Nederland de beide glorieerde etappes van dit weekeinde in Tour de France w Schaduw over équipe van „de Pel": vier man uit koers Tour in cijfers Slimme Ouwerkerk verraste Van Ginneken in Brabant Duitse handbaltactiek was Nederlanders te machtig R El Es Meisjes Lepoutre en Groenman weggespeeld door Smith/Bueno I Henk Nijdam zaterdag eerste vóór De Haan Jan Janssen kwam zondag weer in de groene trui In één dag f24.000 verdiend Inleg sporttoto was 237.333 iïK Zwakke amateur- ploeg liet wielereer aan Belgen Buiging voor lege loge Okker/Groenman nog in de strijd Chevr.-CVV Quick-WVV Vlis.-Purms CVV-Chevr. WYV-Quick Purm-Vlis DWS-Beering Beers-Enscn NAC- Luik Hertha-Laus Chaux-Eintr G-ren-Kaisl. Saar-YoungBi BK MAANDAG 29 JUNI 1964 12 Het eerste weekeinde van de Tour de France heeft een overweldigend succes opgeleverd voor de Nederlandse wielersport. Twee etappe-overwinningen (Henk Nijdam zegevierde zaterdag na een solo in de laatste drie kilometer in Besangon, waarna Jan Janssen zondag in de badplaats Thonon les Bains voor de tweede Nederlandse zege zorgde) waren uniek voor ons land. Maar het Nederlandse week einde kreeg nog meer gestalte doordat zaterdag Jo de Haan en Jan Janssen beslag legden op de ereplaatsen na Nijdam en Pellenaars' mannen het ploegenklasssment wonnen. Bovendien heroverde Janssen door zijn spurtzege in het broeiend hete Thonon de groene trui, die hij op de vierde dag aan Rudi Altig had moeten afstaan. Nog nooit gelukte het Nederlandse wielrenners in de Tour de France in zulk een kort tijdsbestek zoveel glorie te bewerkstelligen. Er waren natuurlijk ook tegenslagen, maar die wogen niet op tegen de grote vreugde in het Nederlandse kamp. De Tele- vizieren verloren zaterdag Cees van Espendie al enkele dagen last had van een lichte zonnesteek en zondag over schreden drie leden van de ploeg van Pellenaars André van Aert, Fons Steuten en Jacques van der Klundert met rog elf anderen met een achterstand van 32 minuten ver de tijdlimiet en werden uit de strijd genomen. Buitenom RONOE VAM FRANKRIJK 196A mmm (SN A chterblijvers Holland Festival Alwéér: de winnende fiets! vooraan! v.'f. to it t2 f (Van onze speciale verslaggever) Getekend door de afmattende rit, maar zwakjes glimlachend strompelde Jan Jans sen van de fiets. „Eindelijk, eindelijk. Het is fantastisch nietwaar?" Met een natte spons werd de 24-jarige Janssen, die op de dag af een jaar geleden eveneens in de zevende etappe van de Tour de lau weren van de winnaar had geoogst, opge kalefaterd voor het ereceremonieel op het podium. Hij wist dat hij had gewonnen maar was nog te vermoeid om in vol besef de hulde in ontvangst te nemen. De ere-ronde volgde. Zo vermoeid was de import-Brabander, dat hij bijna de kapi tein van de Garde Répubiicaine uit Pa- Vvvn/Vvvvx/V^VWWWWWWVWWVWWVW%IW%A/VWWWWWWWWWWWVWVWVWWWWMWVWWWWWWVWWWWWWWWVWWWI Zesde etappe (200 km.): 1. Nijdam (Ned., Pellenaars) 5 uur 5 mi nuten 18 seconden (met bonificatie 5.04.18), 2. De Haan (Ned., Pellenaars) 5.05.29 (met bon. 5.04.59), 3. Jansen (Ned., De Muert), 4. Seis (Beig, Naeye), 5. De Cabooter (Belg, Naeye), 6. Fantinato (It., Pezzi), 7. Tacone (It., Pezzi), 8. Aerenhouts (Belg, Magne), 9. Beheyt (Belg, De Kimpe), 10. Wouters (Ned., Pellenaars), 11. Wright (G.B., De Kimpe), 12. Gainche (Fr., Magne), 13. Segu (Spanje. Remy), 14 Van Est (Ned., Pelle naars), 15. Altig (Did., Geminiani), 28. Van der Klundert (Ned., Pellenaars), 40. Van Aert (Ned., Pellenaars), 50. De Roo (Ned., Geminiani), 51. Geldermans (Ned., Gemi- niana), 58. Anquetil (Fr., Geminiani), 65. Van Dongen (Ned., Pellenaars), 68. Haast (Ned., Pellenaars), 70. Zilverberg (Ned., Driessens), 74. Damen (N.ed., Pellenaars) allen dezelfde tijd als De Haan, 120. Steu ten ;Ned., Pellenaars) 5.07.22. De Nederlander Van Espen (Pellenaars) en de Spanjaard Sune staakten de strijd De Belg Proost kwam na het sluiten van de lijdcontrole binnen en werd uit de strijd genomen. Zevende etappe 1. Jansen (Ned., De Muer) 5.02.14 met bo nificatie 5.01.14), 2. Bocklandt (Belg, Dries- sen) z.t. (met bonificatie 5.01.44), 3. Denson (G.B., Naeye), 4. Duez (Fr., Plaud), 5. Hoe- venaers (Belg., Driessens), 6, Pauwels (Belg, Remy), 7. Pambianco (It., Pezzi), 8. Poulidor (Fr., Agne), 9. Junkermann (Did, De Kimpe), 10. Epaud (Fr., De Muer), 11. Elorza (Sp„ Langarcia), 12. Kunde (Did., De Kimpe), 13. Vermeulen (Fr., Mag. ne), 14. G. Groussard (Fr., De Muer), allen z. t. als Janssen: 5.02.14, 15. Foucher (Fr., Muer) 5.02.20. 20. De Haan (Ned., Pelle naars), 26. Nijdam (Ned., Pellenaars), 27. Haast (Ned., Pellenaars), 31. Wouters (Ned Pellenaars), 44. De Roo (Ned., Geminiani), 53. Geldermans (Ned., Geminiani), 60. Da- men (Ned., Pellenaars) allen z. t. als Seis 5.02.48, 99. Van Dongen (Ned., Pellenaars), 5.18.23, 100. Zilverberg (Ned., Driessens) z. t., 101. Piet van Est (Ned., Pellenaars) z.t. Diverse renners kwamen na de con trole binnen. Onder hen bevonden zich ook drie Nederlanders: André van Aert, Fons Steuten en Jacques van de Klunders (allen Pellenaars). De overige waren: Le Mellec (Fr.), Anastasi (Fr.), Mas (Sp.), Rey (Sp.), Etchevarri (Sp.), Van Mennen (Belg) Pincastelli (It.), Vannitsen (Belg), Van Co- mngsloo (Belg), Le Dissez (Fr.), De Wolf (Belg). De Italiaan Baldini gaf tijdens de rit op. Algemeen klassement: 1. Altig (Did Ge- meniani) 38.38.9, 2. G. Grussard (Fr' De Muer) op 34 sec., 3. Galera (Sp., Langar cia) op 1.29, 4. Jansen (Ned., De Muer) op 2.58, 5. Var: de Kerkhove (Belg, Naeye) op 4 1, 6. Seis (Belg, Naeye) 4.20, 7. Elorza (Sp., Langarcia) op 4.37, 8. Foucher (Fr De Muer) op 4.32. 9. Wright (G.B., De Kimpe) op 4,43, 10. G. Desmet (Belg, De Kimpe) op 4.56, 11. Anglade (Fr., De Muer) op 4.57, 12. ex aequo: Momene (Sp., Lan garcia) en Gabica (Sp., Langarcia) op 5.05 14 Delberghe (Fr., De Muer) op 5.10, lö! Stablinsky (Fr., Geminiani) op 5.11, 16. Poulidor (Fr., De Muer) op 5.15, 18. De Ca booter (Belg, Naeye) op 5.20, 19. Junker mann (Did.. De Kimpe) op 5.21, 20. Gainche (Fr„ Magne) op 5.26, 25. Adorni (It., Pezzi) op 5.37, 29. ex aequo: De Roo (Ned. Ge- en Anquetil (Fr., Geminiani) op ■4„ 36- Geldermans (Ned.. Geminiani) op m 99 79 W l?aa" °P 819' 71" Haast OP 10.22, 72. Wouters op 10.36, 74. Damen op 10.45, 85. Nijdam op 21.00, 90. Van Est op 32.46, 95. Zilverberg op 34.36, 108 Van Dongen op 41.18. Het bergklassement: 1. Jimenez (Sp.) 16 punten; 2. Altig (Did) en Taccone (It.) belden 9 punten; 4. G. Groussard (Fr.) 8 punten, 5. Derboven (Belg) en Adorni (It.) beiden 7 punten. Puntenklassement: I. Janssen 95 punten, 2. Altig, 78 punten, 3. Seis 70 punten, 4. Bocklandt 65 punten, 5. Nijdam 45 punten. Het ploegenklassement van de 6e etap pe: 1. Pellenaars (Nijdam, De Haan, Wou ters) 15.16.16, 2. ex aequo: Naeye en Pezzi 15.16.27 beiden 34 pnt. Het ploegenklassement van de zevende rit: 1. De Muer 15.06.42, 2. Driessens 15.07.16 3. De Kimpe z.t., 10. Pellenaars 15.08.24. Het algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 115.59,50, 2. Langarcia 116.05,08, 3. Naeye 116.05,24, 4. Geminiani 116.06,58, 12. Pellenaars 116.15,42. rijs het voortreffelijke escorte van Tour ondersteboven reed. de Toen hij terug kwam werd Janssen om armd door Maurice de Muer. Toen was er even tijd voor een gesprekje. Heel even maar, want Janssen verlangde naar een verfrissend bad. „Ik had weer, evenals in Metz het wiel van Bocklandt gekozen. Maiar wat wachtte die Belg lang met zijn spurt. Heb je gezien hoe ik in de laatste honderd meter plotseling naar links zwenk- (D Ravitaillering 9° ETAPPE 239 km ITALIË siknr^ cPl d' ^rs v lla Con da mine- wvChaterard /f VCol de Restefond 2802m~ tSEtienrje mm St-Snnv/«ur MONACO VPELT) ^MontéejOcs Levens 600m finish- te? Helemaal buitenom de groep ben ik naar voren gekomen. Man wat zal Cora (mijn vrouw) blij zijn. Die is dinsdag ja rig". Pas na 60 kilometer bij het begin van de klim naar de top van de Col de Lacet de Septmoncel, was er zondag enige te kening in de strijd gekomen. In de ach terhoede wel te verstaan. Bij de tiental len coureurs, die afgemat het contact met de hoofdmacht verloren, waren Van der Klundert, Van Aert, Steuten en Van Don gen. Op de top kwam Adorni als eerste door, gevolgd door het peloton, dat nog zo'n zeventig renners omvatte. Door het hoogland bereikte men de tweede klim naar de Col de la Faucille, eveneens ge- klassificeerd in de derde cateogorie. Hier passeerde de Spanjaard Jimenez als eer ste de top, weer gevolgd door de rest van de hoofdmacht, waarbij zich Nijdam, Da men, Wouters, Haast en De Haan bevon den. Na de afdaling volgden talloze ontsnap pingen. Enige malen was daarbij Jo de Roo betrokken. Hij moest echter wachten tot na 160 kilometer de Brit Denson de beslissende vlucht forceerde. Groepjes ren ners sprongen achter Denson aan, tot zich uiteindelijk een vluchtgroep van 19 man had geformeerd met Geldermans, de Roo en Janssen, die als een der laatsten het gat had overbrugd. Voor De Roo en Gel dermans eindigde de vlucht toen Geminia ni, bevreesd voor de positie van Anquetil Poulidor zat voorin de Nederlanders, Lebaube en Stablinsky terugriep om de positie van de kopman te verdedigen. De vijftien overblijvenden waren echter niet meer in te halen en toen kwam dan het grote moment van Janssen, die door zijn zege de achterstand op de gele-trui-drager Altig tot 2.58 seconden verkleinde. De dag tevoren was het groot feest bij de Nederlanders geweest. Drie landgeno ten op de eerste drie plaatsen op de wie lerbaan in Besancon. Het was haast niet te geloven. Het middelpunt van het „Hol land Festival" was natuurlijk de breed lachende Henk Nijdam, de glorieuze over- winaar van de zesde etappe, die 30 me ter vóór de eindstreep recht op de fiets was gaan zitten, een weelde, die de naar Klundert geëmigreerde Groninger zich had kunnen permiteren. „Fijn hè.fijn voor mijn vrouw en na tuurlijk ook voor de jongens". De anders zo zwijgzame Nijdam straalde zijn vreug de naar alle kanten uit. „Mijn vrouw Lidy is vandaag jarig. Ik ga haar straks op bellen. Wat een cadeau". De overgelukki ge winnaar sprong van de hak op de tak „Alle jongens hebben meegewerkt aan de overwinning. Ze zijn reusachtig. De mees te angst had ik voor Seis, maar die i, door Jo de Haan in bedwang gehouden Geweldig zoals die Jo fietst". Nijdam moest op het erepodium samen met Rudi Altig. Hoog boven de menigte volgers op het middenterrein troonde de eenvoudige coureur, die door een enorme wilskracht na zijn zware val van het vo rig jaar in Italië was teruggekomen. Het spel was door Pellenaars' mannen uitstekend gespeeld. De slimme Pellenaars had wel begrepen dat de mannen van An quetil de winstgevende gele trui van Al tig niet zomaar prijs zouden geven en ii zijn strategie heeft hij deze wetenschap betrokken. De Televizieren hadden de op dracht voortdurend aan te vallen om daar door de Rafaels te vermoeien. Nijdam, die in de rit naar Freiburg was gespaard, moest dan de genadestoot toebrengen. De jongens hebben zich voortreffelijk aan de opdracht gehouden. Zij reden voortdurend in de voorste linies. Toen kwam het grote moment voor Nij dam. Nog d'fië kilometer' èesteeïden en Nijdam voelde zich in staat om als wa re het een achtervolgingsrace de kloof naar de zege in zijn eentje te overbrug gen. Zijn sterke demarrage bleef onbeant woord en toen hij eenmaal een goede 100 meter voorsprong had maalden zijn be nen door. f De successenreeks van zaterdag heeft de Televizierploeg het lieve sommetje van bijna 24.000 opgeleverd. De eerste plaats van Nijdam (2000 francs) en de premie voor de intelli gentste actie (1500 francs) brachten het meest op, maar ook de overwinning in het dagploegklassement (1000 francs) en de tweede plaats van De Haan (1000 francs) werden goed gehonoreerd. Bovendien kreeg Nijdam de premie van 500 francs, voor de renner, die de mees te plaatsen steeg in het algemeen klas sement. Dit alles betreft echter slechts de verdiensten uit de Tourpot. Daarbij komt een bedrag van ongeveer 6500 (gelijk aan het totaal aan prijzen, in francs) van de Nederlandse industrie, alsmede de premies van 5000,voor de etappe-overwinning en die in het ploegenklassement. Met de steun van de supportersclub meegerekend, heeft de ploeg van Pellenaars zaterdag het enorme bedrag van bijna 24 000,- ver diend. Geen wonder, dat de buitenlanders „dat kunnen wij in één dag nooit halen'' zonder uitzondering jaloers waren op de Nederlanders. Sinds zater dag wordt er dan ook druk over de Nederlanders gepraat in de karavaan. De Rotterdamse amateur Frans Ouwer kerk heeft op verrassende wijze de twee daagse Ronde van Brabant op zijn naam gebracht. Nadat de sterke Brabander Ma- rinus van Ginneken zaterdag de eerste rit op zijn naam had gebracht, leek het er in de tweede etappe op, dat hij zijn eerste plaats met behulp van zijn sterke ploegge noten zou kunnen consolideren. Tot vlak voor Schijndel verijdelden Van Ginneken c.s. alle uitlooppogingen, maar zij werden tenslotte toch nog verrast door de snelle Belgen Somers en Hermans, die de slimme Ouwerkerk, de Leidenaar Kloosterman en de Rotterdammer Dorst mee„sleurden". Ondanks een wanhopige poging van het grote peloton de vluchtelingen terug te halen, bleef het kwintet voor, al slonk de voorsprong op het 1800 meter lange par cours in Schijndel tot slechts 13 seconden. In de eindsprint bleven Ouwerkerk, Kloos terman en Dorst de moegestreden Belgen voor. De eerste etappe over 185 km van Etten naar Vlijmen was gewonnen door Marinus van Ginneken in 4.35.41. Van de 130 gestarte renners arriveerden er 72 aan de eindstreep. De uitslag van de eerste etappe was: 1. Van Ginneken (Het Schijf) 4.35.41, 2. Tummers (Geulle), 3. Breeuwer (Utrecht), 4. Van Kemenade (Eindhoven), 5. Somers (Belg.) 6. Kosten (Kapelle), 7. Ouwerkerk (Rotterdam), 8. Brummen (Beemelen), 9. Pauwels (Belg.), 10. De Jager (Den Haag), allen in dezelfde tijd als de winnaar. De uitslag van de tweede etappe was: 1. Ouwerkerk, de 177 kilometer van Vlij men naar Schijndel in 4.23.02, 2. Klooster man (Leiden), 3. Dorst (Rotterdam), 4. So mers (Belg.) allen z.t., 6. Drummen (Be- melen) 4.23.15, 7. Breeuwer (Utrecht), 8. Van Smirren (Amsterdam), 9. Minneboo (Heenvliet), 10. Da Jager (Den Haag). Het eindklassement luidt: 1. Ouwerkerk 8.58.43, 2. Somers (Belg.) z.t., 3. Breeuwer 8.58.58, 4. Tummers, 5. Drummen, 6. Kos ten, 8. Van Kemenade, 9. Pauwels (Belg.) allen z.t., 10. Kloosterman 8.59.40. De Nederlandse herenhandbalploeg heeft zondag een interlandwedstrijd tegen West- Duitsland in Minden met 27-11 verloren. Bij de rust stonden onze landgenoten reeds met 12-5 achter. Ondanks de grote nederlaag was de Ne derlandse doelman Georges van Noessel de beste speler van het veld. Hij voor kwam met diverse fraaie saves vele Duit se doelpunten. De Duitsers bleken overi gens veel sterker dan de Nederlanders. Niet minder dan 18.000 toeschouwers wa ren aanwezig om deze achtste overwin ning in acht ontmoetingen van hun land genoten te begroeten. De Duitser Herbert Lübking maakte bij de stand 11-5 zijn 150ste interland-doelpunt, hetgeen tevens de tweeduizendste treffer van Duitsland in interlandwedstrijden betekende. Toch hebben de Nederlanders in Minden een goede indruk achtergelaten: zowel in de verdediging als in de aanval werden fraaie staaltjes handbal gedemonstreerd en bovendien waren de Nederlanders in dividueel wat sneller dan de tegenstanders. Op het gebied van de taktiek faalden on ze landgenoten echter. Bij Nederland wa ren G. Janssen en Helmert Botterman met elk drie treffers het meest succesvol. Voor de overige doelpunten zorgden: R. Jansen (2) en Korver, Maas en Veel elk een). Advertentie Gemonteerd met Vredestein-banden. 1. H. Nijdam 2. Jo de Haan V ,A;. A'-d- Licht lopende Locomotief rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik i>V.'.v KiA, -JJ-. iVV v-i té Voor de toto waren de cijfers: inleg: 237.333,Aantal deelnemers: 210.905. Eerste prijs 46.992,2de prijs: 31.328. Voor de goaltips waren de cijfers: In leg 96.132,Deelnemers: 108.789. Eerste, tweede en derde prijs: 10.575,Juiste rijtje: 4—10—6—9—7—5. Er waren zondagavond nog geen mel dingen. Een Nederlandse amateur-baanploeg heeft een wedstrijd tegen België zondag op de Apeldoornse wielerbaan met 1-3 verloren. De Belgen, die onder anderen de wereldkampioenen Sercu en Wal- schaerts in hun gelederen hadden, waren veel sterker dan de Nederlanders, die ech ter nief in de sterkste formatie verschenen. Aan de strijd tussen Maria Esther Bueno en Trudy Groenman op het uit puilende centrecourt ging een verma kelijk incident vooraf. De meisjes had den de mededeling ontvangen dat prin ses Marina, de hertogin van Kent, zich met o.a. mevrouw Churchill en Labour- leider Wilson in de koninklijke loge be vond. Braaf draaiden de speelsters zich halverwege hun weg naar de umpire- stoel op teken van centrecourt-habituée Maria Bueno om en maakten de voor geschreven reverence. Luid gelach steeg op uit de dichte rijen, want de koninklijke loge was leeg, prinses Marine en de andere hoge gasten had den zich juist naar de „high tea" be geven Wat een ongekende weelde voor Neder land om op de zesde dag van het Wim- bledontoernooi nog met twee speelsters in het damesenkelspel te kunnen pronken. En dan nog wel op het centrecourt en op baan twee. Maar o, wat was het snel ge beurd met onze Groningse sterretjes An- ja Lepoutre en Trudy Groenman. Zij ver loren beiden binnen het half uur per par tij met 6-1 6-1. Anja was op baan twee het eerste aan de beurt om in de warme zonnige zaterdagmiddag tegen de titel- houdster en favoriete Margaret Smith aan te treden. Zij zowel als haar blonde vrien din Trudy koesterden geen enkele hoop de als nummer één en twee geplaatste Smith en Bueno in moeilijkheden te kun nen brengen. Het ging er slechts om hoe veel tegenstand er geboden zou kunnen worden. Vooral Anja Lepoutre begon nerveus en zichtbaar onder de indruk van de vaart en accuratesse die er van het racket van Margaret Smith kwamen. De Australische, een keiharde, meedogenloze vechtster, die ook de zwakste tegenstandsters zal „af drogen" zoveel als ze maar kan, begon de ballen van de eerste slag af in hoog tempo langs de arme Anja te knallen. Van belang was nu alleen of het over donderde Nederlandse meisje zou blijven fungeren als aangeefster van gemakkelij ke ballen. Het publiek zag onder doodse stilte, ja af en toe kreunend, toe hoe het zes lange minuten duurde alvorens de ner veus glimlachende Anja haar eerste punt kreeg. Margaret Smith had in die zes mi nuten 15 punten achtereen gescoord en stond dus al op 3-0 in drie love games en 40-0. In de vijfde game kwam het eerste zelf gescoorde punt voor Anja Lepoutre en na die backhandpassing ook de eerste game. Deze eerste treffers van de Nederlandse werden door de volgepakte tribunes be groet alsof ze een moeilijke rally op matchpunt met een fantastische smash had beëindigd. Het was ook leuk, want zij ging nu meer vrijuit spelen, scoorde met goede returns en stopvolleys, maar kon na 30-0 in de zevende game niet doorzet ten en sloeg drie dubbele fouten achter een. Haar tweede game won zij na 3-0 in de tweede set op eigen service op love. Daarmee was de grote Margaret dan ook wel zo in haar eer als top-ster aangetast, dat zij vanaf dat moment het Nederland se meisje geen enkel punt meer toestond. En even kansloos als zij was begonnen werd Anja Lepoutre verder uitgerangeerd: 6-1, 6-1. In de partij, die 29'/2 minuut duurde, had zij precies 25 punten achter haar naam gekregen. Ook Trudy Groenman's racket werd te gen Bueno geremd door nervositeit, al speelde zij met iets meer lef dan haar landgenote had gedaan. Wel won Bueno in de eerste set haar drie service-games op love, maar de punten die de Neder landse kreeg waren voor het merendeel eigen winners. Na 4-0 won zij haar service met goede passings langs de lijnen, vaak met volleys uit een snel ingenomen net- positie. Pas in de eerste game van de tweede set kwam het eerste punt tegen de service van de Zuidamerikaanse, die ver der ook geen game meer zonder punten verlies op haar naam bracht. Trudy Groen man won met scores op de eerste service de zesde game en gaf daarna de partij pas na 30-30 gewonnen. Achtentwintig mi nuten tennis had het Mario Bueno slechts gekost om de kwartfinales te bereiken. Trudy Groenman scoorde 22 punten, waar van 14 winners. Aan het eind van de dag speelden Tru dy Groenman en Tom Okker een voor treffelijk gemengd dubbel tegen het Rho- desische paar Bey-Morris, van wie mej. Morris wel zeer zwak was (6-1, 6-1). Piet van Eysden en Jenny Ridderhof verloren Trudy Groenman werkte hard, maar had geen kans tegen Maria Esther Bueno. evensnel van het Britse dubbel Brebnor- Angela Mortimer (6-1 6-3), zodat Neder land in de tweede Wimbledonweek alleen nog vertegenwoordigd wordt door de com binatie Okker-Groenman, die in de tweede ronde het Australische paar Moore-Toyne tegenover zich krijgt. De belangrijkste uitslagen: Achtste finales heren: Kuhnke (Did)Santana (Sp.) 6—3, 7—5, 6—8, 6—4: Bungert (Did.)— J. Ul- rich (Denem.) 3—6, 6—2, 6—3 6—4; Osuna (Mex.)— Arilla (Sp.)— 6—4, 6—4, 10—12, 6—3; Stolle (Austr.) Kalogeropoulos (Gr.) 6—2, 6—3, 6—0. Achtste finales dames: Nancy Richey (V.S.)— Judy Alvarez (V.S.) 6—2, 6—2; Billy Jean Mof- fitt (V.S.)—Jacquelinee Rees—Lewis (Fr.) 6—4, 6—4; Norma Baylon (Arg.)—Deidre Catt (G.B.) 4—6, 6—0, 6—3; Margaret Smith (Austr.)—Anja Lepoutre (Ned.) 6—1, 6—1; Robyn Ebbern (Austr.)—Carole Caldwell (V.S.) 6—4, 6—0; Lesley Turner (Austr.)—Glenda Swan (Austr.) 6—0, 5—7, 62; Maria Bueno (Braz.)—Trudy Groenman (Ned.) 6—1, 61; Ann Jones (G.B.)Judy Tegart (Austr.) 10—8 6—3.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 12