J PGLLE, PELLI EN PINGG cmtrr: Ook prof. A. D. Fokker, oud directeur van Teyler, kreeg onderscheiding AGE Amsterdammer smokkelde partij pornografie Prins reikte zilveren anjers uit Hakenkruisen op muur van joodse begraafplaats Mevrouw Boesman won ballonrace Twaalf doden in het verkeer Kogel van douane trof onschuldige Nog koud en buiig Haarlems matrassenhuis MAANDAG 22 JUNI 1964 KVP-Leiden tegen de nieuwe dure schouwburg Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk In Winterswijk uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant Hulpmiddelen voor gehandicapten y.ffliHEÜS&m JVfc poue HMB C> 0' cC€> t '1 A. G. Bakels overleden Tal van raadselen rond incident bij grenspost Goochelconcours s .s-S r s Niet alleen de K.V.P.-fractie in de Leid ie raad doch nu ook de afdeling-Leiden van de K.V.P. blijkt tegen de bouw van een nieuwe schouwburg te zijn die ver moedelijk ruim 18 miljoen gulden gaat kosten. Tijdens een ledenvergadering van de afdeling-Leiden van de K.V.P. hebben de raadsleden M. G. J. Ham en S. W. C. van Egmond een uiteenzetting gegeven over de behandeling in de Leidse raad van het schouwburgplan. Zij gaven tevens een verantwoording van het standpunt dat door de K.V.P.-fractie in de raad ten op zichte van dit plan is ingenomen. Uit de toelichting bleek dat men voornemens is gevolg te geven aan de in de raad ge dane mededeling dat men het besluit van de Leidse raad om een schouwburg te bou wen die 18.700.000 gulden kost voor ver nietiging bij de Kroon voor zou dragen. De vergadering steunde de K.V.P.-fractie met een motie waarin men stelde dat hoe wel de belangen van Leiden een nieuwe casu quo gerestaureerde schouwburg vor deren de plannen daarvoor dienen te zijn afgestemd op de reële Leidse behoefte aan een goede schouwburg. Bovendien nam de vergadering in aanmerking wat in Leiden nog aan nodige en wenselijke voor zieningen van andere doeleinden ont breekt. Aan de doorlaatpost Rammelbeek bij Denekamp is een 38-jarige Amsterdamse filmoperateur aangehouden, die in de koffer van z'n personenauto een grote hoe veelheid pornografie vervoerde, onder meer 37 pornografische films, die door de man in Amsterdam waren opgenomen, 600 pornografische foto's, eveneens door hem vervaardigd en honderden tijdschriften met pornografische afbeeldingen. Prins Bernhard heeft vanochtend als re gent van het Prins Bernhard fonds drie zilveren anjers uitgereikt tijdens een bij eenkomst in het gebouw van de Neder landse Handelmaatschappij te Amsterdam. Dit jaar is deze onderscheiding toegekend aan: prof. dr. A. D. Fokker te Beekber gen, oud-hoogleraar in de theoretische en experimentele natuurkunde te Leiden en oud-directeur fysica van het Teylers Mu seum te Haarlem, aan jhr. mr. M. van der Goes van Naters te Wassenaar, lid van de Tweede Kamer, en van het Euro pese parlement en voorzitter der Contact commissie voor natuur- en landschapsbe scherming, alsmede aan de heer B. B. Nijkerk te Amsterdam, directeur van een internationale metaalhandel. Hij vervulde vele functies in het bedrijfsleven en is ook in het culturele leven zeer actief ge weest. Het was de vijftiende keer dat de zilveren anjers werden uitgereikt. Prins Bernhard zei in een toespraak dat het kenmerk van onze dagen wellicht het beste uitgedrukt wordt met de term „schaalvergroting". Overal om ons heen toont de wereld het beeld van de vergro tende trap zowel in het positieve als in het negatieve. Onze mogelijkheden tot ver nietiging zijn in de letterlijke zin tot het adembenemende gestegen. De mogelijkhe den tot voorlichting in beeld en geluid ma ken de wereld tot één huiskamer. Ver anderingen in de wereld om ons heen heb ben hun uitwerking op onszelf en op onze verhoudingen. Het uiteindelijk perspectief is: één wereld of geen, aldus de prins. „Wanneer wij met het grotere en zich vergrotende goed willen leven dan zullen wij in dit alles bij voortduring het klei ne moeten onderkennen. Het is de funda mentele waarborg voor het behoud van c Grote Kerk, dinsdag 20-21 u.: Orgelcon cert door Jean Rothier (België). Burg. Rqkenspark, Santpoort (evt. Geref. kerk, Burg. Enschedélaan) dinsdag 20 u.: Zangersavond m.m.v. zeven chr. gemengde koren, Haarlems Muziekkorps en het Leger des Heils. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Het gerucht", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Het vlees is zwak", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De beul van Ve netië", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „From here to •ternity", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Een dode danst niet meer", 18 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De overwin naars", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De saint en de tijger", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dag en het uur", 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 uur: „De won deren zijn de wereld niet uit", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan Sluyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Hubert van Lith. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks gram mof oonplatenconcert van 2122 uur: zo- merprogramma van kamermuziek. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan). Herdenkingstentoonstelling van Sjoerd H. de Roos - letterontwerper- typograaf. Dagelijks geopend van 10-17 u. «n zondag van 13-17 u. Tot en met 26 juli. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 32): Schilderijen, aquarellen en tekeningen van Pauline Zwaai en keramiek van Francine Timmers tot en met 4 juli. Academie '63, Koudenhorn 2: Overzicht werk cursisten. Dagelijks van 11-17 u„ zon dag van 14-17 u„ woensdag 11-20 u. Tot 27 juni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen en collages van Hans Jürgen Breuste. Tot en met 18 juli. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van beeldhouwwerken van Nic. Jonk en Arthur Spronken. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Vishal (Grote Markt): Exposities van Jules Chapon, Kees Okx, J. Ploos en aan winsten van de gemeente Haarlem. Dage lijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid en schilderijen, tekeningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot en met 29 juni. Da gelijks (behalve maandag) geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur Zon- en feestdagen van 1417 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropentuin en minicorso. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met oktober. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158), tentoonstelling van bloemen en landschap pen van J. J. Moolhuizen. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 29 juni. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 19 juni). MAANDAG 22 JUNI City, 20 uur: „Alle vrouwen van de wereld". Stadsschouwburg: geen bioscoopvoor stelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 23 JUNI City, 20 uur: „Alle vrouwen van de wereld". Stadsschouwburg, 20 uur: „Ursus, de gesel der Tartaren". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Burgemeester Rjjkenspark, Santpoort, 20 uur: Openlucht-zanguitvoering. Gem. Openbare bibliotheek en leeszaal. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. MAANDAG 22 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Schokkend sadisme". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Wed ren met de ooievaar". W.B.-Theater, 20 uur: „De tuchtlozen". DINSDAG 23 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Schokkend sadisme". Luxor Theater, 14 uur: „Wedren met de ooievaar" (alleen voor bejaarden); 19 en 21.15 uur: „Wedren met de ooievaar". de kansen en tegen de gevaren van de schaalvergroting dat wij ons steeds op nieuw bezinnen op het kleine, dat het uit gangspunt was en is. Steeds weer zul len wij terug moeten naar dit kleine, te rug naar de kern van alles, juist omdat schaalvergrotende projectie^ onvermijde lijk zijn. Juist voor het behoud van de geest onzer eeuw moet het kleine steeds opnieuw onze toetssteen zijn", zei de prins. Prof. Fokker Aan prof. Fokker is de zilveren anjer verleend wegens: „de originele, met gro te volharding talloze moeilijkheden over winnende arbeid voor het bruikbaar ma ken voor de muziekpraktijk van de oude, in de 16de eeuw door Nicola Vicento voor het eerst begrepen en door Christiaan Huy- gens in de 17de eeuw wiskundig bereken de ideale verdeling van het octaaf in 31 tonen, niet alleen door het technisch realiseren van dit unieke systeem der zuivere stemming in de vorm van het be roemde orgel in Teyler's Museum te Haar lem, maar niet minder als strijdbare en bijzonder stimulerende figuur voor de creatieve krachten in de muziek van bin nen- en buitenland, waardoor ook door middel van waardevolle hedendaagse com posities dit systeem van zuivere stemming een belangrijke vernieuwende verrijking van het tonale stelsel, in vocale en instru mentale vorm regelmatig tot klinken kan worden gebracht. „In het enorme complex van muziek maken en muziek beluisteren in onze tijd van concertzalen, radio, TV en de gram mofoonplaat, heeft prof. Fokker zich ge wend tot de kern, de relatie oor-stem. Hij ging terug tot het toetsende kleine, om de zuiverheid in de enorme projectie daar van, ons muziekleven, te herstellen", al dus prins Bernhard. Jhr. Van der Goes van Naters Aan jhr. mr. Van der Goes van Naters is de onderscheiding toegekend voor zijn bijzonder bezielde en ook bezielende ar beid voor de natuurbescherming in natio naal verband, vooral als voorzitter sinds 1940 van de Contactcommissie voor Na tuur- en Landschapsbescherming en inter nationaal in de International Union for the Conservation of Nature and natural Re sources en in de Raad van Europa. „De mens heeft de natuur hard nodig. Slaat de mens de natuur, dan slaat de natuur terug. Vergiftigen wij onze atmos feer met chemicaliën en atoomstof, alles vanwege het economisch belang, wij zullen de steeds hoger wordende rekening betalen, zelfs in de melk voor onze kinde ren", zo zei prins Bernhard. Nijkerk De heer Nijkerk kreeg de zilveren anjer voor zijn belangrijke verzamelarbeid voor de ontwikkelingsgeschiedenis van het boek als artistiek verzorgd produktie van druk techniek sinds het Reveil daarvan in de laatste decennia der 19de eeuw. Door dit werk is niet alleen het Stedelijk Museum in Amsterdam verrijkt met een zeer kostbare, unieke verzameling op dit ter rein, van grote artistieke en kunsthistori sche waarde, maar is ook op soms on naspeurbare wijze op het terrein der druk werkverzorging in Nederland in artistieke zin een vérstrekkende invloed uitge oefend". In de nacht van zondag op maandag zijn met blauw krijt hakenkruisen getekend op de pas geschilderde muur om de voorma lige joodse begraafplaats in Winterswijk. De hakenkruisen zijn vanmorgen door per soneel van de gemeente verwijderd. De po litie heeft de zaak in onderzoek. 2223. Instappen, jongens! riep Brum vrolijk, toen de plank tegen de kant lag. En even later zaten ze allemaal achter el kaar op de wiebelende plank Beertje Brum stond achterop en boomde met de stok hun bootje naar het midden van de sloot. Fijn gaat het! juichten ze trevreden. Dat wordt een mooi boottochtje! Ja, dat ging lekker zo.totdat beertje Brum opeens z'n evenwicht verloor en pardoes achterover duikelde. f <- Met startplaats Utrecht is zaterdag een internationale ballonwedstrijd gehouden, de enige handicap-race over lange afstand ter wereld. Het ging er om wie van de zeven deelnemers de grootste afstand af gelegd had binnen vier uur. Door de han dicap hadden grote en kleine ballonnen al le evenveel kans op de zege. Officieus heeft mevrouw Boesman uit Den Haag de race gewonnen. Zij legde hem hemels breed gemeten een afstand van 130 km af ze landde in een verlaten veenge bied. Advertentie (abuattiifl' T4 sG - iA. «439 h. de graaft Een auto, waarin minister Luns en zijn echtgenote zaten, was op de rijks weg Den Haag-Arnhem bij De Meern betrokken bij een kettingbotsing. De auto werd aan de voorkant zwaar be schadigd. De chauffeur kreeg een shock. „Vierentwintig uur uit het leven van een bedlegerige gehandicapte" heet de tentoon stelling die tot en met 30 september in het gebouw van de stichting Technische Voor lichting voor Lichamelijk Gehandicapten aan de Stadhouderslaan in Den Haag wordt gehouden. Vijf jaar houdt deze stichting zich reeds bezig met het leven minder moeilijk te maken voor de gehandicapte door het ge ven van voorlichting over en het uitden ken en in praktijk brengen van technische hulpmiddelen. De tentoonstelling vraagt in het bijzon der aandacht voor de problemen welke dag in dag uit een belangrijke rol spelen in het leven van gehandicapten die aan hun bed gekluisterd zijn. De expositie begint bij het ontwaken van de patiënt, die zich daarna gaat wassen en toilet maakt. Met bestaande attributen, die door soms kleine hulpmiddelen zijn aangepast aan de patiënt, wordt bereikt dat hij zichzelf voor een groot deel kan helpen en dus niet afhankelijk behoeft te zijn van zijn omgeving. Want het belang rijkste doel van de stichting is, de gehan dicapte te helpen een onopvallend, gewoon lid van de maatschappij te worden door hulpmiddelen te bedenken die de patiënten minder afhankelijk maken van hun verzor gers en hun meer vrijheid geven. WE HE88EN EEN I MOOI 6E0AAN, JCJM- jgf JA, MAAR HET WAS 6ROTE 60OM i J 60,AttE6KJi 06 SOOM^ft. EEM 60606 86Z.EAA 16 OP IAAT MU MAAR DE TREIN MOET ONDER DE SNEEUW ZITTEN1 OPENHAGEN Op 65-jarige leeftijd is plotseling over leden de heer A. C. (Toon) Bakels uit Haarlem. De teraardebestelling zal mor gen, dinsdag 23 juni, plaats hebben op de begraafplaats Zorgvlied. De heer Bakels, die in de uitgeverij van boeken en tijdschriften carrière maak te, studeerde aanvankelijk te Leiden Oosterse talen. Als uitgever was hij werk zaam in Warschau, Boedapest, Brussel en, voor de „Spaarnestad", in Berlijn, van waar hij kort voor de laatste oorlog terug keerde. Na de oorlog had hij een groot aandeel in de opbouw van een tijdschrif- tenbedrijf in Dusseldorp. De heer Bakels was een, vooral in intellectuele kringen, zeer geziene figuur. Tijdens het weekeinde heeft het verkeer weer tal van slachtoffers geëist. In Middenschouwen kwam de 20-jarige mej. J. van den Berg uit Scharendijke om het leven toen de auto, waarin zij en haar verloofde zaten, op een kruispunt te gen een andere auto botste. In Apeldoorn stak het 12-jarige meisje G. J. Vos per fiets over achter een auto langs. Zij werd aangereden door een auto uit tegenovergestelde richting en werd zwaar gewond. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is zij overleden. De 24-jarige D. J. Horsman uit Hazers- woude is 's nachts in Woubrugge met zijn motorfiets in botsing gekomen met een voetganger. De motorrijder werd tegen de weg geslingerd en even later aangereden door een auto. Hij was op slag dood. De voetganger werd zwaar gewond. In Oosterhout werden twee jongemannen zwaar gewond op de weg gevonden bij een beschadigde bromfiets. Zij werden in le vensgevaarlijke toestand naar een zieken huis vervoerd, waar de 23-jarige J. van Wanrooy is overleden. Voor het leven van de andere jongeman wordt gevreesd. Om trent dê oorzaak van het ongeval is niets bekend. In Den Haag is de 17-jarige J. C. Noten boom aangereden door een bestelauto, waaraan hij geen voorrang verleende. De jongeman is later in een ziekenhuis over leden. In Geldrop sloeg een auto om, die be stuurd werd door een 36-jarige Eindhove- naar. In de wagen zaten zijn vrouw en drie kinderen, die uit de wagen geslingerd wer den. Een kind van negen maanden kwam om het leven. De beide andere kinderen werden ernstig gewond. In de nacht van zaterdag op zondag is een 27-jarige werktuigkunde uit Groningen op de weg tussen Uithuizermeeden en Rode- school met zijn motorfiets uit de bocht ge vlogen. De duopassagier, de 27-jarige zee man J. Dijkema uit Spijk, werd zo ernstig gewond dat hij later in het ziekenhuis in Groningen is overleden. De motorrijder liep ernstige verwondingen op. In Delfzijl is de 64-jarige timmerman J. de Jonge met zijn bromfiets tegen de neer gelaten afsluitboom van een geopende brug gereden. Hij heeft vermoedelijk door de laagstaande zon de afsluitboom niet opge merkt. Hij liep een schedelbasisfractuur op en overleed kort na het ongeluk. In Bussum stak het 4-jarige meisje Cor nelia Drop plotseling de rijweg over. Het werd aangereden door een auto en zo ern stig gewond dat het korte tijd later is over leden. In het Wilhelminagasthuis in Amsterdam is overleden de 61-jarige heer H. de Vries, die op straat bewusteloos onder zijn brom fiets was aangetroffen. Voorts overleed de 65-jarige heer G. J. Ente die in de Lin- naeusstraat door een auto was aangereden. In Barneveld is vanmorgen vroeg in een scherpe bocht in de Wesselseweg een personenauto tegen een vrachtwagen ge botst. De bestuurder van de personenauto, de 49-jarige apotheker R. J. van der Laan uit Barneveld, werd zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later in een ziekenhuis te Amersfoort is overleden. (Van onze correspondent) VALKENSWAARD. De douanier, die in de nacht van donderdag op vrijdag bij de Belgische grens de 40-jarige drs. W. Vugs uit Valkenswaard dodelijk heeft ge troffen, heeft zijn dienstvoorschriften let terlijk en punctueel nageleefd. Dit is ko men vast te staan bij een reconstructie door de justitie, de technische recherche van de rijkspolitie, de gemeentepolitie en de douanedienst. Hoewel er van schuld in juridisch op zicht geen sprake is, blijft toch de vraag of dit afschuwelijke incident, waarvan een onschuldige het slachtoffer werd, niet voorkomen had kunnen worden. In de eer ste plaats zouden de dienstvoorschriften veranderd moeten worden. De douaniers moeten stoptekens geven door een rood licht verspreidende staaflantaarn vertikaal op en neer te zwaaien. In de praktijk waarschuwen douaniers ook regelmatig met dezelfde lamp collega's in patrouille wagens. Een tweede vraag is of rood licht wel ideaal is bij stoptekens van de douane. Veel mensen gebruiken rood licht bij pech. Onverlaten bedienen zich ook van rood licht als ze een automobilist in de val willen lokken op eenzame grenswegen. Het is niet verwonderlijk dat drs. Vugs niet stopte omdat hij achter de lamp in het donker niet meteen de man in uni form kon herkennen. De schoten in de benzinetank zal hij niet gehoord hebben. Een automobilist die met 100 km. snelheid rijdt, hoort bij zo'n schot ongeveer hetzelf de als bij opspattend grint. Daar komt nog bij dat de heer Vugs kleurenblind was. Het is ook mogelijk dat hij het rode licht niet als rood heeft gezien door de natriumverlichting op de Maastrichtseweg, waardoor kleurveranderingen ontstaan. De heer Vugs had geen enkele reden om het stopteken te negeren, omdat hij geen gram smokkelwaar bij zich had en omdat hij beslist niet onder invloed van drank ver keerde. De douaniers hebben zelf verklaard, dat hij voortreffelijk reed. Een snelheid van 100 km was op de stille, brede en over zichtelijke grensweg alleszins verantwoord. Het tweedaags congres van de Neder landse Magische Unie is in de Singer con certzaal in Laren besloten met een goo chelconcours. In de klasse algemeen goo chelen won Cor de Groot uit Amsterdam de eerste prijs. De grand prix werd dit maal niet toegekend. Tel Smit uit Den Haag won de eerste prijs in de klasse manipulatie. De prijs voor originaliteit en nieuwe uitvindingen ging naar Cor Visser uit Vreeswijk, die zich ook de beste toonde in micromagie. De prijs voor buitenlandse deelnemers was voor Gunther Wagner uit Duitsland voor micromagie. De heer Cor Visser legde te vens beslag op de wisselbeker voor origi naliteit en nieuwe uitvindingen. Het K.N.M.I. deelt mee: Een langzaam in diepte afnemende de pressie boven de Noordzee beheerst nu al dagenlang het weer in onze omgeving, waarbij perioden met buien afgewisseld worden door opklaringen. Er vielen daar bij plaatselijk grote hoeveelheden re gen. Op het vliegveld Ypenburg viel in 4 dagen 95 mm., ongeveer anderhalf maal zoveel als er gemiddeld over de gehele maand valt. Het centrum van het lage drukgebied verplaatst zich langzaam naar het zuiden en wordt morgen dichtbij ons land boven 't zuidelijk deel van de Noord zee verwacht. Er zullen dan ook opnieuw op de meeste plaatsen buien vallen, som mige mogelijk met onweer. De tempera turen waren de laatste paar dagen zeer laag, in De Bilt gemiddeld 6 graden onder normaal. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 DA d binnen- en buitenland. d u d Neerslag: laatste 34 uur. E Sï c3 Den Helder regen z 14 5 Ypenburg regen z 13 31 Vlissingen regenbui wzw 14 18 Eelde zwaar bew. zo 15 8 De Bilt regen z 15 8 Twente half bew. z 16 0,1 Eindhoven onweer zzw 16 1 Z.-Limburg zwaar bew. zzw 17 0 Helsinki zwaar bew. no 24 0 Stockholm zwaar bew. ono 23 0 Oslo regen windst. 20 5 Kopenhagen zwaar bew. nno 17 0 Aberdeen regen n 13 1 Londen regen w 15 0,t Amsterdam regen zzw 14 6 Brussel regen zw 15 2 Luxemburg onbewolkt w 17 0 Parijs zwaar bew. windst. 15 0,1 Bordeaux onbewolkt nw 21 0 Grenoble geheel bew. nw 24 0 Nice half bew. n 25 0 Berlijn zwaar bew. ozo 17 1 Frankfort onbewolkt zw 20 0 München regen windst. 17 8 Zürich zwaar bew. nw 20 0,4 Genève zwaar bew. zw 25 0 Locarno regenbui no 23 12 Wenen regen wnw 23 2 Innsbruck regenbui verand. 19 1 Belgrado licht bew. ozo 31 0 Rome onbewolkt windst. 32 0 Ajaccio onbewolkt O 29 0 Madrid zwaar bew. windst. 30 18 Mallorca onbewolkt windst. 29 9 Lissabon half bew. Dinsdag 23 windst. juni 22 9 Zon op 4-20 uur, onder 21.04 uur. Maan op 19.47 uur, onder 3.19 uur. Maanstanden 25 juni 02.08 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 22 juni Hoog water 2.09 uur en 14.33 uur. Laag water 9.51 uur en 22.27 uur. Dinsdag 23 juni Hoog water 2.47 uur en 15.09 uur. Laag water 10.35 uur en 23.02 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort la 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2