Australische finale Wimbledon: Fred Stolle tegen Roy Emerson Okker/Groenman bleven baas over Crookenden/Ebbern Politie in Bunnik verspreidt signalement van de tipgever KBNT Kwartfinales bereikt in de Haarlemse tennistitelstrijd Noor Terje Pederson veroverde wereldrecord speerwerpen Nederlanders stelden teleur in de Benelux-formatie Veroordeling in Zuid-Afrika Russische wapenleveranties aan Indonesië gehandhaafd Alphenaar TITELHOUDER MCKINLEY UITGERANGEERD Koningin bezoekt Mytylschool in Utrecht Duitse jongens stelen in Hoek van Holland De aanslag op Rudy Beets Kosmos-34 draait om de aarde Franse douaniers beletten het blussen van brand A. Kool verlaat Julianaschool DONDERDAG 2 JULI 1964 19 Electronische orgels Ontlastende verklaring voor Karl Silberbauer 1 KENT met het nieu we MICRONITE filter verzekert u van het beste evenwicht tus sen filterwerking en zuivere, zachte smaak Hoe beter het filter... hoe zachter de smaak KRUISWEG 47-49 HAARLEM EMINENT 40 vanaf 1995.— Overtuigende zege van wielrenner Zuiderduin Indonesië toch naar 1 okio 3000 meter hindernis. De tengere atleet BIJNA PET-FIGUUR Russische (verborgen) verleiders: „Luister naar Voice of America Voor het tweede achtereenvolgende jaar is Fred Stolle erin geslaagd de grote Wim- bledon-finale te bereiken. Bijna tweeën eenhalf uur heeft de lange 25-jarige Australiër nodig gehad om titelhouder Chuck McKinley uit de Verenigde Staten met 4-6, 10-8, 9-7, 6-4 te verslaan en daar mee revanche te nemen voor de nederlaag, die hg 364 dagen tevoren in de finale van 1963 had geleden. In de eindstrijd van vrijdag komt Stolle tegenover zijn landge noot Roy Emerson, die in een prachtig duel met een adembenemende 76 minuten vergende tweede set met 6-3, 15-13, 6-0 van de Duitser Wilhelm Bungert won. Ook dit resultaat betekende wraak voor een neder laag van vorig jaar, toen Emerson door Bungert in de kwart-finales (in vijf sets) werd verslagen. van beiden een servieegame verloren tot de stand 7-7. Het setpoint voor Emerson werd toen weggewerkt, twee nieuwe wer den door Bungert weggeslagen op 11-10, maar in de 28ste game van deze historische set werd de zoveelste dubbele fout Bungert noodlottig. In de derde set lukte hem daar na niets meer. De dag werd op baan 1 afgesloten met een verrassende en bijzonder goede over winning van het Nederlandse gemengd- dubbel Tom Okker-Trudy Groenman op de sterke Nieuwzeelands-Australische combinatie Ian Crookenden-Robyn Eb- bern. Tom en Trudy wonnen met 3-6, 6-3, 8-6 en plaatsten zich daarmee voor de vierde ronde, waarin zij op papier in het Zuidafrikaanse paar Phillips-Mary Fourie geen sterke tegenstanders schijnen te heb- onze landgenoten door de service van Crookenden heen en daarmee was het pleit beslecht: 7-6. Heel snel kwam Okker daar na op zijn service op 40-15. Beide match points zag hij echter verloren gaan, de laatste door een simpele volley in het net. Het derde matchpunt zou tenslotte de doorslag geven. Chuck McKinley heeft met al zijn snel heid, souplesse en variatie voor elk punt gevochten als een tijger. Fred Stolle met zijn stramme, wijdbeense zeemansgang het tegendeel van de elastische speler, had be halve het fijne gevoel voor de juiste positie ook het voordeel van zijn grote actieradius op beide flanken en een tomeloze vaart in service en smash. Het waren bij beide spelers kwaliteiten van nagenoeg gelijke waarden, maar de subtiele verschillen deden de schaal naar Stolles kant door slaan. McKinley rende tussen de lijnen heen en weer, rolde door het stof van de versleten baan als een parterre-acrobaat tot hij eruit zag als een kolensjouwer, sloeg in die terrierachtige ijver nog veel terug maar toch niet zoveel, dat hij er een af doend antwoord op het overigens weinig spectaculaire powerplay van Stolle mee kon geven. Wilhelm Bungert, de niet geplaatste wonderman van twee achtereenvolgende Wimbledon-toernooien, is door Roy Emer son op snelheid geklopt. De 25-jarige Mannheimer had dit jaar nog weinig toer nooien gespeeld en voor het routinegebrek heeft hij nu de tol moeten betalen. Tussen de gemakkelijke 6-3 en 6-0 voor Emerson in de eerste en derde set speelde zich ech ter een strijd af, zo kleurrijk, zo spectacu lair en zo boordevol hoogtepunten, dat het centre court (15.000 kijkers) soms leek te barsten van de explosieve ovaties voor beide strijders. Vier maal achtereen ging Advertentie ben. Zouden de Nederlanders ook deze ronde overleven, dan komen zg in de kwart-finales uit tegen Bob Hewitt en Maria Bueno. Vooral Tom Okker heeft in deze partij weer bijzonder knap gespeeld, maar de goede steun van Trudy Groenman, zowel in het achterveld als aan het net, mag stellig niet verwaarloosd worden. Nadat Trudy Groenman in de achtste game haar service had verloren, werd het snel 6-3 voor Crookenden en Ebbern. Maar Robyn Ebbern verloor in die zelfde achtste game van de tweede set haar service en toen joeg Tom Okker de ballen op love langs zijn tegenstanders: 6-3. In derde en laatste set, waarin aan beide kanten goed werd gespeeld met mooi rallies, liep de score gelijk op met de service, tot op de service van Ebbern de doorbraak kwam. De Nederlanders kwamen op 6-5 en ofschoon daarna Trudy Groenman haar service ver loor (6-6), tekende zich toen toch reeds vaag de Nederlandse zege af. Met voor treffelijk volleren en prima returns van zowel Okker als Trudy Groenman gingen Koningin Juliana heeft vanochtend een werkbezoek gebracht aan de Mytylschool in de Johannapolder, vlakbij het Utrechtse stadion. Daarmee heeft zij een eerder ge dane belofte ingelost. Bij de officiële opning van de nieuwe school op 8 mei was ze verhinderd, maar de vorstin zegde toe op een later tijd stip een kijkje te komen nemen in deze I hypermoderne school met internaat van de Nederlandse stichting voor het gebrekkige kind, die in heel Nederland thans onge veer vijftien Mytylscholen exploiteert. Op de Utrechtse school, die al anderhalf jaar in gebruik is, worden ongeveer 120 gebrek kige kinderen verzorgd en opgevoed. Advertentie Twee Duitse jongens van veertien en elf jaar worden op het ogenblik in Rotter dam door de politie vast gehouden omdat zij ervan worden verdacht zich de afge lopen dagen schuldig te hebben gemaakt aan een vrij grote serie diefstallen in de badplaats Hoek van Holland. Volgens de kinderpolitie hebben de twee jongens, die vrijdag van hun ouderlijk huis in het Duitse Witten zijn weggelopen, van bad en pensiongasten geld en goederen ter waarde van enige honderden guldens ge stolen. Bij hun aanhouding vond men drie filmcamera's, twee werphengels, rolfilms, gevulde portefeuilles en vele tientallen an dere artikelen. Van de ouders heeft de po litie tot nu toe nog niets gehoord, ondanks naspeuringen via Interpol.' De officier van Justitie te Utrecht, ...r. W. H. Overbeek, meent dat alle mogelijkheden inzake het onderzoek naar de mysterieuze aanslag op de Utrechtse gymnasiast nog lang niet zijn uitgeput. Het onderzoek wordt met cracht voortgezet. In het middelpunt staat daarbij het motief dat de dader voor het lossen van het schot kan hebben gehad. Uit Bunnik wordt vernomen dat de rijks politie het signalement heeft verspreid van de tipgever, die bij de Utrechtse poli tie aan het bureau Tolsteegbrug aangifte deed. Men is ervan overtuigd, dat hij veel te maken heeft met de aanslag op Rudy Beets. Het zoeken is naar de eigenaar van MOSKOU (AFP) De Sovjet-Unie heeft woensdag een nieuwe satelliet, de „kosmos 34" in een baan om de aarde gebracht. Dat meldt het Russische persbureau Tass. Aan boord van het ruimvaartuig, dat in negentig minuten om de aarde draait, be vinden zich wetenschappelijke instrumen ten voor onderzoek van de ruimte. De grootste afstand tot de aarde bedraagt 360 kilometer en de kleinste 205 kilometer. WENEN (DPA) Een tuchtcommissie van de Weense politie heeft de 52-jarige inspecteur van politie Karl Silberbauer ontlast van. de beschüldiging dat hij bij zijn indiensttreding had .verzwegen in de tweede wereldoorlog lid van de Gestapo te zijn geweest. Silberbauer nam deel aan de arrestatie Frank. De Weense politieman kan zijn werk, waaruit hij vorig jaar oktober was geschorst toen zijn verleden aan het licht kwam, echter nog niet hervatten, omdat de politieleiding tegen de uitspraak van de commissie in hoger beroep wil gaan. een rode Kreidler, hij zou ongeveer veer tig jaar oud zijn, 1.80 tot 1.85 meter lang, met een blozende gelaatskleur en blond achterovergekamd haar. De gewonde gymnasiast is in de loop van het onderzoek en naarmate hij zich meer details herinnert tot de verklaring gekomen, waaraan men dit signalement kon ontlenen. Hij was in ieder geval een lange man, zo meende hij, die een ietwat „nozemachtige" indruk maakte Onafhan kelijk van zijn verklaring, is ook de indruk van de politieman, die de tipgever sprak in de nacht van de aanslag. De rijkspolitie in Bunnik heeft woens dag in het Wapen van Bunnik verschillen de mensen ondervraagd in verband met een anonieme tip. Volgens deze tip zou de gezochte zaterdagavond daar de bar heb ben bezocht, maar noch de hoteleigenaar noch de bezoekers van die zaterdagavond hadden een houvast aan dit signalèment. De vondst van een kapotte bromfiets in de bossen van Rhynauwen moet niet op zienbarend worden genoemd. Men heeft al meer van deze wrakken in struiken ge vonden, terwijl bovendien het meisje Ger- rie Floor blijft volhouden, dat de 2 man nen die zij in de nacht van de aanslag heeft gezien met de bromfiets verdwenen in de richting Utrecht KENT P. LORILLARD COMPANY U.S.A. FIRST WITH THE FINEST CIGARETTES-THROUGH LORILLARD RESEARCH KING SIZE Het toernooi om de Haarlemse tennis- titels vordert gestaag. De dames Borger- ding, Gaus, Schmeink, Beunder, Blom, v. Herwarth, v. d. Veer en Verheek plaatsten zich zonjjer noemenswaardige tegenstand voor de kwart-eihdstrijdèn van het B- toernooi. Bg de heren bereikten Vogel zang. v. Splunter, Wout, Borgerding, Graaff en v. Dinther de kwart-eindstrij den. Offers en Verkade, R. de Graaff en Nanninga zullen er nog voor moeten spelen. Borgerding had geen moeite met Kamp man en versloeg deze met tweemaal 6-1 en ook zijn clubgenoot Van Dinther kwam tegen Barten vrij eenvoudig door de twee de ronde: 6-4 en 6-2. Wout daarentegen Het zomeravondrit van de Ren- en Toer- n,~. en ,er7 land tussen Noorwegen en de Benelux heb- verenigmg „De Bollenstreek die op e bgn de Noren onder daverende ovaties van kleme Boenderparcours werd gehouden, is ruim ïo.OOO toeschouwers de leiding ge- op overtuigende wijze gewonnen door Her- n met 59V, tegen 451 /2 punten. Veer man Zuiderduin Samen met de B-klassers punten verschil dus, die op de tweede Van Leeuwen, Van Lierop en Zeldenthuis misschien iets kunnen worden ingelo- was hij met succes uit het peloton ont- en vooral de Nederlan- snépt. Nadat zijn vluchtmakkers over de beter vQor dg dag moeten komen, eindstreep waren, moest Zuiderduin nog jn het prachtige Bisletstadion zijn vier ronden afleggen en daarin wist hij stegds weer d(j Be]gen geweest, die ge zijn overgebleven tegenstanders C01 d j,ebben dat zij over kunde en door Boot, Jan Aarts, Sien van Lierop en Har-11 - Na de eerste dag van de atletiek-inter- uitstekende tijd van 14.4, waarmee hij ae eersie ua& slechts 0.2 sec. boven zijn Nederlands re cord bleef. Goed uit de startblokken geko ry Rus hadden er door pech of anderszins voortijdig een streep onder gezet - te dubbelen. De uitslag was: 1 H. Zuiderduin, 2 A. Caspers op 1 ronde, 3 M. Tjoelker, B-klas se: 1 B. van Leeuwen, 2 Harry van Lierop 3 T. Zeldenthuis, 4 J. Degenaars. C-klas I zettingsvermogen beschikken. Overigens nn„ stal een Noor, de twintigjarige student uit Oslo, Terje Pederson, de show. Hij was het, die onder gespannen aandacht van zijn sportieve landgenoten met de speer maar liefst zes maal over de 81 meter wierp. En bij zijn vijfde poging was het 3 T\ Z^enthuis, .4 J' D0eg™a*rS- id raak' met explosief geweld kegelde hij het se: 1 Rob van Lierop, 2 N. Teeuw, 3 P. wereldrecord, dat met 86,74 meter op Bemelman, 4 H. Berbee 5. B. van_Beek- lm stond van de Italiaan Carlo Lievore, Jeugdklasse. 1 G. Sanders, 2 J. Boll, 3 aan flarden De >joor, uiterst geconcen- Herman van Lierop, 4 H. Smit. treerd, kwam tot 87,12 en volgde daarmee Door Sassenheim en omstreken werd voorganger en landgenoot Eigil «en tijdrit voor de competitie om de Danielsen op zijn serie van 83,00, 81,90, „Waasdorp -trofee gehouden en daarin was I 81,39,87,12 en 82,39 meter wees erop Wim Homen de snelste. Hij reed de 33 hj. tot dg grQte favorieten jn Tokio km. in 42 nun. en 30 sec. Chris de Zwart |gt worden gerekend. Want er is nie- was met een tijd van 43 nun. en 12 sec. and d_e zplk eep constante wijze tot de snelste aspirant. P. van Duin zegevier- nrpstaties komt de bij de jeugdklassers in 16 min. en 29 deze Prestaties Komt sec. over de 11 km. Belg Roelants bleef slechts 2,3 sec. rp I verwijderd van zijn wereldrecord op de uit Opvelt die reeds dinsdagavond, direct De Indonesische minister voor sport, I vanuit het vliegtuig, naar het Bisletstadion Maladi, heeft vandaag in Djakarta ver- trok en de volgende morgen opnie w klaard dat zijn land toch zal deelnemen terrein verkende, bleef op de 1000 meter, aan de Olympische Spelen van Tokio. Vori- nadat hij als een wervelwind was vertrok- ge week nam het Internationaal Olym- I ken en de anderen ver achter zich liet in pisch Comité (I.O.C.) in Lausanne het be- 2,45 en op de 2000 meter in 5,36P sluit de schorsing van Indonesië op te een sec. ond^ tijdens zijn record heffen in Leuven (1962) gemaakte tijden, toen hij Indonesië werd in 1962 geschorst omdat met 8,29,6 het wereldrecord scherper stel- lnreisvisa geweigerd waren aan atleten uit de. In de laatste twee r°nden za e j Israel en Formosa voor de Aziatische spe- tempo iets, maar met 8.31,8 toonde hij j_._ nn Ho hiiiHiuo wprp Hranellist. vi len die in Djakarta werden gehouden. Atletiek. Tom O'Hara heeft op de Ame rikaanse kampioenschappen op de 1.500 meter gewonnen van Burleson in de Ame rikaanse recordtijd van 3.37,1, overeen komend met 3.55.1 voor de mijl. zich op de huidige wereldranglijst veruit het sterkst. Roelants heeft op zijn speciali teit nog steeds geen concurrentie van be tekenis te verwachten. Ook onze landgenoot Eef Kamerbeek deelde in het ovationale applaus. De Eindhovenaar won de 110 m. horden in de men ging hij gelijk over de eerste horden, trok vervolgens langzaam maar zeker weg van de verrassende Noor Weum en de Belg Marien, maar moest aan de finish toch nog alles geven om hen te verslaan. Weum en Marien noteerden 14.5. De Belgische ploegmakkers Lambrechts en Allonsius zorgden beiden voor goede overwinningen op respectievelijk de 800 en 5000 m. Wanneer men het lopen van deze Belgen Jseziet kunnen wij Nederlanders al leen maar verzuchten „Hadden wij zulke atleten maar Een van de spannendste nummers was de 4 x 400 m., waarin Jaap Noordenbos (ingevallen voor de geblesseerde Jacques Pennewaaert) en de Belgen Roeckaerts, Debroux en Jarry in de snelle tijd van 3.14.0 de Noren slechts met eentiende sec. van zich af konden houden. Het fenomena le lopen van de pas negentienjarige Richard Simonsson was daar niet vreemd aan. De prestaties van Luitjes en Evers wa ren teleurstellend. Beide atleten bleven on der hun kunnen. De Haagse sprinter kwam slecht uit de bocht en kon de snelle Bunaes en Simonsson niet bereiken. Ook Henk Evers verloor kansloos tegen de Noren Jensen en Paulsen. Het discus werpen werd, zonder Koch, een vaststaan de zege voor de Noren. De terreinbaas van het Bisletstadion, die de baan in een voortreffelijke staat had gebracht, vond het overigens niet zó erg dat Roelants boven het wereld record bleef. Hij had namelijk in de ochtenduren met Roelants gewed, dat hij, wanneer de Belg een wereldrecord zou lopen, zijn pet zou opeten. Zover kwam het niet, maar de Noor kreeg tijdens de race steeds meer spijt van zijn gevaarlijke weddenschap had de handen vol aan de HLTC'er Schreuder (8-6, 3-6 en 6-3) en ook Han van Splunter, die Hein Vogelzang in de kwart-eindstrijden ontmoet, l)ad tegen de Brederode-speler Kuijten drie sets nodig vóór eei zege: 2-6, 6-2 en 6-3. De Graaff en Piet/Jfc. d. Brink hielden tegen het Groenendaal-duo Muschter- Koenders het publiek tot de schemering op het park. Een spannend en aantrekke lijk duel met enkele kostbare double faults in de beslissende fase, van Koenders: 6-4, 2-6 en 10-8. Het niet te onderschatten Brederode-dubbel Möller-Verkade klopte Benner en Groenland met 6-1, 2-6 en 6-3. Hughan en Vogelzang zagen hun partij tegen Schreuder en Den Hartog geannu leerd door afwezigheid van Den Hartog. Vanavond zijn 't voornamelijk de dub belspelen die het programma vullen. De resultaten van de gisteravond gespeelde partijen luidden: B-toernooi, H.E., 2de ronde. E. Wout versl. H. Schreuder 8—6, 3—6, 6 3, H. Borgerding versl. H. Kampman 6—1, 6—1; H. v. Splunter versl. J. Kuyten 2—6, 6—2, 6—3, A. v. Dinther versl. E. Barten 6—4, 62. D E., Ie ronde: mej. v. d. Veer versl. mej. M. ter Metz 7-5, 6-3; mej. E. Borgerding versl. mej. A. Broekers 6—2, 6—3: mej. M. Blom versl. mei. H. v. d. Raadt 61, 64. T.D.: Hasslnk en Brandse versl. Spee en Bolle- man 6—2, 7—5; D. Graaft en v. d. Brink versl. Muschter en Koenders 6—4, 2—6, 10—8; Kuyten en de Graaff versl. Geunnk en Gaus 6—0, 6 1, Möller en verkade versl. Benner en Groenland -1, 26, 63. DD.: mej. Borgerding en mej. Blom versl mej. Herwarth en mej. Hurk 6—3, 6—0. G.D.: mej. Beunder en v. Splunter versl. mej. Sprengers en Groen 8—6, 6—1. C-toernooi, H.E.: Komgel versl. Hei 3-6, 6—3, 6—4; Ter Brake versl. de Jong 8—6, 6—3, Jes- surun versl. v. Schagen 5—7, 6—2, 64; v. Enge len versl. Braam 7—5, 6—0. D.E.: mej. Eizema versl. mej. Jansen 6—3, 1—b, "h.'d.: Meijer en Meininger versl. heren Weijers g36, 62; v. Mancius en Krot versl. Bolger en v. d. Welle 36, 61, 64. D D.: mej. Hurkmans en mej. Gieske versl mevr. Leenderts en mevr. Abma 6—3, 12—:ïu. mej. Wijsman en mej. Kaan versl. dames Schro der 3—6, 75, 6—4. G.D.: mej. Hoogendijk en Klein versl. mej Botman en Nelissen 6—0, 7—5; mej. Beets en Rempt versl. mej. en dhr. Weijers 6—4, 6-8, 6—4. D-toernooi, H.E.: Hoek versl. Constandse 2—6, g3 62; Roozekrans versl. de Savornin l.on- man 6—0, 6—2; Coesel versl. v. d. Berge 6—3, 63; Barten versl. Venema 62, 61; Tekelen- burg versl. Vijsma 6—2. 6—3. DE.: mej. Uitendaal versl. mej. Botman 6—1, 1_8 6—4; mej. v. Doorn versl. mej. Kranendonk 6—8] 6—2, 6—3; mej. v. d. Vorm versl. mej..Ger ritsen 9—7, 6—2; mej. C. Wesseling versl. mej. d. Giesen 6—2, 64. Terje Pederson, de nieuwe wereld recordhouder speerwerpen. De uitslagen van de eerste dag van de atle tiekwedstrijd Haarlem—Benelux heren luiden 110 meter horden: 1. Kamerbeek (Ned.) 14,4 sec.; 2. Weum (Noorw.) 14,5; 3. Marien (Belg.) 14,5: 4, Thor Christiansen (N.) 15,1. 200 meter: 1. Bunaes (N.) 21,5 sec.; 2. Simonsen (N.) 21,7; 3. Luitjes (Ned.) 21,7; 4. Noordenbos (Ned.) 21,9. 3000 meter steeple: 1. Roelants (Belg.) 8.31,8; 2. Ellefsaeter (N.) 8.52,4; 3. Sjoelle (N.) 9,04,2; 4. De Wachter (Belg.) 9.13,4. 800 meter: 1. Lambrechts (Belg.) 1.49,1; 2. Sol- berg (N.) 1.49,3; 3. De Hertoghe (Belg.) 1.49,5; 4. Pharo (N.) 1.49,9. 5000 meter; 1. Allonsius (Belg.) 13.51,8; 2. Fug- lem (N.) 13.53,4; 3. Benum (N.) 14.14,2; Moreels niet geklasseerd. Discuswerpen: 1. Haugen (N.) 56,18 meter; 2. Skautvedt (N.) 52,01 m; 3. Kamerbeek (Ned.) 46,85 m; 4. Timmer (Ned.) 46,12 m. 4 x 400 meter: 1. Benelux (Noordenbos, Reuk- hart, Debroux en Jarry) 3. 14,0; 2. Noorwegen 3,14,1. Speerwerpen; 1. Pedersen (N.) 87,12 m (nieuw wereldrecord); 2. Rasmussen (N.) 75.99 m; 3. Van Zeune (Belg.) 66,84 m; 4. Debackere (Belg.) 59,42 meter. Hoogspringen: 1. Sletten (N.) 2,meter; Hytten (N.) 1,90 m; 3. Thelssen (Belg.) 1,90 m; 4. Dengis (Belg.) 1,90 m. Hink-stap-sprong: 1. Jensen (N.) 15,60 m; 2. Paulsen (N.) 15,47; 3. Herbrandt (Belg.) 15,08 m; 4. Evers (Ned.) 14,72 m. Stand na de eerste dag: Noorwegen 59,5 pnt., Benelux 45,5 pnt. BRUSSEL Waar Franse ambtenarij toe kan leiden is dezer dagen weer een» vertoond in het Franse grensplaatsje Win- jiezele. bij Steenvoorde. Beide plaatsen lig gen ondanks hun ^Vlaamse pamen aan de andere zijde van de Belgische grens, een kilometèr of veertig zuidwest van Ostende. Op een boerderij in Winnezele was brand uitgebroken in de stallen en 'n kippenfok kerij. De brandweer van het dorp was uit gerukt en had geblust. Daarna laaide het vuur echter weer hoog op. De spuit van Winnezele weigerde toer? echter dienst. De enige hulp die kon komen was van de brandweer van Watou, dat op Belgisch grondgebied ligt aan de andere kant van de grens. De Franse marechaussee ver zocht de Belgische om de assistentie van die brandweer. Vijf minuten later waren de „pompiers" van Watou ter plaatse. Zij kwamen aangesneld langs een binnenweg zonder slagboom die anderhalve kilometer lang is. Toen gebeurde het ongelooflijke: da Franse douane eiste dat een omweg van tien kilometer zou worden gemaakt, opdat de Belgische brandweerauto dan via de of ficiële grenspost zou kunnen passeren. Nu was de Belgische brandweer „onwettig" Frankrijk binnengekomen. Nadat deze reeds een minuut of vijf aan het blussen was, werd ze gedwongen daar mee op te houden en over dezelfde weg te rug te keren. Ze zou wel weer via da grenspost mogen terugkomen. Ze is naar huis teruggekeerd maar za behoefde niet terug te komen: de kippen fokkerij en de stallen brandden uit. 12.000 kippen kwamen in de vlammen om! BLOEMFONTEIN (Reuter) Een Afri kaanse politieagent die samen met blanka politiemannen in december van het voriga jaar in Bloemfontein enkele neger-ver- dachten had mishandeld, waardoor een van hen overleed, is woensdag tot 50 rand boete of honderd dagen gevangenisstraf veroordeeld. Hij werd schuldig bevonden aan mishandeling van twee Afrikanen. DJAKARTA (AP) Er is volledige overeenstemming bereikt tussen Indonesië en Rusland over politieke en economische kwesties. Rusland zal Indonesië wapens blijven zenden. Dit werd meegedeeld in een communi qué van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken aan het einde van een bezoek van tien dagen van de eerste-vice- WASHINGTON (AP) Een sub-com missie uit de Senaat voor de toewijzingen heeft te horen gekregen, dat Russische radiohandelaars bij wijze van reclame be weren dat met hun toestellen de uitzen dingen van de Voice of America kunnen worden beluisterd. De directeur van de Amerikaanse informatiedienst Rowan, deelde dit mee, als een bewijs dat de uitzendingen van de Amerikaanse zender UI LACIlUillgCIJ. V dii UC OHUCiiivaauoG tot achter het ijzeren gordijn doordringen, worden genomen. premier van de Sovjet-Unie, Anastas Ml- koyan. Eerder werd meegedeeld, dat Indonesi* dit jaar meer wapens van Rusland zou ont vangen. De Indonesische vloot en d« luchtmacht zijn reeds grotendeels voorzien van Russische wapens. Men gelooft, dat de Russen Indonesië ook helpen bij d« aanleg van raketbases. Mikojan is vandaag uit Indonesië ver trokken. Op een persconferentie zei hij dat Indoriesië op de steun van Rusland in de strijd tegen het neo-kolonialistisch« taaleisië kan blijven reken". Na veertig jaar aan de school verbonden te zijn geweest gaat de heer A. Kool op 17 juli de Julianaschool in IJmuiden-Oost met pensioen verlaten. In het jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden-Oost zal op die dag om 20 uur afscheid van hem

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 19