NRC geeft na Handelsblad kranten per fusie met 550.000 dag uit Claimhandel De Boer begint op 1 juli m De koning van de shag Netto-winst Vredestein dertien percent lager ANWB-toeristenkaarten informeren het best „Van behoorlijk overleg in bouwbedrijf geen sprake meer" De Beurs Lederwarenbeurs geslaagd Betaling abonnementsgeld per giro Haarlems matrassenhuis KLM staakt dienst op Frankrijk Weer 11 percent verwacht Conversiekoers bedraagt 260 pet Plan voor een houtcentrum in Zaandam Indonesië verwacht Gasbron zou niet veel van het bezoek| deskundig zijn van minister Luns behandeld KVP-bestuur wil zekerheid over uitwerking Rem-wet Omzetten tot nu toe hoger Bantamsche Plantagen weer geen dividend Onderzoek Consumentenbond Afscheidsrede C. Brandsma EEG-ministers op 21 en 22 juli bijeen Nieuwe olievelden in Saoedi-Arabië levensverzekering Aurora werkt bevredigend Emissie convertibles Van Berkel geslaagd RDM bouwt een hulpponton voor Mr. Louie Daggeld 3 I) pet SCHEEPVAARTBERICHTEN Walvisvangst wordt beperkt Dutch Internationals Fund naar beurs Kort economisch nieuws 11 MAANDAG 29 JUNI 1964 uw matras te dun of versleten aat het ons even weten prijsopgave aan huis s morgens 9 uur gehaald s avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f25.- voor uw oude spiraal of ledikant Autobanden A Binnen het NRC-concern zullen na de I De belangrijkste drukorders naast de e .i.Ai tr dagbladen ziin De Groene Amsterdammer, fusie met het Algemeen Handelsblad Weekblad en Vrije Geluiden. (waarvan wij het plan zaterdag aankon- Verder geeft het concern nog uit de tijd- digden) dagelijks ruim 550.000 kranten schriften Spreekuur Thuis, Doe het Zelf, worden gedrukt. Het totale verbruik van Popular Mechanics, Overzees weekeditie kmntennanier zal 'ongeveer 27.000 ton NRC> Avia en de Aannemer. Tenslotte ex- krantenpapier g ploiteert het concern drie handelsdrukke- per jaar bedragen. De personeelssterkte r^en weten de n.v. Drukkerij Holland van het gehele concern komt op 2300 Amsterdam, Benedictus in Rotterdam man. Tegen augustus kan een bericht en n.v. De Torenlaan in Assen worden verwacht waarin de modalitei ten van de voorgenomen fusie tussen beide vennootschappen zullen worden bekendgemaakt. Na de fusie geeft het concern de vol gende bladen uit: Algemeen Dagblad (met I De derde zomervakbeurs voor koffers en de kopbladen Drentse en Asser Courant, lederwaren die vorige week in Utrecht is De Dordtenaar en de Rijn en Gouwe), de gehouden, is zakelijk geslaagd, aldus de Nieuwe Rotterdamse Courant, Het Vader- jaarbeurspersdienst. Aan het eind van de land en het Algemeen Handelsblad. Als beurs verklaarde 65 percent van de expo- drukorders worden vervaardigd de dag- santen zich ingenomen met de bereikte re- bladen Cobouw, De Rotterdammer (met de suUaten. kopbladen Dordts Dagblad, Nieuwe Haag- Driekwart van de deelnemers was tevre- se Courant en Nieuwe Leidse Courant) en den OVer de door Nederlandse afnemers ge het dagblad Trouw. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 9.75, post- abonnees f 10.25. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking- In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE plaatste orders. Exportorders werden af gesloten met bezoekers uit West.-Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, België, Luxem burg, Australië, Zweden en Frankrijk. Het merendeel van de exposanten was van oordeel, dat de resultaten van deze vak beurs niet onderdeden voor die van het vorig jaar. Het binnenlands bezoek steeg enigszins, de belangstelling van buiten landse zijde bleef vrijwel gelijk. Advertentie h. de graaff De K.L.M. heeft met het oog op de sta king van employées belast met de lucht- verkeersregeling boven Frankrijk, uit vei ligheidsoverwegingen besolten tot nader or der alle vluchten met bestemming Frank rijk, met name naar Parijs en Nice, te staken. Het personeel van de Franse luchtmacht heeft de civiele luchtverkeersregeling voor een groot deel overgenomen. Het is echter gebleken, dat een gebrekkige communica tie bestaat tussen het militaire en het ci viele personeel dat nog dienst doet. Bo vendien is het contact tussen de Frarfse en de omliggende verkeerscentra ontoerei kend. nieuwe middelen niet langer te moeten uitstellen. Produktie en omzet zullen door de ver- De claimhandel, naar aanleiding van de eerder aangekondigde uitgifte a pari met claimrecht van nominaal 1.239.000 5 percent in gewone aandelen converteer bare obligaties Drukkerij en Uitgeverij voorheen C. de Boer jr. N.V. te Hilversum, waarvoor op woensdag 8 juli de inschrij ving openstaat, begint op woensdag 1 juli. Twee aandelen van nominaal 1.000 ge ven recht op één obligatie van 1.000. De obligaties zijn in gewone aandelen ver wisselbaar van januari 1966 tot en met 1972. Eén obligatie onder bijbetaling van 1.600 in contanten, geeft recht op één gewoon aandeel. Hierdoor bedraagt de conversiekoers 260 pet. De lening is aflos baar in acht zoveel mogelijk gelijke ter mijnen in juni 1972/1979. Vervroegde al gehele of gedeeltelijke aflossing is vóór februari 1966 niet toegestaan. Notering ter beurze zal worden aangevraagd. De emissie wordt aangegaan wegens het uitbreiden van de produktiecapaciteit in de naaste toekomst, als gevolg van belang rijke opdrachten. De vorm van een con verteerbare obligatielening is, blijkens het prospectus, gekozen omdat de te verrichten investeringen eerst in 1966 volledig tot de winstcapaciteit zullen gaan bijdragen. Men heeft gemeend het aantrekken van In de in Amsterdam gehouden jaarver gadering van de N.V. Houthandel voor heen Van Wessem en Co. in Zaandam, heeft het bestuur meegedeeld dat de ge zamenlijke houthandelaren een plan heb- kregen basisopdrachten in de toekomst ben opgesteid om te komen tot een hout belangrijk toenemen. De ontwikkeling van cenjrum jn de Achtersluispolder in Zaan- de resultaten kan daardoor met vertrou wen worden tegemoet gezien. De resulta ten tot dusverre in 1964 zijn niet achter gebleven bij die van 1963. Bijzondere om standigheden voorbehouden, ligt het in de lijn van de verwachtingen dat over 1964 eenzelfde dividend kan worden uitge keerd als over 1963 (elf percent, waarvan 2llt naar keuze in agio-aandelen) dam. Hierover worden besprekingen met de gemeente Zaandam gevoerd die tot tevredenheid verlopen. Of de kosten die daaraan verbonden zijn, uit eigen middelen zouden kunnen worden gefinancierd of dat hiertoe een beroep op de kapitaalmarkt moet worden gedaan, liet het bestuur in het midden- Advertentie SAMSON DJAKARTA (AP) Ganis Harsono, of- In oliekringen heeft men sterk de indruk ficieel woordvoerder van het Indonesische dat de technici van het booreiland Mr. Ministerie van Buitenlandse Zaken, heeft Louie de gasbron in de Noordzee niet be- in Djakarta verklaard, dat verwacht wordt, paald deskundig hebben behandeld, getuige dat het bezoek dat minister Luns volgen- het optreden van twee „spuiters". Hoe dit de maand aan Djakarta zal brengen een ook zij het Nordsee consortium moet groot succes zal worden. enorm veel betalen, om de los gebroken Minister Luns zal in de tweede helft van gasbron gedempt te krijgen, zonder dat juli Indonesië bezoeken na eerst een reis nog vast staat of er van een grote of naar de Sovjet-Unie te hebben gemaakt, kleine gasvoorraad sprake is. Harsono zei, dat er „nauwe samenwer- Inmiddels kan wel vastgesteld worden king" tussen Indonesië en Nederland zal dat het consortium die het seismisch on- zijn, zolang „het juiste wederzijdse begrip derzoek verrichtte zijn plaats juist goed er is". Hij zei dat na beëindiging van het heeft uitgekozen. Opvallend is in dit ver geschil over West-Irian het nu belangrijk band dat ook de Caltex met het boor- is betrekkingen tussen Nederland en In- eiland Mr. Cap in die omgeving wilde donesië te verbeteren op basis van we-1 gaan boren. Mr. Cap boort nu al sinds 10 april op circa drie kilometer ten noor den van Schiermonnikoog, dus al ander halve maand langer dan de Mr. Louie die op 25 mei met de boring begon. Resultaten zijn door de Mr. Cap nog niet bereikt, hoewel een diepte van 3000 meter zo diep is de boring van Mr. Louie toch al lang bereikt moet zijn. Dat de Mr. Louie nog lang niet van plan is naar huis te gaan, mag blijken uit het feit dat al voor het personeel van dit reusachtige booreiland zes compleet inge richte woningen zijn gehuurd, voor de duur van vijf jaar in Winschoten. De werkers Het dagelijks bestuur van de K.V.P. heeft de K.V.P.-fractie in de Tweede Ka mer gevraagd zich tot de regering te wen den, om de zekerheid te verkrijgen dat door het uitstel van de behandeling in de Kamer van het wetsontwerp installaties continentaal plat geen ontwikkelingen kun nen plaats hebben die schadelijk kunnen zijn voor het met dit wetsontwerp beoog de doel. Zoals bekend, heeft de regering Voornamelijk door de wederom gestegen noodzakelijke afschrijving, is de netto winst van n.v. Rubberfabriek Vredestein, na aftrek van belastingen, over 1963 ge daald met circa 13 percent. Blijkens de geconsolideerde winst- en verliesrekening kwam deze winst' uit op 2,05 (v.j. 2,27) miljoen. Het bedrijfsoverschot na belas tingen was 12,1 11,7) miljoen. Voor gesteld wordt, zoals gemeld, 9 percent dividend (v.j. 10 percent). Het jaar 1964 staat sterk in het teken van de loonsverhogingen. De prijsverho in een brief aan de Tweede Kamer mee- I g^ngen voor bepaalde artikelen zullen niet gedeeld, dat het wetsontwerp niet voor voidoende zyn 0m de meerdere kosten september door de Kamer behandeld kan Qp te vangen. Het beleid zal er dan ook worden. De regering meent dat alleen op Qp gericht zijn de produktiviteit en de grond van dit wetsontwerp maatregelen efficiency zoveel mogelijk op te voeren, genomen zouden kunnen worden tegen het Ook -n lg64 zullen grote investeringen nodig zijn. De raad van bestuur verwacht deze voorshands uit eigen middelen te kunnen financieren, al zal de liquiditeits positie voortdurend aan de krappe kant blijven. In de verstreken maanden van 1964 kon een bevredigende stijging van de omzet worden geconstateerd. Aan de tot dusver bekende resultaten, hoewel tevredenstel lend, kan niet meer dan een indicatieve waarde worden toegekend. Wat de resul taten van het jaar betreft, is de raad van bestuur niet pessimistisch gestemd. Het is echter nog te vroeg om een concrete uitspraak over het resultaat te doen. Het jaar 1963 zette aarzelend in, maar door de toegenomen verkoop in de tweede helft van het jaar kon een omzetstijging van ruim 8 percent worden bereikt. Nog steeds valt te kampen met een personeels tekort. De kosten stegen verder aanzien- REM-eiland. De n.v. Bantamsche Plantage Maat schappij heeft 1963, blijkens de verlies- en winstrekening, zonder verlies kunnen afsluiten. De uitgaven beliepen f 4.467 waartegenover baten stonden wegens in terest en gerealiseerd voordelig koersver schil ad 3.388, terwijl aan de reserve voor afschrijving 1079 werd onttrokken. Het dividend zal derhalve opnieuw wor den gepasseerd. Een schadeclaim wegens nationalisatie werd ingediend bij het bureau schade claims Indonesië. De Indonesische activa staan voor 956.800 (onv.) op de balans. lijk. 1963 was voor het concern een over gangsjaar en het bestuur vertrouwt op de goede weg te zijn. Het verslag wijst wederom op een ster ke toeneming van de aanschaffingswaarde de „duurzame produktiemiddelen" met rond f 8 min. Dit houdt verband met de in 1963 gepleegde investeringen, die op evenwichtige wijze over de ondernemin gen, verdeeld waren. De ontwikkeling van voorraden en vorderingen is tegen overgesteld aan die van het vorige ver slag. Waren de voorraden toen gestegen met rond f 5 min., thans zijn zij met iets meer dan 'dit bedrag afgenomen en daar mee weer ongeveer op het niveau van 1 januari 1963 gekomen. De vorderingen, die vorig jaar onveranderd bleven, vertonen thans met ca 6 min. een belangrijke stij uiteraard sterk beïnvloed door de omzet stijging in het tweede halfjaar 1963. De laatste tranche groot U/2 miljoen van een aan het bedrijf door de Olveh-Utrecht verstrekte langlopende lening, in totaal groot 6 min., werd begin 1963 opgeno men. In de autobandenfabriek is een zeer om vangrijke uitbreiding tot stand gekomen De daardoor mogelijke produktievergro- ting kon echter niet tenvolle worden ge realiseerd door het personeelstekort. De directie verwacht dat de stijgende tendens in de vraag naar autobanden voorlopig onverminderd zal voortduren. Een druk op de verkoopprijzen is echter onmiskenbaar De technische samenwerking met Good rich, die voor 21 percent in het kapitaal van de autobandenfabriek deelneemt, blijft prettig en nuttig. Het verslag stelt dat de in het concern aanwezige produk tiecapaciteit voor rijwiel- en bromfiets banden de grootste is in het gebied van de Euromarkt. Voor de artikelen schuimrub ber enz. is 1963 weer een bevredigend jaar geweest. In schoeisel kon een belangrijke ging. Het verloop van deze beide posten is omzetvergroting worden bereikt. Van behoorlijk overleg en samenwer king in het bouwbedrijf is geen sprake meer nu ook de bedrijfsraad voor het bouwbedrijf ter ziele is. Een opvolgend orgaan zal wel niet spoedig worden ge sticht, omdat het in werkgeverskringen ontbreekt aan saamhorigheidsgevoel, terwijl anderzijds bij de werkgevers geen bereidheid aanwezig is overleg met de werknemers te plegen over bedrijfs- aangelegenheden. „Zij huldigen nog al tijd de opvatting dat arbeiders niets te maken hebben met ondernemings- en bedrijfstaksaangelegenheden". Deze klacht uitte de voorzitter van de Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond, de heer C. Brandsma, zaterdag in een af scheidsrede op de bondsraadsvergadering van de A.N.B. in Utrecht, waar hij de voorzittershamer overdroeg aan zijn opvol ger A. Buys uit Amsterdam. De heer Brandsma gaat met pensioen na een kwart eeuw actieve bondsdienst. De heer Brandsma, die in zijn afscheids rede een terugblik wierp op zijn werk in de vakbeweging, kon zich de houding van de werkgevers niet goed voorstellen. Hij ziet niet welk gevaar kan schuilen in het meespreken en meebeslissen van werkne mers-vertegenwoordigers over zaken als produktie. produktiviteit en dergelijke. De werkgevers klagen vaak over slechte Wie intensief een bepaalde streek in ons land wil verkennen, krijgt met behulp van de ANWB-toeristenkaarten de meest vol ledige informatie. Tot deze conclusie komt de Nederlandse Consumentenbond in haar zojuist verschenen juli-augustus-nummer, waarin de redactie een onderzoek heeft ingesteld naar de bruikbaarheid van we genkaarten van Nederland. Voor de automobilist, die „iets" van het land wil zien komen naar de mening van de Consumentenbond vooral in aan merking de ANWB-autokaarten, terwijl voor het geld als zodanig ook de „Fina"- autokaart een goede keus vormt. Voor „doortrekkers" en als algemeen overzicht voor het ruwweg uitstippelen van een route kunnen tenslotte aldus de Consumen tenbond ook de als reclame verstrekte kaarten dienen. Het beste voldoen daaraan PAM-kaarten en de goedkope Esso-kaart. Bij dit onderzoek merkt de bond op dat deze kaarten geen behoorlijke stads plattegronden opleveren. Voor een gebun deld overzicht van de belangrijke steden Benelux, die echter is afgestemd op de buitenlandse toerist. De bond zegt dat een Nederlandse stedenallas met plattegronden van de voornaamste steden en behoorlijke registers van straatnamen etc. in ons land in een behoefte zou voorzien. Vooral in aansluiting op het systeem van goede wegenkaarten zou voor Nederlandse weg gebruiker een waardevolle informatiebron worden verkregen, zo besluit de Consu mentenbond. DAMASCUS (AP) De Saoedi-Ara- bische minister voor de olieindustrie, Ach- med Zaki al Jamani, heeft gezegd, dat de Amerikaanse Robert Ray Company ampele bewijzen voor reusachtige oliela- gen in midden Saoedi-Arabië heeft gevon den. Volgens Jamani zijn de ontdekkingen gedaan langs de Rode-Zeekust in het dis arbeidsprestatie, onnodig verzuim en ge brek aan discipline, zo zei de heer Brands ma. Maar wat bereiken ze met het uiten van die klachten? Verwachten zij dat de discipline, die zij zelf niet weten te hand haven, door ons via een oproep kan wor den hersteld? De heer Brandsma gelooft dat als de klachten serieus zijn bedoeld, daarnaar een grondig onderzoek moet wor den ingesteld om middelen te beramen die de oorzaken kunnen weghemen. Dat zou volgens de heer Brandsma een positieve aanpak zijn, Er is in het bouwbedrijf naar de me ning van de scheidende A.N.B.-voorzitter voldoende werk aan de winkel, als de goe de wil maar aanwezig is. Hij hoopt dat de werkgevers spoedig tot andere gedachten zullen komen en samen met de werkne mers de algemene bouwproblemen op be drijfstaksniveau ter hand zullen gaan ne men. Iedereen zal ervan profiteren. Zijn opvolger als bondsvoorzitter A. Buys haakte daarop in. „Onze bedrijfstak is als het zwarte schaap getekend", zo klaagde hij. Daarom is een positieve benadering van de specifieke problemen moeilijk tot stand te brengen. De ontwikkeling van de bouwprijzen, de kwaliteit van de woningen die niet in verhouding staat tot de geste gen prijzen, het zijn volgens de heer Buys zaken die alleen door een oprecht samen spel tussen overheid en bedrijfsleven, ver tegenwoordigd door een samenwerkingsor gaan, tot oplossing kunnen worden ge bracht. is men aangewezen op de Guide Michelin trict Jizan en bij de hoofdstad Riyadh. derzij ds begrip. Voor de N.V. Levensverzekering-Maat schappij „Aurora" werd 1963, blijkens het verslag, wederom gekenmerkt door een bevredigende vooruitgang gepaard met financiële versterking. Het verzekerd ka pitaal nam toe met 12,4 miljoen tot 108,6 miljoen. De totale kosten stegen tot 1,3 (v.j. 1,2) miljoen. Door de groei van de maatschappij en grotere ef- van de jy[r L0Uje gaan steeds vijf dagen ficiency kon deze stijging volledig worden naar de vaste wal als zij tien dagen heb- opgevangen. In 1964 zullen de kosten be- ken gewerkt, langrijk meer stijgen dan in 1963, vooral door de loonsverhogingen. Het boekjaar sluit met een winstsaldo van 353.500 274.500). Gedeclareerd is een tot 17 (v.j. 16) percent verhoogd dividend. Emittenten berichten dat nagenoeg alle aandeelhouders der maatschappij Van Berkels Patent N.V. gebruik hebben ge maakt van hun recht tot inschrijving op de vijf percent converteerbare obligatie lening ten laste van de maatschappij. Bij de Rotterdamse Droogdok Maat schappij (R.D.M.) wordt op het ogenblik al koortsachtig gewerkt aan de opbouw van het hul^ponton, dat over een dag of tien onder leiding van Red Adair uit Texas de bekende specialist op het gebied van wilde gas- en oliebronnen, in de Duitse bocht gaat proberen de ontaarde gasbron, aangeboord door het booreiland „Mr. Louie" te dichten. Zaterdagmorgen meerde het kale pon ton afkomstig van het Rotterdamse ber gingsbedrijf Van der Tak bij de R.D.M. af. Men begon onmiddellijk met de eerste voorbereidingen aan boord van het plat form om vanavond, wanneer de uit Duits land afkomstige apparatuur in Rotterdam aan zal komen, op volle kracht te kun nen beginnen. Red Adair heeft in samenwerking met ir. R. Escher van het ingenieursbureau Heerema (dat ook het REM-platform heeft geplaatst) een ingenieus plan bedacht om de woeste gasbron bij Helgoland te tem men. Volgens het plan zal er in record tijd op het ponton (afmeting 70 bij 23 bij 5/2) een complete cementfabriek worden gebouwd. Het gevaarte wordt daarna met sleepboten naar de Duitse bocht gebracht waar men zal proberen het boorgat van de mr. Louie vol te storten met cement. Het tarief voor daggeld (call money) is vandaag met een half percent verhoogd tot drie percent. Dit in verband met de krapte op de geldmarkt, als gevolg van de ultimo-opvragingen. Op 22 juni werd het tarief met een half percent verhoogd tot 2^2 percent. Acteon 29 te Huil. Aegis 28 te Rotterdam. Agamem Non 28 te Puerto Plata. Alca 27 van New Orleans naar Houston. Aldabi 27 van Salvador naar Las Palmas. Algorab 26 van Sebastian naar B. Aires. Alhena 27/6 580 z. Kp Verdische Eil. Amerskerk 28 te Antwerpen. Amsteldiep 30 te Geelong verw. Amstelland 29 te Hamburg. Andijk 27 van Rotterdam naar Charleston. Angolakust p. 29 Ouessant naar Antwerpen. Annenkerk 27 van Dar es Salaam naar Zanzibar. Archimedes 28/6 aank. Balboa van Manta. Arcturus 27/6 250 n. Las Palmas. Ares 28 t. e. Antofagosta. Arendskerk 27 van Penang naar Aden. Argos 27 p. Cadix naar Rotterdam. Aristoteles 28 te Rotterdam. Artemis 27/6 vertr. Aruba. Banda 28 te Houston. Banggai 27 te Alexandrië. Bengkalis 27 te Belawan. Beninkust 27 van Abidjan naar Pointe Noire. Bintang 27 van Singapore naar Hongkong. Breda 28 van SanLuca naar Curasao. Caltex Delft 27 van Fladju naar Dimai. Caltex Eindhoven 28 van Suez naar Bahrein. Caltex The Hague 27 rede Karachi. Cartago 30 te Avonmouth verw. Castor 28 te Malaga. Cities Service valleyforge 29 te Bandar Mashur. Dahomeykust 29 te Rouaan. Diogenes 28 te Tocopilla. Dolewijk 27 te Essider. Dorestad 27 van Bombay naar Madras. Eemhaven 27 te Kuwait. Echo 28 te Rotterdam. Friesland 27 op Hooghly Rivier naar Penang. Ganymedes 28 te La Guaira. Geestland 28 te Barbados. Gorredijk 27 te Rotterdam. Grootekerk 27 van Santander naar Port Said. Gulf Swede 27 van Port Said naar Lands End. Hathor 27 te Rotterdam. Hercules 29 te Huancho. Holendrecht 27/6 400 w. Bermuda. Holland 28 te Macuse. Hoogkerk 28 te Antwerpen. Irazu 27 te Paita. Ivoorkust 28 te Duala. Japara 29 te Akaba. Jason 29 te Wackenzie. Johannes Frans 29 van Aruba naar Cristobal. Kaap Hoorn-t. 27 van Rotterdam. Karakorum 28 te Penang. Kennemerland 29 te Paranagua. Kermia 27 van Singapore naar Perische Golf. Kieldrecht 27 te Cochin. Koratia-t. 27 te Schiedam. Koudekerk 29 te Zeebrugge. Kreeft 28 te Rotterdam. Lauriergracht 27 dw Gotland. Lekhaven 27 va Ilheus naar Hamburg. Loppersum 27 van Charleston naar Savannah. Matat-am 29 te Beyrouth. Mentor 27 te San Juan. Mercurius-h 27/6 40 zw Pitt Skiën. Merseylloyd 28 te Kaohsiung. Merwelloyd 27/6 310 ono Cyanne. Nashira 27 van Rotterdam. Nederrijn 27 van Hongkong naar Singapore Neder Weser 29 te Akaba. Nestor 29 te Sfax. Oostkerk 29 te Barcelona. Oldekerk 27 van Aden naar Port Said. Onobo 29 te Suez. Ossendrecht 29 te Middlesbro. Oranje 28 van Kingston. Oranjefontein 28/6 verw. Antwerpen. Ouwerkerk 29 van Port Said naar Genua. Overijsel 29 te Beira. Parkhaven 26 van Santos naar Buenos Aires. Pg. Thulin p. 27 Miami naar Houston. Prins Alexander 28 van Rotterdam naar Le Havre Prins Casimir 27 te Londen. Prins Willem G. van Oranje 28 te Rotterdam. Prins Willem II 27 te Piraeus. Prins Willem Vier 27 te Montreal. Prinses Margriet 26 van New York naar R aama l Pryndam 27 van Quebec naar Southampton. Purmerend 27/6 75 zw Puerto Rico. Radja 29 te Rotterdam. Raki 28 te Ras Tanura. Randfontein 28 te Durban. Rempang 28 te Durban. Roebiah p. 29 Lands End naar Londen. Rondo p. 27 Gibraltar naar Genua. Rijndam 27/6 vertrek Quebec. Seinelloyd 29 a. te Rotterdam. Sepia 27 van Banias naar Rotterdam. Sibigo 26 te Melbourne. Sigli 26 van Singapore naar Townsville alwaar 9/7 verw. Sinon 29 te Barbados. Skadi 29 te Liverpool. Socrates 27 van New Orleans naar Curacao. Solon 27 van St. Kitts naar St. Maarten. Sommelsdijk 27/6 500 n. Azoren. Stad Amsterdam 27 van Catania naar Sagunto. Straat Clarence 27 van Colombo naar Port Swet- tenham. Straat Malakka 29 te Port Gentil. Straat Magelhaen 28 te Singapore. Straat Torres 29 te Mombasa. Straat Mozambique 27 te Nagoya. Telamon 29 rede Puerto Plata ten anker. Towa 28 te Suez. Tweelingen 28 te Rotterdam. Viana 27 van Port Said naar Isle of Grain. Waterland 28 te Santos. Westerdam 27 van Rotterdam naar New York. Westertoren 28 te Singapore. Willem Ruys 28 te Southanmpton. Wonogori 28 van Antwerpen naar Duinkerken. Wonosari 28 van Rotterdam naar Antwerpen. Wonosobo 28 te Rotterdam. Zaankerk 28 van Kuwait naar Aden. Zaria 28 te Port Said. BRUSSEL (AP) De ministers van Fi nanciën van de Europese Economische Ge meenschap (E.E.G.) zullen op 21 en 22 juli te Amsterdam bijeenkomen om over de inflatie te spreken. Op 14 april heeft de uitvoerende com missie van de gemeenschappelijke markt aanbevelingen gedaan voor de bestrijding van de inflatie, die het ergst is in Italië, Frankrijk en Nederland. De ministers hopen onder de ogen te zien welke maatregelen de zes landen van de gemeenschap hebben genomen en in welke mate deze van nut zijn geweest om de economische kwalen van de gemeenschap te genezen. De bijeenkomst van de ministers van Financiën, die oorspronkelijk op 29 juni zou plaatsvinden, werd op verzoek van Ita lië uitgesteld. SANDEFJORD (AP) De vier landen die aan de zuidpool op walvis jagen zijn een totale vangst van 8000 blauwevinvis- sen overeengekomen voor het seizoen 1964-65. De overeenkomst moet nog goed gekeurd worden door de regeringen van Nederland, Japan, Noorwegen en de Sov jet-Unie. In een communiqué wordt verder mee gedeeld, dat de positie van de voorraad blauwevinvissen zo ernstig is, dat uitroei ing mogelijk geacht wordt. De internatio nale walvisvaartcommissie stemde daarom voor een voorstel om het gebied tussen 40 en 50 graden zuiderbreedte en 0 tot 80 graden oosterlengte te sluiten. Aandelen in het onlangs opgerichte be leggingsfonds „Dutch Internationals Fund" (DIF) kunnen vanaf woensdag worden verkregen bij het betrokken banksyndi- eaat. De afgifteprijs is 150 per aandeel van nominaal 50. Het ligt in het voor nemen beursnotering aan te vragen. Aan vragen tot notering aan buitenlandse beurzen zullen naar omstandigheden wor den gedaan. Dit delen commissarissen en directie van de N.V. beleggingsfonds voor internationale waarden Dutch Internatio nals Fund mede. Doel is het beheren en beleggen van gelden in belangrijke internationale waar den, en wel voor de eerste maal in aan delen Koninklijke Olie, Philips, Unilever, AKU en Hoogovens. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 5 miljoen, waarvan geplaatst 1 miljoen. Het dividend op de aandelen DIF zal ongeveer gelijk zijn aan het gemiddelde dividend van de Nederlandse internatio naal georiënteerde ondernemingen, die in het Fund zijn opgenomen. VOORBEURS VAN HEDEN Slot 2 de tijdv. 473 623 151,30 141,10 lste tijdv A.K.U470 gb-472 Hoogovens 623 Kon. Olie158,10-158,60 gl Philips 151,50-151,70 Unilever 141,10-141,50 Cl. Ned. Kabel 630,00-640,00 De Friesch-Groningsche Hypotheekbank deelt mee dat de afgifte van 5bi pet. pandbrieven serie L, per 29 juni 1964 is gesteld op 99 pet.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11