SLECHT HORENDEN De Gaulle blijft in zijn land nog altijd bijzonder populair Alléén dinsdag en woensdag: royale badhanddoeken extra grote badlakens graslinnen lakens en slopen *M 691 zacht- amerikaans lakker-geurig BI N.V. „BETER HOREN" Blunder in het Belgische leger Welkom voor kracht Welkom voor alles! Geen klokketoren in Drachten Beroepsmilitairen uit de Antillen Eurocontrol komt bij Maastricht Wellicht maatregel tegen oplappen van autowrakken \i j Zoals men de man aan zijn kleren kent... MAANDAG 22 JUNI 1964 10 M WL 4 v. LOON Automobielbedr. Korte Kleverlaan 30-42 Bloemendaal Tel. 59311 (3 lijnen) 'S Op woensdag 24 juni a.s. demonstratie van „AUDIUM" en alle andere merken hoorapparaten. 's Middags van 2—4 uur in Hotel ROYAL, Kennemerlaan 92, IJmuiden, door WAGENWEG 124 - HAARLEM - TELE FOON 0 2500- 14461 per 2 stuks In dit dagblad Defferre verliest aanhang door de communisten Zweedse tieners vierden onbeheerst midzomerfeest Zwitserse zender stoort Zwitserse zender Bewijs Zeeland in het donker Stop 'n tijger in uw tank! sas .Xv.;:?;: Esso wegenkaarten: uitgebreide collectie! Nuttige accessoires voor 't vakantiepakket Goede service voor een goede reis! Df bele gedi in d mers Kok maa hoe man voeg taal toesi kout niet den send boot eige wac hielt in d Rott fout omb Sc In 1 ster ondi blee voo: al n ring de 4 schc Van leek ken Van Arr ech( geli. Keu van leid M Lie: gaf tekc gaf 3-3 faal de Var vol 5-4- E ma; ma; Als met ploc het eini vele Her cols nin, een nog ster hed had In mis de hiei de doo Z pen val zijr inn de om lev het slee gen E de beu den spe der Ajc E bal gen ■wir nin neu gon Prachtige kwaliteiten in fleurige ru'rten en strepen, sommige met minimale foutjes. Normaal 3.95, slechts 2 dagen extra voordelig.' per stuk 2.95 49° Badlakens, extra groot (85x150)... ideaal voor bad èn strand in moderne frisse streepdessins! Normaal 9.75, slechts 2 dagen fantastisch voordelig De bekende goede Gerzon - kwaliteit lakens - optisch wit, royaal van lengte, met brede zoom. Slechts 2 dagen voor deze fantastisch lage prijzen 1 pers. 150x240 2 pers. 180x240 Sloop met hotelsluiting 1.85 UW MODEHUIS kent men de zaak aan het blad waarin zij adverteert. Is uw aavertentle omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. CIGARETTE.S Neem «ff WrifreM cfff het rfkawe Export pakje. Proef zo'n zacht- amerikaanse. lekker-geurige Wïn- field. Wees een van dre vele rokers ter wereld die zeggen: Wfnfïeld welkom, Wihfield biarjyeoue* Wirtfiejdwelcome (Van onze correspondent) In de toekomst zal de politie wellicht de bevoegdheid krijgen om, als motorrij tuigen bij aanrijdingen ernstige schade hebben opgelopen, de kentekenbewijzen van deze voertuigen in te nemen. Het ligt in de bedoeling hiertoe een voorschrift te doen opnemen in het Wegenverkeers regel ement. Dit antwoorden de ministers van Ver keer en Waterstaat en van Justitie op vra gen van het Tweede-Kamerlid de heer Daams (P.v.d.A.). De ministers achten controle op motor rijtuigen, die na een ernstige schade te hebben opgelopen zijn hersteld, gewenst. Dit geldt volgens hen zowel voor uit het buitenland ingevoerde beschadigde motor rijtuigen als voor motorrijtuigen, die in het binnenland schade hebben opgelopen. Het herstellen van auto's, die in technisch opzicht als totaal verloren moeten worden beschouwd, moet in het belang van de verkeersveiligheid zoveel mogelijk worden tegengegaan. Van voertuigen, die slechts in verzekeringstechnisch opzicht als een volledig verlies worden beschouwd kan herstel echter zowel technisch mogelijk als economisch verantwoord zijn. STOCKHOLM (Reuter) Oeregrund, in Zuid-Zweden, heeft zaterdag „genoten" van een inval van driehonderd tieners. Ter gelegenheid van de viering van het midzo merfeest. waren zij op bromfietsen en motorrijwielen uit Stockholm naar deze plaats gekomen. Tenminste 25 inwoners van Oeregrund moesten in een ziekenhuis worden opgenomen, na door de jeugdige vandalen te zijn afgerost. In een andere Zweedse stad werden 36 tieners wegens openbare dronkenschap gearresteerd. Hier werd een jonge, zwan gere vrouw tegen de buik geschopt. Ook in het plaatsje Graennaes werd het midzomerfeest op een wilde manier ge vierd. De politie kon slechts enkele van de beschonken tieners arresteren. Voor de overigen was geen plaats. Onder de dronkaards bevonden zich ve le meisjes van dertien en veertien jaar. De Bond van Mobilisatie-invaliden en de stichting De Nederlandse Soldaat hebben het plan, in Drachten bij wijze van „na tionaal monument" een grote carillonto ren te bouwen, laten varen. De voorzit ter-directeur van beide instellingen, de heer P. de Boer heeft dit meegedeeld in een brief aan de gemeenteraad. Bijna twee jaar geleden kwam de heer De Boer met het plan voor de toren. Po gingen om door een bijdrage te vragen van alle Nederlandse gemeenten dit toren plan te financieren mislukten. De heer De Boer diende een aanklacht in wegens smaad tegen het Centraal Archief, dat ter zake aan de gemeenten een negatief advies uitbracht. In het begin van deze week is de eis tot intrekking van het advies ook door het gerechtshof te Amsterdam afgewezen. De heer De Boer heeft daar uit de consequenties getrokken. (Van onze correspondent) PARIJS De populariteit van generaal Charles de Gaulle blijft in Parijs, zoals de jongste opiniepeiling weer heeft uitge wezen, nog altijd bijzonder groot zo niet onaangetast. Wanneer er nu verkiezingen voor het presidentschap werden gehouden zou De Gaulle zonder een absolute meer derheid te verwerven, met 42 percent van De mogelijkheid bestaat, dat binnenkort de eerste afzwaaiende Antilliaanse dienst plichtigen zich vrijwillig zullen aanmelden voor het Nederlandse beroepsleger. Dit heeft premier Jonckheer meegedeeld. Vorig jaar is in de Antillen de dienst plicht ingevoerd. Thans zijn als eerste lichting 200 Antil liaanse dienstplichtigen onder de wape nen. Zij zijn ingedeeld bij de in de Antil len gelegerde Nederlandse eenheden. In september zwaait de helft af, in januari volgt de tweede helft. Volgens de premier wil van de afzwaaiende militairen onge veer 25 pet. vrijwillig voor verdere dienst neming in aanmerking komen. Met de mi nister van Defensie in Den Haag is na gegaan op welke wijze de gegadigden kun nen worden opgenomen in het Nederlands beroepsleger, daar van een eigen Antilli- aans leger geen sprake is. De overtocht naar Nederland moet echter worden ge regeld. Getracht zal worden de keuring reeds in de Antillen te doen geschieden om te voorkomen dat jongens, die naar Nederland reizen, hier worden afgekeurd. GENEVE (AP) De Frans sprekende inwoners van Zwitserland krijgen schoon genoeg van Arabische muziek. Die horen zij voornamelijk wanneer zij afstemmen op hun radio-Sottens. Een Zwitserse on derneming heeft onlangs een zender ver kocht aan radio-Bagdad. De zender blijkt zo krachtig te zijn, dat radio-Sottens, die over dezelfde golflengte uitzendt, erdoor wordt verstikt. De kans, dat protesten wat uithalen, wordt echter miniem geacht, omdat Irak niet tot de vijfentwintig landen behoort, die in 1Ö48 de overeenkomst van Kopen hagen getekend hebben ter beperking van de actieradius van zenders op de lange- en middengolven. het electoraat al zjjn concurrenten niette min heel ver achter zich laten. Want de socialist Gaston Defferre zou dan op slechts dertien, de communistische kandidaat op tien, de rechtse-extremist Tixier Vignancour op vier en de radicaal Cornu op niet meer dan twee percent der stemmen mogen rekenen. Bij een vorige proef, een maand eerder, stond De Gaulle op 43 en Defferre op 23 percent. De terugval van tien percent die Defferres aanhang dus vertoont, valt te verklaren uit het feit dat in tegenstelling met mei nu voor het eerst door de opinie peilers ook een communistische kandida tuur werd gesteld. Zoals men weet hebben de communisten die weinig van Defferre moeten weten, echter nog niet besloten of ze volgend jaar wel of geen eigen kandi daat zullen stellen. De uitslag van de peiling heeft zo dus in elk geval bewezen dat, zonder eigen kan didaat, de communisten hun stemmen in derdaad toch wel aan Defferre zouden ge ven. Maar ook met die bijdrage blijft de kandidaat van de ganse linkse oppositie niettemin nog altijd een aanzienlijke ach terstand van twintig percent op de koplig- ger De Gaulle houden. Naast de propagandatoernees door de Franse provincies fungeren de opiniepei lingen onder de vijfde republiek als de periodieke barometer voor de populariteit van de persoon en de politiek van het al machtige Franse staatshoofd. Ook nu is trouwens weer gebleken dat de persoon en de politiek in die tabellen lang niet altijd even innig hand aan hand hoeven te gaan. De peilingen hebben trou wens bovendien ook nu weer een frappant verschil in waardering aan het licht ge bracht ten aanzien van de diverse politieke activiteiten van de generaal. Zijn buitenlandse politiek waardoor Frankrijk in de wereld nu zo'n hoge toon weet aan te slaan wordt door 47 percent van het volk toegejuicht of althans ge waardeerd. Minder bewondering oogstten daarentegen de economische en sociale maatregelen van de regering die respec tievelijk maar op 35 en 28 percent aan hangers mogen bogen. Doch, ais gezegd, wordt ook door die be trekkelijk magere cijfers op zijn school rapport aan De Gaulle's algemene aan zien bij zijn volk toch maar weinig afbreuk gedaan en zo lang hij op zijn gezondheid mag rekenen, behoeft de generaal zich voor zijn politieke toekomst dus voorlopig nog weinig zorgen te maken. BRUSSEL Nadat de ministers van de zes E.E.G.-landen maandag bijeen zullen zijn geweest in Brussel, om over verkeers problemen te spreken, komen vijf van hen met hun Engelse collega vrijdag weer naar de hoofdstad van België. Dan vergadert namelijk de raad van mi nisters van Eurocontrol, de organisatie die zich bezighoudt met de controles van het Europese luchtruim. Daarvan is Italië geen lid, maar Engeland wel. Behalve over enige beheerskwesties zul len de ministers ook de plaats moeten vaststellen waar het controlecentrum voor het gebied Noord-DuitslandBenelux zal worden gevestigd. Men neemt aan dat dit in' de buurt van Maastricht op Nederlands grondgebied zal komen. Vermoedelijk door blikseminslag in de bovengrondse hoogspanningsleidingen tus sen Goes en Woensdrecht heeft gisteravond van tien over acht tot ongeveer tien over haU r>e<rn een deel van Zeeland zonder e'"' -**on. In geheel Walcheren en in de stad Goes c ei het licht uit, staakte de 73 "d de uitzending van de voe'V'-'fdstrijd Spanje-Rusland zeer ab rupt afgebroken. Het m.s. Willem Ruys" is zaterdag uit Rotterdam vertrokken voor een der laatste reizen onder de vlag van de Rotterdamse Lloyd. Op uitnodi ging van de rederij maakten oud gezagvoerders, oud-hoofdwerktuig kundigen en ander personeel, dat vroeger op het vlaggeschip van de KR.L. gevaren heeft, de reis mee. BRUSSEL Het Belgische ministerie van Landsverdediging heeft dezer dagen blijk gegeven over weinig tact te beschik ken. Begin maart van dit jaar vonden drie Belgische dienstplichtigen de dood door verstikking tijdens een oefening waarbij een sergeant een rookpot hanteerde op een wijze die hem in september a.s. voor de krijgsraad zal doen verschijnen. Acht overlevenden van dat drama, die lange tijd in het militair hospitaal werden verpleegd, en die daarna met ziekteverlof werden gezonden, moesten dezer dagen weer terugkeren in militaire dienst. Het blijkt nu dat zij naar garnizoenen in Duits land zijn gestuurd ondanks het feit dat de meesten van» hen nog geregeld onder con trole zijn van hun huisartsen. Het ministerie van Defensie heeft, desge vraagd, meegedeeld dat geen van de dienstplichtigen in kwestie had verzocht zijn diensttijd in België te mogen blijven en dat men ze daarom naar Duitsland ge stuurd heeft. Een van de slachtoffers van het ongeval, voor wiens leven men lange tijd heeft ge vreesd, ligt nog steeds in het militair hos pitaal in Brussel. De dienstplichtigen, dia men thans naar Duitsland heeft gestuurd, zijn volgens mededeling van hun ouders nog steeds niet helemaal genezen. Zij hebben last van kortademigheid. Zij worden behandeld door hun huisartsen, tot wie de ouders zich hebben gewend, omdat zij weinig vertrouwen in de militaire art sen hadden. Men verwacht in Brussel dat de minister van Landsverdediging zich de zer dagen te verantwoorden zal hebben naar aanleiding van vragen in het Parle ment die hem zullen worden gesteld.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 10