet zo gemak kelijk ondubbelzinnig vast te stellen. Van de sociologie valt onder meer te leren, dat sommige dingen, die voor typisch Joods doorgaan, ook in het gedragspatroon van andere sociale minderheden kunnen voorkomen. Een vergelijkende studie van Joden en Katholieken onder de Republiek zou hier misschien interessant materiaal kunnen opleveren. Bovendien moet men er steeds op bedacht zijn, dat de verhouding van de Joden tot hun eigen cultuurcom plex alle gradaties kan vertonen welke er liggen tussen volledige integratie en to tale vervreemding. Aan het enkele„geboor- te-merk" kan men daarom hoe groot de mogelijkheden van onbewuste beïnvloe ding ook zijn slechts zeer betrekke lijke waarde toekennen, wil men niet ver vallen in een soortgelijke „mystiek van het bloed" als de antisemieten hebben ver kondigd, maar dan in omgekeerde zin. HOE DIT ZIJ, de proefbalans, die dr. Meijer opmaakte, vertoont reeds op veel punten een overtuigend resultaat. En ook al zal men wellicht hier en daar een vraag teken plaatsen, het geheel is rijk aan in formatie, goed gedocumenteerd, voor zichtig in zijn conclusies, uitstekend ge schreven, boeiend van begin tot einde. Mr. Meijer schildert, met veel gevoel voor het suggestieve detail, juist ook de menselijke aspecten van het Joodse bestaan. Zijn boek is daarom niet alleen een bijdrage tot de Nederlandse beschavingsgeschiede nis, maar ook een fascinerend geschied verhaal en op onnadrukkelijke wijze een bijdrage tot de kennis van een volksgroep, die in zijn merkbaar anders-zijn bij velen nog slechts gebrekkig bekend is. Mr. dr. Gov. van den Bergh Ab Abspoel zal worden belast met de leiding van het kleine beroepstoneelgezel schap „Proloog", dat in Eindhoven wordt gevestigd en dat tot doel heeft een toneel publiek te gaan vormen in de provincie Noord-Brabant, waar twee nieuwe schouw burgen (Tilburg en Eindhoven) samen met de bestaande (Breda en Den Bosch) dingen naar de gunst van het kunstmin nend publiek. Als provincie en gemeente voldoende subsidie verstrekken, zal „Pro loog" op korte termijn worden opgericht. Het gezelschap zal veelal optreden in de grotere plattelandsgemeenten. De Sovjet Unie heeft bij de regering van West-Duitsland geprotesteerd tegen de uit wijzing van het Bolsjoiballet. Een desbe treffende nota is door de Russische am bassadeur in Bonn aan het Westduitse mi nisterie van Buitenlandse Zaken overhan digd. De Westduitse organisator van de tour nee, Helmut Mattner die had meege deeld dat het Bolsjoi Theater mondeling akkoord was gegaan met een optreden in West-Berlijn heeft gezegd, dat wereld beroemde artiesten als struikrovers zijn uitgewezen. Hij vreest, dat alle culturele contacten tussen de Sovjet Unie en West- Duitsland thans voorlopig zullen zijn ver broken. Advertentie OP HET TWEEDE zomerconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, dat donderdagavond in de gemeentelijke concertzaal gegeven werd, maakte de vijf tienjarige violist Ronald Hoogeveen met de vertolking van het Vioolconcert op. 64 van Felix Mendelssohn Bartholdy zijn Haar lemse debuut. Opnieuw stond een muzika le jongen als instrumentalist op het Haar lemse podium, opnieuw was voor zijn op treden de keuze gevallen op een beroemde compositie, die al vele geperfectioneerde uitvoeringen door gerijpte en met een ver volmaakte techniek toegeruste kunstenaars heeft beleefd en weer heeft men zich kun nen afvragen, welke dienst men aan be gaafde jongelui bewijst met hun de gele genheid te geven tot het vertolken van werken, die in artistieke en psychische zin nog als een gesloten boek voor hen blij ven en waartegen zij in technisch opzicht (althans op het uitvoeringsniveau dat ge vraagd wordt) slechts ten dele opgewas sen kunnen zijn. WAAROM HEEFT men niet nog enkele jaren geduld betracht met deze Ronald Hoogeveen, die zeker een meer dan ge wone muzikaliteit bezit en wiens violisti- sche dispositie het beste voor de toekomst doet verwachten? De uitvoering van het vioolconcert werd voorafgegaan door de vertolking van drie delen van de muziek, die Mendelssohn componeerde bij Shakespeares „A mid- summemights dream". De uitvoering, die geleid werd door de dirigent Marinus Adam bereikte in de „Nocturne", mede door de uitstekend geblazen solo door de hoornist Iman Soeteman, een hoogtepunt. Het Scherzo kreeg een vlotte ontwikkeling, maar de klanksterkteverhoudingen belet ten de fluitist Pieter Odé om zijn solo-spel •en opvallend element te doen zijn. NA DE PAUZE leidde Marinus Adam de uitvoering van de negende Symfonie „Uit de Nieuwe Wereld" van Antonin Dworsjak, een werk, waarmede men door talloze ver tolkingen vertrouwd is geraakt, maar dat „als nieuw" kan klinken, wanneer het met overtuiging, toewijding, zorg en muzische bezieling wordt gespeeld. In deze zin heb ben dirigent en orkest hun muzikale taak volbracht, zodat de toehoorders met mooie herinneringen aan een gelukkige uitvoe ring huiswaarts konden gaan. Zonder aan het solistische spel van de andere leden van het orkest te kort te doen wil ik gaar ne het klankschone solospel van de alt- hoboïst in het beroemd geworden Largo van de symfonie vermelden. Advertentie rechtstreekse reportage van VOOR MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN In het Diaconessenhuis te Meppel is gis teren op zestigjarige leeftijd overleden da Staphorster kunstschilderes Stien Eel- singh. Zij kreeg in brede kring bekendheid toen zij zich in 1949 vestigde in de „Witta Boerderij" te Staphorst. Een groot deel van haar werk was gewijd aan mensen, dieren en dingen in dit Overijselse dorp. Door haar tentoonstellingen en culturele avonden bracht zij velen in aanraking met de kunst. Zij heeft grote betekenis gehad voor het kunstleven in het westen van Overijsel en de aangrenzende delen van Gelderland en Drente. Als lerares deed zij veel voor de actieve kunstbeoefening. Eind vorig jaar, toen zij zestig jaar werd, werd zij gehuldigd. Bij die gelegenheid werd zij benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. In de serie maandelijkse kerkconcer- ten in de hervormde kerk „De Hoeksteen" te Santpoort-Zuid zal op woensdagavond 24 juni de organist Piet Halsema werken van Bach, Walther en De Klerk op het or gel spelen. Voorts zullen medewerken de alt Watty Krap en het Haarlems Kamerkoor. Uitge voerd worden „La croix douloureuse" voor alt en orgel van André Caplet, 3 psalmen naar oude Noorse kerkmelodieën van Grieg van Albert de Klerk. De toneelspelers van Oost-Duitsland zullen in de toekomst in het bezit moeten zijn van een staatsvergunning van be kwaamheid alvorens op het toneel te mo gen verschijnen. Toneelspelers, die niet het niveau heb ben dat door een staatscommissie van het ministerie voor Cultuurzaken is vastge steld, zullen niet langer mogen optreden. Hierdoor krijgt het bewind een stevige po litieke greep op de toneelspelers. Het voorwendsel van beroepsbekwaamheid kan gebruikt worden om toneelspelers die het bewind beledigen van het toneel te .weren. De toneelspelers worden onderverdeeld in drie klassen. Het toneelstuk „De Plaatsbekleder" van Rolf Hochhuth is donderdagavond in Israel in première gegaan. Tot het diep bewogen publiek in de Ha- bimah-schouwburg te Tel Aviv behoorden overlevenden van de vernietigingskampen van de nazi's en leiders van de joodse opstand in het getto van Warschau. Aan het einde viel onmiddellijk het doek waardoor het stil bleef in de zaal. Het stuk werd door het Israëlische nationale toneelgezelschap gebracht in een He breeuwse vertaling. HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws, post- duivenberichten en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Weg wijzer, tips voor vakantie en snipperda gen. 8.40 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Loon naar werken, praatje. 9.10 Lichte VPRO: 9.40 Met het oog op de bijbel, le zing. 9.55 De school van morgen, praatje. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Z.O. 135, gevarieerd programma (11.00-11.02 Nieuws). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Aansluitend: postduivenberichten. 12.33 Actueel sport nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Radio Jazzclub. 13.50 Uitlaat, pro- grammo voor de twintigers. 14.25 Metro- pole-orkest en zangsoliste. 15.05 Gespro ken portret. 15.20 De Metropolitan 1925- 1950: Opera-fragmenten (gr.). 16.00-16.02 Nieuws en 16.02-16.40 Boekbespreking. 17.30 Lichte orkestmuziek (stereofonische uitz.). 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte gram mofoonmuziek. 18.20 Ramblersrevue. 18.45 Orgelspel. 19.00 Tijd voor teenagers. 20.00 Nieuws. 20.05 Disco-Festival. 21.00 Socia listisch commentaar. 21.15 VARA-Band- show: gevarieerd muzikaal programma. 22.00 Filmmuziek (gr.) 22.15 Muzikale commentaartjes. 22.30 Nieuws. 22.40 Ac tualiteiten. 22.55 Ballroomorkest (stereofo nische uitzending). 23.20 Lichte grammo foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Djinn, gevarieerd pro gramma. 12.00 Angelus. 12.04 Katholiek nieuws. 12.10 Liedjes over het Verre Wes ten. 12.33 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Amusementsmuziek (gr.). 12.50 Regeringsuitzending: 12 Miljoen schoon. Samenstelling: Wil Mullemeister. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktberichten. 13.18 Musicerende dilettanten: Dameszangver eniging. 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Karakteristiek: licht program ma. 15.30 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Voor jonge mensen. 16.15 Synkope: mu ziek van gisteren. 16.40 De Springplank: jonge arlisten. 17.00 Lichte grammofoon muziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Licht instrumentaal octet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Licht instrumentaal kwartet. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 Stereofonische uitzending: Radiophilhar- monisch orkest en pianotrio: klassieke muziek. 20.20 Klassieke pianomuziek (gr.) 20.30 Raaien maar. lichte grammofoon muziek. 21.30 Van kritiek moet de demo cratie het hebben, lezing. 21.45 Lichte grammofoonmuziek. 22.15 Wereldoorlog I, documentair programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Teken des tijds, gesprek over waar den in het geestelijk leven. 23.00 Lim burgs symfonie-orkest: klassieke en mo derne muziek, (m.m.v. solist). 23.45 Gam- mofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. (Om 12.25 Weerbericht en mededelingen). 12.55 Programma-overzicht en berichten. 13.00 Nieuws. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Verkeerstips voor het week end. 14.30 Voor de teenagers. 14.50 Radio- week.... I. 15.00 Nieuws. 15.03 Hoorspel. 15.32 Werken van Belgische componisten. 16.20 Filmkroniek. 17.00 Nieuws en mede delingen. 17.15 Lichte orkestmuziek en zang. 17.25 Kinderkoorzang. 17.35 Lichte muziek. 17.45 Engelse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport- berichten. 18.20 Liederen. 19.00 Commen taar uit Amerika. Daarna: Nieuws en weerbericht. 19.40 Concert. 20.30 Pro gramma uit Wenen met cabaret en amu sementsmuziek. 22.00 Nieuws en berich ten. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Jazzmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NCRV: 19.30 Barend de Beer, T.V.-film voor de kinderen. 19.35 Djez zien: jazz programma. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. NCRV: 20.20 Met Lucille Ball in Mexico, T.V.-film. 21.10 Attentie: feiten die de aandacht waard zijn. 21.55 'n Lied je met Caroline. 22.15 Verborgen schat ten - 5 -. NTS: 22.30-22.35 Journaal. VOOR ZATERDAG VARA: 15.00 Rawhide Oponthoud in El Grucero, T.V.-film. 15.50 Expeditie-Pin- guins in de Zuidelijke IJszee, film. 16.15 Zonnestreek. korte film over wel en wee van enkele Nederlandse vakantiegangers in het buitenland. 16.30 Sport. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Vrije nieuwsgaring Op zoek naar een kogel, t.v.-film. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. NTS: 20.45 Was dat die kleine man man?, herdenkingsprogramma over Louis Davids. VARA: 21.30 Happy, t.v.-film. 21.55 Fyra, Funf Sex....: moderne hits, ever greens en volksliedjes. NTS: 22.45-22.50 Journaal. Experimentele televisie-uitzendingen op het tweede net (Kanaal 27). AVRO: 20.20 Fiorello la Guarda, docu mentaire film. 20.45 Avontuur aan boord, speelfilm.21.30 Jazz Scene U.S.A. 22.00- 22.30 Een plaatje van je weet wel wie...., filmdocumentaire. Wie enige jaren geleden de toneel-opvoe ring van „De derde" van Andrew Rosen thal mocht bijwonen en gisteravond de t.v.-uitzending van dit stuk zag, kon weer eens vaststellen, welke bijzondere, drama tische mogelijkheden het nieuwste commu nicatiemiddel, televisie, biedt. Door een zeer functionele toepassing immers van zeer indringende close-ups werd een spel, waar wij in de schouwburgzaal als het wa re tegenaan keken, in de beslotenheid van de huiskamer een beheerst, maar ook hui veringwekkend verslag van een huwelijk, dat door een „driehoeksverhouding" ont wricht wordt. Hoe goed het gebruik van de technische middelen ook was, deze zeer knap geschreven en vertaalde huwe lijkstragedie had nooit zo aangrijpend kun nen zijn, als de vijf acteurs en actrices hun spel niet zo voorbeeldig hadden aan gepast aan de eisen, die de overgevoelige camera en microfoon stellen. Annet Nieu- wenhuvzen en Pim Dikkers deden ons ge heel geloven in het echtpaar Moreland, dat geen verweer heeft tegen het wegkwijnen van zijn huwelijksgeluk, veroorzaakt door de jongeman Kip Ames, die de man alleen voor zich wil hebben. Hoe die abnormale genegenheid kon groeien werd alleszins duidelijk door de wijze, waarop Eric Schneider aan die pleegzoon gestalte gaf. Luc Lutz maakte terecht een griezelige, weerzinwekkende figuur van de oudere huisvriend Felix Callender. die ook al an ders was dan de anderen. Even diabo lisch en giftig was Enny Meunier als zijn ontredderde vrouw, die gretig meewerkte aan de vernietiging van het huwelijksge luk van haar vrienden. Zij allen konden en dat is ook niet altijd het geval steunen op een spel en televisieregie, die zowel van een ster ke beleving van dit drama als van vak manschap getuigden. (Van onze correspondent) De Weense correspondent van de KRO, de heer Jules Huf, heeft bij de Oostenrijk se regering en de Oostenrijkse radio ge protesteerd tegen het feit dat zijn gesprek ken met de KRO vanuit de studio's van de Oostenrijkse radio in het geheim zijn af getapt en op de band zijn opgenomen. De KRO tekende terstond protest aan en bracht ook de Nederlandse ambassade op de hoogte. Dinsdag kreeg de KRO schrif telijk antwoord van de directeur van de Oostenrijkse radio, Jozef Scheidl, dat het „aftappen" is gestaakt, dat het aftappen niet door enige instantie buiten de Oosten rijkse radio mogelijk is, en dat de geluids banden zijn schoongewist. Het is niet of ficieel bekend waarom van Jules Hufs uitzendingen geheime opnamen werden gemaakt. Er zijn alleen vermoedens. Een er van is dat Hufs contacten in Oosten rijk, onder meer met de leider van het Joods Documentatiecentrum Wiesenthal, er reden van zijn. Een andere mogelijkheid is dat men in de heer Huf een voorstander ziet van de terugkeer van aartshertog Otto van Habsburg naar Oostenrijk. Aan die regie mag ook toegeschreven worden, dat het kind, levend in dit ver ziekt milieu van zulke beschaafde volwas senen, een wel zeer meelijwekkend figuur tje werd. Te meer daar de schrijver ons spaard» voor grove effecten en goedkoop gemora liseer, mag gesteld worden, dat de opvoe ring van „De Derde" een zeer sterke te levisie-uitzending werd. Advertentie Na een bezoek aan Gouda heeft koningin Juliana gistermiddag in de Rotterdams» Ahoy-hal de opening bijgewoond van d» Oostenrijkse Week. Daarbij waren o.m. aanwezig dr. C. Winterstein, ambassadeur van Oostenrijk in Nederland, de Oosten rijkse minister van Handel, dr. F. Boch, en de vice-voorzitter van de Oostenrijks» Bondskamer voor Economische Zaken, dr. B. Kamler. De Oostenrijkse Week beoogt de aan dacht te vestigen op culturele, industriële, toeristische, culinaire en folkloristische as pecten van Oostenrijk. Dat gebeurt ook in Amsterdam, Den Haag en Utrecht. In Amsterdam houden de Oostenrijker» in de Apollohal een uitgebreide exposi tie op het gebied van textielgoederen, con fectie en sportartikelen. Tien Weense man nequins tonen iedere middag een grot» collectie Oostenrijkse confectie. Wegens de slechte weersomstandigheden is het optreden van het Nationale Ballet in het Openluchttheater in Bloemendaal uit gesteld tot een nog nader te bepalen dag in de volgende week. Haags Vestzak Theater. Den Haag is een piepklein theater rijker geworden. Het ligt verscholen achter het Westeinde en draagt de toepasselijke naam „In de Steeg". Vaste bespeler in de week einden is de stichting Jeugdtheater „Het Masker".

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13