IN DE VISHAL EN OP ZEE Havenberichten Salon van Pel ASSISTENT (mnl. of vrl.) mm Beverwijk krijgt twee nieuwe gymlokalen Diplomazwemmen in Velsen KERKELIJK NIEUWS Bromfietser in IJmuiden onder bestelauto Verolme bouwde tanker Mosli voor Noorwegen Schelde" heeft geen motorstoring Faillissementen Red wij s-kapitein gezagvoerder op „Caroline" Havenverkeer van Amsterdam Militairen in V.S. hadden zuinig jaar THUIS Coiffures CAMPING- LAKENS Het nieuwe stadhuis van Veisen schepping van de dezer dagen tachtig jaar geworden architect W. M. Dudok neemt aan het Plein 1945 in IJmuiden steeds meer een dominerende plaats in. De bouw is thans zover gevorderd dat met vrij grote zekerheid de ingebruik neming omstreeks juli volgend jaar te gemoet kan worden gezien. De eerste paal voor het markante gebouw werd op 15 november 1962 geslagen. Daarna is de voortgang van de werkzaamheden vrij vlot verlopen. Het is te hopen dat dit ook van de verdere afbouw kan worden gezegd, want een goede huis vesting van de gemeentesecretarie van Velsen is al vele jaren een noodzaak van de eerste orde. Het nieuwe stadhuis belooft naast een ruime mogelijkheid tot onderbrenging van het ambtenarenkorps een bijzonder representatief gebouw te worden. De foto toont al iets van deze allure, die door architect Dudok in steen is vastgelegd. Koninklijke Marinekapel in Beverwijk BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. Jaarvergadering IEV Tanker Mosli overgedragen in Kristiansand „Mams is zo blij met alles wat paps op zijn werkkamer maakt dan loopt hij haar tenminste niet in de weg!" N.V. MACHINEFABRIEK FIGEE ©PIB COPENHAGEN fiiiilH f lit liW Binnenkort zal in Beverwijk begonnen worden aan de bouw van twee nieuwe gymnastieklokalen. Het zijn twee uit een serie van tien lokalen, die in Noord-Hol land in serie zullen worden gebouwd ten behoeve van het gewoon lager onderwijs. Een van de voordelen van deze seriebouw is de besparing van arbeid en tijd. Het Be- verwijkse gemeentebestuur is van mening dat de twee voor Beverwijk bestemde gymnastieklokalen het beste geplaatst kunnen worden in het stadsdeel Meere- stein en wel op het terrein tussen de Fok kerlaan en de Van der Hoopstraat en in Oosterwijk op het terrein tussen de Italië laan en de Waalstraat. De bouwkosten zijn geraamd op totaal 223.250 per lokaal zonder de kosten van de grond en van eventuele extra fundering. Het bouwplan is ontworpen door en wordt verwezenlijkt onder toezicht van de Ko ninklijke Nederlandsche Heidemaatschap pij- Dinsdag heeft de Koninklijke Marine kapel uit Den Helder een bezoek aan Beverwijk en Wijk aan Zee gebracht om mee te helpen gelden bijeen te brengen voor het Kinder Revalidatie Centrum Heliomare, het Kinderherstellingshuis Je zoboko en het Emma Kinderherstellings huis, alle te Wijk aan Zee. 's Middags was de Marinekapel „Wil lemsoord" naar Wijk aan Zee gegaan om daar voor de kinderen van genoemde te huizen een show te geven onder leiding van de sergeant-muzikant P. Snaphaan Men bracht ook nog een serenade aan burgemeester J. G. S. Bruinsma, voor diens huis aan de Van den Vondellaan. Van hieruit marcheerde de Marinekapel door Beverwijk naar het Sportpark Adri chem om muzikale luister bij te zetten aan een voetbalwedstrijd tussen de Ko ninklijke Marine uit Den Helder en een elftal van een plaatselijke bakkerij. „De Jantjes" wonnen met 41. GEBOREN: Monique, d. v. L. J. Kleine en C. Kruis; Carla, d. v. A. I. Besseling en E. M. Groeneveld; Angelika, d. v. H. W. A. H. Peters en M. G. Adrichem; Henriette Ch„ d. v. B. de Gelder en J. Zegwaard Christiaan, z. v. C. A. Mulder en A. J. E Wouters; Johan A., z. v. J J. Prein en J. L, M. Heijstek; Age H„ z. v. H. Bloemsma en A. Postma; Miriam, d. v. P. P. Zuurbier en L. E. de Kruijff: Franciscus H., z. v. P M. Borst en A. C. Weberink; Eric M. H v. J. P. Luiken en D. C. M. Beentjes; Petrus M., z. v. J. G. Sinneger en M. P. M. van Gelderen; Cornelis P. M. S., z. v. C. de Graaf en J. R. Commendeur; Aaldert M., z. v. A. Bruinenberg en R. J. van der Walle; Ingrid, d. v. P. J. Makkinje en M. E. Harteveld; Maria A. M., d. v. A. Duin en G. C. A. van Benthem; Brigitte C. M., d. v. A. Hurkmans en Cl. G. Bakker; Jeanette J E., d. v. Th. J. Klarenbeek en F. A. Ch. Werner; Pancratius B., z. v. H. Niesten en M. A .Spruit; Günther, z. v. H. Fuchs en I. M. A. Hauser; Edwin R., z. v. O. F. Quitz en W. E. Swartz. ONDERTROUWD: J. G. Beentjes en M. C. Schouws; Q- Denneman en C. J. A. Aardenburg. GETROUWD: J. H. van Tunen en A. M. Henneman; F. J. Dekker en P. M. A. Klaase; P. J. Kuijper en G. Duin. Op maartdag 13 en dinsdag 14 juli gaan honderden jongens en meisjes uit Velsen en omgeving weer in het Velser bad te water om te trachten het zwemdiploma a, b of c te halen. Het diplomazwemmen be gint om acht uur en eindigt omstreeks drie uur 's middags. Ouders hebben vrij toegang tot het bad. Het bestuur van de afdeling voetbal van IEV heeft zijn leden uitgenodigd voor de jaarvergadering die donderdagavond 9 juli in „De Meerpaal" (St. Jozefhuis) aan de Banjaertstraat wordt gehouden. Behalve dat deze vergadering belangrijk zal zijn voor de bestuursverkiezing, waar bij de heer J. Lubbers aftreedt, doch her kiesbaar is en men het bestuur wil uitbrei den van vijf tot zeven personen, zullen de leden de plannen bekend worden gemaakt van de te bouwen kantine en kleedhuis op he,t sportpark Rooswijk. Bovendien be staan er voornemens om op het terrein een tribune te bouwen, waarvoor al geruime tijd plannen waren." Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Dordrecht (2de predikants plaats): J. Moerland te Zaandam; te Gouda H. v. d. Rij, kandidaat te Rotterdam. Geref. Gemeenten Beroepen te Groningen en te Herkingen: M. G. Mouw, kandidaat te Rijssen; te Waardenburg: J. C. Weststrate, kandidaat te Borssele; te Dordrecht en te Oost- Kapelle: D. Hakkenberg, kandidaat te Veenendaal; te Aalburg: A. Bregman, kandidaat te Benthuizen. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Nijkerk: J. D. Janse te Surhuisterveen-Opende. Vanochtend om half zeven is een 45- jarige IJmuidenaar met zijn bromfiets on der een bestelauto gekomen, toen hij na een slip kwam te vallen. Met rugklach ten en verscheidene verwondingen is hij in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Het ongeval ontstond op de kruising van de Julianakade en de Huygensstraat. De bromfietser wilde de bestelauto voorrang verlenen en remde krachtig af. De brom fiets gleed echter onderuit waarna een aanrijding niet meer was te voorkomep. Geref. Kerken Beroepen te PieterburenSchouwerzijl B. E. Span, kand. te Dordrecht; te Oost en West Souburg D. Barten te Appelscha. Bedankt voor Andijk (vak. C. Dijkstra) P. C. Koster te Roodeschool. Geref. Kerken Vrijgemaakt Examens. Aan de theologische hooge- school te Kampen slaagde voor het kand.- examen de heer T. Dekker te Hattem. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Ermelo P. den Butter, kand. te Apeldoorn en P. Roos, kand te 's-Gra- venzande. Beroepen te Rozenburg J. Plantinga, kand. te Hoogeveen. Geref. Gemeenten Beroepen te Middelharnis M. G. Mouw, kand. te Rijssen. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Alblasserdam-Zwijn- drecht A. Visscher te Almelo. Gistermiddag is een spiksplinternieuw schip de Nieuwe Waterweg uitgevaren. Het is de 53000 ton d.w. metende Noorse tan ker Mosli. Gistermorgen heeft de heer A. de Booy, vice-president van Verolmes verenigde scheepswerven, op Rozenburg het schip aan de rederij, de A. S. Mosvold Ship ping Company in Kristiansand, overge dragen. Een zoon van de reder, de heer Thor Björn Mosvold, heeft het schip overgeno men, waarbij hij zijn bewondering heeft uitgesproken voor het vakwerk, dat de werf in dit schip heeft gelegd. Hij sprak de hoop uit voor een spoedige voortzetting van het contact met Verolme. De Mosli maakte zijn eerste reis naar de Libanon. Het gaat in charter varen voor de Caltex. De Mosli heeft een motor met het grootste vermogen 18900 pk ooit in Nederland gebouwd. Deze geeft het schip een snelheid van I6V2 knoop per uur bij maximale diepgang. Aanvoer van dinsdag De aanvoer in IJmuiden omvatte dins dag 7260 kisten vis waarvan 125 tong en tarbot, 4 heilbot, 5 tongschar en schartong, 737 schol, 13 schar, 40 bot, 1505 haring, 1730 makreel, 2375 schelvis, 520 wijting, 415 ka beljauw en gul, 105 haai, 42 koolvis en 8 diversen. Prijzen van dinsdag Per kilogram in guldens: heilbot 53,80, grote tong 7,81—7,27, groot middel tong 5.745,37, klein middel tong 6,336,02, kleine tong I 7,40—6,71, kleine tong II 6, 6,46, tarbot 3,803,30. Per 50 kilogram: tarbot IV 142, tongschar I 100, kleine schar 86, schartong 39, klein- middel schol 57, kl. schol I 60, kl. schol II 49—16,50, schar 38—21, bot 8,80—7,50, verse haring 25,4014, makreel 20,609,60, gr. middelschelvis 65, kl. middelschelvis 56— 43, kl. schelpis I 60—55, kl. schelvis II 31— 7,80, wijting 23—8,80, gr. gul 55—43. middel gul 49—40, kl. gul 27—12, kl. haai 27—16, koolvis zwart 4933. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 308 94, grote koolvis zwart 154114. Besommingen: KW 132 6550, KW 127 f 3990, KW 51 f 6390, KW 217 4800, KW 152 f 5220. KW 90 f 4800, KW 122 5790, KW' 171 f 5320, KW 173 5020, KW 61 f 1140. KW 54 f 8140. KW 161 2430, IJM I 65 3940, GG 785 14.700. Aanvoer van woensdag In IJmuiden werden woensdagmorgen door dertig schepen aangevoerd 2570 kis ten vis, 750 stuks gladde kabeljauw en 4000 kg tong. Hierbij bevonden zich 960 kisten schelvis, 90 wijting, 910 gul en ka beljauw. 330 koolvis, 260 haring, 300 kleine kistjes haring, 210 makreel, 330 schol, 5 tarbot, 95 varia en 500 kistjes Zweedse ha I ring. Prijzen van woensdag Prijzen per kilogram: tarbot 3,703,30, heilbot 3,80—3,10, grote tong 7,90—7,59, grootmiddel tong 6,21—5,75, klein middel tong 6,84—6,30, tong I 7,90—6,88, tong II 7,22—6,42. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 120, middel kabeljauw 130, grote koolvis 96—88, grote leng 92—80, grote wolf 110—92. Per tien stuks: Grote kabeljauw 140 114, middel kabeljauw 6742. Per 50 kilogram: grote schelvis 92—67, middel schelvis 62—43, kleinmiddel schel vis 5642, schelvis I 5533, schelvis II 28—9, kabeljauw I 60—47, kabeljauw II 4944, kabeljauw III 2723, koolvis I 34 31, grote en middel schol 6758, kleinmid del schol en schol I 6457, schol II 5743, schol III 36—23, schar 35—26, bot 11—9, haai 29—20, wijting gestript 23—10, haring 28—1,40, makreel 31—14,40, tarbot 140—112, tongschar 928, wolf I 4745, leng 31, hake I 72, hake II 47, hammen 144—136, kleine heilbot 168. Aanvoer in Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer hedenmorgen: 40 kisten schelvis, 20 wij ting, 40 gul en kabeljauw, 200 kleine kist jes haring, 300 schol en 4000 kg tong. Van de zijde van L. Smit en co's inter nationale sleepdienst wordt medegedeeld, dat haar sleepboot „Schelde", die onder weg was naar het in de Indische oceaan ronddrijvende Liberiaanse tankschip „Pa cific Satellite", geen motorstoring heeft. De „Schelde" is onderweg naar Bom bay om te bunkeren en enige reserve-on derdelen aan boord te nemen. Samen met de uit Singapore komende sleepboot „Sal- vonia" gaat de „Schelde" de stuurloze Liberiaan naar Singapore slepen. De bei de slepers worden aan het einde van de week bij de „Pacific Satellite" verwacht. Advertentie De arrondissementsrechtsbank te Haar lem heeft op dinsdag 7 juli 1964 in staat van faillissement verklaard: N.V. Doeven en Warmerdam, gevestigd en kantoor- houdende in Hillegom, Weeresteinstraat 112. Recht-Commissaris: mr. J. Ph. Mulle- meister. Curator: L. W. E. Hulscher, ad vocaat en procureur in Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 7 juli 1964 opgeheven het faillissement van de naamloze vennootschap N.V. Me- taalhandel Andreae, gevestigd in Heem stede en kantoorhoudende aldaar aan de Maasstraat 12, uitgesproken d.d. 21 april 1964. Rechter-commissaris: mr. G. A. P. de Kort, advocaat en procureur in Haar lem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 4 juli 1964 geëin digd het faillissement van Huibert van Dijk, expediteur, wonende in Hoofddorp, gem. Haarlemmermeer, Sloterweg 872, uit gesproken dd. 18 februari 1958. Rechter commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. J. H. van Wijk, advocaat en procureur in Haarlem. Kapitein A. Hengeveld uit Ede van de rederij Wijsmuller (Baarn) is zes weken gezagvoerder van het Engelse radio-,,pi raten"-schip „Caroline". Hem is aldus een woordvoerder van Redwijs door de maatschappij van de „Caroline" verzocht orde op zaken te stellen op het schip. Kapitein Hengeveld zorgt er gedurende deze weken onder meer voor dat de administratie, inventa risatie en het werkschema van de „Ca roline" geregeld worden. De zes disc-jockeys aan boord van het radio-„piraten"-schip krijgen dit is tij dens de staking op de „Caroline" door een échec met Engelse kapiteins misgelo pen nu weer behoorlijk te eten. De rederij Wijsmuller deelde ons mede, dat kapitein Hengeveld niet bij haar in vaste dienst. Op de vraag of de rederij zekere belangen heeft .in de exploitatie maatschappij van de „Caroline" werd door de woordvoerder van Redwijs ont kennend geantwoord. In de week van 28 juni t/m 4 juli zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 177 schepen (446.154 brt) en vertrokken 176 schepen (460.305 brt.). De vice-president van Verolme's dok en scheepsbouw maatschappij, A. de Booy, heeft gisteren de motortanker „Mos li" gebouwd voor rekening van A. S. Mos vold Shipping Company, in Kristiansand (Noorwegen), overgedragen aan de zoon van de eigenaar van deze rederij Tor Björn Mosvold. De overdracht geschiedde aan boord van de „Mosli", die aan de af- bouwkade van de werf lag. Mogelijk nog vandaag vertrekt het schip, dat in charter voor de Caltex gaat varen, voor zijn eerste reis naar Libanon. De tanker, die 53.000 ton meet, heeft een lengte van 223 meter, een breedte van 33 meter en een diepgang van 11.66 meter. De voortstuwing geschiedt door een Verolme-Man dieselmotor met een ver mogen van 18.900 pk, die het schip een snelheid geeft van 16,5 knopen. De lading tanks hebben een inhoud van 2.300.000 kubieke voet. De „Mosli" krijgt een be manning van totaal 68 koppen. IJ.C. LOODSDIENSTEN GESTAAKT De loodsdienst van IJmuiden is dinsdag avond om 23.40 uur voor alle schepen ge staakt. Om 0.15 uur werd ook de loods dienst in het Oostgat bij Vlissingen voor alle schepen gestaakt. Ideaal voor uw vakantie en weekend-trips. Behaaglijk warme kwaliteit. Frisse ruit- dessins. 150 x 220 cm. Zolang de voor- a 50 raad strekt Ua L. Nieuwstr./Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 VEILIG GEKOCHT BIJ DE VAKMAN Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Braker Wappen van Stettin; Baltic, Helsingborg; Nestor, Rotterdam; Kirsten Skou, Rotterdam, voor IJ muiden; Blisworth, Dagenham; Brandaris, Yxpil- la, voor IJmuiden; Stuttgart, Bremen; Klintberg, Rotetrdam; Canada, Swansea; Gerhard Elf ring, Kaskö; Schoonebeek, Haukipudas; Baarn, Rot terdam; Atlantic Champion, Baton Rouge; Trito, Le Havre; Wilhelm We sch, Delfzijl; Lokki, Aar- hus, cellulose voor Velsen; Bilma, Le Havre; Jutlandia, Rotterdam; Wexford, Boston, naar Zaandam; Welle, Halmstad, voor IJmuiden; Des patch, Londen; Parma, Kemi, cellulose voor Vel sen; Havellans, Antwerpen; Poseidon, Leixoes; Elshout, Tolkis, hout voor Zaandam; Rolf, Rot terdam; Dubde, Köping; Rindoe, Gefle, erts voor IJmuiden; Bosco, Rotterdam; Peter Frese, Norr- köping. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Lasbek naar Rotterdam; Anaris, Lulea, van IJmuiden; Mari- nus V., Londen; Hodur, Lulea; Invicta, New Or leans; Brandaris, Rouaan, van IJmuiden; Walma, Hamburg, van Velsen; Gazelle, Rochester, stijfsel van Zaandam; Texelstroom, Grimsby; Minos, Kopenhagen; Ubbergen, Klaipeda; Alert, Leith; Fiona, Assens; Stad Den Haag, El Ferrol, van, IJmuiden; Patria, Rotterdam; Atlantis, Terneu- zen; Baltic, Antwerpen; Atlas Hugo Stinnes, Bremen; Hontestroom, Leith; Minerva, Ham burg; Bingo, Antwerpen; Blisworth, Dagenham; Hinde, Londen; Harrogate, Goole; Schiekerk, Rotterdam; Achilles, Hamburg; Hoe Vinces, Lon den; Ceres, Hamburg; Aris, Rotterdam; Anne- liese, Monrovia; Berkelstroom, Londen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Atlantio van Londen, voor IJmuiden; Admiraal Nelson, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Avasaksa naar Lulea, van IJmuiden; Marburg, Antwerpen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De „Vogel Struys", het twaalf meter lange scheepsmodel van de Konink lijke Marine, is met een landings- vartuig naar de Scheveningse haven gebracht. Het miniatuur van een bewapende koopvaarder uit de zeventiende eeuw zal de visserij tentoonstelling Scheveningen 1964 sieren. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Defensie, McNamara heeft met onverholen trots bekendge maakt dat zijn vorig jaar ingevoerd be zuinigingsprogram op militaire uitgaven 2500 miljoen dollar aan besparingen heeft opgeleverd. Er is geen nadelig effect op de militaire kracht en de strijdvaardigheid van de Verenigde Staten. Dit bedrag ligt een miljard dollar hoger dan verwacht werd. McNamara voorspelde dat hij de be sparingen over vier jaar zal hebben opge voerd tot ruim 4500 miljoen dollar. voor de Mechanische Boekhouding en Loonadministratie. Mulo-opleiding gewenst en boekhoudkundig in zicht strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan afd. Personeelszaken Hendrik Figeeweg 1 - HAARLEM volgens de nieuwe modelijnen 9 en naar eigen ontwerp Kennemerlaan 126 Telef. 4426

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7