Havenberichten Gemeenteraad van Velsen erkent recht op algemene bijstand Velsen ontvangt nu delegatie uit Lokeren Een laffe streek? Voor dertig gulden Bergisch Gladbach tien dagen naar Coach Bakker stemt niet in met competitiebestuit van strandvoetbalbestuur Oppervlakte teeltrecht hyacinten uitgebreid Faillissementen DONDERDAG 2 JULI 1964 9 w i Protest tegen uitbreidingplan G. INI A Onderzoek Kanaal-tunnel zal 12 miljoen kosten Loodswezen Nieuwe gezagvoerder bij het s ■J. ■■■I Het was te verwachten dat het voorstel weer tot een scherpe botsing van opinies en principes aanleiding zou geven; dit in flagrante tegenstelling tot de unanieme waardering, waarmee door de raad de uit voering van de algemene bijstandswet werd begroet, waardoor de armenwet van 1912 zal worden vervangen. Het eerste enthousiaste geluid kwam van mevrouw Hoe k-F e e n s t r a (PSP), die niet alleen volledig instemde met de strekking van de nieuwe wet, maar die daarnaast de samenstellers van het ge meenteblad haar complimenten evenmin wilde onthouden. Wel vroeg zij of de amb tenaren, die met de uitvoering zullen wor den belast wel voldoende op hun taak zijn voorbereid. Hun persoonlijke instelling is hierbij immers van het grootste belang en zij dienen althans geheel doordrongen te zijn van de geest dezer wet, waarmee het recht op bijstand volledig wordt onder kend. De heer Lips (Prot.Chr) had nauwelijks een woord aan deze lof toe te voegen, al leen wilde hij even vaststellen dat hij in de nieuwe wet de geest van dr. Kuyper meende te herkennen. De heer Andriesma (KVP) waar deerde in het bijzonder de ruime interpre taties welke door het college in het be treffende raadsstuk aan het recht op bij stand worden toegekend en hij sprak de hoop uit, dat niemand zich door een mis plaatste trots of angst zou laten weerhou den van dit recht gebruik te maken. Ook de heer Ockeloen (P.v.d.A.) ken de een ieder het recht toe op een behoor lijk deel van leven en hij had daarbij een originele formule gevonden om de ba sis van deze nieuwe wet te omschrijven. Volgens hem was hier namelijk geen spra ke van sociale vooruitgang, omdat het lou ter een kwestie van voortschrijdende be schaving is, wanneer het recht van de medemens op bijstand in een wet wordt vastgelegd. Aldus had wethouder Van Leeuwen aan de beantwoording der sprekers een vrij eenvoudige taak. Het compliment van de raad aan het college gaf hij door aan de volksvertegenwoordiging, waar de wet oorspronkelijk is voorbereid en verder stel de spreker mevrouw Hoek volkomen ge rust. De ambtenaren in Velsen kan de uit voering van de wet rustig worden toever trouwd, omdat er bij hen van een ver ouderde instelling geen sprake is. In de praktijk zijn zij hier immers al lang van het recht op bijstand overtuigd en ook vol gens dit principe te werk gegaan. Tenslot te stelde wethouder Van Leeuwen nog een methode in het vooruitzicht, waarmee de Inwoners van Velsen duidelijk zal worden gemaakt wat de nieuwe wet allemaal be helst. Alleen wist hij nog niet op welke manier dit zal geschieden, al zijn de ge dachten reeds uitgegaan naar een duide lijke omschrijving in een folder. Tegen de zin van de drie leden van de VVD-fractie, die aantekening van hun tegenstem verlangden, besloot de raad ook een bezwaar in te dienen tegen de door Be verwijk voorgenomen herziening van het uitbreidingsplan De Pijp. De heer Ocke loen (P.v.d.A.) onderschreef de bezwa ren van het Velsense college, omdat het industrieterrein in de IJmond te gering van omvang is geworden om dit nog voor andere doeleinden te bestemmen. Verder wees hij op het gevaar dat voor de werk nemers ontstaat, wanneer hun keuze slechts tot een of twee groot-industrieën als werkgelegenheid blijft beperkt. De heer Schotsman (V.V.D.) be keek de kwestie weer van een andere kant door er de aandacht op te vestigen, dat een officieel protest van het gemeentebe stuur van Velsen weinig zal bijdragen de niet bepaald goede verstandhouding met Beverwijk te verbeteren. Men zou hier door immers wel eens met het odium kun nen worden beladen de bouw van een r.k.- u.t.s. in Beverwijk met alle middelen te willen tegenwerken. Vandaar dat spreker de voorkeur gaf aan een tot het Beverwijk se gemeentebestuur gerichte brief, waar de Velsense bezwaren in worden kenbaar gemaakt, zonder een officieel protest tegen het plan bij G.S. in te dienen. De heer T i j s s e n (Prot.Chr) schaarde zich weer volkomen achter het college, om dat hij bevreesd was dat op deze manier straks een school naast een fabriek zal verrijzen. In zijn antwoord rekende wethouder Ver beek de raadsleden voor, dat Beverwijk Advertentie 7895 Vraagt proefrit bij KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 224 - 226 IJmuiden Tel. 4324 (02550) De heer A. Bakker, coach van het strand- voetbalelftal „De Boekeniers" en secreta ris van de technische commissie en be stuurslid van de IJVV „Stormvogels" heeft dinsdag aan het bestuur van de strand voetbalcommissie twee brieven geschre ven naar aanleiding van de moeilijkhe den rond het IJmuidense strandvoetbal, die tot uiting zijn gékomen door het af treden van competitieleider J. C. Zuur bier als bestuurslid van de strandvoetbal- commissie. De heer Bakker schrijft als bestuurlid van „Stormvogels", dat 22 spe Iers na 31 juli 1964 niet meer mogen uit komen in wedstrijden van de strandvoet- balcompetitie op het IJmuider strand we gens hervatte training, toernooien, vriend schappelijke en oefenwedstrijden. De heer Bakker schrijft, als coach, dat hij: ten eerste niet akkoord kan gaan met het laatst genomen nieuwe bestuursbesluit. Hij zegt verder: „In een volledige vergadering van het met de coaches van de deelnemende teams was er een bestuursbesluit aangenomen dat de verdere competitie regelde. Het bestuur heeft nu zonder meer een ander besluit genomen en het eerder ge nomen besluit, waarmede de coaches ak koord gingen tijdens een vergadering Pa viljoen Zuidpier, voor de competitie zon der meer en achteraf terzijde gelegd. Hier tegen moet ik ten zeerste protest aante kenen. Ten tweede: het vaststellen in deze nieuwe regeling van drie wedstrijden per week, respectievelijk maandag-, woensdag en vrijdagavond, is door ons niet te aan vaarden en na te komen. Alsnog willen wij blijven deelnemen aan het verdere verloop van de strandvoetbalcompetitie als u in staat bent van deze drie wedstrijden per week er twee te laten spelen. Mocht u dit niet in praktijk kunnen brengen dan zal ik genoodzaakt zijn het elftal terug te trekken". De oppervlakte teeltrecht voor hyacinten lal voor het teeltjaar 1965-1966 met vijf percent worden uitgebreid. Het teeltrecht voor tulpen wordt in dat jaar uitgebreid met tien percent, inclusief de uitreiking van teeltrecht aan beginnende kwekers. Het bestuur van het produktschap voor siergewassen heeft hiertoe dinsdagmiddag besloten. Voor bloembollen van oogst 1965 zullen dezelfde binnenlandse minimumprij zen en minimum-exportprijzen gelden als voor oogst-1964. Voorstellen van de bestuursleden Van Dam en Nederveen, die respectievelijk een uitbreiding van het hyacintenteeltrecht met zeven percent en een verhoging van de minimum-exportprijzen voor tulpen met tien percent wilden, werden verworpen. De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 30 juni geen faillissementen uitge- »p roken. Wegens gebrek aan actief werd op dinsdag 30 juni opgeheven het faillisse ment van Th. A. Bakker, eigenaar van «en autoverhuurbedrijf, wonende te Be verwijk, Wilgenhoflaan 55. Rechter-com- missaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. A. A. M. Leesberg, te Beverwijk. De heer Ockeloen voegde hier nog aan toe. dat men geen bestuurlijke fouten mag maken om te voorkomen, dat een goede verstandhouding eventueel schade zal worden berokkend. De controverse tussen Beverwijk en Velsen zal immer heus wel weer eens een einde nemen en een verbroederingsfeest is dan niet meer in staat de in het verleden gemaakte fou ten te herstellen. Met uitzondering van de reeds genoemde fractie ging de raad tenslotte met het voorstel van B. en W. akkoord. Aan het begin van deze vergadering had de heer Andriesma (K.V.P.) een voor deze tijd bijna onbekend geluid laten ho ren door een woord van lof aan het adres van Beverwijk. Hij stelde namelijk het tempo van deze gemeente, waarmee de raad binnen de veertien dagen voortref felijke notulen van een raadsvergadering worden voorgelegd, ten voorbeeld voor Velsen, waar men dikwijls zeven maan den op dit verslag moet wachten. DE VOORZITTER, burgemeester mr. J. C. Bührmann was met de spreker van mening, dat deze termijn in Velsen in derdaad te lang is, ook al behoren deze notulen dan ook tot de beste van Neder land. Spreker beloofde zich in deze mate rie te zullen verdiepen teneinde hiervoor tot een oplossing te geraken. Tevens maakte de burgemeester bekend dat dr. G. Nuchelmans als leraar aan het gym nasium „Felisenum" zijn ontslag heeft aangevraagd, omdat hij tot hoogleraar aan de Leidse universiteit is benoemd. Spre ker meende dat van deze glorie van dr. Nuchelmans ongetwijfeld ook een deel op Velsen zou afstralen. LONDEN (Reuter) De Engelse minis ter van Vervoer, Ernest Marples, heeft in het Lagerhuis medegedeeld dat de Britse en Franse regeringen besloten hebben dat het verdere geologische onderzoek voor de Kanaaltunnel deze zomer zou beginnen. Hij zei, dat het onderzoek ongeveer 1272 miljoen gulden zal kosten, waarvan de helft door de Britse regering en de andere helft door de Franse spoorwegen zal wor den gedragen. De minister deelde mede, dat het onderzoek zal moeten uitmaken, hoe de tunnel zal lopen en of deze op de bodem zal worden neergelaten dan wel ge boord zal worden. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Cares, Terneuzen; Eenhoorn, Bremen; Draco, Rotter dam; Jean Quiton, Le Havre; Jonet, voor Zaan dam; Zwaantiena, Great Yarmouth; Lydia, Ja cobstad; Graeko, Walkom; Schuerbek, Antwer pen; Bab T, Stocka voor Zaandam; Contella, Gent voor Zaandajn; Myra, Rouen voor IJmui den; King Fisher, Felixtown; Paralos, Calais voor IJmuiden; Elsa, Sierness voor Zaandam; Fink Warder, Gent voor IJmuiden; Advent, Hel sinki; Jean E, Londen; Zaanstroom, Rouen; Aris- totelese Antwerpen; Emsworth, Southampton; Jans, Londen; Agonistis, Sagunto voor IJmui den; Bjoernvik, Haifa; Markab, Rotterdam; Sleepboot Foreman, Londen; Swift, Londen; Blisworth, Dagenham; Frans Bohmer, Rotter dam; Confid, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Buganda naar Perz. Golf; Anita Thijssen, Kirkenes; Nas- cence, Rotterdam van IJmuiden; Amerskerk, Rotterdam; Amrum, Huil; Marjan, Plymouth; Atlantic, Londen van IJmuiden; Spes, Stettin van IJmuiden; Cam roux 3, Londen; Kirton Dy ke, Goole; Edgefield, Antwerpen van IJmuiden; Myra, Svendborg van IJmuiden; Aegis, Madeira Ank T, Delfzijl; Tottesund, Vaasa van Velsen Rondo, Simonesvik van IJmuiden; Kulmerland, Bremen; Alme, Antwerpen; Caribia, Rotterdam; Mutua Fides, Holmen; Ladon, Rotterdam; Roelof Holwerda, Aberdeen; King Fisher, Harlingen; Egret, Rotterdam; Ruth Lake, Seven Islands van IJmuiden; Mynias, Rotterdam; Daje Bohmer, Rotterdam; Hadji Agus Salim, Hamburg; Edda Cords, Bremen; Slawno, Hull; Memnon, Ham burg. Donderdag kwamen In IJmuiden aan: Heriot Leith; Windrose, Rotterdam; Uta Herma Mar tens, Kemi; Triumph, Rotterdam; Biscaya, Rot terdam voor IJmuiden; Helen, Londen; Nerlan- dia, Gothenburg. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Pallas naar Rotterdam; Grebbestroom, Rouen; Duurt, Lorient; Peperkust, Hamburg; Saiamyles, Ar changel; Neder Rhone, Port Said; Inkurles, Hamburg; Andros More, Sjanghai; Jonet, Boston van Zaandam. EXAMEN DELFT Propedeutisch werktuigkun dig ingenieur D. Bakker, Santpoort, R. J. Rietdijk (Haarlem), E. R. Godding, Haar lem, D. J. van Koperen, Aerdenhout. Propedeutisch vliegtuigbouwkundig in' genieur P. F. H. Clignett (Haarlem). LEIDEN Doctoraal klassieke letteren mej. G. A. Knauff (Bilthoven) en C. W. Ooms (Rotterdam). Kandidaats klassieke letteren: Mej. J. M. X. H. Aschoff (Haarlem). Doctoraal semietische taal- en letterkun de G. H. A. Juynbol en K. R. Veenhof (Leiden). Doctoraal geneeskunde II mej. A. J. H. Matze (Boskoop). Arts G. Blaauw (Dieren) J. Fijnheer (Harlingen) en F. E. Nonmensen (Voor burg). Arts: E. P. M. J. Hollman (Heerlen) en H. J. Knops (Maasniel). Doctoraal theologie: Mej. W. H. A. Fol- mer (Ubbergen), F. Th. Bijvank (Ubber- gen) en pater D. Th. le Fort (Nijmegen) (cum laude). UTRECHT Doctoraal rechtsgeleerd heid: Jhr. W. O. G. Sickinghe (Huis ter Heide), W. Dommering (Arnhem). Doctoraal pedagogiek: pater A. J. Beek man, cum laude (Utrecht), M. de Hoog (Gorinchem). Doctoraal psychologie: de heren E. Sou- tendijk, cum laude (Blaricum), J. H. M. Gooyen (Heerlen), D. W. Kraijer (Rijswijk), H. E. H. Mol (Utrecht), H. van Schelven 'Utrecht), G. Schmidt (Utrecht), mevrouw M. van Schelven-Klouwen (Utrecht), mej. A. Tai-A-Pin (Zeist. AMSTERDAM (V.U.) Doctoraal exa men theologie L. Oranje (Amsterdam). Kandidaats rechten: W. de Vlugt (Aerden AMSTERDAM Doctoraal algemene taalwetenschap: E. H. A. M. Melis (Am sterdam), hout). Doctoraal politieke en sociale weten schappen: H. M. Reijzer (Amsterdam). Duits MO-B: D. A. van Stekelenburg (Haarlem). Kandidaats geneeskunde tweede gedeel te: E. S. Weber (Santpoort). UTRECHT De heer A. M. Leeman arts uit Zeist, is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift ge titeld: „De morfologie van de retina bij vitamine A-gebrek, een elektronenmicros copisch onderzoek bij de albinorat". WAGENINGEN Gepromoveerd tot doctor in de landbouwkunde ir. G. W. Ankersmit, geboren te Meppel, na ver dediging van een proefschrift met stellin gen „Voltinism and its determination in some beetles of criciferous crops". Als promotor fungeerde prof. dr. J. de Wilde. EINDHOVEN Drs. J. Krugers is ge promoveerd tot doctor in de technische wetenschappen. Proefschrift: „Ionisatie- detectoren in gas-chromatografie". Promo tor was prof. dr. ir. A. I. M. Keulemans. Zelden zal er bij de gemeentenaren van Velsen van zulk een grote belang stelling voor een raadsvergadering sprake zijn geweest, als dit woensdagavond het geval mocht zijn. De publieke tribune kon de vele nieuwsgierigen tenminste met geen mogelijkheid een behoorlijke zitplaats meer bieden, zodat de grote deuren van de raadszaal moesten worden geopend om alle toehoorders in de gelegenheid te stellen de langdurige debatten te volgen. De oorzaak van een dergelijk massale en zeldzame opkomst is niet moeilijk aan te wijzen, doordat de agenda voor deze vergadering ook bet voorstel van de minderheid van het college van B. en W. vermeldde tot het verlenen van financiële steun aan de sportclub „Telstar". Het verslag hierover dat geheel in stijl ditmaal door onze sportredactie werd verzorgd vindt men dan ook elders in dit blad. en Velsen respectievelijk niet meer dan over 25 en 10 ha. industrieterrein beschik ken. Vandaar dat deze beperkte ruimte niet meer voor andere doeleinden mag worden bestemd, mede wegens de reeds door de heer Ockeloen genoemde redenen. Bovendien is de mogelijkheid tot een be zwaarschrift by G.S. opengesteld, dus waarom zou er dan geen gebruik van wor den gemaakt! Overigens was de wethou der niet in het minst voor een odium be vreesd, omdat hij ervan overtuigd was, dat er bij de Velsense raad en het col lege van geen enkele bijbedoeling sprake Met ingang van woensdag 1 juli is de heer G. Visser, Lindenstraat 32 te IJmui- ien, aangesteld als gezag voerder bij het Loodswezen. Kapitein Visser is 43 jaar oud en al bijna 20 jaar bij het Loodswezen werkzaam. Het is duidelijk dat het gemeentebestuur van Velsen, bij de samenstelling van het programma voor het drie daagse tegenbezoek van de officiële delegatie uit het Belgische Lokeren, een twee ledige bedoeling voor ogen heeft gestaan. Kennelijk wil de men in de eerste plaats de in mei ondervonden gulle Vlaamse gastvrijheid op de zelfde wijze beantwoorden, om de gasten daarnaast een goede indruk te geven van hoe in Velsen wordt geleefd en gewerkt. De bezoekende delegatie bestaat uit leden van het stadsbestuur en ver tegenwoordigers uit het ver enigingsleven en van onder wijs- en sociale instellingen. Het gezelschap wordt he denavond om half negen in Haarlem opgewacht en be groet door het Velsense col lege van B. en W., vertegen woordigers van de diverse raadsfracties en het bestuur van de Velser Gemeenschap. Eerst wordt dan een bezoek gebracht aan het Frans Hals museum, waarna een souper in restaurant „De Bokke doorns" te Bloemendaal deze ontvangst besluit. Het programma voor de tweede dag begint met een bezoek aan het Staatsvis- sershavenbedrijf, waar het gezelschap in de nieuwe mijnzaal door de directeur, mr. J. R. van Eerde, wordt ontvangen. Na een rond leiding door het bedrijf volgt een rondvaart door het ha vengebied en een bezoek aan het voorlichtingscentrum van de stichting „Rijnmond- Noordzeekanaal". Hier geeft ir. J. van Dixhoorn, hoofd van het bouwbureau Haven- mond-IJmuiden een toelich ting over de werkzaamheden voor de sluizenbouw. De lunch wordt gebruikt aan boord van het hotelschip „Arosa Sun", waarna des middags om half vier in het raadhuis een buitengewone raadsvergadering wordt ge houden, welke met een re ceptie in de raadszaal wordt besloten. Het diner wordt aangebo den in de directie-lunchka- mer van de Koninklijke Ne derlandse Hoogovens en Staalfabrieken n.v., waarna het avondprogramma be staat uit een openluchtcon cert in het Burgemeester Rijkenspark in Santpoort. Het wordt verzorgd doof hét gemengd koor „Jubilate" uit Lokeren, onder leiding van pater Herm. van den Broeck en door leerlingen van de Stedelijke Muziekacademie uit Lokeren. Als besluit van deze dag houdt het gemeen tebestuur van Velsen dan tenslotte een ontvangst in de ruïne van Brederode te Santpoort, welke speciaal voor deze gelegenheid zal worden verlicht. De zaterdagmorgen wordt geheel in beslag genomen door een rondrit door Vel sen, met bezoeken aan het tehuis voor chronisch zieken „Kennemergaarde", de be graafplaats „Duinhof", de gemeentelijke openbare lees zaal en bibliotheek (waar nog een toelichting wordt gegeven over de bouw van het nieuwe stadhuis) en het nieuwe IJmuiden. Naar ver kiezing kan ook een excursie worden gemaakt naar de brandweerkazerne (met rond leiding door de comman dant) en het politiebureau (met. uiteenzetting door de commissaris van politie). In deze excursie is eveneens een bezoek aan de biblio theek en het nieuwe IJmui den opgenomen. Na de lunch in hotel „Royal" aan de Kennemer laan volgt flan op Jagt Markt plein de slotmanifestatie, te verzorgen doo'r dé IJmuider Harmonie, „Soli'Öeo Gloria"' en „Wilhelmina" uit Sant poort, de drumbands van deze orkesten en van „Voor waarts" uit IJmuiden, de christelijke gymnastiekver eniging en van „Schulpen en Meerweiden". Ook is in deze manifestatie een de monstratie door de christe lijke gymnastiekvereniging „IJmuiden" opgenomen. Na deze show met taptoe ver trekt de delegatie weer naar Lokeren. HERINNERING AAN LO KEREN. Het bejaardencen trum „De Bey.kenhof', waar de bezoeker altijd met een zekere trots wordt rondge leid. Overigens terecht, want het bestaat uit een serie riant gelegen en comfortabel ingerichte bejaardenwonin gen, die ook in onze steden allerminst zouden zijn mis plaatst. Het kopje voor deze krui mel is met opzet van een vraagteken voorzien, omdat het moeilijk is aan te nemen dat hier sprake is van boze opzet. In het winkeltje van mevrouw J. M. R. Molenaar- Kniest, aan de Tuinderstraat in IJmuiden, heeft namelijk een dame donderdag om streeks twaalf uur voor 2,30 rookartikelen gekocht, waar bij zij de winkelierster een biljet van tien gulden over handigde. Zoals bij derge lijke transacties gebruike lijk, stelde deze haar het wisselgeld ter hand, waarop de klant de winkel verliet. Toen mevrouw Mplgnaar.,het biljet in de toonbanklade 4 Wilde deponeren was het geld echter nergens meer te vinden, zodat zij veronder stelt dat de dame het bank biljet bij vergissing weer heeft meegenomen. Dit moet niet moeilijk zijn geweest, want mevrouw Molenaar is namelijk blind en zij drijft de winkel om de geringe in komsten aan te vullen, die haar na het overlijden van haar echtgenoot zijn over gebleven. Er moet bijna wel van een vergissing sprake zijn, want het is nauwelijks te geloven dat iemand zo karakterloos zou zijn om op een dergelijk laffe wijze een blinde vrouw te duperen. Wanneer de klant dit stukje onder de ogen krijgt, moet zij, haar kas maar eens op maken en als dan blijkt dat deze tien gulden teveel be vat, weet zij aan welk adres dit bedrag moet worden be zorgd. Onlangs hebben ook vier jeugdleiders en -leidsters uit Velsen twee weken in W.-Duitsland doorgebracht in het kader van de jeugd leiders-uitwisselingen, welke de Velser Jeugd Centrale en öe Stadtjugendring Bergisch Gladbach organiseren. Er waren eveneens enige con fraters uit het Engelse Lu- ton, waarmee een boeiend en interessant programma werd afgewerkt. Zo werden onder meer diverse fabrieken, scholen, jeugdherbergen en vormingscentra bezocht en werd het gezelschap offi cieel ontvangen door het ge meentebestuur van Bergisch Gladbach. De meeste indruk maakte echter een tweedaags bezoek aan de beruchte muur, waar mee de grens tussen Oost en West-Duitsland wordt ge vormd. Ter afwisseling van het drukke programma wa ren er voorts excursies naar Keulen, Bonn, Königswinter, Radevormwald en Diissel- dorf. De Velsense jeugd leiders hebben hier bijzon der veel geleerd, zodat hun nieuwe indrukken en erva ringen in eigen kring stellig in discussie zullen worden gebracht. Tevens is voor een aantal jeugdleden de mogelijkheid opengesteld eveneens een bezoek te brengen aan Ber gisch Gladbach en wel van 12 tot 23 september. De kosten hiervoor bedragen slechts dertig gulden in clusief een verzekering zodat de animo waarschijn lijk niet gering zal zijn. Jongeren in de leeftijd van 17 tot 24 jaar, die gaarne aan dit uitstapje willen deel nemen, moeten dus maar eens informeren bij de Vel ser Jeugd Centrale, Moer- bergplantsoen 22. De gelukkigen kunnen dan verzekerd zijn van een even gezellige als instructieve vakantietrip. Zo zullen zij onder meer enige belangrijke manifestaties kunnen bij wonen van de Internationale Jeugdsamenkomst in het ge bied van Rijn en Roer, welk congres wordt georganiseerd door de Landesjugendring. Voorts bestaat het program ma uit excursies naar Keu len en Bonn (met Bundes- haus) en een tweedaags be zoek aan de grens tussen Oost- en West-Duitsland. De deelnemers aan deze trip zullen worden onderge bracht bij Duitse gezinnen of in jeugdherbergen. Het fraaie stadhuis van Bergisch Gladbach. Een doorkijkje op de oude Dom van Altenberg, welk attractief stadje slechts enke le kilometers van Bergisch Gladbach is gelegen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9