Gemeentebestuur van Velsen en Lokeren laten goede relaties voortbestaan f te WilmS Floei Havenberichten Uitwisseling Beverwijk-Neuwied neemt vaste vormen aan GASFORNUIZEN Loendersloot Dronken automobilist in de westbuis Abrupt einde van feest Geslaagd voor Prins Bernhard HBS P.J.C.-Velsen besprak subsidiebeleid Bromfietser gewond in Santpoort N. van Hesselingen pauselijk onderscheiden Veel aanrijdingen in westbuis Velser tunnel Successen voor Voorwaarts Aanrijdingen na gebruik van teveel alcohol Bromfietser geschept BUNGALOWTENTEN MAANDAG 6 JULI 1964 5 Sporthuis n.v. Diplomazweemen voor reddingbrigades J eugdwieler ronde in Velsen-Noord 260.- 360.- 299.- Succes voor „Turnlust" HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN De organisatoren van het tegenbezoek door de officiële delegatie uit Lokeren aan Velsen kunnen er stellig van zijn overtuigd, dat het Vlaamse gezelschap zaterdagmiddag met de beste herinneringen aan zijn verblijf in de IJmond naar de stad aan de Durme is teruggekeerd. Want het is ons duidelijk geworden dat de hartelijke woorden, die telkens aan de vriendschappelijke betrekkingen tussen de beide steden werden gewijd allerminst gelegenheidsfrasen zijn geweest, om dat zij werden ingegeven door het vaste voornemen de reeds bestaande con tacten te onderhouden en zo mogelijk nog te versterken. Vooral de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Biihrmann, heeft zich tijdens de buitengewone vergadering van de gemeenteraad en zijn gasten in dit opzicht bijzonder positief uitgelaten. Niet alleen dat hij voorstelde elkaar speciaal op hoogtijdagen te blijven ont moeten zo inviteerde de burgemeester de Lokenaren reeds nu aanwezig te zijn bij de opening van het nieuwe Velsense raadhuis maar hij gaf bovendien in overweging ook wederzijdse bezoeken door leerlingen van het middelbaar onderwijs te organiseren, waarna zij hun indrukken over Waasland en IJmond dan later in opstelvorm kunnen vastleggen. De burgemeesters van Lokeren en Velsen overhandigen elkaar geschenken. Een overzicht op de geslaagde muziek- en 'turndemonstratie op het Marktplein. Ook de heer J. de Groot, die als nes tor van de Velsense gemeenteraad een bijzonder geestige speech had voorbereid, gaf hierbij te kennen dat de tijd van het lokaal patriottisme gelukkig voor goed tot het verleden behoort. Vandaar dat men zich thans moet instellen op grotere een heden, waarbij de nadruk dient te worden gelegd op hetgeen de volkeren met elkaar verbindt. Daartoe is het huidige bezoek van de zuiderburen uitermate dienstig ge weest. Dezelfde gedachten vertolkte de heer P. van Cotthem, „ouderdomsdeken" van de gemeenteraad van Lokeren. Hij stelde vast dat twee gemeenten van verschillen de aard en ontwikkelingsgang trachten de basis te leggen voor samenwerking en verstandhouding op elk gebied, met als uiteindelijk resultaat vriendschappelijke betrekkingen tussen alle volkeren van het gehele continent. De burgemeester van Lokeren, de heer A. de Noos hield daarop een uitvoerig referaat over „De bouwproblemen in Bel gië", waar later door wethouder R. Ver beek de huidige situatie in Nederland te genover werd gesteld. Een leerzame en nuttige gedachtenwisseling, welke door de belanghebbende functionarissen met de grootste interesse werd beluisterd. De tra ditionele geschenken bestonden uit een aantal boeken, dat door burgemeester Biihrmann aan zijn Belgische confrater werd aangeboden, waarop door deze de stadsvlag van Lokeren en twee etsen werden overhandigd. Deze vlag werd on middellijk aan de voor het raadhuis ge plaatste mast opgehesen. Dezelfde vlag wapperde zaterdag op het Marktplein, waar met een waarlijk groot se muziek- en turndemonstratie ook de in woners van Velsen bij dit uitwisselings- bezoek werden betrokken. Het werd een buitengewoon fraai schouwspel, dank zij de fleurige uniformen van de IJmuider Harmonie en de Santpoortse muziekver enigingen „Wilhelmina" en „Soli Deo Floria". Met de verrichtingen van de drumbands van deze orkesten, plus die van „Voorwaarts", „Schulpen en Meer- weiden" en de christelijke gymnastiekver eniging „IJmuiden" werd een massale en harmonieuze taptoe uitgevoerd, die door de duizenden toeschouwers met bewonde ring werd gadegeslagen. De dames leden van de christelijke gymnastiekvereniging .IJmuiden" namen hierbij met enige rit mische oefeningen een charmant intermez zo voor haar rekening. Terecht werd de heer J. Groot, die als dirigent de leiding van deze show stevig in handen hield na afloop d.oor de beide burgemeesters har telijk met dit succes gecomplimenteerd. In de westbuis van de Velser tunnel zag een automobilist zaterdagnacht tot zijn schrik een auto slingerend op zich af ko men. Hij kon een botsing nog maar net voorkomen. De gewaarschuwde politie stelde dè po litie van Heiloo van het gebeuren in ken nis. De gevaarlijke automobilist werd aan gehouden. Hij bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. Het was een 44-jarige inwoner van Den Helder die in Amsterdam eerder op de avond al tegen een boom was gereden. De man is in Velsen ingesloten. De politie in Santpoort heeft zaterdag avond een abrupt einde gemaakt aan een feestje van een aantal jongelui, die van IJmuiden naar Haarlem terugkeerden. Met z'n zestienen zaten ze in een busje ge propt, terwijl bovendien de bestuurder een negentienjarige Haarlemmer, geen rij bewijs had en onder invloed van alcohol verkeerde. Advertentie Castle Florida 1964 van het Franse fabrikaat Raclet, in 5 verschillende maten, vanaf 435.tot 615. Uit voorraad leverbaar. Bezoekt onze showroom. Alles voor uw kampeersport. Breestraat 158 - Beverwijk Telefoon 0 2510 - 23854 Voor het toelatingsexamen voor de Prins Bernhard H.B.S. te IJmuiden zijn de vol gende leerlingen geslaagd: Peter Addink, Beverwijk; Wim Bakker, Velsen-N.; Jan van den Berg, Beverwijk; Pieter de Boer. IJmuiden; Harry Brongers, IJmuiden; Niesje Brunt, Santpoort; Emmy Cornet, IJmuiden; Peter van Duyn, Driehuis; Edie Enschedé, Driehuis; Wim Fidder, IJmui den; Tijmen van Genderen, Heemskerk, Bert de Geus, IJmuiden; IJsbrand Gjalte- ma, IJmuiden; Els Govers, Driehuis; Teu- nis Grifioen, IJmuiden; Chris Helder, Vel- sen-Noord; Dikkie Hoogendoorn, Bever wijk; Rietje Hoogendorp, Velsen-N.; Chris- tiene v. d. Hoek, Velsen-Z.; Obbé Lubach, Beverwijk; Marjan Leeuw, IJmuiden; Pe ter Lansaat, Driehuis; Rinus Kool, Bever wijk; Ineke Kruimer, Santpoort; Tineke Klijnstra, Heemskerk; Rob Klokkers, Sant poort; Ton Meerdink, Beverwijk; Derk Nieuwenhuis IJmuiden; Rien Nijman, Be verwijk; Lubé van Nuissenburg, IJmuiden; Gert Out, Driehuis; Hans Oosten, Bever wijk; Pieter Rijlaarsdam, Wijk aan Zee; Ineke Reynders, Santpoort; Tineke den Hertog, IJmuiden; Willie Veen, Driehuis; Jan Vosselman Bosch, Heemskerk; Bart Voorzanger, Velsen-N., Wilma van Vliet, Driehuis; Kees Verhey, IJmuiden; Dirk van Veelen, Driehuis; Wouter Weynman, Beverwijk; Ineke Wapenaar, Velsen-N.; Joop Akkerman, IJmuiden; Wybe Bilkert, Beverwijk; Rob Buys, IJmuiden; Marianne van Dokkum, IJmuiden; Jan van Ess, Be verwijk; Heieen Hoek, IJmuiden; Wim van Klaveren, Santpoort; Lineke Kleine, IJmuiden; Agaath Koers, IJmuiden; Johan Korf, IJmuiden; Hilda van Lente, Heems kerk; Odilia van Niel, IJmuiden; Ite Oos- terhoff, Beverwijk; Peter Oud, Heemskerk; Ton Staartjes, IJmuiden; Jan Visscher, Santpoort; Margreet Visser, IJmuiden Jenny de Wit, Velsen-N. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Armar, van Antwerpen; Jacob Teekman, van Mantyluoto; Hermes, van Antwer pen; Spaarneborg, van Rotterdam, voor IJmuiden; Southbang, van Antwerpen; Hunzeborg, van Helsinki; Atlantic, van Londen, voor IJmuiden; Avenier, van Plymouth; Marta Ahrens, van Rotterdam; Mario, van Fowev; Moerdijk, van Scar- brough; Fiona, van Neath; Aardenburgh, van Rotterdam, voor IJmuiden; Hinde, van Londen; Temar, van Par; Hoc Vinces, van Londen; Marinus V, van Rotterdam; Buka, van Londen; Roelof Buisman, van Par; Patria, van Jacobstad; Taras, van Hamburg; Otava, van Tolkis, voor Vel sen; Ems, van Alkmaar; Lasbemk, van Bremen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Kalydon, naar Curasao; Karl Grammer- storff, naar Antwerpen; Egret, naar Bir kenhead, van IJmuiden; Chemietank 1, naar Helsinki; Fink Warder, naar Ran- ders, van IJmuiden; Contella, naar Gdynia, van Zaandam; Amrum, naar Kotka; Gul Italian, naar Perzische Golf; Jean E, naar Londen; Oolonets, naar Leningrad; Spaar neborg, naar Bohus, van IJmuiden; Frans Bohmer. naar Hamburg; Carmen, naar Bremerhaven; Marathon, naar Lissabon; Armar, naar Le Havre; Tito Campanella, naar Hampton Roads; Aardenburgh, naar Stockholm, van IJmuiden; Lauriergracht, naar Antwerpen, van IJmuiden. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Kathe Moehlman, naar Hamburg; Ger- trud, naar Kiel; Atlantic, naar Londen, van IJmuiden; Rijnstroom, naar Londen; Lingestroom, naar Huil; Vliestroom, naar Shoreham; Delfzijl, naar Rochester, van Wormerveer. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Crescendo, van Hull; Lukas M, van Zee- brugge, voor IJmuiden; Meliskerk, van Stettin; Narwal, van Par; Seefalke, van Gothenburg; Berkelstroom, van Dagen ham; Dintelborg, van Karlstad; Leo, van Mantyluoto; Wally, van Karlsham; Texel- stroom, van Hull; Hontestroom, van Grangenouth; Kosicia, van Rotterdam; Danaland, van Uddevalla; Alk, van Man tyluoto; Harrogate, van Goole; Stad Den Haag, van Pepel. voor IJmuiden; Stork, van Felixtowe; Idanel, van Londen; Am- stelborg, van Kalmar, voor Zaandam; Graveland, van Hamburg; IJstroom, van Portsmouth; Joost, van Rundvik, voor Zaandam; Marburg, van Bremen; Neth Coast, van Newcastle; Gouweborg, van Vaja; Delos, van Antwerpen; Anaris, van Lulea, voor IJmuiden; Caltex Amsterdam, van Malmö; Frans van Seumeren. van Hamburg; Aris, van Antwerpen; Aver- dyk, van Bremen; Pial, van Swansea; Junger Hans, van Soernass; Antholt, van Teignmouth; Minos, Kopenhagen; Anne- liese, van Vitoria; Hathor, van Bremen; Draco, van Aarhus; Christa Tieleman, van Noordzee voor Buitenhuizen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Thuringen, van Kalmarsund; Avasaksa, van Lulea, voor IJmuiden; Hodur, van Lulea; Berit, van Hamina; Imber, van Liverpool. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Madison Lloyd, naar Hamburg; Aristote- les, naar CurasaoFrans van Seumeren, naar Southampton. Mr. dr. C. J. Verplanke, burgemeester van 's-Gravendeel, heeft voor het Poli tiek Jongeren Contact Velsen een inleiding gehouden over het onderwerp „Subsidie beleid". De inleider verklaarde een te genstander van de totalitaire staat te zijn en aldus zag hij geen plaats voor de over heid in kerk, vereniging en gezin. Ook mag de overheid geen voorkeur betonen voor een bepaalde kunstuiting. Het ontbreken van richtlijnen voor het geven van subsi die achtte hij een gevaar, omdat daar door de bevolking in een bepaalde rich ting beïnvloed kan worden. „Subsidie opent de deur voor willekeur bij gebrek aan objectieve maatstaven", aldus de heer Verplanke. Subsidie is ondersteuning vanwege de overheid aan private personen of instel lingen. Ook kan de overheid verkapte sub sidies verlenen door voordelige grond- transacties b.v. ten behoeve van kerkge bouw of door een garantie te verlenen, waardoor een vereniging bepaalde plan nen kan uitvoeren, zonder dat het nood zakelijk is dat de overheid financieel bij springt. De heer Verplanke is een voor stander van koppeling van subsidie aan prestatie, omdat zowel de vrijetijdsbeste ding als de zelfwerkzaamheid hiermee ge diend zijn. Hij verklaard zich voorts een tegenstander van het verlenen van sub sidies door gemeenten aan instellingen van nationaal belang. „Subsidie moet ver strekt worden door een instantie die het geheel kan overzien", aldus de heer Ver planke. Ook de subsidiëring van indivi duele kunstenaars als schilders, schrijvers en beeldhouwers vond hij een bijzonder moeilijke zaak. Spreker besloot zijn in leiding met te verklaren, dat hij het eens is met de A.R.-senator Algra in zijn strijd tegen de auteur G. K. van 't Reve, een opmerking die bij verschillende fracties nogal heftige kritiek ontlokte. Op deze laatste bijeenkomst van het seizoen werd afscheid genomen van de heer H. de Boer, medeoprichter van het P.J.C.V., die gedurende vijf jaar de voor zittershamer gehanteerd heeft. Namens de fracties werd de scheidende voorzitter een fototoestel aangeboden. Op de Hoflaan in Velsen-noord is vrij dagavond een 47-jarige bromfietser, werk zaam bij Hoogovens, door een personen auto geschept en vrij ernstig gewond. Hij reed zonder voldoende uit te kijken de Hoflaan op. Met een open linkerbeenbreuk is hij in het Roode-Kruisziekenhuis opge nomen. In het Velserbad zijn vrijdag de diplo ma's afgenomen van de IJmuider en de Wijk aan Zeeër reddingsbrigades. Voor het diploma A slaagden 26 meisjes en 15 jongens. Voor het diploma B slaagden elf meisjes en tien jongens. Evenals vorige jaren zal het bestuur van de r.-k. jeugdvereniging „De Tunnelboys' in Velsen-Noord een j-eugdwielerronde houden, waarvoor de laatste tijd een toe nemende belangstelling is gebleken. Deze wielerronde op het parkoers rond het plantsoen van de Meerweidenlaan is vas-t- igiesteld op woensdag 15 juli, des avonds om half zeven. Dit evenement staat open voor jongens van acht tot en met vijftien jaar uit de gehele IJmond, die in de groepen van 8 en 9 jaar, 10 tot 12 jaar en 13-15 jaar mooie prijzen en premies kunnen winnen. De winkeliers uit Velsen-Noord hebben hier voor een aantal aantrekkelijke prijzen be schikbaar gesteld. De inschrijving voor deze wedstrijden staat open in het gebouw „De Meerpaal' aan de Banjaertstraat 13 te Velsen-Noord waarna de rugnummers op de vijftiende juli voor half zeven kunnen worden afge haald. Advertentie ETNA met thermometer en afdekplaat DORDRECHT met glasruit NESTOR MARTIN met ther mostaat Pelgrim, Junker en Ruh, Küppersbusch. Alle fornuizen zijn ook geschikt voor aardgas. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerjj IJmuiden Telefoon 4654 Zondag heeft een meisjesgroep van de Beverwijkse gymnastiekvereniging „Turn lust" deelgenomen aan de jubileumwed strijden van OSS te Zandvoort. De Tum- lustmeisjes kwamen uit bij de driekamp, bestaande uit balk, kastspringen en brug ongelijke leggers. Zij behaalden met 73,5 punten een eerste prijs, evenwel een half punt tekort om 's middags mee te kunnen doen aan de internationale tumdemon- straties op het Zandvoortmeeuwenterrein. Boordevol indrukken van het bezoek aan Neuwied is de Beverwijkse delegatie zondagavond teruggekeerd. De Duitse gastheren hadden in de afgelopen dagen zorg gedragen voor een van minuut tot minuut gevuld programma, zodat men overrompeld door de veelheid aan zaken die werden aangeroerd en bezichtigd, gisteren weer in de auto's steeg om de thuisreis te aanvaarden. Het was onmogelijk de gedachten direct te ordenen! Doch vaststaat, dat er bijzonder goede contacten over en weer zfln gelegd en de burgerij van Neuwied bijzonder veel interesse toont voor een uitwisseling. Reacties waren daar direct ontstaan na het verschijnen van artikelen in „Rheini- sche Zeitung" van de hand van redacteur Fritz Steiz, toen deze in april met de Neu- wieder delegatie Beverwijk bezocht en er zeer uitvoerig en opgetogen over schreef. Het verenigingsleven in al zijn geledin gen kwam informeren naar mogelijkheden. Van zang- en muziekverenigingen, van sportverenigingen op elk gebied, van scho len zag men in Neuwied verzoeken om in lichtingen binnen komen. Het gymnasium wenste graag een uitwisseling met het ly ceum voor alle klassen en in de vorm van een werkweek. Hetzelfde wilde de technische school in die stad. Deze spon tane uitingen deden de Beverwijkse de legatie hartverwarmend aan. Dit was het bewijs, dat er een degelijke basis was voor een grondige bespreking. Aan de uit werking van de resultaten daarvan, zal nu spoedig worden begonnen. Daarnaast werden de Beverwijkers voor gelicht over al hetgeen in Neuwied leeft en streeft, waarbij men tot de verrassen de ontdekking kwam, dat er zeer veel overeenkomsten zijn tussen de beide ge meenten, zoals een samenvoeging met een nabuurgemeente, een plan om te komen tot sanering van de binnenstad, de aan wezigheid van industrieën en een stads uitbreidingsplan met 4 torenflats en de bouw van bungalows. Men bezichtigde flats, torenflats, bungalows, particuliere woningen, een school, het openluchtbad en sportvelden. Men kreeg voorlichting over de wijnbouw en maakte contact met Advertentie De heer N. van Hesselingen, die per 1 maart wegens gezondheidsredenen ontslag nam als secretaris van het kerk- en school bestuur van de r.k. parochie „St. Jozef" te Velsen-Noord, is zaterdag een verras sende pauselijke onderscheiding ten deel gevallen. De heer Van Hesselingen, die ge durende vijfendertig jaar collectant, veer tien jaar lid van het kerk- en schoolbe stuur en zes jaar lid van het armbestuur is geweest, heeft bij de stichting van de nieuwe r.k. kleuterschool aan de Van Die penstraat een groot werkzaam aandeel vervuld. Nadat 's morgens in de parochiekerk een mis van dankbaarheid was opgedra gen, werden de heer en mevrouw Van Hesselingen in de pastorie ontvangen door pastoor Z. van der Klein, die bovendien het voltallige kerkbestuur met zijn dames aan een ontbijt had geïnviteerd. Tijdens deze maaltijd heeft pastoor Van der Klein de verdiensten van de heer Van Hesselingen voor de parochie belicht, waar voor hij niet alleen zijn erkentelijkheid uitsprak, doch tevens namens de paus de actieve bestuurder als beloning kon begif tigen met het gouden erekruis „Pro Ec clesia et Pontifice". De zeer verraste heer Van Hesselingen ontving vervolgens in de pastorie de hoofden van de r.k. meisjes- en jongensscholen, die hun gelukwensen kwamen aanbieden. Ten huize van de familie Van Hesselin gen aan de Meerweidenlaan bleek in de loop van de dag verder welke grote be kendheid de gedecoreerde geniet, waarbij vooral veel bloemen deze vreugdevolle dag nog meer fleur hebben bij gezet. Zondagmiddag hebben zich in de west buis van de Velser tunnel een groot aan tal aanrijdingen tussen auto's voorgedaan Niet minder dan 21 auto's waren daar bij in totaal betrokken. Een zestigjarige dame uit Haarlem sloeg bij één van die botsingen met het hoofd tegen het dashboard. Met een her senschudding en een gekneusde rechter schouder moest zij in het Antoniuszieken- huis in IJmuiden worden opgenomen. Bij een kettingbotsing, tussen vier per sonenauto's werden drie personen uit één wagen gewond. De 42-jarige bestuurder en zijn 35-jarige vrouw, beiden uit Alkmaar, en een passagiere uit Castricum kregen een hersenschudding. Alle drie zijn ze in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Aan het zondag in Zaandijk door de speeltuinvereniging „Onze Jeugd" geor ganiseerde concours voor trommelkorpsen en drumbands is ook deelgenomen door „Voorwaarts" uit IJmuiden. Van de ze ventien uitkomende verenigingen behaal de het jeugdkorps van „Voorwaarts" met t67'/j pnt. de eerste prijs, met lof van de jury. Daarnaast werd de drumband met 63 punten een tweede prijs toegekend. de bevolking tijdens een „Rheinischer Abend" in het nabij gelegen Heddesdorf, dat al eerder bij Neuwied is gevoegd. Hier trad de burgerij naar voren op een in drukwekkend spontane wijze, waarbij men in het gebodene het contact met Beverwijk duidelijk had verwerkt tot grote verras sing van de Hollandse gasten, die men een ovationeel applaus werden verwel komd. Aan deze avond werkten mee de Mu ziekkapel uit Tölz in Beieren en het Man nenkoor „Heddesdorf". Samen brachten zij in revue-vorm een Rheinfahrt ten to nele, waarin diverse parodieën gebracht werden op wat in vele kringen erva ren wordt als een romantische bezigheid: een boottocht op de schouders van Vader Rijn met o.a. een uitzicht op de talrijke wijngebieden. Het produkt van deze geb.ieden vloeide op het toneel èn in de zaal, waar tussen de bedrijven door in teressante gesprekken werden gevoerd met de burgerij. Het was een verukkelijke burgeravond, gebracht door en voor de burgers op een spontane wijze; voor de Beverwijkers een ware ervaring. In verschillende toespraken werd zeer sterk het accent gelegd op de in het uit zicht zijnde uitwisselingsmogelijkheden voor de gehele burgerij, terwijl burge meester Bruinsma bloemen in ontvangst mocht nemen. In een korte rede benadrukte Beverwijks eerste burger, dat het bevorderen van een contact van burger tot burger voorop zal staan in deze uitwisseling. Dus niet al len op officieel niveau van gemeentebe stuur tot gemeentebestuur. Hij sprak zijn bewondering uit over deze Rheinischer Abend en hoopte de medewerkenden ook in Beverwijk te mogen begroeten. Met muziek, zang en samenzang werd deze avond verder gevuld. De persoonlijke kennismaking met Va der Rijn vond plaats tijdens een boottocht van Boppard naar Koblenz, gedurende wel ke wederom de uitwisselingsmogelijkheden de gesprekken beheersten. In Neuwieds gemeenteraad, met aan het hoofd Ober- bürgermeester L. Schön en Amtsbiirger- meister H. Peters, alsmede in de heer Fr. Steltz van de „Rheinischer Zeitung" von den de Beverwijkers warme voorstanders van de komende uitwisseling. Tijdens een officiële bespreking ten raadhuize bleek dat overduidelijk. Het zijn allen dames en heren, die deze zaak met grote voortva rendheid en ernst ter hand hebben geno men. Thans zal men dus wederzijds aan de verdere voorbereiding en daarna de uit werking van mogelijkheden en plannen gaan werken. In beide steden nu over en weer met kennis van personen en zaken. Dat was ook het doel van dit bezoek. Een bezoek gedurende hetwelk reeds vele vriendschapsbanden zijn geknoopt, welke nu alleen maar verstevigd en uitgebreid zullen worden. Op de Stationsweg in Velsen reed za terdagavond een automobilist, die naar la ter bleek onder invloed van sterke drank verkeerde, geheel links van de weg. Er ontstond een aanrijding met een tegenlig ger. Beide wagens werden beschadigd. De man, die de botsing veroorzaakte, is een 37-jarige IJmuidenaar. Hij werd in het hoofdbureau van politie ingesloten en zijn auto in bewaring gesteld. Op de splitsing Roos en Beeklaan-Kruid- bergerweg in Santpoort is zondagmiddag een zeventienjarige bromfietser tegen een personenauto gereden. De uit Bloemendaal afkomstige jongen werd aan een been en in het gezicht gewond.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5