Jan Janssen ontging etappezege door slimme spurt Darrigade t Bom moest damnederlaag incasseren tegen Koeperman Tour in cijfers TROOSTPRIJS WAS DE GROENE TRUI Softbalploeg van HCK had geen moeite met tegenvallend DSS Regen verstoorde de Ladiesday in tennistoernooi Wimbledon Van Looy - na martelgang op fiets - gaat naar huis Testmatch door regen in draw geëindigd Twee keer zege voor TYBB De Ruyter begon met een zege in wereldtoernooi Christine Truman al uit de strijd Marg. Smith komt naar Hilversum 13 WOENSDAG 24 JUNI 1964 rO mmmiK Een heer uit de SOCIETY van heemstede die aan kleding veel aandacht besteedde die merkte laatst op dat in CONSTANT LAMP'S SHOP, hij zich voor minder, toch beter kon kleden. Rapid naar eerste klas chr. korfbal In ziekenboeg Nicols en Schoten spelen lichtwedstrijden - door een blessure - Griekse clubs mogen niet meer spelen Van onze speciale verslaggever) Er heerste grote spanning na de finish van de tweede etappe van Lisieux naar Amiens. Op de brede Promenade Hotoie waren Jan Janssen en André Darrigade met zo'n gering verschil aan het hoofd van het gehele veld over de eindstreep gesneld dat de finishfoto uitkomst moest brengen. Zenuwachtig ijsbeerden de twee betrokkenen heen en weer, alle vragen van de opdringende journalisten afwerend om vooral toch maar geen woord te missen als straks de speaker de beslissing zou meedelen. Een toen kwam het. Door het rumoer heen drongen flarden van de naam Darrigade. Jan Janssen slikte een brok weg. „Ik dacht beslist, dat ik had gewonnen. Hoe is het toch mogelijk". Met moeite kon de Nootdorper de opkomende tranen verdringen. Met een strak gelaat stond hij toe te zien hoe de 35-jarige Darrigade op het podium, omringd door mooie meisjes uit Picardië, de hulde in ontvangst mocht nemen, die de Nederlander zichzelf had toegedacht, hoe even later Wardje Seis in een nieuwe gele trui werd gehesen. Daar had Janssen zelf kunnen staan, want bij een overwinning zou hij op de derde dag in de maillot jaune naar Brussel zijn vertrokken. Janssen was er kapot van. De eindsprint Darrigade flitst vlak langs het publiek. Tweede van links Jan Janssen. i° ETAPPE 291 km Waver Jambes O Vst.Hubart- \j t H 1 A 'UJJJWl i200km\ S.Aarlcn v Lüxamb'urgJ Thlonville y Finish METZ Vp Ravltalllerlng V. PELT Advertentie De korfbalvereniging Rapid is kampioen geworden van de tweede klasse in de Christelijke Korfbalbond. Rapid behaalde 24 punten, Diemen (nr. 2) speelde in de laatste wedstrijd gelijk en kwam daardoor een punt tekort. Rapid bestaat in septem ber tien jaar. De regen verhinderde dinsdag elke mo gelijkheid voor een spannende finish van de tweede testmatch cricket tussen Enge land en Australië op Lord's. De match werd afgebroken en eindigde dus in een draw. Spoedig na de lunch begon het te rege nen, waardoor verder spelen onmogelijk werd. Australië met 168 voor vier in de tweede innings, stond 98 runs voor en Engeland had wel een zeer sterke finish moeten hebben om nog een kans op de overwinning te maken. De gasten hadden nog 21 runs goed te maken, toen zij dinsdagmorgen weer aan bat verschenen. Zij scoorden 119 runs voor het verlies van drie wickets. Peter Burge droeg een avontuurlijke 59 bij en Ian Red- pat bracht met droog batten zijn score op 36. De eerste twee dagen van de match gingen door de regen volkomen verloren. Ook de eerste match was door Pluvius bedorven. In de zesde ronde van het wereldkam pioenschap dammen in Merano heeft de 23-jarige Rus Tsjegolev eindelijk zijn eer ste punt moeten afstaan. Hiervoor zorgde de Franse kampioen Hisard, die hem in een goedgespeelde partij een puntenver deling afdwong. Daarvoor hadden zowel Saint Fort als de jonge Zwitserse kam pioen Casemier prachtig met Tsjegolev ge duelleerd, maar beiden faalden jammerlijk met de remise-haven in zicht. Wereldkampioen Koeperman, die een punt had moeten afstaan aan de Italiaan se kampioen Saletnik kon de achterstand op zijn landgenoot tot op één punt weg werken door fraaie overwinningen op Ba- jolle en de Nederlander Bom. Vooral de partij tegen Bom stond op een hoog peil. Het was jammer dat de Nederlander, die Koeperman het vuur na aan de schenen had gelegd, tegen het einde verslapte en 'n onjuiste variant koos, waardoor 't 5 uur durende gevecht toch nog voor hem ver loren ging. Hierdoor zakte hij naar de der de plaats, die hij nu samen deelt met Hisard en Baby Sy. Deze laatste kon zijn positie verbeteren door een overwinning op de onderaanstaande Tsjech Reimann. Van Dijk, die tegen de Belgische kam pioen Verpoest slecht op dreef was en met remise tevreden mocht zijn, kwam door een zege op de zwakke Langrass aan een gemiddelde van 50 percent. Uitslagen: AgliardiFanelli 1-1, Salet- nik—Sanirsad 0-2, Baba Sy—Hisard 1-1, Bajolle—Koeperman 0-2, Verpoest—Van Dijk 1-1, Tsjegolev—Cazemier 2-0, Bom Deslauriers 1-1, Langrass—Saint Fort 1-1, CazemierSaint Fort 0-2, Van DijkLan grass 2-0, KoepermanBom 2-0, Hisard Tsjegolev 1-1, Sanirsad—Verpoest 1-1, Fa nelli—Bajolle 0-2, Reimann—Baba Sy 0-2, AgliardiSaletnik 0-2. De stand luidt: 1 Tsjegolev (Rusl.) 11 uit 6, 2. Koeperman (Rusl.) 10 uit 6, 3., 4. en 5. Baba Sy (Sen.), Bom (Ned.) en Hisard (Fr.) 8 uit 6, 6. Sanirsad (Sur.) 7 uit 6, 7. Salet nik (It.) 6 uit 5„ 8. t/m 12. Deslauriers (Can.), Verpoest (Belg.), Van Dijk (Ned.), Fanelli (It.) en Saint Fort (Haiti) allen 5 uit 5, 13. Bajolle (Fr.) 5 uit 6, 14. Cazemier (Zwits.) 4 uit 6, 15. Agliardi (Mon.) 3 uit 6, 16. Langrass (Austr.) 1 uit 6, 17. Reimann (Tsj.) 0 uit 5. Eindelijk had ploegleider Maurice de Muer zijn pupil in de drukte gevonden. „Maar Jan, je hebt toch de groene trui Jan Janssen schudde het hoofd. Hij was ervan overtuigd, dat dit fleurige kleding stuk niet de zijne, maar de brede schou ders van Rudi Altig zou gaan sieren en vei trok mistroostig naar zijn hotel. Nu had de Nootdorper echter een rekenfout ge maakt. Want Janssen had deze eretrui in derdaad veroverd, zij het met slechts één punt voorsprong op de Belgische wegspurter Willy Blocklandt. De mooie meisjes van Amiens wachtten tevergeefs op onze landgenoot, want die was allang verdwenen. Jansen had inderdaad reden gehad om te vermoeden dat hij zegevierend over de eindstreep was geflitst. Aan het begin van de lange en brede boulevard had de Neder lander het wiel van Bocklandt gekozen en zo'n goede honderd meter voor de finish was hij onweerstaanbaar naar voren opge rukt. In het midden van de zwerm cou reurs stormde de Zuidhollander op het laatste spandoek af en toep hij, overtuigd van zijn winst, de hand opstekend voor bij de eindstreep vloog, was niet alleen hij overtuigd van de overwinning. Ook de ve le radio-verslaggevers waren eensgezind: Janssen had gewonnen. Evenmin als de Pelforth-crack zelf hadden deze deskundi ge commentatoren, onder wie oud-coureurs als Fred de Bruyne en Robert Chapatte, de schim gezien, die dicht langs de bal- lustrade flitste. De slimme André Darri gade, die erop uit is het record van An dré Leducq 25 etappeoverwinningen in de Tour de France op zijn minst te evenaren voordat hij aan zijn wielerpen Tweede etappe: 1. Darrigade (Fr.- Remy) 5.07.47 met bonificatie 5.06.47, 2. Janssen (Ned.-De Muer) z.t. met boni ficatie 5.07.17, 3. Taccone (It.-Pezzi), 4. Bocklandt (Belg.-Driessens), 5. Altig (Dld.-Geminiani), 6. Melckenbeek (Belg. -Magne), 7. Van Aert (Ned.-Pellenaars), 8. Verbeeke (Belg.-De Kimpe), 9. Wright (G.B.-De Kimpe), 10. G. Desmet 1 (Belg. -De Kimpe), 11. Beheyt (Belg.-De Kim pe), alle Nederlanders verder in het peloton met dezelfde tijd als Darrigade. Algemeen klassement: 1. Seis (Belg.- Naye) 10.21.44, 2. Darrigade (Fr.-Remy) 10.21.44, 3. ex aequo: Wright (G.B.-De Kimpe) en Janssen (Ned.-De Muer) 10.22.14 op 30 sec., 5. ex aequo o.a. Be heyt (Belg.-De Kimpe), Bocklandt (Belg. -Driessens), Altig (Dld.-Geminiani), De Roo (Ned.-Geminiani), Graczyk (Fr.- Remy), Melckenbeek (Belg.-Magne), Daems (Belg.-Plaud), Taccone (It.-Pez zi), Gilbert Desmet I (Belg.-De Kimpe), Anquetil (Fr.-Geminiani), Simpson (G.B. -Plaud), Pefez-Frances (Sp.-Sanchis), Adorni (It.-Pezzi) allen in 10.22.44 op 1 min., 37. ex aequo o.a. Nijdam (Ned.- Pellenaars), Geldermans (Ned.-Gemini ani), Zilverberg (Ned.-Driessens), Piet Damen (Ned.-Pellenaars), Piet van Est (Ned.-Pellenaars) allen 10.23.04, 94. ex aequo: Haast (Pellenaars) 10.23.26, 109. ex aequo Wouters (Pellenaars) 10.24.23, 112. ex aequo: Van Espen (Pellenaars) 10.24.38, 114. De Haan (Pellenaars) 10.24.43, 117. ex aequo: Van Aert 10.25.42, 120. Van der Klundert (Pelle naars) 10.26.15, 127. Van Dongen (Pelle naars) 10.27.43, 131. Steuten (Pellenaars) 10.30.54. Puntenklassement: 1. Janssen (Ned.) 29 pnt., 2. Bocklandt (Belg.) 28, 3. Wright (G.B.) 27, 4. Seis (Belg.) 25, 5. Darrigade (Fr.) 25. Bergklassement: 1. ex aequo: Jimenez en Poulot beiden 5 pnt., 3. ex aequo: Poulidor (Fr.) en Van Looy (Belg.) elk 3 punten. Algemeen ploegenklassement: 1. De Kimpe 21.08.12 44 pnt., 2. Naye z.t. 90 p., 3. Remy z.t. 93 p., 4. Pezzi z.t. 107 p., 5. De Muer z.t. 112 p., 6. Geminiani z.t. 137 p., 12. Pellenaars 21.09.12. Nu de eerste ronde in de eerste klasse softbal bijna geheel verspeeld is, staat reeds vast, dat de strijd om de titel nog slechts zal gaan tussen HCK, HHC en OVVO. De degradatie van EDO staat vrij wel vast, terwijl voor de tweede degrada tieplaats nog in aanmerking komen het tegenvallende Onze Gezellen, De Meteoor en Bloemendaal. Voor DSS behoort de kampioensdroom weer tot de illusies. Na een goede start is sioen toe is, had deze gunstige positie ge kozen om de strijd met de horde aan te binden en zoals later bleek met succes. De blonde Bask bevocht hier in Amiens zijn 21ste victorie. Millimeters slechts bedroeg het verschil waarmee Darrigade de elf jaar jongere Janssen versloeg. Veel groter echter was zijn voorsprong op de rest van de befaam de spurters, waartussen de jonge André van Aert met een prachtige zevende plaats voor het eerste succesje van de Televizie- ren zorgde. De roodwitten van Pellenaars hadden zich op de tweede dag opvallend goed her steld na de opeenhoping van tegenslagen in de rit naar Lisieux. Wel verbleef Haast in de eerste helft van de etappe veelvul dig in de „ziekenboeg" aan de staart van het peloton, maar allengs ging hij beter draaien en verliet zijn zieke makkers. Van Looy en Van Coningsloo, om wat meer in het gedrang de rit uit te rijden. Van de andere Televizieren mengde Jo de Haan, Cees van Espen en Jacques van der Klundert zich elk een keer in het strijdgewoel van het voorste gelid, even als trouwens Ab Geldermans en Jo de Roo. Ook nu werd er niet serieus genoeg gestreden en mislukte alle ontspannings pogingen voordat ze goed en wel op gang waren gekomen. Tekenend voor het ge brek aan strijdlust was de uitslag van de etappe: de eerste 127 van de 131 in de koers gebleven renners hadden allen de zelfde tijd De grootste winst in twee dagen Tour de France had de jonge Italiaan Fantina- to halverwege de etappe geboekt. Toen hij echter na 112 km in Lyon la Foret een premie van duizend nieuwe franken had opgestreken, toonde hij zijn ware gezicht. De Italiaan liet zich inlopen om temidden van zijn ploegmakkers van deze „inspan ning" uit te rusten. de ploeg van coach Verzeylberg geruisloos weggegleden naar de middenmoot op de ranglijst. Ook tegen TYBB bleek DSS nau welijks tot geïnspireerd spel in staat. TYBB profiteerde gretig van de slechte controle van Jeanet Lacourt. Het werd 8-2. Ook tegen Bloemendaal strafte TYBB de gemaakte veldfouten goed af. De Bloe mendaal speelsters, die door goed slaan van Jean Gaartman, Martha Tibbert en Vera Termaat een 3-0 achterstand in een 6-3 voorsprong hadden omgezet verspeel den deze laatste voorsprong geheel in de laatste slagbeurt (6-6). Eerder in de week hadden de Bloemen- daal-speelsters het nog bonter gemaakt. Wederom door goed slaan van practisch de gehele ploeg was de in de tweede in nings opgelopen achterstand omgezet in een 6-2 voorsprong. Ook hier werd in de laatste twee slagbeurten de winst wegge geven. Winnende werpster werd Dinie de Bruin, die slechts 1x3 slag gooide en twaalf honkslagen tegen kreeg. .HCK vond van DSS hoegenaamd geen tegenstand. Regelmatig werd een grote voorsprong opgebouwd. Naast goed slaan van de Kinheimmeisjes was ook het mati ge veldspel van de DSS-ploeg hier de oor zaak van. De strijd tussen de beide degradatiekan didaten De Meteoor en Onze Gezellen is een runrijk duel geworden. De Meteoor heeft in deze wedstrijd, waarin niet min der dan 38 honkslagen werden geprodu ceert, de kansen goed benut (22-13). De stand is: HCK HHC OVVO De Pinguins DSS 9 16 9 14 8 11 9 10 8 9 TYBB Bloemendaal De Meteoor Onze Gezellen EDO In de tweede klasse A is de strijd gestre den. Koploper Terrasvogels liet zich door runner-up SC Haarlem niet verrassen. Vijf punten voorsprong op de eerstvol gende standaardploeg is bijna niet meer te overbruggen. Bloemendaal 2 vormt thans met twee punten minder nog de eni ge bedreiging voor de ploeg van Kees Goedhart. Lijnden greep in een van de weinige wedstrijden waar winst in zat met succes naar de punten. Voor De Pinguins 3 zal het moeilijk worden zich van de laatste plaats te ontdoen. In de tweede klasse B is er wekelijks een andere leider. De Geuzen zag zich ge klopt door HHC 2 en duikelde naar de derde plaats. De leiding is thans in han den van HHC 2 en De Pinguins 2. Uitge zonderd EDO 2 en DIO komen alle overige ploegen nog in aanmerking voor de titel. De stand is nu: 1. Terrasvogels 6 12 2. Bloemend. 2 6 10 3. OVVO 2 6 7 4. SC Haarlem 6 7 1. HHC 2 2. Pinguins 2 3. HCK 2 4. De Geuzen 5. DSS 2 6. Lijnden 7. THB 8. Pinguins 3 5. Rooswijk 6. DEC 7. DIO 8. EDO 2 6 6 6 6 6 6 6 6 De Belgische oud-wereldkampioen Rik van Looy, die in de eerste etappe van de ronde van Frankrijk ernstig werd gebles seerd tengevolge van een valpartij, zal niet starten in de derde etappe van de „Grande Bouclé". Van Looy, die dinsdag een martelgang reed, kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag steeds meer last van zjjn blessures, zodat kort voor de start van de derde etappe, van Amiens naar Forest, werd besloten, dat de Belg de strijd zou staken. Meer dan naar de krijgsverrichtingen in de vuurlinie ging de belangstelling van de volgerskaravaan dinsdag uit naar de staart van 't peloton, waarin Rik van Looy martelde. De oud-wereldkampioen was op de eerste dag tijdens de algemene valpartijin de straten van Lisieux het ernstigst gewond geraakt, 's Nachts had de Belg onrustig in zijn bed liggen woe len, had een paar maal overgegeven en het was voor iedereen duidelijk, dat hij wellicht een lichte hersenschudding had. Tot ruim een half uur voor de start stond het niet vast of de Belg zou ver trekken. Toen hij tenslotte toch op de startplaats verscheen, schudde iedereen het hoofd over zoveel roekeloosheid. Er werd gefluisterd, dat Jacques Goddet persoonlijk de Vlaming had overgehaald om tenminste tot Brussel in de strijd te blijven teneinde de belangstelling woens dag in België te stimuleren. Of dat waar is, zullen we maar in het midden laten. Feit is echter dat Rik van Looy de ruim 200 km naar Ammiëns op de fiets overbrug de, maar met veel pijn. De gehele dag moest hij worden bijgestaan door zijn trouwe luitenant Sorgeloos, de gehele dag ook moest dokter Dumas eraan te pas ko men om Van Looy op gang te houden. De val, die Van Looy eergisteren maakte, is bij lange na niet de enige in de carrière van de oud-wereldkampioen. Integendeel, naast zijn indrukwekkende erelijst heeft Rik in de loop der jaren ook een „zwarte lijst" opgebouwd, waarvan de voornaamste hoofdstukken zijn: 1951 (amateur): schedelbreuk, 1958: Wegens een knieblessure opgege ven in achtste etapperonde van Spanje, terwijl hij in de leiderstrui reed, 1962: Val in elfde etappe Tour de Fran ce, opgegeven wegens een gekwetste nier, 1963: Op 16 april bij val tijdens training dubbele sleutelbeenbreuk, een maand uit geschakeld door een val bij een criterium in België (juli), 1964: Val tijdens vijfde etappe ronde van Spanje, sleutelbeen opnieuw gebroken. De dubbele honkbal wedstrijd tussen Haarlem Nicols en Schoten die voor het komende weekeinde op het hoofdklasse programma staat, zal zich geheel bij kunst licht afspelen. Vrijdagavond om acht uur speelt Haarlem Nicols „thuis" tegen Scho ten en zaterdagavond wordt de return match gespeeld. André Darrigade (l.) naast gele- trui-drager Seis. Dinsdagmiddag is in de Belgische bad plaats Oostende het toernooi om het we reldkampioenschap driebanden begonnen. De Spanjaard Rico en de Duitser Rudolph waren na de laatste avondpartijen de enigen die twee partjjen in winst hadden omgezet. Ceulemans en De Ruyter waren de beste winnaars uit de eerste ronde en tengevolge daarvan 's avonds vrjj. Nadat de Nederlandse kampioen De Ruyter eerst een kleine voorsprong had veroverd tegen Soegaard, kwam de Deen ineens opzetten. Diens opleving duurde echter maar kort en toen De Ruyter daar na in vijftien beurten 23 caramboles scoorde (4126 na 45 beurten) was Soe gaard in feite ai verloren (6038). Ceulemans die formidabel begon, werd door landgenoot Steylaert dermate ge remd, dat hij zijn moyenne 3.200 na vijf Ladiesday op Wimbledon. De dag waar- I op de dames voor het eerst op de banen verschijnen, de dag van fleur en charme, van de nieuwste toiletjes in en rond de groene arena's. Het zou een heerlijke Wim- bledon-dag worden, maar hij was nauwe lijks een uur oud toen uit de grijze wolken I een fijne sproeiregen de pret kwam be derven. Weldra werden de witte schijven, j ten teken dat de scheidsrechters de par tijen moesten staken, uitgehangen. Het publiek zocht een overdekt plaatsje terwijl de belangrijkste banen met zeilen werden I overdekt. In het uur voor deze onderbreking, die tot bij half zeven zou duren, had zich overigens al heel wat afgespeeld. Marga ret Smith, machtiger en sterker dan ooit, begon het toernooi, waarin zij haar titel verdedigt en dat de voornaamste barrière is op weg naar het groot slem. met een snelle en gemakkelijke overwinning op de Zuidafrikaanse Annette van Zijl. Dit stevi ge blonde tennismeisje van Nederlandse afkomst was als „zeer gevaarlijk voor Maggie Smith" aangekondigd. Maar een onwillige spier bezorgde haar veel last bij beurten, zag terugvallen maar 1.000 na 35 beurten (6043). 1. Rudolph 2 4 120 155 9 0.774 2. Rico 2 4 120 162 5 0.740 3. Ceulemans 1 2 60 55 7 1.090 4. Lopez 1 2 60 55 5 1.090 5. De Ruyter 1 2 60 65 6 0.923 6. Hanoun 1 2 60 70 6 0.857 7. Steylaert 2 0 101 135 8 0.749 2 0 90 147 5 0.612 9. Soegaard 2 0 96 158 4 0.607 10. Legarda 2 0 68 124 6 0.548 Margaret Smith, de Australische titel- houdster van Wimbledon die dit jaar ach tereenvolgens de kampioenschappen van Australië, Italië, Frankrijk en Zwitser land op haar naam bracht, zal de grote attractie vormen van de internationale tenniskampioenschappen van Nederland, die van 20 tot en met 26 juli a.s. in Hil versum zullen worden gehouden. De Aus tralische kampioene wordt vergezeld door haar landgenotes Lesley Turner, Jan Le hane en Robyn Ebbern, die alle drie tot de acht geplaatste speelsters van Wimble don behoren. Bij de heren zal de Zuidafrikaan Cliff Drysdale zijn titel verdedigen. Zijn voor naamste concurrent wordt waarschijnlijk de Australiër Fred Stolle. Tot de deelnemers behoren verder de Australiër Bob Hewitt, de Braziliaan Ro nald Barnes en de Zuidafrikaan Diepraam Met overige kandidaten voor dit grootste toernooi van Nederland wordt momenteel nog onderhandeld. service en smash en binnen 35 minuten was het pleit beslecht: 6-2 6-1 voor de kampioene van Australië, Italië en Frank rijk. Op baan twee bevestigde Maria Esther Bueno uit Brazilië, wat de experts het pu bliek al hadden beloofd. De gracieuze Bueno is in blakende vorm. Zij veegde het Amerikaanse meisje Carol Prosen met 6-0 6-3 van de baan. Een grote teleurstelling heeft het Engel se publiek op deze tweede dag behalve de regen moeten verwerken. Lieveling nummer één, Christine Truman trok zich wegens een onwillige elleboog uit het en kelspel terug, waardoor de Zweedse Ulla Sandulf een ronde verder kwam. Tot de vele partijen, die wegens de toe stand van de banen na de regen niet kon den worden voortgezet, behoorden die van Jenny Ridderhof tegen de Zuidafrikaanse Pam Swan. Via een goede doorbraak kwam de Nederlandse speelster van 1-4 op 3-4 en vervolgens tot 5-5, waarna de score met de service opliep tot 8-8 en 8-9 voor de Zuidafrikaanse, die daarop de service van mevrouw Ridderhof won en daarmee de set in 10-8. Bij de stand 4-2 voor mej. Swan in de tweede set werd de partij af gebroken. Uitslagen: Tory Fretz (VS)—Helga Schultz (Did) 6—2, 64; Lea Pericoli (It.) —mej. Allen (Gr.-Br.) 6—2, 6—2; Jennifer Trewbv (Gr.-Br.)—Pat Kerr (Gr.-Br.) 6—1, 63; mej. Eisel (VS)mevr. Cheadle (Gr.- Br.) 7—5, 61; Margaret Smith (Austr.) Annette van Zijl (Z.-Afr.) 62, 61; Ma ria Bueno (Braz.)Carol Prosen (VS) 60, 63; Norma Baylon (Arg.)Carmen Coronado (Spanje) 6—-4, 62; Deidre Catt (Gr.-Br.)Vera Sukova (Tsjechosl.) 64, 6—2. De Griekse regering heeft de twee topvoetbalploegen Panathinaicos uit Athene en Olympiacos uit Piraeus voor zes maanden verboden te spelen. Het toernooi om de Griekse beker is voor onbepaalde tijd opgeschort. Ongeveer 25.000 toeschouwers waren vorige week van mening dat de uitslag (11) van tevoren was vastgesteld om beide topploegen nog eens tegen elkaar te laten uitkomen en nogmaals recet tes te incasseren. In een communiqué van de regering werden de incidenten geweten aan „slecht bestuur van het voetbal in het algemeen en onvoldoende inspan ningen van de beide ploegen".

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13