„Arts moet bereikbaar zijn voor de patiënt in nood" AGE Nog steeds wordt oorlogstuig aangetroffen in Nederland Man overreden in werkputje POLLE. PELLI EN PINGO en Cadsu verwerpt 4000 aanvragen om uitkering Rotterdam wil water uit de Biesbosch „Geen monokini's in Ridderkerk" Prins Peter bezoekt prins Bernhard Doofstomme door drie mannen mishandeld Minister Luns gaat dinsdag naar Rusland Oplichter gepakt in Harderwijk Drie doden in het verkeer Engeltje" Witlox in Haaren begraven Woonoord in Eindhoven voor Spanjaarden Weinig wind es op avontuur OUDERS VAN EMIGRANTEN ZATERDAG 4 JULI 1964 2 Voorzitter tot vergaderde geneesheren Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Er was eens in haarlem en omstreken een man die door ieder werd ontweken hij kwam in CONSTANT LAMP'S SHOP, stak zijn licht er eens op, nu wordt hij door de SOCIETY bekeken. De nazi-slachtoffers Bankwerker omgekomen in staatsmijn Maurits VOOR BEZOEKREIZEN NAAR UW KINDEREN IN 1965 VANUIT NEDERLAND RUYS CO. reisagenten a Het probleem van de bereikbaarheid van de artsen is vanmiddag door de voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst, dr. G. Schalij, centraal gesteld in de ope ningsrede, die hij hield op de algemene vergadering van de maatschappij in Utrecht. De meeste artsen, zo zei hij, beseffen terdege, wat het betekent voor iemand die plotseling in lichamelijke of geestelijke nood komt te verkeren als hij geen arts kan vinden. Toch bereiken de maatschap pij af en toe naar het schijnt zeer ge gronde klachten. Bij nader onderzoek blijkt vaak, dat deze klachten meer berus ten op indrukken dan op scherp omschre ven feiten. Maar, zo voegde dr. Schalij hieraan toe, wanneer ons van woordvoerders van offi ciële instanties of van overheidsorganen bij herhaling berichten bereiken die erop wijzen dat er hier en daar onbehagen be staat, is dat een teken aan de wand voor iedereen die bij de aanvang van zijn studie heeft beseft, wat de consequenties zijn van het artsenberoep. Het rapport over de weekend-, avond en nachtdienst is aanvaard, aldus dr. Schalij, en de maatschappij moet erop toezien, dat het ook wordt uitgevoerd. Het gaat erom, zo zei hij, dat de vrijheid die de artsen zo hogelijk waarderen, hsun ook wordt gegund. Daarom zullen zij er, volgens hem, hoewel daar op het ogenblik nog geen enkele aan leiding toe is, toch voor moeten waken dat de overheid zich op de duur door de gedra gingen van enkelen gedwongen zou voelen, artsen bepaalde voorschriften op te leg gen. Dr. Schalij stelde, dat de artsen zelf maatregelen zullen moeten nemen en dat zij niet moeten aarzelen, degenen die zelf onvoldoende bewust zijn van de gebonden heid aan hun patiënten, desnoods scherp op de vingers te tikken. In dit verband merkte dr. Schalij ook nog op dat niet alleen het weekend, de avond en de nacht moeilijkheden opleve ren voor wat de bereikbaarheid betreft, maar bijvoorbeeld ook het eind van de ochtend. Om een uur of half twaalf rijden vrijwel alle artsen visite, ze zijn door gaans onbereikbaar, en ze lopen steeds meer kans dat ze in het verkeer vast ko men te zitten. Volgens dr. Schalij ligt het in de lijn der verwachtingen, dat de tech niek binnenkort zal zorgen voor een af doende oplossing. De semafoon, waarmee nu een jaar is geëxperimenteerd, lijkt bijvoorbeeld een bruikbaar apparaat. c Grote Kerk, maandag 20 u.: Concert door deelnemers aan de improvisatiewedstrijd. (Orgelmaand). Openluchttheater Bloemendaal, maan dag 20.15 u.: Joegoslavisch Danstheater „Kolo". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag 16.15 u.: „Madame sans-gêne", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u en zondag ook 14 en 16.15 u.: „De rebel van Napels", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Man, vrouw en het huwelijk", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Carrousel van het nachtleven", 18 j. Zondag 11 u.: „Wonder land der Zuidzee", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u en zondag ook 16.15 u.: „Mandrin, de gentleman-bandiet", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Sjors en Sjimmie op het pi- rateneiland", a.l.; 19 en 21.15 u.: „De schat in het Zilvermeer", 14 j. Maandag 20.15 u.: „La dolce vita", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Het meisje en de twijfelaar", 18 j. Zondag 11 u.: „Brazilië, land der toe komst", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Maciste contra de hellemonsters", 14 j. Van maan dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Bloedgeld", 18 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Kamers te huur", 18 j. Zondag 11 u.: „Mondo Cane", 18 j TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van litho's van Rien Dool. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks grammofoonplaten- concert van 2122 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan). Herdenkingstentoonstelling van Sjoerd H. de Roos - letterontwerper- typograaf. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot en met 26 juli. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr 32): Schilderijen, aquarellen en tekeningen van Pauline Zwaai en keramiek van Francine Timmers tot en met 4 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen en collages van Hans Jürgen Breuste. Tot en met 18 juli Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van beeldhouwwerken van Nic Jonk en Arthur Spronken. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u Tot 13 juli. Vishal (Grote Markt): Exposities van Jules Chapon, Kees Okx, J Ploos en aan winsten van de gemeente Haarlem. Dage lijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Schilderijen, teke ningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot 12 juli. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met ok tober. DIVERSEN Waagtaveerne (Damstraat/Spaarne), iedere vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 1 uur: Internationale volksliederen en chansons door Cobi Scheijer en Ronnie Potsdammer in afwisseling met Son ja Bernd en Martin Lodewijk. Rembrandttheater, vandaag 24 u.: Jazz concert m.m.v. de Amerikaanse tenor, saxofonist Don Byas, Pim Jacobs, Ruud Jacobs en Cees See. Rotonde strand Zandvoort, zondag 22 u.: Vuurwerk. Helikopterterrein Wagenweg/Spanjaards laan, van maandag af 20 u.: Berliner Eis revue. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 3 juli). ZATERDAG 4 JULI City, 19 en 21.30 uur: „De man met de vijf paspoorten". Stadsschouwburg, 20 uur: „De onder wereld slaat toe". Marktplein, 15 uur: Muziek en turn- demonstratie. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 5 JULI City, 14.30 uur: „Het gouden zwaard"; 19 en 21.30 uur: „De man met de vijf paspoorten". Stadsschouwburg, 15 uur: „Laurel en Hardy als brokkenpiloten"; 20 uur: „De onderwereld slaat toe". MAANDAG 6 JULI City, 20 uur: „De man met de vijf pas poorten". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder zaterdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort (ook voor r.k. biblio theek): 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.K./Openbare leeszaal en bibiliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; parochiezaal Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. aen iiö os ZATERDAG 4 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Haat"; 23.30 uur: „Moord op 45 toeren". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De gou den gitaar" W.B. Theater, 20 u.: „De vrede kwam te laat". ZONDAG 5 JULI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Kazan, de verdoemde"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Hercu les, de held van de Olympus". Luxor Theater, 14.30 u.: „Wrekende ko gels"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Vrouwtjes aan de haak". W.B. Theater, 14.30 u.: „Overrompeling der vuurduivels"; 16.30 en 20 u.: „Gevaar lijk spel". MAANDAG 6 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Her cules, de held van de Olympus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrouw tjes aan de haak" W.B.-Theater, 20 u.: „Gevaarlijk spel". Advertentie Iedere week worden bij het korps hulp verleningsdienst van het ministerie van Binnenlandse Zaken nog vijftig vondsten gemeld van uit de oorlog achtergebleven projectielen of wat daarvoor wordt aan gezien. Die laatste categorie is trouwens maar erg klein. In 95 a 97 percent van de gevallen blijkt het vermoeden van de vinders, dat ze met oorlogstuig te doen hebben, wel juist te zijn. Dit jaar zijn er al meer dan elfhon derd vondsten gedaan en vorig jaar be droeg de „ogst": 1066 granaten, 1444 mor tiergranaten, 50 fosforgranaten, 164 rook- granaten, 2136 handgranaten, 110 grote bommen, 21 brandbommen, 500 landmij nen van allerlei soorten, 36 „pantservuis ten", 32 „pantserschrikken" en zes ton kleine munitie. Wie zoiets vindt doet er goed aan, er zorgvuldig af te blijven en direct de po litie te waarschuwen. Ook na zoveel ja ren kan oorlogstuig nog gevaarlijk zijn. Meestal houdt men zich aan die raad, een enkele keer gebeuren helaas nog ongeluk ken, zoals deze week nog in Zaltbommel. Vergeleken met de jaren vlak na de oor log, het jaar 1948 bijvoorbeeld, toen 374.000 projectielen werden opgeruimd, is het aan tal vondsten nu nog maar bescheiden. Het systematisch zoeken is lang geleden geëindigd en het korps hulpverlening, in middels ingekrompen tot twaalf man, moet nu afgaan op meldingen die vooral uit het zuiden komen. Na het beëindigen van het systematisch zoeken was er een sterke daling in het aantal meldingen. Na enige jaren bleef dat zo'n beetje gelijk en dit jaar is er weer een piek. Dat komt doordat er, door bouwactiviteiten en wegenaanleg, veel ge graven wordt in tot nu toe ongerepte grond De bouwers weten dat bijzonder goed en leggen onmiddellijk het werk stil als er onraad is, en voor de baggerbedrijven, die Naar wij vernemen heeft het centraal afwikkelingsbureau voor Duitse schadeuit- keringen (het Cadsu) met inbegrip van de voor betaling in de maand juli gereedge maakte claims bjjna vijfendertigduizend van de circa zestigduizend ingediende aan vragen om een uitkering aan nazi-vervolg den afgedaan. - Rond vierduizend verzoeken moesten worden afgewezen, omdat deze niet vol deden aan de vereisten, vastgelegd in de regeling inzake uitkeringen aan nazi-ver- volgden. Er zullen zeker nog meer afwij zingen moeten volgen. Omtrent een aantal vermoedelijk eveneens niet aan de eisen voldoende aanvragen worden nadere in lichtingen ingewonnen. In bijna eenendertigduizend gevallen kon aan rechthebbenden op hun uitkering een voorschot worden toegekend. Dit is rekening houdende met het vermoedelijk beloop van de afwijzingen circa 57 per cent van het totaal van aanvragen, die voor een uitkering in aanmerking komen. Het Cadsu is ruim een half jaar geleden begonnen met het verstrekken van voor schotten. Deze konden, zoals men weet, slechts worden toegekend voorzover de aanvragen bij controle (na toetsing van de verstrekte gegevens eventueel gecorri geerd) akkoord waren bevonden. 44-45. Opeens verscheen in de deurope ning een mannetje, net zo klem als zij zelf. Hallo! zei hij vriendelijk. Krijg ik be zoek? Dat is gezellig. Wie zijn jullie? Ik ben Brum zei Brum. Én dat zijn mijn vriendjes Bongiba, Mimoe, Tuuktiep, Moko, Tibbie en Kwekko! Aangenaam kennis te maken zei het mannetje. Ik heet Bombazino. Kom bin nen, dan zet ik thee! Graag, zei Brum. Met z'n allen stap ten ze de bloempot in, die er van binnen echt gezellig uitzag. evenzeer met deze dingen te maken krij gen, geldt hetzelfde. Als het mogelijk is de projectielen te vervoeren gaan ze naar Venlo en Deelen, waar ze in bunkers worden verzameld en ingevroren in betonblokken. De reis gaat dan verder naar Haamstede, vanwaar een of twee keer per jaar een schip vertrekt om het aldus in beton verpakte oorlogs tuig in een diepe trog in de Noordzee te deponeren. Door die betonverpakking hoopt men verrassingen, zoals men ze beleefd heeft met munitie die kort na de oorlog en minder degelijk verpakt in zee gestort werd, te voorkomen. Het is wel gebeurd dat granaten, die toen van Nederland uit de zee in gingen, jaren later in Noorwe gen aanspoelden. Is vervoer te gevaarlijk dan wordt een projectiel ter plaatse gedemonteerd. Een enkele keer ook tot ontploffing gebracht, maar die methode is riskanter en dus zeldzamer geworden naarmate ons land dichter bevolkt raakte. Rotterdam zoekt voor zijn drinkwater voorziening een oplossing in de Brabant se Biesbosch. Hierover bestaan inten sieve contacten met het provinciaal be stuur van Brabant en de instanties, die met de Biesbosch te maken hebben op het gebied van de waterhuishouding, landbouw recreatie en natuurbescherming. Er zijn al schetsontwerpen gereed voor het plan, waarmee vele tientallen miljoenen ge moeid zullen zijn. De nauw bij de Biesbosch betrokken in stanties zijn in een opgewonden toestand geraakt. Zij vrezen dat het Rotterdams project een rigoureuze doorbreking zal kunnen inhouden van de aanpassingsplan nen die voor de Biesbosch in vergevorder de staat van voorbereiding zijn in ver band met de Deltawerken. Rotterdam blijkt het oog te hebben la ten vallen op het grootste natuurgebied van de Biesbosch, het zuidelijke gedeelte, waar volgens de schetsplannen drie enor me waterreservoirs zijn geprojecteerd. In het noordelijk Biesboschgebied is een vier de reservoir gedacht, maar dat zal pas in een later stadium aan de orde komen, sa Men vreest, dat het Rotterdamse pro ject een aantasting zal betekenen van het unieke natuurschoongebied. waarin bij rea lisering hoge dijken en kunstwerken zul len moeten worden aangelegd. Het water van de Biesbosch komt uit de Maas en is van betere „kwaliteit" dan het Rijnwater. De Biesbosch is het enige natuurlijke reservoir van Maaswater, het geen verklaart waarom Rotterdam voor zijn watervoorziening het oog op deze streek heeft laten vallen. De enige KVP-afgevaardigde in de ge meenteraad van Ridderkerk, drs. J. W. G. Kievenaar, heeft zich uitgesproken tegen de „monokini". Hij deed dit toen de raad de exploitatie van het nieuwe zwembad besprak. „Ik wil graag vastgelegd zien, dat men er geen monokini's zal mogen dragen", zei het raadslid, dat zich voorts kantte tegen de bepaling, dat het college van B. en W. te allen tijde toegang heeft tot het zwembad en de gebouwen. „Dan mag men ook in de hokjes komen", concludeerde de KVP-er. „We zullen ge past gebruik maken van onze bevoegd heden", antwoordde de wethouder van sport, de heer M. P. van Kogelenberg sportief. De 46-jarige G. J. de Leeuw uit Zwolle is vrijdagmiddag om het leven gekomen, doordat een vrachtauto in het werkputje reed, waarin hij bezig was een elektrici teitskabel te repareren. Het hoofd van de man werd verbrijzeld. Het ongeluk gebeurde voor een garage aan de Dorpstraat, waar een inwoner van Westerhaar zijn gerepareerde zand- auto ophaalde. Op het pleintje voor de ga rage reed hij achteruit om vervolgens vooruit de Dorpstraat in te rijden. Hij zag vanuit zijn hoge cabine het werkput je vlak voor de wagen niet. In het ondergronds bedrijf van de staatsmijn Maurits is vrijdagmiddag om streeks half twee de 22-jarige ongehuwde bankwerker W. F. Reyans uit Konings bosch bij werkzaamheden aan een auto matisch laadpunt op de 660 meter ver dieping bekneld geraakt en ter plaatse aan de gevolgen hiervan overleden. Prins Bernhard zal woensdag prins Pe ter van Griekenland op paleis Soestdijk ontvangen. Prins Peter vervult sinds kort de functie van vice-president van de Fon- dation de la Culture Européenne. Een achttienjarige doofstomme jongen uit Den Haag is gisteravond op weg van een patatkraampje naar huis aangevallen door drie Leidse arbeiders, een 44-jarige opperman, een 27-jarige steigermaker en een 29-jarige metselaar, met wie hij in botsing was gekomen. Twee van de mannen grepen hem vast en de derde sloeg hem zodanig, dat hij buiten bewustzijn geraakte. De jongen werd naar het kraampje, waar zijn ouders nog zaten, terug gebracht. De Leidenaren verschenen daar later ook en bedreigden er enkele andere aan wezigen. De gewaarschuwde politie arres teerde hen tenslotte. Zij kregen een pro cesverbaal wegens geweldpleging met ver eende krachten. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, ver trekt een dag later naar de Sovjet-Unie dan aanvankelijk de bedoeling was. De minister gaat tip dinsdag 7 juli in plaats van op 6 juli. De vastgestelde dag van terugkeer naar Nederland, 14 juli, ondergaat geen wijzi ging. Om het bezoek van minister Luns aan Moskou voor te bereiden is de Russische ambassadeur in ons land, de heer I. I. Toegarinov, gistermorgen van Schiphol naar Moskou vertrokken. De Amsterdamse politie heeft in Harder wijk in samenwerking met de plaatselijke politie een 47-jarige Amsterdamse chauf feur gearresteerd. De man, die bekend staat als recidivist, heeft een groot aantal oplichtingen bekend, die hem enige duizen den guldens hebben opgeleverd. De man ging op zoek naar bouwwerken, keek op de borden welke maatschappij het werk uitvoerde en vervaardigde vervol gens briefpapier van dat bedrijf met een vervalst stempel. Daarna trok hij er, ge wapend met briefpapier, op uit en „kocht" boormachines, lasapparaten, schroeven draaiers enz. Toen de oplichter van oordeel was dat hij genoeg bouwgereedschap had om zelf te gaan handelen, installeerde hij zich in een marktstand te Apeldoorn en bracht een groot deel van de verduisterde goede ren aan de man. Advertentie 8 AFVAARTEN NAAR NIEUW-ZEELAND 11 AFVAARTEN NAAR AUSTRALIË Boekingen en inlichtingen bij: HAARLEM, KRUISSTRAAT 43, TELEFOON 1 43 04 DE UFT IS BIJNA KLAAR, PAN KUNNEN WEj ZEEROB UIT P6 BOOM HALEN PELLIE, WE HE88EN EEN LAN6.STERK TOUW NOPlö^/ JA, IK HE8 ER EEN 1 1515-E. HET UITZICHT WAS MOOI, MAAR IK SEN TOCH LIEVER BENEPEN PI B COPENHAGEN Op de ringbaan-west in Tilburg is gis termorgen de 53-jarige Capucijner pater Deodatus (in de wereld Anton Li) van het Capucijner klooster in Tilburg op de fiets aangereden door een personenauto met aanhanger. Hij is in het ziekenhuis over leden. De veertien-jarige Jan van Dooren uit Sint Willebrord (gemeente Rucphen) is gistermiddag op rijksweg 56 ter hoogte van Vossendaal onder Etten-Leur verongelukt. Hij reed mee in het busje van zijn vader, de 42-jarige G. van Dooren, die onwel werd als gevolg waarvan de auto tegen een langs de weg staande boom botste. De 61-jarige H. W. Ronday uit Amster dam, die dinsdag in de Ferdinand Bol straat met zijn bromfiets tegen een auto reed, is aan de gevolgen hiervan overleden In het Wilhelmina-gasthuis. „Open dag" in Eindhoven. Op de vlieg basis Eindhoven is een „Open dag" ge houden, die door ongeveer dertigduizend personen werd bezocht. Kind verdronken Te Woudsend is het vierjarig zoontje Roel van de familie K. Pijl, dat gisteren met andere kin deren speelde, bij een opslagplaats bij een stoeipartijtje te water geraakt. Het kind verdronk. N.S.-er wordt hoogleraar. Dr. J. P. B. Tissot van Patot, chef van de afdeling algemeen beleid in het secretariaat van de Nederlandse Spoorwegen, is benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Hij wordt verbonden aan de economische faculteit. Geloofsbrieven. De koningin heeft giste ren op paleis Soestdijk de ambassadeur van Finland, de heer S. W. von Numers, de gezant van Hongarije, de heer Lajos Barta en de gezant in Libië, dr. Omar Muntasser, ontvangen ter overhandiging van hun geloofsbrieven. Onder grote belangstelling is in het Brabantse dorp Haaren de heer Engel- bertus Witlox ten grave gedragen. De heer Witlox beter bekend onder de naam „Engeltje" is dezer dagen op 82-jarige leeftijd overleden. In de oorlogsjaren toen het Haarense grootseminarie een gijzelaarskamp annex Polizeigefagnis was, reed Engeltje weke lijks met paard en kar naar Haaren om de gevangen landgenoten te verrassen met goede gaven, die de Brabantse boeren hadden bijeengebracht voor de slacht offers van het nazidom. Philips is in de gemeente Maarheeze be gonnen met de bouw van een speciaal woonoord voor de Spaanse werknemers, die op het ogenblik zijn te werk gesteld in Eindhoven en omliggende plaatsen. Dit woonoord, gelegen aan de dr. Anton F. Philipsweg, zal plaats bieden aan twee honderdvijftig Spanjaarden. Verwacht wordt dat het woonoord in de komende herfst in gebruik kan worden genomen. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven Scandinavië is de luchtdruk be trekkelijk laag, terwijl zich boven de oceaan een groot hogedrukgebied hand haaft. Tussen deze beide druksystemen voeren noordwestelijke winden koude polaire lucht naar het zuidoosten. Hierin komen naast opklaringen ook lokale buien voor. Langs IJsland is een zwak storings- gebied gepasseerd, dat zich in de richting van de Britse eilanden verplaatst. Dit zal er aanleiding van zijn, dat de winden in ons land nog wat zwakker zullen worden. Komende nacht zullen de temperaturen tijdens opklaringen tot lage waarden dalen waarbij zich gedurende korte tijd mistbanken kunnen voordoen. Morgen overdag lopen de temperaturen weer op tot ongeveer dezelfde waarden als van daag met nu en dan zonnige perioden maar ook verspreid voorkomende buien. 0000000000000000000000000003 WEERRAPPORTEN al w Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. ■So S 0) O SE c5 Den Helder zwaar bew. n 18 2 Ypenburg licht bew. nnw 19 0 Vlissingen onbewolkt nnw 18 0,1 Eelde licht bew. nw 18 0,3 De Bilt half bew. nnw 20 0,4 Twente zwaar bew. nw 20 0,4 Eindhoven licht bew. nw 21 0 Z.-Limburg zwaar bew. nnw 21 1 Helsinki licht bew. zzw 19 0 Stockholm half bew. wzw 19 0 Oslo zwaar bew. w 20 0 Kopenhagen zwaar bew. w 17 0 Aberdeen onbewolkt wnw 14 0 Londen zwaar bew- ono 20 0,1 Amsterdam licht bew. n 18 0,3 Brussel zwaar bew. windst. 20 1 Luxemburg zwaar bew. nnw 24 0 Parijs geheel bew. n 25 0 Bordeaux regenbui nw 29 0,1 Grenoble onbewolkt windst. 29 0 Nice zwaar bew. n 26 0 Berlijn zwaar bew. nw 21 0,4 Frankfort zwaar bew. nw 25 0 München zwaar bew. zw 24 0 Zürich licht bew. windst. 26 0 Genève onbewolkt wzw 28 0 Locarno zwaar bew. windst. 26 0 Wenen onbewolkt zzo 25 0 Innsbruck half bew. wzw 29 0 Athene onbewolkt windst. 27 0 Rome onbewolkt windst. 28 0 Ajaccio onbewolkt ono 30 0 Madrid onbewolkt windst. 31 0 Mallorca half bew. windst. 33 0 Lissabon licht bew. wnw 27 0 Zondag 5 juli Zon op 4.27 uur, onder 21.01 uur. Maan op 1.30 uur, onder 16.16 uur. Maandag 6 juli Zon op 4.28 uur, onder 21.01 uur. Maan op 1.55 uur, onder 17.41 uur. Maanstanden 9 juli 12.31 uur nieuwe maan 16 juli 12.47 uur eerste kwartier 24 juli 16.58 uur volle maan Hoog en laag water in IJmaiden Zaterdag 4 juli Hoog water 10.32 uur en 23.02 uur. Laag water 5.52 uur en 18.27 uur. Zondag 5 juli Hoog water 11.39 uur en uur. Laag water 6.58 uur en 19.38 uur. Maandag 6 juli Hoog water 0.11 uur en 11.48 uur. Laag water 8.08 uur en 20.48 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2