Henk Nijdam en Jan Janssen stormden achter winnaar Altig over de eindstreep TH. Fusie-commissie uitte in brief aan KNVB grote teleurstelling Greep van Janssen naar gele en nieuwe groene trui te Tour in cijfers Van Dijk bereikte remise tegen damgrootmeester Koeperman Geldermans in voorste linie Daems moest tol betalen r Luchtbrug voor de pers in de Tour Nederlander Bom blijft goed volgen Kleine hoop op het doorgaan van fusie Stayersprijs van Amsterdam voor Leo Proost Stichting in Den Bosch wil toch een fusie 21 VRIJDAG' 26 JUNI 1964 Niet ontevreden f. X" Opstelling handbalteam uit de zuiverste tabakken (Van een speciale verslaggever) Gelukkig glimlachend nam Henk Nijdam de felicitaties van de Neder landse kolonie in ontvangstDe thans in Zundert wonende Groninger had in de vierde tour-etappe, van Forest naar Metz, een prachtige tweede plaats bevochten achter de Duitser Rudi Altig. Maar toch was hij niet helemaal tevreden over zichzelf. „Was ik maat1 doorgegaan, toen ik een paar kilometer voor het einde bij Altig, Anglade en Armand Desmet kwam. Ik had er de macht voor, dat voelde ik. Ik heb echter even willen afwach ten". De ex-wereldkampioen der achtervolgers was echter nuchter genoeg om niet al te lang te blijven piekeren en reed trots als een pauw met zijn kameraden naar het hotel om een welverdiend bad te gaan nemen. Nederland schjjnt In Metz overigens slechts aan de overwinning te mogen rui ken. Vijf jaar geleden werd op dezelfde Boulevard Poincaré Daan de Groot op het nippertje door André Darrigade van een etappezege en de gele trui afgehou den. Nu konden Henk Nijdam en de sterk finishende Jan Janssen het dus ook weer niet redden. Vooral voor Janssen, die zich In de 600 meter lange laatste ronde bij de vluchters had gefietst, maar door zijn in spanning niet verder reikte dan de derde plaats was de uitslag een tegenvaller. Want als hij één plaats hoger was geëin digd, had hij zijn groene trui behouden, die nu door Rudi Altig met een verschil van drie punten vrijdag naar Duitsland zal worden gedragen. Janssen had trou wens nog hoger gemikt. Bij een overwin ning zou de Ossendrechter namelijk zelfs pi|j ook de gele trui in zijn bezit hebben ge- 'i?z kregen. „Maar het is niet erg, hoor, er ko- men nog meer dagen", zei Janssen zelf verzekerd. Hij heeft het plan vóór de ber gen de maillot jaune aan te trekken. Al kreeg Rudi Altig dan de bloemen voor de winnaar, toch mocht wielermin- nend Nederland niet ontevreden zijn over de vierde dag. Onder de eerste twintig im mers prijken de namen van vijf landgeno ten: Nijdam en Janssen in de kopgroep, Van Aert (twaalfde), Zilverberg (zes tiende) en Jo de Roo (twintigste) voor in het grote peloton, dat met een achterstand van slechts acht seconden over de streep ging. In die hoofdmacht bevonden zich Op het moment, dat de Ossendrechter het wiel van zijn ploegmakker Anglade te pakken kreeg, zette Rudi Altig aan voor de eindspurt. Janssen perste nog alle kracht uit zijn sterke benen, doch hij kwam te laat. Het resultaat van de etappe veroorzaak te maar weinig verschuivingen in het alge meen klassement. Rudi Altig maakte de grootste sprong door zijn bonificatie. De De beslissende Sprint, gewonnen door Altig vóór Nijdam en Janssen. ook nog Kees Haa^t, die minder dan de vorige dag last had van, zijn in de rit naar Lisieux opgelopen blessures en met vertrouwen de toekomst tegemoet ziet, Ab Geldermans, Piet van Est, Piet Da- men, Leo van Dongen, Jacques van der Klundert en Jo de Haan („wat heb ik vandaag afgezien"). Vierde etappe (291,5 km.): 1. Altig (Did., Geminiani) 8 uur 26 min. (met bonificatie 8,25.-); 2. Nijdam (Ned., Pellenaars) z.t. (met bonificatie 8.25.30); 3. Janssen (Ned., De Muer) z.t.; 4. Armand Desmet (Belg, Naeye) z.t.; 5. Anglade (Fr., De Muer) z.t.; 6. Manza- neque (Sp., Sanchis) z.t.; 7. Seis (Belg, Naeye) 8.26.08; 8. Darrigade (Fr., Remy) z.t.; 9 Ver- beeke (Belg, De Kimpe) z.t. 10. Aerenhouts (Belg, Magne) z.t.; 11. Melckenbeek (Belg, Magne) z.t.; 12. Van Aert (Ned., Pellenaars); 13. Bocklandt (Belg, Driessens); 14. De Ca- booter (Belg, Naeye); 15 Wright (G.B., De Kimpe); 16. Zilverberg (Ned., Driessens); 17. Taccone (It., Pezzi); 18. Joseph Groussard (Fr., De Muer); 19. Le Mellec (Fr., Plaud); 20. De Roo (Ned., Geminiani); 27. Van de Kerkhove (Belg); 37. Anquetil (Fr.); 42 Haast (Ned., Pellenaars); 45. Geldermans (Ned., Ge miniani); 76. Van Est (Ned., Pellenaars; 30. Damen (Ned., Pellenaars); 92. Van Dongen (Ned., Pellenaars); 96. Van der Klundert (Ned. Pellenaars); 101 De Haan (Ned., Pellenaars), allen dezelfde tijd als Seis: 8 uur 26 min. 8 s.; 113. Van Espen (Ned., Pellenaars) 8.26.43; 115. Wouters (Ned., Pellenaars) 8.26.55; 116. Steu- ten (Ned., Pellenaars) 8.27.34. De Belg Ongenae van de ploeg Driessens heeft ln deze etappe de strijd gestaakt. Algemeen klassement: 1. Van de Kerkhove (Belg, Naeye), 24 uur 27 min.; 2. Seis (Belg, Naeye), 24.27.19, op 19 sec.; 3. ex aequo: Jans sen (Ned., De Muer) en Altig (Did.. Geminia ni), beiden 24.27.31, op 31 sec.; 5. Wright (G.B., De Kimpe), 24.27.42, op 42 sec.; 6. Gilbert Desmet I (Belg, De Kimpe), 24.27.55, op 55 s.; 7. Anglade (Fr., De Muer), 24.27.56, op 56 sec.; 8. ex aequo: Momene en Gabica (belden Span je, Langarica), 24.28.04, op 1.04; 10. Etchevarria (Sp., Langarica), 24.28.06, op 1.06; 11. ex aequo: Mahé (Fr., De Muer), G. Groussard (Fr., De Muer, Foucher (Fr., De Muer) en Delberghe (Fr., De Muer), allen 24.28.09, op 1.09; 15. ex aequo: Stablinskl (Fr., Geminiani) en Elorza (Sp., Langarica), beiden 24.28.10, op 1.10; 17. Beheyt (Belg, De Kimpe), 24.28.12, op 1.12; 18. De Cabooter (Belg. Naeye), 24.28.19, op 1.19; 19. Darrigade (Fr., Remy), 24.28.21, op 1.21; 20. Galnche (Fr., Magne), 24.28.25, op 1.25; 32. ex aequo: De Roo (Ned., Geminiani) en Anquetil (Fr., Geminiani), beiden 24.28.39, op 1.39; 44. ex aequo. Geldermans (Ned., Geminiani) en Zimmermann (Fr., Geminiani), beiden 24.58.59, op 1.59; 55. Bahamontes (Sp., Remy), 24.29.41, op 2.41; 72. Van Est (Ned., Pellenaars), 24.30.11, op 3.11; 80. Nijdam (Ned., Pellenaars), 24.31.18, op4.18; 84. De Haan (Ned., Pellenaars), 24.31.48, op 4.48; 88. Zilverberg (Ned., Driessens), 24.32.00, op 5 min.; 98. Haast (Ned., Pellenaars), 24.33.21, op 6.21; 99. Wouters (Ned., Pellenaars), 24.33.35, op 6.35; 100. Van Espen (Ned., Pelle naars), 24.33,38, op 6.38; 103. Damen (Ned., Pel lenaars), 24.33.44, op 6.44; 108. Van Dongen (Ned., Pellenaars), 24.34.50, op 7.50; 114. Van der Klundert (Ned., Pellenaars), 24.37.28, op 10.28; 124. Steuten (Ned., Pellenaars), 24.42.36, op 15.36. Puntenklassement: 1. Altig (Did.) 57 pnt.; 2. Jan Janssen (Ned.) 54 pnt.; 3. Seis (Belg) 46 pnt.; 4. Bocklandt (Belg) 41 pnt.; 5. Darri gade (Fr.) 33 pnt. Ploegenklassement etappe: 1. De Muer (Janssen, Anglade, J. Groussard) 25 uur 18 min. 8 sec.; 2. Naeye (A. Desmet, Seis, De Cabooter) 25.18.16, 25 pnt.; 3. Geminiani (Altig, De Roo, Everaert) z.t., 44 pnt.; 4. Pellenaars (Nijdam, Van Aert, Haast) z.t., 56 pnt. Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 73.24.06; 2. Langarica 73.24.14; 3. De Kimpe 73.24.19; 4. Naeye 73.24.30; 5. Geminiani 73.25.30; 12. Pellenaars 73.30.23. De premie voor de ongelukkigste renner werd voor de vierde etappe toegekend aan de Belg Emile Daems. Drie Televizieren verloren wat terrein, maar hun achterstand was niet noemens waardig. Het waren Cees van Espen, Rik Wouters hij gleed in de laatste bocht onderuit en verloor zijn goede positie in de kop van het grote veld en pechvogel Fons Steuten, die eerst een ketting kapot reed en daarna nog een lekke band kreeg. Opnieuw hadden de renners van „de Pel" blijk gegeven zich door een inzinking te kunnen heenbij ten en Cees Pellenaars was dan ook niet zuinig met schouderklopjes aan het eind van deze dag. Het vooral voor de Nederlanders zo spannende slot heeft veel goed gemaakt na de bijzonder saaie etappe van Forest naar Metz, een monsterrit over bijna 300 km. De organisatie heeft de renners wel voor een zware taak gesteld met de in deling van de etappes. Voor velen was de derde dag, vooral door de bijzonder in spannende ploegentijdrit, al afmattend ge noeg geweest. Het was dan ook geen won der, dat de meute na het vroege vertrek uit de Brusselse voorstad weinig voor ac ties voelde. In een gezapig tempo trok het kleurige lint door het prachtige land schap van zuid-oost België met zijn heu- velende wegen, die opnieuw de krachten van de renners aantastten. Slechs één coureur wilde wel wat laten zien, maar het is hem duur komen te staan. De "Belg Emile Daems toonde na 23 km zijn hielen en kreeg het fiat van de gro ten. Men liet hem zijn gang gaan, om dat men erop rekende, dat hij tenslotte toch wel zijn nek zou breken. En dat is uitgekomen ook. Maar Daems had op eigen bodem een grote dag. Toegejuicht door zijn landgenoten zwoegde hij voort, tot hij een voorsprong van zeven minu ten had bereikt. Toen begon het veld ach ter hem zich te roeren en liep ziender ogen op de eenzame ruiter in, die na een solo van 118 km de vlag moest strijken. Uitgeput als hij was kon Daems daarna in de slotfase het tempo niet meer volgen en met een achterstand van bijna een kwartier kwam de ongelukkige Belg als allerlaatste in Metz aan Het bleef verder rustig in de karavaan, tot na 239 km de bonte stoet zich na de doortocht door Luxemburg weer op Franse bodem begaf. Enkele speldeprikken luid den het slotoffensief in de laatse 20 km in. Toen sprong Bracke, gevolgd door Gel dermans weg. Willy Monty, Rudi Altig en de Italiaan Taccone voegden zich bij hen. Het was echter nog te vroeg. Opnieuw klonk de naam van Geldermans door de luidsprekers. Ditmaal was de Beverwijker alleen vertrokken, maar de komst van Simpson en Stablinski betekende voor de tweede maal het einde van zijn zucht naar eer. Toen, acht kilometer voor de aankomstlijn, demarreerde Rudi Altig met Henri Anglade en Armand Desmet. Henk Nijdam was de enige, die zich vóór het aankomstparcours nog bij de vluchtelin gen kon voegen. Verbeten verdedigde dit kwartet een voorsprong van nog geen hon derd meter. Inmiddels hadden de Pelforth-mannen echter de koppen bij elkaar gestoken en hun plan uitgestippeld. Precies voor de hoofdtribune waar de laatste ronde begon, werd Jan Janssen door Willy Monty ge lanceerd teneinde een greep te doen naar de gele trui. Als een sneltrein ging Jans sen, die spoedig los kwam van de hoofd macht, achter de vluchters aan, maar zijn sprong was te iaat ingezet. Duitser steeg namelijk van de 31e naar de derde plaats, die hij met een achter stand van 31 seconden op gele truidrager Van de Kerkhove bezet. In dezelfde tijd staat Janssen nu vierde. Van de Televizie- ,r— F RANK HUK StirtJ FREIBURG Mulhouse i 0UITSLAN0 Belfort^ fVillcrscxcf'*"' s BESANCON 6.° ETAPPE 200 km (R^Ravltoillerlng ZWITSERLAN0 I V.PELT ren bleef Piet van Est de best geplaatste (72e), maar hij wordt nu „bedreigd" door Henk Nijdam, die door de dertig seconden bonificatie negen plaatsen naar voren kwam en nu tachtigste is, op 4 min 18 sec van Bernhard van de Kerkhove. De organisatoren van de Tour de France staan voor niets, dat is al vaker gebleken. Zij gaan er van uit, dat voor elke moeilijkheid een oplossing kan worden gevonden en slagen er ook al tijd in deze te vinden. Dit jaar deed zich bij de voorbereiding toch een pro bleem voor, dat zelfs de doorgewinter de staf van Jacques Goddet met grote zorgen vervulde. Er was namelijk reeds een aankomst gepland in het bergstaat- je Andorra doch daar zou onmogelijk iedere journalist zijn verhaal kunnen doorbellen, want er is slechts een zeer beperkt aantal lijnen. Goede raad was duur, maar ook hier werd weer een bijzonder drastische op lossing gevonden. De journalisten kun nen werken in Andorra, maar bellen hun verhalen door in het Franse plaats je Foix, dat ongeveer 40 km noordelij ker ligt. Tussen deze twee plaatsen zal speciaal ten behoeve van de altijd ge haaste pers een luchtbrug van heli kopters worden ingesteld, waarvan de dienstregeling nog zal worden bekend gemaakt. De wentelwieken zijn beschik baar gesteld door de Franse gendarme rie en door het leger. Voor de Tour doet men in Frankrijk nu eenmaal alles. In de negende ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap dammen in Merano hebben de Nederlandse vertegen woordigers zich uitstekend geweerd. Ir. Van Dijk trof wereldkampioen Koeperman in een ondernemende bui. De Rus wil na zyn mislukte winstpogingen in de vorige partijen uit een ander vaatje tappen. Hy aanvaardde direct in de opening een korte vleugelopsluiting en gaf het spel hierdoor een moeilyk karakter. Van Dijk behan delde de stelling echter zeer sterk en gaf zyn tegenstander geen schyn van kans. Een royale remise was het resultaat. Voor Koeperman betekende dit dat zyn achter stand op landgenoot Tsjegolev nu tot vier punten is opgelopen. De jonge Tsjegolev had inmiddels de niet erg op dreef zijnde Saletnik ver slagen. Bom kwam door een goede over winning op Agliardi op de (gedeelte) tweede plaats. Hisard klopte na een ge- lijkopgaande strijd Cazemier, die tegen het einde zijn tegenstander de winst nog in de schoot wierp. Hisard deelt nu met Koeperman en Bom de tweede plaats achter de schier ongenaakbare Tsjegolev. Interessant is de verwoede opmars van Baba Sy. Hij behaalde, opvallend fel spe lend, een nieuwe overwinning, nu op de Belg Verpoest, die in het eindspel geen oplossing vond. Het valt echter te betwij felen of zijn laat ingezette aanval nog succes zal hebben. De strijd om de laatste plaats is voorlopig ten gunste van de Het Nederlands (heren) handbalteam, dat op zondag 28 juni in Minden een in terland zal spelen tegen West-Duitsland is als volgt samengesteld: Van Noesel (Swift), Smid (PSV), Gillis sen (Niloc), Berkhout (ESCA), Spoorma kers (Swift H.), Rietbroek (Sittardia), Van der Hurk (PSV), Van der Vosse (Aalsmeer) George Janssen (Attila), Korver en H. Bot- terman (beiden Operatie), Veen (Jahn), Maas (Sittardia), Rob Janssen (Microme ters). Janssen (l.) en Nijdam kaarten nog even na over de net gemiste etappe-zege. u (Van onze sportredacteur) Gisteravond zijn de vertegenwoordigers van de Haarlemse voetbal semi-profclubs EDO, Haarlem en RCH bijeengekomen met de fusie-bemiddelaars wethouder Vos kuilen en ir. Merkx om de stand van zaken te bespreken. Men was zeer teleur gesteld over de houding van de KNVB inzake de fusie-affaire en men heeft deze grote teleurstelling (vooral voor de beide initiatiefnemers betekende het een grote domper op het enthousiaste werken voor de fusiezaak) in een brief aan de KNVB tot uiting gebracht. Men hoopt nog, dat de KNVB een oplossing kan vinden om de drie clubs bij een eventuele fusie in de tweede klas der amateurs geplaatst te krijgen. Zaterdagmiddag is er een bestuursver gadering van de KNVB en daar zullen ongetwijfeld harde noten gekraakt worden over het beleid ten opzichte van de fu sies. Zoals wij al meldden zijn er stem men opgegaan bij leden van het sectie- bestuur betaald voetbal om af te treden. Er is zelfs in de contactcommissies de suggestie geopperd, dat alle afgevaardig den van het betaalde voetbal in de bonds vergadering hun zetel ter beschikking zou den stellen. Natuurlijk wordt de soep nooit zo heet gegeten als ze wordt opgediend, maar er heerst wrevel in KNVB-kringen, dat is zeker. Mocht de KNVB nog een zwenking ma ken ten gunste van de fusie-besprekers (plaatsing in de' tweede klas) dan komt men in Haarlem maandagavond weer bij elkaar om de zaken te regelen voor de drie clubs op 3 juli. Deze clubvergaderin gen gaan trouwens in ieder geval door. De brief aan de KNVB luidt als volgt: „Mijne Heren, Wij stellen er prijs op, vooraleer u op zaterdag 27 juni a.s. een besluit neemt over de klasseindeling bij terugkeer tot de amateurstatus van de bestaande semi- prof clubs die tot concentratie wensen over te gaan, u in kennis te stellen van de redelijke verwachtingen die wij met betrekking tot de fusie van de verenigin gen EDO Haarlem en RCH mochten hebben. Derhalve vermelden wij de na volgende feiten: 1. Namens uw bondsbestuur, is door de heer Burgwal telefonisch contact opgeno men met de wethouder van sport en jeugdzaken der gemeente Haarlem, met het verzoek initiatieven te ontwikkelen ten einde tot concentratie van het betaalde voetbal in Haarlem en omgeving te ge raken. 2. Uwerzijds is daarna ter nadere preci sering, contact opgenomen met de direc teur van de gemeentelijke dienst voor sport en jeugdzaken, de heer S. Heijers. 3. Op 3 juni daaraanvolgend, is door de wethouder van sport én jeugdzaken, die inmiddels door u gestimuleerd, verdere contacten had gelegd met het lid van Ge deputeerde Staten van de provincie Noord-Holland de heer ir. W. Merkx, een bespreking gearrangeerd op uw verzoek waaraan deelnamen genoemde heren alsmede een afvaardiging van de bestu ren van de verenigingen EDO, Haarlem en RCH. Principieel werd overeenstem ming bereikt, doch de centrale voorwaar de werd: terugkeer naar de 2e klasse amateurvoetbal. 4. Op 6 juni j.l. is op verzoek van de wethouder en het lid van Gedeputeerde Staten, gesproken met een vertegenwoor diging van de sectie betaald voetbal, be staande uit de heren Zon en Jansen. Bij die gelegenheid werden zij door laatstge noemden in kennis gesteld van een brief van 3 juni 1964, waarin namens de sec tie amateurvoetbal door de heer Egberts werd medegedeeld dat er na een geslaag de concentratie mogelijkheden waren, om te spreken over een andere oplossing dan terugkeer naar de 4e klasse der ama teurs. 5. In het gesprek, dat wij met de he ren Zon en Jansen hadden, hebben wij duidelijke aanwijzingen gekregen, die er toe hebben geleid om onze pogingen in Haarlem en omgeving tot concentratie te geraken, voort te zetten. 6. Er zijn gunstige perspectieven voor de oplossing van de financiële problemen van de clubs en voor de start van de concen tratie; deze perspectieven zijn ontstaan, door het elan dat uw verzoek tot medewer king in Haarlem heeft losgeslagen. Deze financiële perspectieven dreigen bij het niet slagen van de concentratie teloor te gaan en zullen in een later stadium moge lijk niet meer te realiseren zijn. 7. Er zijn een groot aantal vooraanstaan de inwoners van Haarlem en omgeving bereid gevonden hun daadwerkelijke me dewerking aan de plannen te geven. Aan de voorbereidingen hebben twee commis sies op het terrein van de juridisch-orga- nisatorische en de financiële aangelegen heden vele dagen gewerkt. De gehele struc tuur van de toekomstige organisaties werd tot in details geregeld. 8. Gebleken is, dat de terugkeer van de verenigingen naar de 4e klasse amateurs, in de kring der 4e klassers in Haarlem op ernstige bezwaren stuit. Naar verluidt zouden de tweede klasse amateurclubs in Haarlem en omgeving uitgesproken heb ben, dat er bij hen geen overwegende be zwaren behoeven te bestaan tegen terug keer naar de 2e klasse. Nu wij uit de berichten van de laatste dagen vrezen te moeten concluderen, dat er van uw zijde nimmer reëel het voor nemen heeft bestaan te spreken over te rugkeer naar een andere dan de 4e klas se, voelen wij ons genoodzaakt uiting te geven aan onze ernstige teleurstelling. Waarom u het initiatief hebt genomen ons tot bovenvermelde activiteiten te bren gen, is ons volkomen onduidelijk. Mogelijk kunt u ons het inzicht, dat wij node ont beren, nog verschaffen door 'n besluit, dat de berichten die wij de laatste dagen ont vingen, logenstraft." De brief was getekend door P. W. Vos kuilen. wethouder van sport en jeugdzaken der gemeente Haarlem, ir. W. Merkx, lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland, S. Heijers, directeur van de gem. dienst voor sport en jeugdzaken, S. Henstra, voorzitter van EDO, J. H. van der Veen, vice-voorzitter van Haarlem en mr. J. E. Goudsmit, voorzitter van RCH. Australiër Langrass beslecht. Hij won het duel met Reimann door een simpele com binatie. De uitslagen van de negende ronde; Verpoest (België)Baba Sy (Senegal) 0-2; Tsjegolev (Rusl.)Saletnik (Italië) 2-0; Bom (Ned.)Agliardi (Monaco) 2-0; Langrass (Austr.)Reimann (Tsj-sl.) 2-0; Saint Fort (Haiti)Fanelli (It.) 1-1; Des- lauriers (Canada)Sanirsad (Sur.) 1-1; Cazemier (Zwitserl.)Hisard (Fr.) 0-2; Van Dijk (Ned.)Koeperman (Rusl.) 1-1. De stand luidt nu: 1. Tsjegolev 9 wedstr. 17 pnt.; 2. Bom, Hisard en Koeperman allen 913; 5. Baba Sy 812; 6. Sanirsad 910; 7. Van Dijk 89; 8. Verpoest 99; 9. Bajolle, Des- lauriers en Saint Fort allen 88; 12. Sa letnik 87; 13. Fanelli 8—6; 14. Cazemier 84; 15. Langruss 94; 16. Afliardi 93; 17. Reimann 80. Advertentie In het Olympisch Stadion is donder dagavond een tweetal wielerwedstrijden gehouden: een amateurlandenwedstrijd NederlandDenemarken en de wedstrijd om de Grote Prijs van Amsterdam achter grote motoren voor beroepsstayers, die ge wonen werd door wereldkampioen Leo Proost. De uitslagen van de amateurwedstrijd waren: Sprint: 550 meter: Einduitslag: 1. Van der Touw; 2. De Graaf; 3. Sarto; 4. Fred- borg. Ploegachtervolging 4 ktn: 1. Nederland (Sch'uuring, Nikl^éSsèn, Rasch en Van der Ruit). 4.47.3; 2. Denemarken (Stein, Han sen, Frei, Poulsen) 4.53.4. Persoonlijke achtervolging: 1. Nederland (Oele) 5.08.2; 2. Denemarken (Jo Hansen) 5.12.2. Tandemwedstrijd over 1050 meter: lste rit: 1. De Graaf/Koel (Ned.) 10.9 sec.; 2. Fredborg/Sarto (Den.). 2e rit: 1. Neder land 10.8; 2. Denemarken. Tijdrit 1 km staande start: 1. Van der Touw (N.) 1.11.8; 2. Tofta (Den.) 1.13.1. Einduitslag: 1. Nedèrland 5 pnt.; 1 Denemarken 10 pnt. Voorts werd gereden een stayerwedstrijd voor amateurs over 25 km. De uitslag was: 1. Mathes (Did.) 20.16.7; 2. Oudkerk (Ned.) op 50 m; 3. De Clerck (Belg.) op 250 meter; 4. Riksma (Ned.) op 350 meter; 5. Luginbuehl (Zwits.) op 385 meter. De totaal-uitslag van de Grote Prijs van Amsterdam (prof-stayers) was: 1. Proost 69.740 km.; 2. Marinus 69.054 km.; 3. Staudacher 68.995 km.; 4. Tiefen- thaler 68.600 km.; 5. Timoner 68.380 km.; 6. Rudolph 67.480 km.; 7. Escalles 66.749 km.; 8. Hassenforder 64.220 km. Ondanks het feit, dat de KNVB de plan nen tot een fusie tussen de afdelingen be taald voetbal van de Bossche tweede di visie-clubs BW en Wilhelmina praktisch heeft getorpedeerd, heeft de onlangs op gerichte stichting tot bevordering van het betaalde voetbal in Den Bosch, besloten om zichzelf niet te liquideren. De stichting heeft aan beide Bossche ver enigingen voorgesteld om de semi-profclub die zou worden gevormd uit de afdelingen betaald voetbal van BW en Wilhelmina, met ingang van het voetbalseizoen 1965/ 66 te formeren. In het komende seizoen is de stichting bereid om de financiële ba ten en lasten van de semi-prof-afdelingen van beide clubs over te nemen en de hel» verzorging van de afdelingen op zich t« nemen. Als voorwaarde stelde de stich ting, dat de zogenaamde Telstar-fusie in 1965 definitief tot stand moet komen, dat beide verenigingen geen zelfstandige be slissingen meer mogen nemen over hun af delingen betaald voetbal en dat de twee clubs akkoord moeten gaan met de beslis sing die de KNVB het volgend jaar zal nemen over de klasse-indeling van de amateurs. BW zou nu al willen fusioneren ondanks het feit, dat zijn eerste amateur-elftal in de vierde klasse zal moeten uitkomen. Wilhelmina wil echter niet afwijken van zijn voorwaarde, dat de amateurs in de tweede klasse moeten worden ingedeeld. De stichting, die in totaal de beschikking heeft over een half miljoen gulden, heeft met haar voorstel Wilhelmina een aller laatste kans willen geven. Als deze vereni ging niet met de voorstellen van het Stichtingsbestuur akkoord gaat zullen de gelden alleen ter beschikking van BW worden gesteld. Deze vereniging zal dan alleen steun ontvangen, wat in feite de doodsteeg zou zijn voor de afdeling be taald voetbal van Wilhelmina en mogelijk zelfs voor de gehele vereniging, die na acht jaar semi-prof voetbal met een schuld van ruim een ton kampt.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 21