Zilverberg mèt Janssen en Haast in de voorste linie Poulidor lanceerde op de stelling van m eijirers Hoop op spannend slot van Tour na coupe van Poulidor geslaagde aanval favoriet Anquetil Nuttige oefenwedstrijd van honkbalteam tegen Ramstein Jan Janssen dook van Portillon naar „zijn" groene trui toe Softbalteam HCK heeft alleen de leiding in de eerste klasse Spaanse ploeg sloeg hard terug bij offensief van Franse renners Coen Visser een van de beste afdalers in de kleine Tour «s Boudewijn Maat speelde voortreffelijk Jan Klaassens terug naar VVV ALLEENGELATEN SCHUURING VOCHT DOOR WOENSDAG 8 JULI 1964 15 4 De Winter verbeterde militair atletiekrecord Tennisrebellen toch weer in de gratie Uitslagen Kleine Tour Koersen Hilversum (Van een speciale verslaggever) Er was gisteren een gelukkig man aan de meet. Raymond Poulidor, die de vorige dag zijn aanval op Anquetil door een lekke band en een val als een boemerang tegen zich had zien keren en 2.36 op zijn grote rivaal had verloren, heeft op de col de Portillon wraak genomen. Niemand kon het wiel van Poulidor houden toen deze in de klim demarreerde en met een voorsprong van 1.43 op Anquetil als overwinnaar van deze eerste echte Pyreneeénrit in Luchon binnenkwam. Poulidor heeft de Tour nog niet verloren zoals velen hebben gedacht, toen na de veertiende dag zijn achterstand op Anquetil tot 2.52 was uitgegroeid. Na dinsdag bedraagt het verschil immers nog slechts negen seconden en al tweemaal heeft Poulidor in deze Tour bewezen beter te klimmen dan Anquetil. Zal de winnaar van de ronde van Spanje dan toch voor een verrassing zorgen. Het zal goed zijn voor de tour en de belangstelling voor de wielerspoi t in Frankrijk wanneer Poulidor Anquetil van een vijfde tourzege af zou kunnen houden. De rennerskaravaan heeft zich in de eerste 120 km niet druk gemaakt. Men kon ook niet anders verwachten met de grote Pyreneeën-etappe van woensdag in het vooruitzicht, wanneer achterelkaar de col de Peyresourde, de col d'Aspin, de col du Tourmalet en tenslotte de col d'Aubisque de weg naar het autocircuit in Pau versperren. In een zeer laag tem po bewoog de meute zich voort en raakte meer dan een half uur achter op het laagst geplande tijdschema. Zelfs de ge bruikelijke schermutselingen na de ravi taillering in Castillon en Couser (108 km) bleven ditmaal achterwege. Pas toen het eerste colletje, de weinig inspanning vragende portet d'Aspet in zicht kwam, waagde Poulidor een uitval, Henk Nijdarn had weer de pech van een lekke band. maar hij werd door het onder leiding van Anquetil staande peloton teruggehaald. De doorkomsten op deze grote heuvel en de 23 kilometer verder gelegen col des Ares waren dan ook van weinig belang. Het was voornamelijk een strijd tussen Bahamontes en Jimenez om de leiding in het bergklassement. Beide malen kwam Jimenez iets eerder dan de adelaar van Toledo door, die evenwel de leiding in dit winstgevende klassement nog ruimschoots heeft behouden. Na de afdaling van de col des Ares begon het goed te rommelen in het grote peloton, waar Seis na een inspannende jacht met Beheyt weer zijn plaats had ingenomen. Na 163 kilometer probeerde Rik Wouters, die op de col des Ares achter was geraakt, maar in zijn eentje het gat had gedicht, met Novales te ontsnappen. Zij werden echter snel ach- 9 9 tp Vijftiende etappe: 1. Poulidor (Fr. - Magne) 6,07.55, met bon. 6.06.55; 2. Gabica (Sp. - Lan- garica) 6.09,04, met bon. 6.08.34: 3. Gilbert Desmet I (Belg. - De Kimpe) 6.09.38; 4. Jans sen (Ned. - De Muer); 5. Anglade (Fr. - De Muer); 6. Adorni (It. - Pezzi); 7. Junkermann (Did - De Kimpe); 8. Anquetil (Fr. - Gemi- niani); 9. Elorza (Sp. - Langarica); 10. Fou- cher (Fr. - De Muer); 11. Georges Groussard (Fr. - De Muer, allen 6.09.38; 12. Simpson (G.B. - Plaud) 6.09.55; 13. Bahamontes (Sp. - Remv) 6.09.56: 14. Kunde (Did. - De Kimpe); 15. Manzaneque (Sp. - Sanchis); 16. Jimenez (Sp. - Langarica); 17. Galera (Sp. - Langari ca): 18. Pauwels (Belg. - Remy), allen z.t. als Bahamontes; 19. Zimmerman (Fr. - Geminia- ni) 6.10.11: 20. Segu (Sp. - Remy) 6 11.13: 23. Zilverberg (Ned. - Driessens) 6.11.23; 24. Haast (Ned. - Pellenaars) z.t.; 27. De Haan (Ned. - Pellenaars! 6.12.01: 54. Wouters (Ned. - Pelle naars) 6.15.20: 63. De Roo (Ned. - Geminiani) 6 18.19; 77. Geldermans (Ned. - Geminiani) 6.19.09; 80. Niidam (Ned. - Pellenaars) 6.22.58: 82. Van Est (Ned. - Pellenaars) 6.25.06. Algemeen klassement: 1. Georges Grous sard (Fr. - De Muer) 87.55.15; 2. Anquetil (Fr. - Geminiani) 87.56.41 op 1.26; 3. Poulidor (Fr. - Magne) op 1.35; 4. Anglade (Fr. - De Muer) op 3.05; 5. Bahamontes (Sp. - Remy) op 3.29; 6. Foucher (Fr. - De Muer) op 4.16; 7. Junker mann (Did. - De Kimpe) op 5.16; 8. Jimenez (Sp. - Langarica) op 5.21; 9. Gilbert Desmet I (Belg. - De Kimpe) op 5.28; 10. Simpson (G.B. - Plaud op 8.17; 11. Altig (Did. - Geminiani) op 8.20; 12. Manzaneque (Sp. - Sanchis) op 9.07: 13. Adorni (It. - Pezzi) op 11.13; 14. Mar tin (Sp. - Remy) op 11.54; 15. Pauwels (Belg. - Remy) op 13.58; 16. Pambianco (It. - Pezzi) op 15.21; 17. Galera (Sp. - Langarica) op 17.28: 18. Novales (Fr. - Plaud) op 17.52; 19. Duez (Fr. - Plaud) op 21.25; 20. Mattio (Fr. - Remy) op 24.05; 31. Geldermans op 47.22; 34. Janssen op 49.50: 36. De Roo op 56.56;; 39. Haast op 1.1.44; 47 Zilverberg op 1.12.0: 62. De Haan op 1.34.45; 68. Nijdam op 1.44.23; 69. Wouters op 1.44.54; 82. Van Est op 2.14.49. Puntenklasement: 1. Janssen (Ned.) 145 pnt.: 2.Seis (Belg.) 133 pnt.; 3. Altig (Did.) 121 pnt. Ploegenklassement: 1. Lanugarica 18.23.38; 2. De Muer 18.28.54; 3. De Kimpe 18.29.12; 12. Pellenaars 18.38.44. Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 263.46.05; 2. Geminiani 264.00.30; 3. Remy 264.08.56; 12. Pellenaars. Bergklassement: 1. Bahamontes (Sp.) 104 pnt.; 2. Jimenez (Sp.) 96 pnt.; 3. Poulidor (Fr.) 66 pnt. terhaald. Ook even later Honrubia, Del- berghe, Darrigade, Everaert, Rostollan en de Nederlanders Nijdam en Zilverberg. Nijdam kreeg op Spaans grondgebied een lekke band en viel terug in de hoofdmacht, die niet zoveel later ook de andere stout- moedigen achterhaalde. In het begin van de klim naar de top van de col de Portillon die het vorige jaar tijdens hevige regenbuien een slagveld was geworden, demarreerden Simpson, Sta- blinsky en Galera. Zij waren de spring plank voor Raymond Poulidor in zijn niet te stuiten opmars. De Fransman reed het drietal een paar kilometer verder voorbij alsof zij niet bestonden en ging op roof uit. Alle krachtsinspanningen achter hem baatten niet meer. In de bijzonder snelle afdaling had Poulidor het voordeel van de eenling. Achter hem bleef Gabica in het gat tussen Poulidor en de onder aan voering van Anquetil en Janssen gevorm de jachtgroep hangen en verloor nog 18 seconden op de winnaar van de rit, die triomfantelijk op de boulevard Fontano zijn revanche op Anquetil nam. Van de andere Nederlanders eindigden Huub Zilverberg hij schoof vijf plaat sen in het klassement op, de grootste sprong van de dag en verdiende daarmee 500 francs en Cees Haast op 3.5 minuut van Poulidor. De verrassing was echter Jo de Haan die tegen een col opziet als tegen een berg, maar desalniettemin als 27e op slechts 4.06 binnenkwam. Een van Dinsdagavond heeft het Nederlands honkbalteam een nuttige oefenwedstrijd gespeeld. De Amerikaanse tegenstander Ramstein bleek niet voor niets ongeslagen te zjjn in zjjn afdeling en bood sterke tegenstand. Zo sterk zelfs dat het Neder lands team na een 6-0 achterstand in de eerste innings na acht innings met 13-7 verloor. De sterke wind die af en toe aan wakkerde tot een storm deed petjes, gra vel en lege papierzakken in het rond vlie gen en maakte goed honkbal erg moeiljjk. Dat de teams er toch in slaagden een acceptabele wedstrijd te spelen, pleit voor de kwaliteiten van beide teams. De 2000 toeschouwers konden genieten van zes homeruns. Een niet al te beste start van werper Rob Hoffmann, die zijn eerste worp al met een homerun zag beantwoord, werd door nog een homerun en 'n drietal fouten door de Ramstein-ploeg goed uitgebuit: 6-0. Hoffmann bleek zich in de tweede innings te hebben aangepast en hield de thuisplaat verder schoon. Boudewijn Maat die een bijzonder goede wedstrijd speelde, opende de tweede slagbeurt met een tweehonkslag en kon scoren op een honkslag van Hoff mann en ook de debuterende Amsterdam mer Van 't Klooster, die zwak begon, maar zich goed herstelde, profiteerde (6-2). Een De oud-internationaal Jan Klaassens keert terug naar zijn oude club, het Ven- lose VVV. Klaassens, die indertjjd op het hoogtepunt van zjjn carrière hij was toen „vaste" speler in het Nederlandse elftal naar Feijenoord ging, is overigens Venlo als woonplaats altijd trouw gebleven. Het transferbedrag, waarover Feijenoord en VVV het eens zijn geworden, bedraagt 27.500 gulden. Cor van der Gijp, de 33-jarige midvoor van Feijenoord, zal een contract aanigaan met Blauw Wit. Hij is ook in bespreking geweest met Denis Neville van SHS, maar hij heeft aan een overeenkomst met Blauw Wit de voorkeur gegeven. De jeugdige Feijenoorder Kattestaart gaat naar DFC. De 26-jarige rechtshalf en aanvoerder van AGOVV, Henk Kanselaar, zal het komende seizoen voor Go Ahead gaan spelen. Het transferbedrag is niet bekend gemaakt. homerun van Boudewijn Maat met Ruben Leyssner op de honken bracht in de derd# innings de achterstand terug tot 6-4. In de vierde innings kwam Doby Peters op de werpersheuvel en ook zijn begin was niet erg succesvol: met drie honkslagen nam Ramstein weer afstand: 9-4. Bij Ram stein was ook een nieuwe werper ingezet en deze bleek van uitzonderlijke klasse: in de drie innings dat hij wierp, kwamen de Nederlanders niet tot een honkslag. Peters moest in de zesde innings weer de kracht van de Ramstein-hitters ondervin den: met drie gave tikken, waaronder een glasheldere homerun werd het 12-4. In de zevende innings kwam Hannie Urbanus op de heuvel en hij moest alleen in de achtste innings zwichten voor een Amerikaanse slagman: homerun. De laat ste werper die Ramstein inzette was geen probleem voor de Oranje-hitters die in de zevende innings drie runs binnen sloegen. Dat een honkballer nooit de moed hoeft te verliezen, bleek weer eens toen Crouwel in de zevende inings voor de vierde maal aan slag kwam. Driemaal was hij kans loos met 3 sl. naar de dugout teruggestuurd, de vierde keer joeg hij de bal over het hek. Met 13-7 kwam een einde aan deze ge slaagde oefenwedstrijd, waarin Boudewijn Maat als veldspeler en als slagman (ge middelde 1.000 en Simon Arrindell als derdehonkman uitblonken. De Amerikanen maakten twee, de Nederlanders vier veld- fouten. Het elektronisch scorebord liet het weer enkele malen afweten. De atletiekkampioenschappen van de drie krijgsmachtonderdelen, die dinsdag traditiegetrouw op de sintelbaan van het Leidse Hout werden gehouden, zijn door de harde wind nadelig beïnvloed. Alleen de Amsterdammer Leo de Winter had geluk, dat hij bij zijn vertesprong van 7,29 meter, waarmee hij het militair record zeven cen timeter scherper stelde, de wind juist bin nen de toegestane 2m/sec. bleef. De voornaamste uitslagen luiden: 100 m: 1. Tamminga 10,6. 200 m: 1. Tamminga 22,1. 400 m: 1. Lievense 50,7. 800 m: 1. Van Mui ken 1.57.6. 1500 m: 1. Snepvangers 3.56,9. 5000 m: 1. Willems 15.29.4. Discus: 1. Van Heek 43.36 m. Kokel: 1. v. d. Wiel 13,25 m. Speer: 1. v. d. Wiel 57,33 m. Hoog: 1. Van Heek 1,85 m. Ver: 1. De Winter 7,29 m. Hinkstapsprong: 1. Kuiper 13,38 m. 4 x 100 m: 1. Landmacht 43,3. Poulidor tijdens zijn niet te stuiten opmars. de grootste pechvogels in de ploeg van de Televizieren is wel Rik Wouters. Voor de vierde maal kreeg de verrassend sterk rij dende Wouters in de laatste kilometers een lekke band, hetgeen hem ditmaal twee minuten kostte. Veel verder achter raakten Jo de Roo (63e op 10.24), Gelder mans (77e op 11.12) Henk Nijdam (80e op ruim een kwartier) en Piet van Est die als voorlaatste op 17.11 over de eind streep ging. Vooral van Nijdam was dit een nogal teleurstellend resultaat. Maar: „toen ik een lekke band kreeg heb ik het verder rustig aangedaan. Ik kan in de bergen toch niet winnen", was het commentaar van de ex-Groninger. Tijdens een zitting van de lawntennis- federatie van de Australische provincie Victoria is dinsdag met algemene stem men besloten om het plan te steunen ter opheffing van de ban, die begin van dit jaar is uitgesproken over een aantal Australische tennissers. Zoals bekend wer den Wimbledon-kampioen Roy Emerson en runner-up Fred Stolle met nog enkele spe Iers door de lawntennisfederatie uitgeslo ten om voor Australië in de Davis Cup wedstrijden uit te komen. „Al moest ik sterven, er af ga ik". Dat had Jan Janssen gedacht toen hij met meer dan twee minuten voorsprong op Ward Seis in het gezelschap van Georges Groussard en Gilbert Desmet (1) vlak achter Bahamontes en Anque til aan de gevaarlijke afdaling van de Col de Portillon begon. De groene trui, die Janssen op de wielerbaan in Toulou se door zijn val aan de Belg had ver speeld, lag weer voor het grijpen. Elf kilometer lager was de finish en Jans sen stortte zich naar beneden. „Moet je je voorstellen wat ik gedacht heb toen ik voelde dat mijn achterband lang zaam ging leeglopen". Janssen, al ze ker van de leiderstrui in het punten klassement, rilde na de finish nog na bij de gedachte wat er had kunnen ge beuren als hij had moeten repareren. „Spaar me alstublieft, heb ik gebeden, en de band heeft het tot op de meet gehouden." Wat een verschil met een dag tevo ren. Toen een diep gedemoraliseerde Janssen en nu de breed lachende over winnaar, die dankzij een vierde plaats en het feit, dat Seis geheel buiten de punten viel, weer ruimschoots op de Belg uitliep. „Ik had al voor die eerste berg in de gaten, dat Seis vandaag niet zo best ging en ben toen steeds voorin blijven rijden. Maar wat heeft me dat afgemat. Daardoor kon ik tenslotte niet meer goed meesprinten en slaagde Gil bert Desmet erin de derde plaats te pakken". Toen hij aan die spurt terug dacht, kwam er even een schaduw. „Heb je gezien dat Anglade meesprint- te? Dat had mij punten kunnen kosten. Die krijgt er vanavond wel van langs." Het zal wel met een sisser af gelopen zijn want Janssen was veel te blij met zijn nieuwe groene trui. „Nou laat ik hem niet meer los daar kun je op rekenen." Grote verrassingen bleven deze week in de softbal competitie achterwege. Koplo per HCK had opvallend veel moeite met Bloemendaal. OVVO bleef in de running door een benauwde overwinning op DSS. Onze Gezellen herstelde zich ten koste van TYBB. In de tweede klasse werd de posi tie van Terrasvogels door de overwinning van SC Haarlem op Bloemendaal 2 bijzon der gunstig. Lang heeft het er in de zevende inning naar uitgezien, dat Bloemendaal in de wedstrijd tegen HCK voor een verrassing zou zorgen. HCK, dat in de eerste twee innings een voorsprong van 3-0 had geno men, zag Bloemendaal in de vijfde innings gevaarlijk terugkomen 3-2. De laatste slagbeurt dreigde voor HCK fataal te wor den. Het werd 3-3 en alles leek nog moge lijk. Plotseling stokten de slagprestaties en kon HCK in de laatste slagbeurt de win nende run scoren. OVVO heeft thuis tegen DSS aan de rand van een nederlaag gestaan. De 1-0 voor sprong, die de Amsterdamse meisjes had den genomen, verdween als sneeuw voor de zon in de derde innings. In de zesde in nings werd de 3-1 voorsprong door Jeanet Lacourt zelfs vergroot. Met reeds een speelster uit leek niets een DSS-zege meer in de weg te staan. Toen echter hanteer den de Amsterdammers het slaghout vaar dig en ging de zege toch naar OVVO. In de wedstrijd tegen Onze Gezellen deed DSS precies hetzelfde. Na vier slag beurten leidde de Onze Gezellenploeg met 4-0. De DSS-speelsters konden tot op dat ogenblik weinig presteren op het werpen van Nel Huneker, die bewees voor de ploeg uit Haarlem-Noord een kracht van betekenis te zijn. Pas nadat Onze Gezel len in de zesde innings uitgelopen was tot 5-1 kwam de ploeg van Verzeylberg terug, 5-5. Ook hier begon de laatste slagbeurt met een nul. Toos van Galen echter kwam (Van een speciale verslaggever) Een grootscheeps Frans offensief in de 107.5 km lange Pyreneëenetappe van St. Girons naar Luchon is dinsdag door de Spaanse ploeg op voorbeeldige wijze ge pareerd. Na aanvankelijk verrast te zijn geweest door een aanval, waarbij maar liefst vier Fransen, Aimar, Delisee, Le- tort en Raymond betrokken waren, leid den de mannen van Gabriel Saura enkele kilometers verder een tegenactie in, die de gele trui van Gines Garcia moest red den. De leider in het algemeen klasse ment zette met ploegmakker Tous en drie andere coureurs een verbeten jacht in en met de steun van Diaz, die zich uit de eerste groep had laten terugvallen, kwam het vijftal ongeveer twintig kilometer voor het einde bij de leider. Daarmee was voor de Spanjaarden echter het gevaar nog niet geheel geweken. Wel konden de Fran sen om dat moment weinig kwaad meer doen, maar de Italiaan Gimondi zou door een sprintzege en de daaraan verbonden bonificatie van 30 seconden Garcia alsnog zijn trui kunnen ontnemen. Ook deze dreiging werd door de Spaanse equipe op knappe wjjze afgewend. In de snelle afda ling naar Luchon controleerden zij de gang van zaken nauwlettend, waarna Sagarduy zijn kopman een grote dienst bewees door in de sprint zijn 2de achtereenvolgende rit-overwinning tot een feit te maken, het geen hem tevens de groene trui opleverde. De Belg Jos Spruyt en Lucien Aimar, een van de vjjf „Franse troeven", hielden Gimondi ook van de tweede plaats af. Na de ervaringen in de rit van Thuir naar Andorra konden van de Nederland- ders tussen St. Girons en Luchon geen heldendaden meer verwacht worden, maar toch hebben onze landgenoten ditmaal aan zienlijk beter gereden. Terwijl Gerben Karstens en Jan Pieterse voorin het eerste peloton eindigden, finishten Coen Visser een van de sterkste dalers uit de ka ravaan Nico Luto en zelfs Bart Zoet, die door zijn vechtlust goed maakt wat hij aan klimmerscapaciteiten mist, eveneens met een betrekkelijk kleine achterstand. Henk Peters, op de Portet d'Aspet door een lekke band teruggeworpen en boven dien in de gevaarlijke afdaling van de Por tillon nog eens gevallen kwam weer wat later en in feite eindigde alleen Cor Schuu ring ver in de achterhoede. Maar ook de Amsterdammer was niet van pech versto ken gebleven. Hij was, na tijdens de be klimming van de Portet d'Aspet slechts weinig achterop te zijn geraakt, in het be gin van de afdaling zwaar gevallen door een ketting-breuk. Ploegleider Schulte, achter het peloton rijdend, had niets van Schuurings val gemerkt en toen de Am sterdammer versuft weer op de been krabbelde en zich door dokter Boncourt liet onderzoeken, was ook de depannage- wagen net gepasseerd. Schuuring moest toen op de bezemwagen wachten om een nieuw voorwiel te kunnen steken en dat kostte hem enkele minuten. De Amster dammer moest daarna geheel alleen de strijd voortzetten en toen hij in Luchon als laatste arriveerde, was de controle juist gesloten. Aangezien echter diverse volgers konden getuigen van Schuurings opont houd hoopte Schulte de wedstrijdcommis sarissen te kunnen overhalen zijn coureur woensdag toch weer te laten starten. En volgens de laatste berichten is hij daarin inderdaad geslaagd. Henk Peters toonde in Lyon met een wat beteuterd gezicht een gat in zijn zij dat door een kogel kon zijn veroorzaakt: een centimeter in doorsnee en ongeveer even diep. Veel pijn had de Heemstede- naar echter niet van deze wond, die hij had opgelopen bij een val in de laatste afdaling. door een fout op de honken en kon de win nende run scoren op een honkslag van Di- nie Zwanenveld. Onze Gezellen voegde toch twee punten aan het schaarse bezit toe. Tegen TYBB was de wedstrijd reeds na een innings be slist. Door blunders in het veldwerk van TYBB had de ploeg van Cor Jonker wei nig moeite reeds meteen een 7-0 voor sprong te nemen. Nel Huneker, die voor het eerst in de eerste klasse wierp had geen moeite in het verdere verloop van de wedstrijd deze voorsprong te bewaren. Tegen HHC leek TYBB in de eerste in nings regelrecht op de overwinning af te gaan. Het nam een voorsprong van 0-4. Coach Dries de Zwaan vond het toen welletjes. Op de werpplaat verscheen toen Mieke Albers, die tegenwoordig in Zwit serland woont. Vanaf dat ogenblik was TYBB kansloos, 18-5. Voor HHC sloot kor- testop Emmy Hofstra haar softbal-carrière af. Haar vertrek naar Engeland betekent voor HHC ernstig verlies. Ook tegen De Pinguins had Mieke Al bers reeds bewezen het werpen nog niet verleerd te zijn. HHC kreeg naast slag prestaties ook nog steun van de pinguins- speelsters, die enige malen misgrepen. Mede hierdoor greep HHC royaal met 9-3 de winst. EDO greep de laatste kans op behoud met beide handen aan tegen De Meteoor (6-1). Stand: HCK 11-20, HHC 11-18, OVVO 9-13, DSS 11-13, De Pinguins 11-10, Bloe mendaal 11-9, TYBB 12-9, Onze Gezellen 10-6, De Meteoor 11-5, EDO 11-5. In de tweede klasse A werd de positie van Terrasvogels zeer gunstig, zelf won de ploeg uit Santpoort met 20-2 van THB, ter wijl de grootste concurrent Bloemendaal 2 verloor van SC Haarlem. Het kampioen schap is nu nog slechts een kwestie van tijd. Onderaan was de zege van De Pin guins 3 op DSS 2 zeer verrassend. Voor THB en Lijnden werd de positie hier niet beter op. In de tweede klasse B leidt HHC 2 weer alleen. Zëlf won de ploeg met minimaal verschil van De Pinguins 2, terwijl De Geuzen in Velsen een punt moest afstaan aan Rooswijk. Verrassend was verder het herstel van DIO, dat DEC klopte. Met slechts drie punten achterstand is ook de rol van DIO nog niet uitgespeeld. De pq., sitie van EDO-reserves werd door d'i DIO-zege weinig benijdenswaardig. Zevende etappe: 1. Sagarduy (Sp.) 3 uur 2 min. 57 sec. (met bon. 3.02.27); 2. Spruyt (Belg.) z.t. (met bon. 3.02.42); 3. Aimar (Fr.) 3.02.58; 4. Gimondi (It.) 3.0322; 5 Gawliczek (Polen) z.t.; 6. Carvalho (Port.) z.t.; 7. Garcia (Sp.) z.t.; 8. Letort (Fr.) z.t.; 9. Delisle (Fr.) 3,03.24; 10. Diaz (Sp.) 2.03.33; 16. ex aequo o.a. Pieterse (Ned.) en Karstens (Ned.) z.t.; 39. Lute 3.09.10; 43. Visser 3.10.00; 44. Zoetzt.; 56. Peters 3.14.25; 79. Schuuring 3.28.34. Algemeen klassement: 1. Garcia (Spanje) 27.08.37; 2. Gimondi (It.) 27.09.01; 3. Aimar (Fr.) 27.12.06; 4. Tous (Sp.) 27.13.33; 5. Spruyt (Belg.) 27.14.20; 6. Gawliczek (Polen) 27.17.33; 7. Letort (Fr.) 27.17.36; 8. Beker (Polen) 27.18.33; 14, Saga- duy (Sp.) 27.22.56; 24. Karstens (Ned.) 28.28.14; 28. Pieterse (Ned.) 27.34.11; 39. Peters (Ned.) 27.41.14; 54. Visser (Ned.) 27.54.30; 59. Zoet (Ned.) 28.06.42; 68. Lute (Ned.) 28.16.35; 73. Schuuring (Ned.) 28.26.01. Puntenklassement: 1. Sagarduy (Sp.) 75 pt.; 2. Gimondi (It.) 74 pt.; 3. Garcia (Sp.) 53 pt. Ploegenklassement: 1. Frankrijk 9.09.44; 2. Spanje 9.09.52; 3. Italië 9.16.36; 6. Nederland 9.17.39. Algemeen klassement: 1. Spanje 81.22.34; 2. Frankrijk 81.37.12; 3. Polen 81.41.14; 6. Neder land 82.29.27. Terrasvogels 8 16 H H C 2 8 11 Bloemendaal 2 8 12 De Geuzen 8 10 SC Haarlem 8 11 H C K 2 8 9 O V V O 2 8 9 De Pinguins 2 8 9 D S S 2 8 7 D I O 8 8 THB 8 4 DEC 8 R Lijnden 8 3 Rooswijk 8 8 De Pinguins 3 8 2 E D O 2 8 1 De uitslagen van de dinsdag in Hilversum ge houden koersen luiden; Uilprijs (2040 m.): 1. Bernadotte 1.29.4; 2. Benny Hollandia; 3. Comtesse Terraise. Winn. 6.00; pl. 1.80, 1.60, 2.40; cov. 5.50; kopp. 7.10. Vinkprijs (2000 m.): 1. Annemarie d'Aster 1.25.-; 2. Bernadine; 3. Black Lady. Winn. 3.00; pl. 2.10, 1.60, 4.70; cov. 4.40; kopp. 8.20. Waterhoenprijs (2440 m.): 1. Annie Norma 1.26.8; 2. Alie Bel win; 3. Asega V. Winn. 16.30; pl. 3.50, 2.90, 3.70; cov. 9.00; kopp. 5.90; trio 1800.60. Hilversum Bazykprijs (2000 m.): 1. Axkit Hol landia 1.22.1; 2. Brento Kitty; 3. Yankee Maid. Winn. 2.10; pl. 1.30, 1.60; cov. 4.90; kopp. 4.60. Boekvinkprijs (2000 m.): 1. Mitchouka 1.22.3; 2. Ydolius; 3. Astyanax. Winn. 4.80; pl. 1.80, 1.50, 1.70; cov. 4.70; kopp. 13.40; trio 155.80. Zeearendprijs (2000 m.), autostart: 1. Zita Bel- win 1.23.9; 2. Ziganita; 3. Wings. Winn. 2.50; pl. 1.30, 1.40; cov. 4.40; kopp. 4.30. Adelaarprijs (2020 m.): 1. Zion B 1.26.-; 2. Anna Scotch; 3. Alkestis van E. Winn. 4.80; pl. 2.40, 2.50; cov. 4.30; kopp. 13.90. Totalisator-omzet 130.818.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15