Tweede Kamer gaf fiat aan Campus hogeschool ELISABETH BAS SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZERSSCHR PARAAT VAN DUIVENBODEN N.V. Samenwerking van instituten voor schriftelijk onderwijs het beste! Okker in Zweden uit tennisstrijd Hveger verloor laatste record Motorraces op circuit Zandvoort v UITBREIDING MEUBELTOONKAMERS SPAARNE 11 en Teylermuseum VRIJDAG 10 JULI 1964 4 Raad bestuur beslist over duur woonplicht Hjtyct Onze melangeur gaf u geniet ervan! Meer Amerikanen in de Nijmeegse vierdaagse Draverijen en rennen op baan Duindigt Hekman na transfertijd bij GVAV voorzitter af Goed programma op draversbaan Alkmaar Richtingaanwijzer op zee Sociale Zaken bezuinigt op ouden van dagen Gymnastiekzaal Nachtjazzconcert Pri j sverlagingen Christelijk-historisch (Van onze parlementaire redactie) Met alleen de stemmen van de S.G.P. en het G.P.V. tegen is de Tweede Kamer gisteren akkoord gegaan met de wettelijke basis voor de Twentse campushogeschool. De tegenstemmers gewaagden van „gees telijke uniformering". De belangrijkste ver andering in het voorstel van minister Bot (Ondeiwijs), die het debat gisteren ople verde, was niet van de Kamer maar van de minister zelf afkomstig. De bewinds man diende een nota van wijziging in, waarin hij voorstelde het bestuur van de campushogeschool de bevoegdheid te ge ven de woonplicht desgewenst op twee Jaar te stellen. Mr. Bot bereikte daarmee, dat een door vele fracties gesteund amen- Advertentie dement werd ingetrokken, waarin de woonplicht zonder meer op twee jaar werd gesteld. Een poging van liberale zijde om het ar tikel inzake de ontzegging van toegang tot de examens bij gebleken ongeschiktheid uit de wet te krijgen leed schipbreuk. Al leen C.H.U., S.G.P., G.P.V. en de boeren gaven steun. De wet blijft dus zoals door minister Bot voorgesteld: blijkt een student in het eerste of tweede jaar ongeschikt voor de studie, dan kan hem de toegang tot de hogeschool inclusief de toegang tot de exa mens worden ontzegd. Blijkt een student niet te passen in de campus-samenleving, dan kan hem de toegang tot de campus dus niet tot de hogeschool zelf wor den ontzegd. De studenten zullen op de campus heel wat te vertellen hebben. Het is de bedoe ling dat hun vertegenwoordigers de meer derheid in de campusraad zullen hebben en ook in het daaruit geformeerde dage lijks bestuur. Om de studenten van al te wilde beslissingen af te houden krijgt de campusdecaan een opschortend veto. Het is voorts de bedoeling, dat een student voorzitter van de campusraad zal worden, zo deelde de minister mee. Aan de wensen van de liberaal Van Dijk inzake het gezelligheidsleven, kwam mi nister Bot tegemoet met een nota van wij ziging, waarin de studenten de mogelijk heid wordt gegeven hun eigen gezellig heidsleven te regelen. Wel zullen de ver schillende studentenverenigingen gebruik moeten maken van dezelfde accommodatie. De minister wil, zoals hij zei, „geen half dozijn sociëteiten op de campus". Het is niet de bedoeling gehuwde stu denten van de campus te weren, zo bleek uit het antwoord van de minister. Er heb ben zich overigens nog geen gehuwden aangemeld. Wel zullen er meisjes op de campus wonen. Twee vrouwelijke studen ten hebben zich inmiddels aangemeld, zo deelde de minister mee. Ongeveer 700 Amerikaanse militairen een veelvoud van het contingent dat nor maal naar Nederland komt zullen van 28 tot en met 31 juli deelnemen aan de in ternationale vierdaagse van Nijmegen, die wordt georganiseerd door de Koninklijke Nederlandsche Bond van Lichamelijke Op voeding. De verhoogde Amerikaanse deel neming wordt mede veroorzaakt door de uitgebreide propaganda die de KNBVLO dit voorjaar in het buitenland heeft ge maakt. Zondagmiddag zijn op Duindigt de twee grootste kemphanen uit de drafsport in het 2500 meter lange internationale nummer van de partij. De Franse draver Jour de Java en de bekende Quicksilver S, die in tien dagen tijds drie keer won. Onder iden tieke voorwaarden heeft Jour de Java de Nederlandse crack al geklopt en daar nu toch wel verwacht mag worden dat de veteraan de vermoeienissen van de afge lopen weken in de benen zal voelen zal het niet verbazingwekkend zijn als hij de Fransman zijn zegetocht onderbrak. Out siders zijn Midas G en Vrijdag, die voor' treffelijke verrichtingen lieten zien in de Grote Prijs der Lage Landen. Mocht Young Six nu eens regelmatig blijven dan kan dit snelle en ijzersterke paard voor een kolossale verrassing zorgen. Hoewel Chimène Mac in de sweepstakes en ook daarna teleurstelde is haar klasse toch wel zo groot, dat zij Cita du Maire en Charles H gemakkelijk kan voorblijven. In de Neptunus-prijs kan de voortreffe lijke Chantiago in een sterk gezelschap oudere paarden nog gemakkelijk winnen Zoon van Calumet, Aalscholver S en Bas- togne kunnen in hun vergeefse achtervol ging de jonge hengst nog het dichtst be naderen. Veel moeilijker is de keuze in de Mars-prijs, waarin vele kanspaarden schuilen. De keuze valt op de sterk ver beterde Athos the Saint, die sterker is dan Alchimist en Benno Signal. Outsider is de regelmatige Conny Stuart. Benny Parisien uit zes starts nimmer ongeplaatst kan in de Amor-prijs A Reine Kinley en Zarak overtroeven. Outsider is Zingaro. In het amateursnummer kan Zambesi zijn derde zege in successie boeken door Zampa en Astyanax naar de plaatsen te verwijzen. Bij de rennen vormt de Mijl van Duin digt de klassieke hoofdschotel. Een ren met tien paarden, w.o. verscheidene recente winnaars.. Sterkst in opgaande lijn is Kohinoor, die dan ook moet kunnen win nen van de vertegenwoordigers van stal De Bloemert en Traumfahrt, die een goede aanwinst blijkt te zijn. In de ren voor amatrices en amateurs geniet Agram met de Belg Sombrjjn de voorkeur, boven Patalon met de 67-jariige Max Lips in het zadel. Andere gegadigden zijn Electrified en Sir Carston. ni de Sans Valeur-prijs kan Kartou's Last de eveneens sterk verbeterde Ex Gratia overwinnen, evenals Happy Jane in de eerste ren Toumanda met een nederlaag naar de stallen kan terugzenden. Advertentie Naast onze volledige collectie KEURKLASSE MEUBELEN, waaronder Formule - Artifort - Pastoe - Leolux - Fristho en vele andere, thans ook grootse uitbreiding van onze INTERNATIONALE TOPCOLLECTIE MEUBELEN, waaronder Lauser - Breiz met de nieuwste modellen. Voor mensen met een verwende smaak biedt de INTERNATIONALE MEUBELSHOW, Spaarne 11 een unieke gelegenheid tot slagen. INTERIEUR-ADVISEURS GED. OUDEGRACHT 108-110 - Tel. 16657 - KRUISSTRAAT 22 Vier vooraanstaande instituten op het gebied van het schriftelijk onderwijs heb ben besloten tot nauwe samenwerking. Het zijn de P.B.N.A. te Arnhem, de I.V.I.O. te Amsterdam, het studiecentrum Culem- borg en de Famous Artists-school te Am sterdam. Het betreft hier echter uitslui tend een „brainfusie" en beslist geen eco nomische fusie, heeft de P.B.N.A.-direc- teur, de heer F. Rotshuizen, gisteren mee gedeeld op een persconferentie in de hoofd stad. De samenwerking is een gevolg van de groei van de belangstelling voor het schriftelijk onderwijs, die zich in heel West-Europa voordoet. Naast het dagon derwijs en de avondscholen blijkt het schriftelijk onderwijs een belangrijke taak te vervullen bij de herkansing, omscho ling en het bijbrengen van aanvullende kennis die door de snelle technologische ontwikkeling noodzakelijk is. De vier onderwijsinstellingen, die samen 65.000 ingeschreven cursisten tellen, zul len zich in de eerste plaats beraden over nieuwe onderwijssystemen. Daarnaast zal een sociale research plaatshebben om te zien waar de werkterreinen voor het schriftelijk onderwijs liggen. Voorts zullen de vier bedrijven geza menlijk trachten de normen wat betreft erkenning en inspectie van het schrifte lijk onderwijs op te voeren, streven naar een controle op ethiek en integriteit van de schriftelij k-onderwijsinstellingen en probe ren een eigen stem te laten klinken in de formulering van nieuwe wetten op onder wijsgebied. Tenslotte stelt men zich voor een nationale representatie te vormen in contacten met gelijkgerichte organisaties in andere E.E.G.-landen. De samenwerking is voorlopig beperkt gebleven tot de vier genoemde instellingen, omdat de directies over en weer tot een open gesprek bereid zijn. In principe staat de deelneming van andere schriftelij k-on derwijsinstellingen open. De P.B.N.A. voorziet in voornamelijk technische opleidingen, het I.V.I.O. be weegt zich op het terrein van het vormen de onderwijs, het studiecentrum Culem- borg geeft voortgezette en bedrijfsecono mische vorming en de Famous Artists- school geeft cursistencursussen in onder andere reclametekenen en schilderen. Ge zamenlijk bestrijken zij vrijwel alle ter reinen van het onderwijs. De Zweedse Davis-Cupspeler Ulf Schmidt heeft donderdag in de tweede ronde van een internationaal tennistournooi dat in Baastad werd gehouden, na aanvankelijk felle strijd, de Haarlemmer Tom Okker uitgeschakeld. De cijfers waren 10-8, 12-14, 6-4, 6-2. Jan Hekman, de 62-jarige voorzitter van de stichting betaald voetbal GVAV heeft aan de amateurvereniging GVAV-Rapidi- tas, die hij in de stichting vertegenwoor digt, schriftelijk verzocht voor hem een an der aan te wijzen. Het wordt me echt te veel, aldus de heer Hekman, ik moet niet alleen voorzitter zijn maar ook manager en dat vergt zeer veel tijd. Dat wordt te bezwaarlijk. Jan Hekman vroeger speler van GVAV en sinds 1921 bestuurslid, zij het niet per manent, is in de transferperiode van veel betekenis voor de stichting. Ik blijf natuur lijk totdat een plaatsvervanger is gevon den en evenzeer ga ik door met de onder handelingen over aankoop van spelers. Nu ben ik bezig met PSV en Go Ahead (La- croix) en ik hoop een goed elftal samen te kunnen brengen. De eens beroemde Deense zwemster Ragnhild Hveger (thans 43 jaar), die op de vrije slag heeft geheerst als geen enkele andere zwemster, voor noch na haar, is het laatste van haar indrukwekkende serie records kwijtgeraakt. Haar landgenote Kirsten Michaelsen zwom te Baastad in Zweden de 400 m. vrije slag in 5 min. 2.5 sec. en verbeterde daarmee het uit 1938 daterende record van Hveger met 6.5 sec. Zaterdagavond (5 uur) geeft de P.S.V. „Vooruit" haar laatste zomeravondmeeting in het sportpark Alkmaar. Het is een goed programma, dat een uitstekende inzet zal geven met het nummer voor tweejarigen. Alle cracks zjjn van de partij. Een keuze is zeer moeiljjk, daar zij tot nu toe met wisselend succes tegen elkaar hebben ge lopen. De snelle Diana R toonde zich twee keer achtereen foutief, hetgeen op dalende vorm kan wijzen. Diogen verdient ook meer aanbeveling, evenals Diomedea. Het internationale nummer brengt de Noordhollandse Yellow Six als favoriet aan de start, gevolgd door Yardley W en de opkomende Walter Mitty, waarbij Unwaersfügel als outsider toeziet. Bijzonder aantrekkelijk is het eerste onderdeel voor het amatrice-kampioen- schap, dat een zeer sterk veld op de been heeft gebracht. Uitgaande van de ver wachting dat de snelle Abdullah Hanover voor een amatrice een moeilijk te rijden paard is, wordt het vertrouwen geschon ken aan Ziganita, waarmee bij wijze van spreken een kind kan rijden. Ydolius is goed voor de tweede plaats en Xaisine voor de derde. Voor Athos Signal ligt er in het vierde nummer een zege voor het grijpen, daar Zeester en Allouez II nog niet aan zijn snelheid kunnen tippen. Outsider is Bonnie K. In het tweede nummer met trio loopt Zoranus Axkit voor de tweede keer in dit seizoen. Zijn debuut was een over winning met een straatlengte, zodat hij nu weer opnieuw kan winnen van Bos- vink S en Zephys Scotch. Met een goede leerling zou Arctic van 's-Gravenhof kun nen verrassen. Asega V krijgt voor de lange afstand in het achtste nummer een uitstekende kans zijn reeks goede klasseringen met een zege te honoreren, gevolgd door Arie en X Worthy. In beide overige nummers spelen de driejarigen de hoofdrollen. Hun betrouw baarheid is nog niet groot. Calumet d'Aster is er regelmatig bij en kan dus nu winnen van Caterine Valente, evenals Ciconia S in de tweede afdeling voor een nieuw succes voor Stal Marion kan zorgen, tenzij Chrisje Norton met 40 meter voorgift stand kan houden. Advertentie Restaurant TER BURG Beverwijk Ook een „feest" voor uw vrouw Zondag organiseert de K.N.M.V. haar jaarlijkse wegraces op het circuit van Zandvoort. Zoals gewoonlijk zijn aan deze races op andere circuits ni. Rockanje, Tub- bergen en Etten, voorronden voorafgegaan welke alle gelden voor het vaststellen van de kampioenen in de verschillende klas sen van de juniores en de 50 cc seniores. De wedstrijden te Zandvoort betekenen dus de eindstrijd om de Nederlandse kam pioenstitels. Niet minder dan 149 rijders in totaal 165 machines berijdende hebben voor deze races ingeschreven. In de 50 cc ju niorenklasse zal de strijd gaan tussen de rijders H. Viscaal en H. Meyer en in de 125 cc juniorklasse tussen J. Muller en J. Meyer. Het blijft moeilijk enige voorspel ling te geven. Degene van de vier rijders, die weet te winnen, zal zich kampioen kun nen noemen in zijn klasse. Wat de klasse juniores 350 cc betreft, is nog van alles mogelijk. In deze, zij het wat onderbezette klasse, zijn er zeker vier rijders kandidaat voor het kampioen schap. In de overige klassen, t.w. juniores 250 cc, juniores 500 cc. en seniores 50 cc is het kampioenschap in feite reeds be slist. Hier gaan resp. de rijders R. Breedt, P. Zijlstra en C. van Dongen onbedreigd aan de kop. Na afloop van de races om het kampioenschap vindt er nog een han dicaprace voor seniores en internationa- tionalen boven 50 cc plaats. Eventueel zal het rijdersveld worden aangevuld met da winnaars van de voorafgaande wedstrij den. De aanvang is gesteld op 13.00 uur. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en Instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo* niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. m De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Het m.s. „Amstelland" van de Konink lijke Hollandse Lloyd, dat van zijn Zuid- amerikaanse reis in Amsterdam is terug gekeerd, heeft thans een twaalftal reizen volbracht. Tijdens die reizen was er ge legenheid voor Nederlandse en buitenland se schepen om de seinen van de „Visuela Scheepsdraairichting-aanwijzer" te zien en te beoordelen. Alle rapporten die daarover zijn binnengekomen, luiden onverdeeld gunstig. Zij zijn aan de inspecteur-generaal voor de scheepvaart ter hand gesteld. U hebt indertijd in uw IJmuidense editie in de brede over dit onderwerp geschre ven. Fluitgetoeter wordt vaak niet goed gegeven dan wel niet goed gehoord door de man, die in een glazen stuurhuis ver doofd wordt door het lawaai van zijn eigen motor. Soms ook wordt een waarnemer van de wijs gebracht door een plotseling fluitsein, als hij in het donker soms niet onderkennen kan van welk schip het af komstig is. Een signaal van een uit sterke elektrische lampen bestaande pijl laat in dat korte ogenblikje, dat soms nog be schikbaar is om uit te wijken, geen ver gissing toe, want met het sein staat de betekenis daarvan tevens aangeschreven: het seingevende schip draait in de richting waarheen de pijl wijst. Het is doodeenvou dig. Waar het om leven en dood gaat mo gen de dingen ook niet ingewikkelder zijn dan hoogst noodzakelijk is. Nagenoeg elke dag gebeuren er ernstige aanvaringen: een landingsboot .van de Marine over- Het m.s. Amstelland draait bij het verlaten van een der Hamburase dokken de Elbe op om naar zee te gaan. Het schip seint: „Ik draai stuurboord uit" geen twijfel mogelijk. varen door een binnenvaarttanker op de Merwede: drie man verdronken. een grindschip op de Maas door een Engels schip overvaren: vrouw verdronken in het stuurhuis. Een vlet op de Maas overvaren door een sleepboot: schipper en zijn zoontje ver dronken. De coaster „Oosterburgh" van de rede rij Wm. H. Muller Co. op de Schelde door een Holland-Amerika Lijnschip over varen en gezonken. Een Engels zeiljacht voor de Maas in de grond gevaren. Een Spaanse tanker aangevaren in de Golf van Biscaye: schip in brand, twintig man verdronken of verbrand. De rederijen erkennen de grote waarde van deze pijlvormige lichtsignalen, maar sommige reders zeggen: Wij zullen de in stallatie daartoe gaarne aanbrengen, als we het allemaal moeten doen. Ik heb mijn best gedaan deze seinen zo te maken, dat de eenvoudigste mens ze onmiddellijk begrijpen kan. De resultaten wijzen uit dat deze poging geslaagd is. Wat daar boven gevergd wordt gaat boven mijn krachten en middelen. Jammer voor de mensen, die op het water hun brood verdienen! A. VREUGDENHIL, Velsen-zuid. Toen mijn vrouw en ik, 83 jaar oud, in september 1962 in een rusthuis kwa men, was de AOW-uitkering 2154 per jaar. Heden, juli 1964, is dit door tussen tijdse verhogingen 2928, dus 774 per jaar meer. Toen wij in het rusthuis kwamen, kregen we per week van Sociale Zaken 4,75 zakgeld per persoon. Nu, 22 maanden daarna, krijgen we nog steeds hetzelfde, zegge 4,75. Dat klopt volgens mij niet; ons zakgeld had percentsgewijze ook verhoogd moeten worden. Voor ons zijn de prijzen ook verhoogd. Bijvoor beeld (stijging per week): Tabak van 65 tot 80 cent per half ons 2 X 15 30 Scheren 3 X 5 15 Haarknippen IX 5= 5 Haarlems Dagblad van 60 tot 75 1 X 15 - 15 Radiogids van 25 tot 30 1X5=5 Batterijen radio van 100 tot 120 IX 5 5 Perssinaasappelen en ander fruit 1 X 30 30 Suiker van 50 tot 55 IX 5 5 Pepermunt en drop IX 8= 8 Bus, taxi, PTT1 X 10 10 Koekje bij de thee 1 X 10 10 Per week dus verhoogd met 1,38 Een jaar geleden ben ik bij Sociale Zaken geweest om over die niet-verhoging te informeren. Resultaat: er werd aan gewerkt en de kinderen konden en moch ten ons wel wat geven. De kinderen zijn het zo genoemde „verhaal" (gelukkig door de vorige minister van Sociale Zaken, mej. Klompé, afgeschaft) nog lang niet vergeten. Als de Gemeentelijke Dienst van Sociale Zaken zó bezuinigt, dan staat de financieel uit de rails gelopen trein weer spoedig op het goede spoor! Ik hoop dat mijn schrijven door de raadsleden, burgemeester en wethouders en minister Veldkamp wordt gelezen. Ik stuur hem die krant wel, misschien krijgt de gemeente Haarlem dan wat meer uit het Gemeentefonds. Je kunt nooit weten. H. VESTER, Haarlem. In uw blad van 30 juni las ik, dat Schalk wijk en Parkwijk gymnastiekzalen zullen krijgen. Ik hoop dat deze zalen onderge bracht zullen worden in gebouwen die een beter aanzien hebben dan de gymnastiek zaal aan de Wilhelminastraat. Over het in wendige van dit gebouw is al veel ge zegd maar over het uitwendige heb ik daarbij niet veel vernomen. Ik kan dit moeilijk begrijpen want ik vind die gymnastiekzaal in de Wilhelmina straat een wangedrocht dat geheel niet in die omgeving past. Vaak zijn de bollen schuren in Hillegom en Lisse uit esthetisch oogpunt afg\kraakt, maar ze zijn mooi in vergelijking f^iet deze gymnastiekzaal. En zo'n gebouw dtaat in een stad met zo veel prachtige gebouwen en het is bovendien nog door de gemeente gesticht. D.H. TOLLE, Haarlem. Hiermee wil ik gaarne commentaar leve ren op de recensie van de heer Berry Zand Scholten, geschreven in uw courant van maandag 6 juli j.l., het nacht-concert met Don Byas op 4 juli in het Rembrandt Thea ter te Haarlem. De heer Berry Zand Scholten schreef onder meer Bovendien werden pauzes van een half uur ingelast, ook gedurende het concert van Byas, die de vrij hoge entreeprij zen zeker niet rechtvaardigen. De lezer (onder andere ondergetekende) „leest": Bovendien werd twee keer een half uur' gepauzeerd, waarvan de laatste pauze gedurende het concert van Byas, enzovoort. Commentaar: Feiten: le pauze 12.3801.00 uur 22 minuten 2e pauze 01.4401.56 uur 12 minuten totaal 34 minuten terwijl de courant 60 minuten suggereert; 34 of 60 minuten, dat is een aanmerkelijk verschil, zodoende wordt de vervolgende zin „die de vrij hoge entreeprijzen zeker niet rechtvaardigen" een opmerking, die nergens op „slaat". Het introductieconcert, dat volgens de affiches en aankondigingen door een Special Dutch Jazz Group verzorgd zou worden bracht nu een Haags trio op het podium, het trio Lodi Bouwens, enzo voort. Commentaar: Ondergetekende gaf bij het begin van het optreden van het trio Lodi Bouwens een verklaring, waarin werd gezegd: „het optreden van het spe ciaal voor deze avond geformeerde „Spe cial Dutch Jazz Group" uit Haarlemse amateurjazz-musici, kan helaas niet door gaan, wegens een plotselinge (ondergete kende: onvoorziene) vakantie van twee der formatieleden. Dit is dus omgeroepen. De courant geeft deze verklaring niet weer. De courant is in dit geval onvolledig. Het volgende is niet jegens de courant: Lodi Bouwens (vibrafoon) zou met kwartet optreden, doch dit gebeurde niet, aangezien de drummer Eddie Meenk zaterdagmiddag een vrij ernstig ongeluk overkwam, waar door hij in het ziekenhuis terecht kwam. Dit vernam ik echter pas zaterdagavond om 23.55 uur. Wat kon ondergetekende toen nog doen! De heer Berry Zand Scholten en het aan wezige publiek hebben de oplossing gezien. Het werd trio, Lodi ging drummen en de gedachten waren elders. Ondergetekende heeft dus twee keer (eerste keer vakantie van twee der „Specials" en tweede keer ongeluk drummer) force majeure moeten incasse ren. Force majeure is een erkend zaken- begrip, maar mag het dit geval voor ondergetekende niet gelden? Het is te hopen dat de organisatoren van deze concerten de volgende maal het publiek meer waar voor hun geld geven. Commentaar: Deze zin mag met de bovenstaande repliek in acht genomen waarvan ondergetekende zich bewust is, dat van het geval „drummer Meenk" de heer Berry Zand Scholten niet op de hooE- Er wordt alweer gesproken over loons verhogingen in 1965 voor de werknemers. Met alle gevolgen van dien voor andera werkers. Als er dan misschien weer ruim te is voor loonsverhogingen, waarom pra ten deze vertegenwoordigers van de vak bonden dan niet over stabiele lonen en in plaats van over loonsverhogingen over prijsverlagingen? Daarvan zouden alle Nederlanders profiteren en niet alleen da werknemers. Bovendien zou de industrie beter kunnen concurreren met het buiten land, waardoor de deviezenpot versterkt zou worden. Dat zulke maatregelen ook da vreemdelingenindustrie ten goede zou ko men behoeft mijns inzien geen betoog. H. VAN EKEREN, Zandvoort. Naschrift. Deze brief is opnieuw opgenomen omdat in plaats van prijsver lagingen in de negende regel loonsverla gingen heeft gestaan, waardoor de strek king van het betoog niet tot haar recht kwam. De briefschrijvers die hierover na dere inlichtingen wensten zal de bedoeling van de heer van Ekeren nu duidelijk zijn. Redactie. Met stijgende verbazing heb ik het inge zonden stuk van de voorzitter van d_e C.H.U.-jongerengroep gelezen over de le zing van staatsecretaris Haex voor deze groep op 24 juni. De critiek van de verslaggever van Haarlems Dagblad over deze „lezing" is nog zeer mild te noemen. Ik heb zelden een onbenulliger samen raapsel van niet-ter-zake-doende argu menten als „lezing" horen betitelen. Zijne excellentie die zou spreken over „Defensie in het licht van de NATO", heeft geen en kel punt hiervan behandeld. Hij heeft, steeds in herhalingen vervallende, een praatje gehouden over zichzelf en het te kort aan officieren voor de lagere rangen. Het heeft niets te maken met pro- of anti- C.H.U., als een verslaggever constateert, dat de spreker op vele punten is tekort ge schoten. De tweede spreker bepaalde zich wel tot zijn onderwerp. In de hem toegemeten drie kwartier kon hij, naast een opsomming van problemen, slecht op een enkel punt dieper ingaan. De hiervoor gekozen pun ten brachten zeker geen nieuwe visie naar voren, integendeel; het is uitermate te be treuren, dat politici uit C.H.U.-kringen zo weinig blijk geven van „christelijke" bena dering van de problemen van onze tijd, maar steeds verstrikt blijven in de bewust zijnsverenging van het „historisch" uit het verleden van het pre-nucleaire tijdperk. Met het naschrift op het ingezonden stuk van de heer Weeber kan ik mij ten volle verenigen. G. A. DE BOCK, Haarlem. te was ronduit als overdreven worden beschouwd. Het volgende is niet jegens de courant; ondergetekende durft te beweren dat de organisatie van het nacht-jazzconcert naar de gegeven omstandigheden redelijk was. WIM JOHAN KUIPER Heemstede.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4