Honderd gulden schoon en nog wat meer FEITEN VAN DEZE WEEK VAN DUIVENBODEN N.V. Zeventien predikanten bij Hoogovens „ontslagen ■UITGAAN IN HAARLEM® sterren Forse winststijging American Enka In augustus nader bericht AB en RB Gerechtshof stelt de staat in het ongelijk Na afloop van bedrijfsprakticum KLM-vliegers achter beleid van directie Hoeklieden: Alle handel via de beurs BEZOEKT DE INTERNATIONALE MEUBELEXPOSITIE VRIJDAG 26 JUNI 1964 13 Wees mooi in de zomer met NYLONS Arrest in de zaak der Zuidmolukkers SPAARNE tt t/o DAMSTRAAT en TEYLERMUSEUM Tewerkstelling als gewonewerknemers om sfeer van fabriekswerk te proeven Pijnlijk souvenir MODE OP EUROPEES NIVEAU MODE OP EUROPEES NIVEAU Vreugde van arbeid TENTOONSTELLINGEN MUZIEK TONEEL, DANS, REVUE KINDERVOORSTELLING DIVERSEN Sinds 1945 stelt het NIPO regelmatig de volgende vragen aan representatieve steekproeven uit de gehele Nederlandse bevolking: „Wat denkt u dat een gezin van een man, vrouw en twee opgroeiende kinderen per week nodig heeft om netaan rond te komen?" Achttien jaar geleden, in maart 1946, vond het publiek 42,per week vol doende om netaan rond te komen (voor een vierpersoonsgezin). In september vorig jaar werd de 100,per week overschreden. Sindsdien zijn de gemiddelden der opgegeven bedragen vrij stabiel met een licht stijgende tendens: Nodig om netaan rond In: te komen per week: september 1963 ƒ100, oktober 1963 100, november 1963 ƒ101, december 1963 -ƒ102, januari 1964 ƒ101, februari 1964 ƒ101, maart 1964 -101, april 1964 101, mei 1964 102, Sinds de „loonronde" van januari 1964 schommelt het week-minimum dus om ƒ101,-. Een jaar geleden, in mei 1963, was het 97,per week. Daarmee vergeleken is het volgens het publiek minimaal nodige inkomen (in 12 maanden) dus met bijna 5% gestegen. Advertentie ELEGANT EN STERK f 1.95 De omzet van American Enka Corpora tion, de Amerikaanse dochteronderneming van de Algemene Kunstzijde Unie, bedroeg in de eerste 24 weken van 1964 76.090.000 dollars tegen 66.630.000 dollars in de over eenkomstige periode van 1963. De netto winst bedroeg 6.158.000 dollars of 2,31 dol lars per aandeel. In dezelfde periode van 1963 bedroeg de nettowinst 4.008.000 dol lars of 1,53 dollars per aandeel. De president van American Enka, de heer Stull, deelde mee, dat er een goede vraaig blijft naar rayongaren. De verkopen van rayonvezel ondervonden de ongunstige invloed van de nieuwe katoenwetgeving. De prijsverlaging voor sommige typen nylongaren in het tweede kwartaal zal naar verwachting de toch reeds bevredi gende vraag naar nylon verder gunstig be ïnvloeden. In het communiqué van 11 juni omtrent de fusie tussen de Amsterdamsche Bank en de Rotterdamsche Bank deelden de directies van beide instellingen mee, dat binnenkort een uitvoeriger bericht aan aandeelhouders zou worden gepubliceerd. Nader kan worden meegedeeld, dat dit bericht zal verschijnen nadat voor de sta tuten van de op te richten Amsterdam- Rotterdam Bank de vereiste verklaring van geen bezwaar van de minister van justitie zal zijn verkregen, en bovendien zowel voor de Amsterdamsche Bank als voor de Rotterdamsche Bank de half-jaar cijfers bekend zullen zijn, aangezien het in de bedoeling ligt deze cijfers in het bericht op te nemen. Verwacht wordt dat het bericht in de loop van augustus zal kunnen worden beschikbaar gesteld. Op en om het Binnenhof De wetgever kan veel. Er bestaat een aloude Engelse stelling, dat de wetgever alles kan, behalve van een man een vrouw en van een vrouw een man maken. Dat de wetgever veel kan, zal vrijwel niemand willen ontkennen, maar menigeen, zeker hier te lande, zal het toch wel wat te ver gaan om te dur- yen beweren, dat hij alles kan. Het deze week verschenen voorlopig ver- •lag van de bijzondere commissie uit de Tweede Kamer, die zich heeft bezig ge houden met het door minister Scholten rijkelijk laat ingediende wetsontwerp in zake voorzieningen met betrekking tot in stallaties op het zogenaamd continentaal plat, toont duidelijk, dat de minister er voorshands nog niet in geslaagd is een ontwerp van wet op stapel te zetten, dat ln de ogen van een groot gedeelte van de Kamer deugdelijk zou zijn. Zonder op dit ogenblik nader op de in houd van het wetsontwerp in te gaan, stip lk alleen aan, dat het nogal twijfelachtig lijkt, of het nog voor de Kamer-vakantie zal worden aangenomen. Een lastig probleem Er doet zich zowel voor de minister als voor de Kamer een lastig probleem voor. Over en weer zijn zij het wel eens, dat het zaak is iets tegen verwezenlijking van de plannen van de Reclame Exploitatie Maatschappij, van de R.E.M., gelijk zij ln de wandeling wordt genoemd, te on dernemen. Daarentegen lopen de menin gen over hoe en wat er te doen zou zijn aanmerkelijk uiteen. De minister van Justitie schijnt ook nu nog zijn uiterste best te willen doen om tijdig genoeg met zijn memorie van ant woord voor de dag te komen, om de open bare behandeling van het anti-R.E.M.- ontwerp nog voor 9 juli te kunnen doen plaats vinden. Aan de andere kant be seft hij natuurlijk, dat het zaak zal zijn, gegeven de geuite critiek, met zo sterk mogelijke juridische argumenten te komen aandragen. Om dat in een snel tempo voor elkaar te krijgen, is allesbehalve eenvou dig. Daarbij komt, dat in de Kamer een vrij groot verlangen bestaat om het ter tafel liggende wetsontwerp door een van andere opzet vervangen te zien en mocht minister Scholten daarvoor niet te vinden zijn momenteel zou hij daar inderdaad afwijzend tegenover staan dan ware op zijn mooist nog iets te verwachten van amendering op grote schaal. Doch ook dat brengt heel wat moeilijkheden met zich mee. Vandaar, dat men hier in verschillen de opzichten met een lastig probleem te doen heeft. Inmiddels ving ik in het Kamergebouw al geluiden op, die er op schenen te wij- Het gerechtshof in Den Haag heeft in een arrest gesteld dat de Staat der Nederlan den niet in redelijkheid tot afwijzing heeft besloten van een verzoek van een aantal Zuidmolukse gezinnen op Nieuw-Guinea tot overbrenging naar Nederland vóór de bestuursoverdracht aan Indonesië op 1 mei 1963. De Staat der Nederlanden had beroep aangetekend tegen het vonnis van de president van de rechtbank in Den Haag van 29 april 1963 waarin de staat werd veroordeeld al het mogelijke te doen om de vijftien gezinnen over te brengen, die na de bestuursoverdracht in gevaar zouden komen. De staat was het er niet mee eens dat zij werd veroordeeld in ver band met een beleidskwestie. Het hof heeft thans het vonnis van de president van de rechtbank voor twaalf van de vijftien gezinnen bekrachtigd en voor drie vernietigd. Het was gebleken dat de passage van deze drie gezinnen reeds op 16 april 1963 geregeld was, waar van overigens maar één gezin gebruik heeft gemaakt. Volgens de overwegingen van het hof ls de president in zijn vonnis aan de hand van eerder onbekende feiten tot een be slissing gekomen die inhoudt dat hij het staatsbeleid bepaalt, hetgeen niet de taak van de rechter kan zijn. Maar dat be hoeft niet tot weigering van de gevraagde voorziening te leiden, aldus het arrest. Uit het feit dat het verzoek van 15 maart 1963 om overbrenging zonder on derzoek is afgewezen, volgt dat de staat niet in redelijkheid tot afwijzing van het verzoek heeft besloten, aldus het arrest. Het hof acht het aannemelijk dat de Zuidmolukkers gegronde redenen hadden ®m lijfsgevaar te verwachten. zen, dat het niet ontbreekt aan afgevaar digden, die er voor zouden voelen het zomerreces dan maar wat later te laten beginnen ten einde toch nog zo spoedig mogelijk de verlangde wettelijke maatre gelen tot stand te doen komen. Het is echter zeer de vraag, of dat denkbeeld wel voldoende aanhang zal krij gen. Tal van leden moeten er weinig van hebben om in de nu eenmaal sinds gerui me tijd gemaakte vakantieplannen veran dering te gaan aanbrengen. Daarom meen ik, dat de waarschijnlijkheid het grootst is, dat de Tweede Kamer er bij zal blij- Iets dergelijks doet zich hoogst zelden voor. Deze week liep intussen staatssecre taris van deh Berge op een gegeven ogen blik toch tegen de lamp. Dit gebeurde bij het in de Eerste Kamer gevoerde debat over een drietal accijnsontwerpen, waarbij het om enige technische kwesties ging. De heer Van Campen (K.V.P.) had met de staatssecretaris van Financiën in een telefonisch onderonsje te voren afgespro ken, dat hij bij het zoëven genoemde agen da-nummer, zou spreken over het ongeluk kige geval bij Valkenswaard, waar een douane-ambtenaar een dodelijk schot los- ven om op 9 juli haar openbare vergade ringen voor de eerstkomende twee maan den een eind te doen nemen en dat zij het wetsontwerp in kwestie dus voorlopig nog wel niet zal afhandelen. Excellenties en de parlementaire orde Zowel ministers als staatssecretarissen hebben zitting in de beide Kamers, zij het dan slechts met raadgevende stem. In zoeverre kan men hen dan ook niet beschouwen deel van de Kamer uit te ma ken en vandaar, dat zij ook niet op de zelfde wijze als de leden aan het regle ment van orde van de Kamers onderwor pen zijn. Toch is het niet zo, dat zij zich van de parlementaire orde helemaal niets behoe ven aan te trekken, Het is waar, de voor zitters van de Tweede en van de Eerste Kamer kunnen de ministers noch de staats secretarissen gewoonweg tot de orde roe pen. Maar indien een minister of een staatssecretaris het al te bont maakt, dan vermag de voorzitter daaromtrent toch w.el een zeker vermanend woord te doen ho ren. te. Douaneambtenaren vallen onder Finan ciën, maar het was zonneklaar, dat be doelde schieterij niets, doch dan ook niets te maken had met de aan de orde zijnde wetsontwerpen. Toen nu staatssecretaris Van den Berge bezig was breedvoerig op de uiteenzettin gen van de heer Van Campen te antwoor den, zag voorzitter Jonkman zich tenslotte wel genoopt in te grijpen. Heel hoffelijk doch tevens niet minder duidelijk gaf hij te kennen, dat de staatssecretaris werke lijk ver buiten de orde ging. Aldus kwam er aan de begane „schending" van de orde een eind. Terecht, want de Kamer in haar geheel wist tevoren helemaal niet, dat het punt in kwestie ter sprake zou komen. Het moge alleszins begrijpelijk geweest zijn, dat zowel de heer Van Campen als de staatssecretaris het nuttig achtten de droeve gebeurtenis in Valkenswaard on derwerp van gedachtenwisseling in 's lands vergaderzaal te doen uitmaken, maar dat had dan dienen te geschieden door mid del van een eerst door de Kamer in te willigen verzoek tot interpelleren. Na het alleszins gerechtvaardigde voorzitterlij k Advertentie Topfabrikanten exposeren daar het beste, o.a. PASTOE - ARTIFORT - ROYAL SYSTEEM - LAUSER - LEOLUX - TESSI - FRISTHO en vele andere. GED. OUDE GRACHT 108 INTERIEUR-ADVISEURS KRUISSTRAAT 22 vermaan zou het bepaald op de weg van de heer Van Campen gelegen hebben tot een interpellatie-aanvrage over te gaan. Waarom hij dat heeft nagelaten blijft voor lopig eefi raadsel. Dr. E. van Raalte Een van onze fotografen laat op deze wijze weten dat voor hem de vakantie is aangebroken. KERKELIJK NIEUWS Beroepen te Enumatil dr. J. H. Becker te Nieuwerkerk (Zld.); te Zevenhuizen (Gr.) C. E. v. d. Broek te Nieuwleusen Morgen zullen zeventien jonge predi kanten bij Hoogovens in ljmuiden wor den ontslagen. Dan hebben ze een maand van hard werken bij Hoogovens in ljmuiden achter de vaak transpireren de rug. Werken als „gewone" werkne mers in ploegendienst tegen het gang bare uurloon van 2,13. De zeventien dominees, behorend tot de Nederlands hervormde kerk, de christelijk gerefor meerde kerk, de gereformeerde kerk en de doopsgezinde kerk hebben gedurende deze maand een bedrijfspracticum door gemaakt als onderdeel van hun doctora le studie in de theologie. Temidden van hun mede-arbeiders en in verschillende onderdelen van het Hoogovenbedrijf hebben ze even aan de sfeer en de werk omstandigheden kunnen proeven die voor de duizenden dagelijkse kost zijn. Het bedrijfspracticum is tot stand geko men in samenwerking met de Rijksuniver siteit in Utrecht, de Vrije Universiteit te Amsterdam en de Theologische Hogeschool in Kampen. De studiebegeleiding ge schiedde onder leiding van dr. J. C. C Rupp, directeur van het Universitair In stituut Vormingswerk Bedrijfsleven te Utrecht. Onder de 17 predikanten bevinden zich vier industriepredikanten nl. uit Arnhem, Dieren, Ede en Veenendaal. De overigen hebben een „gewone" gemeente. Het is voor het eerst dat deze uitgebrei de kennismaking van studerende predikan ten met Hoogovens in praktijk is gebracht Ds. K. Sierink, 33 jaar oud en gerefor meerd predikant in Ede, vertelde ons dat hij met plezier terug zal denken aan zijn draagt hij nog altijd bij zich in de vorm van een omzwachtelde rechterpols. Na een week van hard werken met de schop als tremmer op zand- en ertsschepen in de Hoogovenhavens kreeg hij last van een zo genoemde kraakpols. Over de wijze waarop zijn ploeggenoten hem tegemoet zijn getreden had ds. Sie rink niets dan lof. „In het begin wisten zij niet anders dan met een werkstudent te doen te hebben. Maar ook later, toen mijn ware identiteit bekend werd, is hun kame raadschappelijke houding niet veranderd", zegt hij. En verder: „Het is vooral niet Advertentie HET SPORTSHIRT is geïnspireerd op het zonnige zuiden. Zijn Nederlandse aard kan hij echter moeilijk ver loochenen. Immers juist door zijn onderscheidende allure staat hij hoog genoteerd in veel Europese mode zaken. En natuurlijk ook in de kollektie bij KOSTERMANS, waar echter de prijs kaartjes al laaggenoteerd beginen bij ƒ15.90 AMSTERDAM HAARLEM v. Baerlestr. 17 Grote Houtstr. 120 Reguliersbreestr. 40 Hoogoven-tijd". Een pijnlijk „souvenir" de bedoeling geweest dat we aan zielszorg zouden doen. Ik ben tot de slotsom geko men dat het Christen willen zijn in een fabriek bijzonder moeilijk is. Toch ben ik van mening dat dit meedoen met de wer kers voor mij bijzonder waardevol is ge weest. Het is de beste manier om er ach ter te komen wat- de zin van de arbeid voor de mens in een uitgebreide werkge meenschap als Hoogovens is." Tijdens zijn stage bij Hoogovens is ds. Sierink bij een Beverwijks gezin in de kost geweest. „Ik heb daardoor ook zelf kunnen merken hoe anders je thuis tegenover je werk staat dan op het fabrieksterrein. Ik ben ook tot de conclusie gekomen dat een betrekkelijke zaak vooral als het werk zeer veel van het lichaam eist". Ds. Sierink is als bedrijfspredikant van mening dat het goed is als de Kerk ook in de industrie van haar tegenwoordigheid blijk geeft. „In 't verleden hebben de pro testantse kerken zich te weinig met het be drijfsleven bemoeid. Wat dat betreft zijn 'de rooms-katholieken ons ver voor. Tegen over de 120 bedrijfsaalmoezeniers kunnen wij maar zeven of acht bedrijfspredikanten stellen", zegt hij. Ds. Sierink hoopt in de eerste helft van 1966 zijn theologische stu die met het doctoraal examen te kunnen afsluiten. De vereniging van K.L.M.-vliegers blijkt achter het beleid van de directie te staan. „Inderdaad zijn er momenteel goede kan sen om in een soortgelijke betrekking el ders aan de slag te gaan", aldus verze kerde ons de secretaris van de vliegers vereniging de heer F. H. H. van Vianen. „Het zou niet juist zijn de betrokkenen in de waan te laten dat er op den duur niets zou gebeuren. Zij hebben geen ontslagbrief gekregen maar een voor-waarschuwing. De K.L.M. zou ook kunnen wachten tot november en dan plotseling het ontslag aanzeggen. Als de directie meent dat er een surplus is van 45 man dan zal hier voor een oplossing moeten worden gevon den. De directie heeft nu eenmaal het recht om personeel aan te nemen en te ontslaan. Op dat standpunt hebben wij ons altijd gesteld Uit deze verklaring blijkt dat, de ver houding tussen de K.L.M.-directie en de vliegersvereniging, die vroeger zoveel te wensen overliet, bijzonder goed is gewor den. Op de vraag waar de jonge vlieger» 'n nieuwe betrekking kunnen vinden wee» de heer Van Vianen o.m. op een adverten tie waarin de Britse luchtvaartmaatschap pij BOAC piloten vraagt. „Onlangs zijn er nog enkele vliegers overgegaan naar Schreiner Airways, dan is er nog Luxair, die vliegers nodig heeft en zo zijn er wel meer maatschappijen". In de buitengewone algemene ledenver gadering van de Vereeniging van Hoeklie den van de Vereeniging voor den Effecten, handel te Amsterdam is uitvoerig ge sproken over de mogelijke gevolgen van de fusies in de bankwereld. De vergadering was unaniem van mening dat de handel in effecten geheel over de beurs geleid zal moeten worden en acht het wenselijk dat het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel de voorschriften inzake de effectenhandel wijzigt. Vishal, Grote Markt: Werken van Jules Chapon, Kees Okx, J. Ploos van Amstel, Couzijn, Corneille, Lucebert en H. N. Werkman. Tot en met 12 juli. Vleeshal, Grote Markt: Beeldhouwwerken van Nic. Jonk en Arthur Spronken. Tot en met 12 juli. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals; voorts permanente ten toonstelling van werken uit de Haar lemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meester werken. Geopend dagelijks van 10—17 uur, zon- en feestdagen van 1317 uur. Prentenkabinet: Werken van Dürer en tijdgenoten. Teylers Museum, Spaarne 16: Tekeningen van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564. Voorts de permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Holland se Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, hist, na tuurkundige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. Op werkdagen (behalve maandag) geopend van 10- 17 uur en de eerste zondag van de maand van 13-17 uur. Tot 31 augustus duurt de Michelangelo-expositie. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 163: Geopend donderdag van 1012.30 uur en van 13.3017 uur. Zon en feestdagen van 14-17 u. Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstraat 32: Schilderijen, aquarellen en tekeningen van Pauline Zwaai, keramiek van Fran- cine Timmers (tot en met 4 juli). Museum Huis Van Looy, Kleine Houtweg no. 103Herdenkings-tentoonstelling Sjoerd H. de Roos (1877-1962), typograaf en letterontwerper. Dagelijks 10-17 uur; 's zondags 13-17 uur. Tot en met 26 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat/Nieuwe Kerksplein: Tentoonstel ling van tekeningen van Hubert van Lith. Tot en met 30 juni. Dagelijks ge opend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-21 u. In juli werk van Rein Dool. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat no. 79 Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 uur en van 13.30-17 uur; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. Geopend op zaterdag van 14 17 uur of na afspraak, tel. 43644. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 uur. Daarna melden bij de portier. Zaterdag gesloten. Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Dagelijks van 9—12.30 en 13.30—17.00 u., zondag 10-17 uur. Vrijdag 26 juni, Binnenplaats De Doelen (bij slecht weer Nieuwe Kerk), 20.30 uur: „Die Haerlemsche Musyckcamer" o.l.v. André Kaart met als solisten de hoornist Adriaan van Woudenberg en de clave- ciniste Gertrude Madame. Programma Mozart, Nicola Lentz, Joh. Chr. Bach en Frederik de Grote. Vrijdag 26 juni, Concertgebouw, 19.30 uur: Einduitvoering door leerlingen van „Toonkunst" m.m.v. van het Toonkunst orkest o.l.v. Marinus Adam. Programma: Bach, Mozart, Caplet, Franck en anderen. Zaterdag 27 juni, Openluchttheater Bloe- mendaal, 20.15 uur: Zuid-Nederlandse Opera met „Das Land des Lachelns" (besloten voorstelling voor Vrijwillige Brandweer Bloemendaal). Zondag 28 juni, Bakenesserkerk, 19.30 uur: Het Haarlems Bach Ensemble o.l.v. George Robert geeft een uitvoering van de cantate 187 van J. S. Bach „Es wartet alles auf Dich". De dienst wordt geleid door dr. G. Snijders. Dinsdag 30 juni, Grote of St. Bavokerk, 20-21 uur: Orgelconcert door Klaas Bolt. Donderdag 2 juli, Grote of St. Bavokerk, 15-16 uur: Concert door de Haagse organist Jan Schmitz; werken van Swee- linek, Matthias van den Gheyn, J. G. Bastiaans, Albert de Klerk, Jaap Vran- ken, Henk Badings en Han van Koert. Donderdag 2 juli, Concertgebouw, 20.15 u.: Zomerconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Richard Matuschka is solist in het celloconcert van Dworsjak; voorts werken van Tsjaikofsky en Smetana. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat-Nieuwe Kerksplein: Dagelijks van 21-22 uur (tot september) zomerprogramma van klas sieke grammofoonplaten. De Ark, Nieuw Heiligland: Dagelijks van 20-23.30 uur grammofoonplaten. Vrijdag Beethoven, zaterdag Bach, maandag Vivaldi, dinsdag diverse componisten, woensdag opera, donderdag Schubert. Vrijdag 26 juni, Openluchttheater Bloe mendaal, 20.15 uur: Danstheater Inter nationaal o.l.v. Gérard Bitter. Folkloris tische dansen uit diverse landen. Het medewerkend orkest staat o.l.v. Han Wendelgelst. Dinsdag 30 juni, Binnenplaats Stadsdoelen, 20-30 en 21.30 uur: De Nieuwe Komedie voert twee maal het middeleeuwse kluch tige wagenspel „Nu noch" op, regie Erik Vos. M.m.v. Peter van der Linden, Kitty van Wijk, Kees Waterbeek en Jan Korevaar (gratis toegankelijk). Woensdag 1 juli, Binnenplaats Stadsdoelen, 20.30 en 21.30 uur: De Nieuwe Komedie (zie 30 juni). Donderdag 2 juli, Minerva Theater Heem- ■A.~ t i êw stede, 20 uur: Snip en Snap en hun gezel schap met delen uit de nieuwe revue. Vrijdag 3 juli, Minerva Theater Heem stede, 20 uur: Snip en Snap (zie 2 juli). Vrjjdag 3 juli, Openluchttheater Bloemen daal, 20.15 uur: Het Nederlands Dans theater. Woensdag 1 juli, Openlucht Theater Bloe mendaal, 14.30 uur: Toneelgroep Arena met „Hoe Jan Klaassen de kous op de kop kreeg". Zaterdag 27 juni, Grote Markt, 14 tot 16 u.: Draaiorgel „De Gouden Leeuw" voor de B.O.S.K. Zaterdag 27 juni, Hildebrandzaal, Smede- straat, 20 u.: Jongerenbal van „Futura", „El Cid" en „Zanzibar". Zondag 28 juni, Stationsplein 2, 20 uurt Vanavond te 20.15 uur zal het Dans- theater Internationaal, dat een zes- I tigtal medewerkers (sters) telt, in het Bloemendaalse Openluchttheater op- treden. Het gezelschap werd in novem- 1 ber 1961 opgericht en brengt uitslui- tend folkloristische dansen. Het staat onder leiding van Gérard Bitter. Het 1 streven van deze jonge dansgroep is, een veelzijdig beeld te geven van de danssfeer uit de diverse landen. Het programma bevat dansen uit Rus- land, Polen, Israel, Joegoslavië, Tsje- I choslowakije en Hongarije. De foto toont een dans uit Rusland. ïiiiiiiiHiiiinininninniimnnnmiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHmininmniii Jazzclub „Ekestos" met het Hans Fel der hof Kwartet. Hans Felderhof, bas; Rob Hoffmann (drums); Roelof Kloete (piano); en Tom Bronsfoort (sax). Iedere zondag 20 uur: Dansen in de Hilde brandzaal in de Smedestraat op muziek van de Sun beams.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13