J POLLE, PELLI EN PINGO Weerzien na 65 jaar voor tachtigjarige Zeeuwse AGENDA Tweede Kamer wil campus in Twente een goede kans geven TRESLONG Kort en bondig Zijlichten verplicht voor opleggers en aanhangwagens V er waterproef voor mosselen begint medio 1965 Regering handhaaft houding tegenover marihuanagebruik Toevloed van medische studenten valt (nog) mee Eigen status voor werkstudenten bij papierfabriek Kozakken mogen Duitsland niet binnen Minister zeker van meerderheid ft Twee doden in het verkeer Lagere temperaturen DONDERDAG 2 JULI 1964 Kerkelijk nieuws Haarlem V elsen-IJ muiden Scherpere actie tegen de verontreiniging van lucht en water OFFICIAL DEALER KONINGINNEWEG 44-48 Telefoon 13609 Beverwijk 25 Na 65 jaar zal de tachtigjarige mevrouw Tannetje Du Burcq-Karelse, uit Schoondij- ke in Zeeuws Vlaanderen haar vier broers, die in Rochester, N.Y., V.S. wonen, weer zien en bovendien zal zij kennis kunnen maken met ongeveer honderd Amerikaan se neven en nichten. Vandaag stapt zij te Brussel voor het eerst in haar leven in een vliegtuig naar Amsterdam, vanwaar zij met een KLM DC-8 doorreist naar New York. Vrienden van mevrouw Du Burcq hebben haar met deze reis verrast, toen zij op 10 mei van dit jaar tachtig jaar werd. Mevrouw Du Burcq heeft in Nederland geen naaste familieleden. Haar ouders en zeven broers en zusters emigreerden om streeks de eeuwwisseling naar de V.S. en Tannetje Karelse bleef als vijftienja rig meisje alleen in Zeeland achter. Haar moeder stierf tijdens de overtocht naar Amerika. Tannetje trouwde in Schoondijke met de kapper en sigarenwinkelier Du Burcq. Haar huwelijk bleef kinderloos, zodat zij, toen haar man drie jaar geleden stierf, weer geheel alleen achterbleef. Mevrouw Du Burcq is met haar tach tig jaar nog bijzonder levendig en actief. Nog steeds verkoopt zij sigaren aan haar Met ingang van vandaag geldt de ver plichting, dat aanhangwagens en opleg gers, die 's nachts op de weg rijden, zijn voorzien van zijlichten. Een uitzondering vormen de lichte 1-assige aanhangwagens waarvan de wieldruk niet meer dan 375 kg en het totaal gewicht niet meer dan het ledige gewicht van het trekkende mo torrijtuig bedraagt. De zijlichten dienen te zijn aangebracht aan de voorzijde van de oplegger of de aanhangwagen en moeten helder wit licht uitstralen naar opzij en naar voren, echter in een sector van niet minder dan 60 gra den en niet meer dan 90 graden, waarvan een zijde recht vooruit en de andere bui tenwaarts is gericht. De lichten mogen niet lager dan 60 cm. boven het wegdek en niet meer dan 15 cm. binnenwaarts van de uiterste zijden van de oplegger of aanhangwagen zijn gebracht. talrijke kennissen en verzorgt zij met toewijding haar tuin, die voor de mooiste van Schoondijke doorgaat. Tussen de mid dag staat haar huis open voor schoolkin deren, die te ver wonen om naar huis te gaan. Mevrouw Du Burcq, die nog altijd de Kadzandse klederdracht in ere houdt, wordt op haar reis naar de Verenigde Staten vergezeld door haar vriendin, me vrouw J. J. Dieleman, die ook voor haar de reis heeft geregeld. De minister van Landbouw en Visserij heeft woensdagmiddag een Zeeuwse dele gatie van burgemeesters en van het Zeeuwse mosselbedrijf (kwekers en hande laren) in audiëntie ontvangen ter behande ling van het vraagstuk van het kunstma tig verwateren van mosselen, waarmee in het gebied van de Waddenzee (Friese kust) een proef zal worden genomen. Onder handhaving van het besluit de proefneming nabij Zuricheroord te doen geschieden heeft minister Biesheuvel de delegatie verzekerd dat de proefneming alleen de biologische en technische aspec ten van de verwatering van mosselen be treft en dat het resultaat van de proef, die drie vier jaar zal duren en medio 1965 zal aanvangen, in genen dele vooruit loopt op de beslissing met betrekking tot de ves tiging van een definitieve verwaterplaats. De delegatie heeft de wenselijkheid be pleit zo spoedig mogelijk een aanvang te maken met de proefneming en met labo ratoriumproeven in Wemeldinge. Voorts heeft de delgatie er onder meer op aan gedrongen dat deskundigen uit de Mossel teelt en -verwerking in de gelegenheid worden gesteld de proeven op de voet te volgen. De minister heeft daarop mede gedeeld dat het reeds in de bedoeling lag personen die de praktijk kennen vroegtij dig in te schakelen en dat er prijs op wordt gesteld dat dezen met hun op er varing berustende adviezen het hunne zul len bijdragen tot een vruchtbare onderne ming. Beroepbaarstelling. De classis Dordrecht heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer B. E. Span, kandidaat te Dordrecht. c Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Zo merconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Solist: Richard Matuschka (cello) Minerva Theater, vandaag en vrijdag 20 u.: Snip en Snap met delen uit de nieuwe revue. Openluchttheater Bloemendaal, vrijdag 20.15 u.: Nederlands Dans Theater. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ma dame sans-gêne" 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De rebel van Napels", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Man, vrouw en het huwelijk", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mandrin, de gentleman-bandiet", 14 j. Minerva, vandaag en vrijdag geen film voorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Het meis je en de twijfelaar", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Maciste con tra de hellemonsters", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het appar tement", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van litho's van Rien Dool. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks grammofoonplaten- concert van 2122 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan). Herdenkingstentoonstelling van Sjoerd H. de Roos - letterontwerper- typograaf. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot en met 26 juli. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr. 32): Schilderijen, aquarellen en tekeningen van Pauline Zwaai en keramiek van Francine Timmers tot en met 4 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen en collages van Hans Jürgen Breuste. Tot en met 18 juli Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van beeldhouwwerken van Nic. Jonk en Arthur Spronken. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Visha] (Grote Markt): Exposities van Jules Chapon, Kees Okx. J. Ploos en aan winsten van de gemeente Haarlem. Dage lijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Schilderijen, teke ningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot 12 juli. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Linnaeushof, Bennebroek. openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken. ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met okto ber. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 26 juni). DONDERDAG 2 JULI City, 20 u.: „Klokslag middernacht". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.: Balletuitvoering lëeflingeh' Nel Rö'os'. Pieter Vermeulenmuseum, Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 3 JULI u.: „De man met de vijf pas- City, 20 poorten". Stadsschouwburg, 20 u.: „De onderwe reld slaat toe". Cultureel Centrum, 20 u.: Vergadering en discussie-avond Politiek Jongeren Con tact Velsen. Burgemeester Rjjkenspark, Santpoort, 21 u.: Concert door zanggroep en leerlin gen Stedelijke Muziekacademie uit Loke ren. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort (ook voor r.-k. bi bliotheek): 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort (ook voor r.-k. bi bliotheek): 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. De regering overweegt een ruimere en stringentere toepassing van de hinderwet ten aanzien van de lucht- en waterveront reiniging te bevorderen, zo wordt meege deeld in het verslag van het mondeling overleg tussen de commissie voor de volks gezondheid uit de Tweede Kamer en de minister van Sociale Zaken en diens bei de staatssecretarissen over volksgezond- heidsaangelegenheden. Een ontwerp-wet op de waterverontrei niging zal binnenkort door de minister van Verkeer en Waterstaat worden inge diend. In februari van dit jaar werd de raad inzake de luchtverontreiniging geïnstal leerd. Deze raad, die zijn werkzaamhe den met voortvarendheid heeft aangevan gen, onderzoekt in het bijzonder de vraag of het wenselijk en mogelijk is te komen tot een wettelijke regeling tot voorkoming en bestrijding van luchtverontreiniging. Men zal er echter rekening mee moeten houden, dat de voorbereiding van een dergelijke regeling geruime tijd zal ver gen, aldus het verslag. Bij de ruimere toepassing van de hin derwet wordt gedacht aan verdere inscha keling van de technische commissie T.N.O., het instellen van een onderzoek bij alle grote luchtvervuilers of na de laatste verleende vergunning de inrichting nog is uitgebreid of gewijzigd, verbinding alsnog van stringente voorwaarden aan reeds verleende vergunningen en intensie ve controle op naleving van de gestelde voorwaarden. Langdurig gebruik van marihuana zal tot verstoring van het gevoel van inter menselijke verhoudingen kunnen leiden en onderbreking van het gebruik tot het ontstaan van een crimineel gedrag, aldus een onlangs verschenen rapport van de commissie van experts op het gebied van verslavende middelen van de wereldge zondheidsorganisatie. Marihuana is bereid uit canabis, dat is opgenomen in de lijst van stoffen, waar op de conventie betreffende verslavende middelen van de V.N., die binnenkort werking zal treden, betrekking heeft. Als gevolg van het gebruik van cana bis wordt volgens het rapport van de commissie van experts onder anderen het gevoelen opgewekt tot hogere prestaties in staat te zijn. Hierdoor ontstaat bij de gebruiker de neiging met het gebruik voort te gaan om dit gevoel te behouden. On derbreking van het gebruik brengt echter geen lichamelijke uithoudingsverschijnse len met zich mee. Op grond van dit rapport en de bepa lingen in de conventie ziet de regering vooralsnog geen aanleiding tegenover het marihuanagebruik haar standpunt te wij zigen. Evenmin acht zij het nodig het ini tiatief te nemen tot het instellen van een internationale studiegroep, zoals tijdens het mondeling overleg met de commissie vöor de volksgezondheid1 uit de Tweede Kamer was gevraagd. Eerste-jaarsstudenten in de geneeskunde, die zich opgegevenhebben voor plaatsing op een bijzondere universiteit worden in- op een bijzondere universiteit worden i- geschreven indien zij hiertegen geen over wegende bezwaren hebben. Dit deelt mi nister Bot (O.K.W.) mede in antwoord cp schriftelijke vragen van het Tweede-Ka merlid Burggraaf (P.S.P.). De bewindsman merkt op, dat tot dus ver alleen bij de medische faculteit van de rijksuniversiteit te Groningen een groot surplus aan inschrijvingen is geconsta teerd en (nog) niet aan de beide andere rijksuniversiteiten en de universiteit te Am sterdam. Een definitief beeld valt echter thans nog niet te geven. De minister heeft geen bezwaar tegen het invullen van een voorkeurslijst door de aanstaande studen ten. Advertentie NSU-PRÜÜ Fa. E. de Graaft By de koninklijke Nederlandsche pa pierfabriek in Maastricht zal na de zo mervakanties voor werkstudenten een ei gen status worden ingevoerd. Jongelui van veertien tot negentien jaar wordt de gelegenheid geboden om drie dagen in het bedrijf te werken en de rest van de week op kosten van de papierfa briek te studeren. De studiedagen wor den voor wat de beloning betreft als werk dagen beschouwd. De richting waarin de jeugd wil studeren mag ze zelf kiezen. De papierfabriek laat de jongelui vol ledig de vrijheid voor hun eigen beroeps keuze. De K.N.P. wil met deze maatregel be reiken dat bepaalde functies in de onge schoolde sector van het bedrijf, waarvoor in de praktijk weinig belangstelling be staat, toch worden vervuld. Als men hierin slaagt biedt dit volgens de direc tie economisch voldoende voordeel om de kosten van de volbetaalde driedaagse werkweek op te vangen. In het bedrijf zijn 2300 employés werkzaam. Men denkt honderd werkstudenten te gaan aantrek ken. Sinds dinsdagavond verblijven achttien kozakken van de bekende Witrussische ruitergroep in het „Niemandsland" bij de Nederlands-Duitse grens bij Vaals Zij hebben de Nederlandse douane ge passeerd, maar worden in Duitsland niet toegelaten. De Duitse autoriteiten geven geen toestemming, omdat zij geen visum hebben voor Oostenrijk, waar zij willen optreden. De Wit-Russen hebben juist een tournee in Nederland beëindigd. De kozakken die in een grote tent de nacht hebben doorgebracht wachten op hun paspoorten merendeels zogenoem de vreemdelingen-paspoorten die zij naar de Oostenrijkse ambassade in Brus sel hebben gestuurd, maar nog niet terug ontvangen. De kozakken zijn ongeduldig, omdat zij morgen eigenlijk al in Oosten rijk willen optreden, waar zij ongeveer honderd voorstellingen op het program ma hebben staan. Met spanning wachten zij op het „groe ne licht" voor de reis door Duitsland. Van onze parlementaire redacteur Een grote meerderheid van de Twee de Kamer, wil de eerste campus-hoge school in Nederland, de technische hoge school Twente, een goede kans geven Bij de bespreking van de wettelijke basis voor dit experiment, dat in sep tember zal beginnen, lieten de meeste woordvoerders zich gisteren lovend uit over de nieuwe opzet en aanpak. Door slaggevende bezwaren bleken er slechts te bestaan bij een minderheid van de socialistische fractie en bij de eenmans fractie van het Gereformeerd Politiek Verbond. Als minister Bot genoegen neemt met de ondérgesbhiktë verandëringèh, waar de Kamer gisteren op aandrong, kan hij bij de stemming volgënde Week donder dag op een royale meerderheid rekenen. Het plan om de studenten van de T.H.T aan het begin van hun studie binnen de poorten van de hogeschool, op de „cam pus" zoals de Amerikanen het noemen, te huisvesten heeft in de Kamer heel wat voorstanders. Dat was bij de schriftelij ke voorbehandeling al gebleken en kwam ook gisteren weer tot uiting. De meerderheid was bepaald niet van mening dat deze woonplicht een te gro te vrijheidsbeperking van de jonge stu denten zal inhouden. Natuurlijk moet er geen ver doorgevoer de „campus-betutteling" komen, zoals de A.R.-woordvoerder Van Bennekom op merkte. „Het mag geen technisch ghetto worden", waarschuwde hij minister Bot Maar de minister heeft al toegezegd dat er een juist evenwicht zal zijn tussen ge bondenheid en vrijheid en daarom acht ten de heer Van Bennekom en de mees te andere sprekers het Twentse experi ment volkomen verantwoord. De vraag waar de Kamer zich giste- 2 JULI „Irma la douce" DONDERDAG Luxor Theater, 20 u.: (één voorstelling). Kennemer Theater, geen bioscoopvoor stelling. VRIJDAG 3 JULI Luxor Theater, 20 u.: „Irma la douce" (één voorstelling). Kennemer Theater 19 en 21.15 u.: „Haat". W.B.-Theater, 20 u.: „De vrede kwam te laat ultgabralde SPIJSKAART on ti KI PETEN S6?° Advertentie dagaljjka DIMER-en SOIREE. DANSANTE HILLEGOM res: 02*520-53 <f7 40-41 Nu ze van hun eerste schrik beko men waren, lachten ze opgelucht tegen el kaar. Ik dacht heus, dat was! zei hondje Tibbie. het een monster Ik ook, zei Brum. Maar het viel erg mee. Kom, zullen we maar weer verder gaan? Ze liepen door en keken om zich heen, benieuwd waar ze terecht zouden komen. Toen ontdekten ze iets. Kijk 'es daar, zei Brum. Dat, lijkt wel een huisje. Zullen we 't eens van dichtbij gaan bekijken? MISSCHIEN KOMT N06 EEN WINDHOOS Die hem weer naar BENEDEN HAALT 60ED, DAN HAKKEN WE DE 800AA O AA 1 WAT DENK JE VAN EEN VUE6TUI6? OF EEN LIFT? DIE IK 20 LEUK NEE, DAN VALT HU NAAR BENEDEN EN DOET ZICH PIJN NEE, DAAR NEN WE NIET WACHTEN 1513-C ren vooral mee bezig hield was: hoe lang moet de woonplicht duren? De commissie van voorbereiding, die de plannen voor de T.H.T. heeft opgesteld, ging indertijd uit van een woonplicht op de campus voor eerste- en tweedejaarsstudenten. Minister Bot vindt een jaar voldoende, maar de Kamer bleek het meer met dé commissie eens te zijn. De C.H.-woord voerder Schuring lanceerde dan ook een amendement om de duur van de woon plicht te verdubbelen. Omdat hij de steun kreeg van alle andere grote fracties ziet het er naar uit dat de minister op dit punt zijn zin niet zal krijgen. Numerus fixus Een en ander omstreden onderwerp was de „Numerus fixus", de beperkte toelating van, studenten, voorlopig onge veer tweehonderd Voor het eerste col legejaar heeft men door middel van loting een keus gedaan uit de aspirant studenten maar er zijn plannen om tot een kwalitatieve selectie te komen. Deze manier van selectie viel alleen bij s ministers politieke geestverwant de K.V.P.-er dr. Alberding in goede aarde. De andere sprekers stonden er huiverig tegenover. Dat het experiment van de campus staat of valt met de beperkte toe lating van studenten wilde men wel ac cepteren maar dat de keuze zou moeten geschieden op basis van bijvoorbeeld de resultaten bij het eindexamen middelba re school vonden zowel dr. Tans (P.v.d.A.) als mevr. ir. Kuiper-Struyk (V.V.D.) en de heer Van Bennekom (A.R.) minder ge lukkig. De afgewezenen gaan dan natuur lijk naar Eindhoven of Delft, merkte de heer Van Bennekom op. Het is discrimi nerend ten opzichte van de andere hoge scholen vond mevrouw Kuiper-Struyk. Ongeschiktheid Vooral de liberalen, maar ook de anti revolutionairen bleken nogal wat moeite te hebben met de bevoegdheid om studen ten bij gebleken ongeschiktheid niet alleen de toegang tot de campus en de colleges te ontzeggen maar ook tot de examens. Het studie-programma van de T. H. Twen te verschilt zo sterk, van dat te Eindho ven en Delft, dat een student, die in Twen te geen examen mag doen, elders hele maal opnieuw moet beginnen. Mevrouw Kuiper-Struyk diende dan ook een amen dement in dat voorstelt het betrokken wetsartikel te schrappen. De heer Van Bennekom had daar wel oren naar. Dr. Tans en dr. Albering waren het he lemaal met het voorstel van de minister eens. Het zou onverantwoord zijn als de mogelijkheid er niet was, vonden zij. Minister Bot zag gisteren geen kans meer op de vragen en opmerkingen van de Kamer te reageren. Hij zal dat vol gende week donderdag doen op de laat ste dag van het parlementaire jaar van de Tweede Kamer. Men verwacht dat dan ook de machtigingswet de bestaande wetgeving is niet toereikend voor het Twentse experiment in stemming zal komen. De Eerste Kamer zal dan nog net tijd genoeg hebben om ook haar zegen aan de wet te geven voordat in septem ber de poorten van de Technische Hoge school Twente voor de eerste maal open gaan. Een plotseling overstekend knaapje van acht jaar, A. Schippers, is woensdagavond op de Helsedijk onder Willemstad door 'n personenwagen overreden. Hij was op slag dood. De 62-jarige veehouder D. Sloot uit Zoutkamp is dinsdag met zijn motor on der Munnekezjjl dodelijk verongelukt. Hij verleende geen voorrang aan een bus en werd enkele meters meegesleurd. Bij het verkeersongeluk in Hoevelaken blijken om het leven te zijn gekomen: de 33-jarige mevrouw v. d. Heerens-Samuel uit Amsterdam, haar broer, de 32-jarige heer E. Samuel en de 32-jarige mevrouw J. Kolmanvan 't Son uit Nijverdal. Overleden na val uit raam. In Bussum is overleden de 29-jarige heer C. G. Winge- laar uit Loosdrecht. Veertien dagen ge leden was hij uit een raam van de Bens- dorpfabrieken gevallen, toen hij bezig was met het naar buiten brengen van een lange pijp. Hij kwam op de straat terecht en kreeg een schedelbasisfrac- tuur. Diefstal van 46.500. Een door de Amster damse politie niet nader aangeduide „Meneer H" uit de Nannostraat in Am sterdam heeft gisteravond pas aangifte gedaan van een veertien dagen geleden gepleegde diefstal uit diens woning van een hoeveelheid sieraden ter waarde van circa 40.000 en een metalen kistje, inhoudende 6.500 aan contanten. Veteranenlegioen. De prins der Nederlan den heeft donderdagochtend in het Huis Ten Bosch in Den Haag het voorzitter schap van de raad van advies van het Veteranenlegioen Nederland op zich ge nomen en de leden van de raad ge ïnstalleerd. Prinses Beatrix naar Noorwegen. Prinses Beatrix heeft het voornemen op 13 juli het project, dat de Europese werkgroep in Hamnvik (Noorwegen) onderneemt, te bezoeken. In samenwerking met de Noorse jeugd is men bezig aan de uit voering van werkzaamheden ten behoeve van sportbeoefening. Vloeibare zwavel. Op de Verolme-werf te Rozenburg is woensdag de kiel gelegd van een schip, dat dienst gaat doen voor het vervoer van vloeibare zwavel. Het vaartuig wordt gebouwd voor rekening van de Lexington Transport Corporation, een dochtermaatschappij van de United Tanker-groep in New York. Jongetje maakt dodelijke val. Het vijf jarig zoontje van de familie Lamain te Nieuw-Amsterdam (Dr.l is gisteren in de kelder van het ouderlijk huis gevallen. Het ventje kwam met het hoofd op de grond terecht en was op slag dood. Ver moedelijk heeft hij in de trapopening het evenwicht verloren. Eredoctor. De senaat van de technische hogeschool in Delft heeft het eredocto raat in de technische wetenschappen verleend aan prof. J. D. Fast, buitenge woon hoogleraar aan de technische hoge school in Eindhoven, op grond van zijn uitstekende diensten op het gebied van het wetenschappelijk en technische metaalonderzoek. Roof b\j juwelier. Anderhalf jaar gevange nisstraf heeft het Haags gerechtshof op gelegd aan een dertigjarige Haagse lood gieter die in september van het vorig jaar samen met een ander tachtig gou den ringen heeft geroofd uit een etalage van een juwelierszaak in Voorburg. iOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Op enkele honderden kilometers ten wes ten van Ierland handhaaft zich voortdu rend een krachtig hogedrukgebied. Een uitloper ervan beheerste vandaag het weer in Nederland. Ten noorden van het hoge drukgebied bevindt zich in het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen een tame lijk diepe depressie, die van betekenis gaat worden voor het weer in Nederland. Achter deze depressie begint namelijk een nieuwe hoeveelheid koude en onstabiele lucht naar de Noordzee uit te vloeien. De voorste begrenzing van deze lucht kan Ne derland morgen met westelijke tot noord westelijke winden bereiken. Daardoor komt de temperatuur de eerstkomende dagen weer op een lager niveau en neemt de kans op buien geleidelijk toe. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen d et 4 binnen- en buitenland. a Ir. h Neerslag: laatste 24 uur. S <5 S X 5 Den Helder licht bew. wzw 16 0,1 Ypenburg half bew. windst. 18 0 Vlissingen licht bew. zw 17 0 Eelde zwaar bew. w 17 0,8 De Bilt licht bew. verand 18 0 Twente zwaar bew. windst. 16 0 Eindhoven licht bew. windst. 20 0 Z.-Limburg licht bew. wzw 20 0 Helsinki onbewolkt nno 19 0 Stockholm onbewolkt zw 19 0,8 Oslo regen windst. 19 0,2 Aberdeen zwaar bew. zw 19 0 Londen zwaar bew. w 22 0 Amsterdam licht bew. wzw 19 0 Brussel onbewolkt windst. 20 0,2 Luxemburg onbewolkt no 20 0 Parijs onbewolkt nno 24 0 Bordeaux onbewolkt nno 29 0 Grenoble onbewolkt windst. 26 0 Nice onbewolkt n 26 0 Berlijn geheel bew. wnw 17 5 Frankfort licht bew. windst. 22 0 München half bew. nnw 18 0,1 Zürich half bew. n 22 0 Genève onbewolkt no 25 0 Locarno onbewolkt ono 26 0 Wenen zwaar bew. nw 18 4 Innsbruck zwaar bew. windst. 22 6 Belgrado zwaar bew. wnw 21 10 Athene onbewolkt n 0 Rome onbewolkt windst. 29 0 Ajaccio onbewolkt w 32 0 Madrid half bew. windst. 30 0 Mallorca onbewolkt windst. 30 0 Lissabon zwaar bew. windst. 0 Vrijdag 3 juli Zon op 4.25 uur, onder 21.02 uur. Maan op 00.51 uur, onder 13.32 uur. Maanstanden 2 juli 21.31 uur laatste kwartier 9 juli 12.31 uur nieuwe maan 16 juli 1?.47 uur eerste kwartier 24 juli 16.58 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 2 juli Hoog water 8.32 uur en 21.00 uur. Laag water 3.59 uur en 16.21 uur. Vrijdag 3 juli Hoog water 9.29 uur en 21.59 uur. Laag water 4.50 uur en 17.21 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2