Continental Illinois neemt belang in Overzeebank Voorzitter CBTB ligt niet wakker om grondprijzen - DE BEURS - Midden- en Kleinbedrijf verliest nog meer terrein Vragen in Kamer over Vastgoedfonds Nederland B Saldo van ruim een half miljoen in juni Brazilië krijgt uitstel van betaling Vakcentrales willen eigen bouwbedrijf Schilders vragen compensatie voor hogere AOW-premie Omzet Blijdenstein met 11 omhoog Trekking premielening Den Haag 1952-2 Haringleverantie aan Sovjet-Unie CSM investeert dit jaar 10 min Waarborgfonds Middenstand Mogelijkheden in nieuwe wijken SCHEEPVAARTBERICHTEN Hogere uitkeringen voor minder validen Minister wil geld terug van Nijmegen Oudste drukkerij van Amsterdam gefuseerd Kort economisch nieuws Aandelenuitgifte De Auto Financier Havenverkeer van Amsterdam 15 top-punt van hollandse helderheid! DONDERDAG 2 JULI 1964 FINE CHAMPAGNE V. SAINT MARTIAL TRIOMPHE DU COGNAC Spaarbank in juni AMSTERDAM De zaak-Belvoir Ford V- De Continental Bank International, een In New York gevestigde dochtermaatschap pij van de Continental Illinois National Bank and Trust Company of Chicago, heeft een belang van 10 percent verworven bij de Nederlandse Overzee Bank (N.O.B.) in Amsterdam. In deze transactie, die op dinsdag 30 juni haar beslag heeft gekre gen, is verwerkt de verkoop door de N.O.B. van nominaal f 2 miljoen aandelen N.O.B., die in de balans per 30 september 1963 nog voorkwamen als „eigen aandelen in tijdelijk bezit". In haar verslag over 1961-'62 heeft de N.O.B. voor het eerst melding gemaakt van het feit dat zij een pakket van haar eigen aandelen had overgenomen, waar van zich per balansdatum nog nominaal 4 miljoen tijdelijk in eigen bezit be vond. In de loop van 1962-'63 werd 2 mil joen van die aandelen weer geplaatst. Thans zijn derhalve de nog resterende eigen aandelen in tijdelijk bezit ongeveer tegen beurskoers verkocht. De Continental Illinois is de grootste bank in het midden-westen van de V.S. Naar grootte is zij de 15de op de wereld ranglijst met een zichtbaar eigen vermo gen van 368 miljoen dollar en een balans telling van 4500 miljoen dollar. In het aan knopen van nauwe banden met financiële instellingen overzee door deelneming in het kapitaal, ziet de Continental Illinois een aantrekkelijke vorm van internationale expansie. Deze zienswijze stemt geheel overeen, volgens het communiqué, met die van de N.O.B., met behoud van de nationale zelf- Advertentie standigheid kunnen aldus ten volle de voordelen van internationale vervlechting worden verkregen, zoals ook blijkt uit de ontwikkeling van de relaties der N.O.B. met Zuid-Afrika. Zoals bekend, streeft de N.O.B. er naar om, met behoud van de banden met de Nederlandse Bank van Suid-Afrika beperk, haar belang bij deze instelling te verminderen. Daartegenover heeft de bank van Suid-Afrika sedert 1961 een deelneming in het kapitaal verwor ven van de N.O.B., die thans ruim 15 per cent daarvan uitmaakt. De inleggingen bij de Nutsspaarbank Haarlem bedroegen in juni 6.974.025 en de terugbetalingen 6.462.292, zodat het spaarsaldo 511.733 beliep. Het spaartegoed bij de Nutsspaarbank steeg gedurende het eerste half jaar van 1964 met een bedrag van ƒ7.322.332 en bereikte per ultimo juni een totaal van 115.311.555. Het aantal spaarders nam in dezelfde periode toe met 3.631 tot een totaal van 115.620. PARIJS (DPA). Gisteren is in Parijs tussen de „Club van Den Haag" en ver tegenwoordigers van de Braziliaanse re gering in beginsel overeenstemming be reikt over de wijze van betaling van de Braziliaanse buitenlandse schulden. De overeenkomst moet nog worden goedge keurd door de regeringen van de betrok ken landen, waar onder Nederland. Overeengekomen werd dat voor zeventig percent van de in 1964 en 1965 vervallende Braziliaanse handelsschulden met middel lange looptijd uitstel van betaling zal wor den verleend. De wijze waarop herfinan ciering en consolidering van de schulden lal plaatsvinden zal worden vastgesteld in bilaterale onderhandelingen tussen Bra- lilië en de betrokken landen. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier lelden in Amsterdam luiden: Engeld pond 10.00 0.18; Amerikaanse dollar 3.603.64; Canadese dollar 3.32'/:3.3Vh, Belgische frank (100) 7.34— 7.29, Franse frank (100) 73.8574.35, Duitse mark (100) 90.8091.30, Zweedse kroon (100) 70.0571.05, Deense kroon (100) 52.0053.00, Noorse kroon (100) 50.25—51.25, Zwitserse frank (100) 83.85—84.35, Ita liaanse lire (10.000) 57.25—59.25, Oostenrijkse schil ling (100) 14.01—14.11, Portugese escudo (100) 12.62 —12.77, Spaanse peseta (199 gr. coup.) 6.01—6.16. Drs. R. Zijlstra, voorzitter van de Ne derlandse Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond, ligt niet wakker als een boer bij de Reeuwijkse plassen kans ziet zijn grond voor 32.000 per hectare te ver kopen. Grond krijgt in een andere bestem ming dan de landbouw nu eenmaal een grotere waarde. Hij vindt het alleen jam mer dat de boer die hogere waarde niet altijd in handen krijgt. Daarom verdient het naar zijn mening aanbeveling dat boe ren die weten of vermoeden dat hun grond bestemd is voor stadsuitbreiding, wegen- of havenaanleg of recreatie, hun belangen laten behartigen door een ver trouwensman, die inzicht in de markt moet hebben. De grondprijs was een van de onder werpen die drs. Zijlstra vandaag in zijn openingsrede op de algemene vergadering van zijn bond te Winschoten aansneed. Hij beschouwde de inflatie als een heel be langrijke oorzaak van de stijging der grondprijzen, maar de hoofdoorzaak ligt toch bij de bestemming van de grond. Is dat een landbouwkundige bestemming, dan zal het met de prijzen zo'n vaart niet lopen. Uit recentelijk bekend geworden cij fers blijkt dat deze prijzen in het tweede halfjaar van 1963 niet noemenswaard zijn gestegen in vergelijking met het eerste halfjaar. Gemiddeld zijn ze sinds de afschaffing van de Wet vervreemding landbouwgron den met ongeveer vijftig percent omhoog- gegaan en thans is in bepaalde gebieden eerder een daling dan een stijging te con- De drie vakcentrales en de drie bouw arbeidersbonden bestuderen de mogelijk heid van een eigen bouwbedrijf. Dit heeft de vice-voorzitter van het N.V.V,, de heer A. Kloos, op een gisteren in Amsterdam gehouden afscheidsreceptie van de vorige week gepensioneerde voorzitter van de Al gemene Nederlandse bouwbedrijfsbond, de heer C. Brandsma, meegedeeld. De heer Brandsma is voorzitter van deze studie commissie. De vice-voorzitter van het N.V.V. gelooft dat met een bouwbedrijf van de vakbewe ging een nieuwe impuls kan worden ge geven aan de zo gewenste structuurwij zi ging van het bouwbedrijf in ons land. En kele jaren geleden begon de N.V.V.-bouw- arbeidersbond reeds met een studie over de mogelijkheden van een eigen bouwbe drijf. Het A.N.B.-congres had daartoe op dracht gegeven. In een later stadium werd het N.V.V. erbij betrokken, maar men wenste aan de studie een nog bredere ba sis te geven. Daarom werden de andere vakcentrales en de bouwarbeidersbonden ook uitgenodigd in de studiecommissie zit ting te nemen. Wanneer het eindrapport klaar is, weet men nog niet. Dat zal naar verwachting nog wel een jaar duren. De centrale van Schilderspatroonsorga nisaties in Nederland (schilderspatroons- centrale) heeft in een brief aan de leden van de commissie voor de middenstand van de Tweede Kamer verzocht een oplos sing te zoeken voor de lastenverzwaring van 2,4 percent die een verhoging van de A.O.W. en A.W.W. per 1 januari 1965 voor zelfstandige ondernemers in het midden- en kleinbedrijf met zich meebrengt. Zij verzoekt de commissie naar compensatie middelen te zoeken. De centrale wijst erop, dat de onderne mers met een inkomen van rond 12.000 een lastenverzwaring van 350 tot f 380 per jaar krijgen, zonder dat daartegen over compensatie van enige betekenis staat. De verlaging van de inkomstenbe lasting volgt pas later en daarvan is, al dus de centrale, niet gezegd, dat ze in evenredigheid staat tot de verzwaarde bijdrage voor de A.O.W. en A.W.W. stateren. Het probleem in de landbouw sector ligt eerder bij de pachter, die bij verkoop van het bedrijf de gestegen grond prijs niet kan betalen. De C.T.B. heeft de Tweede Kamer dan ook gevraagd het continuatierecht, dat is het recht van de pachter om ook na verkoop van het be drijf pachter te blijven, tot acht a tien jaar te verlengen. Aan het opnieuw invoeren van prijsbe- heersing zou onherroepelijk een soort dis tributiesysteem naar persoon, instelling en bestemming vast, en om deze en ande re redenen heeft het bestuur van de C.B.T.B. zich verklaard tegen het initia tief-Wetsontwerp Vondeling, dat de grond onder de werking van de prijzenwet wil brengen. In de jaarvergadering van Blijdenstein- Willink heeft de voorzitter, de heer A. J. Blijdenstein, meegedeeld dat de omzetten over het eerste half jaar van 1964, in ver gelijking met dezelfde periode van 1963, met 11 percent zijn gestegen. Een voor spelling van de resultaten van 1964 kon niet worden gegeven, aangezien een aantal factoren nog niet bekend is. Bij de trekking van de 2% percent pre mielening Den Haag 1952-2 is de premie van 50.000 gevallen op nummer 168956. Twee premies van 10.000 vielen op de nummers 168498, 190408. De volgende tien obligaties viel een premie van 1.000 ten deel: nr. 135207, 146405, 151303, 152266, 168537, 169773, 171274, 171994, 177394, 181043 en vijf premies van 500 op de nummers 100073, 114461, 125331, 162097, 167005. Ten slotte lootten 482 niet hierboven genoem de obligaties uit met 150 elk. De Nederlandse Maatschappij „Reders vereniging voor de Nederlandse Zeevisse rij" en de „Alunion Vereniging Prodin- torg" in Moskou hebben een contract ge sloten voor de levering van haring aan Rusland. In de maanden augustus tot de cember zullen in totaal vierduizend ton haring aan Rusland geleverd worden. Met deze levering is een bedrag gemoeid van ruim drie miljoen gulden. Met ingang van vandaag is de koers van af gifte van de 5Vt'ln pandbrieven, serie L, Frieseh- Groningsche Hypotheekband N.V. gesteld op 99"/». Verplichte uitloting 4 pet per jaar. Door automatisering en investeringen in arbeidsbesparende machines heeft de n.v. Centrale Suiker Maatschappij in de afge lopen twee jaren de loonstijgingen volledig kunnen opvangen en het bestuur heeft goede hoop dit ook in het lopende boekjaar wel weer zal lukken. De investeringen zullen in het per 30 september aflopende boekjaar 1963/64 die van 1962/63 aanzien lijk gaan overtreffen. Door de directie werd in de jaarvergade ring een bedrag genoemd in de orde van grootte van 10 (v.j. 6) miljoen. De onderhandse leningen ad 12,5 miljoen, die nog op gunstige voorwaarden zijn ge sloten, worden voldoende geacht om de financieringsbehoeften te dekken. Over de resultaten, die tot dusver zijn behaald kon het bestuur nog niet veel mee delen. Wel werd verklaard dat, in tegen stelling tot vorig jaar, niet te veel moet worden gerekend op belangrijke baten uit hoofde van prijsstijgingen op de wereld markt voor suiker, gezien de recente prijs ontwikkelingen. Voor de chemische sector moet met een klein verlies rekening wor den gehouden. De omschakeling van de Wester Suikerraffinaderij dreigt een lange zaak te gaan worden. Een groot deel van de produktie van Wester zal worden over gebracht naar de bietsuikerfabrieken, ter wijl voor het ontruimde deel van de Wes- terfabriek naar andere doeleinden wordt omgezien. De gevormde voorziening van 2,5 miljoen acht het bestuur een reële post tegenover de verwachte omschake- lingsverliezen bij Wester. Advertentie INTERNATIONALS WEDEROM HOGER De internationale waarden hebben voor de derde achtereenvolgende beursdag koersverbeteringen te zien gegeven. AKU maakte hierop echter een uitzondering. Dit fonds had direct bij de opening van aan bod te lijden waardoor de koers daalde van 473 tot 471, tegen een voorgaande slotkoers van 4741L Later op de middag nam het aanbod in de AKU-hoek toe waaruit bleek dat ook de beroepshandel zich van deze stukken ontdeed. De handel werd ruim. De koers zakte in tot 465 om daarna licht te herstellen. Aanwijsbare redenen voor de flauwe stemming in de AKU-hoek waren niet aanwezig. De overige internationale waarden noteerden boven het voorgaande slotniveau. Vooral Hoogovens lagen vast in de markt op 632, na een opening .op 628. Dinsdag reeds steeg dit fonds 5V2 punt tot 626%. De vaste stemming voor Hoogovens wordt toegeschreven aan het gepubli ceerde gunstige bedrijfsnieuws. Philips boekte een halve gulden koeswinst op 153.60. Unilever, gesteund door de vaste Als niet bijzondere maatregelen worden getroffen om de ontwikkeling in voor het midden- en kleinbedrijf in gunstiger banen te leiden, valt te voorzien, dat dit in de toekomst nog meer terrein aan het groot bedrijf zal verliezen. Deze conclusie wordt o.m. getrokken uit ervaringen, die de Stichting Algemeen Waarborgfonds voor de Middenstand in de loop der jaren in een aantal winkelcentra heeft opgedaan en waarvan zij in haar jaarverslag over 1963 gewag maakte. De buurtwinkelcentra zijn, aldus het verslag, in het algemeen voor het midden- en kleinbedrijf 'n niet omstreden domein, het neemt daarin dus een zeer sterke po sitie in. Het verzorgingsgebied, dat door deze centra wordt bestreken, is in het al gemeen te klein voor de omvangrijke ves tigingen van het grootbedrijf. In de wijk centra, die een veel groter verzorgings gebied bestrijken, neemt het grootbedrijf een relatief sterke positie in. De positie van het grootbedrijf is sterker en die van het midden- en kleinbedrijf dus relatief zwakker, al naar gelang het wijkwinkel- Centrum groter is en meer allure heeft. In tegenstelling tot wat wel eens wordt aangenomen, is vooral in grotere wijkcen tra met name de positie van het zelfstan dig leyensmiddelenbedrijf vaak zwak. Als voornaamste factoren, die in het nadeel van het midden- en kleinbedrijf werken wordt o.m. genoemd het tekort aan onder nemers, die voldoende capaciteiten bezit ten om grote zaken met succes te kunnen leiden, de te geringe financiële draag kracht, te hoge huren en gebrek aan in vloed op de wijze waarop en de vorm Het lid van de Eerste Kamer, de heer Polak (P.v.d.A.) heeft de minister van financien schriftelijk gevraagd, of recen te persberichten, waarin de emittenten van vastgoed-participatiebewijzen van het vastgoedbeleggingsfond „Nederland" wor den beschuldigd van minder fraaie mani- puaties ter zake van de uitgifte van be doelde participatiebewijzen waar zijn. Is het waar, zo vraagt het kamerlid, „dat een drietal Nederlandse bankinstellin gen vertegenwoordigd in de raad van bijstand van genoemd beleggingsfonds geruime tijd onderhands grote aantallen participatiebewijzen aan zich zelf tegen een vastgestelde, zeer lage koers heeft doen uitgeven, welke stukken tezelfder tijd ter beurze zouden zijn doorverkocht tegen aanzienlijk hogere en gedurig op lopende prijzen, welke stijging werd ver oorzaakt, doordat door de kopers een claim-emissie werd verwacht en beschik bare kwartaalsberichten over de werkelij ke gang van zaken, resp. over deze emis sie, zouden zijn achtergehouden, of althans in onvoldoende mate aan het publiek be schikbaar zouden zijn gesteld?" De heer Polak vraagt verder, of het waar is, dat de Vereeniging van den Effec tenhandel, wellicht vanwege haar anti cipatie of vermoeden van dergelijke ma nipulaties, terecht langdurig heeft geaar zeld alvorens opneming in de offiieële beursnotering van deze participatiebewij zen goed te keuren, doch tot tegen de emittenten te nemen sanctiemaatregelen niet is gerechtigd?" „Is het voorts waar, dat door dergelijke praktijken die het gezag van het bank wezen ondermijnen, nog te meer in deze tijd, nu het streven naar concentratie op het onderhavige terrein tot resultaten leidt, en die de bona fide beurshandel in opspraak brengen een betrekkelijk groot aantal kopers op ernstige wijze en voor lange tijd is gedupeerd?' „Indien dit alles waar is, wil de minister dan meedelen, of en, zo ja in hoeverre, door hem afdoende maatregelen kunnen en zullen worden bevorderd, ten einde dergelijke misbruiken in de toekomst te gen te gaan?", aldus vraagt de heer Polak. Acmaea p. 1 Curagao naar Punta Cardon. Aegis 1 van Amsterdam naar Funchall. Adara 1 te Rotterdam. Agamemnon 2 te La Romana verwacht. Alcor 1 van Kaapstad naar Port Elizabeth. Algol 1 van Genua naar Port Said. Almdijk 2 ten anker rede Colombo. Alnatik 1 van Rotterdam naar Hamburg. *Alwaki 2 Das Island verwacht. Amerskerk 1 te Rotterdam. Amstelsluis 2 van Aden naar Denemarken. Angolakust 2 te Amsterdam. Aristoteles 1 te Amsterdam. Arkeldijk 2 te Hamburg. Bengkalis 1 van Belawan naar Penang. Breda 1 van St. Nicolaas naar Port au Prince. Caltex Delft-1 pass. Singapore naar Pladju. Caltex The Hague-t 1 van Karachi naar Bandar Mashur. Caltex Rotterdam-t 1 van Sidon nè Rotterdam. Camerounkust 1 rede Lagos. Camphuys 1 te Lorenzo Marques. Castor 1 van Lissabon naar Santo Domingo. Ceres 1 te Amsterdam. Cirrus (weerschip) 2 te Amsterdam. Dahomykust verm. 2 van Rouen naar Dakar. Diogenes 2 te Valparaiso. Doelwijk p. 1 Gibraltar naar Rotterdam. Doris 2 van Guanta naar Carupano.. Eemhaven 2 te Khorramshar verw. Eemland p. 1 Ouessant naar Bremen. Forest Hill p. 1 Takoradi naar Bonny. Fravizo 1 van Hallstanas naar Rotterdam. Friesland 2 Singapore verwacht. Ganymedes 1 van Georgetown naar Paramaribo. Geestland 1 van Roseau naar Dominica, Geeststar 1 van Preston naar Birkenhead. Goeree 1 te Novorossisk. Giessenkerk 3 te Beira verwacht. Gorredijk 2 te Antwerpen verwacht. Grebbedijk 1 van Tampa naar Mobile. Guineekust 2 te Abidjan. Gulf Swede 1 30 mijl no Algiers n. Antwerpen. Hathor 2 te Hamburg. Hilversum p. 1 Wight naar Hamilton. Johannes Frans 1 van Balbao naar Callao. Kaap Hoorn l van Leixous naar Curagao. Katendrecht 1 van Damman naar Kuwait. Katsedijk 4 te Vera Curz verwacht. Kinderdijk 2 te Le Havre verwacht. Kosicia-t 2 te Hamble verwacht. Koudekerk 1 te Rotterdam. Kreeft p. 1 Ouessant naar Port Etienne. Kreon 1 van Funchall naar Trinidad. Laarderkerk 2 te Rotterdam. Ladon 1 van Amsterdam naar Hamburg. Leto 1 van Duluth naar Marseille. Maaskerk 2 te Marseille verwacht. Marathon 30 te Rotterdam. Marathon 1 van Rotterdam naar Antwerpen. Medon 1 te Amsterdam. Memnon 1 van Amsterdam naar Hamburg. Minos 2 te Kopenhagen. Mississippilloyd 1 of 2 te Calcutta verwacht. Mijdrecht 2 van Augusta naar Constanza. Neder Eems 1 van Barcelona naar Lissabon. Neder Rhone 2 van Amsterdam naar Yokohama. Noordwijk 1 van Rio de Janeiro naar Rotterdam. Oberon 1 te Hamburg. Oranje 1 van Port Everglades naar New York. Peperkust 2 van Amsterdam naar Hamburg. Phlidora-t p. 1 Bizerta naar Banias. Polydorus 1 pass. Gibraltar naar Port Said. Prins Frederik Hendrik 1 van Montreal naar To ronto. Prins Maurits 1 te Istanbul verwacht. Prins Willem van Oranje 2 van Rotterdam naar Antwerpen. Prins Willem V 1 van Montreal naar Londen. Randfontein 2 te Lorenzo Marques verwacht. Riouw 1 van Marseille naar Genua. Roepat 2 te Auckland verwacht. Seinelloyd 1 van Rotterdam naar Hamburg. Sirrah 2 te Galveston verwacht. Sommelsdijk 1 van Le Havre naar Antwerpen. Spaarnekerk 2 te Tripoli verwacht. Statendam 1 van Sauthampton naar New York. Stad Zwolle 1 van Cherbourg n. Hampton Roads. Statendam 1 te Southampton. Steven 1 van Rotterdam naar Antwerpen. Straat Clement 1 van Port Louis naar Port Eli zabeth. Straat Cook 1 van Penang naar Trincomlee. Straat Cumberland 2 te Kaapstad verwacht. Straat Fremantle 1 van Tema naar Cotonou. Straat Magelhaen 1 van Singapore n. Hongkong. Straat Malakka 1 van Port Gentil naar Pointe Noire. Telamon 1 van Puerto Plata naar Bltimore. Utrecht 2 te Beyrouth verwacht. Van Linschoten 1 van Bangkok naar Singapore. Van Riebeeck 3 te Mambasa verwacht. Van Waerwijck 29 van Shanghai naar Hongkong. Vasum-t 3 te Tabangao verwacht. Waardrecht 1 van Le Havre naar Port Said. Willem Ruys 2 te Casablanca verwacht. Willemstad 2 te Barbados verw. Woensdrecht 2 te Kaapstad verwacht. Wonosari 1 van Rotterdam n. Marseille-Sydney. World-Hill 1 van Singapore naar Geelöng. Zaanland p. 1 Kp Verdische eilanden. Zeeland 28 van Labuan naar Jesselton. Zonnekerk 1 te Beira verwacht. waarin de door de planologen ontworpen projecties worden gerealiseerd. Voorts zegt het verslag dat 1963 in het teken heeft gestaan van de groeiende sa menwerking tussen het grootbedrijf en midden- en kleinbedrijf ten aanzien van de stichting van belangrijke winkelcentra in de nieuwe woongebieden. De vestigingen van de grootbedrijven zijn de magneten die het publiek aantrekken, een grote zuig kracht hebben en daardoor van grote be tekenis zijn voor de economische moge lijkheden van het winkelcentrum als ge heel, en daarmede in aanzienlijke mate ook voor die van de afzonderlijke bedrij ven. Anderzijds zijn het de zaken van het midden- en kleinbedrijf, die aan de winkel centra de noodzakelijke „body", de ge varieerdheid en voor een groot deel de sfeer moeten geven, terwijl zij tevens moeten zorgen voor de noodzakelijke spe cialisatie en voldoende keuze- en verge lijkingsmogelijkheden. De samenwerking, die thans groeiende is en allengs concre tere vormen begint aan te nemen kan, aldus het verslag, een omwenteling be tekenen in de wijze, waarop binnen het kader van de planologische projecties de winkelcentra wórden gerealiseerd. In verband met de huurverhoging heeft de minister van Maatschappelijk werk, me vrouw drs. J. F. Schouwenaar-Franssen, de maximum uitkeringen op grond van de tijdelijke bijstandsregeling voor minder validen met ingang van 29 juni 1964 voor personen van 21 tot 30 jaar verhoogd tot 28,80 per week en voor ouderen tot 40,30 (te vermeerderen met de premies voor vrijwillige en aanvullende ziekenfondsver' zekering). De wetten buitengewoon pensioen 1940' 1945 en zeelieden-oorlogsslachtoffers wor den behoudens goedkeuring der Staten Generaal eveneens aangepast. Ook de uitkeringen op grond van de algemene oorlogsongevallen-regeling (A.O.R.) zullen in verband met de huurverhoging worden verhoogd. De rijksgroepsregelingen voor oorlogs slachtoffers en voor gerepatrieerden vol gen de huurverhoging automatisch. De minister van Financiën wil van de gemeente Nijmegen 124.000 terug van de f 175.000, die in 1955 als voorschot op de oorlogsschadevergoeding van huize Bel voir zijn toegekend. Het café Belvoir werd in september 1962 door de bezetters in brand gestoken en de gemeente zou het later als schouw burg hebben bestempeld teneinde een ho gere uitkering te krijgen. De ex-ambtenaar Henry van Mill be schuldigde de gemeente Nijmegen van fraude hetgeen tot een onderzoek leidde De zaak werd in juni 1963 door mr. Maris, officier van justitie in Den Haag, gesepo neerd. Minister Witteveen heeft nu de definitie ve schadevergoeding vastgesteld op 51.000 De gemeente wil bij de Kroon in beroep gaan. De oudste drukkerij van Amsterdam te weten Van Munster's Boekdrukkerij is ge fuseerd met drukkerij 't Koggeschip. Bei de drukkerijen zullen zelfstandig naast el kaar blijven voortbestaan. Na het wegvallen van een grote order (het weekblad Textilia) kwamen moeilijk heden, onder andere met het personeel, dat bijna in zijn geheel wegliep. Van Munster's Drukkerij werd in 1769 op gericht. Het bedrijf zag al een aantal ja ren uit naar een geschikte fusiepartner. slotkoers voor dit fonds in Wall Street, verbeterde ruim een gulden tot 144.20. Kon. Olies plus vijftig cent op 160.40. Ogenschijnlijk begint de handel in de hoofdfondsen wat op te leven. VERHANDELDE FONDSEN 1 juli 30 juni Totaal 432 418 Hoger 143 (33,1%) 142 (34,0%) Lager 187 (43,3%) 191(45,7%) Gelijk 102 (23,6%) 85 (20,3%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K-U470-472 gl Hoogovens 632-635 Kon Olie161,00-162,00 Philips 153,20-154,00 Unilever 144,20-145,00 gl «-» Stemming: Vast. VOORBEURS VAN HEPEN Slot lste tijdv 2 de tijdv. A.K-U469%-472 gl 470 Hoogovens 638-640 gl Kon. Olie162,50-163,20 162,70 Philips 154,00-154,30 154,10 Unilever 145,00-145,40 145,20 Vorige slotkoers A'dam Rubber. H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij. Koll Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver Bezit v 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkei's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker - Gelder Kon. Pgp Gist Spir.f. oKn Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch Indola Kon. Zout-Ketjen Muller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thomassen Dr Ver Machinefabr Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billito- Mij. II Aluminium Ltd.. American Motors Anacorida Bethlehem Steel. Cities Service... General Motors. Kennecott Copper Republic Steel. Shell Oil U.S. Steel 113% 1497/s 466 126,50 633% 153,45 144,— 746% 160,30 10811 68,— 144 133Vs 245 129% 203,50 111, 231, 509,50 135,— 379% 327 338 305 596% 422 225 1170 775 $79% 930 1.65 329 346 429 340 446 869% 299% 346% 52,90 202 660 186 441% 205% 970 435 31% 15% 44% 36% 70% 87% 83% 4411 48% 57% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET Wall Street heeft het tweede halfjaar ingezet met een forse koersstijging over de gehele linie. Men sprak van de beste beursdag van 1964. Kooplust bestond er met name voor staalwaarden, maar ook auto's, sporen, tabaksfondsen en elektro nische waarden kwamen flink hoger af. Sommige koperwaarden en luchtvaart fondsen stelden teleur. Van de 1.346 ver handelde fondsen waren er 725 hoger, 341 lager en 280 sloten onveranderd. De omzet steeg tot 5.320.000 shares tegen 4.360.000 shares donderdag. De Dow Jones indices industrie 838,08 6,56), sporen 215,79 (4- 2,23) en openbare nutsfondsen 144,09 0,69). De N.V. Uitgeversmij IE. E. Kluwer te Deven ter bestaat 75 jaar. Dit feit zal op 3 juli in de Stadsschouwburg worden herdacht. Dinsdag 7 juli zal bij Van Doorne's Automo bielfabrieken de 50.000ste vrachtwagen van deze onderneming van de montageband komen. De 8e expositie Zelfbediening zal van 15 tot en met 20 mei 1965 in de Irenehal van de jaarbeura te Utrecht plaatsvinden. De Auto Financier heeft besloten over te gaan tot de uitgifte van 115 aandelen B van nominaal i.000 a pari met claim recht. Vijf oude aandelen geven recht op toewijzing van één nieuw aandeel. De nieuwe aandelen delen voor de helft in de resultaten over 1964. In de maand juni zijn in de hoofdstede lijke haven aangekomen 701 zeeschepen (1.931.300 brt) en vertrokken 702 schepen (1.729.758 brt.).

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15