Felle strijd in finale-poules van Strandvoetbal verwacht Licht en klank bij de ruïne van Brederode Havenberichten COR 0LY Honkbalteam Rooswijk bindt de strijd aan met Hazenkamp Nederlands rapport over de luchtvervuiling JETALON" VELO COR 0LY A. R. de BOER Aardbeien duurder door afloop seizoen Diploma's uitgereikt van Papiervakschool in Velsen-Noord Nieuwe aanwinsten Gemeentebibliotheek Kart IJmondnieuws Nieuw onderdak voor Huisvestingsbureau Velsen Arqnd Reym E re-medaille in goud voor W. Nottelman THUIS OCCASIONS v.a. 25.- de nieuwste gordijnstof MARKTPLEIN Geannuleerd Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden H.H. Sleutelaars AVAROS BERINI GAZELLE H.M.W. SPARTA ZÜNDAPP CONSTANT - verlovingsringen I alle modellen Medische verzorging tijdens het weekeinde In IJmond-Noord en in Kennemerland worden woonwijken en industrieën al gescheiden OPEL en VOLKSWAGEN RIJSCHOOL voor alle rijbewijzen Samenwerking Hedenavond worden de eerste wedstrij den in de finale-poules van de IJmui- dense strandvoetbalcompetitie gespeeld. De strijd in deze vier poules zal hevig zijn, omdat alleen de nummers één en twee van de vier teams in een poule in aanmerking komen voor plaatsing in de eindstrijd, waarin 8 strandvoetbalelftal- len om de ere-plaatsen zullen strijden. Op het Zuidpierveld moet Marktplein het clubhuiselftal van „De Brulboei", kam pioen van de B-afdeling, bestrijden, het geen voor Van Staveren c.s. wel eens nood lottig kon zijn. Op het Noordzee veld krijgt paviljoen Zeedistel de kans om zich te revancheren op P.W.-boys in Poule B. Paviljoen Zeezicht, dat op zijn eigen slechte strandvoetbalveld ongeslagen bleef, moet nu op het goed bespeelbare Zeedis telveld proberen om dit ongeslagen record tegen Schoonenberg te behouden. gesteld, dat 22 spelers van Stormvogels na 31 juli niet meer mogen uitkomen in strandvoetbalwedstrijden in verband met de te hervatten training en oefenwedstrij den. Hoewel de secretaris van de strandvoet- balcommissie, de heer J. Rol, die thans in het St. Antonius Ziekenhuis verblijft, aan ons verklaarde dat er in de bouw- vakanties niet gespeeld zal worden, zal het bestuur van de strandvoetbalcommissie wel genoodzaakt zijn om de eerste wed strijden van de eindstrijd op 20 juli te spelen in plaats van 3 augustus, zoals ge pland was. Hierdoor zullen naar alle waar schijnlijkheid moeilijkheden tussen spelers voetbalverenigingen en strandvoetbalcom missie voorkomen kunnen worden. Op wel ke wijze men het competitieprogramma zal veranderen in verband met de moei lijkheden met de strandvoetbalelftallen Strandplateau en „De Boekeniers" kon het bestuur van de strandvoetbalcommissie ons nog geen uitsluitsel geven. Advertentie De Nutsspaarbank handhaaft een strikte geheimhouding De aardbeien zullen dit weekeinde duur zijn. Dat bleek al tijdens de veiling van donderdag in Beverwijk. Bij een klein aanbod van slechts 3500 manden gingen de prijzen belangrijk omhoog. Voor de eer ste kwaliteit werd van 4,20 tot 6,50 per mand betaald. Voor de tweede sortering werd tussen de 3,20 en 5,20 per mand genoteerd. Het seizoen verloopt wel heel snel. Maandag is het pas drie weken geleden dat de eerste aardbeienveiling werd ge houden. Als men volgende week nog eens veilt dan is het aardbeienseizoen 1964 weer achter de rug. Zoals reeds werd gemeld zal de tijde lijke verlichting, welke is aangebracht bij de ruïne van Brederode na de bijeen komst, welke daar vrijdagavond in het ka der van het bezoek uit Lokeren wordt ge houden, gedurende veertien dagen ge handhaafd blijven. In die periode, dus van zaterdagavond 4 juli t/m zondagavond 19 juli, zal de ruïne ook des avonds worden opengesteld. Na de eigenlijke sluitingstijd. 20.00 uur, zal men nog tot 23.00 uur „Brederode" kunnen bezoeken en dwalen tussen de na zonrsondergang feeëriek verlichte oude kasteelmuren. Door een geluidsinstallatie zal passende oude muziek opklinken, waardoor tot de unieke sfeer ongetwijfeld kan worden bij gedragen. Geen „klank- en lichtspel" dus waar de ruimtelijke mogelijkheden zich minder toe lenen, maar wel zullen licht en klanken een zomeravondbezoek aan Brederode dubbel en dwars de moeite waard maken. Op het Zeezich-tveld zou de IJmuider Reddingsbrigade in actie komen tegen Strandplateau, maar Strandplateau moest deze wedstrijd annuleren in verband met hettragisch overlijden van een hunner spelers, de 28-jarige Nico Aardenburg. Het is nog niet bekend of Strandplateau ook de wedstrijden op woensdag en vrij dag zal annuleren. Bovendien dreigt de heer A. Bakker, die het niet eens is met de indeling van het nieuwe competitiepro gramma, zijn „De Boekeniers", waarvan hij coach is, terug te trekken wanneer het overladen competitieprogramma van „De Boekeniers" niet gewijzigd wordt. Boven dien heeft de heer Bakker als secretaris j van de technische commissie en bestuurs lid van Stormvogels het bestuur van de strandvoetbalcommissie er van in kennis Advertentie aller het Ook voor sportnieuws I laatste 100% service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Tel. 5198 De nieuwe aanwinsten voor de Gem. Openbare bibliotheek en leeszaal te Vel sen zijn de volgende boeken: "Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Van Aken, De onschuldige bar baren; Van den Weghe, En elke dag rees weer de zon; Baklanov, De doden schamen zich niet; Duncan, De vreemdeling; Gil ford, Het laatste woord; Giovanni, De cel; Van Gulik, Moord in Canton; Sargent Hall, Liberty Belle; Kostjerina, Dagboek van Nina kostjerina; Olujic, Geteisterde jeugd; Rand, De vrijheid gloorde; Troyat, Vrouwe van Kachtanowka; Wilde, Het portret van Dorian Gray. Buitenlandse romans en novellen: Bemel- mans, The street where the heart lies; Jackson, We have always lived in the castle; Chabrol, La chatte rouge; Massip, La béte quaternaire. Studieboeken: Von Dürckheim, Zen en wij; Zeno, John Henri Newman; Lepp, Psychoanalyse van het moderne atheïsme; Behrendt, De mens en zijn toekomst; De niet aanwezige huisvrouw; Van den Berg, Leven in meervoud; Tyrrell, Ontdekkingen van de parapsychologie; De Mammoetwet; Faber, Zo ontstond Nederland; De Klerk, De mens in het beest; Drijver, Vogeltrek en trekvogels; MacGillavry-Verlinden, Ik kan jong blijven en oud worden; Roken, een rapport over het roken en zijn ge volgen voor mens en maatschappijVan Rheenen, De boxer; Van Rheenen, De teckel; Marée, Vijvers en rotsen in de tuin; Canby, Geschiedenis van de raket en de ruimtevaart; Schuh, Algemene theorie der automaten; Foreman, F. M. theorie en praktische toepassingen; Bogaerts, Antieke mozaïeken; Mens en De Wit, Vaktekenen, handtekenen en penseelschilderen S 1Van Dobbenburgh, De wereld van Aart van Dobbenburgh; Feininger, de hogere school der fotografie; Vóór en tegen de plaats bekleder; Marja, Van de wieg tot het graf; De Jong, Europa op de tweesprong; Bonen- fant, Philips de Goede; Straus, Wir lebten in Deutschland; Fishman, Mijn liefste Cle mentine; Kuijk en Van Veen, Kennedy president voor ons allen; Bins, Prima toe- ristengids (Overijsel, Gelderland, Utrecht); Sierksma, Prisma toeristengids (Gronin gen Friesland, Drente); Van der Horst, Faja Lobbi; Fischer, Weerzien van Mos kou; Orpheus, Niet zonder Theseus; Price, Ontwakend Afrika; Van Egeraat, Gids voor de Adriatische kust. IJmuiden; Sylt, Kopenhagen; Gerd tyluoto; Irene S, Barry Dock, Hasan, KI; Silksworth, Baie Comeau; Sleipnei 2, «urea, Atlantis. Halmstad; Lingestroom, Liverpool De- lian Spirit, Wilhelmshafen; Vliestroom, Londen, Hawkwood, Immingham; Tito Campanella, Po - ticello; Karl Grammerstorf, Rotterdam. Ye- warch, Swansea; Emsland, Narskor, Saba, Telg nemouth; Argo, Gent; Gazelle, Londen, ij - stroom, Huil; Iselin, Lulea voor IJmuiden, Vogtland, Zeebrugge; Ramso, Otua voor Velsen, Ahoy, Karlstad; Egret, Rotterdam ™or IJmui- den:' Birdwood, Immingham; Rio Santiago, Rot terdam; Victress, Rotterdam; Walma, Kemi voor Velsen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Arrnai\ Antwerpen; Theano, Rotterdam; Caveherdela Salie, Duinkerken; Lisa Jensen, Helsingborg, Valkenier, Rotterdam; Zwaantiena Halden van IJmuiden; Kosmas M, Rotterdam; Persia 2, a hus van IJmuiden; Jan Kluver, Vastervik; Fo reman, Hull; Kulpawn River, Bremen; Bremer Wappen, Hamburg; Brinio, Bohus van IJmui den; Windrose, Svendborg; Herm L, Mont Rose, Swift, Harlingen; Markab, Norrköping; Baldur, Lulea; Biscaya, Rotterdam van IJmuiden; Blls- worth, Londen; Tilly, Norrköping; Rhea, Rotter dam; Flevo, Bilbao; Paralos, Bilbao van IJmui den; Triumph, Londen; Alcetas, Rotterdam; Vesta, Stockholm; Wexford, Boston van Zaan dam; Jean Guiton, Duinkerken. Vrüdag kwamen in IJmuiden aan: Jaguar, Rotterdam; Willem Cornells, Oxelosund voor IJmuiden; Gvardeisk, Riga; Marathon, Antwer pen, Nordlicht, Norwich; Mees Cremer, Svarbs borg. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Medon, Fun- Chal; Stadt Brake, Pantaniemi; Emsworth, Huil; Éénhoorn, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie biedt BREESTRAAT 108 BEVERWIJK De heer Trompen verdedigde een proef schrift getiteld „Synthese van enkele ge mengd aromatische heterocyclische etheen- thio-ethers". Zijn promotor was prof. dr H. O. Huisman. De heer Simon Thomas verwierf zijn bul op een proefschrift geteld „Some as pects of life history, genetics, distribution and taxonomy of aspidomorpha ad- haerens". Diens promotor was prof. dr. Utrecht. De heer H. F. Huisman uit Soesterberg is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op het proefschrift: „Light scattering of solu tions of ionic detergents". Promotor was prof. dr. J. Th. G. Overbeek. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK GEBOREN: Johanna G., d. v. J. M. Kabel en S. van der Bos; Ilona H., d. v. H. van Heulen en W. Lieshout; Alice W., d. v. H. J. Bakker en A. van Wieren; Marco J. P., z. v. B. Nijmeijer en M. E. de Boer; Monique, d. v. J. Westerink en M. K. van Dijk; Olav P., z. v. H. M. Bent- hem en J. van Mourik; Manfred P., z. v. H. Muskee en G. L. M. Schipper; Annette M., d. v. D. Lijnslager en A. G. Budding; Ralph T., z. v. H. F. T Niggebrugge en I van Genderen; Wilhelmus M., z. v. W. F. P. Zwager en M. A. T. Wilms Floet; Elisa beth P. M., d. v. J. M. van Bakel en C. E. G. Buur; Helena J. M., d. L. Oortwijn en J. Boudesteijn; Johannes W., z. v. J. A. Molenaar en M. A. Goedhart; Peter A., z. v. J. Buisman en P. Vellekoop; Johannes C., z. v. T. J. Bruin en E. A. Bakker. ONDERTROUWD: R. R. IJpma en M. M. Hoogewerf; J. A. Jagt en C. J. Tuijnman; J. Zwart en A. M. Teeling; C. J. W. Kaan dorp en H. J. P. Meuleman; F. C. A. van Anraat en M. A. Zwart; L. de Jong en E. C. Pletting; P. A. Schouten en R. van den Outenaar; G. van Putten en C. M. Wierstra; A. J. Mulder en M. A. Hilbers; J. J. Schouws en M. A. J. W. van der Pal. GETROUWD: W P. Berkhout en A. M. Ivens; H. Doodeman en H. M. Kuijl; G. Meijerhof en M. J. M. Versteeg; H. J. Stam en H. M. Manshanden; R. D. van den Berg en A. Th. M. C. van Meurs; W. L. A. Pe- trici en L. F. Rustwijk; P. H. Wanders en W. A. Smit; J. G. Timmer en M. H. Laar hoven; P. C. van Zijl en M. E. G. van Egmond. OVERLEDEN: J. van der Kolk, oud 81 jaren geh. m. S. Doesburg; A. Groot, oud 74 jaren, geh. gew. m. J. Vossaert; A. H. Rol, oud 83 jaren, geh. m. C. Gerten- baeh; G. Bakker, oud 59 jaren, geh. m. J- de Winter, Donderdagavond is in de Papiervak school van de Stichting Van Gelder Zonen in Velsen-Noord aan 19 geslaagden het einddiploma uitgereikt, waarbij de direc teur van genoemde Stichting, de heer J. H. Smidt van Gelder, die tevens bestuurs lid is van de Papiervakschool, vooraf de geslaagden en de ouders heeft toegespro ken. De heer Smidt van Gelder liet in zijn toespraak het verschil uitkomen, tussen de opleidingen van vroeger en nu en de ge heel veranderde omgeving van het bedrijf en de plaats waar het onderwijs wordt ge geven. Wat dit laatste betreft had hijveel lof voor de leerlingen, die er steeds zorg voor dragen dat ook de tuin om de school er keurig uit ziet. Het is steeds weer hard werken van le raren en leerlingen, om deze laatsten op 'n hoger plan te brengen, aldus de directeur, wat steeds is geschied onder een zeer prettige stemming, waarvoor ook de lera ren dank werd gezegd. Na het uitreiken van de diploma's waar bij de heer Smidt van Gelder voor elke geslaagde weer een vorm vond om deze aan te sporen zich verder te bekwamen, heeft de heer J. J. van der Waals, oplei dingsfunctionaris bij Van Gelder Zonen, het een en ander verteld over de nieuwe vorm van het opleiden van vakmensen. Ook op dit gebied komt een grote verbe tering. Hebben andere bedrijven hun V.B.V.- en Bemetel-diploma's het Vapro- diploma zal straks dezelfde betekenis heb ben, wat voor de werknemers een groot voordeel zou zijn. Ook dit diploma zal een landelijke erkenning inhouden, evenals van het Vormingsinstituut en de r.k. Levens school, aldus de heer Van der Waals. Aan de volgende leerlingen werd het di ploma uitgereikt: H. van Beusekom, Amsterdam; C. P. Cardol, Velsen; L. A. Burm, Velsen; G. A. M. v.d. Hoorn, IJmuiden; R. E. Keve- ling, Alkmaar; A. Metselaar, Velsen; L. J. Roeland, Haarlem; J. Strijbis, Haarlem; M. J. M. Westerhuis, Haarlem; W. C. Castricum, Velsen; H. W. Klaarhamer, Haarlem; P. A. J. Klos, Wormer; L. G Leurs, Beverwijk; W. Nijlunsing, Sloot dorp; J. Schoorl, IJmuiden; J. H. Vossen, Haarlem; Th. J. Vossen, Haarlem; A. v. d. Werf, Haarlem; C. Zonneveldt, IJmui den. GESPAARD In de postkantoren in IJmuiden en om geving werd in juni bij de Rijkspostspaar bank ingelegd 581.103,33 en uitbetaald 419.979,08. Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 BEVERWIJK Voor de artsen: Ten Harmsen van Den Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeylmans, van zaterdag 12 u. tot zondag 24 u.: J. A. Hommes, Plantage 154, Be verwijk, tel. 02510-26050; voor de artsen: Fierstra jr., Fierstra sr., Melchior, Lange, Swaab, De Ruiter, Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 u. tot zondagmorgen 9 u.: M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 02510-23553; van zondag 9 tot 24 u.: K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 02510-23450. Apotheken: Voor Beverwijk, Velsen- Noord en Heemskerk, van zaterdag 12 u. tot zondag 24 u. en nachtdienst, alleen voor spoedgevallen: Apotheek J. W. Huisman, Wijkerstraatweg 164, Velsen Noord, tel. 02510-23883. Dierenarts: Van zaterdag 18 u. tot zon dag 24 u.: H. Schoenmaker, Botenmaker- straat 111, Zaandam, tel 02980-63674. Om 16 uur ontmoet Rooswijk zaterdag middag op het Koningsveld in Velsen- Noord het Nijmeegse Hazenkamp. De Vel- senaren, die de vorige week PSV door een verrassende 32 nederlaag in Eind hoven de eerste punten bezorgden, kun nen thans weer beschikken over werper Sauer. Of coach Tromp de goed in vorm zijnde jonge werper Nico Hofkamp van de werpersheuvel zal halen is nog een open vraag, gezien zijn goede prestaties in de wedstrijden tegen Storks (00) en PSV (2—3). De honkballers uit de Keizer Karelstad werden eerder in dit seizoen door Roos wijk in Nijmegen met 91 verslagen, waardoor Rooswijk favoriet is wanneer ook de slagprestaties van de Velsenaren net zo goed zijn als in Nijmegen. Terrasvogels krijgt het zaterdagmiddag in Amsterdam met Meteoor aan de stok. In Santpoort-Zuid verloren de „birds" hun eerste wedstrijd tegen de Noord- Amsterdammers met 1416. Doch toen beschikten de Velsenaren niet over wer per Disselköter, die in de wedstrijd tus sen de eersteklasser Sportclub Haarlem en het stedelijk Velser-negental niet on der deed voor zijn Rooswijk-collega's Sauer en Hofkamp. Wanneer de Terrasvogelsdefensie even gesloten is als in de laatste wedstrijd tegen Kennemerland. terwijl de aanval 11 honkslagen produceerde, dan kunnen de pupillen van playing-coach Cees Her- kemij en assistent-coach Dave Arkel het in de hoofdstad tot winst brengen. Het gemeentelijk Huisvestingsbureau zal met ingang van donderdag 9 juli zijn gevestigd in het perceel Heidestraat no. 47 te IJmuiden. Het bureau zal voor het pu bliek geopend zijn op maandag-, dinsdag en woensdagmorgen van 9-12 uur. Advertentie KERKWEG 67 - SANTPOORT TEL. (02560) 8930 en 8947 STRAATSBURG (ANP) Nederland heeft negen streken waar de regionale en lokale ruimtelijke ordening een bijdrage levert aan de bestrijding van een aanzien- I lijke mate van luchtvervuiling. Deze ge bieden zijn: IJmond-Noord, Zaanstreek, Zd.-Kennemerland, Voorne-Putten-Rozen- I burg, IJsselmonde, de rechter Maasoever van Rotterdam af, het Westland, de Mijn- gebieden in het oosten van Zuid-Limburg en die in het westen van deze provincie. Dit blijkt uit een Nederlands rapport van ir. Th. Quene van de Rijksdienst voor I het Nationale Plan, dat met andere na tionale verslagen is besproken door de Europese conferentie inzake luchtveront- reiniging te Straatsburg. De strekking van deze nationale versla gen is, dat een goede ruimtelijke orde ning wellicht de doeltreffendste manier is om de gevolgen van de luchtvervuiling zo klein mogelijk te houden, zolang er geen efficiënte middelen bestaan om de vervui- I ling geheel te voorkomen. M Mulo-examens in Haarlem. Voor het einddiploma A zijn woensdag geslaagd: de dames T. Wouters, A. J. Geerling, C. G. de Groot, R. Dekkers, E. Schaap, M. A. Mulder, C. Kraaij, M. Harts, J. C. de Rooy*, G. Bood, C. A. Moleman J. C. G. Wolkers, E. E. Zwart*; de heren R. Augustinus, R. v. d. Pieterman, P. J. C. Leeuwe, E. Land- wehr Johan, F. Vierhout, G. J. van Dijk, J. J. Albers, R. v. d. Eijkhof, J. Rede laar*, H. Zoeteman*, R. W. Bronkhorst Voor het einddiploma B slaagden: de dames C. J. Lichtenveldt, A. Klein, S. W. v. d. Broek; de heren E. J. Storm, A. v. d. Werf, P. M. Planken, B. van Looij, M. de Reus, G K. Karsenbarg, F. van Aken, J. T. Kokking, B. van Hulst. Afgewezen zes kandidaten. De geslaagden, bij wier namen een staat, behaalden tevens het middenstands diploma. Amsterdam (V.U.). De heer M. A. Marice promoveerde cum laude op een proef schrift getiteld „Compact ordered spaces". Promotor was prof. dr. J, de Groot. Amsterdam (G.U.). Doctoraal Duits met lof mejuffrouw G. J. Zandt (Amsterdam). Doctoraal rechten; M. J. L. A. Stassen en (vrije studierichting): K. Wits (Amster dam). Groningen. Doctoraal economie: P. A. J. de Groot (Ommen) en H. Snippe (Gro ningen). Doctoraal biologie: H. W. A. Weijers (Sneek) (cum laude). Doctoraal farmacie: mej. N. Dijkstra (Menaldum) en H. Hendriks (Vlagtwedde). Doctoraal scheikunde: H. J. Monkhorst, A. de Groot, D. J. Zwanenburg, D. J. Scholtens (allen Groningen) (cum laude). Doctoraal sterren kunde: F. H. Over (Zwolle). Amsterdam (G.U.). Gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen: W. P. Trompen (Amsterdam), R. T. Simon Thomas (Nunspeet) en J. F. Jongkind (Amsterdam). De heer Jongkind behaalde zijn titel op een proefschrift getiteld „De papilloze rattenier, een onderzoen naar bouw en restfunctie". Zijn promotor was prof. dr. D. B. Kroon. Advertentie met een aluminium huidje, waardoor géén inkijk maar wèl uitzicht. In de zomer geen last van binnendringende, hinderlijke zonnewarmte en toch lichte kamers. In de winter het behoud van uw kamerwarmte. Vuil en stof afstotend, dus hoogstens 1 x wassen per jaar. Gegarandeerd kleurecht. 110 cm breed, vanaf Ir. Van Meurs, oud-directeur van het Regionale Planbureau voor de provincie Noord-Holland, kwam als algemeen rap porteur voor deze kwestie dan ook tot de conclusie dat nationale, regionale en plaatselijke overheden zich mede dienen te laten leiden door de meest recente ge gevens over de luchtvervuiling ter plaat se. Ir. Quene stelt onder meer vast, dat de algemene regels die voor de ruimtelijke ordening worden gehanteerd al in deze richting gaan. Ze omvatten scheiding tus sen woonwijk en industriegebieden door middel van grondstroken, afwisselende ho ge en lage bebouwing, hoofdwegen buiten de steden om, en veel groen langs de we gen. Voor Nederland geldt daarbij voorts dat, met het oog op de wind, de industrie- en zoveel mogelijk ten noorden en ten oos ten van het woongebied moeten worden gevestigd. Drs. Hartogensis van het instituut voor gezondheidstechniek TNO verklaarde als woordvoerder van de Nederlandse groep, daarbij tevens de opvatting van Britse, en Scandinavische deelnemers vertolkend, dat men vooral niet moet proberen het uitstekende werk van de Wereldgezond heidsorganisatie en de OESO te bagatelli seren. Er zijn zo weinig internationale deskundigen op dit gebied, zei hij, dat we ons niet kunnen veroorloven er te veel in internationale organisaties onder te bren gen waar zij niet anders meer doen dan coördineren. Volgens hem zouden we reeds een eind in de goede richting komen als de bestaande informatie-centra inzake luchtvervuiling in West-Duitsland, Frank rijk, Groot-Brittannië en de Verenigde Sta ten gezamenlijk middelen konden bera men tot een verdere spreiding van de ac tiviteit. Voorts zou men meer aandacht kunnen besteden aan een doeltreffende sa menwerking van de deskundigen binnen de nationale grenzen. Ir. Van Meurs had eerder op het punt van de ruimtelijke ordening en de bestrij ding der luchtvervuiling verklaard dat de Europese samenwerking op basis van al gemene internationale normen niet wel mogelijk is. Elk land zou zijn eigen even wicht tussen algemeen welzijn en lucht vervuiling moeten kunnen vinden. per meter voor wie wonen wat.waard is: unie In het Velsense raadhuis heeft burge meester mr. J. C. Bührmann don derdagavond aan het veertigjarig dienstverband van de heer W. Nottel man uit Driehuis bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen een gouden glans verleend. Hij speld de de jubilaris de versierselen op van de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Nottelman is chef van het grondbedrijf in Aerdenhout van Van Gelder Zonen. Op 1 augustus a.s. verlaat hij het bedrijf in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. Burgemeester ge waagde van de grote waardering van de directie van de papierfabriek voor de wijze waarop de heer Nottelman steeds zijn werkzaamheden heeft ver richt. Bij de korte plechtigheid waren aanwezig mevrouw Nottelman en enkele familieleden alsmede de alge meen directeur van Gelder Zonen, de heer Smidt van Gelder en ir. Dufour. De jubilaris is vandaag in Aerden hout in de kring van het personeel gehuldigd.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7