Sport en bejaarden in de raad van Heemskerk „Zeer onwaarschijnlijk" meent directeur waterleidingbedrijf Boyd Bachmann hielp Loeres aan vrouwelijk gezelschap êtlt van «M die staat •9 die vit VELO KOEL KASTEN Loendersloot Vissterfte niet door gas maar door zuurstofgebrek Eerste deel van strandvoetbalcompetitie beëindigd UIT Geen waarschuwing op sigarettenpakjes Zes weken voor smokkel van half miljoen sigaretten „Logboek" voor geslaagde cursisten Wormpje in Velsens drinkwater? Engels jacht op de Schelde overvaren 9 "nLn VAKANTIE- AANBIEDING! THUIS badpakken bikini's tweedelige badpakken VRIJDAG 2 6 JUNI 1964 r"i - mm- -■ «*- "--v. - ïê.-m.A - J T^j: -i mmë Fyirn W^M I Donkerblauw „TERLENKA"-kostuum met grijze pantalon EXTRA slechts 149.— OVERHEMDEN 2 stuks voor 17.90 Strandvoetbal afgelast Aardbeien worden duurder tl'*' Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden en tóch Stichting Nutsspaarbank Geen ophef Grote collectie WA LA TWEKA LINDA LOU TRIUMPH ss» PLEIN 1945 TELEF. 7323 oor. apparaten GOUDA ZWUNDRECHT IJMUIDEN In IJmuiden gevestigdKENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 Bi»,.. r-f z- >- W* «LÜii In zijn vergadering van donderdag avond heeft de raad van Heemskerk be sloten om de sanitaire accommodatie aan het sportveldencomplex aan de Hoogdor- perweg uit te breiden, een leerkracht be noemd en eervol ontslagen, een eerste krediet uitgetrokken voor de stichting van noodlokalen en voor een schoolgebouw en men besloot tot een regeling van de huren van 21 bejaardenwoningen. De sportaccommodatie was voor de heer Hulshof van de K.V.P. aanleiding om te vragen of er op het terrein de „Vlot ter" ook niet eens iets gedaan zou moeten Advertentie Eigenlijk twee complete pakken voor de prijs van één. Als donkerblauw kos tuum en als blauw colbert met grijze pantalon, een sportieve combinatie zelfstrijkend, blijvend hagelwit 10.90 KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN Den Haag De laatste dagen hebben vissers voor de kust van Ameland veelvul dig vangsten gemeld, waarin grote hoe veelheden dode vis voorkomen. De gedach te dat deze massale sterfte zou zijn ver oorzaakt door onderzeese explosies of weg lekkend gas bij de boorput voor de Oost- friese kust, waar maandag een aardgas bel werd gevonden, is overigens niet juist. Het verschijnsel berust op een biologische ontwikkeling in het zeewater, die is ver oorzaakt door het grote aantal zonnige dagen van de afgelopen maanden. Tijdens die voor de tijd van het jaar ongewoon lange perioden van zonneschijn heeft zich bijzonder veel plankton ge vormd, waarvan de afval in de afgelopen maand naar de zeebodem is gezonken. Daardoor zijn sommige lagen van het zee water zo zuurstofarm geworden, dat vissen en andere organismen er niet in kunnen leven. De sterfte die deze situatie tot ge volg heeft is niet ongewoon, hoewel biolo gen er toch wel het woord „opmerkelijk" voor gebruiken. De eerste alarmerende berichten dateren overigens al van een maand geleden. Het aantal meldingen is sindsdien langzaam teruggelopen. Men verwacht op grond van eerdere waarnemingen, dat de gevolgen van het zuurstofgebrek omstreeks augus tus niet meer merkbaar zullen zijn. Aan de totale visstand is nauwelijks enige schade toegebracht. worden en de heer H u s s 1 a g e van de P.v.d.A. zou wel graag zien, dat men in verband met de lange tijd, die er ver strijkt tussen het beschikbaar stellen van een krediet en het moment waarop een veld bespeeld kan worden, tijdig met voorstellen zou komen opdat er ook in de toekomst een redelijke, zij het tijde lijke, accommodatie voorhanden zou zijn. Wethouder Roozen was het hier ge heel mee eens en kon meedelen, dat men reeds met het college van G.S. besprekin gen had gevoerd om tijdelijke voorzienin gen te mogen treffen en hij verwachtte de reactie van G.S. binnen enkele dagen. De heer Roozen was van mening, dat de definitieve plaats voor de actieve recrea tie in de gemeente in de onmiddellijke na bijheid van het slot Assumburg zou moeten zijn, omdat anders het slot minder tot zijn recht zou komen. De huur van een aantal bejaardenwo ningen was voor de heer Kramer (K.V.P.) aanleiding om voor te stellen dat de gemeente het onderhoud van de tuin niet door zou berekenen in de huur. De woningbouwvereniging zou dan van haar kant de geiser en nog enkele andere zaken niet in de huur kunnen betrekken. Hoe sympathiek dit voorstel óp zichzelf al mocht klinken, de voorzitter, burge meester Nielen maakte duidelijk, dat men de financiële verhouding tussen de woning bouwverenigingen en het gemeentebestuur niet door elkaar moest halen en dat het geen pas gaf uit bestuurlijke overwegin gen bezien dan, om voor wat betreft deze 21 huizen met de woningbouwvereniging „sam-sam" te doen. Voorts keurde de raad een voorstel goed om de normen, die enige tijd geleden werden gesteld voor die bewoners van woningen en bedrijfspan den, die vrijwillig een duurdere en even tueel kléinere fronin# zöüden'b&réltken te wijzigen, omdat de huidige regeling naar het oordeel van het cbllefeShielding "tot onbillijkheden zou kunnen geven. Ten gevolge van een meningsverschil tussen het bestuur van de strandvoetbal- commissie en competitieleider Jack Zuur bier over de indeling van de finale-poules, zijn de voor hedenavond vastgestelde wed strijden afgelast. Op het IJmuidense strand is donderdag avond de laatste afdelingswedstrfjd van de strandvoetbalcompetitie gespeeld. Dit tref fen vond plaats tussen Clubhuis Brulboei en Bureau Wijsmuller. Wanneer Brulboei er in zou slagen met een doelpuntenver- schil van minimaal drie te zegevieren, dan was het clubhuiselftal zeker van de eerste plaats in de eindrangschikking van de B- afdeling. Doordat Brulboei op het Noord- zeeveld Bureau Wijsmuller inderdaad met 30 versloeg, werd Strandplateau aldus van de eerste plaats verdrongen. De officiële eindrangschikking van de drie afdelingen van de IJmuidense strand voetbalcompetitie luidt als volgt: Afdeling A: Pavilj. Zeezicht 6 5 10 17— 4 11 P.W.-Boys 6 5 0 1 21— 6 10 Pav. Zeedistel 6 3 12 126 7 De Boekeniers 6 14 1 79 6 Groentenhandelaren 6 2 0 4 88 4 Rederij Goedkoop 6 1 1 4 623 3 PAM 6 0 0 6 7—22 0 Afdeling B: Clubhuis Brulboei 6 5 0 1 204 10 Strandplateau 6 5 0 1 194 10 Pav. Noordzee 6 4 11 174 9 l'Avenir 6 3 12 15— 8 7 Bureau Wijsmuller 6 2 0 4 714 4 Zeevogels 6 1 0 5 521 2 Deutz 6 0 0 6 3—31 0 Afdeling C: Pav. Zuidpier 6 5 0 1 184 10 Marktplein 6 3 2 1 146 8 Pav. Schoonenberg 6 3 2 1 105 8 IJRB 6 3 12 15— 4 7 VICO 6 2 2 2 15— 4 6 Genius 6 114 14—20 3 Plastic Packing 6 0 0 6 231 0 Gistermorgen is in de Amsterdamse haven de Amerikaanse kruiser „Little Rock" aangekomen. Het schip is be wapend met 46 geleide projectielen van het type „Talos". Voorts heeft het naast de orthodoxe bewapening een helikopter aan boord. Links: het afmeren aan het Stenen hoofd. Rechts: het achterdek van de oorlogs bodem waarop de helikopter en de dubbele lanceeropstelling voor de raketten. Op de speciale aardbeienveiling in Be verwijk is donderdag de aanvoer van 5500 manden enigszins beneden de verwachtin gen gebleven. Waarschijnlijk moet de oor zaak hiervan in het koude weer van de laatste dagen worden gezocht. De prijzen liepen dan ook onmiddellijk op, zodat don derdag de hoogste noteringen van dit sei zoen werden gemaakt. Aldus werd voor de eerste kwaliteit van f 3,50 tot 4,80 per slof betaald, terwijl de tweede soort grif van 2,tot 3,80 per mand kon worden verhandeld. *ri| '.a. 5- S« m MÜwiSS il9 a«ir- ï|- t.rvmt Advertentie Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100 °/o service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 Met betrekking tot de Amerikaanse maatregel, op de verpakking van in de Verenigde Staten geproduceerde sigaret ten van de waarschuwing „Schadelijk en kankerverwekkend" te voorzien, deelde het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid in Den Haag desgevraagd mede, dat het deze propagandawijze afkeurt. Het vreest, dat dergelijke vermaningen op de sigarettenpakjes de angstpsychose in de hand werken, hetgeen juist met alle mid delen dient te worden vermeden, aldus het ministerie. Twee 36-jarige IJmuidenaren, een bank werker en een vishandelaar, werden bei den tot een gevangenisstraf van zes weken veroordeeld. De straf voor een sigaretten smokkel in welke zaak de officier vijf maanden had geëist. Op 16 oktober van het vorig jaar probeerde de bankwerker, toen eigenaar van een schip, met een la ding van ruim een half miljoen Engelse en Amerikaanse 'sigaretten, die hij uit een voorhaven van Cüxhaven in Duitsland had meegenomen, door de douane te komen. Hij gaf op dat hij 19.500 sigaretten aan boord had. Aanvankelijk leek het een ge slaagde vaart te worden, tot de Velser po litie de schuit onderzocht en de omvang rijke lading van liefst 550.000 sigaretten vond. Beiden waren gaan smokkelen om uit de schulden te komen. Toen werd de ellende echter nog groter. De vishandelaar werd een maand in voorlopige hechtenis gezet. Hij kreeg een auto-ongeluk, waar door hij nu nog op krukken loopt. Zijn gezin werd door ziekte getroffen en het geld slonk aanzienlijk. Ook de bankwerker, wiens nog niet geheel betaalde schip van 140.000 in beslag werd genomen, kwam in nog zwaardere financiële moeilijkheden en werd failliet verklaard. De pleiters van de verdachten, mr. J. W. Rutgers en mr. H. P. van Duiken, vroegen beiden een voorwaardelijke straf vdor hun cliënten. De politierechter vond het echter een „omvangrijke smokkel- zaak" waarvoor een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf moest komen te staan. In de gezellige zaal van „De Rank" in IJmuiden werd donderdag door het Kenne- mer Vormingsinstituut zijn traditionele afsluitingsavond gehouden. De voorzitter van het KVI, de heer J. Suurmond, opende deze feestavond. Hij vond het „als schoolmees ter" hijzonder vreemd, dat hij geen rapporten of getuigschriften zoals in vorige jaren aan de 43 tweede-jaarscursisten kon overhandigen, omdat de leiding en de staf van het KVI hebben gemeend nieuwe wegen te moeten zoeken in de vorm van een logboek, waar markante bijzonderheden van de gehele cursus in waren bijeenge bracht. Het speet de heer Suurmond dan ook te moeten constateren dat het KVI sterk aan een wervingsstop denkt, omdat de behui zing in de Mavemlokalen aan de Wille- brordstraat in IJmuiden-Oost te beperkt is. Qocl>.4e p^nnea vpoj^^g^t^r- fnin'gSihStitüut "zijn nü wel in een bijzon der verg two sta<3iun%teMiBL Onder de régie van Gerard Barbiers hadden de cursisten van het KVI een re vue ingestudeerd, die geheel door de cur sisten in elkaar was gezet. Wel verleen den de jongedames van de „Zonnebloem Klimop" en een balletgroep van de dans studio Gré Bolhoven uit Beverwijk hun ge waardeerde medewerking. Vooral het slot, waar het vormende element van de spontane ontmoeting van generatiegenoten in wordt gesymboliseerd, sprak het publiek bijzonder aan. Tot aan het middernachtelijk uur ver maakte de jongelui zich op de muziek van „Les Favorites" onder de dansleiding van René Dubbelaar. De heer J. J. Visscher onderbrak dit geanimeerde bal om de log boeken te overhandigen. Van de 43 twee- de-jaarscursisten, die in aanmerking kwa men voor een logboek, waren er slechts - 25 aanwezig. De 18 andere cursisten wa ren 4 juni onder de wapenen gegaan. De cursisten, dje wel eeB logboek in ont- Advertentie 132 I. met 5 jaar garantie 268. SILO 132 I. de luxe ƒ298— SILO 142 I. met ontdooi- automaat 348— SILO 152 I. Froster rn, orrtdooiauto- automaat en snelvriesvak ƒ398— SILO 225 L.met, formica bovenblad, ontdooiautomaat en snelvries-vak 498— Verder voorradig Zanussi, Frimatic en Marijnen koelkasten. Deskundige voorlichting - Vakkundige plaatsing. Betaling kan worden geregeld. Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 vangst namen, waren: René Dubbelaar, Leo Klink, Jan Klink, Gerard van Zan ten, Henk Zwart, Joop Acda, Koos Ja cobs, Jan Koedijk, Jack Visser, Frans Krul, Dick Beugeling, Henk Wullings, Gerrit Kaayk, Peter van der Wiele, Wim 't Hart, Ab Berrevoets, Wim Eleveld, Gerard Frielink, Martin Plantinga, Ton Zwanenburg, Bob Vlierman, Karei Steen beek, Renno de Jong, Ton Brinkman en Jaap van der Molen. Advertentie Klein spaaroffer, groot vakantiegenot in de gemeente Velsen „Het komt me bijzonder onwaarschijn lijk voor dat het door een inwoner van IJmuiden gevonden wormpje uit de drink waterkraan kwam. Ik zeg niet dat het uit gesloten is, maar de kans dat een diertje hoe klein ook de zeer fijne zeef en het schoepenrad in de watermeter, die ieder huis in Velsen heeft, passeert is bijna te verwaarlozen. Ik hou het er op dat het bewuste wormpje via de afvoer in de goot steen is gekomen". Dat is de mening van de directeur van het gemeentelijk waterbedrijf in Velsen, de heer P. J. de Klerk naar aanleiding van ons bericht in de krant van gisteren dat een IJmuidenaar een levend wormp je in het drinkwater zou hebben aange troffen. De heer De Klerk wees er op dat hem tot gisteren nog nooit een klacht ter ore was gekomen dat het Velsense drinkwa ter wormpjes zou bevatten. Hij zei ons: „Het is zuiver duinwater dat we van grote diepte uit de bodem pom pen. In Rotterdam is het een ander ge val. Daar drinken ze uiteindelijk water uit de rivier al is het dan ook grondig gezuiverd. Persoonlijk sta ik vrij nuch ter tegenover die verhalen over het vin den van wormpjes of andere levende diertjes in het drinkwater. Het is net zo aanstekelijk als geeuwen. Als er in een kamer waar mensen zitten eentje "geeuwt zullen er al gauw een of meer personen hetzelfde doen". Gistermiddag zagen we het sprietdunne, ongeveer twee centimeter grote aaltje dat 's morgens in de gootsteen was gevon den. De bewoonster zelf wilde er liever niet zo'n ophef over maken voordat het waterleidingbedrijf de herkomst van het wormpje heeft vastgesteld. „Nee", zei ze, „mijn zoon heeft het wormpje niet uit de kraan zien komen. Hij zag het in de gootsteen kronkelen toen hij wat water aftapte om zich te scheren. We hebben het waterleidingbedrijf ge vraagd of ze eens willen komen kijken". De nietige „boosdoener" heeft ze zolang in een limonadeglas bewaard waar hij, nauwelijks enig teken van leven gevend, niettemin in staat blijkt een vermoedelij ke storm in een glas water te ontketenen. Advertentie Speciaalzaak foundations, lingeries, bad- en strandkleding „Ik wil u wel verklappen dat het Zandvoortse Paaseilandbeeld „Loeres" zich de laatste tijd helemaal niet lekker voelde. Loeres was eenzaam. Hij heeft mij in gefluisterd dat hij behoefte had aan vrouwelijk gezelschap. Ik ben blij dat hem dit nu gegund wordt. Hier staat zij. De vrouw van Loeres. Ik doop haar „Loera". Boyd Bachmann, de Deens-Duits-Neder landse komiek ging een stap achteruit. Na een forse ruk aan een w.c.-trekker spoot een nog forsere straal zeepwater over het hoofd van het paaseilandbeeld, het tweede dat Zandvoort rijk is. Met een sluier, rode lippen en lange zwarte wim pers werd de vrouwelijkheid van Loera geaccentueerd. Loera is evenals Loeres een creatie van steenhouwer Edo van Tetterode, de man die enkele jaren geleden de practicol-joke met het aangespoelde Paaseilandbeeld uit voerde. De familie E. J. Janssen-Bionda, overburen van Edo, die een pension drij ven aan de Zandvoortse Oosterparkstraat, vonden de stunt met het Paaseilandbeeld zo groots, dat zij hun pension „Aku-Aku" doopten, een naam die reminiscenties aan de Kontiki-expeditie oproept. „Dan moet er ook een beeld bij" zei Edo van Tetterode toen. Gisteren prijkte zij op haar voetstuk, Loera, de vrouw van Loeres. Boyd Bachmann was de eerste die de koele lippen van de witgesluierde bruid mocht beroeren. Daarna werd Boyd door 1-april-comité- lid H. B. Th. Hugenholtz, onderscheiden met de orde van de Zilveren Loeres. De komiek vond het allemaal prachtig. Voor al de onderscheiding deed hem deugd. Het werd een gezellig feestje daar in de Oosterparkstraat. Niet alleen vanwege de aanwezigheid van Boyd Bachmann of de inwijding van de maagdelijke Loera, maar ook omdat de familie Janssen juist deze Week de hotelvergunning heeft ge kregen. Twee Engelse echtparen hebben donder dagmiddag tenauwernood het vege lijf we ten te redden toen hun 13-tons jachtje op de Westerschelde bij Hansweert werd over varen door een Belgisch binnenschip van ruim 1300 ton, geladen met kolen. Eén echtpaar wist op het Belgische binnen schip over te stappen, maar het ander» echtpaar kon slechts het leven redden door in het water te springen. Het werd door de bemanning van het Belgische schip opgepikt. Alle bezittingen vna de opvarenden, w.o. juwelen, fototoestellen, geld, radio's, kleding enz, zijn met het jacht de diepte ingegaan en liggen nu op de bodem van de Schelde, ruim 20 meter beneden het wateroppervlak. Er is weinig hoop op de berging van het jacht, waarvan de waarde op 50.000 gulden wordt geschat. Advertentie

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9