Nederlandse pluimveehouders krijgen geen overheidssteun ff SANDEMAN POLLE, PELLI EN PINGO AGE en Rundvleesproduktie moet omhoog, zegt minister Biesheuvel V arkensaanbod wordt groter Verbeurdverklaring van runderen Zeister huisarts blijft in arrest Zes doden in het verkeer Verdwenen employé van Philips terecht es op avontuur Toeristenbelasting bepleit door staatssecretaris Twee arrestaties in Nijmegen voor brandstichting Inrichting voor chronisch zieke bejaarden in Amsterdam Kamerlid vraagt hogere soldij voor militairen Internationale school breidt zich uit in hoofdstad Kat beet moeder en dochter Koel met buien _iaczc|ue! koop SANDEMAN jSSKSÏÏBSrSj VRIJDAG 3 JULI 1964 2 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk BARTELJORISSTRAAT 5 EEN WERELDNAAM OOK VOOR SCOTCH WHISKY Een edele whisky voor een redelijke prijs ƒ16.15 per fles Importeurs A. Vollaers Mandos N.V. Tilburg naar pe Boom Kans op rabiës gering 'OOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO WEERRAPPORTEN "I SS e 3 a (Van onze parlementaire redacteur) Minister Biesheuvel (Landbouw) ziet geen kans de pluimveehouders finan cieel bij te springen. Het pluimveeregle ment van de E.E.G. verbiedt financiële steun aan in moeilijkheden verkerende pluimveebedrijven, zo deelde de be windsman gisteren mee tijdens de open bare vergadering van de Tweede-Kamer commissie voor de landbouw. De moeilijkheden in de pluimveehoude rij zijn het gevolg van de sterke uitbrei ding van de kippenstapel in de landen van de gemeenschap. De markt binnen de E.E.G. is over voerd en ook op de exportmarkten buiten de E.E.G. is nu een gedrang ontstaan. Bovendien zijn er in Duitsland discrimi nerende maatregelen genomen, die welis waar formeel juridisch niet in strijd zijn met het E.E.G.-reglement maar wel strij dig zijn met de economische filosofie van dit reglement. De minister van Landbouw verwacht over september tot december een aanbod van 450.000 tot 470 000 varkens per maand. Hij zei in de landbouwcommissie van de Tweede Kamer, dat over de eerste acht maanden van dit jaar 410.000 varkens per maand werden afgezet. In de eerste maan den van 1965 zal, naar wordt verwacht, het aanbod omstreeks 490.000 per maand bedragen. Over 1963 was het aanbod 400.000. Minister Biesheuvel noemde als voor beelden van deze discriminatie de stem- pelplicht voor Nederlandse eieren op de Duitse markt en de omzetvereveningshef- fing waardoor Duitse pluimveehouders res titutie krijgen van de belasting op grond en hulpstoffen. Mr. Biesheuvel ontkende dat de malaise op de eiermarkt het gevolg is van de E.E.G. Zonder de E.E.G. zouden we er nog slechter aan toe zijn, zo meende hij De enige overheidssteun, die aan nood lijdende pluimveehouders verleend kan worden, bestaat uit renteloze kredieten op grond van de zogenoemde regeling zelf standigen van het ministerie van Sociale Zaken en de gemeenten. De minister liet gisteren een waarschu wing horen aan de slachtveehouders. „De rundvleesproduktie zal omhoog moeten, vooral vanwege de consumentenbelangen aldus mr. Biesheuvel. De minister vond het weliswaar verheugend voor de boeren, dat door de importbeperking van rundvlees de prijzen nu dertig a veertig percent bo ven het noodzakelijke minimum liggen maar de kans is groot dat de consument het dure rundvlees gaat verruilen voor de goedkopere kip. Het kon wel eens heel moeilijk zijn de consument weer aan het rundvlees te krij gen als hij eenmaal aan kip gewend is, meende de bewindsman. Ook het moeilijke probleem van de par lementaire controle op de Europese fond sen kwam gisteren weer uitvoerig ter sprake. De K.V.P.-er Westerterp, de so cialisten Vredeling en Vondeling en de C.H.-er Mellema wilden minister Biesheu vel met zoveel woorden de verklaring ont lokken dat hij bij de sleutelwijziging van het Europese garantiefonds, dat op 1 juli volgend jaar miljarden guldens zal om vatten, de parlementaire controle door het Europese parlement als een conditio sine qua non aanvoeren. Minister Biesheuvel wilde niet zo ver c Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20.15 u.: Nederlands Dans Theater. Minerva Theater, vandaag 20.15 u.: Snip en Snap met delen uit de nieuwe revue. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ma dame sans-gêne" 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De rebel van Napels", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Man, vrouw en het huwelijk", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: .Car rousel van het nachtleven", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mandrfn, de gentleman-bandiet", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Zaterdag 14.30 u „Sjors en Sjimmie op het pirateneiland" a.l.; 19 en 21.15 u.: „De schat in het Zilvermeer", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Het meis je en de twijfelaar", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Maciste con tra de hellemonsters", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Kamers te huur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. PrentenkabinetGrafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van litho's van Rien Dool. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks grammofoonplaten- concert van 2122 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan). Herdenkingstentoonstelling van Sjoerd H. de Roos - letterontwerper- typograaf. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot en met 26 juli. Kunstzaai Barteljoris (Barteljorisstr. 32): Schilderijen, aquarellen en tekeningen van Pauline Zwaai en keramiek van Francine Timmers tot en met 4 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van «childerijen en collages van Hans Jürgen Breuste. Tot en met 18 juli. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van beeldhouwwerken van Nic. Jonk en Arthur Spronken. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Vishal (Grote Markt): Exposities van Jules Chapon, Kees Okx, J Ploos en aan winsten van de gemeente Haarlem. Dage lijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Schilderijen, teke ningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot 12 juli. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (Damstraat/Spaarne), iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 1 uur: internationale volksliederen en chansons door Cobi Scheijer en Ronnie Potsdammer in afwisseling met Sonja Bernd en Martin Lodewijk. Rembrandttheater, zaterdag 24 u.: Jazz concert met de Amerikaanse tenorsaxofo nist Don Byas. M.m.v. Pim Jacobs (piano), Ruud Jacobs (bas) en Cees See (drums). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 3 JULI City, 20 uur: „De man met de vijf pas poorten". Stadsschouwburg, 20 uur: „De onder wereld slaat toe". Cultureel Centrum, 20 uur: Vergadering en discussie-avond Politiek Jongeren Con tact Velsen. Burgemeester Rijkenspark, Santpoort, 21 uur: Concert door zanggroep en leer lingen Stedelijk Muziekacademie uit Lokeren. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 4 JULI City, 19 en 21.30 uur: „De man met de vijf paspoorten". Stadsschouwburg, 20 uur: „De onder wereld slaat toe". Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. VRIJDAG 3 JULI Luxor Theater, 20 uur: „Irma la douce" (één voorstelling). Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Haat". W.B. Thetaer, 20 uur: „De vrede kwam te laat...." ZATERDAG 4 JULI Luxor Theater, 20 uur: „Irma la douce" (één voorstelling). Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Haat"; 23.30 uur: „Moord op 45 toeren" (nachtvoorstelling). W.B. Thetaer, 20 uur: „De vrede kwam te laat. n Advertentie ADVISEUR VOOR HERENKLEDIN gaan. Hij deelde de bezorgdheid van de commissie maar vond ook dat de manier en het tijdstip waarop Nederland deze zaak in ministerraad zal moeten aanspan nen nog eens goed overwogen moet wor den. Dr. Vondeling liet doorschemeren dat zijn fractie komende herfst haar goedkeu ring van de begroting van het landbouw- egalisatiefonds waaruit eer% aanzienlijk bedrag in het Europese fonds zal vloeien zal laten afhangen van de houding van de minister. Minister Scholten (Justitie) heeft in ant woord op schriftelijke vragen van de Twee de-Kamerleden Egas en Franssen (beiden P.v.d.A.) in verband met de inbeslagne ming van runderen van de heer G. W. Voortman te Eefde medegedeeld, dat bij het afvoeren van veertien verbeurd ver klaarde runderen tevens drie andere aan deze landbouwer toebehorende dieren in beslag zijn genomen, omdat de heer Voort man ervan werd verdacht de wet bestrij ding tuberculose onder het rundvee te hebben overtreden. De officier van Justitie heeft wegens dit feit een vervolging ingesteld die, na een behandeling in enige instanties, heeft ge leid tot verbeurdverklaring van de drie runderen. Advertentie THE KING OF WHISKIES;*? OF SCOTLAND m De rechtercommissaris van de recht bank te Utrecht heeft dezer dagen de ter mijn van voorarrest verlengd tegen een Zeister huisarts, die enkele maanden ge leden werd gearresteerd op verdenking van het plegen van abortus. Het strafbare feit zou in februari zijn gepleegd bij een winkelmeisje uit Zeist, wier verhouding met de getrouwde werk gever niet zonder gevolgen was gebleven De verwekker van het ongeboren kind kwam in maart te overlijden. De kwestie kwam aan het licht toen fa milieleden van de overledene een zeer ho ge rekening aantroffen van de huisarts De politie werd in de arm genomen het geen tot de aanhouding van de arts leid de. Ook de fiscale recherche blijkt zeer veel belangstelling te tonen voor de le venswandel van de huisarts, die zijn pa tiëntenkring in het voorjaar bericht had gezonden van het tijdelijk neerleggen van zijn praktijk in verband met overwerkt zijn. In Reuver is gisteravond de 67-jarige heer W. Rutten uit die plaats bij het over steken met zijn fiets tegen een Belgisch volkswagenbusje gereden en zo ernstig ge- wond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Tegelen aan zijn verwon' dingen is bezweken. Gisteren is de 38-jarige Eindhovense tandarts J. Snijder op de kruising Aal sterweg-Rondweg in Eindhoven met zijn auto in botsing gekomen met een van links komende vrachtauto met aanhang wagen. De tandarts werd zo zwaar ge wond dat hij ter plaatse is overleden. Bij een verkeersongeluk op de weg Eri ca-Schoonebeek in Emraen is gisteravond de 71-jarige landbouwer Jac Stavast om het leven gekomen. De heer Stavast werd toen hij linksaf wilde slaan, door een ach teropkomende bestelwagen aangereden. Hij was vrijwel op slag dood. Gisteren is te Egmond aan Zee de 55 jarige ober-kelner A. van Pel uit Bergen verongelukt. De heer Van Pel stak met zijn bromfiets de weg over. Hij werd hierbij aangereden door een bestelwagen en was op slag dood. Bij een botsing tussen twee personen auto's op de provinciale weg ter hoogte van de Pan van Persijn, in Katwijk is gis teravond omstreeks tien over zeven de 41 jarige marine-officier W. H. Hartingsveld uit Katwijk omgekomen. Bij het van achter een melkwagen over steken van de weg Westerbork-Schoonloo is gisteravond een voetganger uit Elp aan gereden door een scooter, bestuurd door de twintigjarige R.M. uit Rotterdam. De scooterrijder, die vervolgens tegen een boom botste, is in het Asser-ziekenhuis overleden. De voetganger kreeg een her senschudding. Het tweede Eindhovense Minnaert-mys- terie is opgelost. De 41-jarige Philips-em- ployé J. Rector, sinds zaterdagmiddag spoorloos, is terecht. Twee collega's van de verdwenen Eind- hovenaar, die berichten over het plotselin ge verdwijnen hadden gelezen, reisden gis teren naar een hotel bij de Loosdrechtse plassen, waar ze vermoedden dat de heer Rector zich zou bevinden. De man bleek er inderdaad te zijn. Me de ten gevolge van een zenuwaandoening had de heer Rector twee weken geleden 'n strottenhoofd-ontsteking opgelopen. Een zenuwarts had hem aangeraden uit vissen te gaan, en de heer Rector had aan dit advies gevolg gegeven. Zelf meende de inderdaad overspannen man zijn vrouw ingelicht te hebben en daarom wist hij van de prins geen kwaad toen zijn collega's hem gisteren kwamen bezoeken. Hij heeft zich nu bij zijn werk gever terug gemeld. 42-43. Wat ze zagen, was een oude bloem pot, die ondersteboven in het gras stond. Er was opzij een opening in, die wel 'n deurtje leek. Ik geloof vast, dat daar iemand woont! veronderstelde negertje Bongiba. Dat zou best kunnen, zei Brum. Zul len we gaan kijken? Ze liepen naar de bloempot. Brum bleef staan voor de ope ning en keek naar binnen. Ik geloof dat ik een tafeltje zie en stoelen! zei hij, Hola! Is hier iemand.? DE LIFT KUNNEN WZ HET BESTE JA, ALS HIJ KLAAR IS, BRENóEN WE HEM r HA, SPIJKERS INSLAAN, HEERLIJK HE, Pc LH fc KOMT ONS HELPEN HOE BEN IK HIER NU GEKOMEN? ZOO PAT EEN VERVROEGDE APRIL* MOP ZIJN 2 THUIS MAKEN; „De invoering van een toeristenbelasting verdient ernstige overweging". Deze uit spraak heeft, „hardop denkend", drs. J. M. van de Laar, staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, in Vlissingen gedaan. Hij deed dat tijdens zijn tweedaags bezoek aan de provincie Zeeland. „In het buitenland", zo zei de staatssecretaris, is het een heel normale zaak dat toeristen mee betalen aan de voorzieningen waarvan zij tijdens hun vakantie genieten. Waarom dan in Neder land niet? Hij wierp met deze opmerkingen min of meer de knuppel in het hoenderhok. Al geruime tijd is in kringen van het vreem delingenverkeer en de typische toeristen plaatsen de discussies gaande over de wen selijkheid van een dergelijke toeristenbe lasting. Formeel bestaat op het ogenblik reeds de mogelijkheid voor gemeenten om een logeerbelasting te heffen. Een in zijn re dactie sterk verouderd artikel 277 van de gemeentewet zegt dat het gemeentebestu ren toegestaan is te heffen „Eene belasting van hen, die gedurende tenminste eene week als logeergasten vertoeven in een hotel of pension binnen de gemeente". Het probleem van de logeerbelasting heeft in oktober 1962 uitvoerig onderwerp van bespreking uitgemaakt in een buiten gewone vergadering van de Algemene Ne derlandse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer. Tijdens deze vergadering waren en bleven de meningen over de wenselijk heid van een toeristenbelasting sterk ver deeld. In een aantal Europese landen (Italië, Oostenrijk, West-Duitsland onder andere) is deze belasting als bestemmingshef fing al sedert jaren in gebruik. De grote brand op de Goffert, die i de nacht van 2 op 3 september van het vorige jaar het vurige slot vormde van Carel Briels' mislukte Waterloofeesten Nijmegen, is tot oplossing gekomen. De politie heeft de 51-jarige eigenaar gearre steerd van de kermisattractie (autoscoo ter) die toen op het terrein van de zo genaamde Europese landelijke markt vlammen opging. Ook zijn 22-jarige zoon is thans in het politiebureau ingesloten. Hun zal brand stichting ten laste worden gelegd. De twee mannen hadden bij de verzekering 36.000 geclaimd. B. en W. van Amsterdam hebben de raad voorgesteld eqn krediet van 4.156.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een semi-permanente verpleeginrichting voor chronisch zieke bejaarden in Osdorp In de nieuwe verpleeginrichting komt plaats voor 146 bejaarden. In 1962 werden in Slotervaart een aan tal paviljoens voor 128 chronisch zieke be jaarden geplaatst om een „verstopping" in rusthuizen en ziekenhuizen te voor komen. Daarna werd ook het dr. Sajet huis, met 57 bedden, in gebruik genomen, Thans achten B. en W. het gewenst zo spoedig mogelijk de beschikking te krij gen over een nieuwe permanente voor ziening. Het Tweede-Kamerlid Wieldraaijer (P.v.d.A.) heeft in schriftelijke vragen aan de minister van Defensie aangedron gen op een belangrijke soldijverhoging voor dienstplichtige militairen, gezien de sinds 1954 gestegen kosten van levenson derhoud. In dit verband wil hij weten of het juist is, dat een dienstplichtig en soldij genietend militair 1,15 per dag ont vangt, indien hij met verlof of tijdens ziekt thuis vertoeft en geen voeding op 's rijks kosten geniet. In september zullen zestig leerlingen van de onlangs opgerichte internationale school Amsterdam hun onderwijs krijgen in de voregere dr. Aletta Jacobsschool, Vechtstraat 77, Amsterdam. De gemeente heeft in deze school vijf lokalen ter beschikking gesteld om buiten landers in Amsterdam de faciliteiten te verlenen die nodig zijn voor de opvoeding van hun kinderen. De internationale school Amsterdam is een afdeling van de internationale school in Den Haag, een stichting ten dienste van het onderwijs voor kinderen van in Nederland gevestigde buitenlanders. Een dertigjarige moeder en haar drie jarige dochtertje zijn gisteravond door de Amsterdamse G.G.D. ingeënt tegen rabiës nadat zij enkele uren tevoren waren ge beten door hun kat. Het dier zelf is door de politie in beslag genomen en voor on derzoek toevertrouwd aan dr. H. H. Schol ten van de veterinaire dienst te Haarlem. Het dier gedroeg zich volgens de politie zeer agressief. De mogelijkheid dat de kat aan honds dolheid lijdt is gering," aldus de inspec teur die het dier heeft laten weghalen. Vroeger zouden we hieraan weinig aan dacht hebben besteed, maar na de rabiës- gevallen van anderhalf jaar geleden nemen wij geen enkel risico meer." De veterinaire dienst zal pas over drie vier dagen zekerheid kunnen krijgen over de oorzaak van de agressiviteit van „Oranjehotel". De burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, is als opvolger van prof. mr. R. Cleverin- ga voorzitter geworden van het bestuur van de stichting „Oranjehotel" in Den Haag. Deze stichting beheert de zoge naamde dodencel in de cellenbarakken in Scheveningen, waar in de bezettings jaren politieke gevangenen verbleven. Ambassadeur. Binnenkort is te verwachten dat de heer C. Vreede, die is benoemd tot Nederlands ambassadeur te Beiroet, (Libanon) tevens zal worden benoemd tot ambassadeur bij het Jordaanse hof met als standplaats Beiroet. Burgemeesters. Bij onderscheidene K.B.'s is eervol ontslag verleend aan F. Sijts— ma als burgemeester van Oostdongera- deel, mr. dr. K. F. O. James als burge meester van Gouda en mr. dr. E. P. Ver kerk als burgemeester van Boskoop. Draaggolfkabelverbinding. In Leer in West-Duitsland is de draaggolfkabel verbinding tussen Winschoten en eerst genoemde plaats officieel in gebruik ge nomen. Zonnebloem. De katholieke nationale ver eniging tot bevordering van het welzijn der zieken „De Zonnebloem" organi seert in de maanden juli en augustus weer vakantieweken voor chronische ernstige zieken. Onderscheidingen. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd ir. E. D. Cartier van Dissel, wonende te Laren (N.H.), directeur van de koninklijke Demka staalfabrieken, en J. W. F. Guu- rink in Den Haag, hoofdcommies A bij het ministerie van Verkeer en Water staat (directoraat-generaal van het ver keer). Vierde leliade geopend. De commissaris der koningin in de provincie Noord- Holland, mr. F. J. Kranenburg, heeft te Akersloot in tegenwoordigheid van zijn echtgenote de vierde leliade geopend. Arrawarra-rivier. De afdamming van de Arrawarra-rivier in West-Suriname is uitgesteld tot 15 juli. Aanvankelijk had het in de bedoeling gelegen om met deze afdamming, die geschiedt in het kader van het Stondansi-project, dat gefinan cierd wordt door de E.E.G., op 29 juni te beginnen. Vliegveiligheid. De staatssecretaris van Defensie (Koninklijke Luchtmacht) W. den Toom heeft gistermorgen in zijn werkkamer in het gebouw van de lucht machtstaf in Den Haag de naar hem ge noemde vliegveiligheidstrophee uitge reikt aan majoor J. L. Holtz van de vliegbasis Woensdrecht. Beter Rotterdams drinkwater. Zaterdag morgen zal met behulp van zes drijvende bokken een bijzonder grote zinker in de Oude Maas te Rotterdam worden gelegd. In de toekomst zal Rotterdam door middel van deze buis water uit het nieuwe waterwinwerk „De Berenplaat" ontvangen. Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressie voor de kust van mid- den-Noorwegen verplaatst zich verder in oostelijke richting, gevolgd door een krachtige rug van hoge luchtdruk. Aan de achterzijde van de depressie voeren noord westelijke tot noordelijke winden koude polaire lucht over de Noordzee naar West- Europa. De voorste begrenzing van deze lucht bereikte vrijdagmorgen het noorden van ons land. Verwacht moet worden dat de aanvoer van polaire lucht de eerste paar dagen blijft aanhouden waarbij de kans op locale buien tijdelijk groter wordt. De temperaturen zullen daarbij opnieuw enkele dagen aanzienlijk onder normaal zijn. Maximum-temperaturen so S d binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. SB sS Den Helder regen w 17 0,1 Ypenburg zwaar bew. nw 19 0 Vlissingen zwaar bew. nw 18 0 Eelde zwaar bew. wzw 19 0 De Bilt geheel bew. wzw 20 0 Twente geheel bew. windst. 21 0 Eindhoven zwaar bew. zzw 21 0 Z.-Limburg zwaar bew. zzw 21 0 Helsinki regen zzo 21 0,1 Stockholm zwaar bew. w 20 2 Oslo licht bew. zw 19 5 Kopenhagen zwaar bew. w 18 0 Aberdeen half bew. w 18 0 Londen licht bew. wnw 25 0 Amsterdam licht bew. nw 19 0 Brussel zwaar bew. zzw 21 0 Luxemburg onbewolkt no 21 0 Parijs onbewolkt windst. 22 0 Bordeaux onbewolkt n 29 0 Grenoble onbewolkt windst. 27 0 Nice zwaar bew. n 26 0 Berlijn geheel bew. w 18 0 Frankfort onbewolkt ono 22 0 München onbewolkt zzw 19 0 Zürich onbewolkt nnw 22 0 Genève onbewolkt zw 25 0 Locarno zwaar bew. o 27 0 Wenen onbewolkt wnw 20 1 Innsbruck onbewolkt wzw 23 0 Belgrado onbewolkt w 18 8 Rome zwaar bew. windst. 30 2 Ajaccio onbewolkt no 27 0 Madrid onbewolkt windst. 29 0 Mallorca licht bew. windst. 30 0 Lissabon onbewolkt w 27 0 Zaterdag 4 juli Zon op 4.26 uur, onder 21.02 uur. Maan op 1.09 uur, onder 14.52 uur. Maanstanden 2 juli 21.31 uur laatste kwartier 9 juli 12.31 uur nieuwe maan 16 juli 12.47 uur eerste kwartier 24 juli 16.58 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrüdag 3 juli Hoog water 9.29 uur en 21.59 uur. Laag water 4.50 uur en 17.21 uur. Zaterdag 4 juli Hoog water 10.32 uur en 23.02 uur. Laag water 5.52 uur en 18.27 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2