Buitenlanders beginnen bloembollen van eigen bodem aan te bevelen WilmS floet Aardbeien-Bridgetoernooi in Beverwijk weer goed geslaagd Havenberichten Goede slagprestaties konden slechte start niet goedmaken HST GASFORNUIZEN Loendersloot Automobilist uit wagen geslingerd In de vishal en op zee Terrasvogels nam verdiend revanche Bisschop van Roermond in ziekenhuis Jim Richards won de Scheldebeker Lekke olieleiding fataal voor Clark Hoe de duiven vlogen BUNGALOWTENTEN Illi MAANDAG 29 JUNI 1964 Sporthuis n.v. Onder de invloed VOOR GOEDE HAARVERZORGING OOK ZONDER AFSPRAAK Kwaliteit van aardbeien door regen verminderd MR f Rooswijk verloor verrassend van PSV Noord-Rhodesië wijst Italiaanse journalist uit Dan Gurney zegevierde 260.- 360.- 299.- (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Nog in het verborgene begint de strijd om de bloembollen in de Euromarkt op te laaien. Nederland staat aardig geïsoleerd met zijn teeltbeheersende maatrege len. Deze week hebben wij de moeilijkheden mooi getekend gezien. In het Duitse Tuinbouwblad „Der Deutsche Gartnerbörse" sond een artikel onder de kop „Duitse tulpen beter dan hun naam". De Duitse broeiers worden daarin opgewekt de in Duitsland geteelde tulpen te kopen. In het Nederlandse bloem bollenvakblad „De Hobaho" is aandacht gewijd aan een rapport van het bureau van het Produktschap voor Siergewassen, gericht aan het bestuur, waarin wordt uiteengézet, hoe de Nederlandse teeltbeheersende, lees beperkende, maatregelen in de E.E.G. kunnen worden gehandhaafd. In Engeland propageert men al jaren de eigen bollen. In het Duitse artikel wordt gesteld, dat Nederland een goed klimaat voor de teelt van tulpen kan hebben, Duitsland behoeft daarvoor niet onder te doen. Bovendien is daar grond genoeg om bollen te gaan te len. En de schrijver constateert: „De vast stelling, dat men hier een niet gering aantal specialisten uit Holland aantreft, bewijst, dat zij niet alleen om de goede lucht en de Rijnwijn hun domicilie hier hebben gekozen". De schrijver voorziet een voortdurende uitbreiding van de tul penteelt in Duitsland en noemt zelfs een aantal rassen, die het telen beslist waard zijn. Het zijn de beste broeisoorten, die wij op het ogenblik hebben! Het bureau van het PVS heeft een over zicht samengesteld van de voordelen, die in het verleden zijn bereikt door een zeer verdoorgevoerde ordening van de teelt. Daar men eerst verkoopt en dan pas oogst, heeft de verkoop een sterk specula tief karakter. In het verleden is gebleken, dat de produktie zich sneller kan uitbrei den dan de afzet. Daarvan zijn ongelukken gekomen door overvoering van de mark ten. Een gevolg daarvan waren afwerende maatregelen in het buitenland. Deze zijn ondervangen door de Nederlanders, die de teelt beperkten en de eventuele over schotten gezamenlijk opkochten en vernie tigden. i De kwekers kregen een bepaalde mi nimumprijs uitgekeerd, zodat zij de bollen niet voor weinig of niets behoefden ver kopen. De buitenlandse afnemers werden beschermd door minimumexportprijzen, zodat zij bij een Nederlandse overproduk- tie niet konden worden overstroomd met zgn. goedkope naoffertes. Dat alles heeft zeer nuttig gewerkt. In de jaren van schaarste, die door de teeltbeperking en slechte oogsten zijn ontstaan, zijn de ver koopprijzen hoog opgelopen. De minimum exportprijzen zouden bij een overproduktie heel wat lager liggen dan de verkoop prijzen van dit moment. De kans op lagere na-offertes is nu ook aanwezig. De Europese Commissie begint zich met die gehele teeltregeling te bemoeien en doet er al aanvallen op. Het bureau van het PVS is in het geweer gekomen en heeft het Verdrag van Röme nog eens uit- Advertentie Castle Florida 1964 van het Franse' fabrikaat Raclet, in 5 verschillende maten, vanaf 435.tot 615. Uit voorraad leverbaar. Bezoekt onze showroom. Alles voor uw kampeersport. Breestraat 158 - Beverwijk Telefoon 0 2510 - 23854 Zondagavond raakte een personenauto die met grote snelheid over de Duin en Kruidbergerweg tussen Santpoort en Drie huis in een van de bochten in een slip. De wagen schampte een boom, boorde door een hek en kwam in een weiland tot stil stand. De bestuurder, een twintigjarige stuurman uit IJmuiden bleek onder invloed van sterke drank te verkeren. Hij werd uit de auto geslingerd maar liep wonder boven wonder geen noemenswaardig let sel op. Een van de inzittenden, een twin tigjarige inwoner van Maastricht moet ge wond in het Antoniusziekenhuis te IJmui den worden opgenomen. Twee vrouwelij ke passagiers respectievelijk 21 en 16 jaar oud en afkomstig uit Tilburg en Amster dam kwamen met de schrik vrij. De auto werd ernstig beschadigd. De stuurman is op het hoofdbureau van politie in Velsen opgesloten. Advertentie DAMESKAPSALON Lange Nieuwstraat 471 Telefoon 8166 - na 6 uur 8768 De aardbeienveiling die zaterdag in Be verwijk is gehouden was wat de aanvoer en de prijzen betreft heel wat beter dan die van de week tevoren. Overigens was het jammer dat de aardbeien het vele re genwater dat in het begin der week geval len is niet goed hebben kunnen verwerken. Er zat heel veel rot tussen. De aanvoer bedroeg 4000 manden. Voor de eerste soort werd van 4,30 tot 5,60 per slof betaald. De tweede kwaliteit bracht van 3,40 tot 4,50 per mand op. De aanvoer moest in zijn geheel door de binnenlandse markt worden afgenomen. geplozen. Daarin komt een artikel voor, waarin de nationale ordeningen in zekere zin zo worden beschermd, dat een land géén Europese maatregel behoeft te ac cepteren, als die geen waarborgen biedt voor het handhaven van de werkgelegen heid en de levensstandaard. In dit bloem- bollengeval kan Nederland door invoerhef fingen zelfs de invoer van bloembollen be moeilijken! Daardoor zou het niet attrac tief zijn voor buitenlandse kwekers om hun overschotten in het Nederlandse systeem van opkoop te doen. En daarmede zou een van de moeilijkste problemen van de maatregelen, het meeprofiteren van de opkoopregelingen, zijn ondervangen. Het is een mooi stuk werk en de moge lijkheden zullen door dit bureau worden uitgewerkt. Desnoods tot in het Europese Hof van Justitie zal men doorvechten. Het bestuur van het PVS en de Commissie van Bijstand is het daarmede wel ongeveer eens. Voorzover de buitenwacht dat ge merkt heeft uit de besprekingen. Het Ne derlandse blöembollenvakblad noemde het stuk knap werk, maar het is steriel. Het trekt een vergelijking met de Comecon. „Deze communistische E.E.G. is bijna ge storven aan de uitschakeling van de wilde, bruisende, alles gevende en alles nemen de dynamiek van het egoïsme. Het gok- element ontbreekt". Aldus dit blad. En in het Duitse blad, een voorlichtings orgaan, wordt een uitbreiding van de cul tures daar verwacht, staan de rassen aan gegeven, die van goed inzicht getuigen, en de Nederlandse specialisten zijn er grote bedrijven gaan stichten of zijn net als in Frankrijk, Denemarken, Engeland zeer gevraagde cultuurchefs. „Het bureau" adviseert de Commissie van Bijstand en het bestuur van dit pro duktschap. De Commissie is het raadge vend lichaam van het bestuur. Er zitten in beide nogal wat lieden, die de pensioen gerechtigde leeftijd ver hebben overschre den. Zij hebben niet het inzicht van de heer Middelhuis, die met zijn 62ste jaar durfde bekennen, dat deze tijd zijn tijd niet is. Jongere mensen met andere in zichten moesten zijn plaats gaan innemen. De sier-A.O.W.-ers blijven. De maatregelen zijn juist gebleken, on danks alle fouten die er aan kleven. Ze worden echter ondergraven door de teel ten in het buitenland en de druk van de Europese Commissie, die tot ongewenste concessies gaat leiden. Het PVS wil er nog niet aan. Voor de negentiende maal werd zondag in het Kennemer Theater te Beverwijk het Aardbeien-bridgetoernooi gehouden. Ook nu was de organisatie in handen van „Sans Atout". Meer dan tweehonderd deel nemers uit het gehele land dongen naar de prachtige wisselplaquette. Alle groeps winnaars gingen met een slof aardbeien naar huis. Namens het gemeentebestuur heeft wet houder F. W. Kaebisch het bridgetoernooi geopend. Voorzitter Ph. van Groningen deelde mee dat de familie Wortman uit Groningen de prijs kreeg voor het verst komende koppel. Bij loting werd de schil dersbuurt uit Zaandam aangewezen als de grootste deelnemende vereniging. Het toernooi had een vlöt verloop. Direct na afloop konden de uitslagen bekend worden gemaakt. De verenigingsprijzen waren voor 1. Amsterdamse Bridgeclub Amsterdam 229 p.; 2. Sans Atout 1, Beverwijk 196 p.; 3. Schildersbuurt Zaandam 183,5 p.; 4. Gooi- ers, Blaricum 172,5 p.; 5. Sans Atout 2, Be verwijk 162,5 p. De VVV-prijs, een prijs voor de hoogste score, viel ten deel aan het echtpaar Meij er dit Amsterdam met 43,5 p. De groepsprijzen werden als volgt ver deeld: Groep 1: 1. GerdingForchau 41,5 p., 2. mevr. DuisenbrachtVan der Horst, Utrecht 35 p. Groep 2: 1. Van der Kolk Welage, Sans Atout 37,5 p.; 2. KoekWa genvoort, ABC 36 p. Groep 3: 1. Scharff Onderwater, ABC 40 p.; 2. Lindeman Van Benthen 38 p. Groep 4: NubeKas pers, ABC 39 p.; 2. HoekstraVan der Bend, Zaandam 34,5 p. Groep 5: 1. Van der KolkStaartman, A'dam 37 p.; 2. Maren- goHaros, A'dam 35,5 p. Groep 6: 1. echt paar Koopman, Heemskerk 40 p.; 2. Tee- sinkDe Haan, Voorburg 39.5 p. Groep 7: 1. WolfGroenier, ABC 41,5 p.; 2. echt paar Heer, Zaandam 34.5 p. Groep 8: 1. echtpaar Meijer, ABC 43,5 p.; 2. Wassing Schermer, Wormer 34,5 p. Groep 9: 1. echtpaar Vader. Zandvoort 41 p.; 2. dames HemstraCitroen, A'dam 35,5 p. Groep 10: 1. ManSchouten. A'dam 42.5 p.; 2. LeesbergHilbers, Beverwijk 33,5 p. Groep 11: 1. echtpaar Meester, A'dam 40 p.; 2. PluggeKloots, Haarlem 36 p. Groep 12: 1. dames MeijerZonneveld, Haarlem 38 5; 2. fam. Geuzenbroek, Haar lem 36,5 p. In de laatste twee groepen kwamen 10 koppels uit wardoor er drie prijzen waren. Groep 13: 1. fam. Laas, Alkmaar 69 p.; 2. Bakker—Winter, Noordwijkerhout 62,5 p.; 3. HoogstraSpoelder, Hengelo 48 p. Groep 14: 1. echtpaar Witteveen, Den Haag 65,5 p.; 2. KerkvlietVan Kampen, Noord wijkerhout 63 p.; 3. LeeuwenbergFoeken, A'dam 63 punten. Jr .iliji; è- oil,! j; ilsBHH lp# ijjlfi i'r 'i' ijjjjjji ■riliil Aanvoer van maandag Maandagmorgen werden in IJmuiden door 52 vaartuigen 7.830 kisten vis en 620 stuks gladde kabeljauw en 20.000 kilo gram tong aangevoerd. Hierbij waren 1.980 schelvis, 320 wijting, 160 schol, 340 haring, 520 makreel, 1.700 schol, 50 tarbot, 450 varia, 900 roodbaars en 120 kantjes jonge haring. Prijzen van maandag Per kilogram in guldens: tarbot 3,303, heilbot 3,803,60, grote tong 7,016,56, groot middeltong 4,714.55, kleinmiddel tong 4,824,61, tong I 5,855,64, tong II 5,66—5,49. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 134, grote leng 73. Per 10 stuks: gro'te kabeljauw 114104, middel kabeljauw 4945. Per 50 kilogram: grote schelvis 6561, kleinmiddel schelvis 42—40, schelvis I 46 41, schelvis II 30—10, gul I 65—46, gul II 50—36, gul III 22—7, koolvis I en II 23, groot en middel schol 5347, kleinmiddel schol 4838, schol II 3222, schol III 23 16, schar 2823, gestripte wijting 2615, dichte wijting 8,108, tarbot 190120, griet 9664, tongschar 8578, haring 29 18,60, makreel 18,209, roodbaars 2518, leng I 32, long 27, horsmakreel 4,60. Aanvoer Scheveningen In Scheveningen werden maandagmor gen aangevoerd 400 kisten schelvis, 150 wij ting, 80 gul en kabeljauw, 1.000 haring, 550 makreel, 100 schol en 400 kg tong. VrUdag kwamen in IJmuiden aan: Tantalus, Londen; Bram, Delfzijl voor Zaandam; Kupawn River, Freetown; Nascence, Greenwich voor IJmuiden; Iris Clausen, Dublin; Lisa Jensen, Karlshamn; Nordlicht, Grimsby; Lone Bres, Grangemout voor IJmuiden; Texelstroom, Huil; Hinde, Londen; Hada 2, Londen; IJstroom, Ports mouth; Maaskade, Hull; Anu Rouen voor IJmui den; Baku, Londen; Hoe Vinces, Londen; Rone, Norrköping; Europa, Swansea; Lizard, Leixoes; Strinda, Londen; Imme Oldendorff, Stettin voor IJmuiden; Memnon, Gent; Alcetas, Hamburg; Neth Coast, Newcastle. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Kreon, Fuchal; Zuiderkerk, Lissabon; Uje, London; At lantic, Londen voor IJmuiden; Lisa, Hamburg; Gazelle, Rochester: Archangelskles, Gent voor Zaandam; Bara, Bilkenhead voor IJmuiden; Lone Bres, Stroemstad voor IJmuiden; Staff an, Malmö; Waalborg, Delfzijl voor Zaandam; Iris Clausen, Lübeck; Reint, Hamburg; Eastwood, Sunderland voor Velsen; Jean E, Londen; Nax- cence, Greenwich voor IJmuiden; Dahomeykust, Rouen; Karna, Odense voor IJmuiden; Gruno, Londen voor IJmuiden; Despatch, Ipswich; Montferland, Las Palmas; Ravenstein, Antwer pen; Santa Rosa, St. Thomas; Herm, Kopen hagen; Rijnstroom, Hull; Lapwing, Londen voor IJmuiden; Tantalus, Bremen: Zondag kwamen in IJmuiden aan: Harrogte, Goole; Ladon, Parbo; Essen, Antwerpen; Van- nessa, Halmsted; Berkelstroom, Grangemouth; Idanel, Boston voor Zaandam; Hado Swansea; Trim, Antwerpen; Ask, Oxelosund; Blisworth, Dagenham; Minos, Kopenhagen; Armar, Ham burg; Flevo, Aarhus; Ine, Bremen voor IJmui den; Kulmerland, Antwerpen; Cavelier de la Salle, Nantes; Camroux 3, Londen; Mutua Fides, Par; Brinio, Vasbilot; Wilma Franck, Leningrad. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Rheinstahl, Narvik; Grebbestroom, Shoreham; Vliestroom, Londen; Solny, Prioli; Unden, Aarhus; Nero, Roenne; Onu, Helsinki; Triton, Funchal; Najade, Rotterdam; Castor, Vejle. f Maandag kwamen in IJmuiden aan: Mathilde Bolten, Baie Comeau; Chemitank 1, Bremen; Aria, Mantyluoto; Neder Rhone, Antwerpen; Tottensund, Kristinestad voor Velsen; Marjan, Aberdeen, voor Zaandam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). SLEEPVAART Zeeland, 29/6 verwacht in Bizerta, Tunesië van Barcelona. Jacob van Heemskerck, 28/6 600 mijl ozo van Bermuda onderweg met „Newhill" naar Syra, Griekenland. Willem Barendsz, 28/6 100 mijl oost van Barcelona onderweg met ,,Sea Le vel" van New Orleans naar Vado, Italië. Gronin gen, 28/6 gestationeerd in Engels Kanaal bij Lands End. Gelderland, 28 juni aangekomen Christobal, Panamakanaal onderweg met zuiger HAM 208 naar Sydney. Titan, 28 juni 275 mijl oost Madeira onderweg met vier bakken van Rouen naar Warri, Nigeria. Cycloop, 28 juni werkzaam te Cotonou, Dahomey: Junior, 28 juni werkzaam in Marseal Brega. ln Eindhoven heeft Rooswijk een ver rassende 3-2 nederlaag geleden tegen PSV, dat zijn eerste punten binnenhaalde in de eerste klasse A.. De Velsenaren hadden weinig tjjd voor de noodzakelijke war- ming-up, omdat zij pas één kwartier voor de aanvang op het PSV-veld arriveerden. Het is wellicht hieraan te wijten, dat de start van de pupillen van coach Tromp zwak was. In de eerste innings sloeg Terzano de bal op het werpen van Hofkamp (met de goede werpersresultaten: 6-2-2) tussen het tweede en derde honk. Doch de samenwer king tussen de kortestop en eerste honk- man Klesser faalde, waardoor Terzano het eerste honk bereikte. Frans Kooimans beoordeelde als tweede honkman een ge slagen bal van Wijnands verkeerd. Beide honklopers scoorden door slecht veldwerk van Rooswijk (2-0). In de tweede innings liep PSV door een fout van Kooimans nog verder uit toen Hilberink thuis kwam (3-0). Rooswijk kwam in de derde innings terug. Honig sloeg een fraaie twee honkslag op Ri chardson (7-3-3). Zijn goede voorbeeld werd gevolgd door Doornbos. Alle honken (met één man uit) kwamen vol toen Kooi mans via een veldfout op het eerste honk kwam. Werper Richardson gaf Rooswijk het ene punt door de volgende slagman (Hofkamp) een vrije loop te geven (3-1). Rooswijk kwam op 3-2 in de vijfde in nings. Kooimans kwam weer op de hon ken en bereikte het derde honk door een honkslag van achtervanger Cees Heinen. Een doorgeschoten bal betekende 3-2, om dat de snelle Kooimans hiervan profiteer de. In de laatste innings kwam openings slagman Doornbos nog met een honkslag op de honken en bereikte het derde honk, maar verder kon Rooswijk in deze wed strijd in de brandende zon niet komen, omdat de slagprestaties de slechte start niet konden goedmaken. In Santpoort-Zuid heeft Terrasvogels een verdiende revanche genomen op Kenne- merland voor de nederlaag in een zeer on plezierige uitwedstrijd, waarin twee Ter- rasvogelsspelers ernstig geblesseerd raak ten. Het talrijke publiek zag de mannen van coach Cees Herkemij, die bijgestaan werd door de Amerikaanse assistentcoach Dave Arkel, een 6-2 overwinning behalen na een spannende strijd met attractief honkbal. Tot aan de zevende innings was het nog gelijk (0-0), hoewel de „birds" toch wel LOESAKA (Noord-Rhodesië) (AP). De Italiaanse journalist Guistino Facione is Noord-Rhodesië uitgewezen. Facione is vroeger"een van de vertegen woordigers van de ex-president van Ka- tanga, Moise Tsjombe, in Noord-Rhodesië geweest. De bisschop van Roermond, mgr. P. Moors, is zondag, toen hij op weg was naar Geleen, onwel geworden. Mgr. Moors is in een ziekenhuis te Sittard ter obser vatie opgenomen. De toestand van mgr. Moors is niet ver ontrustend. enkele goede scoringskansen hadden. In de zevende inning scoorde Terrasvogels twee punten toen een tweehonkslag van Herke mij en honkslagen van Kolkman en Rijke er in resulteerden dat Rijke en Herkemij (door een opot'feringsstootslag van Van Berkel) de thuisplaat bereikten (2-0). In de gelijkmakende slagbeurt kwam Kenne- merland naast Terrasvogels. Op werpen van Disselköter (11-0-4) kwamen Dick Hoek (veldfout) en Niemeyer (honkslag) op de honken. Een fraaie honkslag van De Jong deed beide honklopers de thuis plaat bereikten (2-2). Maar in de achtste innings werd Kenne- merland definitief naar de nederlaag ge speeld. Pinch-hitter Pellemans en Hoef- smit gaven twee rake klappen in het rechtsveld, terwijl Thoolen alle honken vol deed lopen. Matchwinnaar werd Kolkman, die met een tweehonkslag Pellemans en Hoefsmit over de thuisplaat bracht (4-2). Rijke werd op het eerste honk uitgemaakt, maar bracht Kolkman op het derde honk. Playing-coach Herkemij gaf een goede op- offeringsstootslag, waardoor Kolkman de stand op 6-2 kon brengen. In de laatste innings scheen Kennemer- land nog gevaarlijk te worden. K. Hoek plaatste op Disselköter een tweehonkslag maar verder kon Kennemerland niet meer komen. De gezamenlijke Kennemerland- verdediging kreeg de werpersresultaten: 4-0-11. Vooral de 11 honkslagen spreken boekdelen over de verdiende overwinning van Terrasvogels. Op het zogenoemde kleine strand van IJmuiden is zaterdagavond een damesvoetbalibedstrijd gespeeld tus sen de vertegenwoordigende elftallen van de str andvereniging en „De Schelp" en „Het kleine strand'". Het was een geanimeerde ontmoeting waarin de dames erg hun best deden voetbal te spelen. Die van het kleine strand waren het produktiefst. Zij scoorden vier doelpunten waartegen over De Schelp-dames er slechts twee konden stellen. De wedstrijd stond onder leiding van een officiële scheidsrechter, de heer Akkerman. De traditionele wedstrijd om de Schelde beker de oversteek van de Westerschel- de van Breskens naar Vlissingen is zaterdag gewonnen door de 24-jarige Am sterdammer Jim Richards. Twee jaar ge leden werd deze Zwemlustzwemmer 2de achter de Bredanaar Hans van Hemert en had toen niet ten volle van de stro mingen geprofiteerd. Ditmaal trok hij zich in het geheel niets aan van de vloed- en even later van de eb-stroom. Hij zwom in rechte lijn de Schelde over. De enige die hem dit na deed was Jan van Schijndel. Deze eindig de dan ook als tweede. Hans» van Hemert zwom zoveel mogelijk met de stroom mee, maar verspeelde daarmee kostbare secon den en kwam niet verder dan de derde plaats. Tijd van Jim Richards was 1.03.53.9. Het vorig jaar zegevierde Judith de Nijs in 1.01.34.6. De Robbenzwemster verblijft momenteel jn Amerika. De uitslag was: héren: 1. Jim Richards (Dolfijn) 1.03.53.9; 2. Jan van Schijndel (SNA, Den Haag) 1.04.07.0; 3. Hans van Hemert (Surae, Breda) 1.04.49.0; 4. Peter Hatfield (Gr.-Br.) 1.04.50; 5. R. Gruppe- laar (Njord, Haarlem) 1.05.10; 6. Bob Wal ter (DJK) 1.05.23. Dames: 1. Elly Gray (Gr.-Br.) 1.12 33; 2. Marjorie Breuker (Surae) 1.15.11. De Amerikaanse autocoureur Dan Gur- nev heeft in Rouaan met een Brabham Climax de Grote Prijs van Frankrijk voor formule I-renwagens, de vierde wedstrijd tellend voor de wereldtitel der coureurs 1964, gewonnen. Op de tweede plaats ein digde de Britse B.R.M.-rijder Graham Hill en derde werd de Australiër Jack Brabham met Brabham. Het begon zo goed voor Jim Clark. On danks een lek in de olieleiding van zijn Lotus, die vlak voor de! start werd ge constateerd, was hij als eerste weg. Heel snel had hij al een twintigtal meters voor sprong op zijn naaste concurrenten Gur ney en de Britse Ferrari-rijder John Sur- tees. Na vijftien ronden lag hij zelfs al zo'n 12 seconden voor. In de 30e van de in totaal 57 af te leggen ronden (een to taal afstand van 372,894 km) bleek het defect aan de olieleiding echter zo groot, dat Clark een pitstop moest maken. De Amerikaan Dan Gurney nam de lei ding over en alhoewel Clark met 'n welis waar zwaar rokende Lotus nog probeerde de strijd voort te zetten, moest hij zijn pogingen in de volgende ronde staken en gaf hij op. Gurney wist zijn eerste plaats tegen de hevige aanvallen van Graham Hill en Jack Brabham te verdedigen en finishte als winnaar, terwijl Graham Hill, nog juist een seconde vóór de Australiër over de eindstreep joeg. De uitslag luidt: 1. Gurney (V.S.) met Brabham Coventry Climax, de 372,894 km. in 2 uur 6 min. 49,1 sec. (gemiddeld 175,042 km./u.), 2. Graham Hill (G.B.) met B.R.M. 2.08.13 (174,495 km./u), 3. Jack Brabham v (Austr.) met Brabham 2.08.14 (174,476 km/u), 4. Peter Arundell (G.B.) met Lotus 2.08.59, 5. Richie Ginther (V.S.) met B.R.M. 2.10.01; op één ronde: Bruce Maclaren (Nw. Zeeland) met Cooper. Na de grote prijzen van Italië, Neder land, België en Frankrijk luidt de stand in de competitie om de wereldtitel cou reurs 1964: 1. Jim Clark 21 pnt., 2. Gra ham Hill 20 pnt, 3. ex aequo: Ginther en Arundell, beiden 11 pnt., 5. Dan Gur ney 10 pnt., 6. Jack Brabham 8 pnt., 7. Bruce Maclaren 7 pnt., 8. John Surtees 6 pnt. Een van de eerste foto's van de nieuwe Franse kernbommenwerper Mirage IV (links) die in de lucht wordt voorzien van brandstof door een tankvliegtuig (C 135 F) van Amerikaanse makelij. (Telefoto) Advertentie ETNA met thermometer en afdekplaat DORDRECHT met glasruit NESTOR MARTIN met ther mostaat Pelgrim, Junker en Ruh, Küppersbusch. Alle fornuizen zijn ook geschikt voor aardgas. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 De Velsense postduivenhoudersvereni- gingen namen dit weekeinde deel aan een wedvlucht van Chateauroux (Frank rijk) af over 665 kilometer. De lossing van de duiven geschiedde bij zuidoosten wind om 6 uur. Door het warme weer en de noorderwind werden geen hoge snelheden bereikt. De voornaamste resultaten in de verschillende verenigingen luiden als volgt: „De snelvlieger", IJmuiden. Gelost wer den 133 duiven. Eerste duif van W. Rem mers om 17.19 uur. Laatste prijsduif 19.33 uur. Uitslag: W. Remmers 1-30, S. Voet en zoon 2-3-8-16-18-25, F. Schaap 4-7, C. Zwanenburg 5,10-17,24, J. v. d. Kammen 6-26, F. de Boer 9-12-15-20-22, A. Ham 11, B. Visser 13-19-1x29, Jac. Broek 14-21, F. Reker 23, Joh. Broek 24, W. Rolvink 27, K. Klepper 28, C. Boender 31, R. Jung 32, 33. „Het Atoom", Velsen-Noord: Gelost 61 duiven. Eerste duif P. Schoone 17.14 uur. Laatste prijsduif 18.56 uur. P. Schoone 1—2, D. v. d. Linde 3—10, Ph. F. Mar- tinus 49, T. Abbink 57, J. Asjes 6, F. Vos 8, D. Stapper 11, L. Veldt 12. „De Bonte Duif': Eerste duif P. Ver schuren 17.09 uur. Laatste prijsduif 19.32 uur. P. Verschuren 125—6, E. Klinge 3413, A. Verduin 710, Sj. Heis 8—17—21, G. van Zutphen 9—16—19, J. Kaldebach 111420, Joh. Swart 12, J. Minneboo 1518. „IJmuiden". Gelost 68 duiven. Eerste duif D. Koffeman 17.28 uur. Laatste prijs duif 20.00 uur. D. Koffeman 14, ,J. Eel- sing 25, G. v. d. Struik 310—1314, P. Hoekstra 68, F. Piers 7, J. de Waard 9, A. J. Waal 11, A. Voetman 12—15—16, H. Exalto 17. „Oranje Nassau", IJmuiden. Gelost 50 duiven. Eerste duif A. de Waard 17.32 uur. A. de Waard 19, A. Broek 2, J. Ulehake 311, G. Duin 4, H. de Weers 5, J. van Sikkelerus 6101213, J. Ver burg 7, Chr. Prins 8. „Snelle Wieken", Santpoort. Gelost 100 duiven. Eerste duif E. Gorter 17.09 uur. Laatste prijsduif 18.40 uur. E. Gorter 1—6—9—23, M. Janssen 2—3—13—19, K. Bouwer 416, G Brouwer 51222, C. Korthouwer 710, C. van Duin 8, A. C. Tabernal 11, A. Tervoort 14, H. Koks 15, J. Hoogzaad 17, A. Tabernal 1820, J. van Kooten 21, C. Koks 24. De postduivenhoudersvereniging „De IJmonden" (zaterdagvliegers) nam met 55 duiven deel aan een wedvlucht van St.- Quentin af over 306 kilometer. De lossing geschiedde om 6.15 uur. Eerste duif was van Verduin om 11.09 uur. Laatste prijs duif 11.20 uur. Uitslag: Verduin 1, v. d. Scheer 25, Van Slooten 3, Knapen 4678, Schafstall 9, v. d. Zee 1011. Insluipers. In de nacht van zaterdag op zondag hebben insluipers bezoeken ge bracht aan vier dicht bij elkaar gelegen woningen in Buitenveldert in Amster dam-Zuid. Zij kwamen de woningen binnen via openstaande balkon- of tuin deuren. De buit bedroeg ruim 2000. Op het terras van American in Am sterdam verdween een gouden sigaret tenkoker van 1800 toen de eigenares zich even omdraaide om met een vrien din te praten.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4