BOAC wil annulering van order voor 30 super VC-10 vliegtuigen - de beurs - MAGGI GOUDERWTENSOEP Zomers, lekker en luchtigl OPZIENBAREND BERICHT VAN BBC Ernstige gevolgen voor de arbeiders van Vickers-Armstrongs Geen emissie van de Wereldhaven Nieuw bestuur bij Bandar Belegg. Mij OGEM kreeg concessie van Peruviaanse regering Grasso bundelt activiteiten Scherpe discussie in vergadering van Erdal Nefit verwacht een beter resultaat Kwartaalcij fers Hoogovens in tweede helft juli Omzet Pietersen tot 16 min omhoog (Daarom tijdelijk van 78 voor 68 cent) Zweden wil het fiscale systeem wijzigen Ruim driehonderd sigarenwinkels sloten in 1963 SCHEEPVAARTBERICHTEN Kentekenplaat verraadt een woonwagenbewoner Nrd.-Hollandsche Hypotheekbank DINSDAG 7 JULI 1964 11 Eigenschappen Niet gelukkig Gevolgen AMSTERDAM Meer indirecte belastingen WALL STREET De Britse radio-omroep BBC heeft het in luchtvaartkringen opzienbarende bericht gebracht dat de „British Over seas Airways Corporation" (BOAC) aan de minister van Luchtvaart heeft mee gedeeld, dat het voor de financiën van de BOAC beter is wanneer de bestelling voor dertig super V.C.-10-straalverkeers- vliegtuigen zou worden verminderd of zelfs geheel zou worden ingetrokken. Volgens de BBC zou de nieuwe presi dent van de genationaliseerde lucht vaartmaatschappij, Sir Giles Guthrie, voorstellen op dit stuk hebben gedaan. Hangende het beraad over die voor stellen, die reeds een maand geleden zijn ingediend, wensten het ministerie van Luchtvaart en de luchtvaartmaat schappij zich van commentaar te ont houden. Vicker-Armstrong (vliegtuigen) is het grootste onderdeel van het in 1960 ontstane combinatie van vliegtuig- en vliegtuigmo- torenfabrieken in Engeland die „British Aircraft Corporation" heet. Die combina tie de andere grote concentratie is die van „Hawker Siddely Aviation" ver schaft 38.000 mensen arbeid, van wie on geveer 14.000 werkzaam zijn in de fabrie ken van Vickers-Armstrongs te Weybridge, iWisley en Hurn. De voornaamste bezigheden van Vickers- Armstrongs hebben betrekking op de bouw van twee typen straalverkeersvliegtuigen, namelijk de VC-10 en de Bac 111, op het prototype van de TSR 2-supersone straal jager, de ontwikkeling van de super VC 10 en van de produktie voor de TSR 2. Het is met de opdrachten van de „Bri tish Overseas Airways Corporation" aan Vièkers-Armstrongs voor de levering van VC 10 en syper VC-10 verkeersvliegtuigen een eigenaardige zaak. Dat blijkt o.m. uit de verslagen van enquetes die commis sies van het lagerhuis in de laatste ja ren hebben gehouden. De VC-10 is een viermotorig straalver- keersvliegtuig voor de lange afstand. Een der kenmerken van dit type is dat de vier Rolls-Royce „Conway"-straalmotoren twee aan twee aan weerszijden van de achter zijde van de romp zijn aangebracht. Er is plaats voor 135 passagiers. De super VC 10 is een grotere uitvoering van de VC 10, geschikt voor het vervoer van 163 reizigers. Uit de verslagen van de enquêtecom missies valt op te maken dat de leiding van de BOAC bij het bestellen van een viermotorig straalverkeersvliegtuig, in aanvulling op de in gebruik zijnde Ame rikaanse Boeing 707-toestellen, geen an dere keus had dan een bestelling te doen bij de Britse vliegtuigenindustrie, omdat de overheid niet meer dollars beschikbaar wilde stellen dan die welke voor het ko pen van 15 Boeings nodig waren geweest, En daar geen der Britse vliegtuigfabrie ken, behalve Vickers, een type wilde of kon bouwen dat geschikt was, kwam men bij Vickers terecht. In dit opzicht werd herinnerd aan hetgeen de Amerikaanse autofabrikant Henry Ford eens heeft ge zegd: als men een van mijn auto's wil krijgen, dan kan men die krijgen in el ke kleur welke men wenst, voor zover het zwart is. tig super VC-10-vliegtuigen, zodat het to taal van 45 werd teruggebracht tot 42 omdat de super VC-10 vliegtuigen duur der waren in aanschaf. De BOAC was met die „keuze" niet erg gelukkig, want dat betekende dat er naast de 707-machines een geheel nieuw type moest worden ingevoerd in de organisa tie der maatschappij, met hoge aanloop kosten voor reservedelen. ongunstige pe rioden van nazien der nieuwe straalmoto ren e.d. De beslissing om de VC-10 te be stellen was derhalve geen commerciële. Bovendien moest de maatschappij, tenein de de bestelling voor de fabrikanten waar devoller te maken, maar even 35 stuks tegelijk bestellen. Dat aantal werd in 1960 nog met tien vergroot. Die bestelling is zeven jaar geleden geplaatst, de eerste VC-10 is in april j.l. door de maatschap pij in dienst gesteld. Wanneer het de BOAC was toegestaan geleidelijk aan haar vloot van 707-toestel len uit te breiden, dan zouden per jaar, al naar gelang van de groei van het lucht verkeer, twee tot drie van dat type kun nen zijn gekocht. Naderhand heeft BOAC de bestelling ge wijzigd in twaalf VC 10-toestellen en der- In de eerste helft van 1964 kon N.V. De Wereldhaven beginnen met de bouw van het eerste deel van een woningbouwpro ject in Den Haag, en met een kleiner complex winkels en woningen te Loosdui nen. De stagnerende invloed van het rijks- goedkeuringsbeleid doet zich nog steeds gevoelen en een deel van de bouwcapaci teit der vennootschap bleef onbenut. Aan gezien hierdoor tevens de behoefte aan nieuwe exploitatieobjecten op korte termijn niet geheel door eigen produktie gedekt kan worden, werd overgegaan tot aankoop van derden van onder meer winkels en wonin gen te Amersfoort, en een gehuurd kan toorpand in Den Haag. Aldus een commu niqué van de directie, die voorts meedeelt, dat het niet in de bedoeling ligt om, me de gelet op de huidige spanningen op de kapitaalmarkt, binnenkort met een emis- «ie te komen. De gerealiseerde winst over het eerste halfjaar 1964 bedroeg 804.000 (het winst saldo over de vergelijkbare periode van 1963 was 521.000). Onvoorziene omstan digheden voorbehouden, worden de resul taten over het gehele jaar 1964 met ver trouwen tegemoet gezien. Gebr. Teixeira de Mattos te Amsterdam krijgt de directie over de Bandar Be legging Maatschappij. De huidige directie van de maatschappij en de raad van com missarissen zullen op 13 juli in een bui tengewone vergadering aftreden. Het overgrote deel van de aandelen van Bandar was zoals bekend in handen van een Noorse groep, die dit bezit nu ken nelijk heeft afgestoten. Uit het verslag over de boekjaren 1962 «n 1963 blijkt dat een deel van de effecten portefeuille is geliquideerd. Deze bedraagt 1.94 miljoen tegen voorheen 4.4 mil joen. Het totale verliessaldo op de balans per ultimo 1963 beliep 53.501. De directie van de NV Overzeese Gas en Electriciteit Maatschappij (OGEM) in Rotterdam deelt mee, dat de concessie voor levering van elektriciteit in Chimbo- te door de Peruviaanse regering is ver leend. In het jaarverslag over het boek jaar 1963 werd reeds vermeld, dat de maatschappij een meerderheidsbelang zou verkrijgen in de Empresa de Energia de Chimbote S.A., welke vennootschap de dis tributie van elektriciteit in Chimbote één van de belangrijkste industriesteden van Peru zal verzorgen. De elektrici teit zal worden ingekocht van de Corpora cion del Santa, welke maatschappij in Chimbote een hoogovenbedrijf exploiteert en daartoe o.a. beschikt over een eigen waterkrachtcentrale. Grasso's Koninklijke Machinefabrieken N.V. te 's-Hertogenbosch heeft besloten al haar koel technische installatie-activiteiten in binnen- en buitenland te bundelen en geheel gescheiden te organiseren van de fabricage-activiteiten. Hiertoe zal een af zonderlijke maatschappij worden opgericht de N.V. Grenco (Grasso Engineering and Contracting) waarvan alle aandelen in het bezit zijn van de N.V. Grasso. In deze maatschappij zullen ook alle activiteiten van de N.V. Kobach (thans reeds ook een dochter-installatiebedrijf) en van alle reeds bestaande buitenlandse dochter-installatie bedrijven worden ingebracht. De n.v. Gras- zelf zal dus optreden als moederbe drijf maar tevens als fabricage-maatschap pij voor standaardmachines en apparatuur op het gebied van koeltechniek en pers luchttechniek. Maar deze super VC-10 toestellen zou den nog niet hetzelfde aantal passagiers kunnen vervoeren dat met de Boeing-707- machines kon worden overgebracht. De VC-10 heeft eigenschappen die de 707 niet heeft, zo blijkt uit de verslagen van de enquêtecommissie, b.v. lagere lan dings- en startsnelheden, minder lawaai voor de passagiers, beter bij asymetri- sche belading. De motorenconstructie aan weerskanten achter aan de romp maken het noodzake lijk dat de constructie van het vliegtuig daar steviger en zwaarder is en zij heeft ook tot gevolg dat de romp korter wordt waardoor het aantal plaatsen minder wordt. Uit de verslagen blijkt voorts dat BOAC het heel redelijk zou achten wanneer de overheid haar financieel tegemoet zou ko men in de bestrijding der kosten die sa mengaan met het introduceren van vlieg tuigen van een nieuw type waaraan de maatschappij zelf geen behoefte had. De B.B.C. berichtte nog dat een teniet doen van de bestelling van dertig super VC 10 vliegtuigen ernstige gevolgen zou hebben voor de werknemers van Vickers-Arm strongs. Daar kan nog aan worden toege voegd dat ook de motorenfabriek Rolls- Royce getroffen zal worden. Voor de su per VC-10 bestelling zouden tenminste 120 Conway straalmotoren moeten worden ge leverd. De resultaten over het eerste half jaar 1964 van de N.V. Maatschappij voor was- verwerking Erdalfabriek wettigen een ge matigde tevredenheid. Dit heeft de pre sident-directeur, de heer Joh. Wolbers Sr. verklaard in de jaarvergadering. Welis waar werd de kostenverhoging, die de loonexplosie met zich meebracht, slechts voor de helft door prijsverhogingen ge dekt en kon het resterende deel maar gedeeltelijk door een omzetverhoging worden opgevangen, terwijl de overige kostenverhogingen nu pas gaan door werken. Tussen enkele aandeelhouders en het bestuur ontspon zich een uitvoerige en soms heftige discussie. Sommige aandeel houders meenden dat met hun belangen onvoldoende rekening wordt gehouden Men maakte een bezwaar tegen de hogere storting in het pensioenfonds, maar achtte het billijk dat deel van de winst, dat aan aandeelhouders wordt uitgekeerd, dien overeenkomstig te vergroten. De voorzit ter liet zich ontvallen dat men vrij de aandelen Erdal van de hand te doen, indien men het rendement onvoldoende acht. De produktie in het eerste halfjaar 1964 van n.v. Nederlands-Amerikaanse Fitting- fabriek (Nefit) steeg met 8 percent, de verkoop met 20 percent vergeleken met 1963. De afdeling Venlo, waar in 1963 nog een fors verlies werd geleden, maakte dit eerste halfjaar een kleine winst. De vraag naar de produkten blijft goed. De orderportefeuille is zodanig, dat ook de tweede helft van 1964 met vertrouwen tegemoet mag worden gezien. De over het eerste halfjaar behaalde winst wettigt de verwachting van een omstreeks 30 per cent beter resultaat voor het gehele jaar, onvoorziene en bijzondere omstandigheden voorbehouden. De arbeidsvoorziening blijft zeer moeilijk, aldus een bedrijfscommu- niqué. Over de resultaten van de Hoogovens toonde de directie zich in de gisteren ge houden buitengewone aandeelhoudersver gadering niet ontevreden. Sinds de publi catie van de cijfers over het eerste kwar taal van 1964 is er niet veel veranderd. In de tweede helft van juli kunnen de cij fers over het tweede kwartaal worden te- gemoetgezien. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aftreden van mr. A. H. Ingen Housz, werd mr. M. P. L. Steenberghe benoemd tot commissaris der vennootschap De heer E. van Veelen werd tot directeur van Hoogovens en Breedband benoemd wegens het aftreden per 1 januari 1965 van ir. P. van Delden. Door maatregelen ter verhoging van de efficiency en door kostenbewaking is de directie van Pietersen en Co.'s Auto mobielbedrijf N.V. er in geslaagd, ondanks de hogere loonkosten over 1963, blijkens het verslag, een netto-winst te behalen van 65.000 tegenover een verlies in 1962 van ruim 28.000. Voorgesteld wordt zoals aangekondigd, een dividend van vier percent (nihil). Het exploitatiesaldo daal de tot 1.23 (v.j. 1.57) miljoen. De algemene kosten verminderden tot 793.831 1.19) miljoen. Zoals bekend heeft de E.M.S. een meerderheid in de aandelen van Pietersen verworven. Zonder een bevredigende voorziening voor de verkoop van automobielen aan de Nieuwe Binnenweg zullen, mede door de kostenstijging, de resultaten nauwe lijks verbeterd kunnen worden, ondanks de grotere opbrengsten van de dochter ondernemingen. De resultaten van moeder- en dochter ondernemingen tezamen hebben geenszins teleurgesteld. De concernomzet is verhoogd van 12 miljoen tot 16 miljoen. Hier aan hebben de dochtermaatschappijen in belangrijke mate meegewerkt. Het moeder bedrijf aan de Nieuwe Binnenweg bleef in deze ontwikkeling ten achter. Dit door het ontbreken van de mogelijkheid tot verkoop van een auto in de goedkope prijsklasse. De directie blijft ten aanzien van deze uitbreiding diligent. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,07 10.14, Belgische frank (100) 7.221/»7,27 Vt, Franse frank (100) 73,80—74,30, Duitse mark (100) 90,7091,20, Zweedse kroon (100) 69,9570,95, Deen se kroon (100) 51,95—52,95, Noorse kroon (100) 50,20 -51,20, Zwitserse frank (100) 83,70—84,20, Italiaan se lire (10.000) 57,15—59,15, Oostenrijkse schilling 14,01—14,11, Portugese escudo (100) 12,6212,77 en Spaanse peseta (100 grote coupures) 6,006,15. INTERNATIONALS VRIENDELIJKER De stemming voor de internationale waarden is gisteren bij de opening goed prijshoudend tot vriendelijker geweest ten opzichte van het voorgaande slotniveau. AKU gaf een verder koersherstel te zien tot 468 (464). De baissiers in deze hoek begonnen zich wat ongerust te maken en gingen tot dekkingsaankopen over. De vraag van die zijde was wel gering doch reeds voldoende voor genoemd koersher stel. Philips gaf een avance te zien van een halve gulden tot 154. Unilever liep op van 144.70 tot 145, tegen een vorige slotprijs van 144.20. Koninklijke Olie steeg van 162.60 tot 163. Advertentie Een speciale studiecommissie heeft eni ge tijd geleden aan de Zweedse regering een voorstel voorgelegd voor een omvat tende wijziging in het Zweedse belasting systeem. In dit voorstel, dat is gebaseerd op het fundamentele idee om de belasting inkomsten voor de staat ongewijzigd te handhaven, wordt de voorkeur gegeven aan een voortgezette overgang van directe naar indirecte belastingen. De voornaamste punten van het voor stel komen in het kort neer op een af schaffing van de huidige 6.4 pet omzetbe lasting en andere speciale belastingen en de introductie van een nieuwe 13 pet „toe gevoegde waarde" belasting, die een veel grotere hoeveelheid goederen en diensten zou omvatten dan de huidige omzetbelas ting. Verder zouden de directe belastingen worden verlaagd en de kinderbijslag wor den verhoogd. De betaling van sociale voor zieningen, zoals de premie voor het ouder domspensioen en het ziekenfondswezen, zou voortaan moeten geschieden door de werkgever inplaats van door de particu lier. De voorgestelde belastinghervormingen, die successievelijk zouden moeten worden ingevoerd in de periode 1966-1970, zullen de totale belastingdruk op gezinnen met kinderen verlichten, terwijl daarentegen ongehuwden en alleenstaanden meer zul len moeten betalen dan het geval is in het huidige belastingsysteem. De stijging van het verbruik wettigt niet de veronderstelling, dat het in de tabaksdetailhandei goed gaat. Vorig jaar moesten 316 sigarenwinkeliers hun zaak aan kant doen. Per hoofd van de bevol king werd dat jaar 100,44 besteed aan rokertjes, wat 12,26 meer is dan in 1958. Deze cijfers komen voor in „De Tabaks detailhandel", waarin ook staat te lezen dat in vele branches vestigingen werden opgeheven, zoals groente-, banket-, brood kruideniers-, vlees- en vleeswaren- en textielzaken. In 1963 kwamen er daaren tegen meer zaken voor meubelen, ijzer waren, alcohol en radio en TV. Uit de in „De Tabaksdetailhandel" ge publiceerde cijfers blijkt voorts, dat de vraag naar lichte shag gaandeweg af neemt. De halfzware is sterk favoriet 48,9 percent van alle shag. Zware, lichte en Amerikaanse shag volgen in kwantum met 28,9, 11,2 en 6,7 percent. Geen belangrijke wijzigingen tekenen zich af in vraag naar shag-, rook- en pruimtabak Op de wereldranglijst van exporteurs van kerftabak nam Nederland ook in 1963 de erste plaats in. 9730 ton kerftabak werd dat jaar afgeleverd. Prijsverhoging, voorraadvorming en anti-rookcampagnes vormden omstandig heden, waardoor het nog moeilijk is con clusies te trekken. In de eerste vier maan den van dit jaar waren de geldomzetten in sigarenzaken vijf percent hoger. De hoeveelheid gebanderolleerde sigaretten was in de eerste vijf maanden van dit jaar 19,9 percent lager; de waarde van de banderolles 8,2 percent lager. VERHANDELDE FONDSEN 6 juli 3 juli Totaal 449 417 Hoger 134 121 (29,0'/») Lager 207 188 (45,l«/o) Gelijk 103 108 (25,9*/») AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K-U Hoogovens Kon Olie163,00-163,40 - Philips 153,50-153,70 Unilever 144,50 gb-144,80 VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv 2de tijdv. A.KU Hoogovens Kon. Olie162,80-162,90 162,90 Philips 153.20-153,40 153,40 Unilever 14,50 gb Vorige slotkoers Abbekerk 6 140 m. n.w. Okinawa n. Manilla. Abida 7 te Rotterdam. Achilles 6 te Amsterdam n. Hamburg. Acila 14 te Durban verwacht. Acmaea 6 v. Punta Cardon n. New York. Adara 6 100 m. n.n.w. Oporto n. Ascuncion. Adonis 7 v. Rotterdam n. Bremen. Aegis 6 v. Funchall n. Willemstad. Aeneas 6 v. Tunis n. Malta. Agamemnon 5 600 m. o.n.o. S. Juan n. Santa Cruz Alamak 8 te Djeddah verwacht. Alca 6 dwars Jamaica n. Santo Domingo. Aldabi 6 te Las Palma. Alkmaar 6 dwars Kp. Breton n. Three Rivers. Almkerk 6 900 m. w.z.w. Cocos eil. n. Aden. Ameland 6 dwars Mona eil. n. Curagao. Amerskerk 7 v. Hamburg n. Antwerpen. Amsteldiep 6 4 m. o. Sydney n. China. Amstelhoek 6 te Durban. Amstelhof 7 v. Vancouver n. China. Amstelmolen 6 350 m. o.n.o. noordpuntCeylon n. Port Louis. Amstelsluis 6 30 m. z. Suez n. Kopenhagen. Amstelstad pass. 6 Kp. St. Vincent n. China. Ancospray 6 40 m. n. Ouessant n. Beaumont. Andijk 6 750 m. w. Landsend n. Charleston. Angolakust 6 te Hamburg v. Bremen. Area 7 te Singapore verwacht. Archimedes 6 Sombrero eil. gepass. n. Le Havre. Argos 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Asuncion 6 175 m. w. Napels n. Piraeus. Avedrecht 6 95 m. o. Aden n. Mena. Baarn 7 v. Rotterdam n. Amsterdam. Barendrecht 6 125 m. w. Kreta n. La Spezia. Beninkust 6 v. Cabinda n. Luanda. Bennekom 5 v. Paramaribo n. Georgetown. Bintang 6 1200 m. o. Taipeh n. Kobe. Boissevain 7 v. Rlo de Janeiro n. Kaapstad. Borneo 6 te Antwerpen. Breda 7 te Kingston. Burl S. Wats. 6 120 m. n.n.o. Comoro n. Ph.delph. Caltex Arnhem 6 v. Halmstad n. Bahrein. Caltex Delft 6 te Dumai. Calt. Delfzijl 6 100 m. n.n.o. Texel n. Gothenburg Calt. Leiden 6 55 m. o.z.o. R. Madraka n. Mtwara. Caltex Madrid 6 t.h.v. Lissabon n. Europoort. Caltex Naples 6 50 m. o.n.o. Tunis n. Canvey eil. Caltex Nederland 7 v. Ras Tanura n. Suez. Caltex Pernis 6 te Dingle. Camerounkust 6 v. Lagos n. Port Harcourt. Camitia 6 te Cardon. Carrillo 8 v. Cristobal n. New Orleans. Casamance 6 260 m. w. Casablanca n. Dakar. Charis 5 v. Port au Prince n. Maracaibo. Cinulia 5 te Curagao n. Cardon, Rotterdam. Cities Service Valley Forge 6 700 m. o.n.o. Moga discio naar Durban. Crania 2 v. Stanlow n. Barton, Curasao. Daphnis 5 te Le Havre n. Antwerpen. De Hoop 6 te Lerwick Diogenes 4 v. San Antonio n. Talcahuano. Doelwijk 7 v. Rotterdam n. Port Said. Dongedijk 6 200 m. w.n.w. K. Finisterre n. Antw. Doris 6 te Curasao. Echo 7 v. Rotterdam n. Dublin. Eemland 6 v. Bremen n. Hamburg. Esso Rotterdam pass. 6 Masira n. Band. Mashur, Forest Town 6 L. Palmas gepass. n. P. Harcourt. Friesland KRL 6 200 m. z.o. Saigon n. Manilla. Friesland SSM 7 v. Rotterdam. Gaasterland 6 te Rio de Janeiro. Ganymedes 6 v. Willemstad n. Tampa. Garoet 6 350 m. w. Walvisbaai n. Las Palmas. Giessenkerk 7 te Mtwara verwacht. Grebbedijk 6 te Savannah. Grote Dijk 7 v. Rotterdam n. New Orleans. Groote Kerk pass. 6 Daedalusrif n. Bahrein. Guineekust 5 v. Abidjan n. Monrovia. Gulf Hollander 6 100 m. n.o. Kuria Muria n. Suez. Gulf Swede 6 te Vlissingen n. Antwerpen. Hathor 5 te Amsterdam n. Rotetrdam. Hollands Dreef 6 v. Osaka n. Townsville. Hoogkerk 6 v. Amsterdam n. Bremen. Isis 3 v. Port of Spain n. Ciudad Bolivar. Ittersum 6 te Antwerpen. Izalco 7 te Tampico. Jagersfontein 6 te Antwerpen v. Southampton. Japara 6 v. Aden n. Bombay. Kabylia 7 te Kingston. Kalydon 15 te Curasao verwacht. Kara 6 te Curagao. Karachi 6 170 m. n. Okinawa n. Legaspi. Karakorum 5 te Singapore. Karimata 6 ten anker Alexishaven. Karimun 7 te Papeete. Katwijk 5 v. Yokohama n. Durban. Keizerswaard 6 v. Stanlow n. Belfast. Kelletia 8 te Searsport verwacht. Kenia 6 v. Ceuta n. Rotterdam. Kerkedijk 6 v. Antwerpen n. New York. Khasiella 10 te Boston verwacht. Kieldrecht 8 te Aden verwacht. Kloosterdijk 6 270 m. w. Landsend n. Savannah. Korenia 30/6 te Berre n. Ambarli, Tripoli. Korovina 7 te Bukom verwacht naar Bangkok. Krebsia 8 te Rotterdam verwacht. Kreeft 6 te Port Etienne. Kryptos 6 te Rotterdam. Ladon 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Leiderkerk 6 70 m. z.z.o. Finisterer n. Marseille. Lelykerk 6 320 m. z.z.o. Suez n. Rotterdam. Maaskerk pass. 6 Stromboli n. Port Said. Madisonlloyd 6 te Hamburg. Marathon 6 200 m. nn.o. Kp. vlllano n. Lissabon. Medon 7 te Funchal verwacht. Meerkerk 6 200 m. n.w. Alexandrië n. Genua. Mentor 7 te Barranquilla. Moh. Reza Shah 6 90 m. n.o. Bahrein n. B. Mashur. Moordrecht 7 te Karachi verwacht. Naess Lion 6 130 m. n.o. Kuria Muria n. Gibralt. Naess Tiger 6 420 m z.z.w. Bombay n. Mena. Neder-Eems 7 te Duinkerken. Neder-Rhone 6 dwars Bone n. Port Said. Neder-Rijn 6 400 m. w. Sabang n. Aden. Neder-Waal 6 v. Amsterdam n. Bremen. Neder-Weser 6 340 m. o.z.o. Socotra n. Penang. Nista 6 115 m. o.n.o. Istanbul n. IJsland. Nijkerk 6 360 m. z. Cocos eil. n. Fremantle. Ondina 10 te Mena al Ahmadi verwacht. Onoba pass. 6 Kp. St. Vincent n. Thameshaven. Oostkerk 7 te Rotterdam. Oranjefontein 4 v. Southampton n. Teneriffe. Oranjestad pass. 6 Ouessant n. Southampton. Ossendrecht 6 77 m. n.n.o. Finisterre n. Vitoria. Palamedes 6 te La Guaira. Parthenon 7 te Paramaribo. Peperkust 7 te Antwerpen v. Hamburg. Pericles 4 v. Cristobal n. Buena Ventura. P. G. Thulin 6 te Maracaibo. Philidora pass. 6 Cyprus n. Rotterdam. Philine 6 84 m. w. Lavera n. Mena. Poseidon pass. 6 Casquets n. Amsterdam. Prins Casimir 6 te Glasgow. Prins Frederik Hendrik 7 te Detroit. Prins Joh. Will. Friso 6 v. Le Havre n. Montreal. Prins Maurits 7 te Livorno. Prins der Nederlanden 7 te Port of Spain. Purmerend 6 480 m. w.z.w. L'end n. Thameshaven Pygmalion 5 te Sfax n. Piraeus. Reza Shah the Great 7 te Curagao. Risa Paula 6 100 m. z. Cuba n. Gulfport. Rondo 7 te Port Said. Sanana 6 te Rangoon Schielloyd 6 te Bangkok v. Singapore. Seinelloyd 6 380 m. w.z.w. Ouessant n. Cristobal. Senegal 6 160 m. n. Dakar n. Dakar. Sepia 6 te Rotterdam n. Es Sider. Servaaskerk 5 v. Kobe n. Hongkong. Seven Seas 7 te Rotterdam. Sinon 7 te Jacksonville. Sliedrecht 7 v. Brunsbüttel n. Rio de Janeiro. Socrates 6 te La Guaira. Soestdijk 5 v. New York n. Rotterdam. Sophocles6 180 m. w. Ouessant n. Amsterdam. Straat van Diemen 6 280 m. n.o. Mauritius (best.). Stad Alkmaar pass. 6 Gibraltar n. P. Marghera. Stad Amsterdam 6 v. Eagunto n. IJmuiden. Stad Kampen 8 te Amsterdam verwacht. Stad Utrecht 6 60 m. w. Landsend n. Ph.delphia. Stad Vlaardingen 7 te Philadelphia. Stentor 3 te Bridgetown n. Georgetown. Straat Cumberland 5 v. Kaapstad n. Durban. Straat Franklin 6 rede Lagos. Straat Freetown 6 690 m. o. Durban n. Durban. Straat Magelhaen 6 v. Hongkong n. Kobe. Str. Mozambique 6 180 m. n.o. Okinawa n. H'kong. Straat Singapore 7 te Fremantle. Straat Torres 6 v. Dar es Salaam n. Singapore. Sumatra 6 420 m. n.n.o. Mogadiscio n. Mombasa. Tamara 5 v. Aden n. Australië. Telamon 6 v. Baltimore n. Philadelphia. Tjibodas 6 te Zanzibar. Tjimanuk 6 1230 m. o. Durban n. Durban. Tjlnegara 6 100 m. o.z.o. Albany n. Fremantle. Towa 5 v. Livorno n. Marseille. Triton 2 te Funchal n. Paramaribo. Tweelingen 6 dw. Hammerfest n. Rotterdam. Ulysses 6 te Santa Marta. Utrecht 6 95 m. n.w. Djeddah n. Kuweit. Van Linschoten 6 350 m. w.z.w. Sabang n. Maurit. Van Neck E te Sandakan verwacht. Vasum 7 te Balik Papan verwacht n. Sambu. Viana 6 te Isle of Grain n. Mena al Ahmadi. Videna 6 520 m. z.o. Muscat n. Bandar Mashur. Vitrea 5 v. Gothenburg n. Bandar Mashur. Vivipara 6 dwars Lissabon n. Ummsaid. Waardrecht 6 360 m. w.n.w. Mata n. Port Said. Waibalong 6 v. Hongkong n. Indonesië. W. Alt. Jones 6 210 m. n.w. Madeira n. Marseille Westertoren 6 9 m. n.o. Flores n. Noumea. Willem Ruys 7 te Ponta Del Gada. Willemstad 6 te Paramaribo. Wonosari 7 te Marseille verwacht. World Heath 6 v. Dar es Salaam n. Perz. Golf. World Hill 6 180 m. n. N.W.-Kaap n. Geelong. Zaankerk 6 55 m. z.o. Deadelux n. Suez. Zaria 7 te Khor al Amaya verwacht n. Durban Zonnekerk 6 lOfl m. o.n.o. Lour. Marques (best.) Zuiderkerk 6 170 m. z.z.w. Freetown n. Kaapstad KLEINE VAART Alcetas 4 v. Rotterdam n. Tunis. Amyntas 6 80 m. n.n.o. K. Villano n. Amsterdam Areas 5 te Napels n. Motaganem. Arnoudspolder pass. 6 Ouessant n. Antwerpen. Atlas 4 te Malaga n. Cadiz. Berkelborg pass. 6 Texel n. Amsterdam. Bonafide 6 30 m. o. Smalls n. Silloth. Boreas 3 te Barcelona n. Tarragona. Bosco 3 te Liverpool. Coccinelle 6 te Casablanca. Da Costa 3 te Goole. David pass. 6 Westhinder n. Sheerness. Dido 4 v. Pasajes n. Vigo. Draco 5 te Amsterdam n. Gdynia. Erasmus 6 17 m. n. Aboran n. Tripoli. Erasmussingel 6 25 m. z.z.w. Lissabon. Flevo 6 te Bilbao n. Bordeaux. Gramsbergen 11 te Barking verwacht. Hardenberg 6 v. Dublin n. Barbados. Heemskerk 6 te Dordrecht. Houtman 4 te Rouaan. Kastanjesingel pass. 6 K. de La Hague n. Vlaard Labotas 6 70 m. n.o. Ouessant n. Rotterdam. Maarsbergen vena. 6 v. Malmö n. Norrsundet. Mare Liberum 8 te Rotterdam verwacht. Marianne pass. 6 Texel n. Rotterdam. Merwestad pass. 6 Noordhinder n. Lorient. Midas 4 v. Ceuta n. Napels. Mies 5 te Bayonne. Mynias 6 70 m. z.z.w. Finisterre n. Cadiz. Nassauhaven 6 te Rotterdam. Nero 4 v. Gdynia n. Amsterdam. Phidias 3 te Amsterdam n. Rotterdam. Philetas 4 te Tel Aviv n. Haifa. Rochab 4 te Las Palmas. Spolanda pass. 6 Beachyheal n. Rotterdam. Spolesto 6 te Leith. Sporonia 6 te La Pallice. Stanislas 6 dwars Dungeness n. Cardiff. Statenlaan verm. 7 v. Bilbao n. La Pallice. Stella Polaris pass. 6 Kp. Bon n. Antwerpen Strabo 5 te Odense n. Aalborg. Swift pass. 6 Texel n. Rouaan. Taras 4 te Amsterdam n. Rotterdam. Thaletas 4 te Hamburg n. Rotterdam. Ubbergen 6 dwars Borkumrif n. Amsterdam. Vanda 3 te Goole. Vrijburgh pass. 6 Finisterre n. Casablanca. Walenburgh 6 10 m. z.w. Gris Nez n. Rotterdam Wester-Eems pass. 6 Texel n. Londen. Willy Böhmer 6 50 m. n.n.w Salinas. IJselhaven 7 te Casablanca verwacht. A'dam Rubber.... 113 150 A.K.U 4687s 126,30 Hoogovens 634 Philips Gem. Bez 153,90 Unilever 144,95 Dordtsche Petr. 76072 K. Ned. Petr. Mij. 162,90 Koll. Am. Lijn 108'/s 66,90 K.N.S.M 1403A Ned. Stoomv. Mij. 133 Ommeren, Phs. v. 24172 Scheepv. Un. Ned. 12874 Interunie 204,— 111,50 234,— 510, Ver. Bezit v, 1894 135,50 Amsterd. Bank 376 Ned. Handel Mij 333 Rotterd. Bank 3357i Twentsche Bank. 310 Albert Heijn 592 Amstel Brouwerij 424 Berkel's Patent 222 Bols 1155 Bührm.-Tetterode 686 Fokker 379 943 Gelder Kon. Pap. 163 gb Gist Spir.f. oKn. 335 Van der Heem 343 Heinekens Bier 429 Hoogenbosch Sch. 345 Indola 437 Kon. Zout-Ketjen 86974 Müller Nat. Bezit 297 Ned. Kabelfabr. 348 Philips Pref 51,50 Stokvis 199 Thomassen Dr. 682 Ver Machinefabr 18472 Wessanen 452 Wilton Fijenoord 204 Zwanenberg-Org. 975 Billito' Mij. II 432 Aluminium Ltd.. 3172 American Motors 15% Anaconda 44 Bethlehem Steel 377s Cities Service... 70T/s General Motors.. 90 Kennecott Copper 8274 Republic Steel 468/s Shell Oil 4874 U.S. Steel 59% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Het kan niet op in Wall Street. Ook gisteren gingen de koersen bij een leven dige handel wederom naar nieuwe record hoogten. Het was voor de zevende maal in successie dat de markt hoger afkwam. Da winsten aan het slot liepen tot ongeveer twee dollar per aandeel. Koplopers waren deze keer de chemische waarden, olies, sporen en openbare nutsfondsen. Onder da bluechips vielen op American Telephone, dat een all-time record bereikte alsmede American Tobacco welk fonds */s dollar omhoog ging tot 327/s op de voorspelling van het bestuur van record verkopen. Van de 1399 verhandelde fondsen waren er 66J hoger, 464 lager en 273 sloten onveranderd. De omzet beliep 5.080.000 5.230.000 shares donderdag. shares tegen De Dow Jones-indices: industrie 844.24 2.77), sporen 218.65 0.65) en open bare nutsfondsen 144.44 0.61). De kentekenplaat op zijn auto heeft een Velsense woonwagenbewoner parten ge speeld. De politie verrichtte een routine- onderzoek op de personenauto waarmee dn woonwagenbewoner zijn huis op wielen voort trok. Daarbij viel het op dat de ken tekenplaat verse beschadigingen aan het aluminium vertoonde. Ook kwam de leef tijd van de wagen niet overeen met dn datum, waarop het kentekenbewijs was af gegeven. Het bewijs bleek bovendien betrekking te hebben op een ander merk auto dan dat van de woonwagenbewoner. De wagen is door de politie in beslag genomen. De N.V. Maatschappij tot exploitatin van onroerende goederen vroeger ge- naam „Noord-Hollandsche Hypotheek bank", heeft 1963, blijkens het verslag, afgesloten met een winst van 4.991 (v.j. verlies 3.146). Hierdoor is het totale verliessaldo gedaald tot 269.300 (v. j. 274.300). De interestbaten bedroegen 43.000 38.000). De algemene onkosten daalden tot 13.900 19.200), interest op schuldbrieven bedroeg onveranderd 21.000, terwijl aan de reserve voor bij zondere verplichtingen 2000 (onv.) wordt toegevoegd. Het bezit aan onroerend goed van de vennootschap en haar vier dochter maatschappijen is onveranderd gebleven. De totale bruto huuropbrengst bedroeg 96.900 90.000)-

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11