Bahamontes' greep naar de gele trui mislukte in zware Pyreneeën-etappe SCHITTERENDE TWEEDE PLAATS VAN JANSSEN PIET VAN EST TE LAAT m J R Strijdlustige Gerrie Bruin in Zwanenburg snelste amateur Uitgeputte Janssen: „DIT KOST ME EEN PAAR JAAR VAN MIJN LEVEN' f Schulte joeg Karstens op naar achtste plaats in bergetappe ÈtÈÊ implex fiets SCHOTEN-H.H.C. Tour m cijfers r Chris Duyker stopt met wielersport V olleybalselectie voor Tokio met twaalf spelers In avondxesdaagse Cuvelier leider af Cor Schuuring en Nico Lute in de bezemwagen Wimbledon geen open toernooi Mr. Heemstra trad af bij de LBA Luitj es liep 100 m in 10.5 sec Atletiekrecord uit 1933 verbeterd DONDERDAG 9 JULI 1964 19 jtONDE >de la c!tadetk) V er schrikkelijk Leeggereden Uitslagen Kleine Tour Maatregelen tegen de tennissers van oostblok Protest tegen houding van voetbalamateurs Bahamontes, de Adelaar van Toledo, die de zware bergrit won, had wel wat troostende woorden nodig. Zijn jacht op de gele trui van Georges Groussard was mislukt omdat de etappe enkele tientallen kilometers te lang was geweest. Toen Bahamontes immers op de top van de grimmige Aubisque, de laatste reus in deze traditionele etappe van Luchon naar Pau, met een voorsprong van meer dan zes minuten op het peloton door kwam, rustte de leiderstrui theoretisch op zijn schouders. Er resteerde echter nog 57 km naar de finish, waarin de achtervolgers steeds dichter bij kwamen en tenslotte de achterstand tot één minuut 53 seconden verkleinden. Opnieuw had Georges Groussard, die gerust de revelatie van deze Tour genoemd mag worden na jaren lang in de schaduw van zijn snel-spurtende broer Joseph geleefd te hebben, zijn kostbare trui behouden. Hij had echter in Bahamontes, die door zijn tijdwinst van 1 min. 53 sec. Anquetil, Poulidor en Anglade in de ranglijst voorbij ging, er een geduchte concurrent bijgekregen en het ziet er dan ook naar uit, dat Groussard de trui vlug zal moeten afstaan. Janssen houdt zijn groene trui wel. Hij finishte als een uitstekende tweede. Naast de vreugde om de grootse pres- resourde spurtte Jimenez voorbij zijn «ws—«1 tatie van Jan Janssen, die tot 32 punten is uitgelopen op Ward Seis, was er in de Nederlandse kolonie in Pau het verdriet om het verlies van Piet van Est. De Braban der kwam na de Belg De Cabooter ver na de sluiting van de laatste tijdscontro- le binnen en werd geëlimineerd. 18'ETAPPE Paren-os- en-Born LïtetMixe rCapbrètonX^ Peyrehorade Cen ai iktAli'eAi eeneutratiseerd Briscoüs 7'ETAPPE iwynmi (g)Ravitail lering Van de overige Nederlanders bezetten Zilverberg, die evenals Haast in de klim naar de Tourmalet was afgehaakt, een verdienstelijke zestiende plaats op 14.03 van Bahamontes. Cees Haast kwam door twee lekke banden veel later in zijn een tje binnen. Evenals Janssen had ook de kleine Brabander minuten nodig om weer wat op verhaal te komen. Op 34.19 eindig den de overige Televizieren Wouters, Nij- dam en De Haan in een grote groep, die in de afdaling van de Aubisque was ont staan. In het laatste peloton, dat meer dam 43 minuten op Bahamontes had verloren, bereikten Geldermans en De Roo -deze was al enkele kilometers na de start ge lost en had lang in het gezelschap van Everaert en Graczyk vlak voor de be- lemwagen uitgereden de finish. Al dadelijk na de start begon de klim naar de Peyresourde en ook direct werd het noodsein gehesen. Poulidor, belust op een herhaling van zijn prestatie van de vorige dag, demarreerde in de eerste ki lometers, gevolgd door Zimmerman en Bahamontes. Zij werden teruggepakt en toen ging Bahamontes er in zijn eentje vandoor. Weer probeerde Poulidor aan te haken. Maar toen ook deze slag door Anquetil werd gepareerd, berustte de Fransman. De Spanjaard Jimenez ging achter zijn landgenoot aan om te proberen de elf pun ten achterstand in het bergklassement weg te werken. Jimenez had Bahamontes al spoedig te pakken, maar weigerde voor lopig kop te doen. Daar trok Bahamontes zich echter niets van aan en de tandem verdween snel uit het gezicht. Op de Pey- gangmaker, waardoor hij twee punten in liep. In de nu volgende korte afdaling naar de klim van de Aspin liep Jimenez drie honderd meter van Bahamontes weg en werd toen door zijn ploegleider tot de or de geroepen. Deze vlucht had immers to taal geen zin, omdat de Aspin niet in het bergklassement was opgenomen en Jime nez alleen maar zijn krachten zou verspil len. Vrijwel onmiddellijk na de afdaling van de Aspin begon de zeventien kilometer lange klim naar de 2115 meter hoge Tour malet. Vijf kilometer onder de top was de achterstand van de hoofdmacht gegroeid tot 6 minuten 20 seconden, maar nu be gonnen de groten zich te roeren. Het tem po werd verhoogd, waarvan Haast en Zil verberg het slachtoffer werden. Op de col mocht Jimenez nog één keer als eerste doorkomen, maar Bahamontes was nu slechts een halve lengte achter. Nog was er geen einde aan de hindernis sen. Ongeveer veertig kilometer verder wachtte de klim naar de Aubisque. En hier liet Bahamontes zijn tanden zien. De adelaar van Toledo had het gezelschap van Jimenez slechts geduld. Dat bleek wel, toen hij vijf kilometer onder de top van de Soulor, de aanloop tot de Aubis que, onweerstaanbaar demarreerde. In een paar kilometer verloor Jimenez bijna twee minuten en zwoegde ontmoedigd voort. Achter dit tweetal klimmers wijzig de de jachtgroep zich voortdurend. Op de top van- de Aubisque had Baha montes vier minuten gewonnen op Jime nez, zes minuten 5 seconden op de groep Anquetil-Janssen-Groussard, wiens gele trui aan een zijden draad hing Maar de etappe was veel te lang om de klimmers in de karavaan werkelijk in staat te stellen uit hun specialiteit grote winst te behalen, zeker dertig kilometer te lang. Op de lange, rechte wegen naar Pau zwoegde Bahamontes in zijn eentje voort, terwijl achter hem de jachtgroep steeds meer terrein terugwon. Janssen had geluk toen hij vrijwel tegelijkertijd met Anquetil na 152 km lek reed en met de Fransman weer bij kon komen. Acht kilometer verder werd Jimenez, ook al geplaagd door pech, door de achtervol gers van Bahamontes opgenomen en be gon de finale. Steeds kleiner werd het verschil tussen de Spanjaard en de groep-Anquetil, waar in de Pelforthen Groussard, Foucher, An glade en Janssen een drievoudige taak Zestiende etappe (197 km.): 1. Bahamontes (Sp. - Remy) 6.18.47 (met bonificatie 6.17.47); 2. Janssen (Ned. - De Muer) 6.20.41 (met bon. 6.20.11); 3. Gilbert Desmet I (Belg. - De Kim- pe); 4. Junkermann (W.-Dld. - De Kimpe); 5. Gabica (Sp. - Langarica); 6. Adorni (It. - Pez- zi); 7. Kunde (W.-Dld. - De Kimpe); 8. An quetil (Fr. - Geminiani); 9. Poulidor (Fr. - Magne); 10. Martin (Sp. - Remy); 11. Georges Groussard (Fr. - De Muer); 12. Jimenez (Sp. - Langarica); 13. Foucher (Fr. - De Muer); 14. Anglade (Fr. - De Muer), allen in 6.20.41; 15. Duez (Fr. - Plaud) 6.32.42; 16. Zilverberg (Ned. - Driessens) 6.32.50; 17. Rostollan (Fr. - Gemi niani); 18. Elorza (Sp. - Langarica); 19. Zim- mermann (Fr. - Geminiani); 20. Galera (Sp. - Langarica), allen z.t.; 36. Haast (Pellenaars) 6.46.18; 44. Wouters (Pellenaars) 6.53.06; 47. Nüdam (Pellenaars) 6.53.06; 57. De Haan (Pel lenaars) 6.53.06; 67. De Roo (Geminiani) 7.02.23. 70. Geldermans (Geminiani) 7.02.23. De Nederlander Piet van Est (Pellenaars) kwam te laat binnen. Algemeen klassement: 1. Georges Groussard (Fr. - De Muer) 94.15.56; 2. Bahamontes (Sp. - Remy) op 35 sec,; 3. Anquetil (Fr. - Geminia ni) op 1.26; 4. Poulidor (Fr. - Magne) op 1.35; 5. Anglade (Fr. - De Muer) op 3.05; 6. Fou cher <Fi\ - De Muer) op 4.16; 7. Junkermann (W.-Dld. - De Kimpe) op 5.16; 8. Jimenez (Sp. - Langarica) op 5.21; 9. Gilbert Desmet I (Belg. - De Kimpe) op 5.28; 10. Adori (It. - Pezzi) op 11.13; 11. Martin (Sp. - Remy) op 11.54; 12. Manzaneque (Sp. - Sanchis) op 25.14; 13. Kunde (W.-Dld. - De Kimpe) op 29.17; 14. Galera (Sp. - Langarica) op 29.37; 15. Pauwels (Belg. - Remy) op 30.05; 16. Pambianco (It. - Pezzi) op 31.26; 17. Simpson (G.B. - Plaud) op 31.33; 18. Duez (Fr. - Plaud) op 33.26; 19. Ros tollan (Fr. - Geminiani) op 38.49; 20. Gabica (Sp. - Langarica) op 39.02; 24. Janssen op 51.40; 36. Zilverberg op 1.24.09; 38. Haast op 1.27.21; 39. Geldermans op 1.31.24; 43 De Roo op 1.39.14; 62. De Haan op 2.08.10; 67. NUdam op 2.17.35; 69. Wouters op 2.18.19. Puntenklassement: 1. Janssen (Ned.) 165 p.; 2. Seis (Belg.) 133 p.; 3. Gilbert Desmet I (Belg.) 130 p.; 4. Altig (W.-Dld.) 121 p.; 5. Poulidor (Fr.) 96 p. Bergklassement: 1. Bahamontes (Sp.) 147 p.; 2. Jimenez (Sp.) 143 p.; 3. Poulidor (Fr.) 77 p. Etappe-ploegenklassement: 1. De Kimpe 19.02.03 14 pnt.; 2. De Muer z.t. 26 p.; 3. Lan garica 19.14.12; 11. Pellenaars 20.32.30. Algemeen ploegenklassement: 1. De Muer 282.48.08; 2. De Kimpe 283.11.00; 3. Remy 283.25.12; 4. Geminiani 283.26.51; 5. Langarica 283.41.50; 12. Pellenaars 287.38.14. jHH::'H: Bahamontes hadden; de trui van Groussard moest be houden blijven, Janssen moest punten ha len voor het klassement van de groene trui en de ploegenvoorsprong kon nog meer vergroot worden. Stampend reed Bahamontes ten slotte het autocircuit van Pau op. Toen Baha montes over de eindstreep reed wist hij dat zijn opzet was mislukt, want toen stoof de jachtgroep al aan de andere zij de van de afzetting de laatste ronde in. Chris Duyker heeft de wielersport vaar wel gezegd. De bijna 27-jarige Beverwijk se amateur, die enkele weken geleden nog voor eigen publiek in Beverwijk zegevier de, heeft genoeg van het hardfietsen. Hij kan de ambitie om te trainen en te fiet sen niet meer opbrengen. Toen Chris Duyker in de zomer van 1959 de wielersport actief ging beoefenen hij was al bijna 22 jaar en er dus niet zo vroeg bij scheen er voor hem een goede toekomst als sportman gereser veerd te zijn. Nauwelijks zes weken in het bezit van een racefiets reed Chris voor het thuisfront al zijn eerste ererondje als winnaar van de Ronde van Beverwijk voor nieuwelingen. Dat eerste jaar als wielrenner werd hij nog enkele keren tweede en in het voorjaar van 1960 bracht hij de Ronde van St. Pancras op zijn naam. Als amateur debuteerde Duyker met 'n verdienstelijke derde plaats in Krom menie. In de Ronde van Colijnsplaat bracht hij het zelfs tot de tweede plaats. Toen de routine een woordje ging meespreken, kwamen er ook overwinningen en vooral in Zeeland en België reed de Beverwijker succesvol. Zijn laatste triomf behaalde hij onlangs nog in Beverwijk en mede daar door heeft zijn plotselinge afscheid de in siders verrast. Twaalf spelers zijn voorlopig aangewe zen voor het Nederlandse volleybalteam dat zal deelnemen aan de Olympische Spelen in Tokio. De definitieve ploeg zal half augustus worden samengesteld. De twaalf „voorlopigen" zijn: Ooster- baan, Kooien, Tinkhof, Constandse, De Vink (allen DES), Groenhuysen, Van der Stoep (beiden Libanon), Kortsloot, Van Wijnen (beiden AMVJ RC), Ewalds (Valuas), Van de Hoek en Swieter (beiden van Oranje Nassau). Het Nederlandse volleybal-team zal, ter voorbereiding op de Olympische Spelen, donderdag 27 augustus in de sporthal te Hengelo een wedstrijd spelen tegen Fin land. Het Nederlandse damesteam, dat oor spronkelijk tegen West-Duitsland zou spe en, komt die avond in Hengelo uit tegen Roemenië. Advertentie 0 Gemonteerd met Vredestein banden. De strijdlustige Gerrie Bruin uit Andijk, die in een wielerkoers op de meest onge legen momenten aan het demarreren slaat en dan aan het slot veelal naast de beste prijzen grijpt, heeft in de derde rit van de avondzesdaagse voor amateurs woens dagavond in Zwanenburg verreden en door het stormachtige weer bijzonder zwaar eindelijk weer eens loon naar werk ge kregen en op de overwinning beslag ge legd. Helaas werd daarvan een andere koersanimator, de slanke Jan van Amster dam uit Leiderdorp, de dupe. Zo'n dertig rondes lang had hij in zijn eentje op kop gereden en met de finish in het zicht er moesten nog twee ronden afgelegd wor den werd Van Amsterdam door Bruin overstoken. Met zijn tweede plaats en de leidersprijs was Jan van Amsterdam overi gens toch wel content. Ondanks de stormachtige wind werd er al meteen na de start door Farenhout, Van Dijk, Schouten, Van Amsterdam, Van Rijn, Minnekes en Bruin stevig op de pedalen geduwd. Vooral Van Amsterdam bleek er zin in te hebben en ondernam reeds in de negende ronde het parcours moest (Van een speciale verslaggever) Jan Janssen kon niet meer. Sterke han den waren er voor nodig om na de finish op het autocircuit in Pau, waar de Ne derlandse crack aan het einde van de zware Pyreneeën-etappe een schitterende tweede plaats had veroverd, Janssen van de fiets te helpen. Volkomen uitgeput zeeg hij tegen een hekje ineen en bleef minuten lang sprakeloos zitten. Drie, vier flesjes water werden over zijn bezwete hoofd uitgegoten en toen pas kon de Os- sendrechter, die onbetwist leider in het puntenklassement was geworden, enkele woorden uitbrengen. „Ik geloof niet, dat wat ik vandaag ge daan heb, goed is voor een mens. Dit kost me misschien wel vier of vijf jaar van mijn leven," stamelde de onthutste coureur. Janssen zat wezenloos voor zich uit te kijken. Hij wist dat hij iets fantas tisch had gepresteerd maar toch drong de realiteit nog niet goed tot hem door. Het duurde een tijdje voordat Janssen zo ver was, dat men hem naar het erepodium kon brengen waar Bahamontes, die een vergeefse aanval op de gele trui van Georges Groussard had gedaan, als win naar van de etappe werd gehuldigd. „Misschien was ik in de Alpen wel bang om me te forceren. Nu moest ik wel om Seis en Altig van me af te schudden. Maar wat had ik vandaag rustig aan kun nen doen als ik in Toulouse niet was ge vallen. Wat Janssen tijdens de tocht over het dak van de Pyreneeën had gedacht, was de volgende vraag. „Ik weet het allemaal niet meer. Maar die rit is verschrikkelijk geweest". Janssen slikte toen hem ten slotte werd gevraagd waar hij de kracht vandaan had gehaald voor de enorme eindspurt, die hem vóór Gilbert Desmet, Junkermann, Gabica, Adornu, Kunde, An quetil, Poulidor, Martin, Georges Grous sard, Jimenez, Foucher en Anglade de tweede plaats in deze bergen had opgele- 42 keer gereden worden een solovlucht. Het peloton liet hem rustig gaan. De vluchteling liep dan ook steeds verder uit en pas toen zijn voorsprong opgelopen was tot 52 sec., werd door Bruin met kracht de tegenaanval ter hand genomen. Kans hebbers als Wim Paul en Henny van Gent, die hoog genoteerd stonden in het klasse ment, waren toen al door lekke banden geplaagd van het strijdtoneel verdwenen. Een lot waaraan ook de Kennemerlanders Jan van Rijn en Jan Serpentie niet ont kwamen. Hun ploegmakkers Fred Tel en Piet Vleesman hadden al eerder de af tocht geblazen. Alleen Jan Timmer kon zich in het peloton handhaven. Ook de ploeg van „De Bollenstreek" vermocht in de Zwanenburgse rit geen rol van beteke nis te spelen. Alleen kopman Jan van Dijk was steeds in de voorste linies te vinden, maar werd helaas door een val met Joop Hoogland (Bataaf) uitgeschakeld. De strijd tussen Van Amsterdam en Bruin was bijzonder spannend. Zij wilden elkaar geen metertje toegeven. Bruin kwam echter langzaam maar zeker steeds dichterbij en met nog twee rondjes te fietsen had hij de verslappende Van Am sterdam eindelijk te pakken. De sterke Westfries ging meteen door en daarop had Van Amsterdam geen verweer meer. De uitslag was: 1. G. Bruin (West Frisia), de 80 km in 2 uur 3 min. en 30 sec.; 2. J. van Amsterdam (Swift) op 35 sec,; 3. J. Brink (West Frisia) op 1 min. en 45 sec.; 4. H. Schouten (Bataaf) op 1.54; 5. M. Paul (Sparta); 6. P. Heynig (Pedaalridders); 7. B. Minnekes (Delta)8. Th. ten Dam (Spar taan); 9. D. Holst (Bataaf); 10. L. den Bra- ber (Pedaalridders); 11. H. Koopmans (Olympia) op 2.25; 12. K. Zomer (Bataaf). Door deze resultaten moest Gep Cuve lier zijn gele-leiderstrui afstaan aan Theo ten Dam. De algemene rangschikking luidt: 1. Th. ten Dam (Spartaan) met 38 pnt.; 2. en 3. G. Bruin (West Frisia) en H. Schouten (Bataaf) 37 pnt. Door het goede rijden van Schouten, Holst en Zomer kwam het Halfwegse „De Bataaf", dat de organisatie van deze derde rit in handen had, wat steviger op de eer ste plaats in het algeheel clubklassement. De stand daarvan is: 1. De Bataaf" (Half weg) met 128 pnt.; 2. „De Spartaan" (Den Haag) met 76 pnt.; 3. „Delta" (Spijkenisse) met 60 pnt.; 4. „Sparta" (Den Haag) met 56 pnt.; 5. „West-Frisia" (Enkhuizen) met 55 pnt.; 6. „De Pedaalridders" (Rotterdam) met 52 pnt. De vijfde rit is vrijdag in Beverwijk. De start op Adrichem is om half zeven. Op het trapje bleef Janssen nog even zitten bijkomen. Na-hijgend van de ver moeienissen vertelde hij hortend en stotend het verhaal van zijn haast bovenmenselij ke prestatie. Hoe hij zich op de vier cols in deze etappe volkomen had leeggereden om zijn leidende positie in het punten klassement voorlopig veilig te stellen. „Het was bijzonder zwaar en ik geloof niet, dat ik het gehaald zou hebben, als ik die Hollanders niet vlak onder de top van de Soulor had zien staan. Die hadden een bord met „hup Janssen" erop en dat gaf me weer moraal." Vragen werden over Janssen heen ge stort. Hoe het kwam dat hij nu zo schit terend had geklommen, terwijl hij in de Alpen niet naar boven had kunnen komen. (Van een speciale verslaggever) „Allez Gerben, vooruit". Zittend op het dak van de ploegleiderswagen sleurde Ger- rit Schulte de enige coureur, die hij nog voorin had, als het ware de Aubisque op. Ongeveer driehonderd meter voor Kar stens reed de kopgroep, waaruit de Leide- naar enkele kilometers tevoren was te ruggevallen. De groep bestond slechts uit I zestien sterken, op weg naar de eenzame Spanjaard Diaz, die daar op de Aubisque in de voetsporen van zijn beroemde land genoot Bahamontes trad en geheel alleen het veld een achterstand van meer dan drie minuten bezorgde. Aan de voet van de Aubisque had de groep achtervolgers nog uit 38 man bestaan. Voor de meesten was echter het tempo te hoog geweest, ook voor Bart Zoet en Jan Pieterse, de twee andere Nederlanders die hun op de Tourmalet opgelopen achterstand in de af daling hadden kunnen overbruggen. Karstens daarentegen had het aanvan kelijk bijzonder goed gedaan. De eerste vijf kilometer van de klim had hij met en kele anderen bij toerbeurt het veld aange voerd, rustig zijn eigen tempo draaiend en niet forcerend. Toen echter langzamer hand de pure klimmers naar voren dron gen, raakte de Nederlander uit kadans en zag hij ontmoedigd de groep van zich weg trekken. Op dat moment greep Schulte in. „Allez, als je een groot coureur wil worden, moet je leren afzien", brulde de Bosschenaar. „Vooruit, zet je 53 er nog een keer op." Karstens, volgzaam als een kind, dat zelf geen beslissing kan nemen, deed gehoorzaam wat zijn chef hem beval en schakelde over op een groter verzet. „En laat nu zien dat je kracht hebt". Schulte bleef zijn vermoeide pupil ophit sen en Karstens vloog, alsof hij in zijn rug geschoten werd ineens vooruit. Schulte grinnikte: „als je ze maar ach ter hun vodden zit, dan kunnen ze het wel. Fietsen behoef je ze niet meer te leren, maar aan courage ontbreekt het de mees ten nog." Inderdaad bleek op de Aubisque, dat in elk geval Karstens als klimmer meer in zijn mars heeft, dan hij de voor gaande cols had gepresteerd. Karstens en zijn metgezellen kwamen 20 km voor het einde tot hun grote ver bazing ngo bij en daarna dreigde er voor de Nederlander geen gevaar meer. Inte gendeel, Karstens bleek ineens tot alles in staat en hij tartte het veld zelfs met en kele vinnige demarrages. Al deed Karstens bij de beslissende ont snappingen dan niet meer mee, aan de fi nish op het autocircuit van Pau kon hij toch met een achtste plaats best tevreden zijn. Per slot van rekening bevond hij zich in gezelschap van groten als gele-trui- drager Garcia, de Franse Aymar en Letort en de Italiaan Gimondi. De overige Nederlanders deden het min der goed. Pieterse voldeed opnieuw niet geheel aan de gestelde verwachtingen door op ruime afstand van het eerste peloton in een groep van ongeveer 15 man te eindigen, Henk Peters (gehandicapt door de daags tevoren bij een val opgelopen blessure) en Coen Visser (rugklachten) raakten nog aanmerkelijk meer achter, terwijl Nico Lu- te en Cor Schuuring ongeveer halverwege de rit de voorkeur gaven aan een verblijf in de bezemwagen, waarmee de oranje equipe tot een vijftal was gereduceerd. Rest nog Bart Zoet. De Sassenheimer verdient voor zijn moed en doorzettings vermogen de hoogst mogelijke waardering. Aan de finish in Pau konden de al en kele dagen triomfantelijk in het geel ge stoken Spaanse journalisten ditmaal de volgende, voor hun land prettige feiten no teren: 1. Diaz, dit jaar reeds winnaar van de achtdaagse van het westen, werd eerste met ruime voorsprong. 2. Garcia behield zijn gele trui. 3. Door een vijfde plaats verstevigde Sagarduy zijn leidende positie in het pun tenklassement. 4. De Spaanse voorsprong in het ploe genklassement, die reeds bijna een kwar tier bedroeg, werd door een nieuwe over winning nog groter. Achtste etappe (150,5 km.): 1. Dlaz (Sp.) 4 u. 49 min. 56 sec. (met bon. 4.49.26); 2. Delisle (Fr.) 4.51.07 (met bon. 4.50.52); 3. Sambl (It.) 4.52.30; 4. Swerts (Belg.); 5. Sagarduy (Sp.); 6. Gimondi (It.); 7. Dalla Bona (It.); 8. Kars tens (Ned.); 9. Aimar (Fr.); 10.. Gawliczek (Polen): 14. Garica (Sp.), allen z.t.; 29. Pieter se (Ned.) 4.58.58; 36. Zoet (Ned.) 5.00.59; 71. Peters (Ned.) 5.11.14; 73. Visser (Ned.) 5.11.14. Algemeen klassement: 1. Garcia (Spanje) 32.02.14; 2. Gimondi (It.) 32.02.38; 3. Aimar (Fr.) 32.05.43; 4. Tous (Sp.) 32.07.10; 5. Spruyt (Belg.) 32.07.57; 6. Letort (Fr.) 32.10.36; 7. Gawliczek (Polen) 32.11.10; 8. Delisle (Fr.) 32.12.51; 9. Diaz (Sp.) 32.13.13; 10 Zapala (Polen) 32.15.17; 11. Sagarduy (Sp.) 32.15.26; 15. Karstens (Ned.) 32.21.51; 27. Pieterse (Ned.) 32.33.09; 45. Peters (Ned.) 32.52.28; 55. Visser (Ned.) 33.05.44; 58. Zoet (Ned.) 33.07.41. De Nederlanders Schuuring en Lute heb ben in de achtste etappe de strijd gestaakt. Bergklassement: 1. ex aequo: Gawliczek (Polen) en Sagarduy (Sp.), beiden 73 pnt.; 3. Diaz (Sp.) 45 pnt. Dag-ploegenklassement: 1 Spanje 14.36.03; 2. Frankrijk 14.38.21; 3. Italië 14.39.44; 6. Nederland 14.53.34. Algemeen klassement: 1. Spanje 95.58.37; 2. Frankrijk 96.15.33; 3. Italië 96.22.42; 6. Neder land 97.23.01. Janssen stuift over de eindstreep voor Desmet. verd. Even dacht Janssen na en toen kwam aarzelend het antwoord: „Ik begrijp het ook niet. Als je tot zover bent gegaan weet je niets meer". Voordat Janssen de omhelsing van een Pyrenese schone in ontvangst ging nemen fluisterde hij ons in: „ik ga straks minstens een uur in het bad zitten. Federico Bahamontes had het toneeltje rond Janssen vanaf het platform glim lachend gade geslagen. Toen de Nederlan der tenslotte op wankele benen het trap je beklom voor zijn huldiging klopte de 36-jarige Spanjaard hem even bemoedi gend op de schouder alsof hij wilde zeg gen „bravo, Jan". Advertentie VRIJDAG- EN ZATERDAGAVOND - 8 uur Lichtwedstrijden Pim Mulierpark - Orionweg De internationale tennisbond heeft het Britse voorstel om het tennistoernooi te Wimbledon open te stellen voor beroeps spelers verworpen. Het Britse voorstel werd gesteund door Frankrijk, maar de Verenigde Staten en Australië verzetten zich, zodat niet de ver eiste tweederde meerderheid werd be haald van de 65 gedelegeerden van 43 lan den die bijeen zijn op de jaarlijkse alge mene vergadering van de bond. Tennissers die zich terugtrekken uit een wedstrijd zonder daarvoor een geldige re den te hebben, zullen in het vervolg ge schorst worden. Dit is de inhoud van een reglementswijziging, die woensdag door de Internationale Lawn Tennis Federatie werd genomen. Volgens insiders is dit het antwoord op de recente weigering van spelers uit communistische landen om op Wimbledon uit te komen tegen Zuid-Afri kanen. Mr. J. H. Heemstra, lid van de veel besproken commissie zelfstandigheid van de K.N.V.B., heeft bedankt als voorzitter van de landelijke, bond van amateurver- enigingen. Hij doet dat uit protest tegen het onbegrip en onwil in de amateur-ge lederen ten aanzien van de gezondmaking van het vaderlandse voetbal. Frans Luitjes heeft woensdagavond ia Keulen de 100 meter gelopen in 10.5 seo. Desondanks werd de Nederlander derde. De zege ging naar de Amerikaan Henry Carr met 10.3 sec. De Duitser Knickenberg werd met 10.4 sec. tweede. De lopers verrichtten hun prestaties onder moeilijke omstandigheden. Niet alleen hadden zij last van de tegenwind, ook de door de regen zwaar geworden baan beinvloedde de tijden ongunstig. Een prestatie van formaat leverde voor ruim 20.000 toeschouwers ook de Tsjechi sche discuswerper Ludwig Danek. Hij kwam tot een worp van 62.16 meter. Hij bleef hiermee slechts enkele decimeters beneden het Europese record, dat met 62,45 meter in zijn bezit is. Bij wedstrijden in Leiden heeft de GVAV Rapiditas uit Groningen woensdag het Nederlands record op de 4 X 200 me ter voor verenigingen met precies één seconde verbeterd. Het oude record stond met 1.28.8 op naam van AV 23 (Amster dam) en dateerde van 10 september 1933; ruim dertig jaar geleden dus. De Groningse ploeg bestaande uit Jaap Smit, Hans Smit, W. Smit en Fred van Herpen maakte een tijd van 1.27.8.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 19