ivlEIJ Beloon de genegenheid van uw niet met ondank Verkoelend Velserbeek KOEL KASTEN Loenaersloot BOEKHANDEL ERASMUS „Tua res agitur" FILM EN FILMWERELD HOUDT VADER IN EEN GOED HUMEUR Voor de POLITIERECHTER I Zangfestijn in Santpoort Iets van Ubfj? Excursie voor VARA-leden VRIJDAG 19 JUNI 1964 BticUfe* Examens geef hem een boek uit de grote sortering van LANGE NIEUWSTRAAT 2439 IJMUIDEN - TELEFOON 6138 HOOFDSTRAAT 200 SANTPOORT - TELEF. 8371 Wilde vlucht voor politie Twee lieve meisjes Automaat stukgeslagen m rnmm (C i t y). Op zoek naar historisch-dramatische stof voor hun vermaarde spek takelstukken, zijn de Italiaanse filmproducers kennelijk gestuit op het verhaal van de grote aardbeving, welke Rome aan het begin van onze jaartelling moet hebben geteisterd op Ket moment, dat de oude evangelist Mattheus in een keizerlijke arena door zijn beulen werd gefolterd. Het bleek een uiterst dank bare vondst om hier de traditionele arenagevechten en andere massa-scènes in onder te brengen, waarbij vooral de taferelen met het instorten van de enorme paleizen en de daarop volgende branden en plunderingen als een fraai staaltje van massa-regie kunnen worden gesignaleerd. Van vrijdag tot en met zondag kan men het allemaal bewonderen als „De laatste dagen van Rome". De ge bruikelijke western voor zondagmiddag werd ditmaal vervangen door „Het purperen masker", hetgeen met Tony Curtis in de hoofdrol allerminst een ent Amerikaanse buikspreker Paul Winchell worden geassisteerd. AAN HET EIND van de zeventiende eeuw moet Polen het laatste land zijn ge weest, dat de aanstormende Tartaren nog weerstand bood. Eén van de mannen die hierbij een belangrijke rol zou hebben ge speeld is een Poolse nationale held, die wegens zijn enorme kracht de bijnaam „Ursus" verwierf. Alleen deze gegevens waren al voldoende om hem het middel punt te maken van een rijk gemonteerde kostuumfilm, die als „Ursus, gesel der Tartaren" dinsdag en woensdag in dit thea ter zal worden vertoond. Ter verhoging van de spanning werd Ursus voor dit ver haal een zoontje toegedacht, welke knaap prompt door de wrede Tartaren wordt ont voerd, hetgeen de spanning uiteraard niet weinig ten goede komt. Beverwijk (L u x o r). Wie iets voelt voor de onge compliceerde liefde, kan van zondag tot en met woensdag in dit theater terecht bij Doris Day in „The thrill of it all", hier oubollig uitgebracht onder de voor niemand mis te verstane titel „Wedren met de ooievaar". Doris is de gelukkig getrouwde vrouw van de gynaecoloog Gerald Boyer (James Garner), keurig geïnstalleerd in een voor onze begrippen uiterst luxueuze villa en voorzien van twee schatten van kinderen. Aan Doris' geluk ontbreekt ken nelijk niets, tot zij wordt aangezocht om als typisch Amerikaanse huisvrouw een wasmiddel voor de televisie aan te beve len. Het waanzinnige bedrag dat haar voor deze ogenschijnlijk geringe diensten wordt geboden, doet haar besluiten het aanbod te accepteren. Wat in de gegeven omstan digheden niet anders dan tot grote misère moet leiden. Die komt dan ook spoedig in alle overvloed. Het huishouden verloopt, manlief voelt zich verwaarloosd, de op drachtgever gaat steeds verder en ingrij pender eisen stellen en de gevolgen van televisie-bekendheid en reklame-populari- teit beginnen steeds zwaarder op het ge zin te drukken. Tot pa besluit zijn vrouw met gelijke munt te betalen, hetgeen aan leiding wordt tot een hoogst amusant film verhaal dat het ouderwetse principe hul digt en propageert, dat de vrouw hoort thuis te blijven. DEZE GEESTIGE film is dan tot en met zaterdag voorafgegaan door de su per-griezel „De volgelingen van Dracula", zondagmiddag gevolgd door de klucht „Paniek in het warenhuis", waar de be faamde komieken „The Marx Brothers" zich weer geducht in laten gelden. (W. B. - t h e a t e r). De western „Ci marron", waarmee het weekprogramma van dit theater vrijdag en zaterdag wordt geopend, is een avonturenverhaal over de Amerikaanse pioniers, die een enorme wildernis hebben geciviliseerd. Vandaar dat de revolvers in verband met hun permanente strijd tegen de Indianen hier een niet minder grote rol in spelen dan de geduchte tomahawks. Zondag en maandag wordt het programma voortge zet met „De tuchtelozen", een film over men voor de matinee van zondag de his torische „Quentin Durward" gaat verto nen, een verfilming van een roman van Sir Walter Scott, die vooral door zijn Ivanhoe ook bij boekenheidenen bekend is geworden. (Kennemer Theater) We zijn er nog steeds niet achter gekomen of de film „Trottoirmeisjes van Parijs" nu is bedoeld als waarschuwing voor de ouders, of als tegemoetkoming aan dat deel van het publiek, dat graag een film ziet die het naar wordt beweerd oudste vrouwe lijke beroep tot onderwerp heeft. Gezien de meestal niets aan duidelijkheid te wen sen overlatende Nederlandse titels van de ze cinematografische massaprodukten, nei gen wij toch het meest naar de laatst ge noemde opzet. Het lieve kind dat in deze film over 't scherm tippelt is een onschul dig provinciaaltje, dat na een ruzie thuis haar (stok)brood in de lichtstad wil ver dienen en daar ook op verschillende ma- slechte ruil kan worden genoemd. KORT NA ZIJN schandaalverwekkende „Mondo cane", waarin op nogal sensatio nele wijze werd getracht te bewijzen dat wij een hondse wereld bewonen, komt de Italiaanse regisseur Gualtiero Jacopetti met een nieuwe compilatiefilm, waarmee hij een beeld wil geven van het verschijn sel vrouw in onze samenleving. Wie Jaco petti uit zijn vorig werk kent, weet wel zo ongeveer wat „Alle vrouwen van de wereld" voor hem betekent. De filmer is met zijn cameraploeg de wereld doorge trokken en heeft daarbij opgenomen wat hem in verband met zijn onderwerp als ongewoon, bizar of sensationeel voor de lens kwam. Niet de vrouw in het algemeen interesseerde hem, maar de ongebruikelij ke situaties, waarin zich hier en elders vrouwelijke wezens kunnen bevinden prik kelden zijn nieuwsgierigheid en bepaalden de keuze van zijn beelden. EN WAT HIJ DAARBIJ allemaal niet heeft gezien en meegemaakt! Zo zag hij in China vrouwen in doorzichtige nylonbad pakken gestoken een bad nemen, in Ham burg richtte hij zijn telelens op de vrouwen en meisjes achter de ramen van het pretcentrum en in Japan maakte hij schoonheidsoperaties aan ogen en borsten mee. Wel verraadt hij soms een gebrek aan goede manieren als hij ook al met een telelens aanjaagt achter het Bel gische echtpaar dat zijn trieste bekendheid ontleent aan het softenon-proces, of wan neer hij op dezelfde manier binnendringt In de vrijgezellenappartementen van een studentenflat. Aldus ontstond een hetero geen geheel van interessante bijzonderhe den, grappige observaties en kwasi-weten- schappelijke feiten, dat van maandag tot en met woensdag ongetwijfeld een groot aantal nieuwsgierige kijkers zal trekken. TEN SLOTTE donderdagavond een van die films, waarmee men het publiek wil Informeren over hetgeen allemaal in Pa rijs zou kunnen gebeuren. Het verhaaltje van „Zweedse meisjes in Parijs", natuur lijk als edele waarschuwing bedoeld, heeft even weinig om het lijf als de daarin op tredende meisjes. Maar daarvoor zijn het nu eenmaal Zweedse dochters en is Pa rijs een stad met een bepaalde reputatie. (Stadsschouwburg) Het haven kwartier van Antwerpen.... Schepen uit vreemde landen komen er binnen, er wordt een mengelmoes van talen gesproken en ook hard gewerkt. Maar in de avond gaan de zeelui passagieren, waarvoor de cafés in de oude binnenstad worden bezocht. In een daarvan, de dancing „Big-Moon" wor den goede zaken gedaan, want daar fun geert de mooie, jonge Dédé als trekpleis ter. Zij is na de oorlog uit Toulon geko men met haar vriend Marco, die nu het baantje van portier voor de dancing be kleedt. Om tot het beoogde dramatische conflict te geraken, maakt Dédé op zekere avond kennis met de kapitein van een vrachtboot, die in haar de vrouw van zijn dromen meent te hebben gevonden. Met haar toestemming besluit hij Dédé uit dit milieu naar een betere omgeving over te brengen, maar dan grijpt Marco zijn re volver en.kunt u de afloop van dit rea listische verhaal „Dédé, de havenmeid" van vrijdag tot en met zondag in dit thea ter gaan bekijken. Zondagmiddag de dolle filmklucht „Kom van dat dak af", waarbij de drie Stooges ditmaal door de fameuze Advertentie Alleen BRIDGES is thermisch beveiligd met automatische afslag tegen doorbranden. Alleen BRIDGES is extra ver sterkt tegen zijdelingse druk door dubbele zware kogel lagers. Alleen BRIDGES is meer dan geschikt voor het aandrijven van het grootste assortiment hulpstukken. LANGE NIEUWSIRAAT 491 Kennemer streekschool in Haarlem. Voor de opieiding kleuterleidsters zijn geslaagd voor het examen akte B-hoofdleidster: de dames A. Th. Boonstra, C. A. Bos, C. E. Bouwens, E. A. Bude, I. M. S. Engelhart, M I. v. d. Heide, M. John, A. J. F Jolink, L Koeman, W. v. d. Linde, C. S. Meijer, H Mensink, P. I. M. Noorlander, T. H. van Sloten, H. H. Stuyt, M. Timman, M. v. d. Velden, L. N. Wijtsma, allen uit Haarlem; H. G. Bergering, N. C. Roggeveen, beiden uit Santpoort; A. J. W. Costerus, Aerden- hout; C. G. Hoeboer, Amsterdam; J. Jon ker, B. Westerwal, beiden uit Velsen; P. Roosenschoon, N. van Walsum, A. J. Wil- linge, allen uit Heemstede; A. E. Tjeerds, IJmuiden; T. Visser, Driehuis; M. Siers- ma, Bennebroek. Advertentie 132 I. met 5 jaar garantie 268.— SILO 132 I. de luxe298.- SILO 142 I. met ontdooi- automaat 348. SILO 152 I. Froster m. ontdooiauto- automaat en snelvriesvak 398.— SILO 225 I. met formica bovenblad, ontdooiautomaat en snelvries-vak 498.- Verder voorradig Zanussi, Frimatic en Marijnen koelkasten. Deskundige voorlichting - Vakkundige plaatsing. Betaling kan worden geregeld. Lange Nieuwstr. 433 IJmuiden Centrum Galerij Telefoon 4654 nieren in slaagt. Achtereenvolgens zit ze op een kantoor, is ze juffrouw van ont vangst voor een kunsthandelaar met een klantenkring, die vooral voor het levende vrouwelijk schoon gevoelig is, waarna zij fotomodel wordt voor een tijdschrift van bedenkelijk allooi. INTUSSEN LOOPT de verloofde van het ondernemende meisje, die zojuist uit Al giers is teruggekeerd waar hij diende als soldaat, zich het vuur uit zijn sloffen en de drempels van talloze Parijse gebouwen plat om haar terug te vinden. En als het dan eindelijk zover is en het meisje in tranen haar ervaringen heeft opgebiecht, is de jongeman uiteraard bars en boos. Maar alles komt weer op zijn pootjes te recht, zoals dat bij de ware liefde be taamt. Zo tussen de bedrijven door krijgt het publiek dan enige Parijse ondeugden te zien. Niet zulke erg schokkende overi gens, want daar heeft de schaar van de filmkeuring wel voor gezorgd. De film wordt gedraaid tijdens de voorstelling van zaterdagnacht. VOOR DE REST van het programma kan niet worden geklaagd over een gebrek aan afwisseling. Het wordt namelijk vrij dag en zaterdag ingezet met de amuse mentsfilm „follow the boys", waarmee de populaire Connie Francis in staat wordt geSteld het hoogste lied uit te zingen. Ver volgens tot en met woensdag „Schokkend sadisme", een thriller waarvoor de sce narioschrijver voor de verandering nu eens een krankzinnigengesticht als plaats van handeling heeft uitverkoren. Tenslotte voor zondagmiddag „Brigade des doods", een historie over indianen en kolonisten en dus spannend als een boeiend jongens boek. Advertentie Met een snelheid van 150 km. per uur door het verkeerslicht van de Velsertun- nel gereden, dat op telefonische aanwij zingen van de H'lemse politie op rood was gezet. Tot dit soort capriolen was een 41-jarige Haarlemmer gekomen om de po litie te ontlopen, die hem achtervolgde nadat zij hem met zijn auto slingerend door de Haarlemse binnenstad had zien rijden. Het haalde allemaal niet veel uit; de man ontkwam weliswaar, maar werd later voor zijn deur opgewacht en inge rekend. Daarbij bood hij hevig verzet; hij trapte en rukte en beschadigde de politie auto. Dat kwam hem gisteren voor de politie rechter te staan op een maand gevange nisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs wegens rijden onder invloed en wederspannigheid tegen de politie. De of ficier van Justitie had zes weken en drie jaar ontzegging geëist. De verdachte had die avond ongeveer zes glazen bier gedronken en was bang geworden voor moeilijkheden toen hij een politie-auto achter zich ontdekte. Hij was al eens eerder veroordeeld voor rijden on der invloed. De verdediger meende, dat het woeste gedrag van zijn cliënt verklaard kon wor den uit de hevige spanningen waaraan deze op die bewuste avond ten prooi was geweest als gevolg van een zeer ernstig familie-conflict. De verdachte beklaagde zich over het optreden van de politie, die hem voor zijn huis hardhandig uit de auto zou hebben getrokken en zijn vrouw tegen de grond zou hebben gewerkt. De politierechter kon zich wel indenken, dat de politie weinig delicaat te werk was gegaan na de ge beurtenissen die aan de aanhouding wa ren voorafgegaan. Twee lieve en met zorg opgeschikte meisjes van goeden huize, 20 en 21 jaar oud en beiden in opleiding voor onderwij zeres, verschenen in het verdachtenbank je, omdat zij uit een zelfbedieningswinkel in Haarlem een doos kersenbonbons en een onderjurk hadden gestolen, waarbij zij waren betrapt. Zij hadden gehandeld uit zucht naar spanning en avontuur, na dat zij in hun omgeving hadden horen vertellen, dat dergelijke winkeldiefstallen een koud kunstje waren. Gisteren was hun kijk op een en ander inmiddels danig veranderd. Het kwam hen te staan op 100 boete, waarvan de helft voorwaardelijk, en vooral: op een aantekening op hun strafblad, met de eventuele consequenties daarvan bij late re sollicitaties. Een 20-jarige grondwerker, die in woe de de ruit van een sigarettenautomaat had stukgeslagen toen het apparaat wei gerde, waarna hij er met negen pakjes sigaretten vandoor was gegaan, werd ver oordeeld tot 100 boete en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk. De jongeman had zijn daad uitgevoerd onder de invloed van een respectabel aan tal glazen bier en was met zijn opzien barende handelwijze ter plaatse tegen de lamp gelopen. r !Sr< V Dit is Snuffel, - zoals men kan zien een flink uit de kluiten gewassen en levenslustige huisvriend, die met zijn koddige oogopslag als het ware wil te kennen geven zich er niet in het minst voor te generen, dat h(j over geen enkele stamboom beschikt. Het zal hem trouwens ook een zorg zjjn of er al dan niet blauw hondebloed door zjjn aderen vloeit, want ook zon der deze adellyke substantie beschouwt hq elke nieuwe dag als een heerlqk feest. Vandaar dat zijn baas on geveer een jaar geleden voor slechts twee tientjes eige naar van hem is geworden, omdat ook bij een hond dik wijls wel de afkomst, maar niet het karakter van door slaggevende betekenis wordt geacht. Hoewel de pension- prijs de aankoopsom dus wel enigszins overtreft, werd voor Snuffel toch gedurende drie weken een plaatsje in het Kerbert-asiel gereser veerd, omdat zijn baas het nu eenmaal als een lage en karakterloze daad be schouwt, een huisdier tijdens de vakantie onverzorgd ach ter te laten. Het getuigt im mers van een misselijke in stelling, wanneer de legen darische waakzaamheid en hondetrouw op een derge lijke wijze zouden worden „beloond". En toch is er helaas aan dit soort „dierenliefhebbers" weinig gebrek. Men moet hier zijn licht maar eens over opsteken bij de beheer ders van het Kerbert-asiel, voor wie thans het hoog seizoen weer is aangebroken voor 't opnemen van zwerf dieren. Het is vakantietij d en dus zijn er weer velen die hun hond of kat een voudig buiten de deur zet ten, om hem dan verder aan zijn lot over te laten. Komen zij na enige weken terug en meldt het dier zich weer Iet eens op zijn uitgelaten blijdschap, wanneer hij de harteloze baas ontwaart dan is er niets gebeurd en mag het dier weer naar binnen. En in het andere geval geen nood, er is im mers gemakkelijk genoeg een plaatsvervanger voor hem te vinden. Er zijn er zelfs die hun huisdier met opzet naar een afgelegen plek vervoeren, om het daar eenvoudig achter te laten, zonder zich verder om zijn kwalijk lot te bekommeren. Het is duidelijk dat derge lijke lieden geen huisdier waard zijn. Niet doen dus mensen, en volg het voor beeld van de baas van Snuf fel en anderen, door voor met vakantie te gaan voor uw huisdier bij vrienden of kennissen een geschikt on derdak te zoeken. Lukt dit niet, laat hem dan geduren de die tijd logeren in het Kerbert-asiel en neem zijn pensionprijs gewoon in de vakantiebegroting op. Dit is tevens een goede gelegenheid er even op te wijzen, dat door de afdeling Velsen en omstreken van Dierenbescherming de aan dacht wordt gevestigd op een advertentie, waarin door een adres in Tilburg huis dieren te koop werden ge vraagd. Genoemde afdeling verzoekt nadrukkelijk hier niet op te reflecteren, omdat de door opkopers op deze wijze verzamelde honden en katten verdwenen naar labo ratoria in Duitsland, Frank- renk en België. Deze dieren worden voor 95 percent ge bruikt voor mensonterende proeven ten behoeve van kleurstoffen voor cosmetica, haarkleurstoffen (vergifti- gingsproeven) en dergelijke, alsmede voor andere vivi sectiedoeleinden, alle lig gend op het zuiver commer ciële vlak. Reeds bij het vervoer in vrachtauto's, met een teveel aan dieren in kleine kisten, zonder voede ring en drinken een ver voer dat meestal dagen in beslag neemt staan de dieren bloot aan het grootste W - vBfyssfti leed. Bovendien wordt een belangrijk deel van de aldus verzamelde dieren eenvou dig door diefstal verkregen. De bovengenoemde die renbeschermingsorganisatie dringt er voorts nog eens bjj het publiek op aan katers te laten castreren; nestjes jonge poezen dus direct naar het asiel of de dierenarts brengen liefst als de dier tjes nog geen twee dagen oud zijn om ze te laten „inslapen". Oudere poezen dienen zoveel mogelijk te worden gesteriliseerd, of moeten des nachts in huis worden gehouden. Voorkomt in het algemeen de onge breidelde toeneming van hond en kat; voor het me rendeel is toch geen goed tehuis te vinden. Geeft ook co H m Z X rn rc\ •fy/JARD*0 Het Anjerdagcomité Vel sen verzocht ons plaatsing van het volgende: „Het gaat om uw zaak", wordt ons toegeroepen door het embleem van het Prins Bernhard Fonds, waarmede de Anjercollecte 1964 weer wordt aangekondigd. Inderdaad gaat het om uw zaak, n.l. de bevordering van de kuituur. Wellicht zegt dit weinig in deze ver- technischte wereld van ijs kast tot atoom. Kuituur is zo ongrijpbaar, voor velen zo weinig aansprekend. Is dit echter zo? Zegt het u iets meer als wij u mededelen dat het Anjerfonds jaarlijks grote bedragen uitkeert aan: de bouw van buurt- en clubhuizen; de aanschaf van een in strumentarium voor har monie- en fanfarekorpsen; de inrichting van muziek scholen of de opleiding van leerlingen voor een har monie- of fanfarekorps; bijdragen in belangrijke concerten, uitvoeringen, décorbouw voor amateur tonelisten, enz. enz. Dit alles heeft te maken met de besteding van de vrije tijd, waarover wij steeds meer gaan beschik ken en de culturele vorming, die van al deze aktiviteiten kan uitgaan. Het zal u dui delijk zijn, dat, ondanks sub sidie van rijk, provincie en gemeente, veel geld hiervoor nodig is en dat het belang rijk is, dat wij allen één maal per jaar hiervoor een offer brengen. Het Anjerfonds Velsen zal in de periode van 22 juni tot 5 juli a.s. dit offer van u komen vragen door mid del van een huis-aan-huis- collecte. Daarbij zal weer, evenals voorgaande jaren, een prachtige foto van het koninklijk gezin worden aangeboden. Het Anjerdag Comité Velsen doet een dringend beroep op de be volking van Velsen een bij drage voor het Anjerfonds met gulle hand te geven. Tevens doet het comité een dringend beroep op leden van culturele organisaties om zich beschikbaar te stel len als collectant. Met en kele uren collecteren is men al zeer geholpen. Aanmelding voor collec- terne of aanvragen voor foto's, ook voor verzameling, kunnen worden gericht aan het Anjer Comité Velsen, Moerbergplantsoen no. 22 te IJmuiden, telef. 02250/5743 en 5789. Steunt het Anjerfonds. Het gaat om uw zaak „Tua res agitur". Als de temperatuur zo in de buurt van dertig graden Celsius siddert, wordt ook in ons niet bepaald met zon verwende landje de nood zaak van het dragen van beschermende kledij even twijfelachtig als onder de verzengende Afrikaanse vuurbol. Wie maar even kan laat het textiel zoveel als mogelijk en geoorloofd is van schouders en heupen glijden, om in het water de gewenste verkoeling te zoe ken. Des te zaliger is het wanneer de fatsoensnormen van grote mensen hierbij geen beletsel zijn om dat zo maar onder de blote hemel te doen. Een piasvijver als in „Velserbeek" is dan een verfrissende balsem voor kleine ledematen, waarbij de moeders aan de kant dit heerlijk gespartel met enige afgunst bekijken. Ook in de grootste hitte hebben zij zich immers „gedekt" te houden, omdat wij hier nu eenmaal niet leven in het paradijselijke Afrika geen dieren weg aan onbe kenden en zeker niet voor een paar onnozele guldens. Moet u ze beslist kwjjt, dan is nog altqd de dierenbe scherming het aangewezen adres, aldus de genoemde organisatie. De ring Aalsmeer van de Koninklijke Bond van Chris telijke Zang en Oratorium verenigingen heeft voor dinsdag 23 juni een zang avond georganiseerd, die in het Burg. Rijkenspark in Santpoort zal worden ge houden. Hiervoor hebben reeds zeven christelijke ge mengde koren uit diverse plaatsen hun medewerking toegezegd. De gebruikelijke samenzang zal worden be geleid door het muziekkorps van het Leger des Heils uit Haarlem. Om acht uur zal het concert beginnen, waar bij is voorbehouden dat de zangavond bij ongunstig weer naar de gereformeerde kerk aan de Burg. Enschedé- laan wordt verplaatst. De toegang tot het concert is vrij. Bij de Velsense politie werden deze week de vol gende voorwerpen als ge vonden aangegeven: Badtas inh. 3 badpakken, hazewindhond (bastaard), pasfoto, paar witte kinder schoentjes, damesportefeuil le, meisjesjas, jongenstrui, honderiem met rode hals-- band, handtas inh. regen- jas, wit tafelkleed, motor- bril en zak snoep; porte feuille inh. sleutel, ring met sleutels, actetas inh. regen broek, vulpen, collier, da meshandschoen, schuifmaat in etui, knipportemonnee, dameshandschoen, bankbil jet, paar glacé handschoenen, enveloppe inh. 2 bankbil jetten, 3 lipssleutels, porte monnee m. inhoud, heren portemonnee m. inhoud, overschuif zonnebril, hond, plastic bal in netje, rugby bal, herenhandschoen (links), autoped, kinderschep, twee zwembroeken en handdoek, groen damesvest, gouden ketting met hanger, doos m. tandpasta en zeep, 2 bank biljetten, kettinkje met vier sleutels, damesbril, wit kin derschoentje. Aan het hoofdbureau van politie te Velsen kan dage lijks naar deze voorwerpen worden geïnformeerd. Zij worden hier eventueel elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur afgegeven. De afdeling IJmuiden van de VARA is nu reeds bezig aan de voorbereidingen tot een bezoek aan de VARA- studio's in Hilversum, dat is vastgesteld op dinsdag 8 september. Aan deze excur sie is tevens een rondrit door de Veluwe verbonden, waar ook een koffietafel zal worden gebruikt. Gegadig den voor deze tocht kunnen zich melden bij de adressen Rijnstraat 1.13, Warmenho- venstraat 66 en Da Costa- laan 10 (Driehuis).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6