3 POLLE, PELLI EN PINGO Muskietenplaag in Suriname neemt ernstige vormen aan Gezaghebbende NKV-ers zijn voor een gesprek over de pil AGE Kort en bondig Leger des Heils-muzikant op de Autobahn verongelukt Brand ontstaan door brandkastkraak Geen kruisantenne 1 Critiek op kardinaal Ottaviani De Hogere jaarwedde voor wethouders in hoofdstad Politieman verschanst zich achter teil Nieuwe politiechef in Culemborg Vermiste jongen is verdronken Overtredingen bij parkeermeters Man dood gevonden V erkeer ssituatie bij Schiphol Verkeer eiste vier slachtoffers Man mishandelde zijn meisje Inspecteurs voor het VHMO Prof. van Staveren neemt afscheid Havenarbeider onder zakken klei bedolven Onbestendig Receptie? DROSTE pastilles altijd welkom Geslaagd? DROSTE pastilles altijd welkom I DINSDAG 7 JULI 1964 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kort nieuws duwen, één,Twee,ome,,. .s-g Na de felle droogte, die enkele maan den heeft geduurd en Suriname een gewel dig economisch verlies heeft opgeleverd, wordt het land thans getroffen door een nieuwe plaag. Horden muskieten maken de stads- maar vooral de districtsbewo ner het leven haast ondraaglijk. Bjj grote zwermen tegelijk vallen deze insec ten mens en dier aan. In de stad kan men zich tegen dit on gedierte beschermen met klamboes en muskietenhorren in de ramen. In de districten (het platteland van Su riname) gaat dat moeilijker, want niet alleen tegen de avond zwermen daar de muskieten uit. Zelfs overdag zijn deze ge niepige bloedzuigers op hun prooi belust. Voorzien van grote „rookpotten" probe ren de landarbeiders zich in de beestjes van het lijf te houden. De arbeiders van Bruynzeel, die in een razendsnel tempo werken om zoveel mogelijk hout te red den, smeren zich van top tot teen in met het ook in Nederland bekende „citronel- la". Zoals bekend heeft Bruynzeel grote scha de geleden doordat door bosbranden dui zenden bomen worden geteisterd. In dit Een souterrain en het daarboven gele gen trappenhuis van een kantoor aan het Valeriusplein te Amsterdam zijn gisteren uitgebrand. De brand bleek te zijn ver oorzaakt door een snijbrander, waarmee gepoogd is de brandkast te openen. De zuur stoffles was door de dader(s) achtergela ten. De brandkast bevatte slechts enkele papieren. Advertentie uibgabralde SP'JS KAART onb.KI PETEN S6?° HILLEGOM DINER-pn Soiree. DANSANTE res:O2S20.53M7 rampgebied werken de arbeiders met „citronella" als afweermiddel, doch het is voor vele boeren onmogelijk hun koeien, die ook veel hinder ondervinden van de plaag, met dit goedje in te smeren. Tal rijke dieren lieten tengevolge van een „muskietenvergiftiging" het leven. Ook mensen hebben last van dit soort vergiftiging. Een man die vergeten had de raampjes van zijn auto dicht te draai en moest de volgende dag met hoge koort sen worden opgenomen. Zijn gezicht en enkels waren zeer opgezwollen. Toen de auto stilstond waren duizenden muskie ten naar binnen gevlogen, hetgeen de man duur te staan kwam toen hij weer in zijn auto stapte en weg reed. De Nederlandse regering heeft met le den van de Belgische regering overleg ge pleegd omtrent de gezamenlijke oprichting van een installatie, bestaande uit een aan tal radio-telescopen ten behoeve van het astronomisch onderzoek. Om technische en financiële redenen is afgezien van een con structie in de vorm van een kruisantenne. Nu zal volstaan worden met de opstel ling van een tiental vaste radio-telesco pen en een verplaatsbare telescoop, opge steld in een lijn oost-west. Dit zegt de minister-president, mede na mens minister Bogaers van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid en ^de heer Van de Laar, staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Ka merlid de heer Van der Goes van Naters (P.v.d.A.). POSTTARIEVEN IN EUROPA (Binnenlands verkeer) Brieven (harleid tot centen) Drukwerk 18.3 18.4 NEDER LAND Bclgia Denam. Frankr. Engeld. Italië Noorw. WDultshZwad^^^M Nu kardinaal Ottaviani zich onlangs af keurend heeft uitgelaten over de openlijke discussie rond het anti-conceptiemiddel de pil, hebben drs. A. L. M. Arnolds, alge meen adviseur van het N.K.V., en dr. J. Hirdes, geneesheer-directeur van „Berg en Bos" in Bilthoven (een N.K.V.-instelling), in „Ruim zicht", het orgaan van het Ne derlands katholiek vakverbond, hun ziens wijze uiteengezet. c Grote Kerk, vandaag an woensdag 20 u.: Haarlemse Orgelmaand. Vandaag impro visatiewedstrijd en woensdag concert door de juryleden. BIOSCOPEN „Ma- Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: dame Sans-.£Sêneü,-14 j^ Frans Hals, vandaag alleen 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „De rebel van Napels", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Man, vrouw en het huwelijk", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mandrin, de gentleman bandiet", 14 j. Minerva, woensdag 14.30 u.: „Sjors en Jimmy", a.L; 20.15 u.: „La dolce vita", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Het meis je en de twijfelaar", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Bloedgeld", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Kamers te huur", 18 j. Monopole, (Zandvoort), 20 u.: „West side itory", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet Grafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van litho's van Rien Dool. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 2024 uur. Dagelijks grammofoonplaten- concert van 2122 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan). Herdenkingstentoonstelling van Sjoerd H. de Roos - letterontwerper- typograaf. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot en met 26 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen en collages van Hans Jürgen Breuste. Tot en met 18 juli Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens •terfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van beeldhouwwerken van Nic Jonk en Arthur Spronken. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Vishal (Grote Markt): Exposities van Jules Chapon, Kees Okx, J Ploos en aan winsten van de gemeente Haarlem. Dage lijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Schilderijen, teke ningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot 12 juli. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met ok tober. DIVERSEN Helikopterterrein Wagenweg/Spanjaards laan, 20 u. en woensdag ook 15 u.: Berliner Eisrevue. Vuurwerk. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 3 juli). DINSDAG 7 JULI City, 20 uur: „De man met de vijf pas poorten". Stadsschouwburg, 20 uur: „From here to eternity". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 8 JULI City, 20 uur: „De man met de vijf pas poorten". Stadsschouwburg, 20 uur: „From here to eternity''. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag. Gem. Openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort (ook voor r.k.- bibliotheek)14 tot 17 uur. R.K. Openbare bibliotheek en leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur. DINSDAG 7 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Her cules, de held van de Olympus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrouwtjes aan de haak". WOENSDAG 8 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Her cules, de held van de Olympus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrouwtjes aan de haak". Drs. Arnolds haalt een publikatie aan van de Nederlandse bisschoppen (1963), waarin zij verklaren dat de vragen die thans aan de kerk worden gesteld in ver band met de huwelijksproblematiek, niet door een uitspraak van het Episcopaat van één land tot oplossing kunnen worden ge bracht. Uit deze opmerking leest drs. Arnolds een voorkeur voor wat men in de vakbewe ging „een goed-organisatorisch behandeling van een gewichtige kwestie van algemeen belang" zou noemen. Volgens hem betekent dat echter niet, dat nu ook elke vrije dis cussie wordt afgesneden: „over elk onder werp kan gediscussieerd worden, mits aan de algemene voorwaarden voor een vrije discussie wordt voldaan en dat wil onder andere zeggen, dat men met enige kennis van zaken moet kunnen spreken." Kardinaal Ottaviani heeft betoogd, dat degenen die menen over de pil iets te zeg gen te hebben, er goed aan doen hun me ning aan de Heilige Stoel bekent te maken opdat deze met alle overwegingen uit ju ridische, medische, morele en andere ge zichtshoeken rekening kan houden. Popu lair gezegd, aldus drs. Arnolds: als iemand een idee heeft moet hij het maar in de bus doen en dan zullen wij wel zien of er iets in zit. Het lijkt hem wat pover, als deze aanspo ring de enige „gespreksvorm" zou blijven. Hij mist hierin namelijk de duidelijke er kenning, dat de kerk om tot een verant woorde leerstellige uitspraak te kunnen komen de inzichten van met name de be oefenaars der verschillende wetenschappen eenvoudig broodnodig heeft. Aan deze er kenning heeft het in een soort van afweer houding of te grote gereserveerdheid, waarvan ook kardinaal Ottaviani nog blijk geeft, vaak te zeer ontbroken, zo voegt hij hieraan toe. Ook dr. Hirdes is voorstander van een gesprek over de pil. Priesters en gelovi gen vormen samen de kerk, zo zegt hij, en Gods volk is één grote familie. Iedere gelovige heeft zijn eigen inbreng in deze familie en evenals in ieder goed gezin moet er een samenspraak zijn, zeker als het gaat over vraagstukken die het groot ste deel van dit gezin (de gehuwde leken) raken. 48-49. Zo zaten ze daar allemaal gezel lig rond de tafel, drinkend en pratend. Waar gaan jullie nu verder heen? vroeg mannetje Bomhazino. Tjadat wisten ze eigenlijk niet. We zijn hier helemaal vreemd, zei beertje Brom. Weet jij, waar we avontu ren kunnen beleven? Daar moest Bombazino eens goed over denken. Verderop is een boerderij, zei hij toen. Misschien vind je het daar wel leuk, daar zijn allerlei dieren. Advertentie Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben B. en W. van Amsterdam bericht dat zij van plan zijn de jaarwedde van de wethouders van Amsterdam met ingang van 1 januari 1964 te verhogen van 27.000 tot 32.000. Dit delen G.S. mede naar aan leiding van een ter kennis van de Staten gebrachte motie van de hoofdstedelijke raad en met medewerking van de minister van Binnenlandse Zaken. B. en W. vragen machtiging te antwoor den dat de raad zich met deze verhoging kan verenigen. Een agent van de Utrechtse politie heeft om zich te kunnen verweren gebruik moe ten maken van.een teil. Dit gebeurde in een huis aan de Twijnstraat, waar een 52-jarige kostganger zich zo misdroeg dat de politie te hulp moest komen. De man had zich in een dronken bui in zijn kamer verschanst. Wanneer iemand probeerde hem door de gesloten deur tot kalmte te manen omdat hij weer bezig was meubilair te vernielen gooide hij bier flesjes en stukken huisraad door het raam boven de deur naar de gang. Ook de po litieman, die de man tot rede moest bren gen, kreeg een fles naar het hoofd. Hij ver school zich toen achter een teil en kon zo bij de deur komen. De Utrechtenaar kon worden aangehouden nadat de deur was geforceerd. Omdat hij een ernstige vlees wond aan de arm had is hij eerst naar het academisch ziekenhuis gebracht; later werd hij ingesloten in het hoofdbureau van politie. De politie was achteraf blij met deze ar restatie want hij moest ook nog een boete betalen wegens openbare dronkenschap. Tot korpschef van gemeentepolitie te Cu lemborg is, met ingang van een nader te bepalen datum in augustus, benoemd de heer B. A. Boender, thans inspecteur van gemeentepolitie te Gouda. De nieuwe politiechef van Culemborg, die 33 jaar is, zal de waarnemend hoofd inspecteur korpschef B. D. Kalma opvol gen. Deze waarnemend korpschef werd op 2 december 1963 te Culemborg gedetacheerd. De heer Kalma is afkomstig van het po litiekorps te Rotterdam. Gistermorgen is in Venray het stoffelijk overschot gevonden van de negenjarige Peter Nielsen. Men vond het verdronken jongetje in het defensiekanaal, twee stu wen verder dan het gedeelte dat men bezig was leeg te pompen. Hij is vermoedelijk van de stuw in het water gevallen. De minister van Justitie, mr. Y. Schol ten, acht het gewenst nadere wettelijke voorzieningen te treffen, waardoor het mo gelijk wordt overtredingen bij parkeerme ters af te doen langs de weg van een transactie in handen der politie. Dadelijk na het arrest van de Hoge Raad, dat inhield dat deze overtredingen door de rechtbank berecht dienden te worden, heeft de minister hierover reeds overleg gepleegd met andere ministeries en met de vereniging van Nederlandse gemeenten. Gistermiddag is op het terrein van de in aanbouw zijnde fabrieken van Dow Che mical Internationaal nv te Temeuzen de 46-jarige gehuwde heer J. Vasseur uit Cadzand dood aangetroffen door arbei ders, die de man vonden aan het man gat van een tank. De heer Vasseur had de wand aan de binnenzijde gezandstraald. Het stoffelijk overschot is naar het Ju- lianaziekenhuis te Terneuzen gebracht voor verder onderzoek naar de doodsoorzaak. Mgr Nierman. Mgr P. A. Nierman, bis schop van Groningen, heeft zondag zijn veertigjarig priesterfeest gevierd met een pontificale hoogmis in de kathedraal van St. Martinus en een plechtige ontvangst in „De Harmonie". In antwoord op schriftelijke vragen van de Tweede Kamerleden Mellema en Bo de (beiden C.H.U.) in verband met het verkeersvraagstuk rondom Schiphol zegt de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. van Aartsen. dat in samenhang met de in uitvoering zijnde werken voor de uitbreiding van de luchthaven een om legging van rijksweg vier (Amsterdam Den Haag) tot stand zal worden gebracht. De luchthaven zal dan in tegenstelling tot de huidige situatie een rechtstreek se aansluiting op deze autosnelweg krij gen. Voorts wordt thans rijksweg zes (Vel- sen-Schiphol-Amstelveen en verder) aan gelegd, die rijksweg vier bij Schiphol zal kruisen, zodat zowel Amsterdam als het Gooi via autosnelwegen rechtstreeks met Schiphol worden verbonden. Tenslotte zegt de minister het provin ciale bestuur van Noord-Holland enige suggesties te hebben gedaan ten aanzien van de mogelijkheid om voorzieningen te treffen, die de verkeerssituatie rond Schip hol reeds eerder tijdelijk kunnen verbe teren. Huis de Maarssen gevonden. Bij riolerings werkzaamheden in Maarssen is men gestoten op de fundamenten van een burcht uit de elfde eeuw. Het kasteel werd in het rampjaar 1672 door d« Fransen verwoest en sindsdien verkeer de men in onzekerheid over de juiste plaats waar het heeft gestaan. Zender in beslag genomen. In samen werking met de gemeentepolitie in Enschede hebben opsporingsambtenaren van PTT zondag de clandestiene zender „Radio Scheveningen", ook wel „Mexi co" genaamd, opgespoord en inbeslag- genomen. Er is procesverbaal opgemaakt tegen een vijftienjarige scholier te Enschede. Gouden horloges geroofd. Bij de Amster damse politie is aangifte gedaan van een zaterdag gepleegde roof uit de toon bankvitrine van een juwelierszaak in de Reguliersbreestraat. Gestolen werden drie gouden damesarmbandhorloges elk voorzien van een briljant, tezamen voor een waarde van circa 4000. Burgemeesters. Tot burgemeester van Hulst is benoemd de heer P. J. G. Molt- hoff, thans burgemeester van Vogel waarde. Tot burgemeester van de ge meente Odoorn is benoemd mr. E. W. de Fielliettaz Goethart, thans burge meester van Vries. De glorieuze tournee van de „Hollywood Tabernacle Band" vorige week trad dit Amerikaanse Leger des Heilskorps nog in de Harmonie te Groningen op heeft gis termorgen een tragische afloop gekregen door een ongeval op de Autobahn te Ham burg, waarbij de muzikant Jan van Dalen om het leven is gekomen. Hij zat in een auto met twee andere leden van de band. Eén van hen, de onge veer dertigjarige Joh. Wielemaker, kreeg ernstig hersenletsel. De beroemde altsolist Frank Moulton werd licht gewond. De auto, waarin de uit Nederland ge emigreerde Jan van Dalen en Joh. Wiel- De Helderse politie heeft tegen een 31- jarige inwoner van Den Helder proces verbaal opgemaakt wegens ernstige mis handeling. De man, die met zijn achttienjarige meisje verschillende café's had bezocht, kreeg op weg naar huis ruzie, waarbij hij haar mishandelde en'daarna achterliet. Het meisje werd later vrij ernstig ge wond en danig overstuur gevonden door een voorbijganger, die haar naar zijn wo ning bracht en de G.G.D. waarschuwde. Deze vervoerde het inmiddels bewusteloos geraakte meisje naar het ziekenhuis Park zicht. Aanvankelijk vreesde men voor haar leven, doch haar toestand is nu verbeterd. Met ingang van 1 september 1964 zijn benoemd tot inspecteur en inspectrice van het gymnasiaal en het middelbaar onder wijs bij het ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen drs. M. L. G. Brogtrop en mej. drs. M. J. E. Niesten. Drs. Brogtrop is directeur van het Mgr. Zwijsen-college in Veghel. Mejuffrouw Niesten is geboren op 15 juni 1914 te Haarlem. Zij behaalde in 1949 het doctoraal Duits aan de gemeen telijke universiteit te Amsterdam en is sinds 1956 directrice van de gemeente- MMS te Amsterdam. Zij is voorzitster van de Nederlandse vereniging van direc teuren en directrices van MMS-en als mede lid van de onderwijsraad. Ongeveer vierhonderd groot-industriëlen professoren, autoriteiten uit de elektrici teitssector, gemeenteraadsleden, bestuurs leden, provinciale autoriteiten en anderen hebben in het huis der provincie te Arn hem afscheid genomen van prof. dr. ir. J. C. van Staveren. Prof. van Staveren, die 74 jaar is, heeft per 1 juli zijn functie van directeur van de Kema te Arnhem alsmede die van secre taris van de V.E.E.N. (Vereniging van ex ploitanten van electriciteitsbedrijven in Nederland) neergelegd. Advertentie NU MOETEN we DE LIFT OMH006 FOEI, DAT WAS WAT WACHT EVEN, IK ZAL JULLIE HELPEN HARTELIJK HEEEl - HOP DANK,ZEER08; PI B Een 36-jarige havenarbeider, wonende in IJmuiden, is maandagmiddag bij loswerk- zaamheden in de papierfabriek van Van Gelder Zonen in Velsen-noord onder een instortende stapel zakken klei bedolven. Hij kon snel door zijn collega's worden bevrijd. Met klachten over pijn in hals en rug is hij ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Een dozijn mannen was bezig de lading te lossen van een vrachtauto, bestaande uit zakken met chinaklei. Deze ongeveer 20 kilogram wegende zakken werden op stapels gestouwd in de kleiloods van de papierfabriek. Men had van de zakken een trap gemaakt om de stapels gemakkelij ker te kunnen opbouwen. Plotseling begon de grootste stapel te schuiven en stortte vervolgens in elkaar, waarbij de IJmuide- naar een aantal zakken op zich kreeg. maker na afloop van de tournee op weg waren naar hun vroegere vaderland, was door de laatste, leraar aan een middel bare school in de Verenigde Staten, in Denemarken gekocht. Hij zou hier nog een paar maanden vakantie houden. In Bussum is gisteren na een verkeers ongeluk overleden de 66-jarige mevrouw G Scheffer-Doorn. Zaterdagmorgen was zij in Bussum in botsing gekomen met een personenauto, toen zij met haar fiets kwam te vallen. De 65-jarige heer J. Koomen uit Dor drecht is gisteren, toen hij op de Diepen- brockweg te Dordrecht fietste, door een auto aangereden, een eind meegesleurd en zo ernstig gewond dat hij korte tijd later in een ziekenhuis is overleden. In de afgelopen nacht is op de rijksweg 16, ter hoogte van hotel Brabant bij Ze- venbergschenhoek, een personenauto, be stuurd door de 42-jarige heer K. Mels uit Papendrecht, na enkele manoeuvres tegen een boom gebotst. De bestuurder was op slag dood. OOOO0OOOOOQOOOOOOOOO0OOOOOOO Het K.N.M.I. deelt mee: Het weer wordt nu belangrijk minder bestendig, doordat een zeer aktieve de pressie van de oceaan naar het noorden van de Noordzee trekt. In de afgelopen nacht en ook vanmor gen kwamen nog flinke opklaringen voor, waarbij vannacht weer lage temperaturen werden gemeten, terwijl op enkele plaat sen zelfs nachtvorst voorkwam. De nieuwe depressie zal de wind flink doen aanwakkeren. Het bijbehorende re- gengebied, dat vanmorgen boven Ierland en Schotland lag, zal in de komende nacht over ons land trekken. Daarna zullen mor gen weer enkele opklaringen voorkomen, maar er kunnen ook enkele buien vallen. Vannacht zal het minder kcud zijn dan de afgelopen nacht, maar morgenmid dag zullen de temperaturen in het alge meen iets lager zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 5 00 dl binnen- en buitenland. Q. m 9 Neerslag: laatste 24 uur. <u 9 SB SI Den Helder zwaar bew. wzw 16 0 Ypenburg zwaar bew. zw 17 0 Vlissingen zwaar bew. zw 16 0 Eelde licht bew. zw 17 0 De Bilt zwaar bew. zzw 18 0 Twente half bew- zzw 17 0 Eindhoven zwaar bew. zzw 19 0 Z.-Limburg licht bew. zzw 20 0 Helsinki zwaar bew. ozo 19 0 Stockholm onbewolkt w 18 0 Oslo onbewolkt 0 0 Kopenhagen zwaar bew. w 17 3 Aberdeen regen zzw 19 2 Londen zwaar bew. wzw 20 0 Amsterdam zwaar bew. zzw 16 0 Brussel onbewolkt zw 20 0 Luxemburg onbewolkt windst. 20 0 Parijs zwaar bew. windst. 22 0 Bordeaux onbewolkt windst. 25 0 Grenoble zwaar bew. windst. 25 0 Nice zwaar bew. n 26 0 Berlijn onbewolkt wzw 18 2 Frankfort onbewolkt no 20 0 München onbewolkt z 19 0 Zürich onbewolkt windst. 21 0 Genève onbewolkt windst. 21 0 Locarno zwaar bew. windst. 27 0 Wenen licht bew. zzo 20 0,5 Innsbruck onbewolkt w 23 0 Belgrado onbewolkt windst. 23 2 Rome onbewolkt windst. 29 0 Ajaccio half bew. ono 28 0 Madrid onbewolkt nno 23 0 Mallorca zwaar bew. windst. 30 0 Lissabon onbewolkt nnw 24 0 Woensdag 8 juli Zon op 4.30 uur, onder 21.00 uur. Maan op 3.11 uur, onder 20.20 uur. Maanstanden 9 juli 12.31 uur nieuwe maan 16 juli 12.47 uur eerste kwartier 24 juli 16.58 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 7 juli Hoog water 1.14 uur en 13.48 uur. Laag water 9.11 uur en 21.48 uur. Woensdag 8 juli Hoog water 2.08 uur en 14.44 uur. Laag water 10.08 uur en 22.45 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort it 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2