voor Grote belangstelling voor aankomst van de Arce de Boys Paarden maken op Duindigt jacht op het Zilveren Schild PI ■in uit de zuiverste tabakken m Hajer-Okker tegen Borotra- De Kermades Testmatch verregend Miss Koot schoot de Tourploeg weg Bart Zoet startte met zege in ronde van Fr. Vlaanderen Steuten vervangt Hugens in Tour m mmm Honkbalstudenten naar nieuwe homes Paul Hoffman over ont wikkelin g shulp Veiligheidsraad praat over Cyprus Raad van State gaat varen met kruiser fcflj VRIJDAG 19 JUNI 1964 5 MODE OP EUROPEES NIVEAU MODE OP EUROPEES NIVEAU Emerson en Santana naar de Mets-banen NICOLSAJAX Savannahin Bremerhaven 1 UWIIllWIl Door het zich kwalificeren van Betty Stoeve en Jan Hajer voor de enkelspelen is de Nederlandse vertegenwoordiging bij de komende Wimbledonkampioenschappen de numeriek sterkste sinds de tweede we reldoorlog. In het heren enkelspel komen twee Nederlandse vertegenwoordigers uit: Okker en Hajer. Het lotingschema van het dames enkel vermeldt zelfs vier Neder landse namen: mevr. Ridderhof, Trudy Groenman, Anja Lepoutre en Betty Stoe ve. Jan Hajer ontmoet Eduardo Zuletta, de kampioen van Ecuador. Van de vier Ne derlandse speelsters kregen er twee (Groenman en Lepoutre) een bye in de eerste ronde. Zij komen daarna uit tegen resp. de Amerikaanse Vicki Palmer en de Zweedse Karen Frendelius, twee gerouti neerde speelsters met een moeilijk spel type. Betty Stoeve en Jenny Ridderhof werden beiden ingedeeld in de eerste ronde en moeten het op ladies-day (de eerste dins dag van het toernooi) opnemen tegen resp. de Australische Pat McClenaughan en de Zuidafrikaanse Pam Swan. In de dubbel spelen troffen Trudy Groenman en Anja Lepoutre het slecht. De Groningse meis jes moeten in hun eerste de beste partij aantreden tegen Margaret Smith-Lesly Turner, het Australische dubbel, dat als eerste is geplaatst. Jan Hajer en Tom Okker kunnen in hun duel voor het heren dubbel op meer dan gewone belangstelling rekenen. Hun tegen standers zijn namelijk de onsterfelijke Jean Borotra en diens al even bejaarde partner Gil de Kermades. Borotra, de eni ge die nog speelt in de lange witte broek, won de Wimbledontitel in 1926 De beide Nederlandse combinaties in het gemengd dubbelspel kwamen niet al te on gelukkig uit de loting. Jenny Ridderhof en Piet van Eysden spelen tegen de Britse Wightman cup-aanvoerster Angela Morti mer en de Zuidafrikaan Brebnor. Tom Ok ker en Trudy Groenman ontmoeten de 'Brits-Rhodesische combinatie mej. Morris en Adrian Bey. Op de eerste dag van de tweede test match tussen Engeland en Australië, die donderdag op Lords zou beginnen, zijn de cricketers niet in actie kunnen komen. Tien minuten voordat de spelers het veld zouden betreden begon het te regenen. Ruim drie uur wachtten de umpires tever geefs op weersverbetering. Er waren al 14.000 kaartjes in de voorverkoop verkocht. Pech aan de gecharterde autobus werd «r de oorzaak van dat de Nederlandse Tour-ploeg vrijdagmorgen een uur later vertrok dan was gepland. Bij de woning „Hier is het" van Kees Pellenaars in Bre da was het al uren tevoren een drukte van belang. Tal van journalisten en pers-foto grafen waren bij het vertrek aanwezig. Pellenaars hield een wakend oog op het inladen van de omvangrijke bagage. De Amsterdamse schoonheidskoningin Elly Koot, onlangs gekroond tot miss Europa, gaf het startsein met een jachtgeweer van „De Pel". Advertentie MANNENMODE voor de vrouw die op eigen initiatief 'n verrassing voor Vaderdag wil uitzoeken, geeft geen probleem bij Kostermans. Of toch: kordaat kiezen uit die keuze- rijke kollektie Italiaanse shirts, sokken en dassen uit Frankrijk, en Britse vesten, zal niet meevallen; maar de graag gegeven adviezen en beursbe- vriende prijzen vergoeden dat al weer. AMSTERDAM HAARLEM v. Baerlestr. 17 Grote Houtstr. 120 Reguliersbreestr. 40 De Nederlander Bart Zoet schreef don derdag de eerste etappe van de ronde van Frans-Vlaanderen op zijn naam door de 180 kilometer in 4 uur 23 min. 2 sec. te winnen voor de Fransen Reaux, Pa- mart, Bocquillon en de Belgen Butler en Smits. Rudie Liebrechts, de Neder landse schaatscrack, eindigde op de acht ste plaats. Voor de Wimbledon-exhibities, die zon dag 5 juli a.s. op de Scheveningse Mets- banen plaatsvinden heeft organisator Hans van Dalsum twee zeer sterke spe lers kunnen engageren. Het zijn de Austra lische kampioen Roy Emerson, die voor de komende Wimbledonkampioenschappen als eerste is geplaatst en de Spanjaard Manuel Santana. Deze laatste behaalde onlangs het internationale kampioenschap van Frankrijk. Voor Wimbledon is hij der de geplaatst achter Emerson en McKinley. Van Dalsum zal tijdens het Wimbledon- kampioenschap zelf nog twee spelers en gageren. Bij de laatste medische controle voor het vertrek van de Nederlandse Tour de France-ploeg, is door de medici aan de Limburgse wielrenner Jan Hugens een verbod opgelegd om aan de Tour de France deel te nemen, vanwege een ernstige blessure. De 26-jarige Fons Steuten uit Weert zal de plaats van de teleurgestelde Hugens die in een ziekenhuis ligt, innemen. Donderdagmiddag vernam Steuten de beslissing van Kees Pel lenaars en het contract werd bij de „vader der Limburgse wielrenners" Toine Gense te Maastricht getekend. Steuten is onlangs prof geworden. Advertent1- uUui yH\ ',\v ';7 Donderdagmorgen zijn op Schiphol de ex-KNHB-coach dr. William B. Arce en 21 Amerikaanse studenten aangekomen voor een verblijf van drie maanden in ons land. De studenten zullen Nederland se clubs gaan trainen en vooral aandacht gaan schenken aan de jeugd. De jonge Amerikanen bijna alle studenten aan het Claremont College, Cl^remont (Cali- fornië), waar dr. Arc'e de scepter zwaait over alle zaken die sport en lichamelijke opvoeding betreffen hebben de reiskos ten zelf betaald. De KNHB zorgt voor hun zakgeld, terwijl de clubs de coaches moe ten huisvesten. Behalve lesgeven in honk bal zullen de „Arce-Boys" ook diverse wedstrijden spelen. De eerste wedstrijd wordt dinsdagavond in Haarlem tegen het Nederlands team bjj kunstlicht gespeeld. Voor de aankomst van Bill Arce en zijn studenten bestond donderdagmorgen een flinke belangstelling. Behalve de gast heren die uit alle delen van ons land naar Schiphol waren gekomen om hun logés voor de komende drie maanden op te ha len, waren het voltallige KNHB-bestuur, enkele Haarlemse autoriteiten en spelers van het Nederlands team met hun coaches Archie Allen en Charles Urbanus aanwe zig. Toen de in een groen „college"-kos- tuum gestoken Amerikanen van het vlieg tuig naar de douanehal wandelden, wer den zij door de eveneens aanwezige Haar lemse bloemenmeisjes voorzien van een anjer, een gebaar dat op hoge prijs werd gesteld. In zijn welkomstwoord wees KNHB-voor- zitter dr. W. Posthuma erop dat de KNHB nu al vijf jaar een „Amerikaanse bonds coach heeft, waardoor het spelpeil in de hoogste afdelingen met sprongen omhoog is gegaan". Door de komst van Bill Arce en zijn studenten heeft nu iedereen een kans om zijn spel te verbeteren, vooral de jeugd die binnenkort vakantie krijgt", aldus dr. Posthuma. Bill Arce was blij zo snel weer in Nederland terug te zijn, want zijn verblijf in Holland was hem best be vallen. „Ik heb 21 studenten meegebracht voor wie ik een grote bewondering heb en van wie ik weet dat zij over niet al te lange tijd vooraanstaande Amerikanen worden", zo prees Arce zijn discipelen. Na nog meer vriendelijke woorden over en weer, namen de studenten hun zakgeld voor de eerste twee weken in ontvangst, waarna zij zich over Nederland verspreid den. Zij gingen naar Amsterdam, Haar lem, Santpoort, IJmuiden, Wassenaar, Schiedam, Rotterdam, Utrecht, Drachten, Winschoten, Apeldoorn, Enschede, Eindho ven, Tilburg en Maastricht, waar zij zich de eerste dagen zullen kunnen acclimati seren, alvorens zij dinsdagavond aanstaan de in Haarlem aantreden tegen het Ne derlands team. Hierna staan wedstrijden tegen een Amerikaans marineteam, Ha- zenkamp, Den Haag, Haarlem Nicols, Ajax en nog tweemaal het Nederlands team op het programma. Viermaal zullen de „Arce-Boys" bij kunstlicht in Haarlem gaan optreden. Drie van de „Arce-Boys" gaan Haar lemse clubs (Schoten, Nicols en HCK) trainen en het Santpoortse Terrasvogels heeft ook een student van het Claremont- College. Deze Terrasvogel-coach, Dave Arkell, was donderdagavond reeds aan het werk. De voor tandarts studerende Mike Stenstrom kwam een dag eerder naar Nederland en zat al lang en breed op Schiphol voordat hij werd opgemerkt. Stenstrom zal zich bij de Haarlem Nicols voegen. De gemeente Gouda heeft de „Arce-Boys" een dag uitgenodigd. Op 25 juli spelen de Amerikanen daar een de monstra tiewedstrijd en van deze gelegen heid heeft de gemeente gebruik gemaakt om zijn gasten Gouda beter te leren 'ken nen, compleet met een offiicële ontvangst. Honkbalcoach Bill Arce krijgt een bloem opgespeld. Op de achtergrond voorzitter Posthuma van de KNHB. „De wereld waarin wij nu leven is vol komen nieuw. Primair zullen wij er' de armoede moeten uitbannen." Dit zei de heer Paul Hoffman, directeur van het Spe ciale Fonds van de Verenigde Naties gis teravond in Den Haag. „Het fonds geeft onderontwikkelde lan den een bijdrage in de kosten van een project, maar het ontwikkelingsland zélf behoort ook de verschillende projecten te financieren". In zijn lezing over „Moderne vormen van ontwikkelingshulp" voor het Neder lands Genootschap voor Internationale Zaken, stelde de heer Hoffman „Het is zinloos om te proberen vrienden te kopen door geld te geven. Het is niet alleen zin loos, maar zelfs onmogelijk. We zijn part ners. Niet rijke partners tegenover arme, maar volkomen gelijke partners". „Het bestaan van ontwikkelingslanden geeft een explosief element aan de wereld. Voor een werkelijk vreedzaam bestaan is ontwikkelingshulp geboden", aldus Paul Hoffman. Onder de aanwezigen was de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken voor Ontwikkelingshulp dr. I. N. Th. Die penhorst. NEW YORK (Reuter) De Veiligheids raad heeft donderdag een hernieuwde be spreking gewijd aan het Cyprische vraag stuk. Het eerste doel van dit overleg is de termijn, gedurende welke de V.N.-vre- desmacht op Cyprus zal blijven met een periode van drie maanden te verlengen. De Westerse mogendheden zouden gaar ne zien dat deze verlenging haar beslag heeft gekregen vóór de aankomst in Wash ington van de Griekse en de Turkse minis ter-presidenten die daar met de Ameri kaanse president over het Cyprische vraagstuk zullen beraadslagen. Vanmiddag wordt het debat voortgezet. Advertentie ZONDAG 14.30 UUR Honkbalstadion - Orionweg Twaalf leden van de Raad van State, onder wie de vice-voorzitter dr. L. J. M. Beel, zullen volgende week dinsdag op uit nodiging van de minister van Defensie een dag gaan varen met de kruiser „De Ruy- ter". De minister van Defensie en ook de staatssecretaris van Marine, de heer A. van Es, gaan die dag mee. BREMERHAVEN (AFP) Het eerste koopvaardijschip met atoom voortstuwing ter wereld, de Amerikaanse „Savannah" is gisteren in Bremerhaven aangekomen. Het is voor het eerst dat het schip een Europese haven aandoet. Het zal ook Hamburg, Dublin en Southampton bezoe ken. Zaterdagmiddag (2.30 uur) vormt bij de paarderenen op Duindigt het semi-klas- sieke Zilveren Schild de hoofdrol. In deze ren voor amatrices en amateurs komt het over de 2600 meter lange afstand voor namelijk aan op de uithouding van de be rijder en de routine. Daar de jeugdige Van Dijk beide eigenschapen bezit kan hij Karmystou als eerste door de finish bren gen, gevolgd door Crusader en Rex. Bij de tweejarigen kan Delaware zijn revanche krijgen of Waikuru, tenzij onder de debu tanten nog groter mogelijkheden zijn. De trouwe en vrijwel nimmer ongeplaatste Miss Willy kan haar tweede zege in suc cessie boeken en wel door Traumfahrt en Marine naar de plaatsen te verwijzen. De dravers zijn er ondanks het zware weekeinde weer bij tientallen. In de inter nationale autostartkoers hebben de buiten landers niets te zeggen, omdat zij afge tekend door Ylite Rose, Yberflöte en Vlie ger D zullen worden geklopt. Een trio dat ook in deze volgorde de finish kan pas seren. In de Johannes Bilders-prijs kan Arctic van 's-Gravenhof het goede pad blij ven bewandelen door Zambesi en Zephyr Scotch in de eindstrijd te bedwingen, welk te verwachten resultaat de keuze J. van Dooyeweerd kan doorkruisen. Stal Tesse- laar is in vorm en kan dit opnieuw demon- Advertentie nilllllllllllHIIIIIIIIIIHIlllllllllllllllllllllllllllllllHI liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii IMWMNWHH ||H"'"1 i ii' lllllll luminiiiimiiiilll SAINT MARTIAL CHAMPAGNE V.S.O.P. streren met een zege door Cereal Spencer, wiens vorderingen zo groot zijn dat hij Bianco T en Cita du Maire moet kunnen kloppen. Outsider is Carel Bond. De veelbelovende Charles H kan na twee overwiningen zijn opmars voortzetten door Bloemsaat K en Besavio naar de plaatsen te verwijzen. Hoewel ondanks de grote ver wachtingen Benno Signal nog niet veel doet mag hij in het zesde nummer als de favoriet worden gesignaleerd. Er zijn ech ter vele kapers op de kust, o.a. Athos the Saint, Bosuiltje, Zeester en Azuro Piuto, die deze zwaar bezette koers tot één der spannendste zullen maken. Twee noordelijke zegepralen zijn te verwachten. En wel door Buffalo Bill en Walnut Hall, die thans zo gunstig staan dat zij resp. Axworthy B en Xon Messidor de baas kunnen blijven. MEREVELD Met ruim 64.000,aan prijzen en pre mies brengt de Utrechtse Paardensportver eniging zondagmiddag op Mereveld de meest „dure" meeting op haar sintelbaan. Ruim 45.000,is hiervan bestemd voor de driejarigen, die in de Sweepstakes voor hengsten en merriën de eerste grote klas sieken hebben. De enorme hoeveelheid jonge paarden maakt het door hun vrijwel gelijke klasse uitermate moeilijk een keuze te doen. De crack Chantiago heeft één keer gelopen en ook gewonnen, maar heeft nu de slechtste positie aan de start, die maar te denken valt. Daarentegen heeft zijn rivaal C. Alkestis positie no. 1. Onder het voorbehoud van een regelmatige start wordt Chantiago als de winnaar gezien, vóór C Alkestis en de keuze P. M. Smit uit Cyrano Silk en Captain Double. Outsider is de fraaie Carlos Pluto. Bij de merriën ontbreekt een uitgespro ken crack. Alles is hier mogelijk, doch in dien de vertegenwoordigsters van de Lim burgse stal Marion (Chimène Mac, Ciconia S) nog enige vorderingen hebben gemaakt zal de 11.500,— voor de winnaar naar Limburg gaan. Op de tweede plaats wordt verwacht Con Brio, gevolgd door Coryphee. Stal Marion kan van deze dag een succes volle maken door met Brutus Stüermann de eveneens rijk genoteerde Prijs der 4-jarigen te winnen, waarin Bento Hol- landia, Benny Parisien, Barry Williams, Bravour S en de Derbywinnaar Bento Kitty voor een koersdelicatesse zullen zor gen. Merkwaardig is dat het grote entrai- nement Geersen in deze belangrijke num mers maar matig is vertegenwoordigd. Geersen kan met Aristo Scotch en Midas G twee omlijstende nummers winnen, doch daarmee is het kruit verschoten, dat overi gens resp. door A Reine Kinley en Yankee Maid nog in twijfel kan worden gehouden. Stal Wagenaar is in het nummer voor 2- jarigen heer en meester. De keuze Wage naar jr. (Diana R. Ooter d'Aster) wordt slechts bedreigd door Duinpieper S. Het openingsnummer kan een prooi wor den voor Chéri de Kinley, onder ernstige bedreiging van Barones Juli en Caravelle. Na zijn voortreffelijke verrichting in België kan Zahir B het zesde nummer winnen van Z the Saint en de opkomende Yucatan. Het amateursnummer kan niet ontgaan aan Zwalper S, evenals het slotnummer Bastogne opnieuw kan domineren over Bold Mac en Beachcomber.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5