Advies van de SER zal wel sterk verdeeld zijn él Personeel van voor 60 pet Meyerink onderdak - DE BEURS - Er is sprake van drie standpunten ElVfjS - sleutelgeld niet tolerabel" jms Voortgaande groei bij NEFO Grote strop voor Zeeuwse gemeente Caranza koopt in Amsterdam panden van Zwolsman Nieuwe aandelen Slavenburg Britse deelneming in Zwanenburgs bedrijf éll Eierprijs gaat weer wat de hoogte in Nieuw aanbod van olieconcerns aan de OPEC-landen Vredestein is gematigd optimistisch Belgische critiek op verdrag Schelde- Rijnver binding SCHEEPVAARTBERICHTEN Kort economisch nieuws DONDERDAG 9 JULI 1964 17 Geef uw lievelingsvogel het beste verpakte vogelvoeders! Friendship voor IJsland Japanse auto in ons land JJUIS verpakte vogelvoeders! Tweehonderd ton boter extra naar Engeland OFFICIAL DEALER KONINGINNEWEG 44-48 Telefoon 13609 Omzetstijging bij Venco (Van onze correspondent) De Sociaal-Economische Raad zal vermoedelijk aan het eind van deze maand een sterk verdeeld advies uit brengen over het volgend jaar te voeren sociaal-economisch beleid. Het advies zal de verschillende opvattingen weer geven, die werknemers, werkgevers en kroonleden hebben over de plannen van de regering met de verhoging van de A.O.W. en de verlaging van de belas tingen. Over loonruimte voor 1965 zal de raad zich waarschijnlijk nog niet uit spreken. Werknemers noch werkgevers achten zich op dit moment al in staat iets zin nigs te zeggen over de mate, waarin vol' punt van de werknemers, die de A.O.W. met enige honderden guldens meer willen optrekken dan de regering van plan is, en die een veel hogere bijdrage uit de schatkist wensen 500 miljoen in plaats van f 150 miljoen) om de premiestijging be perkt te houden, heeft weinig gehoor ge vonden bij de werkgevers, die onder geen beding bereid zijn daarvoor de aangekon digde belastingverlaging van 1 miljard aan te tasten. Eerder nog zouden de werkgevers de belastingverlaging tot 1 januari 1965 willen vervroegen, om de hogere premiedruk voor de middengroepen en zelfstandigen te compenseren. Hoe het advies er uiteindelijk zal gaan uitzien staat nog niet vast, nu ook van de kroonleden een eigen inbreng mag wor den verwacht, die waarschijnlijk aan de wat voorzichtiger kant zal liggen. De com- gend jaar de lonen verhoogd kunnen wor- mjssie zal niet meer bijeenkomen, maar den. Nu nog allerminst vaststaat hoe de partijen gaan zich de komende dagen ver- conjuncturele situatie zich dit najaar zal ^er jntern over de zaak beraden, om daar- hebben ontwikkeld, willen zij zich niet op percentages vastleggen. Dat ligt echter anders met het voorne men van de regering de A.O.W.-uitkerin- gen per 1 januari op te trekken tot een sociaal minimum van 3540,en de belasting-progressie te verminderen met 1 miljard aan inkomsten, te beginnen op 1 juli 1965. Vooral de werknemers wen sen de A.O.W.-uitkeringen zonder voorbe houd per 1 januari opgetrokken te zien. Het advies zal zich dan ook tot deze twee zaken beperken. Dat het een ver deeld advies zal worden is gisteren ge bleken in de S.E.R.-commissie, die met de voorbereiding van het advies is belast. Hoewel de commissieleden na afloop elk commentaar weigerden, bleek uit niets dat de impasse tussen werkgevers en werk nemers, zoals die reeds eerder tot uiting is gekomen, zou zijn overbrugd. Eerder viel het tegendeel af te leiden uit de op merking van C.S.W.V.-voorzitter ir. Bos nia, dat, gezien het karakter van de ad viesaanvrage, onmogelijk een eensluidend advies kan worden verwacht. Daar komt nog bij, dat ook van de zij de van de kroonleden in de raad nog op een afzonderlijk geluid mag worden gerekend. Naar verluidt is men in die kring noch met het standpunt van de werknemers noch met dat van de werk gevers bijzonder gelukkig. Vast staat, dat verschillende kroonleden gisteren in de commissie uitvoerig aan het woord zijn geweest. Werkgevers en werknemers had den hun standpunten reeds eerder gefor muleerd in een werkgroep uit d'e commis sie, die de vergadering van gisteren heeft voorbereid. Wat uit die werkgroep naar buiten is gekomen gaf reeds weinig hoop op een stemmigheid in de commissie. Het stand- na nog informeel overleg met elkaar te plegen. De raad komt op 24 juli in ple naire zitting bijeen ter vaststelling van het advies, dat door de regering voor 1 augustus tegemoet wordt gezien. (Van. onze correspondent) Advertentie Op 30 juni 1964 was het vermogen van de Nederlandsche Fondsen Maatschappij NEFO N.V. gestegen tot 60.3 miljoen, zo dat, blijkens het halfjaarverslag, in de eerste zes maanden van 1964 een toe neming van ongeveer 20 miljoen werd bereikt. Het uitstaande aandelenkapitaal steeg in dezelfde periode van ruim 19 miljoen tot ca. 29.5 miljoen. De reserves namen toe van 20.6 miljoen tot 29.8 miljoen. Per 30 juni bedroeg de intrinsieke waarde van aandeel NEFO van nominaal 50, inclusief afgiftekosten, 111 113 per ultimo 1963). Hierbij dient de uitkering van 4 percent slotdividend over 1963, 5 per cent agiostock en 4 percent interimdivi dend over 1964 in aanmerking te worden genomen. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,07 —10,14, Canadese dollar 3,32—3,37, Belgische frank (100) 7,23—7,28, Franse frank (100) 73,2074,30, Duitse mark (10O) 90,80—91,30, Zweedse kroon (100) 69,9570,95, Noorse kroon (100) 50,2551,25, Deense kroon (100) 52,00—53,00, Zwitserse frank (100) 83,80—84,30, Italiaanse lire (10.000) 57,25—59,25, Oostenrijkse schilling (100) 14,0214,12, Portugese escudo (100) 12,62—12,77, Spaanse peseta (100 grote coupures) 6,006,15. De Haagse wethouder voor stadsontwik keling en volkshuisvesting, de heer G. W. Hijlkema (P.v.d.A.), heeft de E.M.S.-plan- nen om bezitsvorming te koppelen aan de verhuur van woningen, scherp aange vallen. Hij acht dit nieuwe systeem van de Exploitatie Maatschappij Scheveningen „niet tolerabel". Het plan van de E.M.S. om aspirant huurders spaarbrieven te laten kopen voor tenminste tienduizend gulden zal volgens de wethouder de huurwoningen onbereik baar maken voor de ruim twaalfduizend Haagse woningzoekenden. „Nog geen twee percent kan zich dat permitteren" aldus de heer Hijlkema. Hij is ervan overtuigd dat ook minister Bogaers deze wijze van verhuur onaanvaardbaar zal achten. „Deze duidelijke waarschuwing", zo zei de heer Hijlkema, „geef ik speciaal om dat er ook anderen zijn, die plannen heb ben voor deze wijze van financiering" (Van onze correspondent) AMSTERDAM De heer M. Caranza en de heer R. Zwolsman hebben opnieuw zaken gedaan: twee belangrijke panden in Amsterdam zijn van Zwolsmans Ex ploitatie Maatschappij Scheveningen (E.M.S.) overgegaan naar de N.V. M. Ca ranza en Co. Het betreft hier de Leidsestraat 55, waarin het Nederlandse kantoor van de Westduitse luchtvaartmaatschappij Luft hansa is gevestigd, en een restaurant van Ruteck op de Nieuwendijk 108. Met de transactie zou ruim driekwart miljoen gul den'zijn gemoeid. Na de opneming van de horeca-bedrij- ven van Ruteck in het E.M.S.-concern zijn er in Amsterdam nu al vier afgestoten. De cafetaria in de Reguliersbreestraat werd gekocht door dumphandelaar Loe Lap. De zaken van Ruteck in de Kalver- straat, op de Nieuwendijk 192 en thans op de Nieuwendijk 108 zijn alle drie in handen van Caranza. De kans dat deze panden een andere bestemming krijgen is groot. De aankoop van het pand in de Leidse- gtraat is door de firma Caranza bedoeld als beleggingsobject. Het Lufthansakantoor blijft hier gevestigd. De Fokker vliegtuigfabriek heeft met de IJslandse luchtvaartmaatschappij Ice- landair een contract getekend voor de levering van een F 27 Friendship. IJs land is het dertigste land, dat een Fokker Friendship bestelt. Icelandair is de 43ste luchtvaartmaatschappij, die de F 27 heeft gekocht. De Pakistan International Airlines heeft een order getekend voor de levering van een zesde Friendship. Met deze order is het aantal verkochte Friendships gestegen tot 280, waarvan er 252 zijn afgeleverd. (Van onze correspondent) De N.V. Verenigde Nederlandse Textiel bedrijven J. W. Meijerink en Co in Win terswijk, een der grote textielfabrieken van Oost-Gelderland, met filiaalbedrijven in Dinxperlo, Oosterhout en Stoppeldijk, is in liquidatie. Het ruim 500 man tellende personeel is medegedeeld, dat vrijdag voor de laatste maal loon zal worden uitbe taald. Verwacht wordt, dat de voorlopige surséance van betaling spoedig door een faillissement zal worden gevolgd. De vereniging van Winterswijkse textiel fabrikanten, de Cotritex, heeft zich met de directie van Meijerink en Co. beraden over het overnemen van de vrijkomende 330 personeelsleden. Daarbij is komen vast te staan dat omstreeks 60 percent van hen ■vrij snel in andere Winterswijkse textiel bedrijven werk zal kunnen vinden. Er zijn ook aanvragen van andere dan textielbe drijven. Minder gemakkelijk zal de plaat sing worden van het leidinggevend en kan toorpersoneel en van oudere werknemers, van wie er verscheidene zijn met een ruim veertigjarig dienstverband. Bij de verbazing over een zo snelle val van het bedrijf (anderhalf jaar geleden bij de viering van het veertigjarig directeur schap van de heer G. H. Meijerink waren directie en bedrijfsleiding nog een en al optimisme) vraagt men zich af hoe lang de crisis bij Meijerink en Co. al heeft geduurd en hoe de kredietverstrekkende Rotterdamsche Bank de crisis zo lang heeft kunnen ,laten voortwoekeren. Bijzonder onplezierig is de liquidatie van het Winterswijkse bedrijf voor de gemeen te Vogelwaarde in Zeeuws-Vlaanderen. In het tot die gemeente behorende dorp Stop peldijk heeft Meijerink en Co. tweeënhalf jaar geleden een filiaal gevestigd, waarin 160 mannen en vrouwen werk vonden. Voor die vestiging heeft de gemeente Vogel waarde (3500 zielen) een hypotheek van 1,8 miljoen verstrekt. Betaling van rente en aflossing van die lening zijn nu dubieus geworden en het gemeentebestuur van Vogelwaarde staat daarmee voor een ern stig probleem. Meijerink doet in Winterswijk al sinds twee eeuwen aan textielfabricage. De laat ste decennia was het familiebedrijf sterk gegroeid. De directie van N.V. Slavenburg's Bank bericht, de plaatsing van 3 miljoen nieuwe aandelen. Hierin zijn begrepen de 400.000 aandelen, welke ten laste van de agio-reserve aan aandeelhouders over '63 zijn verstrekt, alsmede 664.000 aandelen, ten gevolge van de overname van de N.V. de Landbouwbank te Utrecht, door aan delenruil. Het geplaatste aandelenkapitaal van Slavenburg's bank is daarmee ge stegen tot 23 miljoen en de open reser ves tot ruim 13 miljoen, tezamen ruim 36 miljoen. De gang van zaken in het eerste half jaar van 1964 is zeer bevredigend ge weest. Copperad Ltd., een der grootste Britse ondernemingen op het gebied van verwar mingsapparatuur, heeft een aanzienlijk be lang verworven in de te Zwanenburg ge vestigde Tjerk Reyenga N.V-, een fabriek van stalen kantoormeubelen. Het Nederlandse bedrijf zal onder nieu we statuten Copperad-Pilastro N.V. heten. Zijn produktieprogramma zal worden uit gebreid met het Copperad-assortiment van centrale-verwarmmgsapparatuur, voorna melijk ten behoeve van de gemeenschap pelijke markt. Door de uitgifte van nieuwe aandelen aan Copperad Ltd. is het kapitaal verdub beld tot 400.000. Waarschijnlijk zal het belang van Copperad later worden uitge breid tot 75 percent. De nieuwe activiteit hangt niet rechtstreeks met het Nederland se aardgas samen, zo werd desgevraagd meegedeeld. Binnenkort zullen in Nederland de pro- dukten te koop zijn van de grootste auto- fabriek van Azië, Toyota in Japan. Deze fabriek heeft een maandelijkse produktie van 37.000 wagens in een aantal verschil lende typen. De firma Louwman en Par- qui te Leidschendam neemt de import van deze auto's ter hand. De eerste zendingen zijn bij het bedrijf aangekomen. Voorlopig zal hier te lande alleen de zwaarste uit voering van de Japanse auto's met een cilinderinhoud van ongeveer 2000 cc. wor den verkocht voor 9.750. De Scandinavi sche landen zijn de enige andere Europese staten waar de Toyota op de markt is. Advertentie Geef uw lievelingsvogel het beste De exportprijs voor eieren is de laatste dagen weer wat aangetrokken en ligt nu op ongeveer 11 gulden per 100 stuks. In de eerste drie weken van juni varieerde de exportprijs van 7,75 tot 8,25. Het ge volg daarvan was dat de producentenprijs zakte tot een zeer laag peil. Zo kregen de pluimveehouders in juni gemiddeld 7 cent per ei, dat wil zeggen minder dan ooit sinds de bevrijding. Mei en juni zijn voor de pluimveehou derij zwarte maanden geweest. Een en an der had ook tot gevolg, dat de gemiddelde producentenprijs van januari tot en met juni niet hoger kwam dan 1,46 per kilo, zodat de voederkosten niet of nauwelijks werden gedekt. GENèVE (AFP) De minister van olie van Saoedi-Arabië, Zaki Yamani, heeft verklaard, dat de organisatie van olie- uitvoerende landen (OPEC), die op het ogenblik in Genève vergadert, zich be raadt over een nieuw aanbod van de olie maatschappijen in het Nabije Oosten in de kwestie van de royalty's. De OPEC, die bereid is maatregelen te gen de oliemaatschappijen te nemen als geen bevredigende oplossing wordt gevon den, eist dat de royalty's voortaan zullen worden beschouwd als „uitgaven" die bui ten de overeenkomsten tussen de maat schappijen en de regeringen vallen (de zogenaamde fifty-fifty overeenkomsten) en afzonderlijk zullen worden uitgekeerd. Het geschil gaat over miljoenen dollars. De bijeenkomst wordt bijgewoond door Jndonesië, Iran, Irak, Koeweit, Libië, Qa tar, Saoedi-Arabië en Venezuela. LONDEN (Reuter). Het Britse ministerie van Handel heeft extra contingenten be schikbaar gesteld voor de invoer van boter in augustus. De bedoeling hiervan is te voorzien in tekorten van de aanvullende leveranties waarvoor eerder vergunning was gegeven. Het extra contingent voor Nederland is 200 ton. De N.V. Rubberfabriek Vredestein is ge matigd optimistisch gestemd is ten aan zien van de resultaten over '64. Niettegen staande twee loonsverhogingen hun invloed hebben doen gelden op het totale kosten- cijfer, konden de hogere kosten tot nu toe worden opgevangen door een hogere om zet. Verdergaande efficiency en verhoging van de produktiviteit hebben hiertoe bij gedragen. De orderportefeuille geeft geen reden tot klagen. De produktie van de autobanden fabriek te Enschede ligt ongeveer vijftien percent hoger dan vorig jaar. De afzet van de nieuwe autoband, de V-83, is zeer succesvol. De afzet van schuimrubber en van fietsbanden neemt toe. Van de totale omzet wordt ongeveer dertig percent ge ëxporteerd. KON. OLIE GEVRAAGD Het Damrak heeft zich gisteren niet kunnen herstellen ten opzichte van de lus teloze stemming voor de internationale waarden van dinsdag. Alleen aandelen Koninklijke Olie lagen gevraagd in de markt, waardoor de tendentie voor dit fonds aan de vaste kant was. Gedaan werd voor de olie-aandelen 164.10 tot 164,30, tegen dinsdag als slotprijs 162,90. De overige hoofdfondsen gaven weinig veranderingen te zien. Philips twee dubbeltjes lager op 152.60, Unilever onveranderd op 144,50. AKU ruim een punt lager op 465; Hoog ovens een puntje hoger in de markt op 633. In de actieve scheepvaartaandelen kwam zo nu en dan een notering tot stand. De leidende cultures gaven een verdeeld beeld te zien. Amsterdam Rubber een punt lager op 11372, H.V.A. een punt hoger op 15072. In de staatsfondsenhoek was de stemming wederom flauw. De vijf percent 1964 le ning kwam beneden de 98 op 9774 (981/4). Ook de staffellening zakte verder weg tot 8OV2 (8074). Aandelen Bols werden ex 13 percent di vidend en ex 10 percent stock verhandeld. Aandelen Wereldhaven enz. werden iets hoger geadviseerd. Aandelen Ned. Ameri kaanse Fittingfabriek lagen wat beter in de markt. Claims drukkerij De Boer namen afscheid van de beurs. Claims Auto Finan cier werden geadviseerd op 85, overeen komende met ruim 140 percent voor een nieuw aandeel. VERHANDELDE FONDSEN 8 juli 7 juli Totaal 433 433 Hoger 113(26,1%) 107 (24,7%) Lager 243 (56,1%) 228 (52,7%) Gelijk 77 (17,8%) 98 (22,6%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon. Olie164,40-164,60 Philips 152,60-152,70 Unilever 144,60-146,50 Stemming: Unilever vast, rest prijs houdend. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens Kon. Olie163,80-164,20 gl 163,80 Philips 152,50-152,60 152,50 Unilever 146,10-146,50 146,10 BRUSSEL (ANP) De historicus professor Charles Terlinden, hoogleraar aan de Leuvense universiteit, heeft een scherpe aanval gedaan op het Belgisch- Nederlandse ontwerpverdrag voor de ver betering van de verbinding tussen de Schelde en de Rijn. In een artikel, dat het blad „La libre Belgique" op zijn voorpagina publiceert, schrijft hij, dat het verdrag door het Bel gische parlement moet worden afgewe zen of op zijn minst ingrijpend moet wor den gewijzigd, voordat het kan worden aanvaard. „Als slachtoffer van de Beneluxgedachte en in het verlangen zijn buurland een herhaling te besparen van de verschrik kelijke overstromingsramp van 1953, heeft België zich laten overwinnen door de uit- puttingspolitiek, waarin onze noorderbu ren zo uitblinken. Terwijl zij trouw zijn gebleven aan hun devies „Je maintiendrai", hebben wij tenslotte het enige voordeel van een kanaal van Antwerpen naar de Rijn gekocht door gevaarlijke capitulaties, die op andere punten zelfs ontoelaatbaar zijn". Professor Terlinden voegt hier aan toe, dat het Belgische parlement het verdrag zonder enig gewetensbezwaar kan verwer pen. „Wij zouden dan niets anders doen dan hetgeen de Nederlandse Eerste Ka mer op 24 maart 1927 heeft gedaan, die het verdrag van 1925 verwierp omdat het „onverenigbaar was" met de belangen van Nederland". Een dergelijke verwerping zou volgens de Belgische historicus .moeten samengaan met een diplomatieke ""campagne in alle landen, die bij de Rijpvaart belang heb ben. „De naar Antwerpen aan te leggen vaarweg is een verlenging van de Rijn en het is dus logisch daaraan het Rijnstatuut te geven en onder de jurisdictie te plaatsen van de centrale Rijnvaartcommissie, waar van ook België en Nederland deel uitma ken. Het is ontoelaatbaar dat de commerci ële rivaliteit tussen Rotterdam en Ant werpen Nederland inspireert tot een ri- vierpolitiek en een protectionisme uit een andere eeuw, op het moment waarop al le landen beperkingen van hun soevereine rechten moeten aanvaarden om een ver enigd Europa te realiseren. De internatio nalisatie van het vraagstuk blijkt dus het enige middel te zijn om te komen tot een rechtvaardige en definitieve oplossing". Advertentie wsil-PRINf 4 Fa. E. de Graaft Abbekerk 9 te Manilla verwacht. Achilles 8 te Hamburg. Acila 8 1100 m. wm.w. K. Goede Hoop n. Durban Acmaea 11 te New York verwacht. Acteon 9 te Saltend. Adara 7 300 m. n. Las Palmas n. Las Palmas. Adonis 8 v. Amsterdam n. Bremen. Agamemnon 7 1622 m. w. Canar. eil. n. Sta. Cruz, Alamak 8 te Djeddah v. Suez. Alblasserdijk 9 te Longview. Algol 8 60 m. w. Djeddah n. Aden. Alkes 7 v. New York n. Houston. Alkmaar 8 te Three Rivers v. Curasao. Almkerk 8 170 m. z.o. Chagos arch. n. Aden. Alnati 9 te Rotterdam verwacht. Alnitak 9 te Rotterdam verwacht. Alwaki 8 te Kuwait. Ameland 8 v. Curacao n. Boston. Amerskerk 8 te Antwerpen. Amstelsluis 8 95 m. n.w. Alexandria n. Kopenh. Amstelstad pass. 8 Algiers n. China. Annenkerk 8 v. Aden n. Suez. Arendskerk 8 150 m. z.o. Port Sudan n. Akaba. Asterope 8 v. Trinidad n. Quebec. Attis 7 90 m. o. Jamaica n. Maracaibo. Avedrecht pass. 8 Masira eil. n. Mena. Averdijk 8 v. Amsterdam n. Antwerpen. Baarn 8 v. Georgetown n. West-Indië. Bali 8 te Genua. Banda 9 te Calalo verwacht. Batu 9 te Lourenco Marques verwacht. Beninkust 9 v. Luanda n. Port Alexander. Bennekom 9 v. Georgetown n. Amsterdam. Borneo 8 v. Antwerpen n. Londen. Caltex Delft 7 v. Dumai n. Pladju. Caltex Eindhoven 8 teBahrein. Caltex Leiden 8 105 m. o.z.o. Socotra n. Mtwara. Caltex Madrid 9 te Rotterdam verwacht. Caltex Naoles pass. 8 Gibraltar n. Canvey eil. Caltex Nederland 8 39 m. n.n.w. Muscat n. Suez. Caltex Pernis 8 v. Dingle n. Shellhaven. Calt. The Hague 8 150 m. n. R. al Hadd n. Karachi Caltex Utrecht 8 600 m.o.n.o. Mogadisio naar Port Elisabeth. Camitia 8 v. Cardon n. Rotterdam. Carrillo 9 te New Orleans. Cartago 9 te Kingston. Castor 7 620 m. z.w. Flores n. Santo Domingo. Ceres 8 te Hamburg v. Amsterdam. Charts 8 v. Maracaibo n. Puerto Cabello. Cinulia 7 te Cardon v. Curacao. Cit. Serv. Vail. Forge 8 520 m. o. Zanzib. n. Durb. Colytto 7 v. Avonmouth n. Montreal. Congokust 9 te Rotterdam. Crania 8 110 m. n.n.w. Landsend n. Curacao. Dahomeykust 9 te Dakar. Diogenes 9 te Antofagasta. Dongedijk 9 te Antwerpen. Dorestad 8 v. Cochin n. Bombay. Drente 8 te New York. Echo 12 te Rotterdam verwacht. Eemhaven 9 v. Khorramshar n. Karachi. Eenhoorn pass. 8 Gibraltar n. La Valetta. Elizabeth Broere pass. 8 Coren eil. n. Karachi. Esso Rotterdam 8 150 m. z.w. Straat Ormoesz nagr Bandar Mashur. Forest Lake 8 150 m. w. Minlcoy n. Japan. Friesland SSM 8 te Hull. Gaasterdijk 8 v. Savannah n. Le Havre. Gaasterland 9 te Santos. Gabonkust 8 v. Warri n. Port Harcourt. Giessenkerk 9 te Dar es Salaam verwacht. Gorredijk pass. 9 Borkumriff n. Rotterdam. Graveland 8 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Groote Kerk pass. 8 Perim n. Bahrein. Guineekust 7 te Monrovia. Gulf Hansa 8 248 m. z.o. Mena n. Le Havre. Gulf Hollander 8 75 m. o.n.o. Aden n. Suez. Gulf Swede 8 75 m. n.o. Casquets n. Port Said. Hathor 9 te Rotterdam. Helicon 7 240 m. n.w. Aruba n. Mobile. Hercules 8 te Antofagasta. Hermes 8 v. Amsterdam n. Bremen. Hilversum 8 te Hamilton. Holland 8 v. Zanzibar n. Macuse. Japara 8 780 m. z.w. Bombay n. Bombay. Jason 7 105 m. o.n.o. Antiqua n. Amsterdam. Kabylia 8 v. Antwerpen n. Curacao. Kalydon 15 te Curacao verwacht. Karakorum 8 330 m. o.n.o. Singap. n. Cristobal. Karimata 6 te Alexis Harbour. Katelysia 8 te Le Havre v. Rouaan. Katendrecht 8 v. Bandar Shapur n. Suez. Keizerswaard 8 v. Belfast n. Old Kilpatrick. Kelletia 9 te Bucksport. Kenia pass. 8 Villano n. Rotterdam. Kerkedijk 8 250 m. w.z.w. Landsend n. N. York. Kermia 9 te Kandia verwacht v. Bombay. Khasiella 8 60 m. z.w. Bermuda n. Boston. Kieldrecht 8 v. Aden n. Suez. Kopionella 8 v. Auckland n. Marsdenpoint. Korendijk 8 te Rotterdam. Korenia 9 te Tunis verwacht. Korovina 9 te Singapore verwacht. Kossmatella 8 15 m. w.z.w. P. Dickson n. Stanlow. Krebsia 8 ten anker op Thames n. Rotterdam. Kreeft 8 v. Port Etienne n. Rotterdam. Laarderkerk 8 te Bremen v. Londen. Ladon 8 v. Antwerpen n. Amsterdam. Langkoeas 8 te Port Swettenham. Leiderkerk 9 te Marseille verwacht. Lelykerk 8 v. Port Said n. Rotterdam. Leto 8 v. Three Rivers n. Marseille. Liberty Bell 8 140 m o.n.o. Ras Fartak n. Suez. Limburg 8 v. Khor Ramshahr n. Cochin. Loppersum 8 300 m. z. Kp. Race n. Bremen. Maaskerk 8 210 m. n.w. Alexandrië n. Port Said. Madisonlloyd 8 te Bremerhaven. Marathon 8 v. Lissabon ij. Port of Spain. Maron 7 42 m. n.n.w. Mona n. Aruba. Mediterranean Sprinter 9 v. R'dam n. IJmulden. Medon 8 300 m. w.z.w. Madeira n. Bridgetown. Meerkerk 8 110 m. z. Napels n. Genua. Memnon 8 v. Antwerpen n. Amsterdam. Minos 8 v. Kiel, 9 te Kopenhagen. Moh. Reza Shah 8 v. Bandar Mashur n. Bombay. Munttoren 9 ten anker op Gironde. Musilloyd 9 te Batonrouge. Naess Commander 9 te Rotterdam. Naess Tiger 8 200 m. z.o. Ras al Hadd n. Mena. Neder-Eems 9 te Antwerpen. Neder-Elbe 8 90 m. o. Gibraltar n. Tripoli. Neder-Rhone 9 te Port Said. Neder-Rijn 8 85 m. z.w. Minicoy n. Aden. Neder-Waal 8 te Bremen. Nestor 8 te Beyrouth. Nijkerk 9 te Fremantle verwacht. Oldekerk 8 te Marseille. Ondina 8 50 m. z.o. Ras al Hadd n. Mena. Onoba 9 te Thameshaven verw. n. Rotterdam. Oostkerk 9 v. Rotterdam n. Bremen. Oranjefontein 8 v. Tenerife n. Kaapstad. Ouwerkerk 8 te Marseille. Parthenon 9 te Georgetown. Peperkust 8 v. Antwerpen n. Amsterdam. Pericles 9 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Philidora 14 te Rotterdam verwacht. Philine 8 95 m. o.n.o. Aden n. Mena. Philippia 8 v. Skaramanga n. Port Said. Polydorus pass. 8 Djeddah n. Aden. Poseidon 9 te Rotterdam. Pr. Fred. Hendrik 9 te Chicago verw. v. Detroit. Prins Frederik Willem 8 te Toronto v. Chicago. Prins Johan Wilem Friso 8 110 m. n.w. Scillys naar Montreal. Prins Maurits 9 te Genua verwacht. Prins der Nederlanden 9 te Curacao. Prins Willem van Oranje 9 te Rotterdam. Prins Willem III 8 260 m. n.n.o. Mogadiscio, best. Purmerend 8 te Thameshaven v. Pto. Miranda Pygmalion 8 115 m. z.z.w. eil. Zante n. Piraeus. Raki 9 te Singapore. Riouw 10 te Port Said verwacht. Rondo 8 v. Suez n. Penang. Rotterdam 8 v. Southampton n. New York. Sarpedon 8 te La Libertad. Scheldelloyd 9 te Aden verwacht. Schelpwijk 8 in Kielerkanaal n. Ornskoldsvik. Seinelloyd 8 160 m. z.z.w. Fayal n. Cristobal. Sepia 8 150 m. n.n.o. Finisterre n. Es Sider. Serooskerk 8 v. Marseille n. Antwerpen. Sinon 9 te Savannah. Sinoutskerk 8 te Manilla. Sirrah 9 te Aruba. Slamat 8 v. Rotterdam n. Bangkok, Sliedrecht 8 13 m. o. Beachyhead n. Rio de Jan. Sloterdijk 8 te Lake Charles v. New Orleans. Sloterkerk 8 v. Hamburg n. Bremen. Socrates 8 te Port of Spain. Soestdijk 8 115 m. z.z.o. Kp. Race n. Rotterdam. Sommelsdijk 8 te Bremen v. Rotterdam. Spaarnekerk 12 te Antwerpen verwacht. Stad Amsterd. 8 120 m. o.z.o. St.Vinc. n. IJmuid. Stad Den Haag pass. 8 Beachyhead n. El Forrol. Stad Kampen 9 te IJmuiden. Statendam 8 te New York. Steenkerk 9 te Amsterdam. Stentor 8 te Georgetown v. Paramaribo. Steven 8 v. Londen n. Tripoli. Straat Clarence 9 v. Singapore n. Brisbane. Straat Franklin 8 v. Lagos n. Walvisbaai. Straat Magelhaen 8 60 m. n.w. Okinawa n. Kobe. Streefkerk 8 v. Zanzibar, 9 te Nacala verwacht. Tahama 8 v. Bombay n. Madras. Tara 8 v. Galveston, 12 te Charleston verwacht. Telamon 8 te New York v. Philadelphia. Tjipanas 9 v. Port Harcourt n. Lagos. Towa 7 v. Marseille n. New York. Triton 8 1070 m. n.o. Paramaribo n. Paramaribo. Tweelingen 10 te Rotterdam verwacht. Ulysses 8 v. Cartagena n. Barranquilla. Utrecht 8 50 m o. Aden n. Kuweit. Van Heemskerck 8 te Durban. Van Linschoten 8 530 m. o n.o. Diego Garica naar Mauritius. Van Rlebeeck 8 te Beira. Van Spilbergen 9 te Napier. Vasum 8 v. Balik Papan n. Rotterdam. Viana 8 20 m. z. Wight n. Tripoli. Videna 9 te Mena al Ahmadi verwacht. Vivipara 11 in Suezkanaal verw. n. Ummsald. Waiwerang 9 te Balik Papan verw. v. Aimere. W. Alton Jones 8 30 m. o. Gibraltar n. Marseille. Willem Ruys 8 290 m. o.n.o. P. Del Gada n. R'dam Willemstad 9 te Georgetown. Wonogiri 8 te Lorient. World Heath 14 te Fao verwacht. World Hill 8 190 m. n.w. Perth n. Geelong. Zaankerk 8 v. Port Said n. Rotterdam. Zaanland 9 te Montevideo verwacht. Zafra pass. 8 Wight n. Skaramanga. Zeeland 8 te Manilla v. Ilo Ilo. KLEINE VAART Amyntas 8 10 m. z.w. Dungeness n. Amsterdam. Anna Broere 9 te Billingham verwacht, j Areas 7 v. Napels n. Mostaganem. Ardeas 7 75 m. n.n.o. Oran n. Antwerpen, j Arnoudspolder 8 te Antwkerpen. Atlas 8 40 m. n.n.w. St. Vincent n. Antwerpen. Binnenhaven 8 dwars Calais n. Casablanca. Cadans 4 v. Hamina n. Londen. Coccinelle verm 8 v. Casablanca n. Leixoes. David 6 te Sheerness. Diligentia 8 v. Isle of Grain n. Rotterdam. Dongeborg 8 te Delfzijl. Engelina Broere 8 te Leningrad. Groningen 8 20 m. n.o. Danzig n. Le Havre. Huybergen 8 te Her-nösand v. Mantyluoto. Insp. Mellema 7 te Royal Sovereign n. Shoreham. Jetty pass. 8 JE-1 v. Sandvlk n. Zaandam. Jupiter 8 20 m. z.w. Holyhead n. Teignemouth. Kaap Falga 8 dwars Egmond n. Amsterdam. Leendert Broere 8 te Antwerpen. Leonidas te Lissabon n. Leixous. Mare Liberum 9 te Rotterdam verwacht. Mathilde 8 30 m. n.o. Smithknoll n. Delfzijl. Meidoorn 8 te Oporto. Midas 7 100 m. w.z.w. Napels n. Napels Nassauhaven verm. 8 v. Rotterdam n. Antwerp, Nero 7 te Uiterton n. Amsterdam. Philetas 6 te Jaffa. Rijsbergen 10 op Thames verwacht. Thaletas 7 te Rotterdam n. Amsterdam. Tilly 7 v. Karskar n. Kotka. Tjamme 7 te Outergabberd n. Norrköping. Waverstroom 8 dw. Scheveningen n. Amsterdam. Willi Böhmer 13 te Vera Cruz verwacht. IJsselborg 8 te Whifstawarf. Zaanborg t te Mantyluoto. Vorige slotkoers A'dam Rubber 113 H.V.A 14974 A.K.U 46474 126,— Hoogovens 633 Philips Gem. Bez. 152,50 Unilever 144,45 Dordtsche Petr. 76374 K. Ned. Petr. Mij. 164,15 Hoil. Am. Lijn 10772 K.L.M 67,50 K.N.S.M 14274 Ned. Stoomv. Mij. 130Vi Ommeren, Phs. v. 250 Scheepv. Un. Ned. 1267/s 206,— Nefo 111,50 234,— 515, Ver. Bezit v. 1894 135,50 Amsterd. Bank 370 Ned. Handel Mij. 333 Rotterd. Bank 330 Twentsche Bank. 310 Albert Heijn 593 Amstel Brouwerij 421 Berkel's Patent 218 Bols 1025 Ex Bührm.-Tetterode 68OV2 Fokker 376 943 Gelder Kon. Pap. 160 Gist Spir.f. Kon. 325 Van der Heem 340 Heinekens Bier 420 Hoogenbosc-h Sch. Indola 43274 Kon. Zout-Ketjen 867 Muller Nat. Bezit 29472 Ned. Kabelfabr. 338 Philips Pref 51,50 Stokvis 191 Thomassen Dr. 6807i Ver. Machinefa-br. 182 Wessanen 451 Wilton Fijenoord 201 Zwanenberg-Org. 961 Billiton Mij. II 426 Aluminium Ltd. 317j American Motors 1578 Anaconda 447s Bethlehem Steel. 3872 Cities Service 73 General Motors 9074 Kennecott Copper 8274 Republic Steel 4674 Shell Oil 487s U.S. Steel 5974 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Economie: Wall Street De Newyorkse aandelenmarkt sloot gis teren verdeeld na een dag van vrij leven dige handel. De meeste prijsschommelingen liepen uiteen van enkele dollarcenten tot een dollar per aandeel. Staalwaarden, openbare nutsbedrijven en autofondsen liepen op, spoorwegen, elektrische appa raten en non-ferrometalen daalden en de andere hoofdgroepen waren verdeeld. Er werden 1.367 fondsen verhandeld waarvan er 556 stegen, 522 daalden en 289 onveranderd bleven. Het aantal nieuwe hoogtepunten voor het jaar bedroeg 82, het aantal dieptepunten 11. De omzet was 4.760.000 stuks tegen 4.760.000 dinsdag. Het Dow-Jonesgemiddelde voor indu striële waarden steeg met 0.51 tot 845.45, dat voor spoorwegen daalde met 0.10 tot 217.95 en dat voor openbare nutsbedrijven steeg met 0.63 tot 145.66. (AP) De omzet in de eerste maanden van het lopende boekjaar van de N.V. Venco vertoont een stijging in vergelijking met die van het verslagjaar. Ondanks onzekere factoren inzake de grondstof prijzen van suiker en Arabische gom ziet Venco de toekomst met vertrouwen tegemoet. De produktie wordt steeds meer verlegd van Amsterdam naar Naarden. Met een de finitieve afstoting van het Amsterdamse bedrijf zijn nog wel vijf jaar gemoeid. Met verdergaande automatisering wordt getracht het personeelstekort te compen seren. In de eerste elf weken van het lopende melk- jaar, van 5 april tot 20 juni, hebben de veehou ders 1.790.000 ton melk aan de fabrieken afgele verd. Dat Is 2,2 percent minder dan in de over eenkomstige periode van vorig jaar, maar on geveer een percent meer dan voor dit tijdvak was geraamd. Spanje en Marokko hebben een nieuw han delsakkoord gesloten dat voorziet in meer eco nomische samenwerking, speciaal bij de visserij en de landbouw en versterking van de culturele en toeristische banden. Bij de emissie van nominaal f 1,2 miljoen ge wone aandelen Oving n.v. Rotterdam hebben alle houders van claims van hun recht tot in schrijving gebruik gemaakt.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17