Verwaarloosde baby stierf, tegen ouders een half jaar geëist AGE 3 Waterverbruik zal in ons land enorm gaan toenemen POLLE. PELLI EN PINGO en TRIUMPH DEALER Twee doden in het verkeer Dagelijks bestuur voor het NKV Brand in Arnhemse steenfabriek Vier weken voor veroorzaken ongeluk Vijf dagen per week naar school in Den Haag Nieuw laagtepunt in werkloosheid Besteller voorlopig in vrijheid Vijftigduizendste truck bij DAF Dr. Lichtveld heeft ontslag gevraagd Bij luchtvaartpersoneel op Curacao zijn de problemen opgelost Nederlands apparaat in Amerikaanse satelliet Mobiele bouwkiosk in gebruik gesteld Dronken automobilist, die man doodreed, krijgt drie maanden Mijnenveger redt vier opvarenden van jacht Vorstschade in Venlo Enkele buien WOENSDAG 8 JULI 1964 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kort nieuws Prof. W. F. J. M. Krul in afscheidscollege: Nederlandse studentenraad en TH in Twente Wettelijke regeling niet- register-accountants HARRY OOMEN 'OQOO0OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGGQ WEERRAPPORTEN Za o,a 3,a „Deze ouders hebben op zijn minst on voldoende zorg gegeven aan hun jongste kind". Dit zei de officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag, mr. C. Dyse- rinck, gisteren in de strafzaken tegen een 31-jarige Haagse havenarbeider en diens 23-jarige echtgenote, die wegens „dood door schuld" zes maanden gevangenis straf, waarvan een maand voorwaarde lijk, tegen zich hoorden eisen. Na de plei dooien besloot de rechtbank tot onmid dellijke invrijheidsstelling van de ouders. In de nacht van 4 op 5 april van dit jaar stierf hun jongste kind, een jongetje van zeven maanden, in zijn bedje. Volgens dr. J. Zeldenrust, de gerechtelijk genees kundige, is de dood van het kind naar alle waarschijnlijkheid veroorzaakt door onvoldoende voeding. De ouders trouwden in 1960. Er kwamen snel achter elkaar drie kinderen, terwijl de huwelijkssituatie slecht was. De man bemoeide zich weinig met zijn gezin: hij bracht zijn vrije tijd vaak door bij een vriendin. De vrouw was niet opgewassen tegen de situatie thuis, mede door de moeilijkheden in het huwelijk. Het derde kind, een jongetje dat Jopie werd genoemd, werd in september van het vorig jaar geboren. Enkele maanden later werd het in het kinderziekenhuis op genomen voor een huidaandoening. In ja nuari van dit jaar kwam de baby weer thuis. Daarna is de vrouw er nog slechts één keer mee naar het consultatiebureau voor zuigelingen gegaan, hoewel zij het advies had gekregen de baby geregeld te laten onderzoeken. De deskundigen, dr. Zeldenrust en de kinderarts dr. W. van Zeben, verklaarden dat leken niet konden zien dat het kind zou overlijden. Volgens dr. Zeldenrust was onvoldoende voeding de doodsoorzaak, maar het woord „ondervoeding" wilde hij niet gebruiken. Dr. Van Zeven achtte „ernstige verwaarlozing" te sterk uitge drukt. Hij wees er op, dat het consultatiebu reau voor zuigelingen, dat gewaarschuwd was, huisbezoek had moeten doen. De officier van justitie meende dat op zettelijke verwaarlozing met dodelijk ge volg niet bewezen is. Wel vond hij „dood door schuld" bewezen. Aanvankelijk eiste hij zes maanden, na de pleidooien wijzig de hij zijn eis en vroeg van de zes maan den één maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht. De verdedigers, mr. Huisman en mr. Langerweg, meenden dat er wel van een morele, maar niet van een juridische schuld kan worden gesproken. Daarbij wees mr. Huisman, die de vrouw verdedig de, erop dat zij in sterke mate vermin derd toerekeningsvatbaar is. Zij zagen hun verzoeken tot onmiddellijke invrij heidsstelling na een voorarrest van drie maanden ingewilligd. De ongeveer vijftig jaar oude heer H. Eshuis uit Epe is gisteravond omstreeks zes uur bij een verkeersongeluk op de Ton- gerenseweg te Epe om het leven gekomen. De heer Eshuis, die een bestelauto bestuur de, week uit voor een personenauto en botste tegen een boom. Gisteren heeft op de oude rijksweg Arn hemNijmegen een aanrijding met dode lijke afloop plaats gehad tussen een brom fiets en een personenauto. De bestuurder van de bromfiets, de heer G. A. V. uit Nij megen, stak plotseling zonder uitkijken of richting aan te geven de rijksweg over, vlak voor de personenauto. Hij was op slag dood. c Grote Kerk, vandaag 20 uur: Haarlemse orgelmaand: concert door juryleden. Don derdag 15-16 uur: Orgelbespeling door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Madame Sans-Gêne", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Het mysterie van de dodende slinger", 18 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „De rebel van Napels", 14 j. Van donder dag af 19 en 21.15 uur: „Het misdadige brein van dr. Mabuse", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Man, vrouw en het huwelijk", 18 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 uur: „De val van Bataan", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Mandrin, de gentleman-bandiet", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Mr. Vlubber, de vliegende schoolmeester", a.l. ftUrierva, vandaag 14.30 uur: „Sjors eh Sjimmie op het pirateneiland", a.l.; 20.15 u.: „La dolce vita", 18 j. Donderdag 20.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Het meisje en de twijfelaar", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Zulke dochters zul je hebben", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Bloedgeld", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „Wrekende Kogels", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Kamers te huur", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 uur: „West-Side Story", 14 j. Donderdag 20 u-: „De laatste aanval", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. PrentenkabinetGrafiek van Dürer en tijdgenoten. Tot 7 september. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van litho's van Rien Dool. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 1018 uur en van 20—24 uur. Dagelijks grammofoonplaten- concert van 2122 uur: zomerprogramma van kamermuziek. Museum Huis Van Looy (KI. Houtweg/ Kamperlaan). Herdenkingstentoonstelling van Sjoerd H. de Roos - letterontwerper- typograaf. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot en met 26 juli. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen en collages van Hans Jürgen Breuste. Tot en met 18 juli Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma- nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 31 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt), tentoonstelling van beeldhouwwerken van Nic. Jonk en Arthur Spronken. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Vishal (Grote Markt): Exposities van Jules Chapon, Kees Okx. J Ploos en aan winsten van de gemeente Haarlem. Dage lijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 13 juli. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid- deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Schilderijen, teke ningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Tot 12 juli. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropenkas, minicorso, beeldhouw werken, ponybaan, attractietuin, speeltuin. Dagelijks van 9-18 uur. Tot en met ok tober. DIVERSEN Helikopterterrein Wagenweg/Spanjaards- laan, 20 uur en vandaag ook 15 uur: Ber liner Eisrevue. Rotonde Zandvoort, vandaag 22 uur: Vuurwerk. WOENSDAG 8 JULI City, 20 u.: „De man met de vijf pas poorten". Stadsschouwburg, 20 u.: „From here to eternity". Kleuterschool „De Zandhaasjes", Orion- weg, 19.15 u.: Tentoonstelling en ouder avond. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 9 JULI City, 20 u.: „Bonjour tristesse". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Raadhuis, Heemskerk, 19.30 u.: Vergade ring gemeenteraad. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Gem. Openbare bibliotheek en leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Vëlsèn- Noord: 10 tot 12 u. R.-k. bibliotheek, donderdag gesloten. WOENSDAG 8 JULI „Her- Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: cules, de held van de Olympus". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrouw tjes aan de haak". DONDERDAG 9 JULI Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, nog geen opgave ont vangen. Landbouworganisatie. In Den Hoef, ge meente Uithoorn, is een comité opge richt, dat de oprichting van een Neder landse boerenorganisatie wil voorberei den. Voorzitter is de heer G. W. Voort man uit Eefde. Op grond van de nieuwe statuten van het Nederlands Katholiek Vakverbond heeft het verbondsbestuur van het N.K.V. en nieuw dagelijks bestuur gekozen. Dit is thans als volgt samengesteld: Voorzitter P. J. J. Mertens; vice-voor zitter J. Aiders; algemeen-secretaris drs. Th. Coppes; penningmeester W. Essers. Secretarissen: F. G. van der Gun, Th. Loerakker, P. J. J. van Hout en F. van Bakel. Namens de uitvoerJfide werk nemers: P. W. A. Willemsen, P. Brussel, H. M. de Groodt en B. J. van Werkhoven. Namens de mediale sector van het parti culiere bedrijfsleven: C. de Wit en namens de overheidssector: A. C. M. Wijters. Een uitslaande brand heeft gisteravond de steenfabriek Malburgen te Arnhem voor een belangrijk deel in de as gelegd. De brand ontstond toen een stoker bezig was met het regelen van de vuren in de ovens. Door nog niet opgehelderde oorzaak laai den de vlammen plotseling op. Het bovengedeelte van de steenfabriek was in korte tijd een ruïne. De brandweer slaagde er echter in een paar aangrenzen de arbeidershuisjes te behouden. Ook de hoge schoorsteen van de fabriek bleef overeind staan. De grootte der schade heeft men nog niet kunnen vaststellen. Het bedrijf is te gen brandschade verzekerd. Het gerechtshof te Amsterdam heeft een 22-jarige Utrechtse betonvlechter overeen komstig de eis wegens het veroorzaken van een dodelijke aanrijding met een bromfiets bij het Leidsebosje in Amster dam veroordeeld tot vier weken gevange nisstraf plus twee jaar ontzegging der rij bevoegdheid. Op een regenachtige novemberochtend was de man, die ter plaatse onbekend was en reed op aanwijzingen van zijn werkgever, met een busje bij het Leidse bosje geslipt en tegen de bromfietser op gereden. Met ingang van het nieuwe schooljaar wordt de vijfdaagse schoolweek voor alle openbare scholen in Den Haag ingevoerd. In beginsel blijven de schooltijden van het afgelopen schooljaar, waarin een proef werd genomen, van kracht, in bijzondere gevallen wordt er van afgeweken. Dit besluit hebben B. en W. van Den Haag genomen op grond van de uitkom sten van de proef, die op de openbare scholen van alle takken van onderwijs is gehouden. In juni is in ons land de geregistreerde arbeidsreserve van mannen tot een nieuw laagterecord gedaald: van 17.750 tot 16.648. Het aantal openstaande aanvragen nam met bijna 14.000 toe tot het niet eerder be reikte niveau van 103.000. Evenals bij mannen daalde bij de vrouwen de registreerde arbeidsreserve, hoewel een stijging plaats had onder de jeugdigen. De vraag naar vrouwelijk per soneel nam eveneens toe. Door een ver dere uitbreiding van de seizoenwerkge legenheid daalde de seizoenwerkloosheid. 50-51. Ik zal je de weg wijzen, als jullie straks verder gaat! zei mannetje Bombazino. Maar eerst eten we nog wat lekkere kersen! Toen het tijd werd om verder te gaan bracht Bombazino hen naar buiten Kijk, zei hij. Daarheen moet je gaan, dan kom je vanzelf bij de boerderij, je ziet hem achter die bomen! Mooi, zei Brum. Dan gaan we maar. Dank je wel voor alles en tot zien! Ze gaven allemaal Bombazino een hand en toen gingen ze. Prof. W. F. J. M. Krul, hoogleraar in de afdeling der weg- en waterbouwkunde aan de Technische Hogeschool in Delft, heeft gistermiddag zijn ambt neergelegd wegens het bereiken van de leeftijdsgrens. Hij toonde in zijn afscheidscollege aan de hand van cijfers over het verbruik van elektriciteit en water aan, dat ons land op het gebied van de industrialisatie nog ver achterstaat bij de Verenigde Staten. In de loop van deze eeuw moet dan ook worden gerekend op een vijfmaal zo groot waterverbruik en een zeer grote toeneming van de produktie van afvalwater. Wat de toekomst van het drinkwater be treft zei spreker, dat Rijn- en Maaswater het in redelijke hoedanigheid kunnen ver schaffen, mits men het in tijden van grote afvoer onttrekt en verzamelt in open of ondergrondse spaarbekkens, waar het een verdere natuurlijke zuivering kan onder gaan, voor de uiteindelijke kunstmatige zuivering. Daarvoor zullen echter belangrijke wa terstaatkundige en waterleidingtechnische werken nodig zijn, die passen in de ge westelijke en landelijke planologie, alsme de goede transportleidingen en ten slotte Op last van de officier van justitie te Amsterdam is een 28-jarige besteller voor lopig in vrijheid gesteld. De man werd se dert zaterdagochtend in arrest gehou den in verband met diens mogelijke schuld aan de dood van de onder hem in de Tweede Oosterparkstraat wonende 60-ja- rige huisschilder W. A. Alberts. Diens lichaam was in het trapportaal gevonden. De politie onderzoekt of de man een dodelijke val heeft gemaakt of door de besteller bij wie hij die ochtend op bezoek was geweest, de trap af is geduwd. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur is in Eindhoven de vijftigduizendste Daftruck van de band gelopen, die verkocht is aan de familie Homan te Leek (Gron.), die een lijndienst Groningen-Breda onderhoudt. In het personenwagenbedrijf wordt op 8 september de honderdduizendste wagen verwacht. Dr. L. A. M. Lichtveld, die bij de Ne derlandse ambassade "m Washington 'één functie vervult als gevolmachtigd minister en vertegenwoordiger van Suriname, heeft zijn ontslag aangeboden. Uit particuliere bron is vernomen dat de heer Lichtveld (Albert Helman) wederom zal gaan schrij ven. Het bestuur van de Nederlandse Stu dentenraad heeft in een brief aan minis ter Bot (O.K. en W.) het N.S.R.-standpunt uiteengezet inzake de machtigingswet technische hogeschool Twente, die 9 juli in de Tweede Kamer behandeld wordt. Van het hoogste belang voor het welsla gen van het campus-experiment is volgens de N.S.R. de integratie van studie en stu dentenleven. De raad pleit daarom voor het wonen op de campus gedurende een zo lang mogelijke periode en hoopt dat de minister het uit de Kamer ingediende amendement over een tweejarige woonre- gel zal overnemen en tevens de garantie kan geven dat bij de bouw rekening wordt gehouden met de regel dat alle studenten op de campus kunnen wonen. Staatssecretaris Bakker (Economische Zaken) heeft gisteren in Den Haag de com- misie wettelijke regeling niet-register-ac countants geïnstalleerd. De commissie staat onder voorzitterschap van professor drs J. Brands uit Den Haag, emeritus hoog' leraar aan de Nederlandse Economische Hoogeschool te Roterdam. De vorige com- missie-Brands heeft in een rapport als mi nimum-eis voor de niet-register-accoun' tant gesteld, het staatspraktijkdiploma voor bedrijfsadministratie, aangevuld met een aantal onderwerpen, die van belang zijn voor een goede dienstverlening aan het midden- en kleinbedrijf. 7.381 nieuwe woningen in mei. Volgens ge gevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn in mei 7.381 nieuwe wo ningen opgeleverd. In mei 1963 kwamen 8.320 woningen gereed. In de jaren 1958 tot en met 1962 kwamen in de maand mei gemiddeld 7.130 woningen gereed. WAAR ZOU PO HE DEZE STEWA66 VOOR MOP16 HEBBEN1? WOU, HET TAL WEU IETS LEUKS ZUN,,,, 6EEF ME NU HET TOUW, PELLlE WAAR MOET DAT TOUW HAN6EN, POLLE BOVENAAN DIE KLEINE KATROL1. Ctf&NNM» zuiveringsmethoden, die de smakelijkheid van het water waarborgen. Samenwerking tussen de 175 waterleidingbedrijven van ons land, waarvan er honderd zijn geves tigd in de randstad Holland, zal daartoe noodzakelijk zijn. Spreker zei ten slotte voor de nabije toe komst naast de drinkwatervoorziening ook zuivering van industrieel en huishoudelijk afvalwater nodig te achten, waarbij dan van overheidswege belangrijk zal moeten worden gesubsidieerd. Door verhoging van de waterprijs zou een deel van de kosten van de zuivering van afvalwater kunnen worden gedekt. Volgens de bij de katholieke bond van vervoerspersoneel binnengekomen berich ten ziet het er naar uit dat de moeilijk heden, die op Curagao zijn gerezen tussen de Antilliaanse bond van luchtvaartperso neel en de directie van de K.L.M. op kor te termijn zullen worden opgelost. De spanningen onder het zogenoemde lokale luchtvaartpersoneel op Curagao waren de laatste weken bijzonder groot en er werd zelfs met een staking gedreigd. Oorzaak hiervan was dat de K.L.M. de bond niet in het overleg erkende. Daarnaast ont stonden er onzekerheden voor het perso neel, nu de K.L.M. met ingang van augustus op zal gaan in de Antilliaanse luchtvaartmaatschappij. Op verzoek van de Antilliaanse bond van luchtvaartpersoneel is de heer P. van Zeil, bestuurder van de katholieke bond van vervoerspersoneel, op 1 juli naar Cu ragao gegaan om ter plaatse te bemid delen in het geschil. Na een aantal bespre kingen is men er in geslaagd de partijen tot elkaar te brengen en is de bond door de K.L.M. erkend. De bond zal van 1 augustus af ook door de Antilliaanse lucht vaartmaatschappij worden erkend. De door deze maatschappij aangekondigde inkomstenverlaging, die in sommige ge vallen vijftien percent beliep, gaat niet door. Voorts komt er voor het personeel een collectieve arbeidsovereenkomst, die op 1 november 1964 zal ingaan. De Amsterdamse hoogleraar in de kern fysica prof. dr. A. H. Wapstra heeft van het nationaal bureau voor ruimtevaart der Verenigde Staten (Nasa) toestemming ge kregen om als de laatste tests ook goed verlopen een onder zijn leiding door een werkgroep ontworpen apparaat voor het doen van metingen aan de elektronen in de kosmische straling te plaatsen in een in 1966 te lanceren Amerikaanse satel liet. Dit is een zogenoemde OGO-satelliet: „orbiting geophysical observatory", een rond de aarde draaiend geofysisch obser vatorium. Een werkgroep van de koninklijke Ne derlandse akademie van wetenschappen te Delft, waar prof. Wapstra doceert aan de technische hogeschool, heeft het apparaat doen construeren. Het zou de eerste keer zijn dat een apparaat, ontworpen door Nederlandse wetenschapsmensen, in een Amerikaanse satelliet mee zou gaan. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, drs. P. C. W. M. Bogaers, heeft gisteren op het Janskerkhof in U trecht een mobiele bouwkiosk in gebruik gesteld. In deze kiosk zullen mannen uit de praktijk de jongelui, die op het ogenblik voor hun beroepskeuze staan, voorlichten over alle aspecten van het werken in de bouw. De federatie van patroonsverenigin gen in de bouwbedrijven te Utrecht, de Utrechtse afdelingen van de drie werk nemersorganisaties in het bouwbedrijf en de stichting vakopleiding bouwbedrijf zul len de kiosk de eerstkomende maanden op verschillende punten in de stad neerzet ten. Een 24-jarige metselaar uit Hoorn, die in de nacht van 18 op 19 april op de Jaag- weg bij Hoorn, onder invloed van sterke drank, de 23-jarige H de Wilde uit Edam, die gewond op de weg lag, heeft over reden waardoor het slachtoffer op slag dood was is door de Alkmaarse rechtbank veroordeeld tot drie maanden gevangenis straf en vijf jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De Nederlandse kustmijnenveger Hooge- veen heeft in de afgelopen nacht de vier opvarenden gered van het Engelse zeil jacht Coucou dat nabij de boei Pettemer- polder in moeilijkheden verkeerde. Pogin gen om het jacht op sleeptouw te nemen, mislukten door de slechte weersomstandig heden. Nadat de sleeptros was gebroken strandde het onbemande jacht omstreeks 02.25 uur bij Callantsoog. De Hoogeveen bracht de vier uitgeputte opvarenden van het jacht naar Den Hel der. Op de coöperatieve veiling te Venlo is dinsdagmiddag sla aangevoerd met vorst schade. Het ijs zat nog in de kratten. De sla werd doorgedraaid, omdat de mini mumprijs niet kon worden gehaald. Op enkele plaatsen in noord-Limburg hebben augurken en bonen, die erg gevoelig zijn voor koude, vorstschade opgelopen. Europese eindexamenprijs. Bij de eind examens van de Europese middelbare school in Luxemburg is de gouden me daille voor de beste prestaties dit jaar voor het eerst gewonnen door een Neder landse leerling. De prijs ging naar de zeventienjarige Jielke L. Heinsius, wiens vader werkzaam is bij de Hoge Autori teit der E.G.K.S. Geldlening Rotterdam. Burgemeester en Wethouders van Rotterdam stellen de gemeenteraad voor akkoord te gaan met een voorstel tot het aangaan van een onderhandse geldlening van 550.000. Prinses Beatrix. Prinses Beatrix is een der vier nieuwe leden van het algemeen be stuur der vereniging Rembrandt tot be houd en vermeerdering van kunstschat ten in Nederland, die op de jaarvergade ring zijn gekozen. De anderen zijn prof. Th. H. Lunsingh Scheurleer (Amster dam), de heer G. van Tienhoven (Am sterdam) en de beeldhouwer Joh. G. Wertheim (Laren-N.H.). Bosbrand. Op de Mokerheide ten zuiden van Nijmegen heeft een bosbrand ge woed. Enkele hectaren dennen en heide zijn door het vuur aangetast. Zeehavengelden. Als de Rotterdamse ge meenteraad met het desbetreffende voor stel van Burgemeester en Wethouders akkoord gaat, zal het zeehavengeld met 25 percent verhoogd worden. Scholier veroordeeld. De rechtbank in Den Haag heeft een negentienjarige scholier uit Delft tot vijf maanden gevangenis straf, waarvan drie maanden voorwaar delijk, veroordeeld wegens het plegen van diverse inbraken, onder meer in de woning van zijn meisje. Hij had dan een geladen pistool op zak. Uit het Rijks wapenmuseum in Delft stal hij een vuur wapen en van zijn vader stal hij in de loop der jaren een bedrag van 8.000. Wereldtentoonstelling. De Eerste Kamer heeft zonder hoofdelijke stemming een wijziging van de begroting voor 1964 van het departement van Algemene Za ken goedgekeurd, waardoor een bedrag van drie miljoen gulden wordt bestemd als bijdrage in de kosten van de Neder landse inzending op de wereldtentoon stelling te Montreal in 1967. In totaal wil de regering twaalf miljoen gulden voor deze wereldtentoonstelling uit trekken. Advertentie voor Haarlem en Omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 Het K.N.M.I. deelt mede: el Met regen en veel wind naderde van morgen het front van een diepe depressie ons land. De kern van de depresie lag bij Schotland en had de voor deze tijd van het jaar tamelijk uitzonderlijke diepte van 965 milibar. De bewegingssnelheid van de kern is aanmerkelijk kleiner geworden. Verwacht wordt, dat hij langzaam naar het noordoosten zal trekken langs de westkust van Noorwegen. De wind aan onze kust wakkerde bij de nadering van het front tot stormachtig aan. Na het passeren van het front zal hij wat afnemen, maar toch moet ook morgen op een krachtige wind worden gerekend. Daarmee zal polaire lucht worden aangevoerd waarin naast en kele opklaringen ook buien zullen voorko men. Maximum-temperaturen DO I C tc d binnen- en buitenland. •r* O d cn H u d Neerslag: laatste 24 uur. S <y SB Den Helder regen zw 18 8 Ypenburg regen zzw 20 4 Vlissingen regen z 19 2 Eelde regen zzw 20 1 De Bilt regen zzw 20 Twente regen zzw 22 0 Eindhoven regen zw 22 0 Z.-Limburg zwaar bew. zw 23 0 Helsinki zwaar bew. zzo 18 Stockholm regen z 17 5 Oslo regen zzo 17 8 Kopenhagen regen zzw 18 0,5 Aberdeen licht bew. zw 16 1 Londen motregen zzw 20 4,1 Amsterdam regen zzw 20 3 Brussel geheel bew. zzw 21 0 Luxemburg licht bew. zw 22 0 Parijs zwaar bew. zw 23 0 Bordeaux onbewolkt windst. 25 0 Grenoble onbewolkt windst. 26 0 Nice onbewolkt n 26 0 Berlijn zwaar bew. zw 20 0 Frankfort licht bew. zw 26 0 München onbewolkt zw 23 0 Zürich onbewolkt z 24 0 Genève onbewolkt windst. 26 0 Locarno onbewolkt 0 25 0 Wenen zwaar bew. zzw 23 0 Innsbruck onbewolkt w 0 Belgrado onbewolkt windst. 24 0 Rome onbewolkt windst. 30 0 Ajaccio onbewolkt ono 28 0 Madrid onbewolkt windst. 27 0 Mallorca onbewolkt windst. 30 0 Lissabon onbewolkt nnw 30 0 Donderdag 9 juli Zon op 4.31 uur, onder 20 59 uur. Maan op 4.09 uur, onder 21.22 uur. Maanstanden 9 juli 12.31 uur nieuwe maan 16 juli 12.47 uur eerste kwartier 24 juli 16.58 uur volle maan Hoog en laag water in IJmaiden Woensdag 8 juli Hoog water 2.08 uur en 14.44 uur. Laag water 10.08 uur en 22.45 uur. Donderdag 9 juli Hoog water 3.03 uur en 15.36 uur. Laag water 11.08 uur en 23.39 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2