Wereldrecord wisselslag voor Nederlandse dames in zwemontmoeting tegen Engeland Ook Europees record op de vrije-slagestafette voor het Nederlandse damesteam Tsjegolev liet zich door Baba Sy niet verrassen CVV kampioen der amateurs Wereldtitel driebanden pas na een barrage voor Ceulemans Nederlandse estafetteploegen brachten spanning in Opladen Skiffeur Rob Groen legde weer beslag op de Holland-roeibeker Nerveuze De Ruyter werd zevende Frans Luitjes weer in uitstekende vorm Nereus sterkste bij jonge achten Corrie van Wijk over Tokio-limiet MAANDAG 29 JUNI 1964 14 RIA VAN VELSEN ERICA TERPSTRA ADA KOK KLENIE BIMOLT Donderdag beslissing over semi-profstatus SONNEMANS Banden Service Oostduits voetbalteam schakelde Rusland uit t Zestienjarig meisje liep honderd meter in 12.2 Overweldigend Dat was de indruk, die de interlandwedstrijd zwem men, schoonspringen en waterpolo, welke dit weekeinde in het prachtige bad „De Papiermolen" te Groningen is gehouden, heeft achtergelaten zo wel bij de Nederlanders als - hoe vreemd het ook moge klinken bij de Britten. Voor de Nederlanders kwam daarbij de grote vreugde over de prachtige revanche voor de vier weken geleden in Blackpool geleden nederlaag (toen 127-113 voor de Britten, nu 140-100 voor de Nederlanders) en de recordregen, welke vreugde zich ontlaadde in ovationele toe juichingen voor het kwartet Ria van Veisen, Klenie Bimolt, Ada Kok en Erica Terpstra, dat met een tijd van 4 min. 39,1 sec. voor een nieuw wereldrecord zorgde op de 4 x 100 meter wisselslag estafette dames. Een wereld- en een Europees estafetterecord van de dames, waarbij nog komen zeven nieuwe nationale records, alsmede de evenaring van een reeds vergeeld Nederlands record - dat op de 100 meter vrije slag dames van Cockie Gastelaars uit 1959 - hebben de hoop mede doen herleven voor Tokio. Het zat er in na de wereldtijd op de 4x110 yards te Blackpool (4.41,1) en het kwam er uit ook, ondanks het feit dat ook nu de rugslag geen weinig imponerende basis vormde. Zwom in Blackpool op de 110 yards rugslag Korrie Winkel 1.12,7, in Groningen deed Ria van Velsen het met 1.12,2 weinig beter. En toch kwam het nieuwe record er dank zij Klenie Bimolt (1.18,- op de schoolslag tegen 1.18,5 te Blackpool), Ada Kok op de vlinderslag (1.05,4 tegen 1.05,8) en Erica Terpstra op de vrije slag, die nu 1.03,5 op de klokken bracht en daarmee bijne één seconde snel- Johan Bontekoe verbeterde drie Nederlandse records. Ier was dan in Blackpool. De Oostduitse ploeg, die het record met 4.40,1 hield was onttroond, maar dat het nog voor verbe tering vatbaar is en dan door een Ne derlandse ploeg met bijvoorbeeld in de samenstelling Winkel - Bimolt - Kok - Van Weerdenburg lijdt geen twijfel. De 1.02,9 waarmee de 17-jarige Haagse Win- ny van Weerdenburg de 100 meter vrije slag gedecideerd won en tevens het uit 1959 daterende record van Cockie Gaste laars evenaarde, alsmede de 1.10,6 van Gorrie Winkel op de 100 meter rugslag, welke echter slechts goed was voor een tweede plaats, zijn in deze een vingerwij zing. De primus inter pares onder de record jagers werd de in 'n grote vorm verkeren de Johan Bontekoe, die niet minder dan 3 nationale records verbeterde (op de 400, 1500 en en passant de 800 meter) en boven dien deel uitmaakte van de ploeg (met Sitters, Kroon en Langerhorst), die op de 4 x 200 meter vrije slag tot de beste tijd kwam (8.23,9), ooit door een Nederlands viertal op dit nummer gezwommen. Op de 400 meter bleef Bontekoe slechts één se conde verwijderd van het Europese record van Frank Wiegand, dat op 4.21.6 staat. De Groningse Klenie Bimolt weerde zich eveneens. Behalve dat zij in de totstand koming van het pieuwe wereldrecord een hoofdrol vervulde, plaatste zij zich ook op de voorgrond op de 200 meter school slag. De 2.46,9 die zij voor zich liet af drukken, betekende een verbetering van haar eigen Nederlandse record met niet minder dan 1,7 seconde. De Haagse lyceïste Winny van Weer denburg werd de grote ontdekking van de ze landenwedstrijd en de verwachtingen in haar zjjn hoog gespannen, niet alleen door die 1.02,9, maar ook door haar 1.01,9 in de estafetteploeg op de 4 x 100 meter vrije slag, die een overdonderende zege behaal de op de Britse dames in de nieuwe Euro pese recordtijd van 4 min 12,3 sec. (Pauli ne v. d. Wildt 1.03,4, Erica Terpstra 1.03,1, en Ineke Tigelaar (1.04,1). Met 1,7 seconde was het op naam van Zweden en van vo rig jaar augustus daterende record ver beterd. Het kon niet op, op deze zonnige zomer middag, die reeds met een nieuw nationaal record van Dick Langerhorst op de 200 me ter vlinderslag was ingeleid. Evenals in Blackpool moest hij zijn meerdere erken nen in Brian Jenkins, maar wederom klom hij uit het water met een nieuwe recordtijd. Zijn 2.18,5 van Blackpool verbeterde hij tot 2.17,6. De puntenwinst op dit eerste nummer was voor de Britten, zoals ook op de 400 meter vrije slag dames, waarop Eliza beth Long oppermachtig was en Ineke Ti gelaar kansloos op bijna zes seconden „zette". De eerste „counter" kwam van Ronnie Kroon, die op de 100 meter vrije slag het snelste van start ging en voor Long, niettegenstaande diens machtige eindsprint, onbereikbaar zou blijven. Met 56 seconden rond liet hij Long 0,1 secon de achter zich en de als derde finishende Jiskoot met 0,3 seconde. y Toen Johan Bontekoe op de 1500. meter het Nederlandse offensief doordrukte met een onbedreigde overwinning op de 1500 meter in 17 min 47,1 sec, ;waarmee hij niet alleen zijn eigen record op deze af stand met niet minder dan 13,1 seconde ver beterde, maar tevens dat op de 800 meter (9.17,2), kwam Nederland in de winning mood. Mede door de grote zege van de waterpoloploeg werd de eerste dag afge sloten met een voorsprong van 17 punten (64-47). De opmars was niet meer te stuiten. Een voortreffelijke 400 meter wisselslag van Betty Heukels vormde de inleiding van de tweede dag. Groter nog dan op de eerste dag was de Nederlandse superiori teit, die slechts werd doorbroken op de 100 meter rugslag dames met Sylvia Le wis (1.10,2) op de eerste en Jill Norfolk op de derde plaats. Dubbele overwinningen behaalden de Nederlandse heren op de 200 meter rugslag met Henry van Osch (2.19,9) en Jan Weeteling y.2.21,9) en op de 400 meter wisselslag persoonlijk met op de eerste plaats Jan Jiskoot in de nieuwe Ne derlandse recordtijd van 5.04,9 (vlinder 1.04,3 - rug 1.18.7 - school 1.31,5 - vrij 1.10,4) oude record 5.05,5 en in twee de positie Arthur van Oest in 5.09,6. Door een zeer sterke laatste 50 meter hield Hemmy Vriens de Britten Finnigan en Nicholson van de schoolslagoverwinning af. In de twaalfde ronde van het wereld kampioenschap dammen te Merano richt te alle belangstelling zich op de partjj TsjegolevBaba Sy. Indien het de Sene- galees zou lukken de Rus een nederlaag toe te brengen, dan zou dit wereldkampi oenschap nog een onverwacht spannend slot kunnen krijgen. Hoewel vrijwel nie mand dit voor mogelijk hield heeft Sy zijn tegenstander op het randje van de af grond gebracht. Zijn aanval bij de 45ste zet in een reeds betere stand verplichtte Tsjegolev een verdediging te zoeken, die tot een punten- deling zou leiden. Sy kwam in het eindspel net te laat om de geforceerde remise-vari ant te beletten. Door dit resultaat kwam Tsjegolev een stap dichter bij de titel. Al leen als Bom en Deslauriers hem in zijn resterende partijen kunnen weerstaan, heeft Koeperman die met één partij min der hem tot op twee punten kan benade ren nog een kans naast zijn landgenoot te komen. Bom trof de Italiaanse kampioen Salet- nik in een van diens geconcentreerde bui en. Hij kon de taaie verdediging niet door breken. De Nederlander behield de derde plaats, al wordt deze ernstig bedreigd door Baba Sy en Deslauriers. Vooral de Cana dees komt sterk opzetten en boekte zijn vierde achtereenvolgende overwinning. Van Dijk, de Nederlander, die met Hisard in een matte partij de punten deelde, zal het niet meevallen nog bij de eerste vijf te eindigen. De uitslagen van de partijen uit de elfde ronde waren: Hisard (Fr.)Van Dijk (Ned.) 1-1, Sanirsad (Sur.)Cazemier (Zwits.) 1-1, Fanelli (It.)Deslauriers (Can.) 0-2, Rei- mann (Tsj.sl.)Saint Fort (Haiti) 0-2, Ag- liardi (Mon.)Langrass (Austr.) 0-2, Sa- letnik (It.)Bom (Ned.) 1-1, Baba Sy (Sen.) Tsjegolev (Rusl.) 1-1, Bajolle (Fr.)Ver- poest (Belg.) 0-2. De stand luidt nu: 1. Tsjegolev 12-20 punten, 2. Koeperman 11-16, 3. Bom 12-16, 4. Baba Sy 11-15, 5. Hisard 12-15, 6. Des lauriers 11-14, 7. Van Dijk 11-13, 8. Salet- nik 11-12, 9. Saint Fort 11-12, 10. Verpoest 11-12, 11. Sanirsad 12-12, 12. Bajolle 11-10, 13. Cazemier 11-8, 14. Fanelli 1-7, 15. Lan grass 12-7, 16. Agliardi 11-3, 17. Reimann 11-0. In Chevremont is CVV kampioen ge worden bjj de amateurs door daar met 1-1 gelijk te spelen. In Rotterdam zondag bij de returnwedstrijd waren 6000 toe schouwers om de kampioenen toe te juichen. Juniores met bloemen vormden 'n erehaag, toen de spelers het veld- betraden. De Rotterdammers wonnen met 4-2. Na afloop kwamen vele prominenten uit de KNVB, waaronder bondsvoorzitter Schro der, om Arie van Bokkum, de voorzitter, te feliciteren. Daarna was er een rondrit in open landauers door Charlois. CVV piekert er niet over om semi prof te wor den. Als de leden toch willen treedt het bestuur af. Donderdag wordt hierover be slist tijdens 'n algemene ledenvergadering. Doordat Chevremont tegen CVV slechts 1 punt binnenhaalde, kon Quick '20 zich op de tweede plaats handhaven, hoewel dit laatste weekeinde de club uit Oldenzaal uit twee wedstrijden slechts 1 punt be haalde. Advertentie AUTOBANDEN VERKOOP - INRUIL GASTHUISVEST 73 - TEL. 17127 De zestien delnemers aan het Olympisch voetbaltoernooi zijn bekend. Oost-Duits- land voegde zich als laatste bij de Olym pische deelnemers door een beslissings wedstrijd tegen Rusland in Warschau met 4-1 te winnen. De eerste beide wedstrij den tussen Oost-Duitsland dat Neder land uitschakelde en Rusland waren in een gelijkspel geëindigd. De „Tokio- gangers" zijn: Joegoslavië (winnaar in 1960), Japan (gastland), Hongarije, Roeme nië, Italië, Oost-Duitsland, Tsjechoslowa- kije, Egypte, Ghana, Marokko, Mexico, Argentinië, Brazilië, Iran, Noord- en Zuid- Korea. Na een fantastische barrage met de Ar gentijn Lopez heeft de 26-jarige Belg Ray mond Ceulemans zijn wereldtitel drieban den geprolongeerd. Na acht partijen onge slagen te zijn gebleven, moest de Belg in de finale buigen voor zjjn Zuidafrikaan- se opponent, die daarna op zijn beurt in de barrage werd geklopt. Aan deze climax was een finale vooraf gegaan, die de volie zaal in extase bracht. Door zijn overwinningen op Hanoun en De Ruyter op zaterdag had Lopez zich ver zekerd van de kans, om via een barrage alsnog te titel te grijpen, maar voor de finale bleef Ceulemans favoriet. Ten on rechte, want Lopez groeide naar een eer der in het toernooi nog niet bereikte vorm en klopte de Vlaming kansloos. De barrage werd een gevecht, dat zijns gelijke in de historie niet kent. Lopez weer standsvermogen was ijzingwekkend. Ceu lemans, die ook nu zijn tegenstander niet onbevreesd tegemoet trad, slaagde er niet temin in om een kleine voorsprong te be reiken, maar Lopez bracht steeds weer de kracht op om naast de Belg te komen. Toen Ceulemans in de 40ste beurt zeven caramboles was uitgelopen (41-48) perste de Argentijn een serie van zeven uit zijn rijke arsenaal en nog steeds was alles mogelijk. Pas toen beide coryfeeën de 50 waren gepasseerd kon Ceulemans ge bruik maken van een verdedigingsfout van zijn tegenstander en met een serie van 5 bracht hij de stand op 52-58. In de vol gende beurt, nadat Lopez een carambole had gemaakt, maakte Ceulemans aan alle spanning een einde en werd onder juichen de landgenoten bedolven. Henny de Ruyter verloor zijn laatste partij van Hanoun, maar hij was tenmin ste nu geen willoos slachtoffer. Door zijn verliezersmoyenne van 1.195 voerde hij zijn algemeen gemiddelde nog op tot 0,840 en dat is voor een toernooi van negen par tijen, waarbij bovendien het verdedigen de spel meer dan ooit werd toegepast, alleszins redelijk. De eindstand werd: 1. Ceulemans 18 581 475 12 1.222 16 592 570 15 1.038 3. Hanoun 12 484 514 9 0.941 4. Steylaerts 12 515 609 14 0.845 12 462 625 7 0.739 6. Rudolph 8 392 598 9 0.655 7. De Ruytér 6 453 539 9 0.840 8. Legarda 4 421 604 8 0.698 9. Soegaard 2 411 616 7 0.667 2 410 632 7 0.648 De Nederlandse heren-atletiekploeg heeft zondagmiddag toch nog een beetje het zoet van dé overwinning geproefd. Niet dat het team zich zegevierend uit de landenwed- strijden tegen België en Mittelrhein terug trok, maar wel omdat onze landgenoten vanuit een hopeloos lijkende derde positie prachtig terugkwamen. Qua spanning zijn de estafettes op de 4 x 100 en 4 x 400 meter het hoogtepunt geweest. Nederland moest op beide nummers voor Mittelrhein eindigen en dat hebben onze landgenoten gedaan. Het Nederlandse kwartet Hans Smit, Leo de Winter, Rob Popma en Frans Luitjes snelde als eertse in 41.1 sec. door de finish, terwijl de 4 x 400 meterploeg met Caspar de Geus, Jaap Noordenbos, Tjeerd Vellinga en Marius Bos achter de Belgen, maar vóór de Duitsers zij het met slechts enkele tienden van een secon de tweede werden. De Belgen wonnen met 154 punten, voor Nederland met 135 en Mittelrhein met 129 punten dankzij een stel prachtige overwin ningen, waarbij wereldrecordhouder Gas- ton Roelants met kop en schouders boven alles uitstak. Zonder twijfel hebben de ruim 2.000 toe schouwers het meest genoten van 't lopen van Frans Luitjes. De Haagse student in de economie toonde vooral zijn kracht op de 200 meter, die hij won in de goede tijd van 21.3 seconde terwijl Rob Heemskerk met 21.4 zeker tevreden mag zijn. Overi gens verloor Luitjes op de 100 meter van de Duitse tienkamper Willy Holdorf. Bei den kregen 10.5 toegewezen. Cees Koch won het discuswerpen met een matige Worp van 52.02 meer en Eef Kamerbeek verraste met een magnifieke tweede plaats op de discus (47.21 meter). De Eindhove- naar had zich reeds eerder op de middag sterk geweerd op de 110 meter horden in 14.6, 0.1 seconde achter Leo Marien. Skiffeur Rob Groen kan weer meer dan tevreden zijn. Weer slaagde hij erin om Nederlands oudste roeitrofee de Hol land Beker in de wacht te slepen. Al is het Groen gelukt het heeft er wel om gespannen. De race van de oude skifs was zondag stellig een van de hoogtepunten van de opnieuw zeer succesvolle wedstrij den van de Koninklijke Hollandbeker wed strijdvereniging van het afgelopen week einde. Opnieuw hebben de wedstrijden op de Bosbaan geleerd dat Nederland een aantal ploegen van waarlijk internationaal formaat bezit. Naast Groen waren het vooral de Willem II-ers Max Alwin en Pe ter Bot, alsmede de ongestuurde tweeën van Nereus en Willem III die de meeste aandacht opeisten. De „Koninklijke" zijn een boeiend voor proefje geworden van de over vijf weken te houden Europese Roeikampioenschap- pen. Veel internationale roeileiders waren met hun troeven verschenen voor een eer ste krachtmeting op de fameuze, vernieuw de Bosbaan. Na een overladen toernooi van drie dagen met veel spannende hoog tepunten op de verbrede en verbeterde Bosbaan bleek één naar ding: Het zo ge vreesde boeienverschil, ontstaan door de stroom van het water in het afgesloten basin, is ook thans nog een geduchte fac tor. Groens' zege in de Holland-Beker-wed- strijd was er een die de burger moed gaf voor de grote dingen die gaan komen. Maar vóór Groens zege zeker was liep het onze nationale kampioen wel een beetje tegen. Drie maal ontmoette hij de sterke Roemeen Aposteanu, een enorm vechtlus tig man en zijn oude rivaal Dr. Schmidt uit Praag. Vrijdag en zaterdag delfde Groen het onderspit tegen de Roemeen, die hem beide malen bij de start totaal overdon derde. Dat mag een man als Groen toch niet gebeuren. De ware oorzaak van zijn traagheid lag in het feit dat zijn boot niet goed gesteld was, wat vooral bij scullers zeer belang rijk is. Maar zondag was alles goed in or de en stelde de Groninger zijn publiek niet teleur. Voor de Roemeen was het mis schien de plotseling lagere temperatuur die hem wat stijver deed roeien. In ie der geval was het wel het weertje voor Groen. Ook dr. Schmidt, steeds in de aan val, kon nu onze skif-kampioen weinig last meer bezorgen. De hoogtepunten waren verder de zg. „Kleine" nummers. Hier blijken de sterkste Nederlandse troeven voor de Europese kampioenschappen te liggen. Daar was de bijzonder snelle twee met stuurman van Njord Koch/Bergsma die het ongelooflijke presteerde om het scher pe baanrecord nog te verbeteren en alle sterke Duitsers en Tsjechen volkomen weg te roeien. Zelfs het roemruchte Nereus-duo Wartena en Castelijn moesten zonder par don het onderspit delven voor het Leids geweld. Van niet minder allure was de strijd tussen Blaisse/Veenemans en het zo enorm strijdlustige duo Boelen en Enters van Wil lem III. Het unieke gebeurde dat twee Nederlandse ploegen elkaar elke centime ter betwistten ver voor het veld van alle 2eer respectabele buitenlandse ploegen. Na twee nederlagen waren zondag Boelen en Enters dan eindelijk waar ze moesten zijn. Kennelijk in een veel betere conditie dan de eerst sedert kort weer samenroei- ende Nereus-ploeg Blaisse/Veenemans. Zij kwamen in de beslissende eindstrijd beslist veel lucht en energie te kort en moesten de eer dan wel aan het Willem III duo laten. Een duidelijk bewijs dat de langduirge intensieve training van de kern ploeg goede resultaten gaat afwerpen in zo'n afmattend toernooi. Ook bij de dubbel tweeën waren de land genoten, Bots en Alwin, vooraan. Alwin, thans naar de boegplaats verhuisd, blijkt zich hier beter te kunnen ontplooien. Bots een jonge onervaren skiffeur zonder repu tatie, uit het goede hout gesneden blijkt zijn ideale partner te zijn. De combinatie Bots/Alwin deed dan ook wel bijzonder van zich spreken. Het maalde elke .tegen stand van de aanwezige groten zoals de Franse kampioenen Duhamel en Monne- reau, Ciocoi/Lario (Roemenië) en Hïghy/ de Meulemeester, zonder pardon weg. De tijd, 6.35.6 was bijzonder snel onder deze omstandigheden. Het hoofdnummer van de „Koninklijke" wedstrijden vormt steeds de strijd van de jonge achten met als inzet de ISA-beker. Weer eens werd het een Amsterdamse aangelegenheid. Onder het goedkeurend oog van de deftig geklede senaat in een wat wankel rijtuig sloegen de Amsterdam se studenten hun slag. Proteus en Triton delfden hier het onderspit. De Nereus- ploeg roeide een tijd van 6.00.2. Slechts een tiende seconde langer dan de Duitse roeimachine „Wedau" in het oude num mer nodig had. De Wedau-ploeg, een com binatie van acht stoere Duitse knapen, maakte heel korte metten met het wat ramelende Leidse Njord en de staatsama- teurs van Roemenië en Tsjechoslowakije. Zij gingen gedrieën roemloos onder. En dan te bedenken dat er in Duitsland nog zeker drie sterkere achten moeten zijn dan het hier optredend Wedau-circus. Dames Bij de dames op de korte baan werd de gebruikelijke felle strijd waarbij vooral de Roemeense dames wel heel sterk voor de dag kwamen. Het dames-duo Sprangers/ Brans Willem II/Poseidon is misschien de enige Nederlandse ploeg voor een fi naleplaats bij de Europese kampioenschap pen. In de overige internationale nummers zag wel Argo kans de acht te winnen maar hier was geen sterke tegenstand van oos telijke landen. Ook voor Het Spaarne waren er weer Nereus heeft het nummer de jonge acht met overmacht gewonnen. Na afloop kwamen de roeiers handen tekort voor de felicitaties. enkele aardige successen. Het dames-duo Fuhri Snethlage/Leeuwenberg behaalde een opmerkelijke zege in de dubbel twee door met ruim verschil te winnen van Nau tilus en de Hoop. Bij de gladde vier jon gens was er een hoopvolle zege van vier vechtlustige Haarlemmers. Bram van Zan ten zat het ook deze keer, na zijn omslaan- avontuur twee weken geleden, niet mee: Hij moest met een vierde plaats genoe gen nemen. Voorts won het Spaarne twee aardige stijlnummers bij de dames. Onze „zware mannen" Cees van Weet en gewichtheffer-kogelstoter Piet van der Kruk waren ongenaakbaar met 15.53 en 15.13 meter, terwijl ook de springnummers Nederland winst opleverde. Henk Evers won het hinkstapspringen met 14.72 en Leo de Winter kwam uitgerekend met zijn al lerlaatste sprong to 7.34. De debutant, de 1500- meter-loper Joop Keizer en de twee oudjes, Joep Delnoye en Fons Veldhuizen, zorgden echter voor de verrassingen van de middag. Veldhuizen en Delnoye liepen vederlicht naar een tweede en derde plaats op de 10 en 5 km; (resp. 30.44.8 en 14.30.8) terwijl Joop Keizer van Atletika (Amster dam) zijn persoonlijk record op de 1500 me ter met een magnifieke verrichting van 3.51.1 met maar liefst 6.9 seconde, verbe terde, hetgeen tevens de bese Nederland se jaarprestatie betekende. Fred van Herpen, weer terug na een zware blessure, kon tegen het geweld van Reske en de Belg Pennewaert niet op en Marius Bos moest zich eveneens tevre den stellen met een derde plaats op de 400 meter horden, in de goede tijd van 53.7 sec, tegenover de Belg Geeroms, die overi gens met 51.5 het Belgische record scher per stelde. Een pluim verdienen katapultspringers Servee Wijsen en Fred Krikke. Weliswaar komen zij internationaal nog lang niet mee maar 4.20 en 4.00 is toch een weelde die Nederland lang niét heeft gekend. Aan de negatieve zijde van de balans staan de prestatie van Jan Romani, die vijfmaal de ring overtrad en daarom de ronde ijzeren bal maar voor zich neerlegde, zodat 7.37 tenminste een punt opleverde en, het lopen van Henk Snepvangers, Dirk de Bruin en Harry Jansen terwijl ook Jan van Uden nog lang niet aan zijn oude vorm toe is. Bij een clubontmoeting in Zaandam heeft de Beverwij kse atlete Corrie van Wijk zaterdag opnieuw het Nederlands re cord kogelstoten verbeterd. Ze bereikte bij haar eerste poging een afstand van 15.22 meter, ruim boven de 15 meter dus, die als limiet voor deelname aan de Olympische Spelen is gesteld. Op de zesde van deze maand had Cor rie van Wijk het Nederlands record op 14.74 meter gebracht. Bij jeugdatletiekwedstrijden op het sportpark Adrichem in Beverwijk heeft de zestienjarige Amsterdamse atlete M. Klaasen Bos de honderd meter gelopen in 12,2 sec. Bovendien werd zij eerste bij het verspringen met een sprong van 5.71 meter. Aan de jeugdatletiekwedstrijden namen dertien ploegen deel, zowel bij de jongens als bij de meisjes. Bij de meis jes werd Sagita eerste. DEM uit Bever wijk eindigde met twee ploegen als ze vende en achtste en Suomi uit Velsen werd elfde. Het Haarlemse Holland ein digde op de twaalfde plaats. Van de jongensteams waren de ploegen van AAC het sterkst. De Amsterdammers eindigden op de eerste twee plaatsen voor Holland, dat derde werd. Suomi was acht ste en DEM negende.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 14