Maria Esther Bueno heroverde na drie jaar de Wimbledon-titel Atletische Margaret Smith boog voor sierlijk spel Bueno Alleen Okker bleef ongeslagen temidden van de kampioenen 1 Europees record 100 yards werd driemaal geëvenaard Gurowitsch voorspelde al de klasse van Tom Okker Tonio Hildebrand reed snelle sportwagenrace in Zand voort Lia Hinten verbeterde record 80 m. horden met 0,1 seconde Okker: Haarlemmer versloeg McKinley in Scheveningen Amerikaanse top al klaar voor Tokio Nieuw wereld record vèrspringen dames Handboogschutters in Bloemendaal Russische acht sterk bij de Royal Henley Regatta CEES KOCH: Vèr met discus GERDA KRAAN: Weer tweede MAANDAG 6 JULI 1964 11 Zweden Italië Duitsland Santpoort -dSk Vèrspringer H. Visser op de Nenijto tribune H Niet Margaret Smith, maar Maria Es ther Bueno was zaterdagavond de gelukki ge partner van Roy Emerson in de eerste dans van het traditionele Wimbledon-bal. Enkele uren tevoren was de Australische in een onvergetelijke finale van 88 minuten geladen tennis op verrassende wijze met 6-4, 7-9, 6-3 van haar troon gestoten door de gracieuze Braziliaanse, die reeds in 1959 en 1960 de scepter zwaaide. „La Bueno", ereburgeres van Sao Paulo, had al in haar opmars naar de eindstrijd van dit zonnige Wimbledon op overtuigende wijze gedemonstreerd haar inzinking van de laatste jaren geheel te boven te zijn. Na de leverziekte, die haar in 1961 voor enkele maanden geheel uitschakelde, was zij haar fijne „touch" op de bal en haar reactie-snelheid kwijt geraakt. Dit jaar was zij naar Londen gekomen met de vas te wil weer een gooi naar de hoogste titel te doen en met de zekerheid hier nu ook fysiek weer toe in staat te zijn. „Ik voel me beter dan ooit" verklaarde zij in vraag gesprekken. Haar overwinning op Marga ret Smith tijdens de Amerikaanse kam pioenschappen van Forest Hills in septem ber en de set, die zij in mei in Parijs de titelhoudstef afsnoepte, waren voorteke nen, dat Bueno's herstelde zelfvertrouwen geen bluf was. In het begin van de wedstrijd bleek, dat Margaret Smith de mogelijkheid wel ter dege onder het oog zag. Zij begon hyper nerveus en onzeker, verloor onmiddellijk haar service na een dubbele fout. Met Ma ria Bueno was het al niet anders en ter wijl de massa van 15.000 opeengeperste kijkers, van wie er enkele honderden al voor vrijdagavond negen uur voor de poor ten hun bivak hadden opgeslagen, zich in grote spanning muisstil hielden, sleepten beide rivalen zich op de versleten baan door de eerste games van verkrampte mis sers heen. Maar toen had de nervositeit zich in de activiteit opgelost en ontwikkelde zich lang zamerhand een enorm duel tussen het pu re atletische tennis van de snelle 21-jarige Margaret Smith en het sierlijke, grillige soms artistieke en briljante spel van de temperamentvolle 24-jarige Maria Bueno. Een ongelooflijke blunder van een lijn rechter, die een zeker tien centimeter over de baseline neerkomende drive van Smith liet doorgaan, bracht de ranke Zuidame- rikaanse even geheel van haar stuk en niet zonder reden vreesden velen dat deze fout Maria wel eens de gehele partij zou gaan kosten. Met grote inspanning, maar met vaak het mooist denkbare tennis kwam zij weer in het offensief, won haar service, maakte gebruik van een nieuwe dubbele fout door Smith's service te win nen en liet haar tegenstandster toen de set verliezen door haar op service te pas seren: 6-4. De tweede set bracht het duel in zijn l/U\IMAIIAAfVAMWUUIAfWUUIAAfV(AA/WWWMfUW\A/UVUIAAAM grootste allure. Smith won met 9-7. Maria Bueno had de set moeten prijsgeven, maar aan capituleren dacht zij niet. Even nog weifelde zij toen zij voor de keuze kwam te staan verdedigend op missers van Smith te gaan wachten of de altijd wat riskante aanval door te zetten. Zij koos voor het laatste en zij had er de capaciteiten toe. Het beste tennis van de partij, het beste tennis ook dat Bueno heeft gespeeld, kwam na de stand 3-2 voor Smith. Maria won haar service, weerstond die van Smith met fantastische returns en kwam toen ineens weer tot de winst. Margaret Smith heeft in de drie finales, die zij zaterdag speel de, maar een maal gezegevierd. Zij ver sloeg met Leslie Turner in het damesdub belspel de Amerikaanse meisjes Billie Jean Moffitt en Karen Susman met 7-5, 6-2. In het gemengd dubbelspel werd zij met Ken Fletcher met 6-4, 6-4 door Fred Stolle en Leslie Turner geklopt. Niet alleen zal er van het groot slem niets kunnen komen, ook de illusies een Wimbledon-triple te be reiken bleken ij del. De Australiërs Hewitt en Stolle hebben de Wimbledon-titel in het herendubbelspel gewonnen. Zij versloegen hun landgenoten Emerson en Fletcher met 7-5, 11-9, 6-4. Maria Buneo met de trofee. Naast haar Margaret Smith, de verliezer van de finale. Tom Okker heeft een druk leven met veel reizen, goed tennis en successen. Voor zijn ouders betekent een en ander een komen en gaan van de twintig jarige zoon en een regelmatig begelei den naar en van Schiphol. Zaterdagavond laat was de lucht haven een blijde ontmoetingsplaats met de Haarlemse tennisvrienden. Ook bur gemeester Cremers was aanwezig even als bondscoach De Mos. Zondag avond (vroeg) een omgeving, waar af scheid werd genomen. Want Tom Ok ker is na zijn fraaie Wimbledon-presta- tie en zijn kundig optreden in Scheve- ningen vandaag reeds actief in Zweden in het internationale toernooi daar om de Zweedse titels. Aan het eind van deze week is dat afgelopen, maar op nieuw zal het verblijf van Okker in eigen Haarlemse omgeving kort zijn. In Italië wacht hem namelijk een nieuw toernooi. Wiesbaden is daarna zijn reis doel. En dan: de prettige sportmentali- teit blijkt er door, speelt Okker aan het eind van deze maand in Santpoort in het Brederodetoernooi, waaraan ook enkele buitenlandse spelers zullen deel nemen. Prinses Beatrix in gesprek met Tom Okker en Trudy Groenman. 29ËË'' Tijdens de open Engelse dameskampioen schappen, in het Londense White City Sta dion is het Europese record op de 100 yards dat met 10.6 sec. op naam van de Engelse Heather Young staat, driemaal ge ëvenaard. Mary Rand en Dorothy Hyman wonnen beiden hun serie in 10.6 sec., maar moesten later in de finale hun meerdere erkennen in de 22-jarige Daphne Arden, die eveneens 10.6 sec. liet noteren. Mary Rand werd met 10.7 sec. tweede en Dorothy Hy man, de Europese 100 m. kampioene, in 10.8 sec. derde. Schelkanova (Rusland) verbeterde het wereldrecord verspringen. Zy sprong 6.70 meter. Tjjdens de zevende Znamenski Memorial atletiekwedstrijden, die in Moskou worden gehouden, heeft de Russin Tatjana Schel kanova het wereldrecord verspringen ver beterd en gebracht op 6,70 meter. Het wereldrecord stond sedert 6 oktober 1962 met 6,62 meter reeds op haar naam. Daphne Arden egaliseerde nog een twee de Europees record, namelijk dat op de 220 yards. De Londense typiste kwam tot 23.6 sec., waarmee zij de beste Europese pres tatie van de Russische Maria Itkina even aarde. Mary Rand leverde nog een voor treffelijke prestatie door het verspringen te winnen met 6,58 meter. De Nederlandse vertegenwoordigsters tij dens deze wedstrijden deden het niet slecht. Joke Bijleveld eindigde bij het ver springen achter Mary Rand, de Noorse Berit Toien en de Engelse Sheila Paskin, die resp. 6,45 m. en 6.29 sprongen, met 6,27 m. als vierde. De Haagse atlete verbeterde haar beste prestatie van dit seizoen met liefst 25 cm. Corrie van Wijk, de Neder landse recordhoudster kogelstoten, behaal de achter de Engelse Mary Peters een tweede plaats. Het verschil tussen de bei de atletes was slechts twee centimeter 14,21 m. tegen 14,19 m. Tijdens de eerste Olympische kwalifica tiewedstrijden, die het voorbije weekeinde in New York werden gehouden, toonden de Amerikaanse atleten reeds lang klaar te zijn voor Tokio. Alleen blijft de vraag wie zal worden uitverkoren. Want al stond bij voorbeeld een hordenloper als Willy After berry met 50.2 aan de top van de wereld ranglijst, nu eindigde hij in 50.8 op de ze vende plaats en werd meteen uitgescha keld voor de volgende Olympische selectie wedstrijden die in september zullen wor den gehouden. De Amerikaanse atletiekbond had name lijk bepaald dat de winnaar van zijn reis biljet naar Tokio verzekerd zou zijn, maar de nummers 2 tot en met 5 zullen het in september opnieuw moeten proberen Verrassende prestaties en verrichtingen op wereldniveau wisselden zich af met als voornaamste o.a. de 49.4 sec. over 400 m. horden door de vrijwel onbekende Jay Luck, die slechts 0,2 sec. van het wereld record van Salvatore Morale en zijn land genoot Glenn Davis verwijderd bleef. Hayes Jones deed niet voor hem onder op de 110 meter horden in 13,4 sec., Ver springer Ralph Boston, winnaar van Olym pisch goud in 1960, sprong nu 8.37 meter, zes centimeter meer dan het wereldrecord van de Rus Igor Ter Ovanesian, maar hij had een te sterke wind in de rug. Overi gens kwamen nog drie landgenoten ruim over acht meter. Henk Visser, de Nederlandse recordhou der vèrspringen (7,98 m), die enkele ja ren geleden uit Nederland naar de Ver enigde Staten vertrok, is sedert enkele da gen voor een vakantie van twee maanden weer in ons land. Visser, wiens hart kennelijk nog steeds naar de atletiek trekt, was zondag een belangstellend toeschouwer op de Rotter damse Nenijto-baan. In Amerika heeft hij een handel in atletiekmateriaal. De Nederlandse kampioen handboog- schieten van vorig jaar, de Amsterdammer C. Bergmans is er tijdens de derde compe titiewedstrijd die Brederode uit Santpoort gisteren op de terreinen van Bloemendaal heeft gehouden, niet in geslaagd eerste te worden. In de A-afdeling moest hij zijn meerdere erkennen in Buhling, evenals Bergmans lid van Concordia. De uitslagen van de handboogschietwed strijden, die een ruime publieke belang stelling trokken, waren als volgt: Corps A 1. Concordia 1799 pnt., 2. DOS 1619 pnt. rozenprijs Frederik Hendrik 18. Corps B Concordia II 1517; 2. St. Seb. 1479; rozen- prijs Brederode 8; Corps C: 1. AGT 1301 2. DOS II 1178; rozenprijs AGT II 8; Corps D: 1. Concordia A 650; 2. Concordia B 282 rozenprijs VZOS 2. De resultaten personeel waren: 1. Buh ling (Concordia) 318; 2. Bergmans (Concor dia) 310; rozenprijs Meermans (VZOS) Personeel B: 1. Dalhuyzen (Willem Teil) 309; 2. Meermans (VZOS) 292; rozenprijs Dullaart (Willem Teil) 4; Personeel C: 1 Kersbergen (Frederik Hendrik) 271; 2. Rijs wijk (Oranje Schutters) 239; Rozenprijs mevr. Buhling (Concordia) 3; Personeel D J. Buhling jr. (Concordia) 308; Brakel (Concordia) 305; rozenprijs Pronk (St, Seb.) 8. Temidden van de kampioenen, die giste ren de traditionele Wimbledon-exhibities op de bomvolle Metsbanen opluisterden, was er één, die zowel in het enkel- als het dubbelspel ongeslagen bleef. Niet Roy Emerson, Wimbledonkampioen 1964, niet ex-titelhouder Chuck McKinley, noch de veelvoudige dubbelkampioen Fred Stolle, maar onze eigen op het laatste moment voor Manuel Santana ingevallen Tom Okker, die met Trudy Groenman gehul digd werd door dr. Van Swol en ir. Velds namens de KNLTB. De twintig-jarige Haarlemmer maakte van deze demonstratie-middag een vol strekt apart evenement. Onder het oog van de enthousiast reagerende prinses Beatrix, aan wie hij en Trudy Groenman voor het begin van de wedstrijden waren voorge steld, versloeg Tom Okker in de eerste single de clowneske Amerikaanse kampi oen Chuck McKinley met 6-4 6-4 en won hij later in de dubbel met Fred Stolle in drie sets: 3-6 6-4 9-7 van Roy Emerson en Chuck McKinley. Tussen deze beide hoogtepunten had Emerson in een weinig inspirerend serviceduel een revanche voor de Wimbledonfinale verhinderd. Hij ver- De Russische acht van Jalgiris Kovno uit Wilna (Litouwen) heeft zaterdag by de Royal Henley Regatta op de Theems de Grand Challenge Cup gewonnen. De Rus sen, die eerder reeds voor een grote ver rassing zorgden door de sterke acht van de Amerikaanse Harvard-universiteit met vijf lengten te verslaan in de nieuwe baanre cordtijd van 6 min. 23 sec., gaven in de eindstrijd de ploeg van de Londense uni versiteit evenmin kans. Aan het einde van de 2112 m lange baan hadden de Russen een voorsprong van zes lengten. Hun tijd was nu 6.25. De 30-jarige Amerikaan Seymour Crom well won de Diamond Sculls door een zege op de slecht sturende 20-jarige Argentijn Alberto Demiddi in 8 min. 6 sec. De Ame rikaan had een voorsprong van 2%. lengte Slecht sturen was ook de oorzaak van de nederlaag die de favoriete Denen Hans Frederiksen en Ib Krose in de dubbel-twee leden tegen de Engelsen Justicz en Birk- myre, die finishten met een voorsprong van driekwart lengte in een tijd van 7 min. 32 sec. Een tweede overwinning boek ten de Amerikanen in de strijd om de Thames Challenge Cup, eveneens voor ach ten. De ploeg van de Eliot House uit Har vard versloeg de acht van de Londense roeiclub in de finale met twee lengten in de tijd van 6 min. 55 sec. De twee zonder stuurman ten slotte werd gewonnen door de Amerikaans-Canadese combinatie John Kiely-John Lecky, die daarmee beslag leg de op de Silver Goblets. Zij zegevierden in de finale over de Britten Hall-Napier met twee lengten in de tijd van 7 min. 53 sec. sloeg zijn landgenoot Fred Stolle met 6-4 8-6. De indianenkreten slakende McKinley nam het in het begin van het duel tegen Tom Okker allemaal niet zo ernstig. Vijf slagen had de Nederlander al gemaakt eer de Amerikaan aan serieuze tegenstand be gon te denken. Maar toen was het ook meteen raak: een lovegame, gevolgd door een service-doorbraak in de vijfde game. Tom was echter nauwelijks geïntimideerd. Hij serveerde en smashte, alsof hij ergens op een bijbaantje stond in plaats van op een centrecourt voor 4.000 toeschouwers te gen één van de sterkste spelers ter we reld. Een fantastische rally met wegspui tende groundstrokes, besloten met een ju weel van een backhandvolley betekende service-verlies voor McKinley: 3-3. Vanaf dat moment regeerde Okker. Enkele aces brachten hem op 5-4, driemaal redde Mc Kinley zich op setpoint, maar de vierde maal had de acrobatische Amerikaan geen verweer tegen de soepel smashende Ne derlander. Het krachtsverschil in de twee de set was nihil: 3-3 en 4-4 na service- doorbraken in de vierde en vijfde game. McKinley vocht nu serieus, maar hij kon niet voldoende vat krijgen op de topspin- slagen van zijn tegenstander. Op het eerste matchpoint sloeg hij de bal buiten de lij nen: 6-4 6-4. De ontmoeting Emerson-Stolle miste glans. Emerson's eerste service was zel den „in" en Stolle was met de plotselinge overgang van gras naar gravel het maat gevoel voor de drives kwijtgeraakt. Het dubbelspel Okker/Stolle-Emerson McKinley bracht tenslotte een overweldi gend vuurwerk van smashes. Okker kon in dit sterke gezelschap goed meekomen. Alleen zijn eerste service bleek soms iets te zacht, maar daar tegenover stonden ook nu weer clean aces, zowel tegen McKin ley als Emerson. De Haarlemmer Tom Okker 20 jaar die op Wfftiblcdon Samen met'TriMy Groenman zulke opmerkelijke successen heeft behaald, heeft de eerste beginselen van het tennisspel geleerd van de beken de Amsterdamse tennisleraar Gurowitch. Dat gebeurde acht jaar geleden en het duurde niet lang of deze voorspelde dat er in het kleine, magere Haarlemse knaap je een speler stak met aanleg. Het duur de dan ook niet lang of Okker werd in de bondstraining opgenomen. Het tennis sen zit hem min of meer in het bloed, want ook zijn ouders spelen het zeer goed en zijn zusje Kea is eveneens een speel ster van formaat. Enige jaren geleden werd hij reeds, sa men met enkele andere spelers uitgezon den naar Amerika en toen hij voor 't eerst aan de nationale kampioenschappen deelnam kwamen meteen duidelijk zijn kwaliteiten naar voren. In verband met zijn HBS-studie heeft hij vorig seizoen niet veel gespeeld en daarom is ook zijn uit zending op kosten van het Leo v. d. Kar- fonds naar het buitenland om ervaring op te doen een jaar verschoven. Dit voor jaar ondernam hij deze reis, naar Zuid- Afrika, waar hij drie maanden bleef en diverse toernooien speelde. Daar heeft hij onmiskenbaar grote vorderingen gemaakt en toen hij dan ook bij het begin van het tennisseizoen in Nederland terugkwam is er niet lang over nagedacht hem in het Davis-Cup-team op te nemen. Dank zij vooral zijn goede spel werd van de Hon garen gewonnen en twee weken later weer de de jonge Haarlemmer zich eveneens geducht in de tweede Davis Cu-ontmoe- ting' tegen het sterke Frankrijk in Parijs. Als voorbereiding van Wimbledon heeft Okker enige toernooien op gras in Enge land gespeeld en bij die gelegenheid ver sloeg hij o.a. de sterke Brit Mike Sang- ster. Spelers van klasse voorspellen hem een goede toekomst. De jonge Haarlemmer zal zich tot februari volgend jaar geheel aan tennissen kunnen wijden. Dan moet hij in militaire dienst. Van de winter hoopt hij nog enige grote tennis-reizen t« kunnen maken, bijvoorbeeld naar Austra lië of India. Tonio Hildebrand heeft met zijn Lotus 23 in het kader van de autorace om de Coupe de Benelux, gisteren op het circuit van Zandvoort gehouden, de race voor sport wagens boven 1000 cc gewonnen. Hij had een voorsprong van twee minuten op de Belg Wauters, die in een Lotus Seven reed. De semi-interland tussen Nederrijn, Bel gië B en Zuid-Nederland, die zondag in Waregem werd gehouden is in een dubbe le overwinning, zowel bij de dames als bij de heren waren de Duitsers het sterkst voor Nederryn geëindigd. Zuidneder land eindigde tweemaal op de derde plaats maar verheugend was zonder twijfel het nieuwe Nederlandse record van Lia Hin ten, die de 80 meter horden afroffelde in 10.8 sec. en wederom 0,1 sec van haar beste prestatie afknabbelde. Ook op de 200 meter boekte de atlete uit Tilburg een zege. Onbereikbaar voor haar tegenstand sters won zij in 24.8 sec. Bij de heren explodeerde Eef Kamer beek met een magnifieke hordenrace in 14.3 sec., slechts 0,1 sec. boven zijn ei gen Nederlandse record en eindigde bij het discuswerpen, een nummer dat door de twee meter lange Duitser Jens Rei- mers werd gewonnen met 55.18 meter, op de tweede plaats met 46.20 meter. Dis selhof, een Duitse soldaat die voor PSV start won het verspringen met 6.98 meter en het hinkstapspringen met 14.21 meter. Joep Delnoye toonde zich wederom de beste lange-afstandloper van het ogenblik. De Maastrichtse Wever won met over macht de 10 km in 30 min. 30.8 sec. Voor Cees Koch is de regionale atletiek wedstrijd, die zondag op de Rotterdamse Nenijto sintelbaan is gehouden, een psy chologisch zeer belangrijke stap in de rich ting van Tokio geweest. De Rotterdam mer, die de laatste maanden tijdens de training herhaaldelijk afstanden van 57 a 58 meter had bereikt, maar in wedstrijden niet verder gooide dan 55 meter, kwam in zijn woonplaats tot een prachtige 56,33 me ter en dat heeft hem ongetwijfeld het no dige vertrouwen voor de toekomst ge schonken. Naast de verste worp van 56,33 meter, bijna een meter meer dan zijn beste pres tatie van dit seizoen (55,38 m), was ook de rest van de serie van zes worpen van uitstekend gehalte. Koch wierp achtereen volgens: 54,47 m., 55,77 m., 54,63 m., 53,21 m., 56,33 m en 55,12 m. Achter Koch leg den Piet van de Kruk en Dick Schrieken met respectievelijk 44,39 m en 44,03 m beslag op de tweede en derde plaats. Van de Kruk won het kogelstoten met 15,49 m. Bij de dames kwamen de beste pres taties op naam van Marjan Thomas, die 1.595 meter hoog sprong, terwijl Henny de Bruin (Minerva) het speerwerpen won met 42,25 m. Tilly van der Zwaardt start te voor de twee maal na haar beenbles sure op de 400 meter, die zij in 57, sec. gemakkelijk won. Aan de wedstrijden in Rotterdam werd ook deelgenomen door leden van Haar lemse verenigingen. Van de HAV Haar lem won W. Krijnen de 110 m.horden in 15 sec., G. Kamp bij de heren B. de 100 m. in 10.8, C. Faas bij de heren A de 3000 m. in 8.59.8 en A. Bosch bij de heren B de 1500 m. in 4.07.6. De Atmodes-atlete B. van Polen won bij de dames A het vèr springen met 5.35 m. en bij de dames B. de 400 m. in 63.4 sec. Hildebrands gemiddelde snelheid was 136.050 km. Hij draaide de snelste ronde met 137.726 (1.49.6) Nerden was met een Morris Cooper in de toerisme-klasse 1000 tot en met 1300 cc tweede. De man, die zich bijzonder inspant voor de racesport moest de Belg Boulancher voor laten gaan. De uitslagen van de vaak' spannende races waren Toerisme tot 700 cc: 1. F. Dudok van Heel (Ned.) met BMW 700 26.24.7 112.879 km; 2. D« Keyn (België) met BMW 700 26.50.0. Snelste ron de Ickx (België) met BMW 700 in 2.07.9 118.020. Toerisme 700 t.m. 850 cc: 1. Swart (Ned.) Abarth 25.33.4 117.744 km; 2. Holvoet (België) DKW Jr. 25.38.5. Snelste ronde 't Hooft (Ned.) met Abarth 2.06.5 119.326. Toerisme 851 t.m. 1000 cc: 1. Vernaeve (België) Morris Cooper 24.49.9 121.576 km: 2. Hazelhoff Roelfzema (U.S.A.) Austin Cooper 25.43.1. Snelste ronde Vernaeve (België) 2.02.2 123.727 km. Toerisme 1001 t.m. 1300 cc: 1. Boulancher (Bel gië) Morris Cooper 24.49.5 121.609 km; 2. Nerden (Ned.) met Morris Cooper 25.14.5. Snelste ronde voor Boulancher in 2.00.6 125.164 km. Toerisme 1301 t.m. 1600 cc: 1. Ackermans (Bel gië) Alfa Romeo in 24.28.4 123.357 km; 2. Fro- lich (Did.) Alfa Romeo 24.40.5. Snelste ronde Mofgfarts (België) met Ford Cortina in 2.00.2 - 125.580 km. Toerisme 1601 t.m. 2000 cc: 1. Patte (België) met Volvo in 25.23.8 118.872 km; 2. Van Assche (België) met BMW 1800 in 25.58.5. Snelste ronde Patte in 2.05.4 120.373 km. Toerisme boven 2000 cc: 1. Wauters (België) met Jaguar in 25.19.2 119.232 km; 3. Verjam (België) Jaguar in 26.53.7. Snelste ronde Wauters in 2.04.6 121.145 km. Grand Toerisme tot 1300 cc: 1. Cornet (België) met Lotus Elite in 24.01.8 125.632 km; 2. Van der Leden (Ned.) met Alfa Romeo op een ronde. Snelste ronde Cornet in 1.57.0 128.466 km. Grand Toerisme 1301 t.m. 1600 cc: 1. Wauters (België) Lotus Elan in 23.08.7 130.436 km; 2. Groen (Ned.) Porsche S 90 24.10.8. Snelste ronde Wauters in 1.53.9 132.526 km. Grand Toerisme 1601 t.m. 2000 cc: 1, Gaban (België) Porsche Carera in 23.24.9 128.932 km; 2. Remordu (België) Porsche 904 in 23.40.8. Snel ste ronde Remardu in 1.55.6 130.577 km. Grand Toerisme boven 2000 cc: 1. Boulancher (België) Ferrari 23.52.9 126.413 km; 2. Schuma cher (België) Ferrari 23.57.1. Snelste ronde Van Gosselin (België) Ferrari in 1.50.1 136.976 km. Sportwagens t.m. 1000 cc: 1. Staepelaere (Bel gië) D B 24.21.2 113.634 km; 2. Huisman (Ned.) BMW 700 op een ronde. Snelste ronde Staepe laere in 2.08.9 117.104 km. Sportwagens boven 1000 cc: 1. Hildebrand in Lotus 23 22.11.4 - 136.050; 2. Wauters (België) in Lotus Seven 24.14.3. Snelste ronde Hildebrand in 1.49.6 137.726 km.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11