Een Amerikaans tiener-afspraakje begint in een glimmende limousine Deining om blote boezem-mode Maar de problemen ontstaan zijn veelal die er door ontstellend V Geef eens een SATEHFUIF maar laat de gasten zelf het vlees roosteren J. JAK Weerbericht voor buitenlanders CULI—ARIA •Wjk. Metalon gordijnstof VAH DUIVENBODEN N.V. i SANDEMAN VRIJDAG 26 JUNI 1964 T, Populair zijn it --*- Kerkelijk nieuws SANDEMAN EEN WERELDNAAM OOK VOOR SCOTCH WHISKY Honderden handleidingen Een edele whisky voor een redelijke prijs ƒ16.15 per fles Importeurs A. Vollaers Mandos N.V. Tilburg .Slechts" een op de 100 Official dealer N.S.U. AUTOMOBIELBEDRIJF (VERBRUIK 1 OP 18 KM) 4795«— Gaston Gourmet (Van onze correspondent) WASHINGTON Amerika's „dating I system" brengt met zich mee dat jongens en meisjes vanaf veertien, vijftien jaar intensief met elkaar beginnen uit te gaan. Zoals vroeger in een balboekje schrijft nu de Amerikaanse teenager haar „dates" haar agenda: vrijdag met John uit, zater- I dag met Wayne en zondag met Harry. De andere avonden blijven meestal gereser- veerd voor huiswerk, maar kunnen na tuurlek, als de ouders geen bezwaar hebben, óók nog besteed worden aan uit gangetjes. Het patroon van de avondjes uit is meestal: samen naar de bioscoop en daarna nog wat eten, samen naar een dansfeest. Later in de studentenleeftijd: samen dineren en daarna wellicht naar schouwburg of nachtclub. Twee dingen zijn bijzonder opvallend aan het systeem: in de eerste plaats de bijna altijd aanwezige auto. Amerikaanse jongens krijgen van hun ouders op de uit- gaansavondjes bijna altijd wel de beschik king over een auto. Het enthousiasme daarover is bij de teenagers vaak zo groot dat zij de hele avond in de auto blijven. Eten kan men in „drive-in" res taurants, waar alles door het portier ge serveerd wordt, en naar de film kan men ook vanuit de auto kijken in „drive-in" bioscopen. Het tweede opvallende is de code, die voor het uitgaan bestaat: Amerika's pu bers gaan niet zomaar met elkaar uit. Neen, zij weten haarfijn wat zij van el kaar kunnen verwachten. Door aandui dingen maakt de jongeman bekend of hij veel of weinig geld op zak heeft, of uitge Het puriteinse Amerika heeft de wereld de afgelopen weken een schok van jewelste bezorgd. Wat is er gebeurd? Een Californische ontwerper, die luistert naar de veelzeggende naam Rudi Gernreich, heeft een badpak uitgevonden dat de buste bloot laat. Twee haardunne galgjes over de schouder herinneren nog aan de degelijke bovenlijfjes van badpakken en bikini's. De heer ,.Graagrijk heeft zich overigens niet beperkt tot badpakken alleen. In zijn etalage heeft hij ook coctailjaponnen uitgestald, waarin de draagster haar boezem bloot geeft. «tï De blote-boezemgolf is intussen ook naar Europa overgeslagen. In Londen en Parijs zijn de eerste schok-creaties al ge signaleerd. De belangstelling ervoor bij het j publiek is niet bijster groot. De luttele koopsters waren fotomodellen en nacht- clubdanseressen. In Chicago waagde een blond model zich ermee aan het strand. Ze werd opgepakt en moet' op 10 juli voor haar euvele moed terecht staan. In Parijs, Londen en Stockholm, waar enige jonge dames blootborstig in het zwembad spron- j gen werden geen politiële maatregelen ge nomen. De enige rimpels, die zijn veroor- zaakten, waren die van het water. De reacties zijn intussen niet van de I lucht. De buitenlandse kranten wijden er kolomlange commentaren aan, waarin de schrijvers het mannelijk gemoed luchten I in verontwaardigde of enthousiaste be- woordingen. Het Engelse boulevardblad „Daily Mirror", dat het met de zeden doorgaans niet zo nauw neemt, vindt de schokjurken „in alle opzichten ongepast." Het Russische weekblad „Nedelja" noemt de nieuwe mode „een nieuwe stap naar de ontbinding van de maatschappij der geldbuidels". Het grootste Franse avond- i blad „France Soir" reproduceerde op een van zijn pagina's een reeks beroemde nasktschilderijen onder de kop: „De bor sten zijn 5000 jaar bloot geweest." Het geen neerkomt op een: „En wat dan nog?" En een Oostenrijkse hoofdredacteur die in zijn weekblad foto's van de blote cocktailjaponnen liet afdrukken, verklaar vindt ieder-[sfeer er zo evenwichtig mogelijk. De meis- de: „Wij hebben zitten wachten op klach- Sï.i een elkaar in de Verenigde Staten aardig jes krijgen geen ogenbük -^^voeldat zij ten, maar we wachten nog. -hit I tenzij iemand het in zijn hoofd haalt bui- er op aangekeken breid gegeten kan worden ot dat men he tenj te dogn Doet men normaal, heeft de moeders zijn. I putatie hebben er een vrije moraal op na bij een hamburger laten moet. En "et wonderlijke vrienden of afwij- Ongewoon is overigens dat de middel- L houden, heeft de buitenissigheid niet meisje laat weer merken of het bij een ,inh 1 - - - zoen blijven moet of dat langer genoten kan worden van de beslotenheid van een grote Amerikaanse limousine. Merkwaardig is echter dat de code in- kende denkbeelden en gedraagt men zich bare schoolmeisjes, die zich hebben aange- veej üeinjng veroorzaakt. De politie in Os- zoals van een toekomstige staatsburger meld helemaal intern komen z° gauw 1q heeft te kennen gegeven dat zij er zich verwacht wordt dan is men populair en zichtbaar wordt dat een baby op komst ls- niet mee zaj bemoeien, ofschoon de hoofd- heeft men geen moeilijkheden met het Zij krijgen dan les in de kliniek, samen üommjssarjs heeft gezegd dat hij, wanneer vinden van een jongeman of een meisje met tientallen leeftijdgenoten die m aezen- straat een dame in een blote-buste- n mee uit te gaan. de omstandigheden verkeren, terwijlvoor hurk zou tegenkomen, haar ridderlijk zijn De bedoeling van het „dating system" de buitenwereld een rookgordijn wordt ge- .gs zou aanbieden. In Zweden, waar is om de teenagers oefening te laten op- legd. Zo hebben zij een geheim telefoon- houdt dat de teenagers lichamelijke con- doen in het omgaan met de andere sexe. nummer en een postadres ergens ver tacten hebben. In speciale handleidingen Dit acht men van groot belang voor het weg, waar zij zogenaamd hun school af wordt zelfs keurig opgesomd hoe ver een doen van een juiste keuze als het er op maken. eerste, een tweede en een volgend keer aankomt een huwelijkspartner te kiezen. nnk een gegaan mag worden als dezelfde teen- *aie keuze moet meil kunnen maken uit «unf nemen meisjes ook een agers met elkaar uitgaan en het is nor- eel mogeiük kandidaten en het is dus andere naam mediseh oerso- maal dat een meisje van een jaar of zes- I imafr £elang populair te zijh en schroom voor =05pa.cJpr^^p^ed^k^^°r tien, zeventien geregeld uitgaat met ver- veel uit gevraagd te worden. Voor elke ^el en hun ^med.^«lmge:a J teenager is het aantal "^es" voorts een K^^meTsjes"pas wekVna de essentiele waardemeter ^wat betreft zijn of I 2eboorte beslissen. Indien zij willen, kun- haar „maatschappelijk succes en precies ^en ^ind ajstaan voor adoptie. Iets zo ligt het met de keuze van een levens- vegl gebeurt en wat door sociale wer- gezel. De jongen moet deugen voore kers Jn het gevai van teenagermoeders carriere, die zo mogelijk verder zal leide dg beste oplossing wordt beschouwd, dan die van de ouders, en hij moet deugen Natuurlijk zoeken vele piepjonge tiener voor de gelukzaligheid van het meisje m I moeders een opiossing via een huwelijk, kwestie. Omgekeerd moet een .meisje Vooral als het meisje en de jongen elkaar naaktbaden aan afgezonderde stranden heel gewoon is, werd op dezelfde manier gereageerd. Alleen de Deense politie heeft laten weten, dat zij onherroepelijk zal in grijpen. En de reacties van de vrouwen zelf? Een Engelse secretaresse maakte deze mooie opmerking: „Ik draag er al jaren een, maar- achterstevoren en ik ben van plan zo door te gaan". In Nederland is het costuum of zo men wil de afwezigheid van een costuum nog niet waargeno men. De strandverordeningen zijn echter wel zo strikt, dat de blote-boezembadpak- ken weinig kans zullen maken. Mochten ze er ooit in komen, dan vallen er geduchte klappen in de foundation-industrie. De plastische chirurgie zal er alleen wel bij varen. Met een kleine variant: De een zijn dood, is de ander zijn bloot. Maar we zijn zo ver nog niet. Advertentie een procédé van Verolme, tegen warmte en koude, voor uw bedrijf, kantoor, huiskamer. Vrijblijvend stalen en prijsopgave INTERIEURADVISEURS Ged. Oude Gracht 108-110 - Tel. 16657 Kruisstraat 22 -■ Tel. 17206 Afscheid. Prof. dr. ir. J. C. van Staveren legt op 1 juli zijn functies neer bij de KEMA, bij de Vereniging van Direc teuren van Elektriciteitsbedrijven in Nederland en bij de Samenwerkende Elektriciteitsproduktiebedrijven (SEP). De blote boezem-cocktailjapon, zoals die werd gelanceerd door de Califor nische ontwerper Gernreich. Bedankt voor Lunteren (vak. K. v. d. Pol) J. H. Cirkel te Huizen (N.-H.); voor Garijp H. Engelsma te Twello; voor Al- blasserdam (wijkgemeente III) dr. J. de Bruijn te Leeuwarden. Chr. Geref. Kerken Geref. Kerken Beroepen te Roden dr. A. G. Luiks te Amsterdam. tXCll, ZiCVtiinvn O I V6G1 Uil geviddgu lc WUIUCIi. V I „,.r,^,Tinnon schillende vriendjes, met wie zij verschil- teenager is het aantal „dates" voorts een overwinnen, lende stadia van erotisch contact heeft. - Verliefdheden spelen hierbij helemaal geen rol. Men moet elkaar natuurlijk aar- Advertentie „tonen" voor de buitenwereld en bijdra- I gen aan gezinsgeluk. JTHE KINO OF WHISKIES^ PRODUCE or SCOTLAND goed kennen, wellicht al een tijdlang vast met elkaar uitgaan (een vrij nieuwe ge woonte, die uiteraard zeer frequent tot buitënechtelijke verhoudingen leidt) lijkt trouwen, een aanvaardbaar idee, waar- Merkwaardig is nu dat al deze overwe- I mee de kinderen dan opk eerder bij hun gingen en deze bewuste vooroefeningen ouders aan durven komen dan alleen met voor het huwelijk in Amerika helemaal de mededeling dat een kleinkind op komst niet geleid hebben tot een systeem van hs. proefhuwelijken of een algemeen aan- Sommige ouders gaan op een dergelijk vaard vooruitlopen op de trouwplechtig- idee niet in. Zij kunnen daarbij een blik heid. Integendeel. Het huwelijk is heilig, slaan op de statistieken, die aangeven dat zo luidt de maatschappelijke opvatting, en 75 percent van de tiener-huwelijken in alleen binnen het huwelijk mogen sexuele echtscheiding eindigt. Vele piepjonge brui betrekkingen bestaan (deze instelling is degommen worden vaak ook door de meis één van de redenen, waarom het schei- jes zelf geweigerd. Ondanks veel jeugdige dingspercentage in de Verenigde Staten zo sympathie weten ze toch nog niet hele- hoog is: het is niet uit minachting voor maal of zij met hun vriendje Harry plotse- het instituut van het huwelijk, maar uit ling getrouwd zouden willen zijn. achting ervoor, dat men elke sexuele rela- De moeilijkste weg bewandelen de meis tie wil legaliseren). jes, die zonder iemand iets te zeggen de Van de teenagers wordt dan ook ver- geboorte van hun baby op een eenzame wacht dat zij zich grondig oefenen in de kamer afwachten of zelf op zoek gaan zaken der erotiek, maar dat zij nooit de naar een mogelijkheid tot afdrijving. Het grens overschrijden. Zij mogen, geïn- percentage van hen is heel hoog en be- strueerd door de honderden sexuele tekent een ongrijpbaar probleem voor el- handleidingen die dagelijks in de pers ke instelling van sociaal werk. In New worden geadverteerd als onontbeerlijk York staat vast dat dertig percent van voor ieder mens, zo ver gaan in hun ero- alle buitenechtelijke moeders nooit con- tische spelletjes als mogelijk is zonder tact zoekt met een hulporganisatie. Van datgene te doen, wat tot het huwelijk be- de overige 70 percent kwam maar 19 per- waard moet blijven. cent naar de instellingen toe, die zich ge- Het is duidelijk dat deze laatste instel- specialiseerd hebben op buitenechtelijke ling eigenlijk in strijd is met de eerste, geboortes, die suggereert dat oefening nodig is en De schuld van het verschijnsel der tie- dat men rationeel het huwelijksgeluk moet ner-moeders ligt voor een deel in de dub- voorbereiden. Deze strijdigheid leidt dan bele moraal, die de kinderen aan de ene ook tot vele teenagerproblemen. Tiendui- kant aanmoedigt tot veelvuldige erotische zenden tieners overschrijden uiteraard de contacten maar volledige sexualiteit re grens toch wat in talloze gevallen tot serveert voor het huwelijk. Over het huwe - -Jde lijk wordt juist in Amerika heel roman tisch gedacht. Vrienden van ons, die al zo dikwijls hadden verteld over die goeie ouwe tijd in „ons Inje", stuitten bij het ophalen van herinneringen bijna on veranderlijk op de satehverkoper, die s avonds het erf op kwam om zijn waar aan te prijzen. Zij konden er ten lange leste ook niet meer aan ont komen, om ons eens een demonstratie te geven van wat zij in het voormalige Nederlands-Indië onder een satehfuif verstonden. Voordien kenden wij de sateh slechts als onderdeel van de rijsttafel: een portie varkensvlees in blok jes gesneden, aan pennen geregen, geroosterd en overgoten met een smake lijke pindasaus. De „Operatie Satehfuif" had plaats in Den Haag. Ondanks het feit dat het al weer jaren geleden is, denken wij nog met glimmende oogjes terug aan die keer dat wij voor het eerst sateh in schier onbeperkte hoeveelheid heb ben gegeten. Als hoofdbestanddel van het menu is het een voortreffelijk, zij het in deze tijd wat duur gerecht. Wij willen het nu hebben over de sa teh babi geroosterd varkensvlees. De sateh ajam, het geroosterd kippe- vlees, bewaren we voor een andere keer. Reken voor een normale portie sa teh, als onderdeel van de rijstta fel dus op drie stokjes: een tot an derhalf ons varkenshaas, per hoofd. Laat de slager het vet eraf snijden. Aan kruiden hebt u nodig: 6 kleine uien, peper, zout, 1 theelepel ketoem bar, 1 theelepel djienten, 5 kemirieno- I familiedrama's aanleiding geeft door komst van een baby. Ondanks de maatschappelijke afwijzing I van buitenechtelijke verhoudingen in de Verenigde Staten staat vast dat vijftig percent van de Amerikaanse meisjes en een nog hoger percentage van de jonge mannen niet wachten tot zij getrouwd zijn met een sexuele relatie. Voor een nog groter deel ligt het wel licht in de algemene instelling, die erotiek en sexualiteit als losse, met de rest van de mens nauwelijks geïntegreerde be standdelen ziet. Daardoor is men gekomen tot het erotische oefeningssysteem dat „dating" heet, daardoor ook wordt de Amerikaan overladen met sexuele advie zen en handboeken. Daarnaast streeft del Amerikaan naar geluk en hij moet dat haast wel doen als hij trouw wil zijn aan Bovendien staat vast dat twintig percent I zijn grondwet, waarin zijn „recht op ge- van deze helft, of wel tien percent van luk" uitdrukkelijk genoemd wordt, alle Amerikaanse vrouwen, een buitenech- De openbare moraal, die geenszins ge- teliike zwangerschap meemaken. Van hen lijke tred houdt met de feitelijke gedra- gaat echter 90 percent over tot een bij de gingen van de mensen, geeft overigens de wet verboden abortus provocatus. Met opgroeiende teenager, die in moeilijkhe- andere woorden: slechts één op de hon- den is geraakt, nog een extra klap. Zo derd Amerikaanse vrouwen brengt een verwijderen scholen leerlingen, die een buitenechtelijk kind ter wereld. baby verwachten op vaak smadelijke wij- Ditzelfde percentage geldt ook voor de ze. tiener-moeder. In het algemeeri trouwens ze|fs ouders> grootouders. ooms en I slaat een gr meisies Over tantes doen vaak nog hun duit in het zak- percentages op mmderjarip meisjes^ uv yan verdriett alsof dP problemen voor heel Ameri a gere enmoeders min- een zestienjarige aanstaande moeder, die centage van de ongehuwde moeders minjw H„n1hnf van ipS!P„. I (Van. onze correspondent) De Radionieuwsdienst gaat gedurende de I meisjes per jaar een buitenechtelijk kind zomermaanden aan buitenlanders, die in I ter wereld. arnnt en nn een Nederland verblijven, een korte informatie De Verenigde Staten zijn groot e p geven over het weer. Vooral de buitenland- bevolking van 190 se kampeerders kunnen daarvan nut heb- dergelijk cijfer natuurlijk laag kunn ben den- Maar deze relativiteitstheorie maakt De bedoeling is, een aanduiding te geven het aantal meisjes, dat hulp nodig heeft, van het voornaamste karakter van het niet geringer. Van verschillende kanten weer van de volgende dag. Als in de nacht zijn er dan ook maatregelen genomen om weersomstandigheden te verwachten zijn. de tienduizenden, die hun ProWemen met waarmee de kampeerder rekening moet zelf oplossen, op te vangen. Vooral van houden zal dat eveneens worden medege- rooms-katholieke kant is er veel gedaan, deeld bijvoorbeeld in New York, waar vier kli- De mededelingen worden gedaan in het nieken zijn voor dit doel. Frans, het Duits en het Engels, elke avond Men geeft in al deze instellingen psy- onmiddellijk na het weerpraatje aan het chologische behandeling en elke „patiënt slot van de nieuwsuitzending van 19.00 uur heeft een eigen contBctpersoon die zi over Hilversum II lom haar bekommert. Met opzet is de centage van ue Th^ombe'eld I verdwaald is in het doolhof van tegen- van minderjarige moeders. In totaal bren- met groot genoeg zijn. gen rond 75.000 minderjarige Amerikaanse ten, stukje trassi, 1 theelepel bruine suiker of een stukje Javasuiker, wat gemberpoeder of wat fijngesneden gem- bernootjes, een mespunt kerrie en een eetlepel ktap. Al deze ingrediënten tezamen kunt u in poedervorm verwerkt en vermengd kopen als boemboe saté. Het grootste deel van de kruiden kunt u ook afzon derlijk in flesjes kopen. Dat is niet alleen smakelijker van het een doet u er wat meer bij en van het ander wat minder maar het is bovendien persoonlijker en op den duur goedko per. De marinade Het vlees snijdt u in blokjes van on geveer twee bij twee centimeter. Ver meng het goed met de kruiden en laat het zo enige uren staan. Dit is de zo genaamde droge marinade. Lekkerder, maar ook wat bewerkelijker is het de marinade te maken met kokosmelk (santen). Hiervoor koopt u twee of drie zakjes geraspte kokos bij de kruide nier. Giet op de kokos heet water dat Advertentie LANGE HERENSTRAAT 31-32-34 - TEL. 13793 tussen station en Parklaan. u enige tijd laat staan totdat het hand warm is geworden. Nu gaat u de ko kos in het water kneden en uitknijpen. Het water wordt langzamerhand wit. De kokos gaat droog aanvoelen. U be merkt dat al het vet eruit is. Zeef nu de melk, want alleen die hebt u nodig en gooi de uitgeknepen kokos weg. De klappermelk gaat in een vuur vaste schotel, waarin u het gekruide vlees doet. De hierboven genoemde kokosmelk heet in veel recepten „dunne santen" Soms wordt het gebruik van dikke san ten voorgeschreven. Dat wil dan alleen maar zeggen, dat u minder water of meer kokos gebruikt. Kokos kan men ook in blokvorm (uitgeperst en ingedikt) kopen. Men snijdt dan een deel van het blok af en laat het oplossen in heet water. Het is veel eenvoudiger en het spaart meer tijd dan dat men geraspte kokos, zelf bewerkt, maar het is ook veel prijziger. Het gekruide vlees laat u nu in de santen op een laag gaspitje langzaam marineren. Reken hiervoor een tot an. derhalf uur. Het vlees moet stevig ge worden zijn, maar niet gaar. Indien u er een breipen in steekt, te ver gelijken met een satehstokje, mag het niet uiteenvallen. Keer het vlees regelmatig om. Gaat het te hard, het mag beslist niet ko ken, zet er dan een asbestplaatje on der. Het is tenslotte alleen de bedoe ling dat het vlees goed doortrokken raakt van al die geurige kruiden. Reken voor het afmaken van de sa teh in de oven een half uur. Eenzelf de kooktijd heeft de rijst nodig om goed gaar en droog te worden. Zet dus deze beide onderdelen van een rijst tafel tegelijk te vuur. Wanneer het vlees aan de pennen ge regen is, welt u een klont boter in een pannetje, giet de gesmolten boter op een verwarmd bord en wentel er de stokjes of pennen met vlees een keer door. Dan gaan ze de oven in. Bij een oven zonder voorverwarming stelt de knop in tussen drie en vier. Indien uw apparaat wel over voorverwarming beschikt raadpleegt u even het bedie ningsvoorschrift. Houtskoolkomfoor Indien u de oven nodig heeft voor een ander gerecht, kunt u de sateh ook roosteren in een koekepan die u licht met olie hebt bestreken. Bent u ech ter een dolle liefhebber van Indische kost en hebt u er meer werk voor over om een authentieke sateh op tafel te brengen, koop dan een houtskoolkom foor. In de kleinste, zeer bruikbare uit voering kost zo'n nuttig instrument vijf gulden. Een .wat groter exemplaar komt op zeven gulden vijftig of daarom trent. U stookt hierin houtskool die u voor een gulden vijftig per zakje bij de kolenhandelaar haalt. Een fles spi ritus tenslotte zorgt ervoor dat u er de brand in krijgt. Een waarschuwing: Gebruik het kom foor in de openlucht, dat wil zeggen op het balkon, of, zo u daar over beschikt, in de tuin. Het op de gloeiende houts kool druipende vet van het vlees ver oorzaakt af en toe een flinke rookont wikkeling, zoveel zelfs, dat de buren wel eens bezorgd kunnen informeren of er brand is. De geuren die van de roos terende sateh opstijgen zullen echter al deze bange veronderstellingen duidelij ker tegenspreken, dan u ooit zoudt kunnen doen. Wapperen met karton Het houtskoolkomfoor is een eenvou dige metalen bak, waarvan de bodem voorzien is van gaatjes voor de trek. Het staat op korte pootjes op een grond- plaat met omgebogen randen. Deze plaat dient voor het opvangen van de gemorste spiritus en later voor het uit druipende vet. Boven op de langwerpi ge doos zijn een paar staafjes gelast waarop u straks de pennen of stokjes legt. Het komfoor vult u voor de helft met houtskool die u nat maakt met spiritus. Het vergt enige oefening om de houtskool goed gloeiend te krijgen. Wapperen met een stevig stuk karton is wel de beste methode. Wanneer de brand eruit is en u een roodgloeiende massa over hebt, belegt u het rooster met stokjes of pennen. Denk er wel om dat u gesmolten boter bij de hand houdt, want het vlees mag niet ver branden. Daarom regelmatig de stokjes draaien en af en toe eens door de boter haien. Het beste kunt u op een komfoor stalen satehpennen gebruiken. De bam boestokjes hebben het nadeel dat za door de hitte zwart blakeren en soms zelfs in brand vliegen. U zult bemerken dat vlees roosteren op een open komfoor moeilijker is dan u denkt. De hitte van de houtskool is niet overal gelijk, maar dat punt kunt u in uw voordeel gebruiken door daar waar het komfoor het minst warm is het geroosterde vlees op temperatuur te houden. Zelf laten roosteren Indien u de huisgenoten of gasten een echte satehfuif wilt bereiden, waarbij dus dit heerlijke vleesgerecht als hoofd schotel dient, dan rekent u per persoon op tenminste een half pond vlees. Het op smaak brengen met kruiden blijft uw taak. Het roosteren op een houts koolkomfoor of op een barbecue laat u aan de gasten over. De heer des hui zes zorgt voor de gloeiende massa in de vuurpot en u zet een paar schaal tjes met olie gereed waarin de gasten hun satehpennen af en toe kunnen rond wentelen. De gasten zelf hun sateh laten roos teren betekent voor u een welverdien de verlichting van uw taak en voor hen een aangename en meestal onver wachte ontspanning. Veel succes.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5