\uto vliegt bij Huizen in brand, Haarlemmer omgekomen AGE Kanaal in Peel leeggepompt om vermiste knaap te vinden POLLE, PELLI EN PINGO en Majesteitsschennis door militair Zuiveldiefstallen opgehelderd Joodse gemeente in Winterswijk looft nu 10.000 uit Door varken opgegeten bankje van 1000,- wordt vergoed KVP-jongeren willen één christelijke partij Ruit vernield van etalage met toploze japon Ir. L. J. M. Feber overleden Jongens plunderen automaten Man zwaar gewond bij vechtpartij Ernstige steekpartij in Helmond Veranderlijk Haarlems matrassenhuis es op MAANDAG 6 JULI 1964 Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f25.- voor uw oude spiraal of ledikant Kerkelijk nieuws I" f a *"D zestigjarige H. Klaver uit Haarlem heoit vrijdagavond bij een brand in een auto dermate ernstige brandwonden opge lopen, dat hij zondag is overleden. Drie andere inzittenden van dezelfde auto wer- J«wond. waarvan één zeer ernstig. Vrijdagavond omstreeks balt ttwa automobilisten op de rijksweg 1 nabij het blindeninstituut op de grens van Bussum en Huizen, dat uit een voor hen rijdende auto plotseling na een kleine explosie vlammen sloegen. De auto ramde wegbe- bakening en kwam daarna in de berm tot stilstand. Vier personen kropen uit de brandende auto en werden onmiddellijk door toege snelde omwonenden in particuliere auto's naar het enige honderden meters verder gelegen diaconessenhuis te Naarden over gebracht. In de auto zaten het echtpaar K. en va der en zoon N uit Overveen. Zij waren op weg naar Putten waar de familie N. een bungalowtje heeft staan. Mevrouw N. was reeds in Putten en werd in allerijl teruggeroepen. De brandweren van Bussum en Huizen waren snel ter plaatse en blusten het vuur. Ooggetuigen verklaarden dat zij de explo sie en de vlammen uit het achtergedeel te van de auto hadden zien komen. De po litie vond bij onderzoek achterin de auto een butagasfles. Zij vermoedt dat deze fles niet goed afgesloten was, waardoor gas is weggestroomd en het aansteken van een sigaret een ontploffing heeft ver oorzaakt. Bij een verkeersongeval op de Utrecht- seweg nabjj Amersfoort is zondagavond een achttienjarige inwoner uit Delfzijl om het leven gekomen. Het ongeluk ontstond toen een auto, waar- In de gebroeders Leininga uit Delfzijl uit de richting Amersfoort kwamen, een auto inhaalde, die zelf met een inhaalma noeuvre bezig was. Op dat ogenblik kwam uit de richting Soesterberg een tegenlig ger De auto uit Delfzijl begon door het afremmen te slippen en botste frontaal op de tegenligger. De twee inzittenden van de slippende auto werden er uit geslingerd. De bestuur- der liep ernstige verwondingen op, zijn achttienjarige broer was op slag dood. De bestuurder van de andere auto werd licht gewond. Zondagmorgen is op de Assenburgweg in Den Haag een personenauto door on bekende oorzaak tegen een lantaarnpaal gc-ed~n. De naast d*> bestuurder zittende 86-jarige mevrouw A. i'eunisse-Duyver man uit Den Haag sloeg met het hoofd tegen de voorruit en overleed ter plaatse. Zaterdagavond is in het ziekenhuis Bro- novo in Den Haag de 52-jarige C. Hoger- vorst uit Den Haag overleden aan de ge volgen van een verkeersongeval. De heer Hogervorst had op vrijdag 25 juni op de professor Teldersweg in Den Haag met zijn bromfiets een aanrijding gehad met een personenauto. De 81-jarige T. den Uil uit Hardinxveld- Giessendam is zaterdagmorgen op rijks weg 15 onder deze gemeente door een per sonenauto aangereden. Hij was op slag dood. De 73-jarige landbouwer A. J. Tijert uit Hasselo is zondagmiddag omstreeks vier uur op de Rondweg in Deurningen om het leven gekomen. Hij reed met zijn bromfiets de voorrangsweg op zonder op het verkeer te letten. Hij botste tegen een personen auto en was vrijwel op slag dood. Zondagavond is op de rijksweg te Mep- pel de negentienjarige matroos T. N. A. N. van de V. uit Laren, op weg naar familie in Friesland, vermoedelijk door overver moeidheid tegen een boom gereden. De naast hem zittende 21-jarige C. D. van Wingerden, eveneens uit Laren, was op slag dood. De matroos liep ondermeer een beenbreuk op. Vrijdagavond stak een 82-jarige inwoner van Wjjk aan Zee, G. Vogelzang, met een rijwiel aan de hand plotseling de Zeestraat over, waarbij hij waarschijnlijk niet op het naderende verkeer heeft gelet. Een automobilist uti Beverwijk kon de bejaar de wandelaar niet meer ontwijken, zodat deze werd aangereden. Het slachtoffer is ter plaatse overleden. c Grote Kerk, vandaag en dinsdag 20 u.: Improvisatiewedstrijden orgelspel. (Orgel- maand). Openluchttheater Bloemendaal, vandaag 20.15 u.: Joegoslavisch danstheater „Kolo". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ma dame Sans-Gêne", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag alleen 20 u.: „De rebel van Na pels", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Man, vrouw en het huwelijk", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 ij.: „Mandrin, de gentleman bandiet", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „La dolce vi ta", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Het meis je en de twijfelaar", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Bloedgeld", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Kamers te huur", 18 j. Monopole, (Zandvoort), 20 u.: „West side etory", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van litho's van Rien Dool. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks grammofoonplaten- concert van 2122 uur: zomerprogramma van kamermuziek Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan). Herdenkingstentoonstelling van Sjoerd H. de Roos - letterontwerper- typograaf. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot en met 26 juli. Kunstzaal Barteljoris (Barteljorisstr 32): Schilderijen, aquarellen en tekeningen van Pauline Zwaai en keramiek van Francine Timmers tot en met 4 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen en collages van Hans .Jürgen Breuste. Tot en met 18 juli Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.) Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van beeldhouwwerken van Nic Jonk en Arthur Spronken. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Vishal (Grote Markt): Exposities van Jules Chapon, Kees Okx. J Ploos en aan winsten van de gemeente Haarlem. Dage lijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Schilderijen, teke ningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot 12 juli. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 uur Tot en met ok tober. DIVERSEN Helikopterterrein Wagenweg/Spanjaards laan, van vandaag af 20 u.: Berliner Eis- revue. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 3 juli). MAANDAG 6 JULI City, 20 uur: „De man met de vijf pas poorten". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoor stelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 7 JULI City, 20 uur: „De man met de vijf pas- poortën". Stadsschouwburg, 20 uur: „From here to eternity". Aula gymnasium „Felisenum", 15 uur: Promotie leerlingen. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K./Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. MAANDAG 6 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Her cules, de held van de Olympus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrouw tjes aan de haak". W.B. Theater, 20 u.: „Gevaarlijk spel". DINSDAG 7 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Her cules, de held van de Olympus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrouw tjes aan de haak". Advertentie h. de graaft Prins Bernhard heeft zaterdag in Breda de eerste getuigschriften van de KMA aan 45 afgestudeerde kadet- ten met zijn linkerhand uitgereikt. Zijn rechterhand droeg de prins in een draagband wegens een zenuw ontsteking, zoals deze foto van de aankomst van de prins laat zien. Marechaussees hebben om kwart over twaalf in de nacht van zaterdag op zon dag bij de doorlaatpost Rammelbeek (gem. Denekamp) een 22-jarige dienst plichtige militair uit Denekamp aangehou den, omdat hij zijn onderdeel onwettig had verlaten. De jongen, varensgezel van beroep, toon de zich zeer obstinaat en uitte zich in zeer laatdunkende zin over de Nederlandse re gering en de koningin, waarbij ook de ma rechaussee, die hem aanhield, de nodige beledigingen kreeg toegevoegd. De jongeman is ingesloten. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt wegens on wettige afwezigheid, majesteitsschennis en belediging van een ambtenaar in functie. Aan de lange reeks van diefstallen uit zuivelfabrieken in Noord-Limburg en Oos telijk Brabant is een einde gekomen door de arrestatie van twee nog jonge bouw vakarbeiders uit Venlo. Beide mannen opereerden veelal samen, doch gingen ook weieens afzonderlijk op dievenpad. Wel had men een gezamenlijk doel, namelijk zoveel mogelijk boter stelen en in Düitsland verkopen. De opbrengst werd eerlijk gedeeld. Samen hadden ze een .personenauto, waarmee ze naar van tevoren uitgekozen objecten reden en de buit vervoerden. Het inbreken viel gewoonlijk nogal mee. Het leek er soms op dat men zich in de fabrie ken op het standpunt stelde dat er toch niets te halen viel. De boter zat in de regel niet achter slot en grendel. Ze werd alleen maar koel bewaard. In de hoop het doodgelopen politie onderzoek weer op gang te brengen heeft de Joodse gemeente van Winterswijk 1000 beloning uitgeloofd voor diegene die inlichtingen kan verstrekken die zullen leiden tot aanhouding van de dader(s) van de twee weken geleden op het nieuwe Joodse kerkhof gepleegde grafschennis. In het woeste gedeelte van de Peel, bij het zogenoemde drielandenpunt waar de gemeenten Oplo, Venray en Deurne aan elkaar grenzen, heeft zich zondag langs en in het defensiekanaal een dramatische opsporingsactie afgespeeld, waarbij men, om een vermiste jongen te vinden, er ten slotte toe is overgegaan een anderhalf ki lometer lang gedeelte van dit kanaal leeg te pompen. Zaterdagmiddag was de jongen, de ne genjarige Peter Nielsen uit Oplo, het laatst gezien. Hij was toen bij een sluis in het defensiekanaal, dat een onderdeel vormt van de oude Peel-Raam-Maas stelling en dat van Griendsveen langs de Brabantse en Limburgse grens naar de Maas bij Vierlingsbeek loopt. Toen de jongen thuis niet meer kwam opdagen begon men zaterdag te zoeken. Jonge boeren uit de buurt begaven zich in het vuile water van het kanaal, dat op de meeste plaatsen anderhalve meter diep is en doorzochten voetje voor voetje wa dend het kanaaigedeelte, waarvan men dacht dat zich hierin het lichaam van de vermiste zou bevinden. Toen de duisternis inviel moest men het zoeken staken. Zondagochtend ging de rijkspolitie dreg gen en toen ook dit geen positief resul taat opleverde kwam men op de gedachte het kanaalgedeelte tussen de sluis, waar de jongen het laatst gezien was, en een andere sluis leeg te pompen. Men vroeg en kreeg prompt hiervoor de medewer king van de „Entrepose", een Franse maatschappij, die in dit gedeelte van het De landbouwer J. Zeegers uit Liesel in de Peel heeft van de Nederlandsche Bank schriftelijk bericht ontvangen, dat hij 1000,- vergoed krijgt voor een bankbil jet, dat een varken in mei op heeft gepeu zeld. De heer Zeegers had per ongeluk in het varkenshok zijn portefeuille laten val len. Het varken was juist bezig met het ver orberen van de portefeuille en het rij bewijs van de heer Zeegers, toen deze zijn spullen miste. Ze waren weliswaar wat beschadigd, doch konden toch nog op het nippertje worden gered. Een bankje van 1000,- zat echter reeds in de maag van het dier. Een ijling te hulp geroepen dierenarts slaagde er niet in het bankje uit het var ken te krijgen. Later verzamelde de heer Zeegers de mest van het dier en spoelde net zc lang totdat er snippers bankpapier tevoorschijn kwamen. Het waren er wel 150. Deze stuurde hij op naar de Neder landsche Bank, waar men besliste dat de landbouwer schadeloos zou worden gesteld Het verre van aangename spoelen werd tenslotte dus toch nog goed betaald. De ruim honderd deelnemers aan het jongerencongres van de K.V.P., dat za terdag en zondag in het conferentieoord Woudschoten bij Zeist is gehouden, achten het vraagstuk van de katholieke partijvor ming in Nederland van zodanig belang dat zij verdergaande en grondige bestu dering daarvan noodzakelijk vonden. Zo'n bestudering zal niet alleen moeten kunnen uitmonden in een positie-kiezen, maar ook de materie moeten verschaffen voor het uitdiepen en het voor verdediging vatbaar maken van de in te nemen standpunten, Naar aanleiding van de conclusies in de secties heeft het jongerencongres het standpunt ingenomen, dat in het Neder land van nu en in een tijd, waarin het gaat om de grondslagen van een snel veranderende samenleving en een ver antwoorde aanpassing van de mens daar aan, het wenselijk is dat burgers met ge lijke christelijke visie op mens en samen leving in een volkspartij samengaan. Het besluit tot opheffing van de Eindhovense jongerengroep werd betreurd. 46-47. Mannetje Bombazino nodigde hen uit, aan de tafel plaats te nemen. Toen vroeg hij, wat ze al beleefd hadden. Beertje Brum vertelde, hoe ze uit net mensenhuis vertrokken waren en hoe ze over de sloot gekomen waren. En nu zijn we op weg naar het vreemde land aan deze kant, zei hij. We hadden er genoeg van, elke nacht weer in die benauwde spanen doos opgeborgen te worden! Dat begrijp ik, zei Bombazino. Maar nu zal ik eerst wat te drinken voor jullie halen, want je zult wel dorst gekregen hebben op je reis.' DE LIFT IS KLAAR - NU 6AAN we 26ER08 redden 1 60EC OUWENi OON6ENS - foei WAT IS DAT ZWAAR MOOI 66DAAN ©PIB C0PENHAGE 15 6-F. WAT HEBBEN DI6 DAAR VOOR 66N STE166R IKJ MOET HEN HELPEN f land bezig is een aardgasleiding aan te leggen en die over een gemaal beschikt, Zondagavond begonnen de Fransen, die de grootste bereidwilligheid voor dit kar wei toonden, met het leegpompen van dit kanaalgedeelte, waarvoor zij zes uur no dig dachten te hebben. Vanmorgen begon men met het kanaalgedeelte aan de an dere kant van de bewuste sluis. Wordt de jongen ook dan niet gevonden, dan gaat de politie rekening houden met de moge lijkheid van misdrijf. Met honderd mili tairen zal zij dan de woeste Peel gaan uitkammen. Een onbekende heeft zaterdagnacht een loden kogel gesmeten door de ruit van een etalage in Amsterdam, waarin een toploze avondjapon was geëtaleerd. De wraak op de „blote boezem-mode" werd genomen in de P. C. Hooftstraat, waar zich nu een gat bevindt in de ruit van boutique Rose d'Or. In de etalage staat nog steeds de zwarte avondjapon, die overigens niet zo erg ge waagd is want de hoefijzerhals kan met een bef worden dichtgeknoopt. Ir. L. J. M. Feber, voormalig lid van de Tweede Kamer en oud-wethouder van Den Haag, is vrijdag op 79-jarige leef tijd overleden. In 1922 werd hij tot lid van de Tweede Kamer voor de katholieke fractie gekozen Tot 1925 had hij zitting. In 1927 werd ir, Feber gekozen tot lid van de Haagse ge meenteraad en een jaar later wederom tot lid van de Tweede Kamer, welke func tie hij tot 1936 waarnam. Intussen werd hij in 1933 gekozen als wethouder van openbare werken, stads ontwikkeling en volkshuisvesting. Voorts was ir. Feber ook werkzaam op het terrein der journalistiek en der let terkunde. Tot zijn werken behoren: „In d^ schaduw der waringins 1922", „De strijd om de stilte 1925", „De stuwende stroming 1926" en „De Boroboedoer 1936' De begrafenis zal in alle stilte geschie den. Door kordaat ingrijpen van een siga renwinkelier aan de Amsteldijk te Amster dam heeft de politie zaterdagavond twee jeugdige Amsterdammers kunnen arreste ren, die zich de laatste weken veelvuldig hebben schuldig gemaakt aan het leegha len van sigarettenautomaten met behulp van valse munten. Het zijn een achttien jarige huisschilder en een zeventienjarige bijrijder. (PiriA't f De jongens waren zaterdagavond weder om op pad gegaan en hadden besloten hun geluk op de automaat van genoemde win kelier te beproeven. Deze merkte de jon gens weliswaar op, maar schonk verder geen aandacht aan hen. Toen dezelfde jongens later echter voor de tweede keer terugkwamen werd hij argwanend. Door een speciaal systeem sigaretten automaat kon hij vanuit de winkel zien dat er geen guldens maar munten de geld- lade binnenrolden. Hij opende de deur, vatte de jongens in de kraag en leverde hen korte tijd later over aan de politie Deze vond in de woning van een der ver dachten nog een grote voorraad valse munten. De 42-jarige woonwagenbewoner C. Hen driks uit Gramsbergen is na een vecht partij in het kamp te Coevorden met een schedelbasisfractuur en inwendige verwon dingen opgenomen in het plaatselijke zie kenhuis. De ruzie was ontstaan over een geld kwestie. Eerst had de man vrijdagmiddag zijn broer E. Hendriks met een bijl op het hoofd geslagen, maar de toen gewaar schuwde politie moest onverrichter zake terugkeren omdat geen aangifte volgde en ook de woonwagenbewoners er staan zo'n vijftig wagens in het kamp niets wilden loslaten. Ook werd verzwegen da-t C. Hendriks bij de vechtpartij zwaar ge wond werd. Dit werd de rijkspolitie te Coevorden pas gistermiddag gewaar. Voor het leven van de zwaargewonde wordt gevreesd. In café Verhorevoort te Helmond heeft in de nacht van zaterdag op zondag een ernstige steekpartij plaatsgevonden, waar bij vier inwoners van Helmond steken van 18 centimeter opliepen. Zij moesten ter verpleging in het ziekenhuis worden op genomen. De politie heeft als vermoedelijke dader een 46-jarige man gearresteerd, die te Deurne in een woonwagencentrum ver blijft. De man blijft echter hardnekkig ontkennen met de steekpartij iets te ma ken te hebben. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Scheveningen (vaka- ture A. Groot): J. de Vries te Woudri- che; naar Oude-Pekela: J. Uitenthuis te Neede. Geref. Kerken Beroepen te Epe: D. Warnink te Zaan dam. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Vroomshoop: J kandidaat te Kampen. Verhoef, Chr. Geref. Kerken Beroepen te Emmen: J. Plantinga, kan didaat te Hoogeveen. Ambassadeur. C. Vreede, ambtenaar van de buitenlandse dienst der 3de klasse, is benoemd tot ambassadeur in de Li banese republiek en tevens tot ambas sadeur in de republiek Cyprus, met standplaats Beiroet Unie-collecte. De Uunie-collecte 1963 ter bevordering van de belangen van het christelijk onderwijs in ons land en in het buitenland heeft voor de eerste maal in de geschiedenis een uitkomst van meer dan een half miljoen gulden op geleverd. Reuma-patiënten. De voorzitter van de „Stichting het Nationaal Reumafonds", mr. W. J. Geertsema, heeft gistermiddag de nieuwe reuma-afdeling van het „Ne derlands Zeehospitium" in Kijkduin ge opend. Dienst luchtvaart Als commandant van de dienst luchtvaart van het korps rijks politie is aangewezen de officier der rijkspolitie 2de klasse E. E. Gerritsen, thans ingedeeld bij de staf van die dienst als officier-toegevoegd. Kadasterraad. De in augustus 1957 be noemde staatscommissie inzake het ka daster heeft voorgesteld een kadaster- raad in te stellen, die de regering ge vraagd en ongevraagd van advies dient omtrent de vraagstukken, waarmee de rijksdienst van het kadaster zich zal moeten bezig houden. Stationspostkantoor. In tegenwoordigheid van vele gasten, onder wie de directeur- generaal van de PTT, prof. G. H. Bast, is in Nijmegen het nieuwe stations postkantoor officieel geopend. Prins Bernhard. Prins Bernhard heeft zaterdag in zijn hoedanigheid van oud president-curator van de koninklijke militaire academie te Breda voor het eerst getuigschriften (bullen) uitgereikt aan 45 afgestudeerde cadetten. Gezondheidscomité. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid dr. A. J. H. Bartels heeft in het S.E.R.- gebouw in Den Haag het Benelux-ge- zondheidscomité geïnstalleerd. Kind verdronken. Zaterdagmiddag is het driejarig jongetje J. Zijlmans te Venlo in een met water gevulde betonnen kuip gevallen en verdronken. Oplichting. De politie in Oss heeft een 51- jarige colporteur uit het Brabants» plaatsje Mill aangehouden. Hij zou ge durende lange periode verduistering en oplichting hebben gepleegd. De man is ongehuwd en liep gewoonlijk in een zwart costuum, dat doorgaans door gees telijken wordt gedragen. 'OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het weekeinde bleef de aan voer van koude polaire lucht naar West- Europa voortduren. De temperatuur was in De Bilt bijna 5 graden onder normaal. In de nacht van zaterdag op zondag kwam daarbij op verschillende plaatsen in het zuidoosten van het land zelfs nachtvorst voor. Inmiddels verplaatst het grote hoge- drukgebied op de oceaan zich langzaam wat naar het zuiden Aan de noordflank ervan komt een diepe depressie tot ont wikkeling, welke zich in de richting van IJsland beweegt. De komende 24 uur zal het weer in ons land waarschijnlijk nog niet onder invloed van de nieuwe oceaan depressie komen. Wel zullen af en toe wolkenvelden overdrijven, samenhangend met een in betekenis afnemende storing welke over het noordelijke deel van de Noordzee naar het oosten trekt. De tempe raturen kunnen in de nacht vooral in het zuid-oosten van het land nog weer tot tamelijk lage waarden dalen, maar over dag zullen zij in het algemeen iets hoger worden dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 C binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. 0) o cS Den Helder licht bew. nnw 16 0,3 Ypenburg licht bew. nnw 17 0,1 Vlissingen licht bew. nnw 16 0 Eelde half bew. nnw 17 5 De Bilt licht bew. wnw 18 0 Twente licht bew. nw 16 2 Eindhoven licht bew. nw 18 0,3 Z.-Limburg onbewolkt w 18 0,2 Helsinki onbewolkt wnw 18 0,1 Stockholm onweer O 20 3 Oslo onbewolkt windst. 16 0 Kopenhagen licht bew. w 16 0,4 Aberdeen zwaar bew. windst. 15 0 Londen onbewolkt n 19 0 Amsterdam licht bew. n 17 0,3 Brussel half bew. nnw 19 0 Luxemburg onbewolkt wnw 0 Parijs onbewolkt windst. 20 0 Bordeaux onbewolkt n 26 0 Grenoble half bew. nw 24 0 Nice licht bew. n 26 0 Berlijn zwaar bew. wzw 16 0,1 Frankfort licht bew. nw 20 0 München zwaar bew. w 19 1 Zürich onbewolkt nno 21 0 Genève onbewolkt windst. 21 0 Locarno onbewolkt O 25 1 Wenen zwaar bew. windst. 21 2 Innsbruck licht bew. windst. 22 9 Athene onbewolkt w 39 0 Rome onbewolkt ZO 28 0 Ajaccio licht bew. ono 28 O Madrid zwaar bew. windst. 27 0 Mallorca onbewolkt windst. 29 0 Lissabon onbewolkt nw 20 Dinsdag 7 juli Zon op 4.29 uur, onder 21.00 uur. Maan op 2.28 uur, onder 19.05 uur. Maanstanden 9 juli 12.31 uur nieuwe maan 16 juli 12.47 uur eerste kwartier 24 juli 16.58 uur volle maan Hoog en laag water in I.Imuiden Maandag 6 juli Hoog water 0.11 uur en 12.48 uur. Laag water 8.08 uur en 20.48 uur. Dinsdag 7 juli Hoog water 1.14 uur en 13.48 uur. Laag water 9.11 uur en 21.48 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2