B. en W. van gemeente Velsen protesteert tegen een uitbreidingsplan van Beverwijk IN DE VISHAL EN OP ZEE eenS GLPS Havenberichten KOELKASTEN Kolenconvectors Loendersloot Schoolsportdagen in Velsen In memoriam prof. dr. J. H. Bavinck Ruïne van Brederode verlicht Paviljoen „Zeezicht", Strandplateau en Paviljoen „Zuidpier" leiden Kruiser De Ruyter deed IJmuiden aan Rondjes rijden op bodem 's werelds grootste olietank Voor de WOENSDAG 24 JUNI 1964 5 Auto tegen lantaarnpaal WASAUTOMATEN Examens Valkenhoeflaan afgesloten STRANDVOETBAL Doorgereden OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Recordaanvoer van aardbeien KEUKEN BADDOEK 2 voor Op de woensdag 1 juli te houden ver gadering van de Velsense gemeenteraad zal onder meer de door Beverwijk voor genomen tweede herziening van het uit breidingsplan „De Pijp" ter sprake wor den gebracht, omdat het college van B. en W. te Velsen hier enige bezwaren tegen wenst aan te voeren. Het plan be helst namelijk een bestemmingswijzi» ging, hetgeen volgens dit college in strijd moet worden geacht met de stede- bouwkundige opzet van het noordelijk IJmondgebied. In het betreffende raadsstuk wordt de ze mening als volgt gemotiveerd: „Uit het ontwerpplan met bijbehorende toelichting en bebouwingsvoorschriften blijkt dat een terrein, ter oppervlakte van ongeveer 1.84 ha., gelegen aan de Parallelweg te Bever wijk, is bestemd voor „openbare en/of bijzondere bebouwing", met een bebou wingspercentage van 60°/o. Deze bestem ming houdt volgend de bebouwingsvoor schriften in, dat gebouwen mogen worden gesticht voor openbare en/of bijzondere doeleinden, zoals een kerk, pastorie, ver enigingsgebouw, technische school e.d. Ingevolge het geldende uitbreidingsplan is dit terrein thans bestemd voor „inrich tingen van handel en nijverheid", waarop alleen gebouwen, geschikt en ingericht voor handel en nijverheid met de daarbij behorende kantoorgebouwen en andere bij gebouwen en daarbij behorende bouwwer ken mogen worden gebouwd, zulks onder meer met dien verstande, dat inrichtin gen, welke de evenwichtige ontwikkeling van' de IJmond zou bedreigen, niet wor den toegelaten. Deze bepaling is gebaseerd op het feit, dat industrie-terreinen in het IJmondge bied schaars voorhanden zijn en op het in 't streekplan voor de IJmond-noord neer gelegde algemene beginsel, dat het nood zakelijk is bedrijven, welke geen verband hebben met de IJmond, te weren. In de voorschriften (Artikel II, lid 5) van het streekplan voor de IJmond-noord is dan ook ten aanzien van de in dit plan voor industrie c.a. bestemde terreinen (waar van het onderhavige terrein deel uit maakt) bepaald, dat in het algemeen al leen worden toegelaten het bouwen van gebouwen en het uitvoeren van werken ten behoeve van bedrijven, welke slechts als verzorgend voor de IJmond zijn te be schouwen of waarvan wordt aangetoond, dat zij daar om bedrijfseconomische, tech nologische of sociale redenen nodig zijn. Wij zijn daarom van mening, dat stellig geen industrieterrein aan zijn bestemming dient te worden onttrokken ten behoeve van de oprichting van niet industriële ge bouwen. In dit verband menen wij, dat de voor' genomen bestemmingswijziging in strijd is met de stedebouwkundige opzet van het noordelijke IJmondgebied. De bebouwing welke thans volgens het herzieningplan mogelijk zou worden, past n.l. niet in dit industriegebied, terwijl bovendien 'n stuk grond, dat alleen bedoeld is voor indus trieën, die in de IJmond thuis horen en waarvoor elders geen terrein kan worden aangewezen, deze bestemming zou verlie zen. Wij willen hier nog aan toe voegen, dat de zerzijds op grond van dit laatste criterium reeds enkele industrieën, welke ons bena derd hebben met een verzoek om verkoop van grond op het aan de gemeente Be verwijk grenzende industrieterrein te Vel- sen(noord), zijn afgewezen. Tegen een in januari 1964 overeenkom stig art. 20 der wederopbouwwet ter visie gelegd bouwplan voor de stichting van een r.k. school voor uitgebreid technisch onderwijs op het betrokken terrein heb ben wij reeds onze bezwaren bij B. en W. van Beverwijk kenbaar gemaakt. Op grond van het vorenstaande stellen wij u voor tegen de wijziging van de be stemming van het bedoelde terrein in het ontwerp 2e herziening uitbreidingsplan In dustrieplan De Pijp der gemeente Bever wijk bezwaar bij de gemeenteraad van Beverwijk in te dienen en ons te machti gen zo nodig tegen vaststelling c.q. goed keuring van het herzieningsplan bezwaar te maken bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, onderscheidenlijk de Kroon". De jaarlijkse schoolsportdagen voor de Velsense schooljeugd worden dit jaar ge houden op dinsdag 7, woensdag 8 en don derdag 9 juli. Het programma vermeldt als begin een velddag op de eerste dag voor de vijfde-klassers, waaraan veertig klassen met ongeveer 1250 leerlingen zul len deelnemen. De wandeltocht op woens dag geldt zowel voor de vijfde als de zesde klassen, zodat zich dan ongeveer 2500 jeugdige wandelaars uit tachtig klas sen op weg zullen begeven. De velddag op donderdag is voor de zesde klassen bestemd, met ruim 1250 deelnemers uit veertig klassen. Op het Stationsplein in Beverwijk is dinsdagavond een inwoonster van die plaats op nog onverklaarbare wijze met haar auto tegen een lantaarnpaal gereden. De bestuurster kreeg een diepe wond aan een knie en verschillende kwetsuren in het gelaat. Zij is in het Rode-Kruis- ziekenhuis opgenomen. Professor dr. J. H. Bavinck, die gisteren op 68-jarige leeftijd in Amsterdam is over leden, werd op 22 november 1895 te Rot terdam geboren, waar zijn vader, zoon van de bekende hoogleraar prof. H. Bavinck, predikant was, studeerde van 1913 tot 1928 aan de Vrije Universiteit te Amsterdam theologie. In 1918 en 1919 studeerde hij wijsbegeerte aan de universiteiten in Gies- sen en Erlangen. In 1919 promoveerde hij in Erlangen tot doctor in de wijsbegeer ten. Van 1919 tot 1921 was dr. Bavinck hulp predikant bij de Gereformeerde Kerk te Medan, van 1921 tot 1926 predikant te Bandoeng, van 1926 tot 1929 te Heemstede en van 1930-1934 predikant in Solo. Van 1934 tot 1939 was hij docent aan de oplei dingsschool voor Javaanse predikanten te Djokja. Sinds 1939 was professor Bavinck hoog leraar in de zendingswetenschappen aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en do ceerde hij ook aan de theologische hoge school te Kampen. Gedurende de laatste tien jaar doceerde hij aan de V.U. boven dien homiletiek, liturgie, poimeniek, evan- gelistiek en catechetiek. Van zijn hand verschenen verscheidene publikaties. Prof. Bavinck was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de orde van Oranje-Nassau. Advertentie AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER Dagelijks demonstratie W|C|/PD MARKTPLEIN I9l\tn TELEFOON 4262 AMSTERDAM (gem. u-n.) Geslaagd voor het kandidaatsexamen rechten mej M. I. van der Hey (Heemstede). UTRECHT Geslaagd voor het tand arts-examen A. J. M. Niehe (Haarlem). Coornhertlyceum in Haarlem. Voor het eindexamen gymnasium zijn geslaagd, diploma alpha: Wybo van Biemen, Hessel Daalder, Michel Jager, Roel Kapteyn den Bouwmeester, Heieen Markus, Henri Mayer, Adine Rüter, Zamirah Sieval, Tom Sinke. Diploma bèta: Jan Willem Boland. Michiel Cohen, Marijke Hultzer, Peter van Lis, Rob Loeb, Marchien van Looij, Almita Meesters, Daan Melchers, Maarten Ploeger Erik Stein, Eildert Stuut, Bea Visser, Vol kert v. d. Willigen, Loes Wisse, Nico van Zandwijk. Afgewezen: 3 kandidaten. Meisjeslyceum „Sancta Maria" in Haar Iem. Voor het eindexamen gymnasium zijn geslaagd, diploma alpha: Mariette de Baar, Gemma Coebergh, Veronica Diven- dal, Marijke Liesting, Ann-emieke Maeijer, Cary Schor, Noortje Vehmeijer. Diploma bèta: Tineke de Groot, Nelly de Haas, Marjolein Kolstee, Joke Oud, Lies beth Papelard, Marja de Ridder, Cocky Schopman, Elly S-papé, Hetty Thijssen Thecla Wevers. Het examen wordt met twee kandidaten voortgezet. Afgewezen: geen. Advertentie BOSCH - MARIJNEN - FRIVENTA e.a. Betaling in overleg. Koopt bij de vakman. ZOPPAS - VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 4402 Advertentie voor gezellige warmte ETNA BAGDAD HAARD290.— ETNA CONVECTOR 360.— BOCAL CONVECTOR 428.— LINCO SUPER CONVECTOR 452.— VROLING CONVECTOR 465.— PELGRIM CONVECTOR 465.— DAVONETTE KOLENCONVECTOR 495.— SELECTA CONVECTOR 498.— E. M. JAARSMA CLAUDIUS 539.— BRONCO PASJA 565— Tevens grote sortering oliehaarden Siegler oliehaard 765. Davonette olieconvector 445. Linco „3 traps" olieconvector 498. DAGELIJKS DEMONSTRATIE Het grote succes van dit seizoen Voor vakkundige voorlichting, plaat sing en service uw vertrouwenszaak. Lange Nieuwstr. 435 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 De ruïne van Brederode zal met ingang van vrijdag 3 juli gedurende twee weken des avonds worden verlicht. In het programma, dat is samengesteld voor de ontvangst in Velsen van een dele gatie uit de Vlaamse stad Lokeren is o.m. ook opgenomen een receptie, die het ge meentebestuur bij gunstig weer in de oude kasteelruïne in Santpoort zal aanbieden. Voor deze gelegenheid zullen de oude muren, de slotgracht en het omringende geboomte baden in het licht van een groot aantal schijnwerpers. Met veel zorg en op onopvallende plaatsen aangebracht zullen deze lichtbronnen ongetwijfeld het verras sende en romantische effect te weeg bren gen, waar Brederode als het ware voor is geschapen. Het geldt hier de aanvang van een proef neming. Lampen en verbindingskabels worden vooralsnog provisorisch opgesteld en zullen dan ook niet langer dan hoog stens twee weken dienst doen. Slaagt de proef, dan bestaat de mogelijkheid dat Vel sen in het seizoen een waardevolle toeris tische attractie rijker zal worden. Wegens herstratingswerkzaamheden, welke ongeveer zes weken in beslag zul len nemen, wordt het gedeelte van de Val kenhoeflaan tussen de Westerhoevelaan en de Dr. de Grootlaan in Santpoort-Noord gedurende die tijd voor alle verkeer afge sloten. Voor het treffen tussen de koplopers van de afdeling C van het IJmuidense strandvoetbal bestond dinsdagavond op het Zuidpierveld een behoorlijke belangstel ling. Titelhouder paviljoen Zuidpier en debutant paviljoen Schoonenberg hadden in de vijf voetbalwedstrijden acht punten verzameld. Zuidpier leed zijn eerste neder laag tegen Marktplein, terwijl Schoonen berg twee verliespunten incasseerde door twee onbesliste duels. Doch ook het onge slagen record van Schoonenberg moest er aan geloven, waardoor de winnaar in de A-afdeling, paviljoen Zeezicht, nog de enige ongeslagen ploeg is. Het ene verlies- punt, dat de mannen van Joop de Graaf boekten, was tegen De Boekeniers (22). Wanneer de wedstrijd Zuidpier-Schoo- nenberg in een zege voor een van de beide strandvoetbalteams eindigde, dan was de overwinnaar tevens winnaar van de C- afdeling. In een enerverende en zenuwachtige strijd moest Schoonenberg zich gewonnen geven aan de „tricolores". De ervaring van titelhouder Zuidpier gaf de doorslag in dit belangrijke duel (30). Op het Noordzee veld bevochten de teams van Clubhuis Brulboei en Zeevogels elkaar. Brulboei, dat nog steeds een kanshebber voor de eerste plaats in de B-afdeling is, had de grootste moeite met het jeugdige Zeevogelselftal, dat bij verlies voor verdere wedstrijden zou zijn uitgeschakeld. Het is Brulboei echter gelukt om beide punten op zijn tegenstrevers te behalen na een moeizame strijd. De beslissing viel ten gunste van het clubhuiselftal, dat de uit Een gevangenisstraf van zes maanden waarvan drie voorwaardelijk, aftrek van het voorarrest, drie jaar proeftijd met toezicht van het Leger des Heils en de bijzon dere voorwaarde zich onder behandeling te stellen van het Medisch consultatiebureau voor alcoholisme in Amsterdam, was de straf die maandag door de Haarlemse politie rechter werd opgelegd aan een 22-jarige sloper uit Wormerveer. De jongeman stond terecht wegens diefstal; hij had 40.van zijn moeder weggenomen. Daarna was hij in een vlaag van dronkenschap een aantal vrachtauto's te lijf gegaan. Met een scherp voorwerp had hij diverse vernielingen aangericht. De officier van Justitie had tegen de verdachte, die nu bijna drie maanden in voorarrest zit, dezelfde straf geëist maar zonder aftrek van voorarrest. Conform de eis van de officier werd een 22-jarige constructie-bankwerker uit Half weg veroordeeld tot vier maanden met aftrek, twee maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar waarin toezicht van de protestants-christelijke reclasse- ringsvereniging. Deze verdachte stond te recht wegens oplichting. Hij had een poos je in een hotel in Assendelft gelogeerd; tegen de eigenaar daarvan vertelde hij dat {lij voor een firma in Utrecht werk zaam was, die de hotelrekening (totaal 165.-) zou betalen. Toen de hotel-eige naar het door de jongeman opgegeven te lefoonnummer van de Utrechtse zaak wil de bellen, bleek het telefoonnummer noch de firma te bestaan. De verdachte was in april juist voor een dergelijk feit veroor deeld. Hij had toen een pompbediende van een benzinestation opgelicht. De raadsman, mr. H. Luijken, vroeg in zijn pleidooi of over zijn cliënt niet eerst een psychiatrisch rapport kon worden uit gebracht. De politierechter vond dit be zwaarlijk, omdat verdachte dan nog lan ger gedetineerd moest blijven, in verband met de tijd die ermee gemoeid zou zijn. Hij bepaalde bij zijn uitspraak dan ook dat verdachte zich onder psychiatrische behandeling zou stellen. Een boete van 150.- eiste de officier tegen een 32-jarige fabrieksarbeider uit Heemskerk, die met zijn bromfiets een voetganger van 78 jaar in Wormeveer omverreed en er daarna van doorging. De voetganger werd licht gewond. Verdachte argumenteerde gisteren dat hij in paniek was geraakt. Bij het opmaken van het proces-verbaal echter had hij gezegd, dat hij op tijd op zijn werk moest zijn en daarom was doorgereden. De politierech ter veroordeelde hem tot f 100.-. Een 19-jarige monteur uit IJmuiden, die in februari samen met een 22-jarige las ser uit IJmuiden een bromfiets in Wormer veer had gestolen, werd conform de eis veroordeeld tot 75,twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. De andere IJmuidenaar, die niet ter zitting was verschenen werd eveneens conform maar bij verstek ver oordeeld tot 100.-, een maand voorwaar delijk, drie jaar proeftijd waarin toezicht van de r.k.-reclassering. Beiden waren wat aangeschoten en hadden de brommer, nadat ze erop hadden gereden, ergens neergezet. Een 40-jarige particulier onderwijzer uit Wormer werd bij verstek conform de eis veroordeeld tot 100.-. De man had een 24-jarige bankwerker uit West-Knollendam verzocht tegen betaling een andere inwo ner van die plaats, tegen wie verdachte wraakgevoelens koesterde de hersens in elkaar te slaan. De bankwerker had ge weigerd. „Het was te gek om los te lo pen", zei hij tijdens de zitting, waar hij als getuige optrad. Conform de eis veroordeelde de politie rechter een 19-jarig Amsterdams naaister tje tot 50.-, een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, een proeftijd van drie jaar en toezicht van de r.k.-reclassering. Een milde straf voor het meisje, dat al eens meer in de verdachtenbank had gestaan. Ditmaal was haar diefstal van f 1375.- ten laste gelegd. Het bedrag had zij in januari uit een jaszak van de grootvader van een vriendinnetje gepakt. Dat was in Oostzaan, waar de meisjes schaatsten. De bejaarde man droeg zijn geld altijd bij zich; zelfs als hij naar de kerk ging, liep hij met grote bedragen op zak. De jas waaruit zij het geld haalde, hing toen in de gang. Een deel ervan besteedde het meisje aan schoenen en snoep. schakeling van Zeevogels, slechts met de oneven goal verschil, tot een feit maakte (1—2). De uitslagen van dinsdagavond waren: Afdeling B: Zeevogels-Clubhuis Brul boei 12. Afdeling C: Paviljoen ZuidpierPavil joen Schoonenberg 30. Programma voor hedenavond: l'AvenirPaviljoen Noordzee wordt de topmatch op het IJmuidense strand in verband met de bezetting van de boven ste plaats in de B-afdeling. Een ander inte ressant duel wordt op het Zeezichtveld ge speeld in de A-afdeling tussen De Boeke niers, waarin Cees Herkemij (playing- coach van de honkbalvereniging Terras vogels) zijn rentree viert en de Groente handelaren. Voor de eindklassering in de C-afdeling zijn de duels GeniusMarktplein en VICO Plastic Packing belangrijk. Finale-poules: De strandvoetbalcommissie komt heden avond in vergadering bijeen om zich te beraden over de indeling van de finale poules. Een sterke stroming van de com missie is thans voor loting, hoewel dit in strijd is met het oorspronkelijke compe titieprogramma dat tijdens een coaches- vergadering in paviljoen Noordzee werd aangenomen en ook niet in overeen stemming is met de besluiten van de laat ste vergadering in paviljoen Zuidpier Hierin werd de competitierangschikking tot maatstaf voor de indeling van de fina- le-opules gekozen. Bij loting zouden alle wedstrijden, die vanavond gespeeld wor den van elk belang zijn ontbloot. De officiële standen van de drie rang- De aanvoer in IJmuiden was dinsdag in totaal 5000 kisten vis, waarvan 102 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 148 schol, 23 bot, 1060 haring, 915 makreel, 955 schel vis, 198 wijting, 655 kabeljauw en gul, 320 koolvis en 621 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor heilbot 4.10, grote tong 6.486.30, grootmiddel tong 4.674.39; kleinmi-ddel tong 4.904.07, kleine tong één 5.734.73, idem twee 5.224.59, tarbot één 3.402.50, zalm 5,00. Per 50 kilogram: kleine schol twee 38 23, bot 96.50, v. haring 2411, makreel 269, grote schelvis 66, grootmiddel schel vis 49, kleinmiddel schelvis 5637, kleine schelvis één 56, idem twee 318, wijting 308, grote gul 4843, middel gul 4638, kleine gul 2817, kleine koolvis, zwart 18. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 284 112. Dinsdag werden in IJmuiden de volgen de besommingen, in guldens, gemaakt: KW 128—2450, 54—3350, 39—11.700, 122 1720, 51—9020, 164—3470. 61—175, 195—670, 215—9020, 180—3920, 161—3200, SCH 27— 2280, SCH 135—5780, VL 14-^4490, VL 73— 3590, VL 121—4990. Aanvoer van woensdag Hedenmorgen werden in IJmuiden door twaalf vaartuigen 3890 kisten vis, 1120 stuks gladde kabeljauw en 1000 kg tong aangevoerd. Bij de aanvoer waren 1240 kisten schelvis, 320 radio, 140 wijting, 230 gul en kabeljauw, 550 koolvis, 80 kleine kistjes haring, 130 makreel, 190 schol, 5 tarbot, 145 varia en 55 kantjes jonge ha ring. Van IJsland waren er 220 gul en ka beljauw, 280 koolvis en 400 roodbaars. Prijzen van woensdag Per kilogram, in guldens: tarbot 3,50- 3,10, heilbot 4,20-2,80, gr. tong 6,53-6,48, grm. tong 4,77-4,63, kim. tong 4,76-4,69, tong I 5,74-5,60, tong II 5,34-5,26. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 132-61, middel kabeljauw 126-58, gr. koolvis 100- 57, middel koolvis 64-43, gr. leng 100-60, gr. wolf 76-63. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4880 De speciale aardbeienveiling te Bever wijk kenmerkte zich dinsdag door een re cordaanvoer van niet minder dan twaalf duizend manden, een aantal dat tot dusver in dit seizoen nog niet werd bereikt. Hier van werd een tweetal vrachtauto's met aardbeien naar West-Duitsland afgevoerd. De prijzen waren weer iets lager dan maandag, al trokken deze bij het schei den van de markt weer enigszins aan. Aan het begin van de veiling werd aldus voor een mand aardbeien ongeveer drie gulden betaald, welke prijs later opliep tot 3,80. De tweede kwaliteit was goedkoper, ofschoon voor een behoorlijke slof ook nog meer dan drie gulden werd betaald. lijsten van de IJmuidense strandvoetbal- competitie luiden: Afdeling A: Paviljoen Zeezicht 6 5 1 0 17— 4 11 P.W.-Boys 6 5 0 1 21— 6 10 Paviljoen Zeedistel 6 3 1 2 12— 6 7 De Boekeniers 5 1 3 1 7— 9 5 Groentehandelaren 5 2 0 3 8— 8 4 Rederij Goedkoop 6 1 1 4 6—23 3 PAM 6 0 0 6 7—22 0 Afdeling B: Strandplateau 6 5 0 1 19— 4 10 Paviljoen Noordzee 5 4 0 1 17— 4 8 Clubhuis Brulboei 5 4 0 1 17— 4 8 l'Avenir 5 3 0 2 15— 8 6 Bureau Wijsmuller 5 2 0 3 7—11 4 Zeevogels 6 1 0 5 5—21 2 Deutz 6 0 0 6 3—31 0 Afdeling C: Paviljoen Zuidpier 6 5 0 1 18— 4 10 Pav. Schoonenberg 6 3 2 1 10— 5 8 IJ.R.B. 6 3 1 2 15— 4 7 Marktplein 5 2 2 1 9— 4 6 VICO 5 1 2 2 8—13 4 Genius 5 1 1 3 12—15 3 Plastic Packing 5 0 0 5 1—28 0 Dinsdagmiddag heeft de kruiser „De Ruyter" een kort bezoek aan IJmuiden gebracht, met aan boord een aantal leden van de Raad van State. Het schip was op weg van Rotterdam naar Den Helder. Bij de Noordersluis hebben enige leden zich korte tijd aan de wal begeven. Het gezelschap werd daar begroet door de burgemeester van Velsen, mr. J. Ch. Bühr- mann. De „De Ruyter" heeft daarna zijn reis naar Den Helder voortgezet. Dit is geen verzameling speelgoed autootjes, zoals u misschien op het eerste gezicht had gedacht, die op een blikken deksel in het duinzand te pronk is gezet. Maar een „levens groot" wagenpark van vijftien voer tuigen bestaande uit personenauto's, trucks met oplegger, zware vracht wagens met aanhanger, een 10 tons- hijskraan en ander gewichtig mate rieel dat rondjes aan het rijden is op de bodem van een van de vier mammoettanks die voor de Shell in Europoort worden gebouwd. Deze foto geeft een goed beeld van de in drukwekkende afmetingen van deze olietanks die elk een inhoud hebben van 100.000 kubieke meter. Daarmee slaan ze op het gebied van de olie opslag alle rekords. De tot nu toe grootste olietank ter wereld staat in Koeweit. Deze kan „slechts" 85.000 kubieke meter bevatten. De nieuwe reuzentanks in Europoort hebben een middellijn van 76 meter en een hoogte van 22 meter. De tanks wor den opgebouwd van platen die bij Walserij-West van Hoogovens in IJmuiden zijn vervaardigd. De platen hebben een afmeting van ongeveer 10 bij 2,4 meter en ze variëren in dikte van 3,5 voor de onderste tank ringen tot 8 mm voor de bovenste. Automatisch werkende lasmachines lassen de verbindingen aan elkaar. Verwacht wordt dat de olieaanvoer in de Europoorthaven in 1965 twaalf miljoen ton zal bedragen. Dat is tweemaal zo veel als in 1962 het geval was. (Shell-foto) Per 10 stuks: gr. kabeljauw 130-92, mid del kabeljauw 65-64. Per hoop: rog 43, kl. vleet 22, gr. vleet 54. Per 40 kilogram: haring 23,20-21,20. Per 50 kilogram, j-umbo's 56, gr. schelvis 63-38, middel schelvis 48-29, kim. schelvis 47-21, schelvis I 40-22, schelvis II 22-11, schelvis III 8,80-8, gul I 47-20, gul II 46-18, gul III 23-10,60, koolvis I 18-15, koolvis II 17-12,50, gr. en grm. schol 49-46, kim. schol 47-43, schol II 41-29, schol III 24-18, schar 18-17, bot 9-6,80, poon 21-18, haai 29-22, gestripte wijting 30-13, tarbot 168-122, griet 98-64, tongschar 96-76, schartong 38, makreel 32-14, kl. wolf 38-33, roodbaars 24-20, leng 22-15, leng I 23-17, kl. heilbot 140-120, rode poon 46-18. Aanvoer Scheveningen Hedenmorgen bestond de aanvoer in Scheveningen uit 220 kisten schol en 1000 kg tong. Haringvangsten KW 37 9 kantjes, KW 130 34 kantjes, KW 62 6 kantjes. Het gemiddelde van Kat wijk, Vlaardingen en Scheveningen is 15 kantjes. Advertentie Prima badstof, vrolijk des sin. Speciale sterk staaltje prijs Lange Nieuwstr./Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 VEILIG GEKOCHT BIJ DE VAKMAN Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Lisa van Ineto; Dorine, Hamina, props voor Velsen; Hegg, Isun; Riet, Rotterdam, voor IJmuiden; Dort mund, Bremen; Arkadia, Bremerhaven; Ursula Heinemeyer, Rotterdam; Argonaut, Deka; Trito, Le Havre; Jan Kluewer, Kemi; Libra, Alroe; Bloemgracht, Sundsvall; Agne, Brakestad; Zui- derkerk, Antwerpen; Calvijn, Hernöborg; Visby, Noordzee, proefvaart, naar Zaandam; Bina, Lid- köping: Uje, Abedjan; Hebe Nobel, Boston; Mi chael M., Kingsworth; Lindoe, Gefle, erts voor IJmuiden; Marathon, Paramaribo; Teunika, Goo- le, voor IJmuiden; Wexford, Rochester, naar Zaandam; Santa Rosa, Rotterdam; Iris, Kotka, cellulose voor Velsen; Magas, Lissabon; Dido, Rotterdam; Bomma, Delfzijl; Deborah, Londen; Alcetas, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Ceres naar Rotterdam; Atlantic, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Belinda, Uddevalla; Fehmarn, Londen, van Zaandam; Ubbergen, Klaipeda; Leliegracht, Antwerpen; Hannover, Den Helder, explos. van Buitenhuizen; Texelstroom, Grimsby; Viscount, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Minos, Kopenhagen; Terschelling, Maassluis; Ore Mer cury, Puerto Ordaz; Arkadia, Londen; Esso Em- den,Hamburg; Spes, Swinoujscie, van IJmuiden; Stad Alkmaar, Emden, van IJmuiden; Staten- laan, Bremen; Waverstroom, Plymouth; Berkel- stroom, Leith; Simone, Noordzee, explos. van Buitenhuizen; Dollard, Rochester; Ida Nel, Bos ton, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Buka, Londen; Embla, Rotterdam; Clothilda M., Ystad, zout van IJmuiden; Breitenstein, Antwerpen; Polydora, Antwerpen; Kentung, Londen; Hoe Vinces, Lon den; Medon, Bremen; Palamedes, Sto. Domingo; Alan, Norfolk; Hinde, Londen; Eemsborg, Delf zijl, van Zaandam; Hegg, Antwerpen; IJstroom, Vlissingen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Draco van Oporto; Rosita, Barhona; Wilhelm Doeren- kamp, Rotterdam; Lubox, Vaasa; Confid, Lon den; Dahomeykust, Antwerpen; Staffan, Antwer pen; Vechtstroom, Liverpool. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Harrogat® naar Goole, van IJmuiden; Riet, Gothenburg, ijzer van IJmuiden; Rondo, Genua; Juno, Rot terdam; Hada 2, Londen; Taurus, Bremen; Aubade, Hampton Roads; Koserow, Gent.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5